KOSTERs lizethandel, T een beurtveer openen een Izabella-Ket, een nette Huishoudster Boerderij te hoop. een vast Werkman een Huishoudster, een flinke Dienstbode een vast Werkman, 2 vaste WERKLIEDEN, een vast Werkman, l een nette Dienstbode, Kost en Inwoning, Bedrijfsboer (bouwer], een vast Werkman, a 5000 K G, Hooi. Aardappelenplanters, Pootaardappelen, een jonge Dekbeer, SCHAGEN. D. KERKMEER, Schildersknecht Taxatie Schapen RUTGER KAAN Hoesten f2000 ter leen, een Boerderij, Geel Uienzaad en alle soorten Koolzaad, een Dienstbode, lankomende Boerenknecht. houten Boet, best Landhooi, Koolplantenveld puik Hooi eo Stroo, Huishoudster 5 Pinken. Een dubbel Burgerwoonhyis een Werkman, WIERINGERSÜ! een Bonwersbedrijfje, 14 b 15 zak blauwe 350 Aardpelenbakken Binnenlandsch Nieuws. burgervlotbrug. st .maartensvlotbrtjg. st. maartensbrug. bevroren regeeringsaardappelen. een trouwe kat. kolenschaarschte in den helder. -- anna paulowna. anna paulowna. nieuwe niedorp. nieuwe niedorp. nieuwe niedorp. nieuwe niedorp. ijs- en volksvermaak. oudkarspel. noordscharwoude. oude niedorp. winkel. winkel. winkel. PIETER BLOKDIJK, iw *--■ 'w- Mt. SWIERTS, 'f Zand-Alkmaar-Purme- rend-Amslerdam, lerug Yia De Zaanstreek. Beleefd aanbevelend, aan het Kanaal, 't Zand. te koop: een lichte Bakwagen, gevraagd, Aan onze geachte Begun stigers van Heer Hugo- waard en Yeenhuizen geven wij mits deze ken nis dat met ingang van 5 Februari door de hak kers alleen brood kan worden afgegeven tegen DIRECTE afgifte van bons. gevraagd: of Noodhulp, een KONIJN, te Schagen. te Wieringerwaard. Gelegenheid voor ZOEKT WERK, te koop: te koop: 2 3000 Kilo Landhooi, te huur, te koop: M. Jb. MOSTERT, Op de gisteren gehouden wedstrijd in het schoon- rtjden van paren boven 18 jaar, waaraan 6 paren deelnamen, werd do le prijs gewonnen door mej. r. Teensma en den heer C. Constant, de 2e door mej. j. Bregman en den heer L. Dapper, de 3e door den heer en mej. P. Dekker en P. Dekker-Rademaker en de 4e door mej. T. Schotvanger-Doorn en den heer P. de Moei. De prijzen bestonden uit gouden en zil veren luxe voorwerpen. Zondag 28 Januari werd alhier een hardrijderij gehouden op schaatsen, waaraan 12 personen deel namen. De prijzen die bestonden in contanten, wer den gewonnen door de heeren P. Kooij, W. Jongsma, S. Zijlstra en N. T. Hopman. Zondagavond gai de rederijkerskamer „Onderne ming" alhier een uitvoering in het lokaal van den heer W. Swarthof. De opkomst was vrij goed. Opge voerd werd „Het Goudvischje", drama in 3 bedrij ven door van Van Nouhuijs. Het is een mooi maar lang niet gemakkelijk te vertolken tooneelstuk, dat van de spelenden heel wat studie vereischt. De kor ten tijd van voorbereiding in aanmerking genomen, werd er over het algemeen goed spel gegeven. Na afloop van ieder bedrijf werd er door het aandach tig luisterende publiek flink geapplaudiseerd. De heer Swarthof leverde als grimeur heel goed werk. Met deze uitvoering is de vereeniging in het be-' zit gekomen van een tweetal keurig geschilderde kamers. Wij maken den heer P. Swarthof, de ont werper en maker van dit decoratief, een welge meend compliment voor de uitstekende oplevering van dit werk. Vooegen wij er nog bij dat een gezellig bal het be sluit was van dezen goed geslaagden avond. Uit alle deelen van het land komen ^berichten van de aankomst van bevroren regeeringsaardappelen. In sommige plaatsen waar zij door de distributiebureaux in ontvangst zijn genomen, zitten de gemeenten er mede in haar maag en worden zij aan de spiritus- en aard appelmeelfabrieken verkócht tegen verminderden prijs, zoodat de gemeenten de schade lijden. In andere plaat sen was men er op voorbereid en weigerde men de zending in ontvangst te nemen. Hier lijden de groot handelaren of de regeering de schade, die tot op he den reeds ongeveer een tonv bedraagt ZUIDERWOUDE, 29 Jan. Ruim 'n jaar geleden werd tijdens den watersnood van den veenouder T. alhier een kat gered, nadat deze 14 dagen op zolder had gezeten, 't Beestje werd naar Monnikendam gebracht en kan het gastvrije gezin waar de familie T. onderdak kreeg ten geschenke gegeven. Nu komt er ijs in sloot en vaart en... op een mor gen van de vorige week vroeg poes om binnengelaten te worden in de oude woning, waar 't beestje natuur lijk weer van harte welkom was. .Met de kolen voorziening is. bet hier op het oógen- blik nog treuriger gesteld. Thans geschiedt de verstrek king van cokes van gemeentewege op bons, die door het distributiebureau worden uitgegeven. Die bons moe ten persoonljjk worden afgehaald, hetgeen op het oogen- blik aanleiding gèeft tot een verschrikkelijk gedrang, waarbij menscnen soms urenland in de koude moeten staan wachten en door de onvoldoende regeling de brutalen vaak voorgaan bij anderen, die reeds langer stonden. Door den burgemeester is thans aan eene commissie uit de arbeidersbeweging voor de levensmiddelenvoor ziening, welke deze week is benoemd, medegedeeld, dat voortaan volgnummers zullen worden afgegeven. Wat de kolenvoorziening in het algemeen betreft. werd medegedeeld, dat de gemeente is ontheven van de levering van cokes aan de landmacht; dat eene hoeveelheid cokes van het Koninklijk Instituut voor de Marine onder de burgerij is verdeeld en eveneens eene hoeveelheid van 1000 H.L. die voor de marine was bestemd. Verder heeft de burgemeester in Den Haag de be schikking gekregen over 100 ton anthraciet en 100 ton eierkolen, die reeds zijn afgezonden en op de bons zullen worden gedistribueerd. TeL Zondag 28 Januari had er in het lokaal van den heer C. Slikker eene vergadering plaats'van afgevaar digden uit de besturen der S.D.A.P., van de Vakver- eeuiging landarbeiders, timmerlieden en van de Mid dens ta nds verecnigi ng onder leiding van den heer D. Koorn met het doel een bestuur te vormen dat een oog zou houden op de richtige uitvoering der distributie, om bij voorkomende gelegenheden klachten over deze zaak ter bestemder plaatse te brengen opdat het pu bliek niet langer de dupe zou worden van hande laren, Mie de prijzen wat binnen de perkan hielden, die door de regeering waren gesteld. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren D. Koom, voorz., A. Wiggers, vice-voorz., K. van Dijke, le secr., J. Lichthart 2e secr. en R. Chr. van Eden Petersfhan, penningmeester. Besloten werd om een onderhoud aan te vragen met het dagelijksch bestuur der gemeente met de be doeling het daarheen te leiden dat door dit college het bestuur zou worden erkend als zoodanig Als al- gemeenen wensch werd te kennen gegeven, dat een binnenstelsel zou worden ingevoerd, om opkooping van levensmiddelen in één hanct te voorkomen en tevens, dat een controleur zou worden aangesteld, die de han delaren kan corrigeeren. Nog werden verschillende be hoeften opgenoemd, die men gaarne ook onder de distributie zag gerekend, bijv. klompen. De rondvraag leverde niets op, waarna de voorzitter de vergadering onder dank voor de opkomst en met de beste wenschen voor het succes sloot. In de vergadering der commissie tot wering van schoolverzuim alhier zijn herkozen tot voorzitter en secretaris achtereenvolgens de heeren K. A. Kaan en K. L. van Gorkom. Onze vroegere plaatsgenoot de jongeheer C. Jonker, thans kaasmakersknecht te jlem, is geslaagd bij het examen voor toelating tot de vakschool voor kaas makers te Hoorn. Zondagmiddag 28 Januari werd alhier hardrijderij op schaatsen gehouden op baanlengten van 500 en laOO Meter, voor amateurs om prijzen, bestaande in zilveren en bronzen medailles, voor elke rubriek. 5oo M. baanlengte le serie 8 deeln. le prijs zil veren medaille, behaald door M. Porie. Lutjewinkel in 1 min, 9% sec... 2e pr. bronzen medaille, C. Butter Cz., N. Niedorp ijn, 1 min. 9% sec. 1500 M. baanlengte zelfde 8 deelnemers: le serie le prijs G. Butter Cz. te N. Niedorp in 3 min. 42'/s sec., 2e prijs bron zen medaille, P. Kuiper Winkel, 4 min. d00 M. 2e serie, le prijs zilv. med. A. -J. Porie, Lutjewinkel^ in 1 min. 6% sec. 2e prijs bronz. med. Cor Pronk, War- menhuizen in 1 min. 6Vb sec. Deze beiden toen kwa men gelijk in tijd aan, doch A. J. Porie won met klein 50 c.M. voorsprong. 1500 M. 2e serie le pr zilveren med. G. Sevenhuizen, Warmenhuizen 3min. 293/5 sec., 2e pr. bronzen med. Cor Pronk 3 min 37% sec. Die 6 winners zijn dus verplicht deel te nemen aan den eindwedstrijd te Groningen, die blijkens gister avond ingekomen tijding Dinsdag plaats vindt 't Geheel deze wedstrijden was onder leiding van den Ned. Schaatsenrijdersbond, waarvóór als ver tegenwoordiger aanwezig was de heer Couvé uit Utrecht, die, zooals we uit goede bron hebben vernomen, vol lof was over IJs- en Volksvermaak. Bij de uitreiking der prijzen was de heer Couvé de eerste die het woord vroeg om een pluimpje te geven aan het Be stuur van IJ. en V. voor de 'uitstekende wijze waarop alles in orde was. wat op den wedstrijd betrekking had. Voorts was hij verheerlijkt door de magnifieke ijsvlakte de Rijd. De heer ,A. Visser reikte als waarn. Voorzitter de j>rijzen met toepasselijke woorden aan de winners uit Goed weer en veel volk maakten dezen wedstrijd tot een zeer gezelligen kamp. Des Zondagsavonds volgde verlichting van de Rijd van 7 tot 9 uur en werd een aantal lampions ontstoken van IJ. en V., terwijl ver schillende particulieren met door hen medegebrachte lampions aan het geheel luister bijzetten. Voorts was er oen afgezette ruimte voor dansen, waarvan zeer druk gebruik werd gemaakt Ook nu weer was zeer veel volk op het ijs. 't Was hoogst gezellig. Ten 9 ure sluiting. Maandag 29 Januari des namiddags 2 ure was er thans op de Rijd een schoonrijderij voor paren aan gevangen. om prijzen bestaande in medailles. 8 Deel nemende paren, le pr. W. Metselaar en mevr. A. MetselaarKaan, Wieringerwaard, verguld, zilveren me daille. 2e pr. P. D. RezeLman en mevr. Rezelman- Buis te Schagen, zilv. med. -3e pr. P. de Graaf en mevr. Liefhebber—Speets, Anna Paulowna, bronzen me daille. 't Was Maandag prachtig weer, wat dezen wed strijd niet weinig ten goede kwam. 'n Zeer talrijk publiek bracht er toe bij, om het geheel de noodige gezelligheid te geven. Door Hare Majesteit de Koningin is een bronzen medaille beschikbaar gesteld voor IJs- en Volksvermaak om uit te loven als^prijs voor daarvoor naar het oor deel dezer vereeniging in aanmerking komenden ijs- wedstrijd Ledenvergadering Maandagavond 29 Januri 1917 van bovengenoemde vereeniging te Nieuwe Niedorp. Waarn. voorzitter de heer A. Visser. Aanwezig om streeks 40 leden. Opening door voorzitter. Het doet spr. genoegen dat zoovelen aanwezig zijn en hij heet allen wel kom. En dan gedenkt voorzitter het feit, dat het too- verwoord voor velen is: Kermis op de Rijd". Als we kermis bespreken, hebben we volk. 't Is thans onder zeer bijzondere omstandigheden, vervolgt voorzitter bewogen, dat ik hier als voorzitter voor u sta. Ik wil u vertellen waarom ik op het oogenblik onder deze bijzondere omstandigheden de functie blijf waarnemen. Vanaf 1886 is mijn pas overleden vader voorzitter gewpest en heeft die functie alzoo 30 jaar lang waargenomen. En steeds met zeer veel genoe gen vervuld. IJ. en V. is een vereeniging, die zijn vol le toewijding had, waar zijn hart aan hing. Ik ge loof, dat ik als zoon niet anders kan en mag doen dan hem in die functie opvolgen om te trachten, IJ. en V. te doen blijven, wat het was gedurende zijn jarenlang voorzitterschap. N 't Is mijn plicht mede te helpen zooveel als moge lijk is. Het beste zal zijn het aan deze vergadering over te laten of we kermis zullen organiseeren. Het bestuur wil gaarne de meening van de vergadering hooren en daarna zijn meening aan de vergadering meedeelen. Voorzitter opent de discussie. De heer Jn. Langedijk twijfelt of het wel gaan zal en wil eerst handicapwedstrijd met paard en ar om zoo aan geld te komen en dat geld kan dan besteed worden. Voorzitter zegt, dat het Bestuur tot zekerheid een reservefonds noodig acht. Spreker twijfelt of Lange- dijks idee wel zooveel geld zou doen inkomen. Intus- schen reservefonds acht het bestuur wel noodig en staande de vergadering gaat nu ter inteekening daar voor een lijst rond. Het in te teekenen bedrag behoeft nog niet gestort te worden. De lijst bevat da rond ge gaan te zijn in totaal f155. Hiermede wordt geacht te zijn besloten tot het houden van kermis op de Rijd. Nu volgen besprekingen over wat daar allemaal voor noodig ia Verschillende onderdeelen, reeds be sproken in Febr. 1912, voor hetzelfde doel, komen nu ter sprake. Sommige „rollen" waren toen reeds verdeeld geworden, als waarzegger, Cocadorls, Hoofd van Jut, danstent, weegtent, mandragende maagd, glijbaan, etc. Voor sommige dier functiën stellen zich thans wederom lieden beschikbaar, de overige zullen nog worden aangezocht. Zes leden van bij stand worden benoemd om het bestuur in een en ander te steunen, n.1. de heeren J. Peetoom, J. Stam mes, E. Brouwer, J. B. Wilkenj K. Mijts en Jb. Heinstman. Na nog eeriige regeling besproken te hebben, wordt de .vraag gesteld: Wanneer Kermis? Algemeen wil men zoo spoedig de regeling gereed is. Men hoopt Vrijdag kermis te zullen kunnen houden. Besloten wordt vanaf heden geen buiten Nieuwe Niedorp wonende menschen meer aan te nemen als leden of als begunstigers. Goed zoo. Het was voor vele minder bedeelden uit deze gemeente, gister Maandag een verrassing, toen hen van iemand, die onbekend wenschte te blijven, I mud eierenkolen werd thuis gebracht. Vrij zeker zullen daarvan een vijftigtal gezinnen hebben ge- profieerd. Zeer zeker welkom in deze dure tijden. Maffndag hield de IJsclub Nut en Vermaak een wed strijd voor schoolkinderen van 9—13 jaar op het Waardje. De IJsclub Volharding had daarvoor haar banen welwillend afgestaan. De uitslag was: Jon gens van 1113 jaar, .28 deelnemers: le prijs een paar schaatsen Herke Dekker, 2e prijs een paar schaatsen Bien Brugman, 3e prijs een figuurzaag Cor Buishand, 4e prijs een portemonnaie S. Worms- becher. Jongens van 9—10 jaar, 13 deelnemers: le prijs een boek Jan Winkel, 2e prijs een stel riemen en hielen Arnold Henselmans, 3e prijs een boek Ja- cob Kliffen. Meisjes van 1113 jaar, 12 deelneem sters: le prijs een naaidoos Cath. Bruin, 2e prijs een portemonnaie Emma Beemsterboer, 3e prijs een doos postpapier Anna Kooij. Meisjes van 9—10 jaar, 4 dele- neemsters: le prijs een taschje Anna de Geus Ad., 2e prijs een portemonnaie Geertr. Kroon Ad. Zondagmiddag werd er eene hardrijderij gehou-„ den op schaatsen van jongens tot 12 jaar. Van de II deelnemers werd de le prijs gewonnen door p. N. Kooijman, de 2e door D. Blokker, de 3e door H. Hallenberg en de 4e prijs door Jb. v. Zoonen Az. De prijzen bestonden in contanten. In de Maandagavond gehouden vergadering door de Afd. Winkel der Vereeniging tot bevordering van het Vakonderwijs in Westfriesland, ten huize van den heer Jb. Vijzelaar, zijn tot bestuursleden dier af- deeling herbenoemd de heeren D. Kaaij en A. Volger. Tot afgevaardigde naar de te Oostwoud te houden algemeene vergadering der vereeniging werd be noemd de heer D. Brugman en tot diens plaatsver vanger de heer A. Volger. Tot lid van het hoofdbestuur de heer A. Volger. Voor het schoonhouden van het lokaal waar on derwijs wordt gegeven, zal worden betaald f 15. IJsclub Winkel. Hardrijderij gehouden, op Zondag 28 Januari j.L Deelnemers 12 personen. A. Fikkerman te Hoorn le prijs f 40, J. Oppenhuis te Twisk 2e prijs f20, D. Kleen te Winkel 3e prijs f10. Troostprijzen: D. Molenaar te Winkel f5, C. van Zoonen te Oude Niedorp f2.50, A. Molenaar te Winkel fl. Door het omvallen van een lampje ontstond Vrij dagavond brand bij den heer J. Korff te Lutjewinkel. Daar het hooi in brand geraakt is, is een gedeelte van de schuur, met zoldering en dak verbrand. Ver schillende voorraden touw schijnen daar geborgen te zijn geweest en verloren te zijn gegaan. Door spoe dig ingrijpen is erger voorkomen. Verzekering dekt de schade. SCHAATSEN SCHAATSEN P. SLOOVES en A. SLOOVES—Vethman geven kennis van de geboorte van een zoon. Amsterdam. Transvaalkade 30' 28 Januari 1917. V Heden overleed, zachenkalm ten huize van Mej. de Wed. J. Sie- wertsen te Oude Niedorp, onze geliefde Oom, de heer Weduwnaar van Neeltje Koelemeij, in den ouderdom van 84 jaar. Namens de Familie J. Koelemeij. F. C. R. Koelemeij. V Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven van het overlijden van onzen ge liefden Echtgenoot, Vader, Be huwd- en Grootvader in den ouderdom van 65 jaar en 41 maanden. IJit aller naam, »T. SWIERTS-Bood, Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen, Barsingerhorn, 27 Jan. 1917. Bii hervatlino der vaart zal ondergetekende met bovengenoemde route. Tevens ingericht voor vee-ver voer voor Alkmaar en Purmerend. 9 jaar oud, mak in alle tuigen, met zoo goed als nieuw. Te bevragen bij J. MULDER, Molenvaart, Anna Paulowna» Gevraagd: zoo spoedig mogelijk in dienst te treden, doorjb. GEËRLIGS, Gras weg, Anna Paulowna. 22 H.A. nieuw land, geschikt voor kool, aardappelen enz. mooi groot buis en schuur. Dicht bij export veiling. Kunstmest en inventaris over te nemen. Prijs billijk. Brieven franco onder letter H, aan het Bureau vaa dit Blad. Gevraagd, met Maart: ereischte goed melken en met taarden kunnen omgaan. Nieuwe joning met tuin disponibel, bij v De WIT Wieringerwaard. .gen half Februari a.s. of eerder, 1G. PASTOOR, te Warmen huizen. -Pe gezamenlijke bakkers van Heerhugowaard en Veenhuixen Er biedt zich aan bij 2 menschen of heer alleen. Leeftijd 23 jaar. Brieven onaer letter W. W., aan het Bureau van dit Blad. bij G. VAN SCHA IK, te Schager- brug. Aan komen springen Terug te bekomen tegen adver- tentiekosten en kostgeld, bij A. LIGTHART, Lagedijk, Scnageff. Zij, die Schapen wenschen aan te bi< den voor de laxalie worden verzocht daarvan onmiddellijk op gave le ^oen bij Gevraagd tegen 1 Maart: goed kunnende ploegen, bij P. SCHAAP, Groetpolder, Winkel. Gevraagd met 1 Maart, foed kunnende ploegen en mel en. Loon f 18.met vrije woning enz., bii Cs. BLAAUBOÉR Cz., te Anna Paulowna. Er biedt zich aan, met één Maart goed kunnende melken en rijden. Brieven onder motto „werkman" aan de firma Gebr. GROOT, Boekh. te N. Niedorp. slijm en scherpte in de keel. Neem ANOA-bonbons I Voor spoedige indiensttreding gevraagd tegen hoog loon, bij Mej. L. BIS- KANTER, Achterstraat, Alkmaar. Een PARTUCULIER vraagt tot van den herfst. Brieven onder letter K, aan het Bureau van dit Blad. voor twee Heeren of Dames, bij Wed. C. LOUW, Landbouwstraat. Biedt zich aan laatste jaren in zelfde functfe werkzaam geweest. Ook genegen in Comp. in koolbouw of iets der gelijks te bewerken. Aan hetzelfde adres te koop ge vraagd van ongeveer 1 A 2 H.A. Brieven onder letter W, aan het Bureau van dit Blad. JONGMENSCH, oud 34 jaar, uitstekend kunnende melken, be kwaam in het boerenbedrijf. P.G. Brieven franco onder no. 6548 aan den Boekhandel v/h P. KLUIT MAN, Allernaar. Gevraagd met 1 Maart: die goed kan melken, bij L. ROOT JES, 't Wad, Schagen. Te koopongeveer ook bij gedeelten, bij F. Blaauboer Dz. Zand vaart, Breezand (N.-H.) Te huur gevraagd van 10 k 14 koeien, met eenig bouwerij. Brieven onder letter Z, aan het Bureau van dit Blad. Te koop: bij F. C. JONG Co., Zijdewind. hij A. HOOGVORST, Koetenburg, Harenkarspel. y Voor direct gevraagd bij J. GLAS, Koegras, Callantsoog Gevraagd, om dadelijk in dienst te tredeneen Melken vereischte. Adres: K. GLAS te Aartswoud. Te koopeen zoo goed als nieuwe bij P. BAKKER, Veenhuizer mid denweg. bij Oude Niedorp. geperst in balen, bij D. MOL, Gouw, Hoogwoud. TE KOOP 30 zak Duc of York en 50 zak Julia 's verder en een groote partij uitstekende kwaliteit bij Jb. DE BOER Cz., Boterweg Heerhugowaard. op nieuw gescheurd land, bij C SCHENK, Kreil, Wieringerwaard. bij P. Aij en C. Middelbeek, Kolhprn gevraagd, om terstond in dienst te treden." Br. fr. lett. Z.M. Bureau van dit blad. Te koop aangeboden Te zien en te bevragen bj A. B. JANSSEN, Zuid-Scharwoude. 'Te koop gevraagd 3 k 4 maanden oud. Jn. LOUWi St. Maartensbrug. Uit de hand te koop met Tuin, staande aan de Keins- merbrug. Te bevragen bij C. DE GRAAF, aldaar. Gevraagd, met 1 April: aan de Kaasfabriek „de Eendracht', te Koegras. Vakkennis geen ver eischte. AdresJ. WfJN, kkasmakar Het goedkoopste adres voor uw drukwerk, alsbriefkaarten, nota's kwitantiën. brieven, enveloppen, labels, visite-, verlovings- en on- dertrouwkaarten, sigarenzakjes, percament en wikkelpapier enz, enz. is BOEKHANDEL, llippolylushoef, Wieringen. Vraagt aldaar modellen en prijs opgaven. Advertentiën en Abon nementen voor de Schager Cou rant gelieve men ook daar op te geven.

Schager Courant | 1917 | | pagina 3