ZATERDAG.24 MAART 1917. 60ste Jaargang. No. 5975. Uitgevers: TRAPMAN Co. EERSTE BLAD. Bekendmakingen. Staatsloterij. Tweede Kamer. Kassier, SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbelegging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, franco provisie. Eerste Kamer. Binnenlandsch Nieuws. DU1KB00T00RL0G. SCHAGER illiuti Nieiis- COURANT. i Aiïettniiï- Laiitallai, Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5. Inf. Teleph. No. 20. Prijs per 3 maanden f0.95per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f035, iedere regel meer fe cent 'Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer beat**t uit drie bladen. Tarwe, Rogge en Peulvruchten. De Burgemeester van Schagen maakt bekend, dat volgens brief, d.d. 15 Maart 1917, van den Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel, inge volge art. 9 der Distributiewet 1916, ieder landbou wer die tarwe en rogge onder zich beeft, en ieder landbouwer of handelaar, die bruine boonen, kleine groene erwten, schokkererwten, kroonerwten en Kaapsche groene erwten gedorscbt of ongedorscht, onder zich heeft, gehouden is binnen vier en twintig uur aan den Burgemeester der gemeente, waar de goederen zich bevinden, van de hoeveelheden daar van opgave te doen. Indien een houder van bovengenoemde goederen weigerachtig mocht zijn de gevraagde gegevens te verstrekken of indien onjuiste opgaven mochten worden gedaan, zal worden gehandeld overeenkom stig de bepalingon der Distributiewet 1916. Formulieren voor het doen der opgaven zijn ter gemeente-secretarie verkrijgbaar voor hen, aan wie geen formulieren mochten zijn of worden uitgereikt Voorts wordt medegedeeld, dat alle bovenbedoel de hoeveelheden tarwe en rogge, met uitzondering van de zaaitarwe en de hoeveelheden tarwe en rog ge, die den landbouwers voor eigen broodvoorzie ning zijn gelaten, bij dezen wordt opgevorderd en onverwijld moet worden geleverd aan de Provinciale broodcommissie. Ten einde tegemoet te komen aan de behoefte aan veevoeder van die landbouwers, aan wie bij ontstentenis van gerst, haver of andere voeder- middelen, tarwe als veevoeder was gelaten, heeft de Minister besloten hun, voor zoover dit naar het oor deel van den Burgemeester en van dat der Provin ciale broodcommissie noodzakelijk mocht zijn, de ge legenheid te geven ruilmais van de regeering te be trekken, tegen ten hoogste f 14.50 per 100 K.G De landbouwers zullen hun aanvrage om mais onder opgave van de hoeveelheid sedert heden in geleverde tarw'o, van de'hoeveelheid gerst en haver of andere voedermiddelen die zij bezitten en van de grootte van hun veestapel, bij den Burgemeester hebben in te dienen. Formulieren voor het doen van deze aanvragen zijn ter gemeente-secretarie verkrijgbaar. De bovenbedoelde voorraden boonen en erwten worden door den Minister geheel in bezit geno men ingevolge art. 9, 2de lid, der Distributiewet 1916. Met nadruk wordt er op gew'ezen, dat van he den af al de bovenbedoelde boonen en erwten rijks eigendom zijn en dat vervreemding of gebruik bloot stelt aan een strafrechterlijke vervolging.. Omtrent taxatie, betaling en verzending volgen nadere mededeelingen. Schagen, 21 Maart 1917, ROOTAARDAPPELEN. Nu de poottijd voor aardappelen aanbreekt, worden nj, die voornemens zijn pootaardappelen uit eene an dere gemeente te betrekken, er aap herinnerd, dat het vervoerverbod van aaroappelen ook geldt voor poters ervoer van aardappelen, dus ook van pootaard appelen, is alleen toegestaan, indien daarvoor eeine vergunning is afgegeven door de Rijkscommissie van ce^'s' Graven Irfge '^c*aI'PeTvere,erL'ging, Amaliastraat 2. Aanvragen voor zoodanige vergunning moeten tot uic Commissie worden gericht op formulieren, welke door haar gratis verkrijgbaar worden gesteld. Trekking Donderdag 22 Maart le Klasse 4e Liist No. 9287 f 5000. JSl' No. 8625 f 400. No. 12344 f 200. No. 3661 f 100. Prijzen van f 20 176 204 406 468 495' 544 729 855 968 1146 1720 1900 2055 2279 2360 2372 2457 2462 2534 2875 2918 2937 2979 3081 3929 4374 4509 4579 4601 4912 5057 5432 5709 5965 6315 7041 7337 7714 7803 7904 8000 $71 8284 8295 8530 8891 8925 8978 9680 9823 10117 10253 10399 10641 10751 10777 11013 11059 11344 11658 11818 I1877 __Q7a 12808 12855 13003 13043 14028 14061 145Ó0 14862 15081 15360 15482 16360 16522 16948 17156 17223 17406 17716 17764 17790 18121 18541 18622 19358 19580 195821 19755 20025 20054 20155 20538 20841 20965 Eerste klasse 3e lijst: 1225 m.z. 1202. Den Haag, 23 Maart. De Indische Begrooting Voor 1917 is afgedaan, maar prof. Heeres achtte het noodig, aan het slot nog even te verklaren, dat hij wilde geacht worden tegen de ontwerpen te hebben gestemd, daar hij zich ook öa de gevoerde discussiën met 's ministers beleid niet kon vereenigen. En de vrij-liberale heer Boissevain ssloot zich daarbij aan. Toen vroeg de heer Duys stemming over de afd Middelen in Nederland". Met het gevolg dat van de 53 aanwezige leden zich slechts drie (de Iih. Eerdmans. Boissevain en Heeres) tegen verklaarden. Als een schitterend „votum van vertrou wen',' zal minister Pleyte zelf dit nochthans niet be schouwen I... Het amendementBichon van IJsselmonde om 5 ton te schrappen, met de strekking om niet over te gaan den bouw van depot-schepen is (na bestrijding door minister Rambonnet) verworpen met 19 tegen 33 stemmen. Sinds 1914 was nog hangende de motie-Gerhard om een onderzoek te doen instellen naar de middeleq tot bestrijding van het alcoholgebruik in Nederl.-Indié. De hoer Gemard wees erop, hoe 't er nu op aan komt, 't nog niet diep ingekankerde kwaad te be strijden. En plotseling verving hij zijn motie door eene andere, a'lgeheel alcohol-verbod voor de inlandsche bevolking en de daarmee gelijkgestelden vragend De heer Gerhard wilde deze splinternieuwe motie onmiddellijk behandeld zien en stelde uitstel gelijk met op de lange baan schuiven. Maar presi dent Fock ontwikkelde gansch-begrijpelijke bezwaren tegen zulk eene „behandeling-4 la minute", en met 12 tegen 43 stemmen besloot de Kamer de nieuwe motie-Gerhard tot nader te bepalen dag te laten „zwem men." Toen was' het Indische Budget afgedaan. Ging de Kamer hare afdeelingen hernieuwen, die als hare voorzitters bleken gekozen te hebben de hh. Van Raalte, Nolems, Limburg, Marchant, v. d Voort v. Zijp. voorzitters de hh. Roodenburg, v. d. Voort v Zijp. Patijn, Eland en De Beaufort. Besloten werd a.s. Dins dag en (zoo noodig, maar dat zal hier wel met ^ze ker" gelijk staan) ook a.s. Donderdag des avonds te vergaderen ter behandeling van de ontwerpm-duurte. toeslag. President Fock hoopt a.s. Vrijdag 30 dezer het reces te kunnen doen ingaan. Hoe lang dit zal duren, staat nog niet vast En daarna kregen wij dan het ontwerp tot wij ziging van art. 113 Indisch Regeerings-Reglement, do ingezetenen verplichtend om „mede te werken tot bewaring van rust en orde, en wanneer zij Neder- landsche onderdanen zijn, tevens tot handhaving van het Nederlandsch gezag in NecL-Indië". De invoe ring dus van den Indischen weerplicht. De vrij-liberaal mi. Dreeeelhuijs trad op als ver dediger van het ontwerp en verklaarde het „misda dig plichtverzuim" te achten, nog langer te dralen met het weerbaar-maken van Indië. Intusschen heeft de heer Dresselhuijs zijn „desiderata". Bovenal wenscht hij spoed met de uitvoering in deze. Maar óók acht hij het dringend noodig, dat men voortga met de uitzending van vrijwilligers uit Patrio. En ook dient men z.i. niet te beginnen met slechts Euro- peesche militie-plichtigen op te roepen. Meer-ontwik- kalde inlanders -dienen voor de kader-vorming te worden gebruikt. Met kracht protesteerend tegen de door hem antipathiek en onbillijk genoemde kritiek, door minister Pleyte op den oud-Landvoogd Van Heutz uitgeoefend, bepleitte de heer Dressel huijs uitzending van iemand-A la generaal Van Heutz, om de zaak in Indië voor te bereiden. Lijnrecht tegenover mr. Dresselhuijs stond de heer Troelstra bij de beoordeeling van dit ontwerp. Hij acht 't uitvloeisel der „agitatie van de familie Van Heutz" en een middel van het imperialisme om onder Staatshoede nieuwe rooftochten te onder nemen. Het geld, aan z.i. nuttelooze verdediging van Indië te land ten koste gelegd, zou mr. Troelstra lie ver aan nuttiger dingen besteed zien. 't Laat zich aanzien, dat het gewichtige, aanhan gig ontwerp nog een aardig brok van de volgende week in beslag zal nemen. Het comié „Indië Weerbaar" heeft heden-ochtend aan de voorzitters van Senaat en van Parlement de bekende motie overhandigd. Hiervan werd door praesides Van Voorst en Fock heden-ochtend in de openbare zittingen der beide takken van onze Volks vertegenwoordiging mededeeling gedaan. J. Schoorl Pz., MARKTPLAATS A 88 't Leek er werkelijk op, of de Senaat de Huurcom- missiewet heden zou verwerpen. De chr.-historische heer Van der Hoeven had ber gen bezwaren. Hij achtte de wet onuitvoerbaar, zag tegen de kosten op, achtte haar onnoodig. Aldus ook Deift's anti-revolutionnaire burgervader mr. Van den Berg. Maar er kwam hulp opdagen .De heeren Edo Bergsma en Henri Polak steunden het ontwerp. De heer Stork had ook wel bezwaren, maar de preven tieve werking, van de Huurcommissie-wet uitgaande, gaf toch hem den doorslag. Ten slotte stemden slechts tien van de 35 aanwezige senatoren tegen. Vermoedelijk komen de heeren op Dinsdag 10 April weer bijeen. Dan wacht.een aardig stapeltje arbeid! Mr. aNTONIO. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond vergaderde de Coöperatieve boeren leenbank ten lokale van den heer D. Stam. Er waren 73 leden aanwezig en 20 leden hadden bericht van verhindering gegeven Uit het jaarverslag bleek, dat de omzet f 234a03.75 heeft bedragen. Het aantal ledert was 121 tegen 112 (In het vorig jaar. Het aantal spaar ders was 190, het aantal voorschotten 65. het aantal posten loopende rekening 12. Er bleek tevens, dat f 100 is afgedragen aan het algemeen watersnoodcomité, dat van de Centrale 10 deposito obligatieszijn opgenomen elk van f 1000, rente 4 pet De rente voor spaargelden ls vanaf 1 Juli terugge bracht van 3Vrf op 3 P®1- In opdracht van de vorige ledenvergadering is een inbraakvrije kluis gehuurd voor f 10 per jaar. De bank werd lid van de opgerichte ring van boerenleenbanken. Uit de rekening bleek een ont vangst aan spaargelden van f 124515.70, aan terugbe taalde voorschotten f 23495.17, aan loopende rekening van de leden f 169.46. De uitgaven bedroegen aan spaargelden f 84153.71, aan loopende rekening aan de leden f 13525, aan voorschotten f 15900. De winst over 1916 was f 132.84. De balans sloot met een eindbe drag van f 128171.14 5 oor het nazien der volgende werden aangewezen de heeren K. de Geus. A. Barten en R. Schneken Met bijna algemeene stemmen werd herbenoemd als bestuurs lid de heer Ja. Ootjes en eveneens met bijna algemeene stemmen als lid van den raad van toezicht de heer D. Barten. Het bedrag dat in totaal mag worden opgenomen werd verhoogd van 2 tot 4 ton en dat van elk lid mag worden opgenomen van f 1520000. Als kassier werd herbenoemd de heer N. Kooij, wiens salaris ver hoogd werd van f 275 op f 350. Bij de rondvraag werd een voorstel om leden boven 60 jaaT vrij te stellen van verplicht vergadering be zoek niet aanvaard, omdat het beter geacht werd, het bestuur in deze vrijheid te geven naar bevind van zaken te handelen. De boete werd verhoogd van 50 ets. op f 1. Sluiting. KOLENRANTSOENEERING. Naar de Tel. verneemt, is binnen enkele dagen een regeling te verwachten, die de kolen/distributie defi nitief regelt op de basis van rantsoeneerinik ook voor zoogenaamde huisbrand WEERINGEN Naar wij vernemen, zal de volgende week 't grootste gedeelte der Zuiderzee waar mosselen gevischt worden, aan de openbare visscherij worden onttrokken. Van 's Rijkswege meeat men, dat de mosselenbedden an ders worden doodgevischt Dit zal voor de visschers enz. een heele teleurstelling zijn. BROEK OP LANGENDIJK. Aan den Langendijk waren heden enkele bakkers, die geen regeeringsmeel meer hadden en dus geen bruinbrood meer konden bakken. BROEK OP LANGENDIJK. Met het Broeker spoor zijn over 1916 in totaal 4814 wagonladingen groenten verzonden. KOLHORN. Van gemeentewege wordt hier land beschikbaar ge steld voor het teelen van aardappelen, erwten en boonen. Een half snees per persoon wordt voldoende geacht, zoodat een gezin van 2 personen een snoes ontvangt^ een gezin van 4 personen 2 snees enz. Zui- lingen niet modegerekend. Aan hert, niet kunnende tuinen, wordt voor gebouwd; alsdan enkel aardappelen, welke tegen kostende prijs in geen geval hooger dan regeert ugs prijs worden ge leverd. Te zien naar de circuleerende ihst, wordt van beide aanbiedingen een dankbaar gebruik gemaakt De gronden worden door de hier wonende raadsleden, waaronder de loco-burgemeester, belangeloos afgestaan. Het voordeel om behalve aardappelen, ook wat boontjes of erwten te teelen, verlokt nog enkele om zelf te tuinen, terwijl ze het niet gewoon zijn. Mis schien valt het mede: WIERINGEN. Gisteravond werd door 't Kiescollege der Ned. Herv. Gem. van Hippoly.tushoef e.a„ tot predikant beroepen Ds. Theesing van Kolhorn. 't Drietal vermelde Ds. Thees ing te Kolhorn, Ds. Tinholt te Valkkoog en Ds. Struich Posthumus te Grave. JULIANADORP. Onze plaatsgenoot R. Bras thans werkzaam als kaas- ïnakerswerkman in de kaasfabriek „Juliana" alhier, is benoemd als kaasmaker in de kaasfabriek „Elevo' te Anna Paulowna. ZOU MEN 'T HIERVOOR KUNNEN DOEN. „.Wat is de boel duur". Dit hoort men overal en door een ieder zeggen. 'Hoe dit komt? Ik weet het niet precies. Maar om' een klein voorbeeld van duur wezen en worden te geven, het volgene Een waggon steenkolen, besteld door een in den omtrek liggende gemeente was,vanaf de mijn te Heer len genoteerd op f 292. Maar voor deze steenkolen op hare bestemming, zijnde Warmenhuizen. was ge arriveerd, kwam er aan vrachtkosten bij f 87.55, Ik vraag u, zou de Mij. 't hiervoor Kunnen doen? DE GELDERLAND EN DE ZEELAND. Naar wij vernemen, zal Hr. Ms. Gelderland, in verband met het aan boord van dien bodem voor gevallen ketelongeval buiten dienst worden gesteld. Hr. Ms. Zeeland zal 'weder in actieven dienst wor den gesteld met bestemming om binnen korten tijd, gelk gemeld, naar Indië te vertrekken. SCHAGERBRUG. Wegens vertrek van Zuster J. Kuilman is tot zuster bij de Gezinsverpleging in de Zijpe benoemd Zuster A. Sluis, thans te P urinerend. WINKEL. „7 Door het bestuur van den polder Waard en Groet is het volgende drietal voor Heemraad opgemaakt: 1. J. van -jier Stok Nieuwe Niedorp; 2, P Schaap. W7inkel; 3. P. de Wit Cz., Winkel WINKEL. De heer J. Stapel, vroeger alhier, thans reeds bijna 161 jaren brievengaarder te Santpoort, hoopt op den lsten April a.s. den dag te herdenken, waarop hij 25 jaar in dienst der Posterijen werkzaam is. NIEUWE NIEDORP. Naar we vernemen, worden alhier plannen overwogen tot liquidatie detr kaasfabriek in verband met steeds tleiner wordend aantal leveranciers terwijl de be- oehfte aan èen zoetfabriek wordt gevoeld. TE STRENGE WINTER VOOR DE OUDJES. In het Gemeentelijk Armenhuis in Opsterland (Fr.) zijn sedert 20 Januari van de 39 verpleegden 12 ouden van dagen overleden. De lange winter met zijn strenge koude was hun te machtig. DE 7 GETORPEDEERDE SCHEPeN. (Officieel). Het ministerie van buitenlandsche zaken deelt het volgende mede: Op 28 Februari J.l. 'gaf de Duitsche gezant aan het piintsterie van buitenlandsche zaken te kennen, dat er een onduidelijkheid was in een van zjjn regeering ont vangen telegram nopens de wijze, waarop de Duit sche regeering meende a&n 'de Nederlandsche reneering genoegdoening te kunnen verscliaffen wegens de tor- pedeering van de Nederlandsche schepen Bandoeng, Eemland, Gaasteriand. Jacatra, Menaao, Noorderdijk en Zaandijk, en waarbij hem was opgedragen, den minister te dier zake een stellige mededeeling te doen Inmiddels bleek uit de berichten, van Hr. Ms. ge zant te Berlijn, die in opdracht van de Nederlandsche regeering »cK tot de Duitsche regeeriiig en met name tot den Rijkskanselier had gewend,' om bij hem qp genoegdoening in den vorm van vergunning der ver loren gegane schepen en een vergoeding van de ge- léden scnade aan te dringen, dat die regeering nog geen definitief besluit omtrent hare houding had ge nomen. Onder dagteekening van 6 Maart deelde de Duitsche gezant mede, dat zijn regeering bereid was de be manningen der 7 schepen schadeloos te stellen voor de door hen geleden materieele verliezen en den réé- ders tegemoet te komen, zoo zij dit wenschen, door de af*"koop van Du,iLv.Ue iclupen nadat de vrede zal zijn cerioiva, to vergemn /.ii-elijken. Dat aanbod, zoo voegde de gezant daaraan toe, kon niet worden aangemerkt als een erkenning van schuld aan de zijde der Duitsche marine, maar moest worden be schouwd als een uitvloeisel van de begeerte om de Nederlandsche koopvaardijvloot schadeloos te stellen voor de geleden verliezen, en als alleen door over weging van menschelijkhcid en goede nabuurschap in gegeven. Hernieuwde stappen ingevolge opdracht der regeering door Hr. Ms. gezant te Berlijn, o.m tot den RijKskan- selier, gedaan, leidde de Duitsche regeering tot nieuwe, overweging der aangelegenheid. Die regeering heeft thans den gezant medegedeeld, dat deze als vergoeding voor het gebeurde bereid is de reeders vBn de sche pen in de gelegenheid te stellen gedurende den oorlog Duitsche schepen op gunstige voorwaarden te huren. De Nederlandsche regeering heeft dit aanbod als on aannemelijk afgewezen en de reeders zijn onder die omstandigheden 'van Oordeel geweest ook het aanbod betreffende de schadeloosstelling voor de bemanningen niet te kunnen aanvaarden. AMERIKAANSCH STOOMSCHIP GETORPEDEERD. liet Amerikaansche stoomschip Healdton, van Phila- delphia naar Rotterdam bestemd met eene lading pe troleum, is voor eergisterenavond 8.15 ure zonder waar schuwing getorpedeerd op 25 mijlen aJstand van Ter schelling. Het schip is, nadat twee torpedo's het had den getroffen, in brand gevlogen en gezonken. 13 le den der bemanning, waaronder de kapitein, zijn te IJmuidea aangebracht door den stoomtreiler Java VI 164 Een tweede boot, waarin zich 20 man bevonden, is omgeslagen 'en alle inzittenden zijn verdronken. De duikboot, die na den onverhoedschen aanval bovenkwam, dook dadelijk weer onder. Van Terschelling meldt men: Er werden 3 sloepen uitgezet waarvan een ls bin nengebracht door een torpedoboot met 8 man. aw. een zwaar gewond. Een der leden was onderweg overleden. Vermoedelijk zijn 14 man door de ont ploffing van den ketel omgekomen. Omtrent de ramp, het stoomschip overkomen verna men we het volgende: Na een langdurig oponthoud te Halifax was het stoomschip naar Bergen in Noorwe gen vertrokken; daar ontving het order de reis naar Rotterdam to vervolgen. Woensdagavond te ongeveer kwart over acht, toon "hei stoomschip zich pp onge veer 25 mijl benoorden Terschelling bevond werd hot. ofschoon het zeer duidelijk met -electrische verlichting tusschen do masten de namen Healdton, New Yqrk voerde, beschoten door een onzichtbare duikboot, die het eerst de verlichte benaming wegschoot en. daarna het stoomschip zonder eenige waarschuwing twee maal torpedeerde, waarbij brand ontstond. De 41 man equipage zocht heil 'in de booten, doch het kapsijzen van net stoomschip sloeg een <loi reddingbooten om en verdwenen de 19 inzittenden in de golven. Alle pogin gen tot redding bleven vruchteloos; in de tweede boot namen eerst 7 menschen plaats, later kwam de eerste stuurman er nog in 0111 het commando te voeren. Deze boot is te Vlieland aangekomen. De koksmaat, ook een 'Hollander, was over boord gesprongen en kon door de duisternis niet gered worden, zooaat ver moedelijk 20 der opvarenden zijn omgekomen. Donder dagmorgen tegen acht uur werd de boot met 13 der opvarenden opgemerkt door de juist naar de visscherij vertrokken stoomtreiler Java, die de menschen opnam en onmiddellijk naar IJmuiden terugstoomde De oj>- varenden van de Java deelden mede, hoe zij op rui men afstand de hoog oplaaiende gloed van net bran dende stoomschip hadden waargenomen. De geredde werden aangetroffen op 53.38 Noorder breedte eal 4.22 Oosterlengte en waren den ganschen nacht in de open boot blootgesteld geweest aan hevige hagel- en sneeuwbuien. Volgens mededeeling van ka pitein Chase Christoher van de Healdton is zijn stoom schip met 2 torpedoschoten, waarvan het oen het achterschip, en het andere het middenschip, trof, tot ontbranding geraakt en gezonken. Het treffen had plaats 15 graden Oost ten Noorden,- op ongeveer 25 mijl van het Terschellinger lichtschip. Omtrent de nationaliteit van de duikboot kon niets gemeld worden. Volgens de plaatsbepaling zou het Amferikaansehe stoomschip, dat behalve de verlich ting, ook de natievlag voerde en de naam op de zijden van'het schip droeg zich dus bevonden hebben binnen of op de grens van het versperde gebied,- ten Oosten van de zoogenaamde vrije vaargeul. Door de .torpedeering van de Healdton heeft de pe troleum voorraad in pns land een geduchten slag ge kregen. Onder deze omstandigheden is meer dan tot nog toe de hoogst mogelijke zuinigheid met petroleum geboden. De scheepspapieren yan de Healdton zijn verloren 'gegaan. Volgens .verklaring van den kapitein zouden onder de omgekomenen op zijn minst 6 of 7 geboren Amerikanen zijn. De equipage van de Healdton was zeer gemengd en bestond jut Amerikanen, Spanjaarden, Italianen, Ne derlanders een Rus en een Noor. De geredden deelden mede, dat de Healdton zich zon- tder eenigen twijfel in de aangegeven vrije geul be vond toen het stoomschip getorpedeerd wrerd. Dit ge schiedde Dinsdagavond te 8 uur bij een vrij kalme zee. Twee topedo's kort na elkander afgeschoten troffen de Healdton midscheeps aan stuurboordzijde. Twaalf uur hebben deze geredden in hun boot te midden van

Schager Courant | 1917 | | pagina 1