TABAK J. R. KEUSS Yan Staatsloterij. Binnenlandsch Nieuws. Keclamcs, Een zorgvuldige leefwijze ie.i ou upeiibarc vtutureu. Aa:igezitn ue raad hiertoe intussoaeu ai hecii uc- sioien, steüen ti. ca W. zien .voor te dezer zake spoedig met voorsteden te komen. \Va i bctreit de wijziging der Bouw- en Woningver ordening zal de uezondiiciuscommissie gezeteld te hgorn nog worden geraadpleegd en haar advies wor den ingewonnen. Voor kennisgeving aangenomen. Van den heer H. v. Ree, fl. d. School te AartSf woud, is verzoek ingekomen om hem een bezoldiging te geven in verband met het bezit van iandbouwaabe. Voorzitter hreit volgens opdracht inlichtingen inge wonnen bij den rijkstandbouwlecraar voor deze pro vincie. Deze heer had aan voorz. meegedeeld, dat wanneer de gemeente aan den heer v. Ree eenë toé- iage geeft voor die l&ndbouwacte en zulks zonder eeni ge beteekende bepaling, hem van rijkswege waarschijn lijk een even groote toelage zal worden verstrekt Eeh ter tot een maximum van f 100, eveneens zonder be teekende bepaling. De bijdrage van het rijk is bijge volg een vaste en zal ook toegekend worden ingeval geen onderwijs wordt gegeven in het vak, waarvoor de bedoelde acte is behaald. Voor het geven van on derwijs aan een cursus - voor Landbouwkunde boven dien de gewone vergoeding per lesuur wordt toegekend. B. en NV. stellen voor het gevraagde in te willigen en Ju de verordening waarbij de jaarwedden worden ge regeld, op te nemen de bepaling, dat bovengenoemde jaarwedden worden verhoogd mei f 100, indien hel li. d. *Sch. in 't be2it is of komt van eene acte Land- of\ tuinbouwkunde, echter met dien verstande, dat ieder titularis steeds maar eene verhooging wordt gegeven en de verhoogihg voor eenzelfde acte maai a-.n eun titularis wordt toegekend. Dit voorstel van B. en W. worut met algemeen goed vinden aangenomen. Volgt wijziging jaarweddenverordening. Met hét oog op het zooeven genomen besluit wordt de verordening gewijzigd ferwijl art. 5 2e lid voor 't vervolg zaï luiden als volgt: Onderwijzers dïie ingevolge art. 80 en 81 der militie- wet 1912 krachtens de betrekkelijke artikelen der land weerwet of krachtens art 6 der Landstormwet onder de wapenen of in werkelijken dienst zijn, behouden hunne jaarwedde en verdere belooningen onder be paling, dat indien door hen in het leger een graad van onderofficier of hooger wordt bekleed, het daar aan verbonden salaris -voor de helft van de jaarwedde wordt afgetrokkea De verordening zal in werking treden op 1 Januari a.s., terwijl de vereischte goedkeuring er op zal wor den aangevraagd. Volgen een paar verzoeken om vergoeding voor ge leverde consumptiemelk, van D. Rempt en W. Doute kom, beiden te Aartswoud Op voorstel van B. en W. zullen bedoelde personen worden vergoed respectiev. f 79.06 en f 76.84 Er zal op verdere aanvragen in deze niet meer worden' gelet Vervolgens zal alleen nog vergoeding worden uitge keerd voor op melkkaarten verstrekten melk. Aan de orde komt een verzoek van D. Kos om zijne jaarwedde als lantaarnopsteker te willen verhoogen van f 3.50 op f 5 per lantaarn, voor 6 lantaarns alzoo f 9 verhoognig. Door B. en W. wordt voorgesteld hierop gunstig te beschikken. Aldus beslaten. De heer Jb. Waker, schoonmaker der school te Aartswoud, vraagt eeuige toelage in verband met de duurdere materialen. B. en W. stellen' voor, hiervoor f 2.50 toe te kennen. Goedgevonden. Op voorstel van den heer Kooi wordt aan 'alle school- schoonmakers, ook zij die de ^angereizer school schoon houden, ieder eveneens een bedrag van f 2.50 toe gekend. Verzoek van den heer Hazelhof, H .d. S. in de Kerkelaan, om wederom verlenging van het zieken verlof te mogen hebben en wei voor den tijd van 3 maanden. Allen vinden goed, het ziekenverlof te verlengen en te varleenen tot 1 April a.s. Aangaande de betaling der jaarwedde van den heer Hazelhof ver krijgen B. en W. van den raara machtiging, om het "volle salaris tot primo Februari a.s. te voldoen. En daarna, volgens ae verordening, het halve salaris. Het Dagel. Bestuur stelt voor een kasgeddleening aan te gaan, groot 1 1500 tegen hoogstens 5 pet Goed gevonden. De voorzitter zegt een klacht te hébben ontvangen over het niet in orde zijn van een stookplaats, waar door gevaar voor brand kan ontstaan Voorz. zegt, een onderzoek naar deze klacht te zullen doen in stellen door den gemeenteopzichter Vlaming Moch ten er meerdere slechte en gevaarlijke siookgelegen- heden zijn dan zullen B. en W. daarvan gaarne mede deeling ontvangen om een onderzoek als bovenbedoeld te doen insteflen en verbetering te gelasten. Voorts 'zijn over 'het algemeen de panden in de tegenwoor dige omstandigheden te - laag verzekerd, zoodat bij brand belangrijke schade het gevolg zou kunnen zijn Volgt punt verbouw gewassen. Er is een missive ingekomen van den Minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, inzake de regeling van verbouw van geel wortelenzaad, bruin mosterdzaad, karwedzaad, ka niets 'ter Wereld Betty's onschuldige tevredenheid en rustig geluk hebben willen verstoren, .door haar in dit opzicht als antwoord op Betty's laatste opmerking. „Sympathie en antipathie ls dikwijls geheel onver klaarbaar. Laten we nu maar niet tobben over juf frouw Trench. We hebben zoo goed als niets met haar te maken, zien haar bijna nooit en ze is vol gens juffrouw Mary uitstekend voor haar werk en altijd even hulpvaardig en vriendelijk. En nu denk je niet meer over haar, lieve kind". Na deze laatste op luchtigen toon gezegde woor den, ging Margaret weer naar boven. Misschien zou haar uitspraak belangrijk gewijzigd zijn, als zij, toen zij langs de kamerdeur van de secretaresse ging, ongemerkt een blik naar binnen had kunnen werpen. Juffrouw Trench liep haar kamer op en neer met een uitdrukking op haar gezicht, die zeer -beslist het tegendeel van "goedig en vriendelijk" was. Er lag wraakzucht in haar oogen en haar lip pen waren In verbeten woede op elkaar geklemd. „Wat haat ik dat malle wicht", .zeide ze, terwijl ze een schoen, die in hadr weg lag, nijdig wegschop te. „Ik haatte haar al van 't eerste oogenblik af, dat ik haar op Dunsmere Manor zag, toen ik wist, dat, dank zij haar, Dick Clevedale me voor den gek had gehoud'en. En nu haat ik haar nog tien maal meer, want als zij hier niet gekomen was, had ik Martin Holdsworth om mijn vinger kunnen win den. En nu word ik op zij gezet door die Betty met liaar groote oogen, waar ik me dood aan erger. Dat ellendige wicht! Bernard zij bleef even staan en een oogenblik kwam er een zachtere trek op haar gezicht, om echter dadelijk plaats te maken voor een uitdrukking van intense bitterheid. „Bernard ge bruikt me als zijn werktuig. Dat zal hij blijven doen zoolang ik hem m#ar van eenig nut kan zijn. Hij houdt niet van me, hij vindt me alleen maar nuttig. Als hij me niet meer gebruiken kan, gooit hij me weg als een ouden schoen. En 't is de ironie van het lot, dat hij juist de eenige man is, van wien ik ooit jn mijn leven gehouden hebl" Een oogenblik verdween de verbitterde uitdruk king van haar gezicht; toen bedekte zij het met haar handen, en toen zij die weer wegnam, was het koel en strak als misschien nooit te voren. „Ik ben niet van plan me met een tweede plaats tevreden stellen, gis er een eerste is", zeide zij; „dat heb Ik' nu lang genoeg gedaan. Ik zal voor mezelf vechten met al 't verstand, al de handig heid, die ik bezit, en dezen keer zal ik slagen. En als dat malle wicht me erin verhindert, schop ik haar uit den weg zooals ik mijn schoen zoometeen uit den weg geschopt heb". Weer lachte zij'en die lach was niet aangenaam te hooren. „Mijn waar dige tante slpeg de plank nog niet zoo ver mia, toen ze nae zeide, dat ik niets en niemand ontzag, als ik 't eer> of andere bereiken wilde, al moest ik ook over lijken gaan. En ook toen j.0 beweerde, dat ik er narie- en blnuwmaaiizuad, spittaziBz-iad, zaAi-uivn, sui ker. gieten en vlas. De verbouwer is verplicht, om voor 1 Januhri 1917 bij Burgemeester opgave te doen. Niet-naleving kan strenge straf na zich slepen, ingevolge de distri- butiewet Voor het beoordeelen der aanvragen zal voorzitter zich doen bijstaan door een drieial land bouwers. Nu komt: Distributie levensmiddelen. Door voorz. wordt medegedeeld, dat verschillende artikelen reeds met succes worden gedistribueerd. Rondvraag Door den heer Hartog wordt gewezen op den vuilen toestand waarin de straat aan de Gouw I verkeert. Ook op verschillende andere gedeelten der gemeente ls de straatweg vuil. Ten opzichte van dit euvel in de Gouw wordl als hoofdoorzaak beschouwd het niet afsteken der kanten. f Aan den veldwachter zal worden opgedragen, hen die belendend wonen aan die morsige gedeelten, te. verzoeken, den weg voor het door hen bewoonde percee lte reinigen. Voorts zal- voorzitter een schrij ven richten aan den opzichter van het ambacht de 4 Noorder Koggen, den heer Mantel, over het af nemen van de bermen. De heer Hartog acht het gewenscht, dat de hoo rnen door afsnoeiing, hier en daar van overtolligo akken werdenontlast Voorzitter dóet toezegging dat B. en NV. hieraan de noodige aandacht zullen schenken en in deze de hulp van tuinman Borst uit Zwaag inroepen. De heer Kooij vraagt, inlichting over het afhakken van de heining in den juin van het H. d. S. te Langereis. Bij de besprekingen hierover neemt de heer Koot op zich om een en ander te doen uitvoeren. De heer Koorn zegt te hebben nagedacht over de aanbieding van den timmerman,J. Zwaag, hierop neer komende, dat indien de gemeente een lantaarn ver strekt, door Zwaag gratis gas geleverd zal worden. Spreker vindt die aanbieding zeer billijk en zou van gemeentewege lantaarn en paal willen zien geleverd. Na eenige bespreking met allen voor aldus besloten. Dan wordt er door den heer Koorn verder nog .op gewezen, dat indien de boomen worden gesnoeid ook die 'aan den Uienakker die behandeling wel die nen te ondergaan. Wordt goedgevonden. Eindelijk informeert de heer Koorn of het slootje bij de Aartswouder school nog moet worden uitge diept Dit zal in het komend voorjaar worden nagegaan Niets meer aan de orde zijnae slfiit voorzitter de vergadering Trekking van Donderdag 21 December. No. 12224 f 1000. No. 1002 f 100. No. 3207 f 200. Prijzen van f 45. 94 763 811 860 908 931 1192 1202 1235 1322 1327 1526 2545 2610 2767 2922 2924 3564 4639 4686 4883 5172 6034 6061 6159 6279 6512 6547 6679 7301 7716 8003 8037 8120 8242 8436* 8519 8606 8673 8680 8714 9232 9525 9891 10327 10356 10407 10486 10757 10920 10926 11651 11787 11864 12208 12688 12705 12798 13052 13198 13494 13738 13755 13777 14130 14329 14507 14526 14529 14556 14662 14754 14858 14923 14971 15197 15203 15412 16229 16563 16671 17362 17414 17196 17624 17871 17912 17932 18187 18219 18929 19009 19586 20262 20264 20604 20853 3e Klasse 3e Lijst: 14221 m.z. 14231, 19696 mz. 19676. WIERINGEN. Vergadering van de Onderafdeeling der V.P.N., ge houden op Dinsdag 19 Dec. 1916 des avonds te half acht in 't lokaal van den heer Jb. Bruul te Hippoly- tushoef. Aanwezig 12 leden. Na opening door den voorzitter, den heer Jb. Mos- tert, worden door den secretaris den heer P. Kaan Cz., de notulen dor vorige vergadering gelezen enon veranderd goedgekeurd. - Aan de orde kwam bestuursverkiezing wegens perio dieke aftreding der heeretn H. Jac. Engel en A. van der Welle. Beiden werden wederom herkozen. De heer Engel ter vergadering zijnde nam zijn herbenoeming aan, terwijl den heer v. d. Welle bericht zal worden gtfzumien. ifit 7 h iT'ii Nu volgde opmaking bogrooüng voor 191/, aocn wegens afwezigheid van den penningmeester, deu H. Rump, kon hier niet mee voortgegaan wordeic De contributie in 1917 te betalen werd bepaald op Tot leden eener commissie voor. 't nazien oer r - ning werden aangewezen do heeren D. iilauboer jThaij Cz. Hierna volgde verslag der algemene vii gadering uitgebracht door den afgevaardigde, den ne> t C. Vz. Koorn, Zeer uitvoerig werd dit door den noot Koorn gedaan en met belangstelling door de aanwezigen aangehoord. De voorzitter bracht hem dank voor zijn mocue. Nu volgde rondvraag. De eierenoph.il er de heer Lr. Minnes, gaf in overweging Voor hem. wegens z:jn drukke bezigheden- een ander te benoemen. Dit viel niet in den geest der vergadering, men- wilde den heer Minnes niet laten gaan, 't ging met de zaken der V.P.N. te goed men was over het werk van den ophaler zeer voldaan. De heer C. V. Koorn stelde daarom voor het ophaalloon met 2V2 cent per 100 te verhoogen. De eierenp"ijzen zijn van dien aard, dat de verhoo- ?ing er best af kan. De V.P.N. werkt uitstekend, de prijzen laten toe even meer uit te betalen. De vergade ring ging met het voorstel geheel accoord. Besloten werd echter het voorstel op de agenda der eerstvol gende vergadering te plaatsen, in de hoop dat er ,ian meerdere leden aanwezig zullen zijn om er over e spreken. De heer D. Minnes ging hiermee ook accoord. De voorzitter gaf in overwegng enkele fokhanen Uan te koopen. Na vele discussiën werd besloten aan iet fokstation te Amersfoort prijsopgave te vragen van ten foktoom, bestaande uit 12 raszuivere "kippen mei dito haan. Niemand meer het woord verlangende sloot voor zitter onder dankzegging voor de medewerking deze gezellige vergadering. NOÓRDSCHARWOUDE. In de tweede fabriek van den heer Verburg ztjh j^sternacht alle drijfriemen gestolen. Het personeel kan hierdoor slechts gedeeltelijk met de werkzaamheden aanvangen. De politie stelt een onderzoek in. - KOLHORN. Het getal ongevallen aangiften was dit jaar door de dijkwerkers alhier, groo>er dan gedurende al de jaren, dat de wet bestaat. Meeste waren van korten 'tijd Een ongeval had 'den dood tengevolge. GRONDWETSHERZIENING. Bij de eindstemming over de wetsontwerpen tot in overweging nemen van de Grondwetsherziening heeft de Tweede Kamer gistermiddag alle drie ontwerpen zonder hoofdelijke stemming aangenomen. UITVOER VAN SCHAPENVLEESCH. Te Hoek van Holland zijn, naar de Voe- en Vleesch- handel meldt, geslacht ten verzonden naar Engeland: np 6 dezer 1000 schapen, te Rotterdam overgenomen door het Nederlandsch Landbouw-Comité; op 9 dezer 1200 stuks, afkomstig van Alkmaar, en op 15 dezer weer 1200 van Purmerend. De slachting heeft plaats aan de exportslachterij van de firma Hudig Pipters en het vervoer naar Engeland geschiedt per Harwichboot TABAKSHANDEL OP DUITSCHLAND. Men meldt Sinds eenige dagen vertpeven eenige groote tabaks grossiers in .Duitschland, waar zij, zooals uit goede bron verluidt, besprekingen met de Duitsche Regeering houden. In vakkringen verluidt, dat deze conferenties in verband zouden staan met het eventueel spoedig heropenen der Duitsche grenzen, voor den invoer van talïak, waaraan de hoop wordt vastgeknoopt, dat dan tevens een regeling zal worden getroffen, in zake den wederinvoer van tabaksfabrikaten uit ons land, naar Duitschland DIJK VERZAKKING. Woensdag had in den dijk bij het dorp Durgerdam een ernstige verzakking plaats Langs het ingespoten zand scheurde plotseling de dijk over een lengte van 50 meter en verdween er bijna 4000 kub. M. in een diepte onder het.naast liggende weiland, waarvan de grep pels over elkaar schoven. De werklieden zagen in tijds "het gevaar aankomen, zoodat er geen persoon lijke ongelukken gebeurd zijn. Een vroegere peiling toonde op 11 meter diepte een slijk- en veenlaag aan MISLEIDING VAN GEVLUCHTE DUITSCHE DE SERTEURS. Donderdagmorgen vervoegde zich bij de politie te Arnhem in opgewonden toestand een Duitsch deserteur, d e het volgende verhaal deed Met een anderen Duitschen deserteur woont hij in de Nieuwstmat te Nijmegen, waar hij Woensdagtnor'. een liezoek ontving van eeii Dm.s'.v d.c "bedde dc. serteurs trachtte te mec !Viar grens t0 gaan. Daar was veel geld te verdienen. De kume. daad volgde den Duitscher, doch de man die tc Am- hem aangifte "kwam doen bleef Des middags kwam de Duilscher terug en verklaarde dat de kameraad van den achtergeblevene die nog aan de grens ver loefde, dezen wenschte te spreken De man ging moe bezocht met den Duitscher een herberg dicht Bij de grens onder Groesbeck, doch werd «rwaarschuwd om Riet naaT de grens te gaan daar hem dan het lot van zijn 's morgens vertrokken vnend wachtte. Deze was nl. zoo vertelde tnen in de herberg, gekomen met den Duitscher, in gezelschap van Duitsche vrou wen gebracht en dronken gemaakt Vervolgens had men den weerlooze naar buiten gesleept, hem peper in het gelaat gegooid en hem vervolgens over de grens wbracht waar hij door de Duitsche grenswacht werd 'earresteeid. Hij is naar Kleef gevoerd waar hem de doodstraf wegens desertie wacht. De alleen gebleven deserteur heeft de waarschuwing ter harte genomen en s naar Arnhem gegaan. Eenigen tijd nadat de mart ten politrebureele zijn, wedervaren had verklaard, keerde hij daar terug on» aangifte te doen van het feit dat de Duitscher, die dètracht had hem over de grens Ie lok .ven en hem claarblijkehjk naar Arnhem was nagereisd, hem in oen café had mishandeld. HAAR MXN DOODGESCHOTEN. Eenige jaren geleden werd een stroopcr dood ge. vonden dn een jachtveld onder Bavel. De oorzaak bleef onbekend. De weduwe trouwde spoeuig cLarna met den onbezoldigd rijksveldwachter Jorissen uit Bavel Jet moet echter gebleken zijn, dat een orpsgenoot. Jutten genaamd, veel indruk op haar had gemaakt! JJutten en zij zaten Zaterdagavond j.1 bijeen loen Jo rissen binnentrad. Zijn vrouw verzocht nem kool uit den moestuin te gaan halen. Nauwelijks had hij het "ertrek verlaten of zij nam een geweer, ging hemi achterna en schoof hem dood. Ruften en vrouw Jorissen zijn te Brod ir. verzekerde bewaring gesteld en hebben reeds bekend. HET TOPPUNT VAN EERLIJKHEID. De „Yorwarts" vermeldt oen geval van een bij- ronder eerlijken vinder. In Furstenwalde had een jongmensch een mandje met 50 eieren gevonden en het naar de politie gebracht |r DE FABRICAGE VAN KLEURSTOFFEN. Uit LYON, 20 December. Uit New-York wordt be richt: De Vereenigde Staten, die voor den oorlog 27.000 ton kleurstoffen van de 30.000, die zij jaarlijks \erbruikte, uit Duitschland invoerde, zijn er in ge slaagd zich geheel en al te ontworstelen van de eco nomische afhankelijkheid. Het aantal fabrieken, waar kleurstoffen vervaardigd worden, is belangrijk toe genomen, zoodat de Vereenigde Staten thans zelfs groote hoeveelheden van deze producten kunnen i itvoeren. De vraag neemt trouwens geregeld toe cn de stoffen worden naar bijna alle deelen van de v/ereld verzonden. De waarde van den uitvoer van kleurstoffen uit Amerika is dan ook reeds geste gen tot 4 millioen voor de eerste zeven maanden van dit jaar, terwijl zij in 1914 slechts 191.000 doll. be droeg. ALKMAARSCHE OVER AL "VER ICRIJGB AAR. wel voor zou zorgen, dat mijn hart me geen parten speelde. Mijn hart behoort aan Bernard; maar ik kan niet leven zonder geld en Ik houd van weel de, en Martin Holdsworth kan me geld en weelde geven en die Betty met haar groote bruine oogen zal«me niet voor de tweede maal schaakmat zetten. Juffrouw Holdsworth heeft een onbeperkt vertrou wen in me en gelooft in me als in haar bijbel; haar broer ls een man en daarom kan ik hem brengen, waar ik hem hebben wil, als me de gelegenheid maar gegeven wordt. Als die ellendige Betty met baar verpleegster niet hier was gekomen, had ik gewonnen spel gehad. De verpleegster vertrouw ik absoluut niet. Ze kan je aankijken, alsof ze in ja binnenste door wil dringen. Enfin, laat ze! Ik zal 't met dien heelen rommel wel, klaar spelen. Ze zullen mij niet licht verslaan, en ik ben dezen keer vastbesloten me in -geen geval te laten verslaan, wat het ook moge kosten. Ik speel hoog spel, maar ik zal het winnen!" HOOFDSTUK XIX. Rawson's pogingen. „Herinner Je je een pleegzuster hier, die zich Tre- vor noemde? Ik geloof tenminste, dajt dat de naam was, dien ze hier opgegeven had". „Gunst ja, heel goed. We waren geen al te beste vrienden samen ze' was zoo lastig en plagerig, alles moest precies zoo zijn, als zij het wou. En als er eens iets was blijven liggen, zag zij het altijd; zo zat expres te vitten. Ik kon haar niet uitstaan. Zeg, heette ze niet Trevor? Had ze zich hier dan onder een valschen naam ingedrongen? Nu, dat hadden we moeten weten!" „Dat heb ik niet gezegd hoor", zeide de blonde jonge man met zijn blauwe oogen, die altijd sche nen rond te dwaler#en iemand nooit rechtuit aan keken, en hij glimlachte eVen terug tegen 't meisje aan zijn arm. „Nu, je doelde er toch op. Zeg, wat ls er met haar? Als de directrice eens wist, dat ik zoo over haar sprak, zou 't lieve leven gaande zijn, die kan geen kwaad van haar hooren. Die is trouwens ook al zoo lastig". „Ja, maar jij bent ook geen echte pleegzuster, Je hoort er eigenlijk niet l?at dacht ik dadelijk, toen we kennis maakten voor veertien dagen. Ik had je eigenlijk niet mogen aanspreken, zoo'n zedig zus je in costuum, maar je zag er zoo allerliefst uit juist mert dat zwarte hoedje, dat lk 't niet laten kon. En n% is 't me, alsof we elkaar al jaren ken den in plaats van een paar weken". Daisy Reid, het knappe verpleegstertje, die de wanhoop van de directrice was, keek met een co- quet lachje naar d$n kennis, dien ze door een toe val gemaakt had op een van haar vrije avonden en waarmee ze nu al op vrij familiaren voet was ge komen. „Zeg toch niet zulke malle dingen", antwoordde ze vroolijk. „Als het niet zóó saai was in 't zieken huis, dat ik dol blij was met een kennis in de stad, zou "ik met iemand, die zulke malle dingen zegt, niet wandelen, 'tls er eenvoudig vreeselijk; je kunt er nooit eens lachen én aan dien jongen dokter heb je ook niets, die bemoeit zich alleen maar met de patiënten, ofschoon hij op zuster Margaret erg ge steld was, dat hebben we allemaal wel gemerkt" „Kom, was hij dat?" De blonde jonge man spit ste zijn ooren. „Hoe toevallig toch, dat ik kennis met je gemaakt heb en dat jij zuster Margaret kent. W'ant.je moet weten, dat ik voor een vriend uit wou visschen, Waar ze toch heen ls gegaan: en dat kan jij me nu natuurlijk vertellen. Wat het toeval al niet doet! Als je er niet zoo'allerliefst uit had ge zien, dat ik mijn oogen niet van je af kon houden, had ik nooit kennis met je gemaakt. En dan had ik die prettige wandeling van verleden week en van avond moeten missen". Daisy giechelde gestreeld. „Zeg, waar is ze heengegaan, die zuster Marga ret.?" Hij vroeg dat op luchtigen, onverschilligen toon. Zuster Daisy haalde haar schouders op. „Dat weet ik niet", zeide zij. „Je dacht toch niet, dat die fijne zus mij in haar vertrouwen had geno mon? Maar ik heb altijd wel van haar gezegd: Stille waters hebben diepe gronden, en ik heb ook altijd gevonden, dat er iets vreemds aan haar was. Waarom zou er zoo iets geheimzinnigs aan haar zijn en waarom weet niemand, waar ze is?" „Niemand?" Een minder oppervlakkig toehoorder dan Daisy zou dadelijk de teleurstelling in zijn stem hebben gemerkt „Nu ik geloof, dat de directrice 't wel zal weten, maar die houdt het voor zich. Daar behoef je niet bij aan te kloppen. Ik heb het voor de grap eens ger probeerd, en toen keek ze stijf voor zich en zeide, dat ik, als ik een brief aan zuster Margaret wou sturen, dien maar aan haar moest geven, dan zou zij hem wel adresseeren. Neen, daar kom je niet verder, als er iets geheimzinnigs met die Margaret is. De directrice is zoo gesloten als een boek. Maar v/eet' je wat je doen kondt? Het eens bij den in- wonenden geneesheer, dokter Bond probeeren. Hij weet het vast, en uit hem kan je 't allicht wel krij gen. Maar waarom wou je toch eigenlijk haar adres weten?" Rawson vermeed het antwoord op die vraag door het gesprek weer te brengen op zuster Daisy's be koorlijkheden, een onderwerp, dat bij het ljdele meis je boven alles ging. Maar haar vraag bleef hem bij hij herhaalde in zijn gedachten do woorden: „waar om wou je 't adres van zuster Margaret weten?" toen hij den volgenden dag in het ziekenhuis voor de deur van dokter Bond's studeerkamer stond. Ja, en meer lichaamsoefening. Dat de vervaardigers van Foster's Rugpijn Nieren Pillen zooveel doen om een Betere Gezondheid Methode te verspreiden, wekt verwondering. Zij toonen aan, dat niemand volle' gezondheid kaa genieten, zelfs niet met behulp van' Foster's Pillen, tenzij hij zelf medehelpt. En zelfs iemand met drukke bezigheden heeft tyd om de korte gezondheids regeu.^, die zij week aan week in dit blad geven, te luzen en te beoefenen. Ofschoon zulke openhartigheid nieuw is, lijdt het goen twijfel of een der reuenen van de toenemende populairiteit van Foster's Pillen is te vinden in de omstandigheid, dat de vervaardigers laten zien HOE- GEZOND TE WORDEN, en wat even belangrijk is HOE GEZOND TE BLIJVEN, zonder geneesmiddel, Foster's Rugpijn Nièren Pillen werken hoegenaamd niet op de maag of ingewanden. Zij dienen uitsluitend voor de nier- en urine-organen. Dit geneesmiddel is van de hoogste waarde bij waterzucht, niergruis rheq- matiek, steen en alle ziekten uit nier- en biaaskwalm ontspruitend. De handteekening van James Foster op de ver- akking waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren illen zijn te Sehagen verkrijgb. bij J. Rotgans, Mo lenstraat C 14. Toezending schieat franco na omtv, v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10, p. zes doozen. w aarom was hij op de jacht naar die vrouw? Voor namelijk uit liefde tot sport, bekende hij zichzelf met een cynisch schouderophalen, en gedeeltelijk ter wil le van het geld, dat die schurk, Bernard Dunc&n hem er voor beloofd had, en ook ge'deeltelijk, om- dat hij rijkhaisde naar zijn deel in die belangrijke som, den schat van Macpherson, zooals Duncan ze A genoemd had. Die drie redenen te z&men waren hem voldoende om zijn prooi op te sporen en het spoor te volgen, tot hij haar in zijn macht had, hoewel hij niet den minsten wrok tegen" haar koesterde. Toen hij nu in dokter Bond's kamer gelaten werd, was zijn geest tot het uiterste gescherpt. Hij was vast besloten alles wat hij wilde weten, te ontdekken, en te dien einde had hij vooraf een plan de campagne beraamd. Hij vroeg Bond niet op den man af naar 't adres, zoo plomp pakte hij de.zaak niet aan. Hij gaf zich uit voor den secretaris van een Amerikaan, die zich zeer interesseerde voor Engelsche zieken huizen en hun leiding, erfhij vroeg alle mogelijke in lichtingen over de uittstekende nieuwe inrichting te Twillsbury. Zijn vele omzwervingen stelden hem in staat met een prachtig Amerikaansch accent te spreken, en Bond, de meest argelooze mensch, die men zich denken kon, gaf alle inlichtingen op de eenvoudige open manier, die zijn karakter eigen was. Instinctmatig voelde hij eenige antipathie tegen zijn bezoeker, daar hij iets had tegen iedereen, die hem niet ruiterlijk aankeek; maar hij had geen reden om Rawson's talrijke vragen over de inrichting, de verpleegsters, de patiënten niet te beantwoorden. En daar de bloei van het ziekenhuis hem zeer ter harte ging, hgopte hij in stilte, dat de Amerikaan- sclie patroon van dezen jongen man met zijn dwalende, zoekende oogen misschien wel een deel van zijn dollars aan de inrichting zou willen schen ken. 1 oen het gesprek een kwartier geduurd had, zeide de bezoeker: „Mag ik u eens vragen heeft u on der uw verpleegsters ook een zekere zuster Brent- side? Zij is een oude vriendin van me en is ver pleegster in het ziekenhuis van een Engelsche pro vinciestad, en ik heb het adres verloren, maar ik geloof, dat het Twillsbury is. Als zij hier is, zou ik ,r haar heel graag een oogenblik spreken, tenminste als hét niet teg<n de regels van het huis is." Door een nauwlettende navraag bij Daisy wist hij, dat er onder hen die aan het ziekenhuis verbon den waren-, geen naam was, die ook maar iets op Brentside geleek. „Brentside?" luidde het nadenkende antwoord, „Brentside? Neen, dien naam herinner ik me ni«t ^t bier ooit gehoord te hebben. Maar ik ken niet al de namen van de verpleegsters. Als uw oude kennis hier is, mag u haar natuurlijk spreken. Excuseer me een oogenblik, dan zal ik bij de directrice eens j even navraag doen". (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1916 | | pagina 12