J. Schoorl Pz Kassier, Ui 1 gevers TUAPMAN Co. EERSTE BLAD. Itiiad Warraonhuizi n. SCHAGEN. Deposito's, Kekeningcourant, Credieten, Hypotheken, Effec ten voor geldbel gging, Coupons, Incasseeringen, Assurantiën, Inschrijving óp elke nieuwe leening, franco provisie. Binnenlandsch Nieuws. DINSDAG 24 APRIL 1917. SCHAGER Aliiim Niens- 60ste Jaargang. No. 5991. COURANT. Almtcmiï- LniiniUii Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 9 ure wor- den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAGEN, LAAN D 5, Int. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden fÓ.95; per post fl.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.35, iedere regel meer 6 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Dit nummer bestaat uit twee bladen. Vergadering van den Raad op Maandag23April, des morgens 10 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer Blom, burgemeester, waar nemend secretaris de heer Rijpma, directeur der gasfabriek. Tevens was aanwezig de heer Tromp. Na opening volgt lezing en goedkeuring der no tulen. De instructie voor den gemeente-ontvanger wordt voorgelezen en vastgesteld, De borgstelling van den ontvanger wordt bepaald op f3000, terwiil zijn kantoor voor het publiek geopend zal zijn iederen Maandag, Woensdag en Vrijdag, van 's morgens 10 uur tot 's middags 1 uur. Alvorens tot de benoeming van een gemeente secretaris over te gaan, zegt ae heer Swan dat hij gaarne zou zien aat aan de raadsleden voortaan een uittreksel van de notulen wordt gezonden. Spreker noemt gevallen op die zijn voorgekomen en waaruit z.i de noodzakelijkheid* van zijn voor stel blijkt. Aldus wordt besloten. B. en W, hebben de volgende personen op de aanbeveling voor gemeente-secretaris geplaatst: 1. de heer H. C. Rijs te Schoten, 2. dè heer C. Spierdijk te Alkmaar. De heer Rijs wordt met 6 van de 7 stemmen benoemd. 1 stem verkreeg-de heer Spierdijk. Vervolgens wordt de heer Rijs met algemeene stemmen tot gemeente-ontvanger benoemd. De heer De Groot vraagt naar den datum van indiensttreding. Voorzitter zegt, dat de heer Rijs heeft verklaard, reeds dadelijk 3 dagen in de week te kunnen ko men. De inaienstteding wordt verder bepaald op 15 Mei a.s. De uren, waarop de Secretaris voor het publiek zal zijn geopend, zullen zijn van 's morgens 9 tot s middags 1 uur. De heer Swan geeft in overweging om de secre tarie ook enkele avonden geopend te hebben, dat is voor een groot deel der bevolking wel gewenscht. De heer De Groot wijst er op, dat juist voor de arbeiders het is bepaald van 9—1 uur en niet van 9—12 uur. Voorzitter vindt, dat men de Secretarie niet fe veel aan banden moet leggen. De heer Gutker zegt, dat het voor de arbeiders bevolking wel gewenscht. is, dat op enkele dagen van de week de Secretarie bijv. van 6—8 uur open is. Een arbeider van Schoorldam b.v. zal weinig aan dat middaguur hebbende tegenwoordige secre taris stelde zich altijd voor het publiek disponibel en wanneer nu de nieuwe secretaris b.v. 2 avonden in de week van 6—8 uur zitting houdt, is dat vol strekt niet aan banden leggen. De heer Tromp licht het voorstel van B. en W. toe, door er op te wijzen, dat het niet de bedoeling is, dat de secretaris vrijaf heeft na 1 uur. De aa- ministratie breidt zich wel zoodanig uit, dat hij iederen avond zal moeten werken. Maar :a 1 uur zal hij dan aan zijn werk kunnen blijven en er niet steeds voor het publiek af moeten. Na eenige discussie wordt besloten dat de secre tarie 2 dagen per week des avonds een paar uur geopend zal zijn. Dagen en uren te regelen in over leg met den secretaris en waaraan publiciteit ge geven zal worden. De heer Rijpma, directeur der gasfabriek, doet nu de volgende mededeelingen. Door de tijdsomstandigheden worden tegenwoor dig inplaats van Engelsche kolen Duitscne kolen ontvangen, waardoor de vrachtkosten aanmerkelijk zijn gestegen. V erder moet er aan de fabriek veel verbouwd worden en hierom en om de hooge vrachtprijzen stelt de gascommissie voor de gas -- r kub. M. te verhoogen. prijs met 1 De heer Biersteker meent, dat nu de petroleum wegblijft, de menschen niet zoo van een gasprijs- vernooging zullen verschieten. We zijn hier nog in gunstige conditie bij andere plattelandsgemeen ten vergeleken. Het voorstel wordt met algemeene stemmen aan- fenomen, waardoor de prijs van gewoon gas wordt epaald op 14 cent en die voor muntgas op 15 ct. Krachtgas wordt niet verhoogd. Verder wijst de heer Rijpma op het feit, dat door den minister een circulaire is gestuurd, waar in wordt medegedeeld dat 35 pet. moet worden bespaard. We hebben ons hier in Warmenhuizen daar nooit aan gestoord en meenden daartoe gerechtigd te zijn. Elke maaund echter ontvangen we minder ko len, terwijl het gasverbruik steeds grooter wordT, wat zijn oorzaak zal vinden in het gebrek aan brandstoffen. Wanneer het nu evenwel zoo blijft dat we zoo weinig kolen van het kolendistributie- bureau krijgen, zullen we tenslotte de zaak stop moeten zetten, wat voor een bedrijf dat f200.000 kost een groote schadepost beieekent. Om dat nu te voorkomen stelt de gascommissie voor het gas verbruik te beperken en wel door de bepaling dat voor iederen Itub. M. die in de maand Mei meer verbruikt wordt dan in dezelfde maand van het vorig jaar 5 cent meer te berekenen. Deze rege ling betreft voorloopig alleen de maand Mei, daar na zal verder worden gezien. De heer Nannes wijst er op dat gebrek aan brandstoffen de menschen noept meer gas te ver bruiken ze zijn er op aangewezen en we mogen toch aannemen dat ze het gas niet verkladden/pe minst kapitaalkrachtigen zullen hierdoor worden gDeÜheer Rijpma zegt dat er bespaard moet wor den, we leven in buitengewone tijdsomstandighe den, dus krijgen we buitengewone maatregelen. Ieder weldenkend mensch zal begrijpen dat een Dn^DTG^is van oordeel d,< voor een werkelijke beperking van bet verbruik de boete viel hooger gesteld moet worden, op geld kijken de menschen tegenwoordig niet, als ze maar gas lie heer Swan denkt dat ook Warmenhuizen wel •poedig verplicht zal zijn om 35 pet. te besparen. Waarom Warmenhuizen niet, terwijl door het ge- heele land zooveel bespaard moet worden. Door behulp van den secretaris hebben we indertijd ontheffing gekregen voor den koolbouw, maar ae kool is nu weg en daanbm ben ik er van pver- tuigd dat- ook wij straks verplicht zullen zijn 35 pet. te besparen. Na eenige discussie wordt het voorstel aangeno men, doen de hoogere prijs in plaats van op 5 op 10 cent bepaald. Verder deelt de gascommissie mede, dat door den petroleumnood vele aanvragen om aansluiting bij hare commissie inkomen. De commissie nu is van oordeel dat wanneer men eenmaal is aange sloten, die aansluiting later niet zoo gauw zal wor den opgezegd, wat een voordeel voor de fabriek zal zijn. IA verband echter met den kleinen kolen- voorraad acht de commissie het noodzakelijk, dat voor iederen aapvrage om aansluiting een maxi- mumverbruik over Mei van 20 kub. M. wordt vast gesteld, wat voor ongeveer 40 nieuwe aanvragers een meerder gasverbruik van 800 kub. M. betee- kent 3 ton kolen. De heer Gutker zegt dat bij eventueele stopzet ting van het bedrijf de niet aangeslotenen even goed in die kosten mee zullen moeten betalen en daarom komt het de gascommissie wel gewenscht voor dat tot aansluiting wordt overgegaan. Na eenige discussie wordt ook dit voorstel aan genomen, waarbij 'nog wordt gewezen op de bil lijkheid dat menschen die 1 Mei verhuizen en in nieuwe woningen komen en altijd gasverbruikers zijn geweest niet onder deze nieuwe bepalingen be- hooren te vallen. De heer Rijpma zegt dat ook de gascommissie van deze meening was. Vervolgens wordt het loon van de fitters en de stokers met f 1.— per week verhoogd. B. en W. stellen voor om wegens vertrek van den heer Tromp tot secretaris aer gascommissie te benoemen de heer Rijpma. Voorzitter zegt, dat hier wel wat voor te zeggen is. Niemand is beter op de hoogte dan de neer Rijpma. Goedgevonden. Bij de rondvraag, die nu volgt, vraagt de heer De Groot of de cafe's nu met den zomertijd op ge wonen tijd sluiten of dat het sluitingsuur ouden tijd is, dus feitelijk 1 uur later. Met het oog op de gas besparing is het wel gewenscht, dat om 10 uur ge sloten wordt. Voorzitter zegt, dat dit nog niet is bepaald en de Raad oordeelt het gewensent, dat om 10 uur de cafe's sluiten. Op een volgende vergadering zal worden overgegaan tot benoeming van een schat ter voor de Rijksinkomstenbelasting, vacature Tromp De heer De Groot oordeelt dat de opvolger van den heer Tromp hier vreemd is en het dus beter zal zijn iemand uit de plaats te benoemen. De heer De Groot zegt nu, dat dit vermoedelijk de laatste vergadering zal zijn, waarop de heer Tromp aanwezig is. spreker richt een woord van dank tot den heer Tromp voor alles wat hij in het belang van de gemeente neeft gedaan. In de laatste dagen is de heer Trpmp door verschillende ver- eenigingen en corporatien gehuldigd en spreker zou willen voorstellen, dat den heer Tromp dit ook wordt gedaan door de gemeente. Voorzitter vraagt, of het de bedoeling van den heer De Groot is den heer Tromp een huldeblijk, een stoffelijk iets te geven. De heer De Groot antwoordt bevéetigend, de ge- heele gemeente heeft dat gedaan en ut meen aat wij nu niet achter mogen blijven. De heer Swan wijst er op, aat hij den heer Tromp niet zou willen huldigen omdat anderen dat ge daan hebben. Spreker geloott niet, dat dat de be doeling van den heer De Groot is. De heer De GrootNeen, als anderen het niet gedaan hadden zouden wij het misschien even goed doen. Achtereenvolgens voeren nu nog de heeren Gut ker, Biersteker en Swan het woord, den scheiden den secretaris dank zeggende voor de diensten welke de heer Tromp aan de gemeente en verschil lende vereenigingen heeft bewezen en hem en zijn gö- zin de beste gezondheid toewensthendc. De heer Tromp verkrijgt nu het woord en begint me4 er op te wijzen, dat dit moment hem mach tiger worm dan hij had gedacht. Toen ik als jong; mensch van 24 jaar hier in functie trad, heb ik mij met ijver op mijn arbeid geworpen en had ik de illusie om van deze secretarie een modelsecretarie te maken. Dit doel evenwel heb ik niet bereikt, maar het heeft niet daaraan gelegen, dat ik mijn tijd met ontspanningen en vermakelijkheden heb doorgebracht ik ben er evengoed van bewust, dat ik mjjn werk heb gedaan, al was het dan ook in een andere rich ting Spreker wijst verder op het groote vertrouwen dal de raad- in hem stelde, dat nooit het geldelijk voordeel bij hem heeft voorgezeten wat misschien wel onpractisch was, maar dat nij zich pet hart en ziel gegeven heeft aan de dingen die hij voor armen- uzn goe i o nlee de M h i.e ate Llijke.i, <at ik als secretaris in iets ben tekort gekomen, dan ver trouw ik, dat het raadscoliege mij dat zal vergeven, door te zeggen dat ik mijn tijd niet in ledigheid heb. doorgebracht, maar steeds in belang van War menhuizen heb gearbeid. Ik dank u allen voor uw grooïe wewillendneid en hoop, dat het u allen en de gemeente Warmenhuizen goed moge gaan. De heerBiersteker voert hierna nogmaals net woord en wenscht den heer Tromp geluk met zijn nieuwe tunctie. Voorzitter zegt. dat hij in de vorige vergadering reeds heeft gezegd, dat hij zich volkomen aansluit bjj hetgeen hier is gezegd en 'wenscht den heer Tromp nogmaals hartelijk geluk. Hierna wordt afscheid van den heer iromp ge nomen. Sluiting volgt. MARKTPLAATS A 88 8T. MAARTENSBRUG. Zondagavond gaf de tooneedvereeuging o-"™.1 Tooneei van Alkmaar een uitvoering in net lokaal van den heer W. Swarlhof. Opgevoerd werd „Fo- marius", Sateriek blijspel in 3 Bedrijven door Mr. L. P. van Rossem. Afgaande op het sucoes dat de vereniging met haar vorig optreden alhier had. waren onze verwachtingen hoog gesteld. Nu we zijn ook nu weer met teleur gesteld. De vertolking was in plle opzichten .uitmun tend. Mooi spel gaven in 't bijzonder te zten de heeren Loeven»,, v. d. Bogperde en me], v. d Berg. Ook de heeren Schoen. Vreijhoef, v. d. Berg en mej. Obbes hebben uitstekend werk geleverd. Een lang durig en welverdiend applaus viel den spelers ten deel. Een gezellig bal was het besluit van dezen succesvol len avond. tere me ld s walersnnod. Eereteekens ter erkenning van uitstekende da den bij den watersnood in 1916 verricht, zijn als nog verleend aan de volgende personen, allen te Anna Paulowna: Zilveren medaille aan: M. A. Pieper, pastoor; J. Reinders, predikant, thans te Edam; G. Bocm- stra, directeur post- en telegraafkantoor en zijne echtgenoote. Bronzen medaille aan: C. Hartog, politieagent, J. H. Teutelink, politieagent, Fran?oise Marie Bück- mann, kantoorbediende 2de kl. post en telegr., C. Liefhebber, als voren, D. van der Goes, brieven- en telegrambesteller, W, Muntjewerf, als voren. Centrale keuken.' Te Enkhuizen zal, mede in verband met den ko- lennood, van gemeentewege eene centrale keuken worden goopend. Meelgebrek Eenige bakkers op Texel zijn gedwongen den ar beid te staken, daar ze geen meel kunnen beko men, terwijl verschillende hunner beweren, bijna geen voorraad meer te hebben. Dat ziet er bij de toch al kleine broodporties voor de burgers duister uit. Diefstal van 110.000. De firma W. Davids en Co., commissionnairs in effecten op de Groote Markt te Rotterdam, ont ving uit Breskens, per post, een aangeteekenden brief, die moest inhouden tien bankbiljetten van f 1000. In plaats van f 10.000 bleek de brief slechts papiersnippers te bevatten. De reis van mr. Troelstra. De Vorwarts meldt, dat mr. P. J. Troelstra op de doorreis naar Zweden, te Berlijn gesproken heeft met het bestuur van de Duitscne sociaal-de mocratische partij en met de daar aanwezige ver tegenwoordigers van de Oostenrijksche en Hon- faarsche sociaal-democratie. Het plan van de Ne erlandsche delegatie van het internationale soci alistische bureau om naar Zweden te gaan en het vredeswerk naar haar beste krachten te bevorde ren. vond instemming. Voor hel vee. Wegens de schaarschte aan veevoederartikelen zal de Boerenbond te Nijmegen aldaar het afval uit de keukens aan de woningen ophalen. De bur gemeester heeft den ingezetenen verzocht, ertoe mede te werken, dat, wat tot voeding van het vee kan dienen, niet verlpren ga. Oude Niedorp. Voor den landstorm, jaarklasse 1909 zijn voor deze gemeente opgeroepen om op 1 Mei a.s. op te komen E. van Leeuwen en W. Schoen, en op 29 Mei Th, Droog, A. Pijper. Jaarklasse 1917 is opge roepen tegen 16 Mei a.s. Naar Stockholm. De heeren Albarda en Van Kol gaan, zoo meldt Het Volk. waarschijnlijk Dinsdag of Woensdag naar Stockholm; de heer Wibaut tegen 15 Mei. Wicriiigen J.L Vrijdag werden op de Amsterdamsche V. P. N. eieren veling van hier geveild 9,188 kipeieren en 366 eendeieren. De hiervoor verkregen prijzen va rieerden voor de kipeieren van f8.05 tot en met f8.75 per 100 stuks. Aan schoon geld zullen de le den voor de kipeieren per kilo ontvangen f 1.32 of temiddeld 8 cent per stuk en voor de eendeieren ,4 cent per stuk. Er werden nog 4 stuks pluimvee geveild, waarvan de prijzen niet meevielen en va rieerden van f 1.02 tot en met f ,10 per stuk. Handel in eieren vlug, met veel vraag, en in pluimvee traag. Zuid-Zijpe. In de laatstgehouden vergadering der Liberale Kiesvereeniging werd tot candidaat voor de 1 wee- de Kamer in het district Helder gekozen de heer P. I. Oud te Ommen. Tot afgevaardigde naar de C L. K. te Helder werd benoemd de heer G. Smit' Zijptt. Voor het gemeentelijk iandbouwbedrijf in deze gemeente is ongeveer 18 H.A. door verschillende eigenaars afgestaan. W' nny n Van de I indstorm. jaarklasse 1909, zijn vanhier opgeroepi om op den isten Mei a.s. te den Hel der ie worden' ingedeeld, de heeren Jan Bais Dz., te Westerland, S. Jongkind Jz., te Hippolytushoef, C Kaan Pz„ te Hippolytushoei, V. Koorn I.Jz., te den Oever, C. M. Tijsen, te Oosterland en Jacobus Visser te de Belt. Buigerbrug. Een voorloopige commissie, bestaande uit de h.h. Mann, C. Smit en J. P. v. d. Ploeg is ingesteld met het doel een proef te nemen met het aanplanten van houtgewas langs den Zuidkant van den weg van hier naar de tramhalte. Aan het polderbestuur zal voor deze proefneming goedkeuring woraen aangevraagd, waarna de commissie pogingen zal aanwenden de gelden, voor de aanplanttng benoo- digd. van belangs ellenden te verkrijgen. De be doeling is voorloopig een oppervlakte van onge veer 100 vierk. M. te beplanten. BCHAGERBRUQ r Zondagavond gaf de gymnastiekvereniging ,.,Ons Ge noegen" alhier met medewerking van hare zuster vereniging .Olympia" - te Wieaingerwaard in het lo kaal van den heer A. Bakker hare tweede uitvoering in dit seizoen, onder leiding van den heer Melker te Schagen. Het goed verzorgd programma werd zeer ten genoegen van het publiek afgewerkt Ter afwis seling werden door de heeren N. Bakker en G. Kroo- nenburg eenige voordrachten gegeven, welke ook zeer in den smaak vielen. Tot slot een gezéllig bal. De uitvoer van voedingsmiddelen en metalen uit Amerika. Het departement van buitenlandsche zaken deelt het volgende medeNaar aanleiding van de bij het Congres ingediende voorstellen ter bespreking van den uitvoer uit de Vereenigde Staten van Noord- Amerika, speciaal vin voedingsmiddelen en meta len, is aan onzen gezant te Washington opgedra gen. zich van de voornemens der regeering aldaar te overtuigen. De gezant heeft ter zake een onder houd gehad met den president der Vereenigde Sta ten en hem den toestand hier te lande uiteengezet, alsmede de gevolgen, welke een eventueel uitvoer verbod van voedingsmiddelen en metalen naar Ne derland voor ons zou hebben. President Wilson heeft er op gewezen, dat de ingediende voorstellen een uitvoerverbod niet voorgeschreven hebben, maar hem slechts de bevoegdheid gaven, het, zoo noodig, af te kondigen. De'president voegde daar aan toe. dat hij slechts in geval van uiterste nood zaak, die hij intusschen niet voorzag, er toe ge bracht zou kunnen worden den uitvoer van voe dingsmiddelen en metalen, bestemd voor Neder land, te verbieden, aangezien hii zich volkomen rekenschap gaf van den toestand, waarin wij ons thans bevinden, meer in het bijzonder wat betreft onze positie tegenover de oorlogvoerenden. De President maakte van de gelegenheid gebruik onzen gezant zijne algeheele sympathie voor ons land kenbaar te maken. Gevecht tusschen militairen en politie, Men meldt uit Almelo aan het Hdbld.: Zondagavond heeft te Almelo een hevig verzet van militairen tegen politie plaats gehad, waarbij een soldaat, zekere Peters, afkomstig van Nijmegen en gehuwd, door een schot uit een poiitierevolver is gedood. Een troepje militairen, van wie enkele beschonken waren, liep op de Grootestjaat te zin gen, waarom zij door de agenten Schouwink en Smits werden aangemaand zich kalm te gedragen. Aanvankelijk gaven de militairen daaraan gehoor, doch eenige passen verder begonnen zij opnieuvr te zingen en lawaai te maken. De agenten grepen op de Oranjestraat een der militairen aan en Drach ten hem in de richting van het politiebureau. Toen de agenten met hun arrestant in de Grootestraat waren, kwam bovengenoemde Peters, die tot het troepje had behoord en inmiddels uit zijn kwartier het Sint-Jozefsgebouw in de Oranjestraat, een ge weer had gehaald, hen achterop en bracht den agent Schouwing daarmede een slag op het achter hoofd toe, zoodat deze viel en den arrestant moest loslateu. Nü liet ook Smits den arrestant los en ver- volgde met Schovlwink, die inmiddels was opge staan, den man met het geweer. Deze vluchtte in zijn kwartier, daarin gevolgd door de agenten. Op de soldatenkampr mengden zich meer militairen in tiet conflict, die partij trokken voor hun kameraad Hier werd weder gebruik gemaakt van het geweer en er werd Zélfs geroepen; „Pak de patronen V Een der soldaten liep naar een kastje en haalde daar uit een patroontasch. Smits greep nu dezen soldaat aan en verhinderde hem van die patronen gebruik te maken. Nu achtte de agent Schouwink het oogen- blik gekomen om zijn revolver te trekken. Nage noeg tegelijkertijd ontving Schouwink andermaal een slag met het geweer op het hoofd, tengevolge waarvan hij viel. Hierbij ging de revolver van Schouwink af en trof de kogel voormelden Peters, die met een bezem in de hand in dreigende hou- dinh op Schouwink afkwam, in de linkerborst. Pe ters was onmiddellijk dood. De agent Schouwink werd zoodanig aan het hoofd verwond, dat genees kundige hulp moest worden ingeroepen. De officier van justitie heeft onmiddellijk persoon lijk een onderzoek ingesteld. - WARMENHUIZEN. Als blijk van woerdeering en dank voor bewezen diensten als Secretaris-penningmeester van de Veiling en Gemeente-Secretaris, werden door de besturen van de Veilingsvereéniging en Koophandel, alsmede door dienstplichtigen, aan den heer Tromp naar aanleiding yan diens aanstaand vertrek vereerd: 3 oorspronke lijke schilderstukken, n.1 stilleven en twee landschap pen. Zes Japansche borden, 2 Chineesche Vazen, be nevens een keurig kamer-ameublement. Velen maakten Zondagmiddag gebruik van de ge legenheid. om de genoemde geschenken, opgesteld op het toonêel van de Kolfbaan te bezichtigen. DIRKSHORN. Zondagavond gaf het Kinderzangkoor, onder leiding van den heer R. v. Laan, een openbare uitvoering in de kolfbaan van den heer D. Bruin, alhier. Opgevoerd werd: Een Lentedag, Zangstuk met piano begeleiding van J. Worp, welluidende, oude, bekende zang en muziek. Mooi en met ambitie werd er ge- zongen. Men kon zoo bemerken, dat de kinderen er bij waren, dat het béste beentje werd voorgezet Het talrijk publiek genoot blijkbaar bij het weder hooren van vele bekende aardige melodiên. Wel verdiend was het woord van lof, door den heer Damsté gesproken tot directeur en kinderen. De begeleiding was bij den heer Kos van Langedijk in goed handen Niet predomi- meerend, en toch, waar noodig, steun gevende aan de kleine zangsters. Aan het slot deed de heer v. <L Oord. onze „Komiek", ons kennis maken ,met de „mu zikale notenbalk". Deze allerkoddigste voorstelling wekte schaterend gelach. Nadat den kinderen nog een paar verrrassingen waren bereid, ving het geanimeerd bal aan Het jonge publiek in de zaal, aat anders nog wel eens luidruchtig kan wezen, gedroeg zich dein ganschen avond uitstekend. Goed zoo, jongelui' HOOGWOUD. De heer A. Over, Commies ter Secretarie te Wage- ningen, vroeger werkzaam ter Secretarie van Hoog woud. daarna te Schagen, later te Alkmaar, is met

Schager Courant | 1917 | | pagina 1