DINSDAGS DECEMRER 1516. 55ste Jaargang. No. 5013. Poldervergadering Anna Pauiowna. Kassier, 9 SCHAGEN. EERSTE BLAD. Binnenlandsch Nieuws. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAG Aljtiiti Niciws- COURANT, Mrateitie- LnüiiiUil Dit blad vor8ehijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 'b rqorgens 9 ure wor den Al) VERTENTIRN in hot eerst uitkomend nummer geplaatst. TTitcrpvora TPAPMAN Prijs per 8 maanden f 0.95 per post f 1.10. Losse nummers 6 ot Ullgetei». 1 1Y1AINI 06 ^0. j ADVERTENTIES van 1 tot 5 regels f 0.86, iedere regel meer SCI1AGEN, LAAN D 5. Int. Telcph. No. 20. j 6 et. (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett..worden naar plaatsr. berek. Dit nnmmor besta»# *»lt twee bladen. Vergadering van dijkgraaf, heemraden en hoofd ingelanden, op Zaterdag 2 December 1916, des mor gens half 11 in heit Poldershuls. 1 Vacature. Afwezig de heer P. van Stipriaan, hoofdingeland. Voorzitter de dijkgraaf, de heer C. Wijden es Spaans. De dijkgraaf opent de vergadering met welkom, uOelt mede, dat een schrijven is ingekomen van Ged. Staten, met afschrift van een Kon. Besluit, waarin spr. tot dijkgraaf is benoemd. Verder deelt dijk graaf mede, dat een schrijven is ingekomen met ver melding, dat spr. den verejschten eed heeft afgelegd. Dijkgraaf dankt H. M. de Koningin en Hare raads lieden voor de benoeming; voorts de ingelanden, die ingenomenheid met zijne benoeming hebben betuigd en meerderen hunner, die zijn candidatuur niet heb ben gesteund, doch hem hun gelukwensch niet heb ben onthouden; dijkgraaf hoopt voorts, dat bij de besprekingen het persoonlijke zal zijn uitgesloten, doch het zakelijke op den voorgrond móge treden. Dijkgraaf memoreert de bange dagen, die aóhter ons liggen. Spreekt zijn dank uit aan het dagelijksch bestuur, de ambtenaren en beambten voor het ge presteerde, in het bijzonder aan den heer Rezeiman, die als waarnemend dijkgraaf een zwaren en moei lijken plicht verv,uld heeft. Dijkgraaf .zegt, dat na zijn benoeming, een maand geleden hij 1de medewer king heeft verzocht van het college, want wil zijn arbeid als dijkgraaf vruchtdragend zijn, dan moet spr. op die medewerking kunnen rekenen en daar om herhaalt spr. die vraag nog eens gaarne. Dijk graaf zegt, dat het college is gezonden door de inge landen om hun post eerlijk en getrouw waar te ne men. In Anna Pauiowna is veel geknakt, doch ge lukkig niet verloren. Dijkgraaf zegt zijn krachten gaarne disponibel te stellen om Anna Pauiowna weer tot bloei te brengen. De secretaris, de heer J. K. Kaan, leest de notu len der vorige vergadering, welke ongewijzigd on der dankzegging worden goedgekeurd. Dijkgraaf deelt mede, dat de herstelling en ver betering aan de dijken zoover is gevorderd, dat er een gevoel van veiligheid kan heerschen; echter is alles nog lang niet zoover afgewerkt als het moest zijn. De verzakking bij het Oude Veer is nu goed voorzien, doch aan den Oostdijk is nu weer een ver zakking ontstaan, zoodat daar beduidende voorzie ning noodlg is, evenwel geeft dit geen reden tot on gerustheid, de noodige maatregelen zullen worden getroffen. De heer Langereis vraagt voor wiens rekening dit ia Dijkgraaf zegt, dat de oordeelen, verschillend zijn en wil hier liever niet dieper op in gaan; dit punt heeft onze volle aandacht Dijkgraaf deelt mede, dat vandaag besteding wordt gehouden van de verbetering van den Balgdijk; het is een werk van kleinen omvang en daarom meen de het dag. bestuur, dat het beter was geen aanbe steding te houden, doch enkelen uit te noodigen. Elf uitnoodigingen zijn verzonden, waarvan aan Boltje te Heerenvéen, De Vries te Helder, Winder te Koe- gras en eenige ambachtslieden en grondwerkers al hier. Goedgevonden. Dijkgraaf deelt mede, dat hij voornemens is als dijkgraaf het polderhuis als woning in gebruik te nemen. Van den beer Speets is een dankbetuiging Inge komen voor de toegestane gratificatie. Van den hoofdingenieur is bericht ingekomen, dat het niet gewenscht is een betonblok op den zeedijk te plaat sen, het wordt niet noodlg geacht en het werk is nog te versch. Met de pachters van dijken, kaden en wegen is een regeling getroffen en aan eigenaars, a*n wier land gedeeltelijke ontgravingen zijn gedaan is een billijke schade vergoed. Met den heer J. Keuris Jr., is de verkoop van een hoekje grond nog niet geregeld. Keuris wil niet la ger dan f3.50 per vlerk. M., het dag. bestuur wil f 2 geven en acht dit hoog genoeg; het wil nu ont eigening vragen. Goedgevonden. De uitgezette seinlichten tot waarschuwing bij gevaar, hebben geen bevredigende resultaten opge leverd, daarom is besloten proeven met seinlichten op den kerktoren te houden, hetwelk nu gister avond is geschiedt; de omstandigheden waren niet gunstig, want het was lichte maan en mistig. Uit de besprekingen blijkt, dat ook dit resultaat niet zeer bevredigend is, Uit den Oostpolder was het al leen goed zichtbaar. De bedoeling van het dag. bestuur, zegt dijkgraaf, is waarschuwingsdiensten over den geheelen poldier in te stellen en licht dit, nader toe. De heer K. A. Kaan acht een proef hoe spoedig al les kan gebeuren dan wel gewenscht. Na eenige pre kingen wordt dit punt algemeen goedgevonp n. Vaft Ged. -ten is een schrijven ingekomen, waar in wordt gv^igekeurd om tot verhooging van den Balgdijk oveir te gaan. Het dag. bestuur stelt voor om aan den Amstel- dijk in de doorbraak een kiinkerbestrating aan te brengen even hoog als op de andere plaatsen. Ei genaardig is, zegt dijkgraaf, dat de dijk in de door braak minder hoog is verdedigd dan op de andere plaatsen. Hierover is geschreven met den hoofdin genieur, die dit evenwel niet noodzakelijk acht, doch 't nu niet beslist afraadt. Na eenige discussie wordt het voorstel van het dag. bestuur aangenomen. Dijkgraaf deelt mede, dat met Ged. Staten is ge schreven over de watersnoodslasten en dat Ged. St. bereid zijn voorschotten te geven tot 1 Jan. 1919. Later zal blijken, wat ons zal worden vergoed. Ged. Staten» vragen toezending van alle mandaten. Het dag. bestuur vraagt machtiging de gelden in ont-" vangst te nemep. Allen voor. Een voorstel van het dag. bestuur om een kaa- geldleenlng te sluiten van hoogstens f 50.000, tegen een maximum-rente van 5 pet, wordt eveneens goed- gokerurd. De heer C. Geerligs vraagt hoeveel de polder on geveer moet leenen. Dijkgraaf deelt mede, dat de raming f 2200.000 be draagt Een voorstel van het dag. bestuur om den opzich ter Nieuwdorp op het bestaande salaris van f3000 per jaar tijdelijk in dienst te'houden meit een maand vooruit opzeggingstermijn, wordt met algemeens stemmen aangenomen. De regeling van de bezoldiging der beambten, wordt op voorstel van het dag. bestuur aan dat col lege overgelaten. Dijkgraaf deelt mede, dat met den heer Dil, de pachter van het vischwateT, besprekingen zijn ge houden over de nieuwe pachting. Het voorstel is nu: Dil betaalt voor 1917, 1918 en 1919 f 500 per jaar, de volgende 3 jaar f750, weer volgende 3 jaar f950, en weer volgende 3 jaar f 1150. De firma Dil zal dan zorgen voor volledige planting met geschikte visch- soorten. Voorheen betaalde Dil f 1200 per jaar. Dit voorstel wordt aangenomen. De volgende duurtetoeslagvoorstellen tot 1 April 1917 van het dag. bestuur komen in behandeling: opzichter f 4 per week, machinisten elk f 2 per week, evenveel als reeds tot 1 Jan. 1917 is aangenomen; P. Kuiper f 2.50 extra; Van der Vliet, Smit, Van Zand wijk, De Waal en Smarl fl extra; Keuris en Polet evenveel als reeds is aangenomen. Met 1 April 1917 staan we dan weer voor een nieuw feit, zegt voor zitter. De heer Lindenbergh vraagt hoe het met Speets staat. Dijkgraaf zegt, dat daaraan niet is gedacht- Daar kan nog wel een nieuw voorstel van komen, ook in verband met verandering van diens arbeid. De heer C. Tiel informeert naar den brugwachter Stins. Dijkgraaf antwoordt, dat die arbeid even als die van den brugwachter Vermoet veel te'hoog wordt betaald naar het werk, wat er aan is verbon den; 't is voor hen ook geen bestaansmiddel. De heer De Jong vraagt welke overwegingen er zijn een extra duurtetoeslag te geven. Dijkgraaf antwoordt," dat alles nog veel duurder is geworden en dé loonen in den tegenwoordigen tijd betrekkelijk laag zijn. De heer De Graaf meent, dat als Speets voor het vervolg ook gratificatie moet hebben, dit nu toch ook wel behandeld kan worden. Allen zijn hier voor en ook om alle duurtetoeslagen te geven, dus ook aan den heer Speets. Op verzoek van C. Smit Cz. om verlenging erf pacht van een perceeltje te Van Ewijcksluis is men algemeen er voor om dit op dé gewone voorwaar den toe te staan. Op voorslel van het dag. bestuur wordt algemeen goedgevonden, op het weiland van den polder een bergplaats te maken voor de karren, enz.; dit kan gedeeltelijk gemaakt worden van een boet, reeds eigendom van den polder, zoodat de kosten gering Dijkgraaf zegt, dat hij niet graag in het polderhuis zou wonen op dezelfde wijze als zijn voorgangers; spr. heeft reeds vroeger verklaard, dat zooals het nu geschiedt, dit niet billijk is en wil het gedeelte, dat voor den dijkgraaf bestemd is, gescheiden hou den van dat, waarvan het bestuur en de ingelan den gebruik maken. Dijkgraaf licht uitvoerig toe, hoedit dan kan door in het wachtlokaal een in gang te maken met een trap. De serre, die dijkgraaf wel weg wil hebben, kan gedeeltelijk worden ge bruikt, een paar banken kunnen dan worden aan gebracht ten dienste van het publiek. Het huis krijgt dan zijn eigen ingang en de vertrekken ten dienste van den polder ook. De stal wil dijkgraaf gaarne ter beschikking stellen voor berging van hooi, enz. De heer C. Tijsen zegt, dat vroeger is besloten, dat het polderbestuur recht heeft op de vergader zaal enz. Dijkgraaf antwoordt dit te hebben onder zocht, doch dit besluit is niet bekrachtigd De heer De Jong vindt wachten in heit wachtlokaal onvrij, omdat van daar de gesprekken, gevloerd in de vergaderzaal, kan kooren. Dijkgraaf acht dit niet erg, daar het gesprokene geen geheimen zijn. De heer C. Geerligs informeert naar de koeten. Dijkgraaf antwoordt, dat deze met inbegrip van een paar te maken kasten, ongeveer f400 bedragen. De heer Lindenbergh vraagt als we dit toestaan of we dan geen precedent scheppen voor volgende dijkgraven. Dijkgraaf zegt, dat dit geen prece dent scheppen is, daar dit gewoon is van elkaar ter wille zijn of ruilen. Ik kan zeggen, dit geheele huis behoort aan mij en behoef hier dus de vergaderin gen niet te laten houden, enz. Ik wil dit nu met doen doch hoop daarom ook om de medewerking van u. De vorige dijkgraven, de heeren Waiboer en Stam mes waren wel heel welwillend, doch hun huisge zinnen dachten er anders over. De. heer Lindenbergh meent, dat we dus moeilijk anders kunnen dan hét verzoek in te willigen. De heer De Graaf vraagt, of de dijkgraaf er per soonlijk op tegen is om dan gereglementeerd te zien, dat de vergaderzaal en gedeeltelijk boven ter be schikking komt van het polderbestuur. Dijkgraaf antwoordt, dat hij daar persoonlijk niét tegen is; spr. heeft een klein gezin, maar zakelijk is spr. het idéé toegedaan, dat het polderbestuur zorgt, dat zijn dijkgraaf een goede woning heeft De heer Lindenbergh vraagt toezegging, dat de dijkgraaf in een voflgende vergadering met een voor stel dienaangaande komt Dijkgraaf antwoordt, dat dit het dag. bestuur moet doen. De heer J. C. Blaauboer meent, dat we dit nu wel kunnen doen. Dijkgraaf zegt dat dit niet best gaat De heer Tijsen meent, dat het eene sterk verband houdt met het andere. De heemraden verklaren zich er voor om op die voorwaarden het verzoek toe te Staan. Met allen voor wordt nu besloten het verzoek van den dijkgraaf toe te staan en zal over het andere punt een regeling als in den geest van het gespro kene worden getroffen, Volgt de rondvraag. De heer K. A. Kaan vraagt of de berm langs den zeedijk breed genoeg ia Dijkgraaf antwoordt van 6 M. en dit wordt algemeen breed genoeg geacht De heer De Jong vraagt of de weg langs den zee dijk het volgende Jaar met bietenkarren kan worden bereden. Dijkgraaf zegt, dat dit zal afhangen van de omstandigheden, doch als het maar eenigszins kan dan wel. N Hierna sluiting. J. Schoorl Pz MARKTPLAATS A 88 VOORSCHOTTEN VOQR WONINGBOUW. De regeering heeft, naar Het Volk verneemt, be sloten dat de reüte van voorschotten voor woning bouw in den vervolge niet meer zal worden bere kend op een voet van 4)4 pet, maar van 4K pet Deze verlaging van den rentevoet is géschied, om het bouwen van arbeiderswoningen te bevorderen. EEN ZONDERLING VERBOD. In het najaar van 1914 werd op de Dyle bij Mechelen door de Duitschers een Nederlandsche lich; ter met kolen vernield. De eigenaar stelde een actie in en de Duitsche staat die zich niet had laten ver tegenwoordigen, werd bij verstek veroordeeld tot een schadeloosstelling van 25.000 francs. De TeL weet nu te melden, dat de advocaat van den eigenaar van het schip, mr. J. G. Schurmann, nadat hij het verstek-vonnis per deurwaarders-ex- ploit had laten beteekenen 'ten parkette van den officier van justitie te Rotterdam bij welk ex- ploit tevens bevél werd gegèven tot betaling en eventueele executie van het vonnis in uitzicht werd gesteld een schrijven heeft ontvangen van den officier van Justitie, waarbij, uit naam van den mi nister van Justitie, hem werd aangezegd, dat Z. E. zijn optreden afkeurde en dat van hem verlangd werd, de onderteekening eener verklaring, dat hij geen pogingen zou doen om het gewezen vonnlB te executeeren. D.e advocaat weigerde zeer beslist deze verklaring te onderteekenen, en stelde de vraag, wóAraan de mi nister van Justitie het recht ontleende, zich te be moeien met de executie van een, op wettige wijze gewezen, in naam der Koningin uitgesproken von nis, en kondigde aan, dat hij de opdracht van zijn cliënt tot ekecutie zou brengen. Weer verliepen twee* dagen. Toen kreeg hij be zoek van den deurwaarder, die hem meedeelde, dat namens de minister van Justitie hem verboden was, zich met de executie van het vonnis te be lasten. LICHTBESPARING. Men schrijft uit Haarlem: De steenkolennood heeft Haarlem in minder dan halfduister gezet. Alle elektrische straatverlich ting is geschorst, de gaslantaarns branden om de andere en van die met 3 kousjes is slechts één ont stoken. De Groote Markt, anders hel verlicht, is nu pen obscuur plein geworden, waar voorzichtigheid een eerste eisch la Doordat verscheidene winkels na 5 December vroeger sluiten, zal het straatver keer, aanmerkelijk verminderen. HET JONGSTE KAMERLID. „De Nederlander" geeft de volgende bijzonderhe den over het Kamerlid voor Haarlemmermeer: De heer mr. J. B. Bomans, het nieuw gekozen Tweede Kamerlid voor; Haarlemmermeer, werd in 1885 te Amsterdam geboren, bezocht de H. B. S. met 5-jarigen cursus te Rodduc, behaalde daarna door aanvullingsstudiën een gymnasiaal-diploma, was eenigen tijd in den handel werkzaam, ging nadat hij reeds was gehuwd te Ledden in de rechten studee- ren en promoveerde daar in den tijd van twee jaar In 1913 vestigde hij zich in Haarlem als advocaat, waar hij zich met mr. Hagemeijer associeerde. Ver leden jaar werd mr. Bomans die luitenant bij de Landweer is, tot lid van den Raad van Haarlem ge kozen. STEENKOLEN. Men meldt uit LJmuiden De schaarschte aan steenkolen oefent ook grooten invloed uit op het stoomvisscherij bedrij f alhier. Wel hebban er vnj geregeld door tusschenkomst van de Rykskolundistrtbutie te 's Gravenhage aanvoeren van Engelsche steenkolen plaats uit Amsterdam en Rotter dam, doch deze aanvoeren zijn niet voldoende voor de behoeften van de stoomvisscheryvloot Geregeld lig gen er eenige dagen een 50 stoomtreilers op steerfio len te wachten; de schepen worden naar tija. van bin nenkomst gebunkerd. Men verwacht evenwel spoedig aanvoer van Duitsche steenkolen. Wegens gebrek aan' wagens en steenkolen bij de spoorwegmaatschappijen is, zoo meldt de Avondp., be paald. dat het vervoer van regeeringsgroenten zooveel mogelijk 'te water zal moeten plaats hebben en, wan neer spoorwegvervoer onvermijdelijk is, het aantal ih gebruik te stellen goederenwagens tot een minimum moet worden beperkt De grootst mogelijke hoeveel heid groenten zal tegelijkertijd naar eenzelfde, plaats moeten worden verzonden, zoodat in de garnizoenen, enz. zoo groot mogelijke voorraden, in varband met dc behoefte en beschikbare ruimte, moet worden opge legd. Alles moet worden verricht, wat mogelijk is om den spoorwegdienst te ontlasten. De directie van de mijn Oranje-Nassau meldt, dat zij, door niet voldoende verstrekking van ledig mate rieel door de spoorwegen, indien de toestand niet ver andert de volgende week genoodzaakt zal zijn haar briketfabrieken buiten werking te stellen, en dat dit beteekent een vermindering van ten minste duizend ton brandstof per dag of net gevolg kan hebben, dat zij de werklieden één of twee dagen niet kan laten werken, hetgeen een productievermindering van 2000 a 4000 ton zou geven Door langdurig wagengebrek en daaruit voortvloeiende zeer beperkte verzending zijn haar voorraden niet bruikbare industrie- en huisbrand kolen (fijnkolen niet medegerekend) gedurende de maand November met .'6JÜ ton vermeerderd, terwijl de pro ductie 4000 ton onder de doorsnee-productie bleef. NOG EENS DE CRISIS AAN FINANCIëN. Het slot van een artikel van (mr. H. P.) M.(archpnt) in De Vrij zinnig-Democraat, getiteld „De eenige uitweg" Politiek is deze gebeurtenis van groot gewicht. Voor dit bedrijf mag een minister als Van Gijn niet wijken. De ©enige oplossing, die voor ons aannemelijk zal zijn, is deze, dat de Eerst*- Kamer andermaal voor hetzelfde voorstel worde gesteld. Indien het ontwerp ongewijzigd opnieuw aan de Tweede Kamer wordt ingediend, zaJ men hier van de rechterzijde kunnen vragen, of zij de verantwoordelijkheid voor het beleid van de broeder» in de Eerste Kamer wil aanvaarden. Geschiedt dit niet, dan zal de regeering moeten bukken. Zij zal óf de successiebelasting moeten laten rusten, of h^rt ontwerp naar den zin der Eerste Kamer moe ten wijzigen. s Wie onder deze omstandigheden zich zal laten vin den om de plaats van den minister Van Gijn in te ne men, weten wij niet. Wel zou voor ons onbegrijpelijk zijn, dat het iemand zou wezen, die van den ernstigen toestand onzer financiën zich bewust is. Komt deze man met zijn gewijzigd ontwerp voor de Tweede Kamer, dan zal althans de linkerzijde tot principieele oppositie verplicht zijn Deze oplossing van de crisis zou -de sanctie wezen op een aangematigd recht van amendement of regres van de Eerste Kamer, dat de Grondwet niet kent Maar bovendien zou aan de linkerzijde worden ge vraagd, dat zij steun zo ugeven aan een verwatering van "het financieel beleid, waardoor aan de dringende eischen van den noodstand het hoofd niet kan worden geboden. Voor de ontwikkeling van ons staatkundig leven is onafwijsbaar, dat althans het uiterste worde beproefd om aan de 22 heeren der Eerste Kamer duidelijk te maken, dat het volk zich op deze wijze niet wenscht geregeerd te zien. Toegeven zou hier verraad zijn aan ■ns hoogste beginsel. Uit Het Volk "(S. D. A. P.)j Op de een of andere manier moet thans worden ge poogd, den vastgereden regeeringswagen weer op gang te brengen. Deze weinig benijdenswaardige taak rust in hoofdzaak op de schouders van den minister-pre sident Hij kan twee wegen inslaanden weg van verzoening en den weg van strijd. De politiek van den heer Gort van der Linden was totnogtoe niet anders dan een polkiek van verzoening, van pacifikatie. Maar wij hebben Eet gisteren reeds gezegd en wij herhalen hetde beslissing van Woensdag is net begin van een conflict tusschen de Eerste Kamer en de democratie Reeds meermalen is de vraag gerezen, welk van de twee lichamen die aan het Binnenhof zetelen, het mach tigst zal zijn, de Eerste of de Tweede Kamer. Het is begonnen onder het kabinet-Borgesius, toen de Eerste Kamer de Ongevallenwet verwierp, en minister Lely een tweede verslechterde uitgaaf leverde, op haar be stelling. Sedert heeft meer dan eens de Eerste Kamer gepoogd, wijzigingen in regeeringsontwerpen te be stellen, en een énkele maal met succes. Indien de re geering van het Algemeen Kiesrecht thans aan dat streven de behulpzame hand leent, voert zij feitelijk het recht van amendement voor de Eerste Kamer ia Dan gaat deze regeering verwezenlijken wat de vrije Liberalen onder den druk der' democratie hebben prijs gegeven. En dan doet zij het op een wijze, die wij niet anders dan achterbaks kunnen noemen En dat, nadat nog maar kort geleden de heer Tydeman heeft verklaard, dat de manieren van de Eerste Kamer zelf hem huiverig hadden gemaakt, haar het recht van amendement te gaven Inderdaad, hier schijnt ons geen verzoening mogelijk. Indien de regeering, natuurlijk niet zonder zich te hebben vergewist van de wenschen ten aanzien van de erfenisbelasting die bij de heeren Reekers en kon- sorten leven, bij de Tweede Kamer kwam "tnet een wetsontwerp, naar die wenschen gewijzigd, hoe zoq deze volksvertegenwoordiging, die juist heeft erkend op de basis van een verouderd kiesrecht te staan, die juist aan de democratie den wieg heeft vrij gegeven, zijn eigen maaksel, de vrucht van zijn eigen overleg, kunnen verfomfaaien naar de voorschriften van het egoïsme der groot-bezitters, zonder zich tevens een brevet van de meest volstrekte karakterloosheid uit te reiken? Het blad is derhalve van oordeel, dat het conflict niet kan worden uitgewreven, ipaar moet worden uit gestreden. Het schjjnt ons toe, dat de Provinciale Statenzalen de plaats niet zijn, waar deze strijd moet worden uitgevochten. Eerst in den uitersten nood zouden wij dit middel aanbevelen. Het conflict is er een tusschen de twee takken der volksvertegenwoordiging. De Tweede Kamer moet voor de vraag worden gesteld, welken weg zij, na het Algemeen Kiesrecht in de grondwet te nebben geschreven, uit wiL En blijft de volksvertegen woordiging staan op de plaats, die haar in het parle mentaire stelsel toekomt, dan vreezen wij den Uitslag van den strijd niet Dan zal er misschien lam', en soms fel, moeten worden gevochten; dan zal wellicht ook het kiezerskorps tot het geven van een uitspraak worden geroepen; maar dan zal ten slotte de democratie de zege behalen op de reaktie. Het komt er nu op aan, voor allen tegenover de kapitalistische reaktie de zijde der demokratie 'hebben gekozen, even onverzet telijk pal te staan als de meerderheid oer Eerste Kamer Woensdag, En ritet meer beleid, met meer politiek verstand, met meer jonge kracht, met vaster vertrou wen op de toekomst Wij nopen, dat regeering en volksvertegenwoordiging den moed zullen bezitten, om den strijd, hun opge drongen door de reaktie, te aanvaarden t DIRKSHORN. Zaterdagavond vergaderde de IJsclub „Dirkshorn" ten huize van den heer T. LIff. Na opening door den Voorzitter las de secretaris de nauwkeurig gestelde notulen, die onder applaus wer den goedgekeurd. De voorzitter verwelkomt de heer Bakker, de nieuw gekozen penningmeester en spreekt den wensch uit, dat hij een even ij verg administrateur zal blijken te zijn als zijn voorganger, de heer Sleutel. Volgt beihandeling van den Beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering van den Ijsbond te Anna Pauiowna op Zondag 10 December. Deze leverde weinig stof tot bespreking. Alleen het voorstel Zaandam om trent cursussen in verbinden voor ongelukken op het ijs, werd op rafllucade wijze besproken. Eenparig was men van meeming, dat dit voorstel tot niets zou kunne® leiden. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergadering werden benoemd de heeren A. Kisten» ker en R. y.

Schager Courant | 1916 | | pagina 1