59ste Jaargang. No. 5908. Raad Zijpe. Zie St. Nicolaas-Etalage. J. Stuurman, Kassier, EERSTE BLAD. Binnenlaïidsch Nieuws. Uitgevers: TRAPMAN Co. j SCHAOEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Affec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. C11I1A AMiit- LiiDnitlu Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 nre wor- en ADVERTENTIEN in bet eerst uitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAAN D 5. - int. Telcph. No. 20. i Prijs per 3 maanden f 0.95 per post f 1.10. Losse nummers 5 ct. ADVERTENTIEN van 1 tot 5 regels f 0.35, iedere regel meer 6 ot. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit 3 bladen. Vergadering van den raad op Vrijdag 24 November 1916 des morgens 10 uur. Aanwezig allen, 1 vacature Voorzitter burgemeester de Moor, Secretaris de heer K. Slot. Na opening volgen enkele mededeelingen alsvan den voorzitter van het hoofdstemdistrict is bericht in gekomen dat voor de vacature Odendaal is gekozen tot Gd van den gemeenteraad de heer G. v d Sluijs Van de heeren Smit en Vatn den Vrede is dank- bstuiging ingekomen voor de verhoogimg van hun sala rissen. Uit net ingekomen verslag van de Vak teek en- school te Schagen cursus 1915, blijkt dat uit onze gemeente 9 leerlingen dan cursus volgden. Ue utinits Sikkama en Nettenbredjars zonden bericht jan dat zy hare benoeming tot onderwijzeressen hebben aangenomen en 1 November bereids in functie zijn getreden. B. en W. deelen mede, dat de heer G. v. d. Sluijs hen ebt hoeft ingezonden, dat hij zijin benoeming tot lid van den raad heeft aangenomen. Ged. Staten keurden goed een betaling uit de post onvoorziene uitgaven. De verhuring der gemeentelan.de- rijen zal plaats hebben op Maandag 27 November a.s. byden heer Bakker, 's morgens om 10 uur. De heeren Zeeman en Brak worden door voorzitter verzocht de geloofsbrieven van het nieuw gekozen raads lid te willen onderzoeken. Na onderzoek wordt bij monde van den heer Brak verklaart dat de stukken in orde waren en de commissie tot toelating adviseert .Aldus wordt besloten. De begrooting van het Weeshuis over hei dienst jaar 1917 wordt met algemeene stemmen goedgekeurd. Ze gaf ahn in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f 6578.92, onvoorziene uitgaven I 1083.92. Komt in behandeling de begrooting van het Arm bestuur over het zelfde dienstjaar. Op de vorige ver gadering werd zooals de lezers zich zullen herin neren, deze begrooting niet goedgekeurd teruggezonden, omdat de raad zich niet kon vereenigen met het be drag der gemeentesubsidie, de verhooging der sala- ris van den secretaris-penningmeester en dat van Vader en Moeder. Thans is een andere begrooting door het Armbe stuur ingezonden met een meer uitgebreide memorie van toelichting. Armvoogden wijzen er op dat de posten van de teruggezonden begrooting eerder te laag dan te hoog waren opgegeven. Thans hebben Arm voogden evenwel enkele posten verlaagd, hoewel zij van meening blijven dat dat niet goed is terwijl nu de raad door een betere memorie van toelichting beter op Se hoogte wordt gebracht "Noodgedwongen zullen zij berusten in de toegezegde gemeentesubsidie ad. f 8000., maar zeker zijnde straks voor een te kort te zullen staan, wordt gevraagd een extra subsidie van t 500 te willen toestaan. Met het volste vertrouwen wenden Armvoogden zich nu op nieuw tot den gemeenteraad. Overtuigd dat deze be grooting zal worden goedgekeurd en nogmaals er op wij zende dat geen lagere berekening kan geschieden. Bij de begrooting is 'tevens gevoegd een gewijzigd artikel 5 van hunne verordening, en wel wat betreft de salarissen in de verordening vasttestellen. Armvoogden 6tellen voor, dat door hen de salarissen bij de be groeting worden vastgesteld en door dm raad daarna goed te keuren. De regenten vragen verder excuus voor het over het hoofd zien van bedoeld artikel. Uit de begrooting die nu wordt voorgelezen, blijkt dat alleen behandeld moeten worden de verhooging van het salaris van den dm secretaris-penningmeester van f 50, dat van Vader en Moeder met f 75 en de extra gemeentesubsidie van f 500. De heer Raat zegt, te meenen nogmaals aanmerking te moeten maken op deze begrooting. De feitelijke hoofdzaak van het niet goedkeuren va!n de begroeting heeft zijn oorzaak gevonden in de groo- te subsidie-aanvraag En verder acht spreker de ver hooging van salarissen van dm vader en ^noeder en den secretaris-ponningmeestar in deze tijdsomstandig heden ongewenschi lin de memorie van toelichting wordt wel gezegd door Armvoogden, dat Vader en Moeder niet profitoeren van het distnbueeren van le vensmiddelen, omdat zij zelf aardappelen, boomen enz. telen, maar er worden zooveel ahdere artikelen gedistri bueerd, dat zij dadr wel degelijk voordeel van nebben. Een verhooging van het salaris van Vader en Moeder acht ik daarom niet gewettigd. Ik kan me dan ook Met met het rooretei van Armvoogden veroenigen. Ook Wensch ik het salaris van dm secretaris-penningmeester in deze tijdsomstandigheden miot te verhoogen en zou mogelijk willen dat de gevraagde extra subsidie ad. f 500 niet werd toegestaan. Bij net toestaan daar aan zou de gemeentesubsidie dan toch op f 8500 ko- hten en ik zou graag zien, dat de gememtebegrooting 111 evenwicht bleef met den hoofdehjkm omslag. De heer Hooij zegt het niet met den heer Raat eete te zijn. We hebben de subsidie op f 8000 ge beld, omdat we uit de toelichting niet konden' conclu- deeren waarom een verhooging noodig was en het Baat niet op om het personeel te beknibbelen. Zooals de hoer Raat zei hebben Vader en Moeder vrije kost inwoning, maar Vader en 'Moeder doen niet enkel hfn plicht. ZJj doen ook iets anders, als mm ziet h°e zij hun best doen de grond zoo productief mogelijk f® maken dan vind ik dat dit wil oenig geld waard en daarom zal ik niet tegen de begrooting stemmen. Voorzitter deelt mede, dat 'B. en W. een eonferentip hebben gehad met de Armvoogden on de overtui- hebben gekregen, dat het werkelijk noodzakelijk B> dat de raad deze f 500 toestaat Het is wel 6611 groote subsidie, maar daar is nu eenmaal niets 8811 te doen. B en W. zijn overtuigd, dat arm voogden alles doen om zoo zuinig mogelijk rond le £>nien. Het gaat toch niet op om do armen te be knibbelen en er zijn toch buiten het gesticht ook armen te bedelen. Menschen die anders f 1.50 krc- kunnen daar niet meer mee rondkomen en dus fhn de armvoogden verplicht die bedragen pp te dnj- 'n En wanneer men ziet wat Vader en Moedep) rmteeren, hoe flink de zaak behartigd wordt, dan een verhooging hen zeker wel toe. tip,."1 *°u Armvoogden dan ook teleurstellen, wan- de verhooging niet werd toegekend. De oude men- *£hen krijgen zoori goede beluindeling, dat het meer r8 gewenscht is, dat de raad een dergelijk besluit u9vQlt. Laaqzijde B 50, nabij de Markl, Schaoen. Ook over het werk van Armvoogden zijn B en V. uitstekend te vreden. B. en W. gouden 'het' be jammeren wanneer de raad de verhooging van salaris van den secretaris-penningmeester niet toestond. De heer Raat zegt, dat het hem bijzonder aangenaam aandoet dat ihen over het werk van Vader en Moeder zoo bijzonder tevreden is, evenals over dat van de Armvoogden. Maar dat is niet het oortje waar de kan aanhangt Het gaat hier over het groote subsidie bedrag en spreker blijft van meenimg dat het Arm bestuur wel degelijk zal profiteeren van da distri bueering van verschillende artikelen. Verder wijst spre ker er op dat de Diaconie meer landhuur 'heeft ver kregen en dus misschien meer zal kunnen bedelen en dus het Armbestuur eenigszins zal kunnen worden last. Verder is het mogelijk dat het Armbestuur ook meer landhuur zal ontvangen en gelet op het batig saldo van vorig jaar ben ik van meerling dat we met de subsidie van f 8000 kunnen volstaan. Voorzitter zegt, nogmaals dat bij de gehouden con ferentie is verklaard, dat het beslist onmogelijk is met die f 8000 te kunnen volstaan. Naar B. en W.'s over tuiging wordt de zaak door Armvoogden zoo zuinig mogelijk beheerd en daarom vind ik liet gowenscht het bedrag toe le kennen. De heer Hooij zegt, te waardeeren wat de heer Raat heeft gezegd, daar is veel waarheid bij.maar hulp behoevende menschen mogem we niet beknibbelen. Wan neer de raad daartoe besloot zou hij daar later be rouw over hebben fen zou dat een daad rijn die later niet zoo gauw is goed te maken. Hierna gaat men over tot stemming over de voor stellen van .Armvoogden, b.1. salaris verhooging van Va der en Moeder, secretaris-penningmeester en de extra subsidie van de gemeente ad. f 500. Al deze voorstel len worden aangenomen met alleen de heer Raat tegen. wat betreft de voorgestelde wijziging van art 5, de vaststelling van de salarissen, wordt door de heeren Raat en Hooij hierop gewezen, dat bij aanneming hiervan Armvoogden de salarissen vaststellen, terwijl de raad benoemingen doet op bepaalde salarissen. Nu mag de raad bij de behandeling van de begrooting die salarissen al dan niet goedkeuren, het komt de heeren Raat en Hooij toch niet goed voor, dat arm voogden een dergelijke bevoegdheid krijgen De heer Mann vindt het ook beter dat een regle mentswijziging alleen plaats vindt bij eventueele ver hooging van de salarissen en verder het artikel blijft zooals het oorspronkelijk was. Hiertoe wordt met al gemeene stemmen besloten. De begrooting wordt nu in haar geheel goedgekeurd, tegen stemde de heer Raai Verzoek van de Gezinsverpleging om subsidie B. en W. stellen voor een jaarlijksche subsidie te ver- lecnen van f 100. Bericht is ingekomen dat Hazepolder bij kring Zijpe zal worden getrokken De heer Krenjger vraagt of ook andere gemeenten subsidieeren. Voorzitter antwoordt, bevestigend. De heer Hooij heeft bemerkt dat er ook gemeenten zijn die niet subsidieeren, het is geen gemeentezaak maar een zaak, die de heele omstreek ten noorden van Alkmaar betreft Ik dacht aanvankelijk dat het alleen Zijpe be trof pn daarom zal ik tegen Stemmen, ik 6tem tegen elke subsidie De heer Raat deelt deze opvatting niet Wie het werk van gezinsverpleging van nabij kent, kent het groote nut van deze inrichting. Kring Zijpe is zeer hulpbehoevend, hij is de meest kostbare van den groo- ten kring. Ook de heer Appel is voor het voorstel van B. en W. en vraagt of Kring VIII wed zoo noodlij dend is. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen, tegen stemde de heer Hooij. De heer K. Veuger vraagt tegen 1 Januari' eervol ontslag als onderwijzer te Burgerbrug, wegens benoe ming te Velseroord. De ontslagaanvrage is gedateerd op 8 November en de heer Raat verklaart zich dan ook voor eervol ontslag mits 2 Énaanden na den aanvraag en is dus in dit geval tegen toestaan. De heer Hooij zegt, voor te zullen 6temmen, doch hoopt dat de raad zich nu voortaan aan de verordening zal houden. Een suppletoire begrooting wordt goedgekeurd tot een bedrag van f 23867.63. Was noodig o.a. door den aanbouw van de school te St. Maartensbrug. Af- en overschrijving op den dienst 1916 tot een bedrag van f 600 wordt goedgevonden. Mej. Adriani vraagt om geldelijke tegemoetkoming voor het aanschaffen van een nieuw rijwiel. Adressante kon in 1913 bij hare benoeming als onder wijzeres te St Maartensbrug geen kosthuis vinden en is toen buiten de gemeente gaan wonen De heer Hooij verklaart veel voor het verzoek te voelen, er is wel eenige billijkheid in Het zwaartepunt toch is dat haar goed is versleten in dienst van de gemeente, terwijl voorzitter zelf zegt, dat er geen kost huis was. 'De heer Raat wijst er op, dat de opvolgster Van Mej. Adriani toch wel een Kosthuis te St. Maartens brug heeft gevonden Maar adressante was nogal een ongemakkelijk personage, vandaar dat .zij geen kost huis kon krijgen Na eetiig «delibereer wordt af wijzend op het verzoek beschikt voor stemden de heeren Appel, Brak en Hooij. Van de afd. Schagen van den Bond van Ned. on derwijzers is een adlres ingekomen, betreffende het rooken van kinderen Genoemde afdeeling vraagt den raad een verordening vast te stellen waarbij dit is ver boden B. en W. stellen voor tot inwilliging van het ver zoek. De heer Hooij zegt, dat het hem veel genoegen' doet dat B. en W. het beste met de burgers voor MARKTPLAATS A 88 J. Schoorl Pz hebben, maar toch gaat spreker niet met het voorstel mee. Spreker zal tegen stemmen. Ik zal nu niet het; al of niet nadeelige van rooken gaan bespreken, maar wanneer de ouders de kinderen het rooken toestaan, dan geeft het weinig dat het gemeentebestuur dat ver biedt. Het is spreker trouwens nooit opgevallen dat het rooken door kinderen in onze plaats zoo veel geschiedt De heer Kreijger voerde over dit voorstel ook nog het woord, doch was voor ons onverstaanbaar. Het voorstel van B. en W. wordt hierna aange- nomen met 6 tegen 4 stemm. De verordening hierover die nu wordt voorgelezen, wordt goedgekeurd, tegen stem den de heeren Kraijger en Hooi B. en W. vragen machtiging om in December a.s. over te mogen gaan tot publieken verkoop van de oude school te St. Maartensbrug. De heer Raat stelt voor ten behoeve van het land bouwonderwijs aan den heer Olie de helft of Va van den tuin beschikbaar te stellen voor 1 jaar. Goedgevonden. Bij de nu volgende behandeling van de distributie- regeling met andere omliggende gemeenten, Schagen als centrum, worden door verschillende heeren en kele vragen gesteld, het een en ander in overweging gegeven met tot slot dat de voorgestelde verordening en 'regeling worden goedgekeurd. Voor onkosten betreffende de distributieregeling wordt nog aan B. en W. een crediet toegestaan groot f 150Q. Bij de rondvraag wijst de heer Kreijger er op, dat de aanplakborden z.i. te klein zijn. Zal naar worden gekeken. De heer Brak geeft de wenschelijkheid te kennetn, dat de door de regeering vastgestelde maximumprijzen in het plaatselijk blad bekend gemaakt worden. Ook den heer Hoojj komt dat zeer wenscbalijk voor. Toe zegging wordt gedaas. Hierna sluiting. VOER VOOR TREKHONDEN. Het hoofdbestuur van de Neder! Vereeniging tot bescherming van dieren beeft naar aanleiding van zijn adres aan den minister van landbouw over bet gebrek aan voedsel voor honden, in het hijzonder van trekhonden, nu daaraan geen regeeringsbrood mag worden vérstrekt, van het Rijksbureau voor de distributie van graan, enz., in welks handen het adres ter afdoening was gosteld, bericht ontvangen, dat van de bestaande regeling, tolgens welke bruin brood niet aan dieren mag worden gevoederd, niet kan worden afgeweken, maar dat, indien positieve klachten uit een bepaalde gemeente inkomen, het bu reau zich voorstelt, maatregelen te nemen, ten einde in de voederbehoefte der trekhonden ia die gemeente te voorzien. HET GAS NIET UITBLAZEN!, ALKMAAR 23 Nov. Twee landbouwers, die als be zoekers van de Najaars-schei markt in hotel „De Burg" te Alkmaar logeerden, hadden op hun gemeenschap pelijke slaapkamer het gas uitgeblazen en de gaskroon niel dicht gedraaid. Des morgens vond men hen be dwelmd te bed liggen. Dr. Conijn gelukte het met behulp van andere gas ten na geruimen tijd de levongeestea weer op te wekken. CALLANTSOOG. Woensdag zijn in de Secretarie 2 demonstraties ge houden en wel van vrouwen die over de duurte van levensmiddelen kwamen spreken en den Burgemeester verzochten, te zorgen dat er goedkoope artikelen be schikbaar zouden worden gesteld. Alle artikelen die zij vroegen waren op komst, zoo deelde Burgemeester haar mede. CALLANTSOOG. Donderdag had er op de Secretarie een rechterlijke Instructie plaats van een geval van Diefstal, waarvan verdacht werd J. N. Na den geheel en dag getuigen te hebben gehoord, werd verdachte J. N. in voor arrest gesteld en den zelfden dag naar Alkmaar ver voerd. LUTJEWINKEL. Dinsdag hield de vereenigfng Nut en Genoegen al hier hare eerste bijeenkomst met dames, bij den heer C. Brouwer. De heer J. Nobel hield de lezing met „Stuurman Roelof' van Werumeus Buning. Door eenige leden werd een tooneelstukje opgevoerd en verder door ver schillende personen bijdragen ten beste gegeven, ter wijl de heeren D.s. Tneesing en L. TCaper van Koi- horn voor de noodige afwisseling zorgden, met hun verdienstelijk uitgevoerde muzieknummers (piano en viool). Het was oen zeer gezellige avond. De zaal was dicht bezet WIERINGEN. Van particuliere zijde meldt men ons: Naar wij vernemen, is door den Inspecteur der Ar beidsinspectie 6e district te Haarlem, een onderzoek ingesteld naar de alhier opgerichte mosselkokerijen en pellerijen. De toestand liet in sommige gebouwen nog al te wenschen over en werd o.a. de inrichting, de voor malige ansjovischzouterij van den EdelAchtb. Heer Bur- fameester A. Peereboom, ten deele afgekeurd, zoodat et bedrijf gedeeltelijk werd stop gezet Van de 70 arbeiders en arbeidsters werken er nog slechts 9. Dat dit niet in den smaak viel van Z.Ed.Achtb.h. ligt voor de hand. De overige Inrichtingen werden behoudens enkele aan te brengen verbeteringen allen goedgekeurd Nu werken de heeren B. Kat, firm. M. A. Kolster, Helder, Gebr. Gorter, A'dam, firm. Koorn en Min nes, terwijl men bij P. Kaan Cz. öog bezig is met een bestaand gebouw to veranderen en te installeeren. Als no. 7 zal verschijnen fa. Joh. Takes en Zoon, Noorderbuur! alhier. Ook was er Maandag te de Haukes en den Oever een persoon welke zich uitgaf voor vertegenwoor diger der N..OT. en hier tegen zeer hooge prijzen mosselen op wilde koopen, deze zouden dab met een groote motorboot van de visscherijplaatsen worden af gehaald, voorwaar een goed 'zaakje voor de visschers. Door d"e II storm zijn" vele mosselenplaatsen op zee weggeslagen of beter gezegd zijn de mosselen ia den grond geslagen, zoodat de vangsten der laatste dagen niet bijzonder groot zijn. ZIJPE. In onze gemeente zal dezer dagen de eerste partij regeeringsrijst, ongeveer 1000 K.G., worden gedistribu eerd. Als grossiers zijn aangewezenH. Bregman te Burgerbrug, H. Veuger te St. Maartensbrug, H. L. v. d. Poll te Schagerbrug, K. Paairlberg te Oudesluis, en ll v d. Oord! te 't Zand. KÖLHORN. Ook in den Schrinkaagpolder alhier, zal een koe- boerderij in bouwvelden worden omgezet, volgens da algemeene uitdrukking worden gescheurd. Natuur» lijk zal kool een der nieuwe producten zijn. Bij men- schenheugenis is dit poldertje steeds grasland ge weest. zonder een enkel stukje bouwland. KOLHORN. J In polders Waard en Groet wordt dit jaar meer witzaad: tarwe en gerst uitgezaaid dan in den herfst van 1915. BURGERBRUG. Tot lid van het hoofdbestuur van den Bond van Melkveehouders te Amsterdam gevestigd, ia be noemd de heer W. Ver kroost alhierl BURGERBRUG. Op de vergadering van het departement Nut al hier is besloten geen gevolg te geven aan het plan tot oprichting van een Nutsspaarbank en daaraan verbonden schoolspaarbank. ZUID-ZIJPE. Tot predikant bij de Ned. Herv. gemeente te Bos koop is beroepen Ds. B. Nieuwburg, predikant al hier. WIERINGEN. Vrijdagmorgen omstreeks 9 uur, kwam schipper G.Tijsen met zijn groot klipperschip „Maria-Anna" bij een stevigen Z.Z.W. wind, de Oeversche haven binnen. Door de snelle vaart welke het schip liep, kwam het in botsing met het remmingswerk van het Noorderhoofd. Dat de schok hevig was, het vaartuig was met steenkool geladen, bleek uit hot vernielings werk dat aangericht werd. Ongeveer 15 meter rem mingswerk ging kapot, zoodat dit belangrijke mate- rieale schade meebracht. Het schip zelf had geen ave rij. Assurantie dekt de schade, WIERINGEN. Voor een flink bezette zaal, hield J.l. Woensdags avond in het hotel van den heer M. de Haan, dr. De Gocje voor onze afdceling van -het Witte Kruis een lezing over Infectie- besmettelijke ziekten, welke door een lQO-tal lichtbeelden werd opgeluisterd Deze leerrijke lezing werd aandachtig, gevolgd. Geea wonder dus dat dr. De Goeje een dankbaar gohoor in allen vond. BROEK OP LANGENDIJK. De heer Ds. J. de Bruin, gereformeerd predikant alhier, heeft voor het beroep te Arnhem bedankt LAN GED IJK. Door de afdeelingen der S.D.A.P., Modernen en R.-K. Landarbeidsbond, Bakkersgezellenbond en de Coöperatie „Vooruit", is voor de gemeente Zuidschar- woude een Levensmiddelen-Commissie gevormd, daar Burgemeester en Wethouders dit niet wensch- ten te doen. Ip iedere gemeente aan den Langedijk is bovendien een commissie gevormd om toe te zien op de handhaving der maximum-prijzen. ZUIDSCHARWOUDE. Wij vernemen, dat een groep liberalen den eandl- daat der' R.-K. kiesvereeniging den heer W. Gouds blom, voor lid van den gemeenteraad zullen over nemen. ANNA PAULOWNA. Donderdagavond vergaderde de vereeniging „Vis- schersbelangen" in het lokaal van den heer Chr. Hoogmoed. Door verschillende omstandigheden bleef do opkomst klein. De voorzitter, de heer C. F. Siewers opent met het gebruikelijk welkom en hoopt dat de besprekingen in het belang der vereeniging mogen zijn. Nadat de secretaris, de heer K. Keuris Az., de no tulen heeft gelezen, volgen de mededeelingen en in gekomen stukken, welke voornamelijk handelen over de indertijd bij de Visscherij-Inspectie bestelde vis- scherijartikelen. De meeste der opgegeven artikelen zullen niet door de Inspectie worden of kunnen wor den verstrekt Alleen voor katoen-garens wordt in gestaan, waarvoor voorzitter en secretaris der ver eeniging echter eene N.O.T.-verklaring hebben moe ten teekenen. Echter zal ook niet alle gestelde ka toen worden verstrekt, daar een gedeelte is besteld onder voorbehoud, dat er zekerheid moet zijn, dat de visschers ook de voor de uitoefening der visscherij noodige cachou zullen ontvangen. De N.O.T.-verkla- ring luidt dan ook slechts voor het gedeelte, dat zonder voorbehoud is besteld. Inmiddels is ook reeds een schrijven van de Visscherij-Inspectie ontvangen, vermeldende dat de pogingen tot verkrijging van cachou tegen goedkoopen prijs hebben gefaald. Naar aanleiding dezer mededeeling wordt door enkele le den critiek uitgeoefend op de Visscherij-Inspectie, van wiens optreden meer resultaat was verwacht. Naar aanleiding van het finantieel verslag der Zui- derzee-Visschersbond, waaruit blijkt, dat meerderen der aangesloten afdeelingen de contributie verhoo ging tot f 1 per lid zijn nagekomen, wordt besloten, dat ook „Visschersbelangen", welke zich vorig jaar in beginsel voor verhooging uitsprak,' het resteeren- de contributiebedrag aan den penningmeester van don Z.V.B. zal opzenden. Volgt behandeling van den beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den Z.V.B. op Zater dag 25 November, waarbij de vergadering zich uit spreekt vóór samenwerking met den Julianabond op die punten waar dat mogelijk is; voor het instellen

Schager Courant | 1916 | | pagina 1