Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws. Burgerlijke Stand. Een zorgvuldige leefwijze het kostbare papiertje in de handen geklemd. Die kaarten van juffnuw van Vugt wist-m 't toch maar. Een' niet zoo heel lange poos erna heb ik arme waar- suggestieve annonce moest te rechtstaan. Betsy begon nu gelijk te krijgen Klaartje werd in derdaad wit als een duit Hans wachtte haar nadat ze getuigd had Samen liepen zij over de straat Ook nu berustend, gelaten. Alras langzaam verouderden menschies, voor .wie nu de toekomstdroom van gezinsleven begou te verdwijnen in een nevelig verscniet van al grooter wordende onwezenlijk- en onbereikbaarheid. MAITRE CORBEAU. DUIKBOOT EN VISSCHERSVAARTUIG. Schipper C. Lokker, uit Goedereede, was gister namiddag ongeveer 15 mijlen uit de kust ten Wes ten van het lichtschip Maas met zijn schokker GO 24 in de Noordzee aan het visschen. Opeens wer den er zes schoten op zijn vaartuig gelost; een er van ging over de voorplecht heen. Dadelijk begOD men de netten in t ehalen, en kort daarop werd een Duitsche duikboot vlak bij zijn schip zichtbaar. Den schipper werd toen gevraagd of hij geen boot aan boord had. Toen schipper Lokker aan zijn ondervra ger, die gebrekkig Hollandsch sprak, had geant woord, dat dergelijke vlsschersvaartulgjes geen roei booten bij zich hebben, mocht hij vertrekken; er werd aan toegevoegd dat hij spoed moest maken. DE GETORPEDEERDE SCHEPN. Reuter seint uit Londen aan de N. R Grt. Van gezaghebbende zijde vernemen wij (Reuter) hel volgende: Het Duitsche draadlooze bericht van 27 Febr. over de torpedeering van 7 Nederlandsche stoomschepen door «en Duitsche duikboot ondanks de verzekering van veiligheid, door de Duitsche regeering gegeven, doet alle moeite om den nadruk te leggen op net feit, dat alleen betrekkelijke" veiligheid was verzekerd, indien de schepen 22 Februari vertrokken. Het Duitsche bericht vervolgt: Deze zelfde betrek kelijke veiligheid blijft ook voor de vrije route voor de scheepvaart op de Noordzee, welke Duitschland heeft aangegeven als tegemoetkoming aan Nederland s behoeften. Het is van belang op te merken, wat „betrekkelijke veiligheid" voor onzijdige schepen beteekent van Duitsch standpunt Als de weg over do Noordzee even betrekkelijk veilig is voor de Nederlandsche scheep vaart als door Duitschland bepaald voor schepen, welke 22 Februari uit Falmoutn vertrokken, kan dit feit nauwelijks geruststellend zijn voor Nederlandsche reederijen, daar de „betrekkelijke veiligheid" neer komt op vernietiging. HET 8.S. „MENADO.". De directie van de Rotterdamsche Lloyd deelt mede bericht' ontvangen te hebben van hare agenten te Londen betreffende de schade aan het s.s „Menado". Die .schade blijkt te bestaan uit een gat van twee voet van ongeveer vier voet en een gat van twee voet aan stuurboordzijde in ruim no. III onder de water lijn. ongeveer tien voet achter het schol van de ma- vcninekarner. Deze gaten zuflen door een duiker voor- lojpig kunnen woruen dichtgemaakt De machines en ketels zijn intact gebleven. In ruim III staat 24 voel water, in ruim IV is hel water door pompen reeds teruggebracht van vijf tot één voet HOOGWOUD. Mejuffrouw A. F Mantel, tijdelijk onderwijzeres al hier, is benoemd tot onderwijzeres te Berkhout AARDAPPELEN. Men meldt uit Vlissingen: Woensdag kwamen te Vlissingen twee wagons aard appelen aan, die direct over de handelaren werden verdeeld, waarop een stormloop op de winkels ont stond en de aardappelen in 'een oogenblik van tijd op waren. Er waren bier dan ook menschen, die in geen weken aardappelen hadden gegeten. EEN BELANGRIJK BERGLOON. Eenige maanden geleden meldden wij hoe het Ne- derlandsch stoomschip Rijndam onder buitengewoon moeilijke omstandigheden de bemanning der Ameri- kaansche zeesleepboot Vigilant redde en dat toen drie der opvarenden beslist weigerden hun $chip te verlaten. Deze drie, de tweede stuurman, een stoker en een olieman, slaagden erin de sleepboot in een Britsche haven binnen te brengen. Door de admiraliteit is hun daarvoor een bergloon van f 60.000 toegekend, van welke de eene helft voor den stuurman alleen is en de andere helft onder de twee anderen gelijkelijk moet worden verdeeld. OVER DE GRENS. Te Enschede is gisteren een 21-jarige Pool, Maja Rokowsky, afkomstig uit Lodz, die den laatsten tijd te Essen in de kolenmijnen had gewerkt, over de grens gekomen omdat hij niet verkoos dienst te nemen in de Poolsche legioenen. De man vertelde, dat er wel een werkstaking te Essen was geweest, die 60.000 mijnwerkers van 34 kolenmijnen en 15.000 arbeiders, 7 werkstellen, van Krupp omvatte. De staking had drie dagen geduurd Geen wanordelijkheden waren voorgevallen. Een groote militaire macht was ter plaatse geweest De oorzaak der staking was in hoofdzaak gebrek aan voldoend voedsel. RANTSOENEERING VAN VARKENSVLEESCH. De Vee- en Vleeechhandel meldt dat de regeling op de rantsoeneering van varkenrvleesch, 2 var kens per week per 1000 inwoners, vermoedelijk 1 April in werking zal treden. EEN REUZENGEBOUW. Voor de Bataafsche Petroleummaatschappij is te ,s-Gravenhage een nieuw gebouw geopend. De en kele cijfers die hieronder volgen, illustreeren duide lijk wat een gebouw dit is. Van andere zijde geeft men nog eenige bijzonder meegebracht, geschikt voor een diner." wen juffrouw Fleming, ik zal graag een kop gebruiken, ofschoon ik geloof hier om een geheel andere reden naar binnen gélokt te zijn". Daarna wendde hij zich weer tot Alison. „Deze broeder van u meent, dat hij de roeping heeft de zaken in dezen hoek van de Gereld recht te zetten en mij meer in het bijzonder ter voor te spannen. Maar ik heb hem al gezegd, als hij eens zoolang in Birtley is geweest als ik. dan zal hij wel minder verheven denkbeelden hebben vhn zijn plicht tegenover het volk, dat zoo weinig doet om zichzelf te helpen." Gavin zweeg, ofschoon dit eenige maanden geleden een gelegenheid zou zijn geweest, die hij met bekk handen 'aangegreoen zou nebben. ïta Vrt genezen zou zijn, indien wij' hier j-13 11011(10111 of althans een lokaal waar ongevallen direct behandeld konden worden. Hei is een oude twistappel tusschen Birtley en de dokters u het ie z*>. manheer Crewe?" aoiaers, Crewe knikte en nam plaats, terwijl zijn blanke goed verzorgde handen met den zwaren ketting dié over znn ruim vest hino M den tijdrustte en belangstelling maakte. wanhopig onbc- uwavuja lllailalU, Hij had iets geheimzinnigs over zich:'zijn kracht was schrikwekkend en zij begon te begrijpen waarom hij mogelijk 'de meest gehate man van dè gehoele gemeente was,. Kracht is iets ontzaglijks, tenzij ze vergezeld gaat van barmhartigheid en vriendelijkheid. Het was de firma Ansell, Crewe en Co., die Bertlev heden, waa-aan wi] m tl een en Het gebouw bevat 80 a 90 kantoorlokalen en on geveer 110 vertrekken Op de tweede verdieping is o.a. ten reusachtige teekenzaal, waar de noodige teekeningen worden ge. maakt voor schepen, machine», installaties enz. Een zeer belangwekkende inrichting is die voor de luchtverversching, geinstalleerd onder toezicht en leiding van den Deenschen ingenieur Erikstrup, In lederen hoek van de zolderverdieping is zulk een, eelctrisch gedreven, installatie aangebracht Door naar wensch mechanisch meer of minder te openen kleppen stroomt de buitenlucht in een af gesloten ruimte, waar ze door met houtwol gevul de laden gezogen worden, waardoor de lucht van stofdeeltjes, roet enz. wordt gezuiverd. Vervolgens komt de aldus gezuiverde lucht in een ruimte, waar ze door een met groote snelheid in het rondgeslin gerde watermassa gaat en aldus een tweede zuiver ring ondergaat. Na aldus den grootst mogelijken graad van zuiverheid te hebben verkregen, wordt de lucht verwarmd doordat ze gezogen wordt langs leidingsbuizen der centrale verwarming. Nu komt ze in een groote ruimte, die in onmiddel lijke verbinding staat met viergante kokers, die zeer vernuftig verborgen, langs alle kamers loopen en door roosters de versche, verwarmde lucht aan die kamers mededeelen. Bij deze ventilatie is geen sprake van tocht Deze is zelfs niet te bemerken in de zooeven genoemde ruimte, vanwaar ze in de ko kers komt Aldus wordt driemaal per uur de ruim te van elk lokaal geventileerd. In den toren is een pompinstallatie met water tanks, waarin bet duinwater tot op deze hoogte wordt opgepompt, wijl de druk der duinwaterleiding het water niet hoog genoeg opvoert, en een merk waardig torenuurwerk. In het sousterrain staan vier reusachtige ovens, die het water voor de centrale verwarming verhitten; in deze ovens, van Deensch fabrikaat, kan men, in afwijking van de meest gebruikte systemen, ook goedkoope kleine Limburg- sche kolen stoken. Voorts de reusachtige kluis, die als archief is ingericht, de centrale kleedkamers, waar elk lid van het psrsonsel zijn eigsn met&lsn kleerkast heeft. Voor het in rooden baksteen opgetrokken gé- bouw zijn 4 millioen metselsteenen verwerkt, bene vens 300 kub. M. zandsteen, van welken zandsteeD men een parallelopipedum zou kunnen bouwen met een grondvlak van 1 vlerk. M. en zoo hoog als de Eiffeltoren .Aan kaphout, d.w.z. hout voor de kap, was ongeveer een gelijk aantal kub. M. noodig. De bouwsom, oorspronkelijk al zeer aanzienlijk, werd dat door de tijdsomstandigheden in nog hoo- göre mate. Duurte en ongeregelde aanvoer der ma terialen maakten den bouw 20 a 25 pet. duurder. Het gebouw wordt dagelijks schoon gehouden door 30 werkvrouwen, welk getal zeker veel grooter noo dig ware geweest, zoo de 3500 vlerk. M. linoleum waarmede de vloeren der kantoorvertrekken belegd zijn, niet machinaal van stof gereinigd en geboend werden. Ten slotte nog deze eigenaardigheid, dat men in dit petroleumgebouw tot zelfs tn de keuken geen druppel petroleum vindt EEN REDDING. De Onder-de-Streep-redacteur van het Handelsblad geeft onder bovenstaande titel het volgend leukje taf- reeltje: De levensmiddelennood had zich ook tot het die renrijk uitgestrekt en een drietal meeuwen zat be teuterd, de donzige, witzwarte kopjes kouwelijk in de veeren teruggetrokken, op een ijsschots den zorgelijken toestand te bepeinzen. De een zat op den rand van de ijsschots en staarde onafgebroken naar de voorbijgangers; de tweede meeuw tuurde naar boven. Wellicht liet het brutale musschen- ken het Vlangwek'-Tide *wnl, verbeken om het bestaan dier rèdefooze dieren hij cte morste- Om tl cl ucnutoii uiw lino op alle fronten. Philosofeerden over den oorlog en de tweedracht, die bij mensch en dier ten ®®uwl' een dage zou blijven bestaan en vergaapten zich aan het ontzag, dat eene beest den beiden anderen wist te suggerecren. Toen namen twee kleuters het initiatie! raars en het ordinaire musschentuig, doch tuurde ern stig en onafgebroken, wijsoveriegnend en gespannen in het groezelige zwartbruine wak, in den droeven fchaos van tegen en op elkaar gebakken gore ijs korsten. Niet van die onverschillige neutralen op den wal en op de brug bij de Ferdinand Bolstraat, noch van de kleinere rasgenooten moest het uitgehongerde dier het hebben Slechts in het water lag zijn laatste hoop en redding. En het hongerige oeest dook plotse ling onder in net zwarte sop en slierde een groote, doi>de visch op het ijs. Toen pikte nij met den spitsen snavel gulzig in het malsche ,visschenlijk en zoo snel en zoo behen dig, .dat het zwartglanzende snaveltje weldra vol woed de en wellust woelde in het hartige hapje der Inge wanden De beide andere stakkerds, uit hun philosophische overpeinzingen gewekt, rekten de leuke kopjes uit de \eeren kraagjes, tipten öen paar maal hunkerend in de richting van het kostelijk maal, vermanden zich en stapten eindelijk statig en vastbesloten op den schran senden broeder toe, om van diens overvloed een be scheiden deel te bekomen. De levenswijze, die noch op den mensch, noch op de musch, doch slechts op zichzelf had vertrouwd. glimlachte zooals alleen een midden in het leven staandj zelfbewuste, in eigen kracht en bekwaamheid geloo- vende meeuw kan glimlachen. Zonder de wreede poo- ten een oogenblik van den visch te verwijderen, stak hjj den kop zóó uitdagend in de richting van de hongerige broertjes, dat deze op slag rechtsomkeert maakten. Op wel veertig verschillende wijzen tracht ten de arme hongerlijders het stoffelijk overschot van den riool-baars te naderen. Zij glimlachten lieverig, zij lachten vleierig. Zij verborgen, als de Spaansche Brabant er hun hevigen honger en begeerte onder dan meest trotschen glimlach en den zwierigs ten meeuwen gang. Zij smeekten, dreigden, lokten, grienden, 't was alles te vergeefs. Geen graatje of schubje, geen darmpje of stukje visschenvleesch werd hun deel Zeker vijftig wandelaars hadden hun kuier langs de kade gestaakt Bleven belangstellend staan, bespra had gemaakt en die nu zijn bestaan verzekerde. En de rijkdom van den heer Crewe was, naar «igprnwip aangenomen werd, grooter dan de hevigste geldzucht zich cfroomen dorst Op dit oogenblik was Alion gestrand, op de kusten van hel lot min of meer geneigd, de macht en de invloedssfeer van het geid te overdrijven. Zij verlaugde er naar het te bezitten zooals zij nog nooit in haar leven naalr iets had verlangd. „Is dit uw eerste bezoek aan Birtley, juffrouw Fle ming?" O neen," antwoordde Alison. „ik ben hier heel dikwijls geweest" „Voor mij althans is het de eerste keer," was zijn snel antwoord. „Wat gaat u morgen doen? Staat u mij toe morgen te komen, om u en uw zuster door een van de mooiste streken van ons land te rijden? Er zijn niet overal sintheuvels", yoogde hij er aan toe, als wilde hij wat grappigs zeggen. Alison antwoordae met. maar keek Guy strak aan. Juist op dat oogenblik kwam Tibbie binnen met versch —~itte thee. en bij het hooren van het aanbod van (en heer Crewe, keek ook zij ten hoogste verbaasd. „Hoort u het, juffrouw Tibbie, zoo is immers uw naam?" zei bij. zich met zijn minzaamsten lach tot de jongere zuster wendende. „Ik stel een rijtoer voor. morgen, als het mooi weer is, misschien tot aan Rieredon Priory. Het is niet warm geuoeg voor een pionic. maar ik wed, dat wij onderweg wei wat zullen kunnen krijgen Ik veronderstel, dat wij er niet op behoeven te rekenen u mee te krijgen, dokter?" „Ik? O, neen Zaterdag is mijn meest bezette dag, en ik heb om halfeen een lijkschouwing aan de Cat «n Raven, Maar er is niets, wat mijn zusters zou iv^ten uw vriendelijk aanbod aan te nemen." zwijgen^ V°'^° 0611 vreemcl 611 wat verlegen slil- Alison zou het aanbod het liefst afgeslagen hebben. Vuilak", riep die van tien jaar den gulzigaard toe, .'.laat je los", en meteen wierp hij een kiezel steen op de schots. Wat een serpent", schreeuwde zijn broertje van lacht 'in hat heerlijkst Spaarndammcrdwarsstraatsche dialect. .Hij hst 'r maling an". Inderdaad, de levenswijze keek niet op of ora, en vrat. De steenen volgden de scheldwoorden, de ver- wenschingen het kiezel; de woede en verontwaardiging der knapen steeg. Het tweede bedrijf van dit aangrijpend grachtenara ma ving aan. Als katten zoo behoedzaam, als onvervalschte Am- sterdamsche straatrekels zoo vlug, lieten de onver schrokken kwajongens zich langs de steile kade op het ijs gliiden. Eenmaal den glibberigen, onbetrouw- baren grond onder de voeten voelend, schuifelden zij, toch ietwat bleeker van neus, over de schotsen. Een oogenblikje aarzelen, maar dan was het ver schrikt gemompel op den wal en de dreigende waar schuwingen om er af te komen voldoende om hen de groote schots, waarop het meeuwendrama zich afspeelde, in een oogwenk te doen bereiken. De vo gels vlogen pardoes vijf schotsen verder. De vraat zuchtige deed een laatsten gulzigen beet, de beide anderen waren te stompzinnig om in de vermeende vijanden hunne oprecte vrienden te kunnen zien. Het visschencadaver bleef als het belangrijkste re- quisiet uit het eerste bedrijf op het tooneel achter. Toen raakte de iisschots in beweging en bemerk ten de kleuters, dat zijdreven, aan wind en golven der overigens zoo ziellooze Stadhouders gracht overgelaten. Die van twaalf verbleekte. Zijn broertje ving aan met grienen. „Men", de groote „men", die immer toekijkt, goed- en afkeurt, zich ergert of verkneutert, de groote „men", dat hon- derdkoppige monster op den wal bleef, werkeloos. Een diender nadert. Luider klinkt het angstgeschrei van de schots. Angst voor het natte pak, angst voor het ongezouten pak slaag thuis. Behendig ontrolt de agent zijn dreg. De diener mikt, het oudste knaapje grijpt gretig het eind van de dreg. Lang zaam, behoedzaam, slagje voor slagje haalt de agent in. De groote broze schots drijft statig naar den wal. Een flinke ruk en de booswicht staat op den wal In den wrekenden greep van den man van de wet. „Och, meheer, laat me gaan", smeekt *t joggie. Met de rechterhand houdt de agent den rekel vast, met de linker tracht hij tevergeefs de dreg te hanteo- ren. De groote „men", die nu reeds over minstens driehonderd sitevige handen beschikt, steekt niet één behulpzame hand uit. Een blik op den dreumis op de schots, die nog redding staat te wachten, en van twee kwaden kiest de agent het beste. Hij draait den knaap met 't gelaat in de richting van de Ferdinand Bolstraat, houdt hem op een halven meter afstand van zich af, vraagt hem voor het af scheid nemen nog waar hij woont, geeft hem met de rechtervoet een f linken trap tegen zijn natte kadet en onder de woorden „Vooruit, boef" hergeeft hij het slachtoffer zijn vrijheid. Ook de tweede, die van angst grient, bidt, smeekt, wordt ook, doch dit maal zonder nat pak op den wal geheschen, woont ook in de Spaarndammerdwarsstraat, moet ook het1 berouwvol aangezicht naar de Ferdinand Bolstraat wenden, wordt ook „boef" geheeten en ontvangt eveneens de traditioneele kastijding ditmaal op een droge kadet De agent rolt zijn dreg tezamen. „Men" hervat den kuier, de beide rekels blijven op een viif-en-twintig meter afstand staan, keeren zich om, trekken een langen neus tegen den onverstoorb&ren hengelaar en nemen van hun redder afscheid met de verheven woorden: „Leelijke smeris". HET DISTRIBUTIEBUREAU IN DEN HAAG. Uit Heerenveen. Men is aan dit bureau hard- leersch. Verleden jaar kwam aan het station te Heerenveen een wagon met voedingsmiddelen aan, geadresseerd aan den burgemeester van Heerenveen Heerenveen behoort tot drie gemeenten en wel ke burgemeester werd nu bedoeld, die van Scho- terland, Haskerland of Engwirden. Er is heel wat over getelegrafeerd, eer die zaak in het reine kwam. In elk geval de ondervinding is de beste leer meesteres tot nog toe altijd geweest het distri butiebureau wist nu in elk geval, dat Heerenveen behoort tot de drie genoemde gemeenten. Geen kwestie van, want dezer dagen kwam van datzelfde bureau een zending, geadresseerd aan den burgemeester vanOudehasker, een klein dorpje bij Heerenveen Echter dit haalt nog niet bij wat vérleden week is geschied. Voor Engwirden en Haskerland kwamen bezen- dingen kleiaardappelen aan van puike kwaliteit. In een oogenblik waren ze gedistribueerd. Menig ge zin had eens weer gesmuld, want de voorraad aard appelen was verbruikt, de zandaardappelen van de regeering waren slecht. In ettelijke weken had men geen aardappelen geproefd. In de gemeente Schoterland kwamen van het Distributiebureau geen kleiaardappelen, wat onder de Heerenveensche burgerij, tot die gemeente be- hoorende, aanleiding gaf tot critiek. Maar het raad sel is nu opgelost De gezonden kleiaardappelen waren bestemd voor het garnizoen in Engwirden en Haskerland. Alge- meene verbazing, want te Heerenveen Engwir den en Haskerland is geen garnizoen ooit ge weest en is er nog niet!, tenzij men de brigade ma rechaussee, sterk 4 5 man, als garnizoen mocht beschouwen. En dan was de gezonden voorraad wel wat groot. xej INBESLAGNEMING VAN KLOKKEN ENZ. Er zijn in Duitschland verordeningen uitgevaar digd, waarbij bepaald wordt, dat bronzen klokken vrijwillig moeten worden ingeleverd of in beslag genomen zullen worden. Elke kerk zal maar één klok behouden. Voorts wordt kurk in beslag geno men alsmede de uit kurkafval vervaardigde fabri- knte'n Ook op aluminium zal beslag worden geleed GEBREK AAN LUCIFERS IN DUITSCHLAND. Door de schaarschte stegen de lucifersprljzen voort durend in Duitschland, Thans heeft de rijkskanselier den maximumprijs voor buitenlandache lucifers vast gesteld op 40 csnt per pak sn 9 csnt voor 2 4^. jes. O ZOOI Uit de Daily News: Een dame ,in een trein van een ondergrondsch«^ «nnorwetr te Lénden, tegen een jongen naast haar wiens onsmakelijke geluiden haar hinderen: Jongetje, heb jij geen zakdoek bij Je?" "jawel", zegt het jongetje met het vieze neusje/ mnnr dien leen ik niet aan vreemde menschen." "TARDAPPELGEBREK IN ENGELAND. Tn de Times vinden wij vele berichten over het gebrek aan aardappelen in Engeland. Het denk beeld wordt opgeworpen om op een of meer aardap- pellooze dagen in de week in te stellen. Uit verschei den steden komt tijding, dat de voorraad er nage noeg uitgeput is. Ook ziekenhuizen zijn zonder aard aPGEDRAOEN KLEEREN. Gisteren verstreek in Duitschland de termijn, die aan den handel in gedragen kleeren, ondergoed en oud schoeisel, voor de uitoefening van zijn bedrilf gesteld was. De oudekleerkoopen moeten nu hun winkels en kraampjes sluiten en aan de overheid mededeelen. of zij wenschen dat deze hun voorraden overneemt. Voor eigen rekening kunnen zij geen han del meer drijven. Zij kunneh alleen nog in dienst van de gemeenten staan Zij wilde niet op deze wijze de wet gesteld worden, en haar dag geregeld zien door den heer Crewe Daarvoor was zij niet gekomen „Mijnheer Crewe wacht, Alison-; wat zeg je er van?" vroeg Tibbie. terwijl zij het kopje van den neer Crewe vulde. „Zouden wij de beslissing niet tot morgen kunnen uitstellen? Het zal toch wel van het weer afhangen is het niet?" zed Alison toen wanhopia en met die VA A UJU voorloopige toezegging moest de heer Crewe tevreden zijn Hy haastte zich echter niet met zijn thee en hot was half zeven. Voordat hij het kleine huis ver liet. waarbij hij weer herhaalde, dat het hem genoe gen had gedaan Alison te hebben ontmoet en zijn vurige hoop op een mooien dag uitsprak. Toen de deur achter hem en Gavin gesloten was lachte Tibbie even beteekenisvoL „Het ziet er naar uit. alsof je een verovering hebt gemaakt. Alison Zoo heeft de heer Crewe zich n<* nooit gedragen Hij is hier niet meer dan twee keer „Wees niet dwaas, Tib", zei Alison geërgerd; op den 'la'T ltwaln &uy binnen, ook met een i*ree- „Maar Ailie. op jouw leeftijd en dan je te verne deren veroveringen te maken 1' zei hij op zijn meest plafon den toon »/u- j« je nederigen. hard werkenden broer een handje helpen wilt dan kijk je morgen den ouden oudroest zoo vriendelijk aan als je kunt" „Daarvoor ben ik niet hier gekomen, en je bent stellig al heel intiem geworden inet die menschen sindj ik hier den laatsten keer was. Is het die moeite waard omgang met hen te hebben?" „Sapperloot 1 Hoor haar eens. Tib, den heer van Bertley legt zii op de waagschaal", riep Gavin mei spottende verslagenheid. „Het is heel toevulliii dat wil ou niets liever doen. <lan hem in de boste stem GEMEENTE NIEUWE NIEDORP, Ingeschreven gedurende de maand Februari 1917. Gehuwd: Johannis Broekhuizen te Nieuwe Nie- dorp en Jekke de Jong te Hoogwoud. Ondertrouwd en Getrouwd: Cornelis Groot en Ma ria Wijngaard, beiden te Nieuwe Niedorp. Geboren: Agatha Maria, dochter van Jan Stoop en Aagje Leek. Overleden: Guurtje Kind, echtgenoote van Willam Druif, 48 jaar. Dieuwertje Koolj, wed. van Cornelis Stam, 87 jaar. GEMEENTE HOOGWOUD. Van 15—28 Februari 1917. Geboren: Wilhelmus, zoon van Nlcolaas Blauw en Neeltje Langedijk. Johanna. dochter van Klaas Groot en Trijntje Jonker Catrina, dochter van Joseph de Haan en Catharina Beemster. Alida Smits, 77 jaar, weduwe van Jacob Jonker. Jacob Waker 73 jaar, echtgenoot van Grietje Pels. Jan Burger 67 jaar, echtgenoot van Elizaoeti Bron wer. Wilnclmus Blauw, 8 dagen, zoon van Nicolaas Blauw en Neeltje Langedijk. Maria Schekkerman en Marijtje Klaver. GEMEENTE BARSINGERHORN. Ingeschreven over de rtiaand Februari 1917. Geboren: Hendrikus ,zoon van Jan Hagenaar en van Dieuwertje Slikker. George Leo Emil, zoon van Louris Strijder en van Guurtie Mosk. Ondertrouwd: Abraham de Waard, oud 34 J. en Japke Lieawen, oud 36 j. Cornelis Sikker, oud 2o j en Neeltje Steen, oud 20 j. Adriaan Simon Snijder, oud 27 j. en Jacomiiua van de Werken, oud 20 j Maarten Kater, oud 23 I en Grietje Rentenaar, oud 20 j. Maarten van der Klooster, oud 23 -j en \Vh lempie Liefhebber, oud 22 j. Gehuwd: Klaas Manneveld, oud 28 J. en Hendrik» Kossen, oud 30 i. Abraham de Waard en Japke Lieu- we-i. Cornelis Slikker en Neeltje Steen Overleden: Jan Starln oud 41 j., echtgenoot van Martha Wagenmaker Engelina den Hartog, oud 80 j., echtgenoote van Jacob Lampert Grietje Keesman, oud 57 j.. echtgenoote van Jan Stins Johannis Kaas hoek, oua 62 j.. echtgenoot van Neeltje Bood Reclames. >nter lichaam*# fening. Dat de vervaardigers van Foster's Rugpijn Nieren Pillen zooveel doen om een Betere Gezondheid M«- thoue te verspreiden, wekt verwondering. Zjj toornen aan, dat niemand volle gezondheid kan ge nieten, zelfs niet met behulp van Foster's PLlen, .enzjj hij zelf medehelpL En zelfs iemand met drukke bezig heden heeft tijd om de kone gezondheidsregels, die zjj week aan week in dit blad geven te ïezen ec te beoeieueu. Ofschoon zulke openhartigheid nieuw is Lijdt het geen twijfel of een der redenen van de toenemende populariteit van Foster's Pillen is te vinden in de omstandigheid, dat de vervaardigers lalen zien HOE GEZOND TE WORDEN en wai even belangrijk is- HOE GEZOND TE BLIJVEN, zonder geneesmiddel. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken hoegenaamd niet op de maag of Ingewanden. Zü dienen uitslui tend voor de nier- en urine-organen Dit geneesmiddel is van de hoogste waarde bij waterzucht, niersruis, rheumatiek. steen en alle ziekten uit nier- on blnöS" kwalen ontspruitend!. De handteekening van James Foster op de verpak king waarborgt de echtheid. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zjjn te Schagen verkrijgb bij J Rotgans. Mo lenstraat C 14,. Toezending geschiedt franco na ontr v. postwissel a f 1.75 p. doos of f 10 p. zes doozea. ming te houden. Ik wed. dat Tib je zal vertellen waarom. Daarom hoop ik', dat je je morgen op j® best zult voordpen en dan gaan wij 's avonds dineert® en zul je de geheele familie zien.' „Hoeveel r" vroeg Alison met belangstelling. „Vier; Aiina, 01 juffrouw Crewe. is de oudste eD huishoudem Dan is er Madge. ecu studunif danCelia en Sfophen. de eeni^ste „Is hij in de zaak?" „Neen, hij is oen kreupele, arma, kleine kerH die veel lijdt Ik heb nem pus onlangs kennen, sinds ik de huisdokter der Crewc's w#» „Is hij nog maar een kleine jongen?" „Nu zeventien jaar. Zijn moeder stierf bfj boorte, en Crewe, die meer dan naar iets a in de wereld naar eeu zoon verlangde, was zoo leurgesteld met dezen armen gebochelde, dal Mla. hem nooit heeft vergeven. Hij liefhebbert zoo'n op Old Hall onder de bloemen en vogels en diw®*" ik heb dikwijls medelijden met hem." ,,Is hij zelfs niet sterk genoeg om het een of licÜt werk te verrichten" Hef schijnt mij toC« het beter voor hem zou zijn. or. „Neen, hij is niet sterk. Hü zal nooit twintig den. tenzij er eeu wonder gebeurt," zei Gavi® echte deelneming. „Jij kunt ae inventaris van ten behoeve van Alison voltooien. Tib, terwijl 1» medecijnen klaar maak." „Ga nog niet heenl Ailie heeft Je nauwlijks zei Tibbie „Er is zooveel te bepraten; in de eerste plaats over Pat. Je hebt nog niet eens genw met wie hij gaat trouwen." ha8j „Ja dat weet ik wel; hij heeft mij alles over \erteld in dien brief." (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1917 | | pagina 6