'ZATERDA0 10 FEBRUARI 1917, 60ste Jaargang. Ka. 6951. DE BESTE Haarwaters en Haarverven Kassier, Uitgevers: TRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Tweede Kamer. koopt U bij Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. SCHAGEN. Staatsloterij. Binnenlandsch Nieuws. SCHAE ilitiui Niens- AlTRtmit- Laiiitollafl, Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor den ADVERTENTIËN in het esrstuitkomend nummer geplaatst. i Prijs per 3 maanden f0.95; per post f 1.10. Los$e nummers 5 eent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.36, iedere regel meer 6 cent SCHAGEN, LAAN D 5. int. Teleph. No. 20 (Bewijsnummer inbegrepen!. Groote lett. worden naar plaatsr. berek. Dit nummer bestaat uit drte bladen. Den Hwig, 9 Februari 1917. Minister Rambonnet heelt zich tegenover de amen dementenBichon ten slotte zoo tegemoetkomend betoond, als eenigszins mogelijk was. Z.Exc. heeft overgenomen dat tot vermindering der Marine-be- grooting meit f 450.000 aanschaffen van gyroecopi- ■che kompassen met battle-thocer en installatie van draadlooze telegrafie; ook dat tot vermindering van f 40.000 gedeeltelijke aanschaffing van geschut voor de duikbooten en eindelijk het amend-Bichon tot vermindering met f256000 torpedo-materiaal voor vier duikbooten. Overigens verklaarde de minister van Marine de ■trekking der amendementen-Bichon gelijk te stel len met wantrouwen In zijn beleid; een woord, waar uit mx. Bichon te-onrechte afleidde, dat de minister hem van dubbelhartigheid beschuldigde; een „aan val op sijn karakter" bedoelde. Hiervan was na tuurlijk de heer Rambonnet onderstreepte het nog eens geen sprake. Wat er van de amendementen-Bichon overbleef, is met overgroote meerderheid verworpen. Slechts dat tot vermindering met 3 millioen, om in de tegen woordige omstandigheden geen derden kruiserqp stapel te zetten, werd door de soc.-dem. en vrijz.- democraten gesteund; zoodat het verworpen werd met 18 tegen 40 stemmen. De verdere amendemen ten-Bichon tuimelden met slechts de stemmen der aanwezige soc.-democraten 12 voor. Van verschillende kanten bij monde van de hee- ren De Meester, Nolens, Van Tufst, Jansen, Den Haag, was den minister bij alle verschil van op vatting omtrent sommige dingen steun beloofd voor zijn vlootplan; sympathie betuigd met de of fers. te brengen voor de verdediging van Irldië. Die offers zijn voorwaar niet gering. Minister Ram bonnet rekende voor, dat er een 300 millioen mee gemoeid zal zijn. Voor 4 linie-schepen, 5 kruisers en 25 duikbooten. De minister deelt volkomen het ge voelen van hen, die van oordeel zijn, dat Nederland" zijn heil niet moet zoeken in bondgenootschap met een der „grooten". Edoch men mag niet vergeten, dat de „levensbelangen" van een dier „grooten" tot ingrijpen kan dwingen. Daarom moeten we zorgen paraat te zijn. Daaromtrent verzekerde Exc. Ram bonnet den heer Hugenholtz is tusschen hem en zijn ambtgenoot dr. Loudon; den minister van het „diplomatiek overleg", volkomen overeenstem ming van opvatting. IndiS te-land verdedigen is niet mogelijk wegens de enorme uitgestrektheid. Wat niet wegneemt, dat men toch na en naast de verde diging ter zee die te-land moet blijven verzorgen. Van-morgen is weer de „straflijst" gelezen. Presi dent Fock wordt er mistroostig onder en gaf na de pauze weer eene vermaning. Ook met het oog op het aanzien der Kamer. Sommigen willen vroeger beginnen en vroeger ein digen. Voor de lichtbesparing. Maar mr. Fock ziet niet in, hoe hij waar 11.30 al zoo bitter vroeg blijkt zijn „mannetjes" een uur vroeger bijeen zal krijgen! We hebben nu aa Donderdag 15 dezer weer avondvergadering, „op hoop van den zegen", dat dan eindelijk Waterstaat en P. en T. zullen afloopen. En praeses is van plan voortaan 's middags tot zes uur te laten vergaderen. Tegen de duvelkens van spijbe- larij en veelpraterij zijn in de Binnenhof-sferen tot nu toe geen kruiden gewassen. Voorzitter Fock is een patent-stevige leider. Maar tegen die kwelduivels en spallebrekers moet ook hij het toch afleggen. Mr. ANTONIO. iingg J. Schoorl Pz., MARKTPLAATS A 88 LAAGZIJDt B 50, nabil de markl, SCHAGEN. was dit het geval met den heer Groot met zijn voor drachten. De groote opkomst is dan ook wel het dui delijkste bewijs dat zij graag gehoord worden. Verder werden nog een paar aardige nummers ge geven op de viool door de dames T. Rempt en G. Kooij met pianobegeleiding door den heer Woutman, ook deze dames hadden succes. Het was dan ook niet vroeg toen de voorz. een einde moest maken aan deze gezellige bijeenkomst. Op den 1 Maart zal nog eens vergaderd worden in het lokaal van den heer T. de Jong. OUDKARSPEL. Door het schrikken van het paard hadden twee vrouwen en een kind het ongeluk onder een hooiwa gen terecht te komen, waarbij vtouw de R. vrij ern stig aan het been werd verwond. De anderen kwa men grootenfleels met den schrik vrij. KOLHORN. Door het bestuur der afd. S.D.A.P., alhier, werd er bij de commissie van bijstand inzake distributie op gewezen, dat niettegenstaande hier gebrek aan brand stoffen is, er nog groote hoeveelheden door buiten- wonenden worden afgehaald. Verzocht werd maatre gelen te nemen zulks tegen te gaan, althans in de eerste plaats een onderzoek in te stellen naar de nooddruft, hier ter plaatse en zoo gewenscht tot in beslagneming over te gaan. KOLHORN. Alhier vreest men, dat de wintergranen door de vorst verloren zijn gegaan. Sneeuw bij zulke zware vorst is volgens deskundigen noodzakelijk voor het behoud dezer gewassen. P. Bos ma, Abbekerk, 4e pr. L. Ongersma, Surhuis ter- veen, thans allen gemobiliseerd te den Helder, Met een toepasselijk woord werden de prijzen door den heer A Noorden, na afloop van den wedstrijd in café Marees. uitgereikt. Door het reuzensucces var. dezen dag besloot men a.s. Woensdag ijs en wedea dienende weer een Nalionalen wedstrijd te houden. doch dan op een baan van 500 M. met tijdbepaliug. Moge dien dag evengoed slagen als dezen. W ARMENHUIZEN. Donderdag werd alhier 'n wedstrijd met hindernissen op schaatsen gehouden voor mannelijke personen. Er was yoel animo. 38 liefhebbers namen er aan deel 't Was maar de kunst ontf 't vlugst op eenigen afstand van 't beginpunt door 'n ton en tusschen een laken door te kruipen daarna, op 't eind van de baan aar. 'n lafeltje iets op te schrijven, op de terugreis in 't midden van de baan, aan 'n tafeltje 'n .pijp te stoppen, op te steken en al rookende aan 't begin punt terug te keeren. 't Prachtige weer lo^te heel wat toeschouwers uit. De IJsclub Warmenhuizen had succes. Na langdurigen strijd was de uitslag: le prijs f 10 de Heer J. van Diepen, 2e prijs f 5, ae hee F. Slijkerman, 3e prijs f 2.50, de neer W. de Moei, 4e prijs f 130 de heer K. de Vet Wz., Troost prijs f 1 ae heer Hilke Slot. WAARLAND. laarvergadering van de tuinbouwvereeniging „Waarland en Omstreken", o*p Woensdagavond 7 Februhri 1917 in 't cafe de Tortelduif van den heer T. de Jong alhier. De voorzitter opent de vergadering. De secreta ris leest de notulen, die worden goedgekeurd. Hier na volgt een keurig jaarverslag. Alsnu bracht de heer J. Krabman, penningmeester rekening en ver woording uit. De uitgaven waren f 360.61'/», de ont- VIJFDE KLASSE. Trekking vpni 9 Februari. No. 13280 f 1000 met premie van f 30.000. No. 13228 premie van f 3000. No. 8430 f 200. 1 Nos. 1857 19018 ieder f 100. Prijzen van f 70. 510 1160 4894 5098 5922 6854 7367 8800 10494 10928 12328 13070 14214 14250 15905 17282 17568 17598 20129 LANGEDIJK. Groente-Centrale aan den Langedijk ia aan aen Minister een adres gericht met het verzoek Petroleum beschikbaar te stellen, opdat de Y.erWttrmd kunnen worden, daar anders de k0£'spoedig zou vervriezen. ZUID SCHAR WOUDE. a ^ereeniging ..De Toekomst" alhier, dreigt een 8ckeuring te ontstaan. De laatste leden- vergadering heeft het besiuit genomen, dat de leden verplicht z^n, te Broek op Langendijk te veilen Ver schillende bewoners van het Noordeind geven er ech ter de voorkeur aan, om te Noordscharwoude te veilen. Onderwerpen zij zich niet aan het genomen besluit, dan zullen ze geroyeerd worden. Op de laat ste vergadering bleek eveneens, dat dit in hoofdzaak R.K. leden waren, die eigenlijk reeds, zonder dat de tuinbouwersvereeniging er iets van wist, een eigen R.-K. vereeniging hadden gesticht AARTSWOUD. Tot watermolenaar van den Weelpolder is benoemd de heer J. van Soelen Jr. OUDE NIEDORP. Donderdag vergaderde het Nut „Ons Genoegen" al hier in het lokaal van den heer A. Mijts. De opkomst was groot. De oorzaak hiervan was ongetwijfeld de tegenwoordigheid van de heeren Smit te Veenbuizen en Groot van Langendijk. Nadat de voorzitter, de heer A Wonder Pz., allen welkom had geheeten, trad de heer Smit op met de lezing, getiteld: „Op een kwar tjesdag in de Artis", Hierna trad de heer Groot op met eenige voordrachten. Vervolgens werden nog een paar bijdragen door den heer Smit gegeven en ook trad de heer Groot nog eens op. Had de heer Smit groot succea met rijn lezing en bijdragen, niet minder Alhier werd 7 Februari eene hardrijderij van pa-1 vangst was f 435,38, "batig saldo dus f 6476'/,. Er ren op schaatsen gehouden. De prijzen werden be haald door: le prijs J. Schenk en mevr. Bouma, 2e prijs door D. Kossen en mej. Bouma, 3e prijs door Jb. W. Pool en mej. G. de Beurs. Allen uit deze ge meente. Alhier werd 9 Februari een hardrijderij met hin dernissen gehouden, waarvan de uitslag was: Heeren: le pr. Jn. Bekker, Barsingerjiorn, 2e pr. A Kossen, Barsingerhorn, 3e pr. W. Halbertsma. Kolhorn, 4e pr H. Kossen, Kolhorn 5e pr. C Kuiper, Bar- singerhorn. Dames: le pr. N. Bakker Cd., Barsinger- honn, 2e pr. C. Jongejan, Kolhorn. Door 40 personen, waaronder 6 dames, werd deel genomen. WIERINGER WAARD. Het burgcrwoonhuiks, staande aan den Molenweg, bewoond door den heer faris Visser, en eigendom van mej. Wed., R. C. Blaauboer, is bij onderhandschen ver koop overgegaan aan den heer Jb. Kaan Kz. alhier. WIER INGER WAARD. Het is gebeurd aan den Barsingerwec en heusch waar. Dezer dagen gingen de heeren Gebr. S. en B. naar de kaasfabriek Aurora, alwaar uitbetaling zou worden gehouden. Onderweg ziet men in "t land van den heer G. een paar voorwerpen, die veel op grauwe ganzen gelijken. Nu men moet al niet veel jagersbloed in je ljjf nebben opi daar niet op af tc gaan. Oe heer B. kon althans d© verzoeking niet weerstaan en liet zün buurman de melkcenten maar innen. Terug naar huis om 't geweer te halen, was 't werk van een oogenblik. Heej voorzichtig langs 't ijs, vooral niet rechtop loopend, kwam onze jager spoedig ter plaatse, zeker als hij was de huisgenooten op een lekkere ganzembout te verrassen. Toen de heer B. ech ter in de houding ging staan om te schieten, moest hij tot zijn niet geringen spijt ontwaren, dat het geen ganzen, doch een paar gewone blikken emmers wa ren, welke aldaar waren neergezet om de schapen te laten drinken. Die dooie emmers waren hem geen schot waard. ANNA PAULOWNA. Opnieuw is er Vrijdag kermis gevierd op het ijs. Het bestuur had gezorgd, .dat de banen spiegelglad waren, en trok de kennis, ook deze omsta nJignedd noodde sterk tot rijden. Enkele nieuwigheden waren ingovoerd en onder deze trok vooral „De vroolijke keuken", waarin men met ballen kon werpen naar al die zakem welke in den regel met de grootste voor zichtigheid aoor de keukenprinses worden gehanteerd. Hier had het omgekeerde plaats en elke ballenwcr- per kon er zeker van zijn, een lachend publiek op zijne hand te hebben. .Midden op de baan stond eene flinke danstent en onder do tonen van een uitste kend orgel werd op den gladden vloer vroolijk ge danst. belichtdoor tal van lampions, wier sierlijk uiterlijk en romantisch licht groote attractie hadden. Trouwens 's avonds verlichtten honderden lampioens het terrein. De koekbakker kon ook uitstekend terecht en dat tentje, dank rij de ijverige baas daarvan, had het. den ganschen avond meer dan druk. Het zou ons te ver voeren, alle, kermistenten rond te gaan en er eene beschrijving van te geven, trou wens, ieder weet wat op eene volledige kermis te zien en te genieten valt. Nog zij vermeld, dat een berenleider niet rijn lieer,gaande over de ijsbanen, veel gevolg achter zich hack, en natuurlijk verwekte het doen van dezen viervoeter de grootste hilariteit Dank zij de groote activiteit der commissie, slaagde hot feest weder. Naar wij vernemen, zal de laatste kermisdag a.s. Zondag rijn en waarschijnlijk zal hier aan, behalve andere nieuwe zaken ook nog verbonden worden een maskerade-wedstrijd. Deze laatste dag, met groote zorg Voorbereid, beloon veel. Eene advertentie zal dit wel verduidelijken. KOEGRAS. Vrijdagmiddag werd, begunstigd door prachtig weer. een Nationale Hardrijderij op schaatsen gehouden, op het N. H. Kanaal nabij de Blauwe Keet, eel pu bliek was aanwezig, en niet te vergeefs, want aan den wedstrijd .namen 32 personen deel, waardoor span nende ritten werden gereden. De prijzen werden ge wonnen door: le pr. f 25 J. Stoker, Medolna '(Fr.), 2e pr 15 door J, Stegenga, Sueek, 3e pr. 10 door was in kas f 198.61'/», dus tezamen f 263.28. Dan be zit de vereeniging nog 15 aandeelen a f 25 is f375, tezamen dus ae som van f 638.28. De heeren Ar. Groen en P. Nieuwboer worden benoemd tot het nazien der rekening. Nu is aan de ordebestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren J. Bos en A. Bruin en wegens bedanken van de heeren Smeets, Dekker. Bakxer, Borst, Groen en v. Schagen. Na eenige discussie" besluit men deze stemming heden niet te houden, om reden men op 't oogenblik niet zeker weet, wie zal overgaan tot de L.T.B. of wie lid blijft van „Waarl. en O.". Op voorstel vdn den heer Krabman wordt besloten Woensdagavond 14 Februari weer te vergaderen. Tevens zal dan de salarisregeling der functionarissen worden bespro ken. Hierna worden nog eenige aandeelen verkocht en uitgeloot. Medegedeeld wordt nog dat de aftredende heeren Bakker en Bruin voörloopig hun functie nog blij ven vervullen wat het bestellen van de kool betreft. WIERINGEN. De afdeeling Wieringen der vereeniging ter Be vordering van het Vakoriderwijs in West-Fries land, vergaderde Dinsdagavond 6 Februari in het lokaal van den heer D. Lont te Hippolytushoet, Van de 30 leden waren een 9-tal opgekomen. Het bestuurslid de heer J. Hermans, nog nimmer ter vergadering verschenen, werd Vervangen door den heer T. Klein, de andere aftredende bestuurs leden werden herkozen. De heeren Klein en De Goeje bevonden na on derzoek de boeken van den penningmeester in goede orde. Over de werking der vereening was men niet in alle opzichten tevreden. Vele klachten omtrent het Medembliksche hoofdbestuur werden te berde gebracht en ernstig werd overwogen of het niet mogelijk was zich van de WestErietche af te scheiden en zich bij een andere te voegen. 0.a. was men van oordeel, dat het werk voor denjaar- lijkschen wedstrijd en tentoonstelling te veel wordt opgedreven, wat het onderwijs ontwricht en de leerlingen ontmoedigt. Maatregelen werden be faamd om het getrouw bezoek der lessen te be- vordere^ot behan£jel(j bet verzoek der ver eeniging Omhoog om met andere vereenigingen gezamenlijk een cursusgebouw te doen verrijzen. Hoewel voor de teekenlessen een geschikter lokaa' hoog noodig is, moest de vergadering medewer king aan aen bouw geheel van de hand wjjzen, daar de vereeniging bijna uitsluitend drijft op de jaarlijksche subsidies van rijk, provincie en ge meente en de kas dus nimmer saldo's aanwijst. Ook is het gebruik van een lokaal der openbare school reeds een soort subsidie. Men kwam dus tot het besluit, dat wil de gemeente deze subsidie te ©eniger tijd in klinkende munt omzetten, is de vereeniging dan vrij in de keus van een leslokaal en heeft „Omhoog" inmiddels een geschikt gebouw dan zal de vak vereeniging zeer gaarne tegen huur hiervan gebruik maken. Daarop volgde sluiting. Het was ook reed» tegen twaalven en de kou dreef de opgekomenen haastig naar Oost en West. OUDKARSPEL. IJsfeest. De ijsclub Volharding had voor Donderdag een oecostumoerden wedstrijd uitgeschreven en heeft daarmee een reusachtig succea te boeken. Een groote deelname, veel belangstelling van 't pubhek 50 per sonen namen aan den wedstrijd deel. De jury had een zeer moeilijke taak. Er waren 5 afdeelingon. als: 1. afd. kinderen; 2. afd. mooiste eostumes 3 afd. originoele eostumes; 4. afd. komische eostumes; 5. afd. groepen In afd. 1 werden de prijzen gewonnen door: no 1 sneeuwkoningin, ito. 2 vlinder, no. 3 straat jongens, no. 5 roodkapje no. 6 Zigeunerinnetje, no. 8 Spoansch meisje, no. 9 Marker paartje, no. 10 Holl. boer en boerin, no. 12 dandeij, no. 13 tirolerpear, no. 18 Pierrot. In afd. 2: no. 1 Sneeuwkoningin le pr., no. 4 Ve- netiaansch© godelier, 2e pr. no. 3 Markententster 3e pr. in afd. 3: no, 7 Turk le pr., no. 22 costuum 1830 2e pr., no. 14 Zeeuwsch boerinnetje uit IJsendijka 3o pr., no. 20 Zeeuwsch boerinnetje idt Zaamslag 3e pr. In afd. 4: no. 16 Oude rentenier le pr., no. 7 oud wijf 2e pr., no. 15 aap 3e pr. In afd. 5: no 12 Oud Holl. gezin le pr., no 17 (Spoansch echtpaar 2e pr., no. 2 Yolendammer paar 3c pr no. 5 Marker raar 4e pr. 's Avonds was het bal in 't lokaal van den heer Buckm&n, waar alle gecostumeerden waren' verzocht aanwezig te zijn ca odk de mees ten hieraan hadden gevolg gegeven. KOEGRAS. Woensdagavond vergadering der Boerenleenbank bij den heer Marees. Aanwezig 48 leden. Na opening lo zing en goedkeuring der noluien. daarna jaarverslag De omzet in -1916 is zoo hoog geweest als nooit te voren, bijna f 100.000, hooger nog als 1915, n.1. f 278.436.36. Het Bestuur en Raad van Toezicht ble ven onveranderd. Het aantal leden bedroeg op 31 Dec. 99; 25 nieuwe spaarbankboekjes en 7 voorschotboekjes zijn uitgegeven. De Balans wees aan: kas f 9978.57, voorschotten f 66365, 1. rekening f 76282.661/», totaal f 152.626 23V* De schulden waren: Spaargelden I 150014. Res. fonds f 2002.271/», Zqodat over 1916 een winst is gemaakt van f 609.72. De rekening sloot met een totaal aan ontvangst en uitgaaf van f 278.436.36l Hierop volgde rekening en Verantwoording. Door den heer S. Bier steker Jz. wordt medegedeeld, dat hoor hem en den heer R. Tromp de rekeningen in de beste orde wa ren bevonden. Voor het nazien der rekening voor het volgend jaar worden benoemd de heeren S. Bier steker, A. Speur en M. Smit Bestuursverkiezing: af tredend de heer C. Dito die werd herkozen. Ver kiezing lid voor den Raad van Toezicht, aftr. den heer A. Grin, herkozen. Verkiezing 2 plaatsvervan gende bestuursleden., aftr. de heeren A. de Heer en S. Biersteker, beiden herkozen. De rentevoet wordt vastgesteld op 3 pet voor spaar geld en 4V» pet voor voorschot Het salaris van den Kassier wordt vastgesteld op f 350 's jaars, alzoo f 50 verhooging Doordat de Kassier voor 4 jaar tegelijk wordt nenoemd, was er ditmaal juist verkiezing. Af tredend was de heer J. de Vries, die als zoodanig werd herkozen. Na eanig gepraat volgde sluiting OUDKARSPEL. Morgen, Zondag wederom een gecostumeerd feest, nu eenter niet om prijzen, doch aan elk deelnemer (ster) zal een herinneringsmedaille worden uitgereikt Verschillende personen nebben zich reeds voor deel name aangemeld, zoodat dit weer een mooie en leuke dag beloofd te worden. Dinsdag zal een wedstrijd gehouden worden in schoon- arren. Donderdag zal om 't hardst gereden worden door mannelijke ingezetenen van dan Langendijk om het kampioenschap voor Langendijk. NIEUWE NIEDORP. De commissie der gemeenschappelijke gasfabriek stelt 65 pet. van het verbruik voor dezelfde maand over vorig jaar beschikbaar. Als meer gebruikt wordt, zal 30 et per kub. Meter moeten worden be taald. VERLAAT. Donderdagavond Nut ten huize van den heer Mee- reboer. Evenals de vorige keer, deed een elk weer z'n best om iets bij te dragen tot het welslagen van dezen avond. Ter afwisseling werd deze keer door eenige dames en heeren een tooneelstukje opgevoerd, getiteld: 't Scheepje. Het een en ander werd zeer goed weergegeven. 8T. MAARTEN. Van de vergadering dar Tuinbouwvereeniging ver melden wijdat op uitnoodiglng der Delftscne Tuin bouwvereeniging Secretaris en Penningmeester naar Delft rullen gaan om te confereeren over de actie die ge voerd zal worden tegen de regeertngsmaatregelen. Het kassaldo was f 250.46. De heeren P. Slot en C GNootjes zullen de rekening nazien. De secretaris kreeg een toeslag van f 35. Elan voorstel om .den keurmeester niet verder te laten keuren werd aangenomen, eveneens wordt besloten een voorstel te doen om 25/100 af te dragen aan de kassen der vereeniging, om rede onderhanasche verkoop nu is vervallen. Ook tot Warmenhuizen zal een zelfde verzoek worden gericht De bestuursleden van den Noor dermark tbond worden herbenoemd, eveneens deaf- tredende bestuursleden der tuinb.vereen „St Maarten zijnde de heeren G. Bijpost, W. Bij post en C de Geus. Tot afgevaardigden naar de verg der N M B. werden benoemd de heeren D Kuiper, P. olot, Ja Gootjes en L. Barton Nog wordt besloten een spre ker uit te noodigen voor de nieuw op te richten superfabriek. SINT MAASTEN. Tot onderwijzeres aan de school St. Maarten is be noemd Mej. A Quemer te Beemster, thans tijdelijk onderwijzeres te Burgerbrug. —ST. MAARTEN. Donderdag had alhier eene hardrijderij op de schaats plaatsvan. jongens van 10 tot en met 13 jaar. Als nrijswinners kwamen uit: le pr. Jc. Schermerhorn, 2e; pr. S. Groet en 3e pr. C de Pee. Hierna hardrijden met hindernissen waaraan 24 per sonen deelnamen, le Pr. S. Schut f 6, 2e pr J. de Vet f 5, 3e pr. C. Middelbeek f4, 4e pr. W Scher merhorn f3, 5e pr. G Kiezeling f 2 en 6e pr. A Roos f 1. SINT MAARTEN. Vrijdagavond is eene vaste Ijsclub opgericht, 16 per sonen traden als lid toe. De jaarcontributie werd ge steld op f 0.50 per lid Na benoeming van een bestuur werd besloten om Zondag as. eene ringrijderij te houden. HARENKARSPEL. Tot Bestuurslid van den polder Woudmeer, vac. Biersteker is benoemd de heer Jb. Smit te Dirkshorn. Tot lid van 'het Dag. Bestuur van de banne Haren karspel vae. M. Kooij, if benoemd de heer D. Borst Az. te Tuitjenhoro,

Schager Courant | 1917 | | pagina 1