f Verzekering Maatschappij „West Friesland". J, EECEN Gzn., UMLUU SUII KAPITAAL beschikbaar D. ZON, Jb. QTSEN Kz„ Koltiorn aan Slagersknecht, Eigenheimerpoters ATTENTIE! Kost en Inwoning een stuk best Weiland, een Burgerwoonhuis, Stierenleider gevraagd Naaimachines. Schoonmaakster. Ongeveer I IIA land een vast Werkman lil. OTSEH Xz. Kolho Oudkarspel-Alkmaar, Zaaigranen. gemeente Sint Maarten drie maanden. Geel Koolzaad platte Wagen, 2 H.A. LAM), Bakkersleerling Juffrouw Slier, een flink Persoon, Ib. QTSEN Xz, Namaak helpl Tarweslroo 30 snees spruilkool Motorrijwiel. Heeren- en Kinderkleeding. I. DERDE BLAD. URPETTEN. ILEED1ES. MATJES. VITRAGES, FRANJES Karwl|, Haver, Gerst, Boonen enz. Kleine Sluis, Anna Paulowna, GEEN verhoogde prijzen. Prima zuivere JAVA-KAPOK SEOSTELLEH gavsld mit 29 pond deier kapok i 135 - EEHSTEN AI.KMAARSCHEN NAAIMACHINEHANDEL. Zaadmarkl 66, Alkmaar, een net Dienstmeisje een flinke Jongen een éen-jarige volbloed Jb. OTSEN Hz., KOLHOKN. Zaferdaq 14 April 1917. 60sle Jaargang ^No. 5986. te Alkmaar, Spoorstraat 68. Schetsen uit de Rechtzaal. Het bloed verloochent zich niet. te Krommenie. C. BEERS Gz. 1 JULI a.s. Kamerbehanger, te koop A. HILUERINü. 14 Hectaren best BOUW LAND, BURGERS E N R. fongmaatje Te koop. een Moforrijwiel, Verzekert werkgevers tegen ziekte- en ongevallen- schade van personeel en eigen zaken driivenden voor zichzelf Agenten rijn a.o.Joh». Veerman, Aartswoud; D. Schenk en Jb. Helder Kz„ Alkmaar; P. Swart, Dirks- horn; A. Kwantes, Hugowaard: L. Mantel. Hensbroek; F. de Beurs, Julianadorp; F. Koster Hz, Nieuwesluia; C. Goet Jz., N Niedorp; M. Kooijman, O. Niedorp; K. Paarlberg, Oudesluis; C. Rempt, Oudkarspel; D Barien Wz., St. Maarten, Stroet; A C. Kroon. Ob- dam; Th. Paauw, Schagen; A. Schenk en A L. Zuid- scherwoude, Schagerbrug; Jb. Kager Hz., Schoorl; K. K. de Geus, Warynenhuizen; E. J. Baijs, Wieringen; J. Kroon Jbz., Winkel; P Nooij, Wteringerwaard; P. Klerk Hz., te Sint Maartensbrug; Otto Klein, Anna Paulowna; C. Prins Dz., te Barsingerhorn. AGENTEN GEVRAAGD. DOOR DE SPIEGELRUIT. De oude Willem tikte hem heel zachtjes op zu schouder. Fluisterde hem iets in 't oor En meneer Kamphuis schrok op. Greep met bevende handen de leuningen van zijn stoel vast. Stamelde iets „Heb ik al gezegd", zei Willem, iets luider pratend, zoodat de ander hem knipoogje gaf, maar altijd loe rende collega De Wijs had 't al „in de gaten" Zat kwasi te schrijven, maar spitste wist hij de oorea ,,Het gaat niet," zei Willem „als u niet gauw 6ij hem komt. maar 't .was al telaat Een bons tegen de kantoordeur. Kamphuis werd vaalbleek. Binnen I" zei de chef, verwonderd opkijkend. Daar stond hij de man van het magazijn „met gemakkelijke afbetaling". Even bedremmeld, (lat hij Kamphuis niet alleen vond. „Wat wenscht u?" vroeg de chef, lorgnet op neus punt plantend. „Is hier mijnheer Kamphuis?," vroeg de man „Excuseer", zei debiteur wien de zweéTdroppels op voorhoofd parelden. „Als u mij toestaat, een oogen- Wik De' 'chef begreep niet „Asjeblieft", zei de man, eene quitantie vertoonend, ,,'t is gauw genoeg afgeloopen. Betaalt u maar Twe termijnen èn nog acht gulden veertig. Dat's aclit en twintig veertig hé?.,.. Ik heb er 'nou genoeg van!" En de man blies' stofjes van zijn hoed. Och meneer zei de ongelukkige debiteur ,,'t is een misverstand.'* Ik zal 'F onmiddellijk..." „Niks geen praatjes!'' zei de man van het magazijn, ',.ik heb 'je genoeg gewaarschuwd. Laat je vrouw rian geen kanten manteltjes koopen. hé?..,. MeneeT zal ook wel snappen ging hij voort zich tot den chef wendend. „Het is mij niet duidelijk", zei de chef, zeer uit dc hoogte, „hoe u ertoe komt, nier op kantoor te durven i verschijnen met dergelijke boodschappen. Wie heeft u nier toegelaten?." „Niemand" zei de man van het magazijn, zijn toe nemende verlegenheid door brutaliteit overstemmend, „Geen mensch. Ik dacht, dat de firma de Haan en Co. zoo'n >kleinigheid wel voor een van haar geëmploy eerden. ,,'t Is goed", onderbrak de chef en tot kassier „Hoevers, betaal dien meneer zijn vordering en no teer 't op "de rekening van Kamphuis, hé „Dank u wel. begon de man, maar chef had zich reeds omgewend. Men hoorde geld rinkelen. In orde, hoor", zei de man. „mijnbeer, nogmaals. Maar chef "bleef zwijgen. Het was doodstil cm het kantoor. De klok wees bij twaalve nog een half uur Kamphuis tuurde werktuigelijk op de cijfers voor hem, zag niets. Hij beefde zoo nevig, dat er geen letter uit z'n pen kon komen. Loerende collega deed alsof hij niets bespeurde Een ,paar maal tingelde de telefoon. Had chef. zaken- gesprekken. Gaf een paar orders, oude Willem liep nog zachter dan anders. 't Was half een. Koffietijd. „Kamphuis, Je werkt wel even", zei chef plotseling. „Ja meneer", poogde debiteur uit zijn keel "te wrin gen Niemand groette hem bij het weggaan Ieder voelde: nu was de slag gevallen. Chef gaf oude Willem nog een stuk of wat brie ven. Keek op zijn horloge De kantoorstoel kraakte. „Je begrijpt wel Kamphuis", zei chef op bedaarde toon, „dat de maat nu vol gemeten is. Voor de eer van hel kantoor heb ik dat sommetje nu nog "lalem betalen., doch nu is het uit Ik wil in aanmerking nemen de omstandigheden Ja, jawel zwijg maar. Ik weet het immers even goed als je zelf. Ik heb je meermalen gezegd: wees flinker Toon dat je baas in je huis bent Houdt je vrouw onder controle. Enfin, dat zijn ten slotte jouw zaken, maar Lk mag er de naam van mijn firma niet aan opofferen. En bovendien Iemand, die dermate door zorgen gekweld wordt. Enfin, Kamphuis, ik zal je met een paar woorden zeggen, hoe net ermee staat, (k wil in aanmerking nemen je trouwe diensten, je zwakheid, je ongeluk. Je weet, dat ik meer geduld met je gehad heb dan menigeen zou getoond hebben. Om Kort te gaan, voor beide partijen is 't aldus het best: jij krijg verlof van dit oogenblik af tot 't eind van het kwartaal. Dat is dus ruim zes weken Ik iiaal een streep door je schuld, je achterstand. Ik kwitantie voor net loopende kwartaal. Dat is dus f 375 Die zal ik je nu dadelijk uit betalen. Je kunt zelfs nog een testimonium van me krijgen; je op mij be roepen, wat je capaciteiten betreft, bij eventueele solli citatie. En we scheiden als goede vrienden Weer keek meneer op zijn horloge Had de brand kast geopend, haalde geld te voorschijn. En Kamphuis zag dat er niets aan te veranderen viel. Hij teekende de kwitantie. Borg de bankbiljetten op Stamelde iets van dankbetuiging. Voelde 't op dat oogenblik werkelijk als een ver lossing voor goed van het kantoor te kunnen gaan, waar het ontslag toch voortdurend had gedreigd. Hij wist: de altijd loerende collega zou morgen, misschien al vanmiddag op zijn plaats zitten. Maar het kon hem niets meer schelen nu. De chef had werkelijk meer nobel grootmoedig met hem gehandeld. De kwitantie van het magazijn op „Gemakkelijke afbe- aling" had hij ook meegekregen. Hij ging naar huis. De daghit zei hem, dat „me vrouw zich aan het kleeden was". Hij kauwde zijn droog kadetje met iflakje kaas en slurpte z'n kon slappe, drabbige koffie. Toen kwam z'n vrouw binnen Een zwoele parfumlucht maakte hem wee en doezelig. Hij sloot de oogen en 't gonsde in z'n ooren. „Ze zijn van „De Ster' geweest op kantoor", z-i hij eindelijk. Maar mevrouw was bezig haar voile voor een spiegel te plooien. „O, en heb "Je hem eindelek betaald?" vroeg zei niets latende merken van haar angst over dat op kantoor verschijnen van crediteur. „Hier is de kwitantie", zei Kamphuis. ,.'t Werd tijd!", snibde zij, haar verwondering be- heerschende t is een schandaal aan zoo n man maanden te laten wachten op rijn oenten. Dat noemt zich „meneer" en zo uz'n vrouw met alle pieizier met vodden laten loopen. Bah. wat een kerel maar en fin, hij is dan betaald.,.. Voorschotje gehad? liet zij volgen^ niet begrijpend waar hij hei geld vandaan „Precies", zei meneer Kamphuis. „01" vie lmevrouw plotseling uit „01 Maar dan heb je ook meer binnen gekregen.. En Louise moest een nieuwe blouse hebben En mijn laarzen zijn oo. toonbaar. En als Wiesp de andere maand met Henri naar die fuif gaat.,.," Mevrouw had zich versproken „Met Henri 1". schrok hij op „wie'is Henri?" „Wie is Henri?" aapte mevrouw hem na „Och vent. bemoei je toch met je eigen zaken. Vooruit met je centen Het vernisje beschaving begon in zulke omstandigheden te versmelten ,5do, waar is m'n geld? Hij haalde de schouders op. Had nooit gelogen, ver zwegen,, het sullig-goedige mannetje. Maar nu drukte hij de hand tegen z'n borst, waai üe pas-ontvangen bankjes de laatste, die hij op kantoor had gekregen waren gestoken Hij haalde ae schouders op, antwoordde niet En zij geloofde. „Inderdaad!" ze ize „als die chef daü zoo'n gulle bui had. waarom hem niet meer gevraagd. Maar zulke gedachten komen natuurlijk niet in jouw suffen kop op!" Zij stapte de kamer uit En binnen kwam Wiesje, hIc zeventienjarige dochter. „Dag, pa," zei het nifje. maar hij herinnerde rich, -» 't was uit, voor goed op het kantoor. Toen liep tij de straat op. zonder eigenlijk zelf te welen, waarheen 'hij gaan zou..., „Tjazei de „Kassier", waar Kamphuis nu al bij na twee maanden op kantoor was en die beloofd had hem „erboven op te zullen helpen", als hij maar wou meewerken. Anders niet... Kamphuis kan 's mor gens komen' werken. En wanneer hij voldoende op de hoogte was. dan zou „Kassier" hem een lucratief baantje geven. Misschien zelfs hem aan 't hoofd plaat sen van een „bijkantoor". Kassier was een ondernemend man, had groote plannen; werkte pompeus gestyleerdc advertentiën. En inmiddels zo uhij Kamphuis helpen „boven Jan" te "komea Twee bankjes waren al verspeculeerd Maar dat gaf niks, zei Kassier. ïpo zijn begonnen je rijkste kerels, 't Kwam op aanhouden, op „Ausdauer", op durf op pienteren kijk aan. En nu had „Kassier" een prachtplannetje 't Was voor Kamphuis erop of eronder!.. Thuis (waar men van zijn ontslag nog niets wist)' had hij als gewoonlijk geld gegeven. En op „hausse" of „baisse gespeeld met kassier. „Tja," riep "kassier uit, met de pas uitgekomen no- leering der fondsen in z'n hand „dat 's beroerd. Dal s een leelij'ke tegenslag. Daar kan niemand tegen Je bent je duitjes kwijt, finaal. Tenzij, tenizij „Nu?" herhaalde Kamphuis, met sidderende vingers door zijn haren woelend „Tenzij je morgen, vóór twaalf uur honderd vijftig pop hier neerlegt. Dan garandeer ik je... kerel, als ik zeg garandeer, dan is dat geen ij-del woord.... Dat je op z'n minst vijfhonderd pop wint!.... Dat kan niet anders!. Tja, amice, dat .is beursspel. Ik wist. eerlijk gezegd, niet dat je zóó weinig te wagen hadtl' Den volgenden ochtend tien uur meldde Kamphuis zich aan bij z'n gewezen chef. Hij klampte zich vast aan de dwaze gedachte dat die hem toch nog wel helpen zou. Maar toen hij. in het privekantoor vooi z'n schrijftafel zat. durfde hij niet. Verzon al .stamelend, naar z'n woorden zoekend, het verhaal van eene sollicitatie, waarvoor "hij dadelijk getuigschriften noodig had.Meneer was overstelpt door bezigheden. Werd telkens door allerlei menschen bezocht. Vergat., 'temidden van de drukte, eigenlijk den ouden bevonden smeekeling Ja, wacht dan maar even," zei hij. Liep kantoor uit. Dacht heelemaal niet aan Kamphuis, wie hij im mers beloofd had, zoo noodig te zullen bijstaan.... Wacht dan maar even, Kamphuis. Ik kom dade lijk-..." HIJ bleef alleen. En 't was Kamphuis, of iemand hem dwong te kijken naar de brandkast, die. daar in den hoek stond, 't Was de groote van het prive-kantoor En de kast was niet gesloten zag hij. Toen is 't gebeurd. Hij sprong in zijn wanhoop op de gepantserde deur toe en zag een loket openstaan... Greep erin. Had een bundel bankpapier beet Hij sloot de deur f.n terwijl hfi het gestolen papier wilde wegstoppen in z.n binnen zak. kwam meneer het kantoor instuiven. Zag dadelijk wat er voorviel. „Schurk. Diefl'schreeuwde hij, Kamphuis bij de borst grijpend. Er kwamen van het personeel het prive-kantoor in. Een kwartier later wercf Kamphuis naar het naastblij- vend politie-bureau overgebracht. 't Kan gebeuren dat 's middags op de drukke tippel en winkeluren twee sterk-geparfumeerde dames in het Centrum der stad rond wandelen. En op een bepaald jur kunt gij ze vinden in een chic-melksalonnetje-up o date. Meestal gechaperonneerd" door tij del ij ken vriend of kennis. Én ook gebeurt 't wel, dat dan voor ëen derspiegelruiten van de melksalon verschijnt het grauwe magere gelaat van een slampamper, die "kwasi met papier en potlooden vent, in werkelijkheid een aalmoes vraagt. Dat is Kamphuis, die zijn gevangenisstraf heeft uit gezeten. Als de jongste der twee hevig-geparfumeerde vrouwen Louise haar vader herkent, dan is er ondanks de dikke laag poudre-de riz toch nog iets van ontstel tenis op haar trekken te ontwaren. Maar de oudere dame, brengt dan slechts met gébaar haar zwoele geuren gedrenkte zakdoek naar den neus..... MAITRE CORBEAU. Het zou zeker gewaagd zijn te willen beweren welke ziekten de pijnlijkste zijn, daar iedere zieke altijd meent dat er geen erger kwalen op aarde bestaan dan die hij ondervindt. Toch zijn er wier lichamelijke pijnen ge paard gaan met erge geestelijke pijnen en aan hunne .lachtoners het vernietigende gevoel van verval bezor gen. De treurigheid en de bitterheid die daarvan het gevolg zijn, ontnemen aan het leven alle bekoring. Wat is er pijnlijker voor een man van krachtig uiterlijk, dan zijn kracht te voelen verminderen0 Bij de kwellingen die de kwaal meebrengt, komen dan nog de nijpende wonden der eigenliefde. Gebonden door den ergsten twijfel de twijfel aan zich zelf. staat hij verlamd tegenover de minste inspanning, de minste onderneming. Daarop volgt de ontzegging Het bloed verloochent zich niet, zegt ren oud spreek woord; en dit is zoo: een stevig man .net een krach- lig hart, kan altijd op zijne krachten vertrouwen, wan neer hij ze noodig heeft. De energie, de zekerheid, de kracht bewonen inderdaad hetzelfde lichaam als een zuiver, levendig, frisch bloed. Hij die dus die on schatbare eigenschappen wil bezitten, op ieder oogen blik zeker van zich zelf zijn, moet vóór alles de gezond heid van zijn bloed verzekeren. Als men u beschul digt ,,geen bloed in de aderen te hebben", dat wil eigenlijk zeggen, dat het uwe zwak of ziek Is. Handel; geef u niet over aan een onherstelbare ontaarding, want zij kunt zeker nog recht doen gelden op de vreugden van deze wereld. Weest er zeker van dat uwe zwakheid alléén voortkomt uit de slapte van uw bloed. Maak het krachtiger en gij zult spoedig uw vurigste jeugd op nieuw zien bloeien. Dertig jaren succes en duizende getuigschriften heb- e>n overvloedig bewezen dat de Pink Pillen, die men ia le apo;heken voor den prijs van fl, 1 75 het doosje krijgen kan, de machtigste hersteller van het bloed zijn. Alle ziekten, zonder uitzondering, die door verzwak king van het bloed veroorzaakt worden, zijn onder worpen^ aan deze weldadige pillen, die het snel ver vormen en verbeteren. De Pink Pillen, bron van jeugd, zijn de droppels des levens. De Pink Pillen zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos, en f 9.— da ze» dooaen bij net Hoofddepot der Pigk Pillea, Da Coatakade 15, Amsterdam. Te Schagen bij J. Rotgans Molenstr. C 14 en ver der bjj verschillende apotheker» en goede drogisten. ONTVANGEN voor de Schoonmaak Door vroegtijdigen inkoop nog billijke prijzen. 12 el gebloemde karpetten vanaf 118. Beleefd aanbevelend, Stoomzagerij en Schaver!], heeft ontvangen: 1. Eene groote partij frissche Gra nen en Voren Zweedacha Bal kan, voor mooi kozijnhout en prima eoperwijksche vuren de len, ene. Eene partij Dennen Balken tot 24 Meter lengte, geschikt vooi lange balklagen, vierkanten en binten, ent. Eene flinke partij vierkant be slagen Balken, zeer geschikt voor vloerliggers, fundeering. hout, damwand, enz. Eene partij mooie Eiken Bal ken. Verder grooten voorraad bulten- landsch gezaagd en geschaafd hout, lijstwerk, gooten, welpijpen, Juf fers, enz. PRIJZEN BILLIJK. Maatschappelijk kapitaal: EEN MILLIOEN GULDEN, waarvan uitgegeven en volgestort 1 580.000.—. Beserve's i 125.240.88. 2. 3. 4. VERKRIJGBAAR BIJ Beurtschipper te Winkel. Spoedige bestelling gewenschf. CREDIETEN, REKENING-COU RANT, RELEENINGEN, DEPO SITO'S, SPAARGELDEN, IN CASSO'S. Depositorente: (geldig vanaf 1 Jan. 1917 tot nadere wijziging): met 1 dag opzegging 2X met 10 dagen opzegging 2X met 1 maand opzegging 3 met 3 maanden opzegging 3'/« met 6 maanden opzegging 3X met 12 maanden opzegging 4 Rente spaargelden bedraagt met ingang van 10 Januari 1917: voor bedragen tot 15000.— 3X en daarboven 2X Uitgegeven worden 4 Deposito- Obligatiën in stukken van f500.— 11000.voorzien van halfjaar- njksche coupons per 2 Januari en l Juli, met een looptijd van mins tens éen jaar. Agentschap te ALKMAAR, Brood- PRRIJER! 8' agent de keer G- a A^to ül Wlerlngorwaard de heer Ij®?ER At, die des Donderdags •nü, zitting houdt in de ™^W80cltelt ..Cérès", van des oormiddags »H—nH unr. De AMBACHTSLIEDEN uit de maken bij deze aan hun Cliëntéle bekend, dat zij, mede gedwongen door de tijdsomstandigheden, hun rekeningen zullen inzenden op en verder om de De Burgerij wordt beleefd ver zocht haar medewerking te ver- leenen. De gezamenlijke Ambachtslieden. Voor eolide le hypotheken ls geld beschikbaar op landerijen te gen lage rente en voor jaren vast. Br. fr. No. 83, Bur. v. d. Blad. beveelt zich beleefd aan voor al les wat tot het vak behoort. Voor uitstekend werk wordt in gestaan. Ontvangen prachtige Stalen voor 1917. Gevraagd: f 1.— per levert zoolang de voorraad strekt D/55(Schagen.1'C'M* J' KWEL" te koop bij H. P. PATEER, Anna Paulowna. bij D. HARTLAND, Schagen. TE KOOP: Een goede, gebruikte met zijborden, zeer geschikt voor melk- of vrachtrijders. Te bevragen btl H. DOORN,, Moerbeek, Barsingerhorn. Bij aanschaffing eener NAAIMA CHINE moet men niet uitsluitend op den prijs zien. Eene minder waardige machine is aan vele ge breken onderhevig, werkt slecht en veroorzaakt bij weinig arbeid meer onkosten dan de besparing in den aankoop uitmaakt. Wie werkelijk billijk koopen wil, kiest een machine uit den Telefoon 236. Daar krijgt men nog grondig onderricht en 8 jaar schriftelijke garantie met het genot de Naai machine 1 maal per jaar geheel gratis te laten schoonmaken. Ook op termijnbetaling, Electr. Keparalieinrichling. Beleefd aanbevelend, Te huur gevraagd om spinaziezaad te verbouwen. Br. fr. lett. M.M., bureau v.d. blad. Ben jongm. zoekt te Schagen in een GerefT Burgergezin: met vrije slaapkamer. Br. met prijs- opg. onder letter N aan van Ketel's Boekhandel, Schageh. TE KOOP: waarop vier nieuwe arbeiderswo ningen, gelegen aan den Ruige- weg in de gemeente Zijpe, vlak bij de halte Sl. Maartensbrug. Inlichtingen te bekomen ten kan tore van Mr. D. SLUIS, Advocaat te Alkmaar, Langestraat 74. Met 1 Mei gevraagd een verge vorderd bi) D. PURMER, Brood-, Koek- en Banketbakker te Noordscharwoude. Zondags vrij. Te huur tot Kersttijd: (hetwelk gescheurd mag worden), in den Helderschen Polder, groot pl.m. 53 aren, met WOONHUIS. Het land is zeer geschikt voor Tuinderij, Kool- of Bietenbonw Brieven met opgave van prijs worden ingewacht onder letter A bij P. SNEL. Drukkerij, Helder. TE HUUR: staande aan de Keins te Schagen. Te bevragen bij de Wed. A. MOOI, Groeneweg Gem. Sshagen. GEV'RAACD: bij J, ROGGEVEEN' Lz., Vleesch houwerij en Spekslagerij, Loet, Schagen. Tevens kan aan 't zelfde adres geplaatst worden. Loon 10 Gld per week met vrije woning en tuin. Adres C. HOÜ- TER, administrateur Stierenveree- niging te Sijbekarpel. gevraagd voor de huishouding, tegen ljuni, op een dorpinN. H., gen. m.<hulp der dienstb. alleh.h. werk te verrichten in kl. gez., P.G. Br. fr. adres Hulppostkantoor te Nieuwe Niedorp. TE KOOP: met bewijzen van afkomst, bij J. DELVER, Wad, Schagen. Gevraagd: aan de Coöp. „De Tijdgeest te Win kel voor de bezorging van brood en kolonialewaren en een Geen betere dan De naam die Burgers zieh op rijwielgebied gemaakt heeft waar borgt u soliditeit. Voorradig bij Alleen de lui die namaakspul verkoopen, Wie 't gebruikt blijft ongetroost, Met z'n likdoorns loopen, Alleen Gedézalf, 't is een feit, Verlost U van die narigheid. Prijs f0.30 p. doos, verkrijgb. bij: Centraal Drogisterij „Het Groene Kruis", Hoogzijde F 16 en bij J. Rotgans, Molenstraat. Gevraagd in Anna Paulowna een Brieven letter PB, Bur. v.d. Blad, voor loop en kantoorwerkzaamhe den. zich aan te melden bij den administrateur J. BREEBAART. Jz. to koop gebonden aan bossen bij C. J. BLAAUBOER, Barsinger- weg Wieringerwaard. TE KOOP: bij Gebr, de Wit Anna Paulowna. te huur gevraagd voor tuinderij br. fr. lett. Q bureau v. d. blad. Gevraagd met 1 Mei: f oed kunnende melken bijJ.ROOT- ES Oude Niedorp. TE KOOP: PRIMA IN ORDE. AdresJ. Veth- man, Huize „Zeewijk", Winkel. Ruime keuze. Billijke jxrijzen* Beleefd aanbevelend,

Schager Courant | 1917 | | pagina 9