DONDERDA 6 22 MAART 1917. 60ste Jaargang, No. 6974. Een nieuwe Prijsvraag Raad van Schagen. EERSTE BLAD. Uitgevers: TRAPMAN Co. -> voor onze DAMES. Gemeenteraad Nieuwe Niedorp. SCHAOIR i AlfciECi NieiTS- COURANT. i Aiïtriïitit- LulloiïllJt Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. - Int. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden fO.95; per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit twee bladen. ten prima genoemd kan worden en misschien de 'opbrengst niet geheel zou meevallen, heeft onderge- dames zoo In de maand April gaat het bij onze gewilde modetijdschrift HET NIEUWE MODESLAD wederom evenals het vorig jaar een BELANGRIJKE PRIJSVRAAG uitschrijven, waaraan zullen zijn verbonden 100 ERAAIE PR IJ ZEN en als HOOFDPRIJS een prachtige SINOER TRAPNAAIMACHINE. Naar deze prijzen zullen alle geabonneerden op Het Nieuwe Modeblad kunnen mededingen, daar de prijsvraag zoodaaig zal zijn, dat iedereen daaraan kan meedoen. Wie onzer lezeressen dus nog niet op Het Nieuwe Modeblad geabonneerd mocht zijn, verzuime niet zich 1 HANS als abonné voor dit bij uitstek practlsche en zeer goedkoope Modetijdschrift op te- geven aan het bureau van ons blad, alwaar het tegen slechts 85 CENTS PER DRIE MAANDEN franco per post 95 cents, verkrijgbaar is gesteld. Aan de eerste duizend nieuwe abonnè's wordt een aardige verrassing uitgereikt. DE UITGEVERS Vergadering van den Raad op Woensdag 21 Maart 1917, des morgens 10 uur. Afwezig de heer Van der Kamp. Voorzitter de heer J. Cornelissen, burgemeester, secretaris de heer A. C. Roggeveen. Na opening volgt lezing der notulen, die worden goedgekeurd. De heer P. de Boer, veearts alhier, bericht dat hij zijn benoeming tot keurmeester van de markt en van vleesch en visch aanneemt. Voor kennisgeving aangenomen. Door de vereenigingen Algemeen Belang, Midden- standsvereeniging alhier en den Bond van Veehan delaren te Alkmaar, is verzoek ingekomen om ad- haesiebetuiging op een adres gericht aan de Direc tie van de Holl. Spoorweg-Mij. Bedoeld adres be helst het verzoek om des Donderdags trein no. 644 die om 1.02 uur uit Alkmaar vertrekt van Schagen te laten vertrekken. Met algemeene stemmen wordt op het verzoek ingegaan. Is ingekomen het verslag der Gezondheidscom missie. Van Ged. Staten is de goedkeuring ontvangen op de borgstelling van den gemeente-ontvanger. Ged. Staten hebben eveneens de gemeenterekening goed gekeurd. Van de Vereeniging Hollands Noorderkwartier is het bericht ontvangen, dat dit jaar de beproeving der brandspuiten niet kan doorgaan, dus van de toegestane subsidie geen gebruik zal worden ge maakt. Voor kennisgeving aangenomen. De laatste kasopname bij dén oud-ontvanger, den heer C. Asjes, heeft plaats gehad en daarna de overdracht aan den nieuwen ontvanger. Van den Commissaris der Koningin is bericht ont vangen, dat tegen 1 April 1917 aan den veldwachter Abma eervol ontslag is verleend. Van Ged. Staten is de begrooting terug ontvan gen met enkele bemerkingen. Ged. Staten hadden ook bezwaar tegen den post salaris van den gemeente-secretaris, welke f50 te hoog is. Op voorstel van den heer Trapman zal door B. en W. worden overwogen om dié f 50 op een andere manier, b.v, als gratificatie den secretaris uit te betalen. Volgt adres van den heer J. H. Roggeveen, óp- ziehier der gemeente, dat in 1912 zijn salaris op f 1000.— werd vastgesteld en hij verzoekt, gelet op de tijdsomstandigheden^ dit salaris tot f1250 te ver- hoogen. -Verder verzoekt hij hem vergoeding te ge ven voor eigen rijwiel, of rijwiel te geven voor ge meenterekening en zijn instructie zoodanig te wij zigen, dat het hem niet verboden zal zijn, voor ei gen rekening of voor rekening van anderen, bouw werken uit te voeren, daarop toezicht uit te oefe nen en de daarvoor noodige bestekken en teeke- ningen te maken. Wordt in handen gesteld van B. en W. om prae- advies. Is ingekomen een adres van de Schager Winke- fiersvereeniging om, gezien de tijdsomstandighe den, de landerijen in eigendom der gemeente dit jaar zooveel mogelijk als tuingrond beschikbaar te willen stellen. B. en W. stellen voor, in verband met een ingé- komen voorstel om ongeveer 4 H.A. land te bebou wen, dit adres voor kennisgeving aan te nemen. Aldus wordt besloten. Door den heer Trapman was het volgende ingediend: Zonder dat onderceteekende zich zal wagen aan eemige profetie wat aen duur van den oorlog betreft kan toch zonder twijfel neergeschreven worden, dat bi den winter van 19171918, al komt de vrede voor dien tijd géén normale toestand zal zijn ingetreden.' 011 dlis 'overheidshulp voor de voeding der burgerij' een der meest dringende plichten zal blijven. Wat op verschillende plaatsen geschiedt, acht onder- geteekende ook noodig voor Schagen, n.1. zorgen voor eenigen wintervoorraad Een der middelen is daarvoor z.i. ]iet •lebouwen van een gedeelte land met aard appelen, boonen of erwten van gemeentewege. Om dat idee hader tot verwezelijking te brengen, heeft ondergeteeskende gezocht naar daarvoor geschikt land in onze gemeente en is het hem gelukt, om een aanbod te verkrijgen van den heer Bos te t Zand, die het door hem in 'huur hebbend© land van Mevr. de wed Keet aan het Zwarte Nespad wH afstaan. De voorwaarden zijn als volgt: huurprijs f 3.:>0 per snees, pl. f 100 vergoeding voor afstand huur. Dc Sootte van het land is 100 snees, waarvan afgaat een ein "gedeelte, dat thans bij een paar kleine luidjes reeds m huur is. Waar dit land niet in alle opzich teekende gemeend dit aanbod aannemelijker te moeten maken door een klein IV» H.A. groen land van hem zelf ter beschikking te moeten stellen van de ge meente. om te scheuren, zoodat de gemeente dan in huur zou krijgen ongeveer 4 H.A. land tegen een huur prijs van 'f 4oö, een huurprijs die voor de tegenwoor dige tijdsomstandigheden beslist niet hoog is. Ondergeteekemde meent, dat om de opbrengst met te hoog te schatten, een 500 HL. aardappelen en 40 tot 45 H.L. boonen misschien op dezen grond wel zullen kunnen worden geteeld en deze producten dan eigendom van de gemeente kunnen worden voor een billijken prijs. In de moeilijke tijden, die zeer zeker nog as. zijn, kan de gemeente dan beschikken over eenigen voorraad niet te duur Voedsel. Spr. ontveinst zich niet dat aan de uitvoering van dit werk nogal moeilijkheden zijn verbonden, dat poot- goed, werkkrachten enz. niet gemakkelijk zijn te krijgen, dat ook wat den oogst betreft, niet alles wellicht zal meeloopen, maar dat alles mag naar spr.'s meening, den raad toch niet weerhouden op spr. s voorstel in te gaan.' Spr. wijst er op, dat bij aanneming van zijn idee de distributie van de te telen vruchten thans nog niet behoeft te worden vastgelegd, maar dat het toch wel van zelf spreekt, dat aardappelen en boonen in de eerste plaats ter beschikking zullen worden ge steld van die personen wier portemonnaie hen daar voor in de eerste plaats aanwijst, nl. de minst kapi taal krachtigen. Al die overwegingen hebben Bpr. er toe geleid, door thans met het voorstel te komen de hier bedoelde 4 H.A. onder de aangegeven voorwaarden van gemeente wege in cultuur te brengen. De heer Boekei brengt dank voor het gedane voor stel, en meent dat al zullen er bezwaren aan zijn ver bonden, het met beide handen moet worden aange nomen en alle spoed met de uitvoering zal moeten worden betracht De heer Roggeveen sluit zich bij deze woorden aan en vraagt of B. en W. wat de uitvoering dezer zaak betreft, al .eenige nadere voorstellen hebben. Voorzitter acht het 't best een commissie van toe zicht te benoemen, en ter bespreking hiervan gaat de raad in comité. Het voorstel-Trapman wordt alsnu met algemeen© stemmen aangenomen. B iiheropening wordt meegedeeld,, dat de heeren K Blaaunoer, P. Boekei Cz. en H. Visser, alhier, tot leden der commissie zijn benoemd, aan wie de gan- sche afwerking der zaak wordt opgedragen. Is ingekomen een adres der Schager Winkeliers- vereeniging met de mededeeling, dat in de laatste vergadering klachten zijn geuit over de late betaal baarstelling der rekeningen der gemeente Schagen, Beleefd verzoekt adressante maatregelen te willen treffen, opdat de jaarrekeningen in Januari betaal baar worden gesteld, of dat de gemeente hare re keningen kwartaalsgewijze betaalbaar stelt. B. en W. stellen voor de Winkeliersvereeniging mede te deelen, dat met de belangen der winkeliers zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. Voorzitter licht nog toe, dat dit jaar door de groo te drukte op de secretarie het uitschrijven der be velschriften wat langer heeft geduurd dan anders. De heer Koster vindt deze toezegging van B. en W. heel mooi, maar spreker zou een toezegging tot overweging om per 3 maanden te betalen, meer ge noegen doen. Spreker wijst op den wantoestand, die door het lange crediet-verleenen bestaat en dan is het z.i. in de eerste plaats een gemeentebestuur die moet medewerken een dergelijken toestand uit deAvereld te helpen. Het gaat toch niet op dat de winkeliers 14 k 15 maanden op hun geld moeten wachten. Voorzitter betwijfelt, of dit wel de schuld van het gemeentebestuur is en acht de termijn die de heer Koster neemt, wel wat heel erg. Op verzoek deelt de secretaris mede, dat de rekeningen, die nu zijn betaald, in Januari 1.1, zijn Ingeleverd. Zijn er groote leveranties aan de gemeente geschied cn komt men met de nota, dan kunnen die leveran ciers ook spoedig hun geld krijgen. De heer Koster antwoordt hierop, dat vroeger toch aan hem rekeningen zijn betaald in Juni of Juli. Op dingen, die in Januari, Februari van vorig jaar zijn geleverd, wordt dan 14 15 maanden crediet ver leend. Het is trouwens geen verwijt dat ik tot het gemeentebestuur richt, ik vraag alleen de medewer king om dit lange credietnemen in te krimpen. De heer Trapman wil niemand de schuld geven, doch alleen constateeren, dat de tot nu bestaande regeling verkeerd is. Spreker zou daarom graag zien, dat het gemeentebestuur om de 3 maanden de rekeningen betaalt eij dan de eisch aan de leveran ciers stelt dat zij hun rekeningen na 3 maanden moeten inleveren. Op deze wijze krijgt de gemeen te ook een betere controle. B. en W. verklaren het hiermede volkomen eens te zijn en zullen voorschrijven, dat leveranciers aan de gemeente om de 3 maanden hun rekeningen moeten inleveren. Van den heer C.'van Ham is een verzoek inge komen, om voor het bouwen van een perceel aan de Landbouwstraat, ontheffing van de bepaling om tot onderkant muurplating te moeten opbouwen van eensteensmuur of 22 c.M. Adressant wil hiervoor in de plaats maken muren dik 22 c.M. of eensteens tot bovenkant eerste^balklaag en verder tot bovenkant 2e balklaag of onderkant muurplating respectieve lijk een half steen met klamp 18 C.M. en een nall- steen 11 c.M. B. en W. stellen, gelet op het advies van den ge meente-opzichter voor, de ontheffing te verleenen. Aldus besloten. Van den veldwachter K. Douwsma is bericht in gekomen, dat hij een woning heeft gehuurd voor f3 per week, dat hij niet meer kan verwonen dan f2.50, waarom hij f0.50 per week huurtoeelag ver- zoökt, B. 'en W. stellen voor gunstig op het verzoek te beschikken. De heer Trapman kan zich met het voorstel van B. en W. vereenigen, mits de bepaling wordt ge maakt, dat, wanneer de tijdsomstandigheden weer tot het normale zijn teruggekeerd, of Douwsma een andere woning kan krijgen, de toeslag °P^, Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Volgt he tbekende adres van den heer L er- houwer, aan de Loet, om de rooilijn te wijzigen, op dat voor hem voldoende bouwgrond zal overblijven, B. en W. stellen voor de westelijke rooilijn van het Laantje zoover terug te brengen, dat da. wegbreedte dan 10 M. wordt. Allen voor. In een brief van 31 Januari 1917 hebben Ged. Sta ten aan B. en W. bericht, dat zij in beginsel geen bezwaar hebben tegen de door den Raad aangeno men salarisvarordening voor onderwijzers, behou dens dat Ged. Staten het onbilliik achten, om de bepaling dat voor do verplichte hoofdacte f150. in plaats van f250.wordt toegekend', ook van toe passing te doen zijn op den tegenwoordig er bezit ter dier hoofdacte van den onderwijzer A. Koning., Wellicht zou ten zijnen behoeve een overgangsbe paling kunnen worden gemaakt Daartoe zou te moer aanleiding bestaan omdat het aan gegronden twijfel onderhevig is, of de bedoeling der wet toit regeling van het Lager Onderwijs wel toelaat dat de verplichte hoofdacte met minder dan f200 extra wordt beloond. 10 Februari daarop hebben B. en W. geantwoord geen termen te kunnen vinden den Raad een voor stel tot wijziging van het daarbij bedoelde besluit te doen. Ged. Staten hebben 0 Maart daarop g antwoord, dat het Ged. Staten desniettemin wenseuelijk voor- komV dat deze aangelegenheid in den Baad ter tafel wordt gebracht De heer Trapman wijst er op, hoe het indertijd door het Dag. Bestuur in deze regeling gedane voor stel, met algemeene stemmen is aangenomen, ook later i9 op het betreffende adres van den onder wijzer Koning met algemeene stemmen afwijzend beschikt en spr. acht het standpunt van B. en W. dan ook het juiste om aan Ged. Staten te berich ten, dat de Raad geen termen kan vinden om aan het verzoek van GecL Staten te voldoen. Willen Ged. Staten dan het raadsbesluit niet goedkeuren, is dat hun zaak en' zal het raadscollege dan bij de Kroon in hooger beroep kunnen "aan. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen- Voor den bouw van de 5 arbeiderswoningen op het Hoog was noodig een aldaar liggend stukje grond, groot 20 vierk. M. en toebehoorend aan de R.-K. Armen. B. en W. stellen voor dit gedeelte grond te koopen voor f 10.— Allen voor. B. en W. stellen voor om voor den bouw van de 5 arbeiderswoningen op het Hoog een geldleening aan. te gaan van 'f 8000.tegen hoogstens 5 pet, af- Icising per jaar f500.Goedgevonden. Een suppletoire begrooting van f9000 wordt goed gekeurd. B. en W. stellen voor den duurtetoeslag voor de vaste werklieden der gemeente en-de gemeenteveld wachters, na ultimo Maart met 3 maanden te ver lengen. Aldus besloten. B. en W. stellen den Raad voor de huur voor de nieuwe arbeiderswoningen op het Hoog te bepalen op f 2.25 per week. De gemeente zal dan per week f0.35 per woning moeten bijpassen. Nadat de heer Roggeveen de wenschelijkhedd had uitgesproken om de 2 woningen die aan den weg komen te staan tegen 12.50 te verhuren, omdat de stand wat beter en de achtergelegen grond iets grooter is, doch voorzitter daarentegen een huur prijs van f2.50 te hoog vindt, wordt besloten dit punt in geheime zitting te bespreken. Na heropening wordt besloten om de 2 woningen aan he} Noord te verhuren voor 12.50 per week, de drie op het Hoog voor 12.25. De heer Koeter bespreekt thans het bouwen van een aantal woningen aan de Oosterstraat, omdat met het plaatsen van de 5 woningen op het Hoog de woningnood nog bij lange na niet, is bezworen. Dé heer Meurs acht het bouwen van een 7-tal woningen aan de Oosterstraat ook het meest ge- wenscht en wil daar dan woningen bouwen als thans op hel Hoog zijn geplaatst en spr. doet het voorstel 7 zulke woningen aan de Oosteretraat te bouwen. De heer Buis acht het meer gewenscht nog een tweetal woningen te bouwen op het nog open ter- reintje op het Hoog en met Tuinman, de aannemer der andere huisjes in onderhandeling te treden. Het voorstel-Meurs wordt verworpen, met alleen voor de heeren Meurs, Koster en Trapman, Het voor- stel-Buis wordt vervolgens aangenomen. In verband hiermede zullen besluit geldleening en suppletoire begrooting worden gewijzigd. B. en W. krijgen machtiging een bedrag uit te trekken voor de 2 dames, die behulpzaam zijn op het Distributiebureau. Het salaris is bepaald op 20 cent per uur. Verder wordt goedgevonden aan mej. Van der Ben, volontaire ter secretarie, een salaris toe te kennen van f200. Na de pauze komt aan de orde een concept Bouw en Woningverordening, die zonder eenige wijziging, zooals ze door B. en W. werd aangeboden, wordt goedgekeurd. De heer Koster informeert hoe of het toch komt, dat het bouwplan voor de woningen aan de Ooster straat, nog niet aan de betrokken autoriteiten in Den Haag is opgezonden. Spr. heeft straks tot zijn bevreemding vernomen, dat de gemeenteopzichter dit werk nog niet gereed had. Voorzitter zegt, dat de opzichter het te druk heeft, maar het heeft spr. ook bevreemd, dat dit nog niet het geval was en het heeft spr. eveneens ge hinderd. Er zal op spoed worden aangedrongen. De heer Meurs noemt het vreemd, dat de opzich ter het voor dit werk te druk heeft, terwijl hij blij kens zijn adres het dan blijkbaar niet te druk heeft om nog werk te doen voor particulieren. De heer Buis wijst er op, dat de oprichter nu aan de woningen op het Hoog rijn aandacht en tijd heeft moeten wijden, terwijl de heer Hopman op merkt, dat als hem particulier werk wordt toege staan, de oprichter een teekenaar in dienst zal ne men, zelf dan meer voor de gemeente zal kunnen doen, en toch meer verdient. Hierna sluiting. f Ingekomen van Ged. Staten: a. Goedgekeurde gemeenschappelijke regeling, betreffende de verdeeling van ingevolge de Distri- butiewet 1916 ten laste der betrokken gemeenten komende bedragen b. het door Ged. Staten goedgekeurde besluit tot verkoop van het perceel gemeentelaud, genaamd „Bankertserf c. de goedgekeurde suppl, kohieren Hoofd. Om slag en Hondenbelasting, dienst 1916; a. Prov. Blad, behelzende besluit Ged. Staten, betreffende dc nadere vaststelling der jaarwedden, o.a. van den Burgemeester, den Secretaris en den Ontvanger dezer gemeente. Deze jaarwedden zijn vastgesteld resp. op f 900, f 850, met aftrek van f 100 voor vrije woning en f 450; e. bericht van Ged. Staten, dat de beslissing omtrent het besluit tot het aangaan van een kas- geldleening wordt verdaagd lep, het de'bedoeling mocht zijn, in de pEuts van den eervol ontslagen ambtenaar van den Burgerlijken Stand geen anderen Ambtenaar to benoemen, een verzoek M va-n V.' VJX W uvnuLiucil, CCU oek tot het opnieuw regelen der bezoldiging de Ambtenaren van den Burgerlijken Stand door hun College wordt tegemoet gezien. B. en W. stellen voor, geen tweeden bezoldigd ambtenaar meer te benoemen en in aanmerki Vergadering van den Raad der gemeente Nieuwe Niedorpk gehouden op Dinsdag 20 Maart 1917. Allen aanwezig. Voorzitter Burgemeester Koopman, die de ver gadering opende, waarna de Secretaris, de heer P. Haringhuizen, de notulen las, die werden goed gekeurd. B. en W. stellen voor, geen tweeden bezoldigden ing enomen, dat aan de ambtenaren v. d. Burgerl. Stand te O. Niedorp met ongeveer 1250 inwoners f 50, te Winkel met ongeveer 1600 inwoners f 100, te Barsingerhorn met ongeveer 1800 inw. f 150 en te Hoogwoud met ongeveer 2050 inw. f 150 en onze gemeente op 1 Januari 1917, 1608 inwoners telde, aan Gedep. Staten te verzoeken, de jaarwedde van den onbezoldigden ambtenaar van den burgerl. stand alhier vast te stellen op f 75. Goedgevonden wordt, straks tegelijk te behande len met post salaris administrateur distributiebedrijf. Een tweede opmerking betreft den post „kosten uitvoering distributiewet t Uit het goedkeuren der begrooting blijkt, da Ged. Staten geen bezwaar hebben tegen ae voor genomen regeling om het salaris van den veldwach ter te verhoogen met f 275 en te brengen Op f700, en den bode, conciërge van het raadhuis, school- geldopbaler en boekhouder van de begraafplaats eervol ontslag te verleenen onder beding, dat de heer Pool, die al deze functiën bekleedt, ae laatst genoemde betrekkingehzonder bezoldiging verricht en zich daartoe schriftelijk verbindt. B. en W. stellen thans voor, tot een en ander te besluiten en den pensioengrondslag voor den veld wachter te bepalen op f 800, waaronder f 100 voor vrije woning. Voorlezing van een ontwerp-contract, zal den heer Pool worden voorgelegd. Is ingekomen schrijven van Gedeputeerden,waarin zij meaedeelen, het percentage voor het leenen van kasgeld voor de gaslabriek, te hoog te vinden en verzoeken te bevorderen, dat in het besluit nog worde opgenomen, dat de aflossing vóór den 31sten December zal plaats vinden en de rente en aflos sing wordt voldaan uit de gewone middelen. Op B. en W. voorstel goedgevonden hieraan te voldoen. Voorts is van aen Min. van Waterstaat ontvan gen een uitnoodiging om toe te treden tot een sub sidieregeling voor werkeloozen Kassen, waardoor leden aier Kassen, in deze gemeente woonachtig, daarvan kunnen profiteeren. Algemeen goedgevon den lid te worden. Volgt ferzoek van den heer M. de Tong en Mej. Timmerman, vroeger resp. Hoofd en Onderwijzeres school Langereis, zulks tot 1 October 1915; daarna beiden woonachtig te Zaandam. Zij vragen duurte toeslag te mogen erlangen over het tijdvak 1 Jan.— 1 October 1915. B. en w. stellen voor, hierop even als het Gemeentebestuur van Hodgwoud, afwijzend te beschikken. - De heer K. Wit acht het een uitsluiting tegen de adressanten. Immers, de duurtetoeslag was van terugwerkende kracht voor het geheele jaar. De eerste drievierden gedeelte van het jaar hebben de heer de Jong en mej. Timmerman hunne functie nog vervuld. En zij krijgen geen duurtetoeslag. Terwijl aan hunne opvolgers, die het laatste een- vierde gi deelte van het jaar in functie waren, wel duurtetoeslag werd toegekend. Dit vind ik niet bil lijk zegt spreker en wilde ik, dat adressanten over de eerste drievierde deel van 1915 ook duurtetoe slag kregen. De heer v. d. Stok acht Hoogwoud wat voorbarig. Er moest gemeenschappelijk overleg zijn geweest. De heer StammesDat gebeurt, als er verschil is, anders niet. De heer J. Wit vindt dat dan ook onbillijk. De heer Kuilman is van meening, dat het een eigenaardig geval is. W ij hebben nooit duurtetoe slag toegepast. Eh nu w ij Hoogwoud daarin een les geven en zeggenW ij willen nu toekenning van duurtetoeslag in dit geval en nu jullie ook maar tot die duurtetoeslag overg&anDat zou 'n eigenaardig geval zijn. Z ij hebben daar duurtetoeslag bepaald voor de opvolgers,zulks tegen onzen wil, 't klinkt toch wat vreemd, als wij nu zeggenduurtetoeslag aan den heer de Jong en mej. Timmerman. Hoogwoud heeft de administratie over de gemeenschappelijke Langereizer school, kent beter de omstandigheden van net onderwijzerspersoneel dan wij. De heer K. WitIk vind het maar zoo jammer, zij beiden hebben 32 jaren de gemeente flink ge diend en nu zoo'n uitslag op 't verzoek. De heer J. Wit: 't is net of, nu ze toch van de baan zijn, er gezegd wordtvooruit maar 1 De heer J. Stammes is van meening, dat de duur tetoeslag is toegestaan met goedvinden van den raad hier. En zij hebben het niet gehad. Daarin schuilt toch een onbillijkheid. De Secretaris licht toe dat de duurtetoeslag aan de school te Lange reis door Hoogwoud niet is toegestaan voor net geheele jaar 1915, doch slechts over de laatste drie maanden van dit jaar. De heer Wilken zegt, het besluit van Hoogwoud tot loekenning van duurtetoeslag voor personen school Langereis is gevallen nadat adressanten al met eervol ontslag uit hunne tunctiën waren. De heer Stammes vindt, dat het dan heel wat verandert en dan is spreker niet voor toekenning. De notulen der raadsverg. van 7 April 1916 be-

Schager Courant | 1917 | | pagina 1