wl°S fis DAMES! GESLOTEN zal zijn. HOLLANDS NOORDERKWARTIER. I OONDERBAB 23 NOVEMBER 1916. 39ste Jaargang. No. 3907. Uitgev jvers TRAPMAN Co. Ingezonden Stukken. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. naar de harddraverij geweest. Nasleep van kermispret. vanaf 20 NOVEMBER J. STUURMAN, Raad Oude Niedorp. Allernet» Nieiws- Dit blad verschijnt viermaal per -week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 nre wor pen Ad3VERTENTn5Ninheteer8tnitkomend nummer geplaatst. COURANT. Aiïerttitie- Laiibonvblad. SCHAGEN. LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0.95; per post f 1.10. Losse nummers 5 ct. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ct. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Wieringerwaard, 23-11-16 Mijnheer de Redacteur. Beleefd eenige ruimte vragende in Uw blad deel Lk 'U taede naar aanleiding van een berichtje' over distributie van levensmiddelen in Wieringerwaard, dat van af Maandag 13 November 1916 bij mij, en niet bij mij alleen, regeeringsrijst verkrijgbaar was, voor 14 cent per pond. J. E. VOS. Zitting van Dinsdag 21 November 1916. INBRAAK. De heer Jacobus Johannes Tang, koetsier thans ge detineerd, was thans de eerste van velen. Hij had in den nacht van 27 op 28 September jl. met nog een helper een inbraakje op touw gezet, dat het perceel van den antiquair Samuel Erichiel Hamburger aan het Verdronken Oord ten doelwit had. Een ruit werd verbrijzeld en toen ging Tang aan den gang. Met zijn begeerige vingers pakte hij 'een schaartje en voorts een antiek kerkboekje met paarl- moer band weg. Wel was Tang bij het plegen van de daad min ot meer door drank beneveld, daar hij behalve twintig fleschjes bier, zijn restant dorst nog gedeeltelijk had pogen te laven met wat zuivere Port wijn, doch die omstandigheid, mocht ze al eenigszins als een verklaring van net gebeurde kunnen geiden, kon toch beklaagde niet vrij doen uitgaan Ook hij ondervond, dat, wat je dronken doet, moet Je nuchteren ontgelden. De officier trachtte hem van die noodzakelijkheid, te doordringen door 10 maanden gevangenis te vorderen. Mr. Leesberg, Tang's rechtsgeleerde raadsman, was van meening dat lichtere straf voldoende was en. drong aan op het opleggen van. voorwaardelijke straf. DENK OM DE HONDENBELASTING. De welbekende vischkoopman Bart Engel met zijn kersversche bokking, Schellink,houter bot en andere beroemde Zuiderzeevisch, waarmee hij de liefhebbers van zeebanket in Hoorn en wijde omstreken tracht te gerieven niet te grieven I had zoowaar een zaakje met de E.A. hoeren over een verzuimde hondenbe lasting-aangifte Dit bezorgde hem een eisch tot f 5 boete of 1 dag hechtenis. HULP BIJ HET ONTVLUCHTEN VAN EEN GE ÏNTERNEERDEN VLIEGENIER. Mijnheer Willem Wighart Split, machinist te Nijme gen, in dienst op een sleepboot, heeft in den nacht van 13 op 14 Juni meegewerkt om een officier-vlie genier van het Fransche leger, 'te helpen ontvluchten. Split had hem aan boord genomen en daar zelfs verstopt, zulks tegen een vnj aardige geldelijke be- loonenig. Mede daardoor is het dien vliegenier mogelijk ge worden te ontvluchten. De zaak werd heden 'aange houden tot over 14 dagen, ten einde alsnog te hooren den oommandant van het interneeringskamp. EEN LIEFHEBBER VAN EENDER Jan Koeman, een reeds vergrijsde 53-jarige arbeider it Oudorp heeft vermoedelijk in de eerste helft van ■eptember eenige eenden gestolen van zekeren Cor net is Vader,een koopman te Oterleek. Jan ontkende het hem ten laste gelegde met groote woorden. Zijn buurjongen Piet Bibo zei echter, dat hij er wel voor bekend stond en toen werd Jan gewoonweg razend Maar hij bleef zich onschuldig noemen. Er was een complot tegen hem gesmeed om hem maar de schuld te geven, dacht Jan. Zoo zou 't zijn. De Officier was ook al van meening dat Jan's re putatie niet van de beste was en requireerde tegen Uem een maand gev. Heer Koeman mocht vervolgens terechtstaan wegens diefstal van een eendvogel ten nadeele van Jan Com mandeur van Ursem. Koeman had weer allerlei uitvluchten maar het bleef een feit dat een eendvogel met Commandeurs merk in Jan z"n bezit was aangetroffen. En nu mocht hij het vlies hebben afgeknipt en getracht hebben het merk te verminken, dat gaf hem allemaal niets. Commandeur herkende het beestje en Jan vloog ar in. Hij begon nu te zeggen dat hij het beestje van Van Vliet had gekocht, doch deze, als getuige gehoord zó hem niet eens te kennen en nooit zaken met hem te hebben gedaan. Eisch was 3 maanden gevangenisstraf. Johannes Martines Schoon uit Medemblik, een boer die nogal van harddraven houdt, had daar op 23 23 September LI. oneenighedd met een pikeur uit Oost huizen, Kees Bier genaamd, die door hem werd uit scholden voor dief. Dat liet Kees zich niet zeccen 611 Schoon draaide er in voor een eisch tot «10 dagen hechtenis. Herman Jacobus van Kampen, melkrijder te Wij- d®ucs, had op kermis in de dorpsherberg aldaar kwes- h® met zekeren Schekkerman, hulppostbode te Schel- •inkhout De postbode werd mishandeld en van Kampen kreeg èisch tot f 15 of 10 dagen hechtenis. drankwetovertreding. Klaas Keuris, verlofhouder te Schoor], had Dra rik- w°tevertroding gepleegd en heden diende zijn zaak doch Werd aangehouden tot apotheker Wanna het scheikundig jmderzoek van do inbeslaggenomen dranken zou heb ben beëindigd PUIKE N GELICHT. k n De gebroeders Cornelis en Johannes Anthotuus Pa- de laatste nog minderjarig jongens uit Heilo T* hadden getracht visch te stelen ten nadeele van ?etl Koedijker visscher Klaas Ruiter, wiens fuiken zij "adden gelicht Maar zij werden toevallig in hun voor- Deinen gestoord en gaven op, louter uit meuwsgietng- e!5' te hebben gehandeld. ,„j De O.v.J. eischte 14 dagen gevangenisstraf tegen ieder, de verdediger, Mr. Leesberg, op vrijspraak aan- VAN EEN LANGEVTNGERIGE JUFFROUW. ^htstaa* die betrek^i^ ontheven mocht nu te- >s een liefhebster van 's avonds laat op straat Nel deze bericht ik U, dat de DAMES-SALON tot nadere aankondiging LAAGZIJDE B 50. Schagen. zijn en heeft dan dezen, dan genen vrijer, veelal een. soldaatje en... bleek ook lange vingers te hebben Daar zij te voren bij De Hart's buren had gediend, en dezen reeds waarschuwenden woorden tot De Hart's ega hadden gericht, zorgde die juffrouw, Antje Keetbaas geheeten, er van stonde af aan voor, 'dat geen geld onder het bereik van Anna's begeerige Vinger kwam. Maar wel wist Anna hare meesteres eenige zilveren en gouden kleinoodiën afhandig te maken, waarvoor de Officier thans een maand gev. edschte. OM DE KINDEREN. Piet Groenewoudt, arbeider te Enkhuizen heeft kin deren die door zijn buurvrouw Marijtje Sterk huis vrouw K. Maret, werden uitgescholden. Dit deed vader Piet zoo in woede ontsteken, dat hij Marijtje heeft mishandeld. Met een eisch tot f 15 boete subs. 10 dagen hech tenis had deze zaak ook weer voorloopdg haar beslag EEN HARDHANDIGE STOKER. De logementhouder Cijrille Camille Nolf te Enk huizen had daar eenige verschil met den stoker Jan P. Tuin, die den reeds 53-iarigen slechtzienden man nogal hardhandig heeft afgedroogd. De O.v.J. vond termen om gevangenisstraf te eischen en wel zeven dagen. 1 i ZOO'N BEMOEIAL QOKt Hendrik Cornelis Haak. een nogal poQtige kaste lein te Helder zag een beetje kwestie ontstaan tus- 6dien een broodbakker, waarmee hij hoe toevallig toch heel gerelligies bij de Kon. Ned. Marine haa gediend en een doodgewonen gemeentewerkman Adri- anus Koster genaamd. Het ging over voldoende „uithalen" waar partijen beiden met rijtuig zich op straat bevonden. Haak, hoewel niets met het geval uitstaande heb bende, maakte zich boos en trok partij voor zijn oud- Marinekameraad en gaf Koster een klap dat da man den heelen dag een stijven nek ervan had. De O.v J. eischte tegen Haak f 15 of 10 dagen hecht DAT MAG NIET! Theodorus Schermer, een 19-jarige vrachtrijder uit Castricum, had op 10 October j.1. den onbez. rijksveldwachter A. v. d. Wolf beleedigd, wat hem heden op een eisch tot 5 dagen hechtenis kwam te staan. OM EEN POTJE BIER. De laatste beklaagde was Gerrit Makelaar, een Heldersche werkman, die zich in den namiddag van 2 October j.1. met nog eenige luidjes, onder wie ook de voerman Daniël Dienaar, bevond in het café van Jan Tijsen aan den Dijk te Helder. Gerrit zanikte voortdurend om een potje bier te gen Daniël die dat niet gaf. Ten slotte gooide Ger rit met een ledig bierfleschje naar Daan, doch miste. Maar het fleschje sprong aan scherven, waar van er een Daan aan het hoofd verwondde. De O. v. J. eischte tegen Makelaar, die al meer wegens mishandeling veroordeeld is, 3 weken ge vangenisstraf. Uitspraken a.8. Dinsdag. Vergadering op Woensdag 22 November 1916, des morgens half elf uur, in De Doelen te Purmerend. De heer P. Stapel Cz. opent de vergadering, hier bij wijzend op de steeds grootere moeilijkbeden bij het voederen van mensch en dier, het een plicht der landbouwers noemend, den minister te steunen, al behoeft dit dan niet te beteekenen het door dik en dun volgen van den minister. De notulen worden goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat, nu de vijfjarige proef van landbouwhuishoudonderwijs geëindigd is, zijn de leeraressen overgegaan in dienst van de vereeni- ging van Landbouwhuishoudonderwijs. Aan de ge noemde leeraressen, de dames Keulen en Niemeljer wordt dank en hulde gebracht, eveneens aan heeren leeraren van de landbouwkundige vakken. Het gaat met het landbouwhuishoudonderwijs in Noordhol land uitstekend. Aan de Huishoudschool in Alk maar worden 3 5-jarige cursussen gehouden, te Hoorn eveneens 2 dergelijke. Verder worden 2-jarige cursussen gehouden te Grootebroek, Berkhout, Haar lemmermeer en Texel en zijn in voorbereiding cursussen te Nieuwe Niedorp, Stompetoren, Krom menie en Schagen. - Voor Noorderkwartier hebben de heeren Avis en P. Stapel Cz. zitting in de Prov. Commissie voor uitvoer van schapenvleesch. Het bestuur heeft toestemming gegeven tot ver koop der stieren Frans Albert, Pieter VIII en Frans VII Ingekomen zijn verschillende stukken, die geen aanleiding tot bespreking geven. De volgende vergadering zal te Spanbroek worden gehouden. Aangenomen wordt het bestuursvoorstel: De ver vadering kan op gemotiveerde voordracht in het bestuur bepaalde personen benoemen tot adviseeren de'leden van het bestuur. Tot bestuurslid wordt gekozen de heer A. Com mandeur te Wognum, die bedankt, daarna wordt be- noemd de heer P. Stapel Sz. te Berkhout, tot voor- zitter de heer H. J. Avis te Midwoud. Tot commissie van onderzoek rekening en begroo ting de heeren K. A. Kaan Sr., A. D. Groneman te Wieringerwaard, P. Buis Jz. te Schagen. De Rijksveeteeltconsulent en de Rijkstuinbouwlee- raren in het gebied van Hollands Noorderkwartier, worden benoemd tot adviseerende leden van het be stuur. L De heer Dr. D. L. Bakker houdt vervolgens de in leiding over het ontwerp-wet betreffende Mond- en Klauwzeerbelasting. Spreker begon, met in zijn in leiding 2 vragen te stellen, le of de bestrijding van hei mond- en klauwzeer wenschelijk en 2e mogelijk is. Deze beide vragen beantwoordt spr. bevestigend en acht afmaking de meest afdoende manier van bestrijding. Daarna vraagt spr.: is de bestrijding van mond- en klauwzeer een algemeen of speciaal belang? En nu weet men, dat de minister zich plaatst op dit stand punt dat hij het noemt een speciaal veehouders en ook een algemeen belang. Uitvoerig wordt dit door spreker toegelicht en ge argumenteerd, daaruit de conclusie trekkend dat de onkosten voor de bestrijding van het mond- en klauwzeer, zooals het aanhangig wetsontwerp wil. gedeeltelijk door het algemeen, gedeeltelijk door de veehouders moet betaald .Daarna behandelt spr. de verschillende artikelen van het wetsontwerp. Hier bij komt sterk naar voren het onbillijke dat de be- listing verschuldigd is voor den toestand op 15 Januari en het gevolg daarvan zal zijn, dat de groo te weiders geen belasting zullen hebben te betalen. Spr. is vóór de belasting te heffen naar een opgave op twee tijdstippen per jaar. Een ernstig bezwaar had spr. eveneens tegen het dubbel betalen van be lasting in zeer veerijke streken en noemt het op maken dier tabellen van veerijke gemeenten zeer slordig. Een sterk voorbeeld is, dat Schoorl en Alk maar zijn opgenomen, terwijl Heerhugowaard en Wieringerwaard niet zijn vermeld. De provincie Gel derland is totaal niet genoemd, terwijl enkele grens provincies, waar juist het meest mond- en klauw zeer heeft geheerscht, ook niet in den tabel der dub- belbetalende belasting zijn opgenomen. Spr. ver bindt hieraan de opmerking dat het veerijker zijn der provincies niet het meest gevaar van mond- en klauwzeer brengt, maar juist de minder of meer gemakkelijke wijze van bestrijding hier den door slag geven. Het belastingbedrag zal opgevoerd wor den tot 10 millioen gulden. Is dit bedrag bereikt, dan houdt de belasting op en begint weer als van dat bedrag bij een of andere invasie betaald is. Spr. zou sympathieker tegen dit wetsontwerp staan als het een belasting was tegen de veeziekten in het al gemeen. De heer R. Visser te Berkhout betwijfelt de mo gelijkheid der bestrijding, mede een gevolg van de ligging van ons land. Spr. wil met alle kracht tegen de totstandkoming van dit wetsontwerp ageeren, me de ook, omdat de veehouders niet den minsten in vloed hebben op de bestrijding van het mond- en klauwzeer. Spr. wil de vetweiders van deze belas ting vrij laten, omdat deze al voldoende betalen als premies bij slachting enz., waarvan de fokkers wor den vrijgelaten. De heer Kuhn, Kaarden, noemt de bestrijding van het mond- en klauwzeer niets anders dan een al- gemeeen belang, onmogelijk als het ls een splitsing van niet- of minder persoonlijk belang te maken, verschillende categorieën van menschen hebben be lang bij de veehouderij, die toch geen veehouders zijn De vergadering verklaart zich voor het in behan deling nemen van het voorstel van den heer R. Visser, om vanwege Noorderkwartier tegen dit wetsontwerp te ageeren. Daarna treedt de heer Dr. Bakker op, wijzend op het noodzakelijke aan te geven waarom men tegen dit wetsontwerp wil ageeren; om uit te spreken de onmogelijkheid der bestrijding, óf om den inhoud van de wet. Spr, houdt daarna een warm betoog om de besliste mogelijkheid der bestrijding te betoogen, en meent dat de onmogelijkheid nooit de basis mag zijn om tegen de wet te ageeren. De vergadering spreekt zich tenslotte na heel wat gedelibereer uit voor het houden van een buiten gewone vergadering in December of Januari om dit punt in behandeling te nemen. De heer W. C. Visser leidde het punt in: Iets over Veeartsenij kundige hulp, waarbij inleider komt tot de volgende conclusie: 1. De toeleg worde te bevorderen, dat in het cen trum van ieder 5—6000 zielen, in veerijke streken, gevestigd is een practiseerdende veearts. (De te verwachten hoeveelheid toekomstige vee artsen maakt dit mogelijk en wellicht blijkt het ook te zijn in het belang van die heeren.) 2. Aan den duswonenden veearts worde opge dragen al datgene wat bij zijn werkkring behoort, of daarmede is te vereenigen, zonder schade aan bet geheel. Bijvoorbeeld: a. de gemeentelijke keuring van vleesch (T); b. de keuring bij aanname van, het toezicht op en de geneeskundige behandeling van en ook de af keuring van het zieke vee der assurantievereeni- gingen; c. het houden van cursussen in vee- en paarden kennis en fokkerij; d. het deskundig onderzoek van melk, van boen en drinkwater enz. Zoo worde de kern gevormd van een (onafhanke- lijkheids)inkomen, zoo worde de veearts de voorlich ter en de vertrouwensman van de veehouders en worde tevens meer geprofiteerd van hetgeen veeart sen kunnen geven. Het vaststaand aanvankelijk inkomen steile den veearts in staat zijne visites zeer laag lager dan nu te berekenen. Daar de tijd heeft ontbroken om advies te geven, stelt het bestuur voor in de a»s. voorjaarsvergade ring advies uit te brengen. Aangenomen. De heer P. Jz .Eriks brengt rapport uit over het bevorderen van goed melken. Het aantal deelne mers aan het melkexamen bedroeg 69; aan 61 kon een diploma worden uitgereikt, 17 leerlingen en oud leerlingen van de R.L.W.S. te Schagen in den cursus voor melkcontroleurs, onderwierpen zich aan het examen. Voor een nieuw melkexamen wordt mach tiging gevraagd en gegeven (In het nummer van Zaterdag de rest) Vergadering van den raad der gemeente Oude Nie dorp, gehouden op Dinsdag den 21 November 1916. "Voorzitter Burgemeester Wonder. Allen aanwezig. Na opening door voorzitter volgt lezing en goedkeu ring der notulen. Voorz. deelt mede, dat de onderwijzer Van der Hart den 18den dezer met klein verlof is thuisgekomen. Dat het materiaal, aangekocht voor de barak voor typhuslijders te Zijdewind door B. en W. aan het gemeentebestuur van Warmen huizen is verkocht voor 50 procent van de inkoopssom. Ingekomen is het bekende schrijven van het Bestuur van de Kanaalvereeniging aangaande het maken van een scheepvaartkanaal door de Geldersche vallei mede ter verbetering van de afwatering dier landstreek, met verzoek om adhaesiebetuiging aan de Tweede Kamer. Algemeen goedgevonden voor kennisgeving aan te nemen. Schrijven over de Internationale arbeidsbemiddeling van den Directeur der distribuite arbeidsbemiddelings- beurs, van welke Internationale bemiddeling volgens het schrijven in de toekomst nog wel vruchten worden verwacht Verzocht wordt, dat de raad alsnog op rijn be sluit tot afwijzende beschikking terugkomt. Weinig op offering wondt slechts gevraagd, 't is alleen te doen om medewerking en de benoeming van een corres pondent Na toelichting van voorzitter en eenige bespreking door den Raad, blijft de Raad hij zijn reeds genomen besluit tot niet aansluiting. Schrijven van den Minister van Binnen!. Zaken, die het aangenaam zou vinden als een verordening bestaat of worm gemaakt om het brandgevaar bij loodgieters- werk en dergelijke tot een minimum te beperken. Voorz. vraagt of de' Raad géneigd is, zulk een verordening, die hier nog niet bestaat, te maken. Spreker ziet het nut er van niet in voor deze ge meente. Het schrijven betreft eigenlijk meer momentale gebouwen en die hebben wij hier niet Hier zijn geen gebouwen, die er voor in aanmerking zouden komen. Het weinige werk van dien aard dat hier voorkomt aan raadhuis kerk of school, daarvoor zouden we kunnen bepalen, dat de ambachtslieden zich hebben te houden aan de adviezen., die B. en W. daarvoor zullen geven. Wordt algemeen goedgevonden. Ged. Staten geven in een schrijven de wenschelijk- heid te kennen dat de November 1912 in werking getreden verordening regelende de salarissen van Hoof den, onderwijzers en onderwijzeressen, voor 1 Ja nuari 1919 herzien en gewijzigd wordt, om dan tevens verandering te brengen in da periodieke verhoogingen welke volgens bestaande verordening om de 5 jaar plaats hebben, terwijl Ged. Staten dat zouden willen zien plaatsvinden om de 4 jaren, evenals dat het ge val is met de jaarwedde der schoolhoofden- Algemeen goedgevonden hieraan bij de behandeling tot wijziging der verordening voor 1919 aandacht te schenken. Volgt mededeeling dat de heer F. C. Jong in. dank de benoeming tot administrateur van het Tevens mid- delenbedrijf heeft aanvaard en dat de heer J. Nagel hout zijne herbenoeming als lid der Protestantsche Armvoogdij aanneemt Ingekomen is missive, waarbij Ged. Staten er be zwaar tegen maken dat toelage voor tuinbouw- of land- bouwacte wordt toegekend aan den persoon van bijv. het schoolhoofd en dus daardoor, als een nieuw school hoofd wordt aangesteld, in het bezit van 'dezelfde acten, toch weer toekenning der toelage aan dien per soon moet geschieden. Gedeputeerden zouden de toelage niet aan dien per soon, doch aan het ambt wenschen toegekend De heer Nagelhout kan niet met Ged St. meegaan en zou het wollen laten zooals het is. Ook kan er een hoofd komen, dat als Hoofd heel goed is en de 'acten heeft doen voor het land- of tuinbouwonderwijs het noodige niet duidelijk kan ma ken, zulke menschen zouden we voor 'dat onderwijs niet aan hebben. Algemeen goedgevonden om overeenkomstig het idee- Nagelhout aan Ged Staten te berichten. Vanwege het Ambacht van Westfriesland genaamd 'Geestmer Ambacht is bericht ingekomen, dat vergun ning wordt verleend tot het bouwen van een nieuwe brug (de Oude Niedorperbrug over de ringvaart tus- schen Heer-Hugowaard en Oude Niedorp) met «die doorvaartwijdte van minstens 7 Meter. Voorzitter zegtDit is naar aanleiding van ons ge nomen besluit Wij hebben de doorvaartwijdte niét ge noemd. Dit schrijven zou tot nadere behandeling naar onzen deskundige kunnen worden gezonden. Goedgevonden. Wordt aan de orde gesteld de begrooting der ge meente, dienst 1917. De ontvangst- en uitgaafposten worden nu achter eenvolgens door den secretaris gelezen en behandeld en blijkt ten slotte de begrooting op een eindcijfer van f 19002.34J/2 in ontvangst en uitgaaf te sluiten. Ze wordt algemeen goedgekeurd. De heer Nagelhout vindt het bedrag voor onvoorzien f 257.51 wel wat laag. We zijn met een batig saldo van f 1230.65 begonnen. Voorzitter geeft gaarne toe, dat het volstrekt niet hoog is. De heer Nagelhout bespreekt nog, of kosten ditri- butie niet zouden kunnen worden vastgesteld. Voorz. zou het zeer moeilijk vinden dat vast te stellen. We weten niet hoeveel het zal bedragen. We kunnen opcenten op den Hoofdelijken Omslag heffen daarvoor. Volgt begroeting 1917 Burgerl. Armbestuur, Deze Wordt, na voorlezing door den voorzitter, door den Raad algemeen goedgekeurd, in ontvang en uitg. op f 212459, met f 223.59 voor onvoorzien. Voorz. zegt dat de ziekenbarak te Zijdewind is ge plaatst geworden op het land van J. Oudezoon aldaar. Vergoeding is hem daarvoor toegezegd én het is ook behoorlijk, dat hij er vergoeding voor krijgt Goedgevonden wordt dat B. en W. de vergoeding met Oudezoon zullen regelen. Volgt bespreking levensmiddelenvoorziening. Wat aardappelen betreft, voorzitter zegt dat we on geveer 25 HL. hebben voor ons levensmiddelenbe- drijf. En we kunnen niet minder dan een wagon te gelijk betrekken. Voorzitter had nog hoop, te Winkel te kunnen sla gen. En voorts was van Nieuwe Niedorp een schrijven gekomen dat men daar een wagon aardappelen wilde betrekken.Daarin kon ik toen niet deelnemen, om dat er toen nog maar opgave voor 13 zak ben00. digde aardappelen was Later hoorde ik, dat N. Nie dorp een wagon vol nad aangekregen en hoopte ik, Hat zij wat daarvan over hielden. Ik heb er heen, geschreven. Doch er is niets op gekomen. De heer Nagelhout: En de kring Schagen? Voorz.Ja, ik zou het wel wenschelijk hebben ge vonden, dat Schagen opslag had gedaan. Doch daar zagen zij er geen licht in, hadden geen geschikt ge bouw ervoor, enz. Willen we machtiging vragen aan de Regeering, dat die goedkeuring geeft? Andere heeren stellen de vraag, of het de moeite

Schager Courant | 1916 | | pagina 1