Scheper Courant STAM VERFT. Hoorn. een flinke herberg, een nette dienstbode, Leerling Pelen en Brandhout, Woning te huur, ongeveer 5000 K.G. HOOI eene nette Dienstbode, een vest een Arbeider, Smidsknecht Schildersknechts Een Kaasmaker. Kost en Inwoning Erwten- en Haverstroo, Timmerlieden - Yorkshire Beer 600 slukken Rogstroo Goedkoops Kalveren. IL N.V. NOORDERSPAARKAS gehuwd Kaasmaker, WARMENHUIZEN VRAAGT GRATIS PROSPECTUS TWEEDE BLAD. annex Stoomwasscherijmen kan er zelf niet voor wasschen. Goedkoop I eenige Boomen Gasstoker. een |onge en een oude volbloed Slachten van Kalveren, Huishoudster. Boerenknecht Dienstbode, Bekendmakingen. voor de Zetterij Een groote partij een flink Stoker, N. J. Ploeger, LEVERT GIJ DE STEENEN WIJ BOUWEN U HET HUIS WIJ BOUWEN ONDER UW TOEZICHT Dinsdag 14 Maart 1917. 60ste Jaargang No. 5968. Raad Oude Niedorp. DEPOT?: of Knechtje en een MILITIE. Voorkeur omtrent de Inlijving. De Burgemeester van SGHAGEN maakt bekend, dat de militicplichtigen der lichting 1918 hun wenschen met betrekking tot de inlijving alsaiogv 6 r 10 Mei e.k. kunnen kenbaar maken bij den Burgemeester der gemeente, waar zij voor de militie zijn ingeschreven. Wie zich opgeeft voor de zeemilitie kan bovendien opgeven wanneer hij het liefst zou worden ingelijfd, in het tijdvak van 35 September of in het tijdvak van 10—12 December 1917. 1 Schagen, 10 Maart 1917. Da Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. MILITIE. Zitting van den Keuringsraad. De Burgemeester van SCHAGEN maakt bekend, dat de Keuringsraad voor de ingeschrevenen voor de mi litie, lichting 1918, dezer gemeente zittini zal houden te Schagen in het Patronaatsgebouw v.cLR. K. J ongel. Vereeniging op Dinsdag, den 27 Maart 1917, des voor- middags te 9 uur. Herkeuring. Er bestaat geen gelegenheid tot het aanvragen van herkeuring. Indeeling bij de heermilitie of bij aen der korpsen van het leger. De Voorzitter van den Keuringsraad verzamelt tij dens de zitting gegevens omtrent de tndoeling. In verband hiermede staat het den ingeschrevene vrij alsdan aan dien Voorzitter mede te deeiem, of hij zou wenschen te worden bestemd Voor de zee militie, voor een bereden korps of voor de admini- Stratie'roepen en ook aan welk korps of garnizoen hij zich anders gaarne zou zien toegewezen. Ook kan de ingeschrevene den Voorzitter een schriftelijke ver klaring ter hand stellen, ten bewijze, dat hij voor eenig vak of eenigen arbeid bijzondere geschiktheid bezit. Wie zich opgeeft voor de zeemilitie, kan bovendien opgeven wanneer hij het liefst zou worden ingelijfd, in het tijdvak van 3—5 September of in het tijdvak van 1012 December 1917. Schagen, 10 Maart 1917. De Burgemeester voornoemd, J. CORNELISSEN. MILITIE. Vrijstelling van den dienst. Volgens de wet van 22 Februari 1917 (Staatsblad no. 224) Wordt aan ingeschrevenen voor de lichting 1918 niet verleend: vrijstelling wegens eigen vrij wil ligen dienst; vrijstelling wegens broederdienst; vrij stelling wegens aanwezigheid van in hetzelfde jaar ge boren broeders of halfbroeders; vrijstelling wegens kost winnerschap; vrijstelling wegens toekomstige woonplaats in 'de koloniën of bezittingen des Rijks in andere werelddeelen. Misschien wordt ter zake van deze vrijstellingen nog een nadere regeling getroffen. In dat geval zal nadere bekendmaking geschieden. Voor de lichting 1918 wordt wél vrijstelling verleend: o. aan personen, die een geestelijk of een gods- dienstig-menschlievend ambt bekleoden of daartoe wor den opgeleid; b. aan hen, die zoodanig persoonlijk onmisbaar zijn voor de instandhouding der middelen van bestaan van hun perin dat hun aanwezigheid daar/oor dringend nr izakelijk is. 'Ten aanzien van het onder a vermelde wordt ver wezen Tiaar de afzonderlijke bekendmaking betreffende vrijstelling van geestelijken enz. Waar onder b gesproken wordt van hun gezin, vallen daaronder ook te verstaan het gezin, waartoe de mi- litwplichtige behoort of waarin hij als pleegkind is opgenomen, zoomede personen, die hem in den eer- bestaan. *we8t*en graad van bloed- of aanverwantschap Vrijstelling om deze reden moet worden aangevraagd tusschen 21 cm 31 Maart 1917, indien de !rond vrijstelling aanwezig is op 21 Maart 1917 Ontstaat die grond eerst later, dan is het gewenscht de aan vraag zoo spoedig mogelijk te doen. Tot het aanvragen van de vrijstelling behoeft geen verzoekschrift te worden ingediend, maar moet ter secre tarie der gemeente worden gevraagd een staat van inlichtingen te dezer zake op te maken. Schagen, 10 Maart 1917. De Burgemeester van Schagen, J. CORNELISSEN. Vergadering van den raad dezer gemeente, gehou den op Maandag 12 Maart 1917. Voorz. de E.Achtb, heer J. Nagelhout, Burgemeester, Secretaris de heer J. D. Lodder. Aanwezig allen. Voorz. opent deze vergadering en zegt: Mijne Hoe ren, ik heet u allen hier hartelijk welkom en het is mij aangenaam, u allen hier tegenwoordig te zien op de eerste vergadering, die ik als voorz" zal leiden. Mijn wensch is dat hetgeen hier besloten en besproken zal worden, zal zijn tot heil der gemeente. Hiermede open ik de vergadering. Nu volgt lezing der notulen van 30 Januari De heer Over merkt op, dat daarin niet staat eer vol, waar er van h.et ontslag, verleend aan Burge meester Wonder, wordt gerept. En dat ontslag is toch wél eervol verleend. De hêer Over zegt, dat heeft mijn aandacht getrokken en dat heeft toch nog wel eenigen zin. Voorzitter laat in de notulen dat onderwerp nog eens opzoeken en 't blijkt, dat er ontslag staat, zon der eervol er bij.. De secretaris vraagt: Wil u 't er bij hebben? Voorz. zegt: Het komt hem wel degelijk toe, dat er eervol bij staat De heer Over vindt dat ook en den secretaris wordt opgedragen, <iat nog bij de notulen aan te vullen, waarna ze worden goedgekeurd. Ook de notulen van 26 Februari worden goedgekeurd. Een circulaire in gekomen van het Prov. Bestuur van Noord-Holland, over duurtetoeslag aan krankzinnigen, wordt voor ken nisgeving aangenomen. Ingekomen schrijven van deö bcSedigden makelaar F. C. Jong, die daarin het verzoek doet, hofstocW met tuin, benevens ,,Buileweid" aan de Weel als ge meente-eigendommen ten verkoop beschikbaar te steL Ion en maatregelen tot het houden van verkoop daar van te nemen. Voorz. zegt, dat de heer Jong gaarne wat van die gemeente-eigendommen zou willen koopen; de hof stede wordt bewoond door den heer H. Wit. het perceel Bullewedd is in huur bij J. Oudezoon. B. en W. hebben er over beraadslaagd. Hofstede en land zijn dan thans nog in huur. Om nh dadelijk te vragen of die hoeren dat loslatpn?. B. en W. zouden wel eerst willen weten, of de raad er zich medu kan vereenigen of die verkoop zou willen. Dan zou den B. en W.later met voorstellen kunnen komen De heer Strijbis: 't Is een gunstigen tijd op heden, maar het houdt lang zijn waarde. Voorz. zegt dat nog nader de loopende huur zal worden nagdteien. De heer Over zou willen bepalen, dat we 't onder nader voorbehoud willen doen. Voorz.: Zeker, alle formaliteiten zullen in acht ge nomen worden. Wij zouden den prijs, waarvoor te verkoopen, nu kunnen bepalen. De neer J Ligthart merkt op, dat als H. Wit het nu ook eens wilde koopen, die toch min of meer aan de voorhaal is. De heer Strijbis vindt dat ook, maar zou het lie ver nog in petto houden: het komt nu zoo plotse ling op. Voorz.De tijd om te bouwen wordt al korter. Als we het gewoonweg aanhouden nu, dan komen we op 't oogenblik niet verder. Spr. vindt, dat de prijs nu geregeld zou kunnen worden. De heer Over meent, dat de prijs nog niet genoemd behoeft te w-orden, maar de raad kan ifltmaken, al of niet te willen verkoopen. Bij rondvraag zijn voor verkoop de heeren J. en P. Wit, J. Ligthart, voorz. en de heer Over, terwijl de heer Rempt wel voor verkoop van de hofstede is. maar niet voor verkoof) van de „BulleweidDe heer Strijbis is geheel tegen verkoop. Mat 5 stemmen voor alzoo is ae raad voor verkoop. Ingekomen is schrijven van het Kerkbestuur der N. H. gemeente alhier, waarin wordt aangegeven, dat is besproken de verhuring van de pastori-- als woning aan den gemeente-secretarisDat aangaande borgstel! ling door den Secretaris voor de betaling der huur penningen, de secretaris beeft meegedeeld, geen borg te kunnen 'noemen. Het kerkbestuur vraagtnu, dat de gemeente zich borg stelt voor die huur. De huur is f 2.50 per week, telkens voor 13 weken te voldoen. De huurceel ligt bij het Kerkbestuur te O. Niedorp. Dan* is er nog' een schrijven ingekomen van gemeld Kerkbestuur, waar in i£ aansluiting met het vorig schrijven over ver huur pastorie wordt bericht, dat de secretaris als be woner en huurder vanaf 1 Juli tot en met 31 Dcc. 1 916 de huur nog niet hoeft voldaan, niettegenstaande hij daartoe herhaaldelijk is aangemaand. Als die huur niet wordt voldaan, zal het kerkbestuur genoodzaakt zijn, de huur op te zeggen. De neerRempt zegt. zoo'n achterstallige huur, dat had ik heelemaal niet kunnen denken. Als de raad wordt gevraagd, borg er voor ite zijn, dat ligt heele maal met op onzen weg, om te doen. Ik hoor er verschrikkelijK van op. oorz.' vraagt, of nog meerdere heeren iets wen schen te zeggen, anders wil spr. wok-ons meedeel en wat B. en W. er van denken B. en W, zün van meening, dat niet c»p het verzoek kan worden in gegaan. Maar - zoowel als reeds vergoeding is toege kend geworden voor 5 kwartalen voor schoonhouden en jferwarmen der in de pastorie gevestigde secretarie, vinden B. en W. vrijheid, ook voor 't vervolg voor. te stellen, daarvoor f 10 per kwartaal toe te kennen! Verder kan hiet worden gegaan, meenen B. en W. Maar zij willen wel eenigszms medewerken in dien voege, ,dat als de gemeente-secretaris een verklaring teekent. waarbij hij den gemeente-ontvanger mach-° tigt. pm bij de uitbetalingen van het gemoente-secre. tarissalaris telkens meteen de huur daarvan af te hou den, dan op die wijze zou kunnen worden doorge- gegaan. Tot zoover, meenen B. en W., zou de raad kunnen gaan; niet verder. Algemeen goedgevonden. Ingekomen schrijven van den Oud-Burgemeester, den heer A. Wonder Pz., waarin deze tegen 1 April ont slag vraagt als Ambt. Buig. Stand en als lid der commissie van schatting voor 's rijks inkomsten in deze gemeente. Voorz. stelt voor. dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen in verband met het door aanvrager zoovele jaren belangeloos en netjes behartigen van die functie, alsook om als lid der schattingscommissie aan aanvrager eervol ontslag te verleenen. De raad kan volkomen instemmen en wordt dienovereenkomstig besloten en zal kennisgeving daarvan volgen. Van den voorz. zelve is ontslagaanvrage als lid der commissie tot wering van schoolverzuim ingekomen. Voorz. meent, dat het niet op zijn weg ligt, na benoeming tot Burgemeester om langer lid .van die commissie te blijven De raad verleent met algemoene instemming het gevraagde ontslag, Voorz. doet mededeeling dat voor de vacacrende betrekking van gemeenteontvanger de volgende sollici taties zijn ingekomen en wel van de heeren A. v. Zoonen. D. Burger, M. Kooiman, A. Ros, F. C. Jong, H: Kossen en li. B. Helleman (de laatste twee onge- zegeld). Van de Gezondheidscommissie te Hoorn is inge komen een schrijven, waarbij zij nog eenige wijziging en aanvulling der Bouw- en Woningverordening in overweging geeft., B. en W. vinden dat wel de ge vraagde toevoeging zou kunnen plaatsvinden, die zegt (met betrekking tot privaten op slooten) „alsmede het doen uitloopen daarvan in slooten is verboden." De raad vindt algemeen goed, overeenkomstig advies der Gezondheidscommissie dit er bij te bepalen. Op voor stel van B. en W. wordt besloten, voor het overige geen wijziging te maken. Voor z zegt, dat een nieuwe teekening is ingeko men van öe te vernieuwen Oude Niodorpef brug over de Wester Langere». Bijgevoegd zijn eenige kos tenberekeningen met beschrijving van materialen, enz. Deze varioeren van f 3700 tot f 4500. Voorz. vraagt wat de heeren er van. denken. Op de vraag, wat B. en W. adviseeren, antwoordt voorz. dat die or wel voor zijn om er op in te gaan. De heer Wartenhorst van Dirkshora zou om 12 uur ter vergadering komen, om een en ander toe te lichten. De heer Over meent, dat we aan Wartenhorst nog wel eens konden hooren of het met de brug, als we die repareeren, nog niet een jaartje of drie, vier gaan zou. Voorz. vreest, dat dit toch nogal kosten zou mee brengen en dat zou geld zijn, dat weg is. De heef Strijbis vindt: döorgaan. 'De beenen zün nu nat, na maar nieuwe kousen aan ook. De geheSe raad is voor doorgaan. Over een jaar of drie, vier zijn de materialen mogelijk nog duurder. Straks na afioo pder vergadering zal met den heer Wartenhorst verder worden overlegd. Volgt benoeming ambtenaar Bureel. Stand. Benoemd wordt de heer J. Nagelhout met 5 stemmen, die dit onder dÊLnk aanvaardt. De heer C. Rempt verkreeg 1 stem; 1 blanco. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim in schoolwük Zijdewind, wordt met 7 stemmen benoemd de heer Jn. Bakker Jr. Mede op de voordracht stond de héér P. Broers en. Volgt be noeming gemeente-ontvanger. Zekerheidsstelling is f 3500 inschrijving op grootboek Ned. Weth. schuld. De heer Rempt vindt 't nogal hoog. De heer Strijbis wijst er op, dat <£en ambtenaar nogal belangrijke bedragen ook moet behandelen. Do heer Ligthart: We willen toch graag oen beetje secuur wezen. Voorz. zegt, dat het vorig bedrag ook was f 3500. t Zou misschien met iets minder toe kunnen, maar waar 't zoo gesteld was, vonden B. en W. geen vrij heid, een lagere zekerheidsstelling in overweging te geven. De raad verlangt die ook niet en wordt f 3500 algemeen goedgevonden. Voordracht gemeente-ontvanger alphabetisch): (1. F. C. Jong, 2. A. Ros. Met algemeene stemmen de heer F. C. Jong benoemd. Tot lid der schattingscommissie inkomstenbelasting (vacature A. Wonder Pz.) wordt met 6 stemmen benoemd de heer J. Nagelhout Deze neemt dit aan. De heer C. Rempt verkroeg 1 stem. Tor vergadering zijn gekomen de heerèn P. Age- nant en G. Liefhebber, leden der Protestantsche Arm- «voogdij. Voorz. in functie ais Boekhouder dier Arm- voogdij, draagt de lefding der' vergadering nu ovar aan den oudsten Wethouder, den heer C. Over. De boekhouder, thans rekening doende, blijkt het voor- doeJig saldo van den vorigen dienst te zijn f 1007.81. De totale ontvangsten over het nu afgeloopen boek jaar zijn f 5233.06, de totale uitgaven r 4110.55, batig saldo f 1122.51, De bezittingen zijn: 20.90.23 H A. wei en. bouwland, 4 huizen, en voorts 28 c.A. grond, die in erfpacht is uitgegeven, f 4775 roerend bezit en hy potheken. benevens f 1884.35 bezit in onderen vorm en voorts 21 aandeelen gasvereeniging O. Niedorp is f 210. De rekening wordt, na te zijn nagezien, in de beste orde bevondén en op gemelde cijfers goed- gekeurd, onder dank aan- den boekhouder en de Armvoogdij, terwijl de zaak weder in de warme be langstelling van het bestuur dezer Armvoogdij wordt aanbevolen door don waarnamenden voorz den heer Over, die daarna het presidium weer overdraagt aan den Burgemeester. Volgt rekening Burgerlijk Armbestuur door den boek houder. den heer C. Over. Ontvangsten f 2180.14, uit gaven f 2280.23, nadeelig saldo* f 100.09. Ook deze re- kening wordt bij het nazien volkomen in orde be vonden en op gemelde cijfers goedgekeurd. Voorz. brengt zijn dank aan 't Armbestuur en beveelt de Instelling opnieuw bij de heeren aan. De nu volgende rondvraag levert niets op. Voorz. sluit met dank voor trouwe opkomst en medewerking en genoeglijke samenwerking deze vergadering. - SCHAGERBRUG. De gemengde zangvereoniging „Euphonia' alhier, di recteur de heer Jac. Jansen te Schagen, gaf Zondag avond in het lokaal van den heer A. Bakker haaf jaarlijksche uitvoering. Opgevoerd werd de operette „Rose Marie", oorspronkelijk zangspel in 3 bedrij ven. Alleen eigen krachten werkten aan de uitvoe ring mee, zoodat het publiek wederom in de ge legenheid werd gesteld kennis te maken met de •pres taties van verschillende dilettanten, die de belangstelling van het kunstminnend publiek alleszins verdienen. Deze operette, die aangename muziek geeft te hooren en verschillende aardige tafereelen laat zien, wend met succes opgevoerd. In de eerste plaats een uitstekend bezette zaal en in de tweede plaats groot succes bij de talrijke aanwezigen die na elk bedrijf luide ap plaudisseerden. Wat wil men nog meer? STAM .STOOMT x V te Schagen A. TUIN, Hoogzijde C 138. Barsingerhorn R. BOLMIJER. Winkel D. MUL. Kolhorn C. ERIKS. Anna Paulowna Wed. P. BAAS. Nieuwe Niedo'rp RUITER v.h. Out. Alkmaar GEZ. KAAN, Langestraat. Dirkshorn P. WINK. St. Maarten L. DE PEE. Wieringen C. SLIKKER. Schagerbrug (gem. Zijpe) J. SCHUIJT, Manuf^cturier. Gevraagd, door benoeming ran den tegenwoordige, tegen 1 Mei a.s. een aan de Zuivelfabriek, De Ster te Baarsdorpermeer gein. Berkhout. Diploma van de vakschool strekt tot aanbeveling. Sollicitaties wor den ingewacht voor 19 Maart a.s. bij den Directeur J. BEST Nz. TE KOOP: In een der grootste provincie ste den. van Noord-Holland te koop aangeboden met groote uitspanning, welke een ruim bestaan oplevert. Brieven anco jlan het bureau van dit blad, lett. i< k. Gevraagd: om met 1 Mei in dienst te treden bij P. KOSTELIJK Pz. Heer Hugo- waard. Gevraagd: een llinke jongen als aan (le drukkerij der Schager Cou rant. Flink aanvatigsloon. TB KOOPl bij A. JONK te Kolhorn. staande aan het N.-H. Kanaal nabij Burger vlotbrug. Te bevragen bil P. f. WAIBOER, Sint Maartena- vlotbrug. Gevraagd mat, Mei: TE KOOP: je bevragen bij A. KEURIS, Mo- 'ens, Anna Paulowna. Wegens ongesteldheid der tegen woordige tegen 1 April a. s. ge vraagd bij Wed. T. A. Koomen, Kolhorn. kunnende melken, bij J. DB EER, Weere WinkaL Aangeboden voor brandhout, liggende in de ^Leeuwenkuil», door Gebr. Preyde Gevraagd, tagen 1 Mei goed kunnende melken vereischte' tuin disponibel, bij J. STAMMES te Nieuwe Niedorp. gevraagd door G. VISSER te An na Paulowna. gevraagd door JOH. SCHILDER MAN to Anna Paulowna. Aan hetzelfde adres een Leer ling gevraagd f 3.—, per week. Gevraagd, om met 1 Mei in dienst te treden Aangiften worden Ingewacht tot en met 25 Maart, bij het Bestuur van de Zuivelfabriek „De Ver wachting", te Wcgnum. Juffr. vraagt tegen 1 April Brieven franco letter X, Bureau van dit blad. Neg te keep: Mooi droog bij C. NIEUWBOER, Maria e Hoeve, Groetpolder. Gevraagd, om zoo spoedig moge lijk In dienst te treden, aan do Gasfabriek te Schagen. Salaris f 13.per week, plus fl duurtetoeslag, benevens 1 H.L. co kes gedurende de wintermaanden. Sollicitaties te richten aan den Directeur. jevraagd, bij M. C. TUINMAN schagen. Ter dekking beschikbaar: DEKOELD i 8.50. KO....U I p« $$,EK Dirkshorn. TE KOOP: bij F. C. JONG, Zijdewind. Ondergeteekende beveelt zich aan tot het aan en van huia. Noord, SCHAGEN. Om spoedig In dienst te treden, wordt gevraagd een MEID-HUISHOUDSTER, bij een man alleen, in een klein boerenbedrijf. Onverschillig van welken leeftijd. Adree Jb. BERG, St Maarten. Gevraagd: Een bij J. HOOGVORST te Schoorl.

Schager Courant | 1917 | | pagina 5