Verzekering Maatschappij West Friesland". J. Schoorl Pz IO E R S fl Hl II APRIL 1917. 60ste Jaarqantj. No. 5984. Kassier, l'itgrvtTS I KAt'MAN A O. EERSTE BLAD, Binneniandsch Nieuws. Raad Oude Niedorp. te Alkmaar, Spoorst aat 68. SCHAGEN. Deposito's, Rekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbeh gging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving op elke nieuwe leening, framo provisie. SC HA Gil Alieieei Niciws- COURANT. Airateitli- Liittiivllil Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den AD\ EKTEN'TIÊN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN. LAAN U 5. Int. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden fO.96; per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel 'meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek DO nummer bestaat uit twaa Zaterdagmorgen 7 April 1917 vergaderde de raad al hier Afwazig ae heer A. Strijbii, "met kennisgeving van verhindering. Voorzitter Burgemeester Nagelhout, De voorzitter zegt: Mijne Heeren. Ik neet u allen welkom en open deze vergadering en ik hoop, dat hetgeen hier besloten moge worden, mag zijn in het belang van onze gemeente. i>c secretaris bleek, zooals Voorzitter verder mede deelde, de notulen nóg niet klaar te hebben, zo.xlat we van de voorlezing der notulen, die volgende er gadenng „zeer zei er volgens toezegging van secretaris ^oüuer volledig' gereed zouden zijn geweest, uezc maal verschoond bleven. Misten we alzoo een genoegen, dat men slechts noode zou willen derven, de ge heele vergadering was maar een betrekkelijk korn- zitting, met slechts èén punt van behandeling Ingekomen stukken waren er niet Voorz. deed de mededeeling, dat er Donderdag 2b April a.s. aanbesteding zal zijn van de Oude Nie- dorper brug over de W ester Langereis. Thans wordt overgegaan tot het eenig punt der agenda Voorstel tot ontslag aan den gemeente-secretaris J D Lodder. Voorzitter zegt Mijne Heeren I Toen ik als Burge meester voor de eerste maal in gezelschap van den et. .ouder Over bü den gemeente secretaris zwam, heb ik tot hem gezegd Het is mijn doel niet, om op datgene, wat gebeurd is, terug te komen. Wij gaan vooruit en zien niet om. En gij kunt op mijn steun rekenen, als gij uw plicht als secretaris doet. Hij heeft mij toen beloofd, zijn best te zullen doen. Maar t is mjj erg tegengevallen, zooals hij dat doet, helaas. Ik heb tegen de Wethouders gezegd Als het zoo door gaat, kan ik niet langer de verantwoordelijkheid dragen .k heb Zaterdag 1.1. expres in comité-vergadering de heeren medegedeeld, hoe de zaken er bij staan. En als de raad ae verantwoordelijkheid langer >vil dragein dan moeten de heeren dat weten, maar ik kan niet langer de verantwoording voor zooieis op mij laden. Als ik telegrammen kreeg van den Minister van Wa terstaat, om gegevens te verstrekken eii br.ev n beantwoorden, over verschillende Onderwerpen, die al reeds lang beantwoord hadden moeten zijn, en op afwerking waarvan ik reeds herhaaldelijk bij den secre taris had aangedrongen, ook in legenwoordigheid van de Wethouders, dan is het wel van dien aard. dat ik hoop, dat de raad tr van overtuigd is, dat net zoo toch uet langer gaat Ik heb den secretaris herhaalde lijk verzocht met het opzenden van stukken (och voor al op tijd te zijn De heeren zijn zeker wel overtuigd, dat ik alleen niet alles kan rechthouden, zoolang ik een knecht heb, die zoo mei zijn plicht doet. Ik ben met de Wet houder» op audiëntie geweest bij Z.Ex. den Com xmissaris der Koningin, ten einde alles te bespreken Namens Burgemeester en Wethouders doe ik het voorstel om aan den heer J. D Lodder, gemeente secretaris, met ingang van 20 Mei a.s. eervol ontslag te geven wegens onvoldoende kennis der gemeenlc- zaken en net niet voldoende en niet tijdig bijhouden der werkzaamheden ter gemeente-secretarie Is er een der heeren die hierover het woord verlangt? De heer Ligthart. Ik zou wel eens willen vernemen, wat Z(jne Excellentie er van zegt. Voorz.Z.Exc zei, als op deze manier voorstel tot ontslag in den raad in behandeling wordt gebracht, en door den raad tot het geven van zoodanig ontslag wordt besloten, dan zou Z. Exc, medewerking ver- 1 tenen. De heer Rempt: Het is al genoeg gebleken, dat de secretaris voor ae werkzaamheden onbruikbaar is. En dat is voor u, mijnheer de voorzitter, een onhoudbare toestand. Ik kan me heel goed met B. en W 's voorstel vereenigen. De heer Over: Het is mijn naaste buurman. En ik heb hem de handen boven het hoofd gehouden, zoo lang als dat kon. Maar hij is niet geschikt voor het went. Om hem als Hoofd der secretarie hier te neb ben, daarvoor kunnen we hem niet gebruiken. Voor ambtenaar zou misschien gaan, maar niet als Hoofd Want liet is mijn vaste overtuiging, dal hij niet als Hoofd kan optreden,; hoewel ik den man anders zeer graag gehouden had. Maar wij mogen de geheele ge meente er niet aan wagen. Dat telkens stukken te v rug krijgen en waarschuwingen ontvangen van mei dit en aat op lijd te moeten zijn, dat gaat niet langer. Het doet mij wel leed voor hem en voo rzijn huisgezin. En ik heb Zaterdag nog tegen hem gezegd, Vraag u zelf ontslag, dat is beter. We kunnen de geheele gemeente er niet aan wagen Nu moeten wij hem wel ontslag geven. Voorz.Ik zal hier niet in herhalingen treden van hetgeen ijs ervan heb gezegd Een feit nog sléchts de oproeping voor de Nationale Militie. Welke her haalae aanmaningen en dwangmiddelen waren er al noodig, vóór ik net eindelijk met den secretaris zoo ver had, dat ik de oproepingen had klaargekregea Zóó «al net er toch wel op geen enkele gemeente-secre tarie mee gaan. Ik heb in tegenwoordigheid van de Wethouders gezegd het was toen 8 dagen voor de keuring ik Vil pertinent hebben, dat die mijnheer (de secretaris) de oproepingen nu schrijft. En ik ga (niet van Oude Niedorp, vóór ze geschreven zijn. Ik kwam om "half 2 uur s middags zien, hoe het ging. Er was er toen nog niet één gereed. En mijnheer Lodder was daar maar goed gehumeurd onder en liep wils opgewekt een deuntje te fluiten. Het bleek mij, dat, in plaats dat er voldoend materiaal was, slechts de helft der benoodigde oproepingsformulieren aanwezig waren Ik moest toch teleurgesteld vertrekken. Eerst moest nu beetelling van 't benoodigde materiaal plaats vinden, en daarnaT slechts zes dagen voor den lijd dat de keuring plaatsvond, raakten de oproepingen weg Het voorstel van B. en W. genoeg besproken zijnde wordt overgegaan tot stemming. Met algemeene (zes) stemmen wordt het voorstel ven Burgemeester en Wei houders aangenomen. De^eï J°u23Xt BiJ on» (wijk xJSd u Zijdewind) ie m«a er, erg voer om dem e-ude* tj Verzeker! werkgevers legen ziekte- en ongevallen- schade van personeel en eigen zaken drijvenden voor zicnzilf Agenten zijn a o joh*. Veerman, Aartswoud; D Schenk en Jb Helder Kz., Alkmaar; P. Swart, Dlrks- horn. A. Kwantes, Hugowaard, L. Mantel, Hensbroek; F. de Beurs, Julianadorp; F. Koster Hz., Nieuwesluis; C. Soet Jz., N. Niedorp; M. Kooijman, O. Niedorp; Iv 1'aailberg, Öudesluis C Rempt, Oudkarspel; D. tiahen VVzSt Maarten, S.i oet, A C. Kroon, Ob- dam, Th Paauw, Schagen; A. Schenk en A L. Zuid- scherwoude, Schagerbrug, Jb Kager Hz., Schoorl;' K. K.' de Geus, Warmenhuizen, E J. Baijs, Wieringen, J. Kroon Jbz., Winkel, P. Noojj, Wieringerwaard; P. Klerk Hz., Ie Sint Maartensbrug: Otto Klein. Anna Paulowna. C Prins Dz„ Ie Barsingerhorn. AGENTEN GEVRAAGD MARKTPLAATS A 88 Voorz.: Ook in Oude Niedorp; van hier is een verzoek ingekomen, tot het behouden van den ouden tijd 'en dat verzoek is eergisteren in B. en W. ver gadering behandeld. Ik ben er voor naar den school opziener Van Buisen te Alkmaar gegaan. Deze was er "echter met geen mogelijkheid voor te vinden. Als hij het voor Oude Niedorp toestond, zou hij het voor iedere andere gemeente ook moeten toeslaan. Ik heb wel betoogd, aat het voor het werkvolk zoo lastig is, dien ouden tijd door den nieuwen tijd te vervanger;. Immers: óf de kinderen krijgen ongaar eten, óf de de ouders kunnen aan de koude resten ervan Ook heb ik gewezen op de schaarschte der brandstoffen. En ik heb nog meer motieven aangevoerd. Maar de schoolopziener was er volstrekt niet voor te vinden. *k vond het ook wenschelijk, de schooltijden een uur te verschuiven. Maar als de medewerking van den school opziener noodig is, denk ik, dat het niet zal gaan. Het idee van den heer Ligthart was ook, de school tijden 1 uur te verschuiven en dan de school een uur later aan en een uur later uit te laten gaan. Ik ou daarvoor veel gevoelen, en ik heb er mijn best voor gedaan. Maar ik kan er de medewerking van den schoolopziener niet voor verkrijgen. Ik wil het echter nog wel eens probeeren om met de Wethou ders andermaal hierover bespreking met den school opziener te houden. De heer Rempt: Het is wel een verordening van hooger hand. De heer OverHet is een verordening van hoogerhand, die ten doel heeft lichtbesparing voor de steden. Maar al gaat hei nu om besparing van licht en brandstof, dan blijft daar geheel buiten vind ik, of wij de school om vier uur of vijf uur laten uitgaan. Dan is het toch immers ook nog licht nu en in de eerstvolgende maanden Bovendien is die nieuwe tijd een ernstig bezwaar voor ons in den hooitijd en met het melken. Het is niet wenschelijk, dat we genoodzaakt zullen zijn ,'s morgens om 3 uur reeds met het melken te be ginnen. De heer Ligthart: Maar met het oog op de school tijden kunnen we den schoolopziener niet passeeren. Sommige heeren meenen, dat we het eigmlijk niet verder behoeven te probeeren, als de medewerking der schoolopzieners bepaald noodig is. Trouwens, we weten dat 't .vorig jaar ook al een andere gemeente ten opzichte van dit onderwerp in het ongelijk is gesteld, vinden sprekers. De heer Ligthart vreest, ook wel, dat het bij dezen mijnheer niet geven zal. Voorzitter: Als de raad, om ouden tijd te verkrijgen, wil doorzetten, zou dat hoogerop moeten. Voorzitter vraagt wat het idee van den heer Ligthart is en of deze een voorstel ervan wil maken. De heer Ligthart: Ik denk dat het wel niet baten zal. Voorz. vindt het wel wenschelijk, het toch te pro beeren. De he«r Ligthart: Dan zouden we 't hoogerop moe ten probeeren Voorzitter Of B en W. zouden eerst nog eens naar den schoolopziener kunnen gaaa De heer Over zegt, daar wel voor te züa Aldus wordt met aller goedvinden besloten Volgt sluiting onder dank. WIERINGEN. -. Onze muziekvereeniging „Harmonie" gaf JJ- Maandagavond 2en Paaschdag in de concertzaal „Concordia" van den heer Jb. Bruul te Hippolytus- hoef een openbare uitvoering. De zaal was tot in alle hoeken bezet. Het programma vermelde behal ve een 5-tal muzieknummers nog een tooneelstukje. Muziek en tooneel werden goed weergegeven en vie len zeer in den smaak der aanwezigen. Een extra pluimpje willen we voor dezen keer echter geven aan mej. Maria Maars, die haar rol van 'lonia uit stekend heeft gespeeld. WIERINGEN. - Vergadering van de onderafdeeling Wieringvn ae V. P. N., gehouden op Maandag 9 April 191d avonds half acht, in 't lokaal van den heer u. n. Lont Aanwezig 13 leden. Na opening door den voorzitter, den heer Jb. Moe- tert, worden door den secretaris, den heer P. t. Kaan de notulen gelezen en goedgekeurd. Mededeeling geschiedt van een schrijven van n bestuur der Afd. Noord-Holland betreffende de fou- rageregeling voor de pluimveehouders der onderai- deeling alhier, waaruit blijkt dat de organisatie van de V. P. N. haar hoofdzetel op de eierenveiiing te Amsterdam hebbende, zooveel mogelijk zal trachten voor de kippenhouders fourage beschikbaar te st - len. Hieraan is echter nogal wat financiëel bezwaar verbonden, doch de vergadering het nut er van in ziende om geregeld kippenvoer te hebben, oesiun bij de Coop. Boerenleenbank alhier een crediet aan te vragen, groot f5000.—, om daarmede de zaak vol doenden en tot genoegen der leden te kunnen reg len. Een schrijven van de afdeeling Wieringen e Holl. MIJ. van Landbouw verzoekende om meewer king voor een te houden landbouwtentoonstelling en om de nibriek pluimvee voor rekening aer P N te *«ne* Met algemeene stemme* aange nomen. levens wordt beeloten op de tentoonstel ling, zoo ze er voorradig zullen zijn, twee foktoomen, ieder bestaande uit 6 kippen en 1 haan aan te koo- pen die naderhand gratis onder alle leden der onder afdeeling te verroten. Een voorstel van den heer C. V. Koorn, in een vo rige vergadering gedaan en toen aangehouden, om aan den eierenophaler 2H cent per 100 stuks meer uit te betalen, wordt met algemeene stemmen aan genomen. Tot afgevaardigden naar de algemeene vergade ring worden gekozen de heeren A. v. <L Welle en P. Kaan en tot plaatsvervanger de heer D. Minnes. De rekening van den heer Rump wordt goedge keurd. De ontvangsten waren f269.82, de uitgaven f97.11, batig saldo f 172.71. De begrooting voor 1917 wordt in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f329.71. Bij de rondvraag vraagt de heer A. v. d. Welle of de afgevaardigden nog speciale opdrachten krijgen. Voorzitter zegt van vrij mandaat. Wat de fourageregeling betreft, worden de afge vaardigden verzocht zooveel mogelijk met kracht dit te steunen en op spoedige afdoening, verzen ding enz. aan te dringen. SMOKKELTRUC. Dagelijks worden door consenten gedekte goede- i-en met de Staatsspoor over de grens gebracht. Op het traject ArnhemElten wordt een aantal dezer goederen uit den trein geworpen en door op den oer liggende Duitschers in ontvangst genomen. Op die manier weet men ze te onttrekken aan den Z. E G., die met de distributie in Duitschland is be last VAN EEN DIAKONIE EN EEN BMOKKELZAAK. Een inzender in de „N. Ned. Kerkbode" schrijft; „In een grensgemeente heeft zich het volgende geval voorgedaan. Voor 'n paar jaren werd door de Hérv. diaconie aan een huisvader, lidmaat der kerk, wegens ziekteomstandigheden onderstand verleend. De ziekte week en de man is maatschappelijk weer bijgekomen, door een goede opbrengst van zijn stukje grond, en door smokkelarij. Dat dit smok kelen meer is dan een vermoeden blijkt hieruit, dat de man zelf zijn praktijken erkent en reeds door de kommiezen ls betrapt. Nu heeft de man aan de diakonie opgave gevraagd van het bedrag, dat hij vroeger aan onderstand genoten heeft met het ove rigens loffelijk doel dit bedrag terug te schenken. De diakonie weigert echter de aangeboden som terug te nemen, omdat zij, in overeenstemming met het gevoelen van den ganschen kerkeraad, de smok kelarij streng veroordeelt, en de betrokken persoon blijkbaar door wigst van deze veroordeelde prak tijken tot teruggave van bedoelde som is in staat gesteld. „Heeft de diakonie Juist "gehandeld? M,l. zéér juist Maar weifelende stemmen vragen toch; „zit die zaak nog wel zoo eenvoudig, heeft de diakonie het recht zoo strak te vragen naar de herkomst van het geld? Als men van dit ethisch motief uit nu eens meer consequenties ging trekken In zake giften, le gaten enz. van eenlgszins bedenkelijke herkomst?" NIEUWE NIEDORP. Na een tijdperk van een kwarteeuw van taaie vol harding en onverzwakten ijver, hield da hier en in omgeving welbekende muziekonderwijzer A. Olie met zijne muziek- en zangleerlingen zijn 25ste jaarlijksche oepnbare voordrachtsoefening in lokaal Kooiman al hier. Jarenlang heeft de heer Olie in N. Niedorp go- woond en gewerkt en is enkele jaren geleden metter woon naar Zuidscharw9ude getrokken. En ook dóór ontplooide zich zijn groote werkkracht en wist hij daar, evenals hier. een beduidend aantal leerlingen te verwerven. Met een kort en kernachtig openingswoord van den jubilaris werd dezen avond geopend Het was weer een aangenaam samenzijn, snoezige frissche liedjes weerklonken en daartusschen verschfl- Tende nummers voor instrumentale muziek. In de pauze werd den jubilaris door zijn leerlingen een bloe menhulde gebracht En ook van den kant der oud leerlingen was veel waardeering in den vorm van bloe men en enveloppe met inhoud En de tot in alle hoeken bezette zaal onderstreepte door hartelijke be wijzen van bijval volle instemming met deze ver diende hulde. En na de pauze nog heel veel muziek en zang, wat alles de beste blijken voor het goed onderwijs van den heer Olie aflegde, 't Was voor den heer Olie en zijn leerlingen, maar voor ons bezoekers eveneens een mooien avond KOLHORN. Den 8 sten April gaf de tooneelvereeniging „Oefening baart Kunst", alhier, eene openbare uitvoering, in hel lokaal Jonker. Opgevoerd werd het tooneelspel door M. P. Brooshooft „Zijn meisje komt uit De opkomst was groot geen plaats bleef onbezet, Het mooie en voor vele Jeerzame stuk Indische schets kwam jammer genoeg niet in alle opzichten tot recht. Maar in een dorp als Kolhorn kan alt wel niet anders. Er moet iets worden toegegeven, immers Oefening baart kunst zegt tevens aldoenae leert men. Het geheel was een mooien en tevens leerzamen avond KOLHORN. - In eene opl 6 April bij Rempt gehouden bijeenkomst werden de aardappelvelden „Volkstuinen toegewezen en verdeeld. Bij loting werd uitgemaakt op welke hoeve (niet zoozeer om het verschil in grondskwahteit, dan wel om het nabij of verder van huis) ieder kon bouwen. dirkshorn. Maandag 2e Paaschdag, gaf het Fanfarecorps „Onder ons" alhier, een uitvoering in de zaal van den heer D. Bruin. Als altijd gaf het corps blijk van ernstig willen en ijverig studeeren. Een mooi, tamelijk zwaar nummer was Lustspiel Ouverture, dat zeer goed werd geblazen. Le Trouvéra, Potpourri, voor een klein oorpa een zeer zwaar nummer, gaf blijk van volhardende studie. Ter afwisseling gaf de keer S. r d Oord eeauge voordrachten, waaronder zeer aardige, die bij het pn- Dliek wel insloegen. De zaal was goed bezet. Bal na - DIRKSHORN. De brandstofnood alhier, wordt steeds nijpender. Geen steenkolen, geen briketten, geen turf, geen petroleum, en dat terwijl de winter op zün schreden schijnt terug te keeren. Eenigszins vreemd klinkt het, dat in de omliggende Gemeenten voldoende briketten verkrijg baar zijn. maar alleen in Harenkarspel niet Hier schijnt geen enkele brandstofhandelaar te wonen, alleen maar afnemers van een Alkmaarsche firma, en die levert niet al Plezierig hoorl - WIERINGERWAARD. Zondag len Paaschdag, gaf het Symphonie-Orkeat „Sempre Crescendo" van N oordscharwoude een zeer goed geslaagd concert in de zaal van den heer Schouten. De Directeur de heer Jac. Prijs, zal zeker tevreden geweest zijn over de uitvoering der verschillende num mers, welke allen zeer correct werden uitgevoerd. Voor afwisseling hadden we dezen keer het genoegen de heer Cor de Groot als humorist te sien optreden. Deze heer heeft met zijne voordrachten getoond niet al leen een goed voordrager, doch ook een goede zanger te zijn. Gaarne zullen we hen hier eens weer zien. Wieringerwaard schijnt echter niet veel vap mooie mu ziek te houden. De opkomst, vooral van gehuwden, had veel beter kunnen zijn. ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraak van 10 April 1917. Jacob Vijn, gedetineerd, eisch 1 jaar en 8 a gev.. uitspraak 12 m. gev. - W ARMENHUIZEN. Zondagavond gaf de zangvereeniging „Varia" alhier een uitvoering in de Kolfbaan van 'aen heer C. de. Geus Az„ Voor 'n flink bezette zaal werden de ver schillende zangnummers zeer ten genoege van het pu- publiek weergegeven. Ook „Een bittere 'Pil'*, van Jus- tus van Maurik viel zeer in den smaak. Met nieuwe, jeugdige krachten verstrekt, herleeft ..Varia" weer. Moge de sympathieke vereeniging aan liefhebbers van zang en tooneelspel nog menige genoeglijke avond verschaffen. ZIJPE. Wij vernemen, dat Dr. A. N Nolst Trenité voorheen arts te 't Zand, zich thans heeft gevestigd te Terwolde, gemeente Voorst (Geld.). - ZIJPE. Heen zijn alhier 520 paar mansklompen en 520 paar vrouwenklompen aangekomen, welke onder de inge zetenen zullen worden gedistribueerd. Tot mossiers zijn aangewezen de heeren Jb. Stins (voor Noord-Zijpa) en W. Jimmink (voor Zuid-Zijpa). - ANNA PAULOWNA. De heer J. Wessel Jr., tijd ambt. ter secretarie alhier, is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd tot Ambtenaar ter secretarie dezer gemeente. - ANNA PAULOWNA. Het gemeentebestuur alhier, is er in geslaagd weke lijks 700 Kg. nuchter kalfsvleesch toegezonden te krij gen, hetwelk verkrijgbaar is tegen den prijs van f 0.70 per Kg zonder beenen bij de slagers K. Daalder, C Kaan en J. Stins. 10 Apru komt de eerste zending - ANNA PAULOWNA. Anna Paulowna een eigen bioscoop I Het gerucht, dat ze komen zou,, had al lang vooruit de ronde gedaan. Er werd over gesproken en druk geredeneerd over de kansen van haar blijvend bestaan. Maar.... veel verwachting had men er niet van. Onverwachts mag men wel zeggen, want het gebeurde daags vóór Paschen, werd aangekondigd, dat er uitvoeringen zou den worden gegeven 's avonds van eiken Paaschdag, voorafgegaan door middaguitvoeringen voor kinderen. Trots den korten tijd, die voor bekendmaking benuttigd kon worden, was de toeloop naar de bioscoop, die in Veerburg haar werk deed zien, ruim voldoende. En hoe waren nu die eerste uitvoeringen? Boven ver wachting. Het was een genot de interessante tooneelrn op het doek te volgen Er was namelijk ook gezorgd voor geschikte films. De muzikale begeleiding was op gedragen aan den heer D. Zon, die zich van deze zoo moeilijke taak goed kweet, daarbij het ongewone van dit werk in aanmeiking nemende. De ondernemers hebben beslist succes gehad. PETTEN. Het water „de Putten" tusschen Petten en Kamp, eenige H.A groot, onlangs gekocht door den heer A J. Peeck te Schoorl, zal worden gebruikt voor kweek plaats van schol. De zetschol daarvoor zal worden ver kregen van Texel. BARSINGERHORN. Op 1 Mei a.s. zal de familie Keesman 50 jaar het Kosterschap van de Doopsgezinde Kerk te Barsinger horn hebben waargenomen. - SINT MAARTENSBRUG. Maandagavond gaf de zaï ^vereeniging „Harmonie onder dir. van den heer J. Voorthuijsen een concert in het lokaal van den heer Swarthol De zaal was tot achter toe bezet. In den vooravond werden een 12-tal liederen ten gehoore gebracht, die over 't alge. meen goed werden gezongen. Na de pauze werd opge voerd „Batnum en Baileij terug in Amerika". Deze revue met zang en dans in een bedrijf was wel het glanspunt van den avond. Uit de wijze waarop dit stuk werd vertolkt, bleek al dadelijk dat er niet alleen flink maar ook goed gestudeerd was. Het leeuwen aandeel had wel ae heer den Hartog, die de rol van Piet vervulde. Op verdienstelijke wijze werd deze door hem uitgebeeld. Het oorspronkelijke slot van het stuk was handig en keurig omgezet en gaf een klein beeld te zien van de gevolgen van den oorlog Het was een indrukwekkend slot Wij willen dit verslag niet ein digen zonder nog een compliment te brengen aan mej. Voorthuijsen en de heer Abbenes voor het mooie ac compagnement De heer Swarthof leverde als grimeur zooals gewoonlijk weer goed werk. WIERINGEN Door stemgerechtigde leden werd tot hoofdingeland van Polder Waard Nieuwland wegens periodieke af treding, herkoae* de heer J. A. Weiboer te Attaa Paulowsae.

Schager Courant | 1917 | | pagina 1