Alpien Nieiws- AliMt- LuMlil Zakmessen, Zakscbaren, enz. enz. J. STUURMAN, «s üames-lasschen, Celluloïde-Artikelen, D0NDER8A6 2 AUGUSTUS 1917 60ste Jaargang. No. 6047. DE BOETE. FEUILLETON. Binnenlandsch Nieuws. Uitgevers: TKAPMAN Co. Raad Wieringenv V SCHAGER CSIllAN Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 ure wor den ADVERTENTIËN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. SCHAQEN, LAAN D 5. int. Teleph. No. 20 Prijs per 3 maanden f0.95; per post f 1.10. Losse nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.40, iedere regel meer 7 cent (Bewijsnummer inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berek Kapper-Haarwerker, L zijde B 50, nabil de markl. Raadsvergadering op Dinsdag 31 Juli LI. Afwezig de hoeren P. Koorn en J. Hermans. Voorz. A. Peere boom, Burgemeester. Secretaris Van Duin. Na opening door den voorz. worden door den secre taris de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd Miededeelingen en Ingekomen stukken. Ie. Dankbe tuiging van de schoolfeestcominissie te Westerland voor de verleende subsidie. 2e. Kennisgeving van den heer P. de Ruiter te Oosterland, dat hij zijne benoeming tot onderwijzer 'aldaar aanneemt. 3e Bericht van den lieer Van Duijn, dat hij zijne benoeming tot iid van de oommissie tot wering van schoolverzuim aanneemt. 4e. dat Hoor B. en W„ op 30 Juni 1.1. kasopname bii den Gemeente-Ontvanger is gedaan, boeken en be scheiden werden in orde bevonden, het kassaldo, aan wezig, bedroeg f 3141.97. Verder zijn door Ged. Staten goedgekeurd: Supple toirs begrooting dienst 1916, af- en overschrijvingen op dienst 1916, en het doen van betalingen uil den post onvoorziene uit^iven, eveneens de suppletoire be grooting, dienst 191/ en in verband daarmede het .iangaan oener geldleening. \an den Nederlandschen Bond van Gemeente-amb tenaren is Ingekomen een verslag mei verzoek voor verhooging van de tractementen van den Burgemees ter. Secretaris. Gemeente-Ontvanger en andere Geineente. Ambtenaren, wordt voor kennisgeving aangenomen. Van Dr. de Goeje is bericht ingekomen, dat hij binnenkort deze gemeente gaat verlaten en ls door B. en W, eene oproep gedaan voor een anderen dok ter, geplaatst op dezelfde voorwaarden als steeds de gewoonte waa. Reclames: Verzoek van de heeren J. Annes en A. G. Bakker thans te Helder, om ontheffing Hoofdei ijken Omslag, wordt 8/12 toegestaan eveneens wordt toege staan wegens vertrek aan W. C Setten van dor Meer 9/12, S. Keizer Jbz. 8/12, N. Bakker Jz. 6/12, aan J. Koster 10/12 van den aanslag. Aan de wed. C. de Wit, verauitdering Hondenbelasting tot f 2 per hond en aan J. Rotgans Na. wegens opruiming, halve ont heffing. Het verzoek van met. Anna Slikker, om mot In gang van 1 Aug eervol ontslag als waarnemend kan toorhoudster te Hippol ytushoefj wordt met algemeens stemhien verleend. Een adres van de afd. Wïeringen van de S D.A.P. gesteund door de Middenstandsvereeniging, alhier, om nogi twee stembureaux te plaatsen en wei een te den Oever en een aan de Haukes. Wordt gerenvoyeerd naar B e.n Wi. om nader advies. Ook is van Ged. Staten mededeeling Ingekomen, dat in verband met het doen verbeteren van den Hoofd- te Wienngen eene subsidie wordt verleend van Een varhaal uit het hedendaagsah New-York door GOUVERNEUR MORRIS, Uitgave W. DB HAAN, Utrecht. 5, Het geheole «bouw, vier verdiepingen hoog was vroeger een fabriek geweest, maar Blizzardhad de oorspronkelijke zolders in hokken, holen, gangen en kamers ingedeeld naar een zeer doorwrocht, door h«m zelf ontworpen plan. Het was voor den meest opper- vlakkigen blik duidelijk dat hier alleen doelmatig heid m acht was genomen, die door geen enkele geldelijke overweging belemmerd was geweest. De mu ren, vloeren en zolderingen die, zonder behulp van mechanische Inrichtingen, geen enkel menschelijk ge luid konden doorlaten, moesten heel wat geld hebben gekost Zoo was het ook onmogelijk dat een mau die voor zijn levensonderhoud afhankelijk was van de toevallige stuivers, die in een tinnen Dakje gewor pen werden, zulk een uitgebreide verzameling boeken over wetenschappelijke onderwerpen te zaamhad kun nen brengen waaronder vele kostbaar gebonden en in den vreemd? gedrukte exemplaren te vinden wuren Boeken o\#r ontplofbare stoffen, over het bouwen van tunnels, cioctriciteit en over muziek waren bij zonder *alrfik, niet .alleen in het Emgelsch, maar ook in het Ouf-scn. Verder waren er boeken'over legor- organisatie en over de chemische samenstelling van edelgesteenten. Een vluchtig overzicht van de 'boekon zou bewezen hebben dat de heer des huizes ook bij lang stelde In verloskunde, in vergiften en in veidoo- vingsmiodelen, maar van romans, klassiékeu of po ëzie ha3 de bibliotheek maar een enkele exemplaar de „Monte Christo" van Alexander Dumas. Indien men alle deuren en ramen van het huis had opengegooid, nadat er alle Inwoners uit verwij derd waren, zoodat men vrijen toegang had kunnen verkrijgen met een paar metgezellen die tijd en lust zouden gehad hebben om alle onderdeeien en Inrich tingen van dit vreemdsoortig huis te onderzoeken, zou men weldra tot de gevolgtrekking zijn gekomen, dat de ontwerper van zoovele dingen, aic afgrijselijk duidelijk waren en van zoovele dingdn die geheimzinnig duis ter bleven, een zeldzaam verdorven, schrander en vast beraden mensch en tevens een groot muziekliefhebber [noest Zijn. Men zou verbaasu hebben gestaan om ojj het verlaten van een kamer, waarin zich een JJfogel en een buste van Beethoven bevonden, dnde- een operatiekamer binnen te treden, waar iedere van beteekenis gaarne aan het werk zou zijn daarachter weer een klein, maar volkomen f*® ingericht, gymnastieklokaal te vinden; daurbo- Dl H Voora deelt nu iBede, dat het eerste werk is de lannen en bestekken door de heeren Colmot en Wt ermaiis te laten uitwerken, deze aan de Staten en het Rijk aan te bieden en na goedkeuring tot aanbe steding kan worden overgegaan. Voorz. deelt verder mede, dat B. en W. zdch ver plicht gevoelen mede te deel en, dal de voorraad carbid is verbruikt op' 4 vaten na en is het niet onmoge lijk dat de fabriek moet worden gesloten. De 25 va-* ten welke nog gekocht waren, zijn niet afgezonden, er wordt beweerd, geen carbid in voorraad te zijn. Voorz. zal échter 1 vat houden in voorraad voor ver lichting tijdens de landbouwtentoonstelling in Septem ber as. Voorz. deelt mode, dat aan de door den heer De Goeje fn de vorige vergadering tot B. en W,. gerich te uitnoodiging om met een voorstel te komen voor subsidie aan de postbeambten niet kan worden vol daan, dit zijn zuiver Rijks-amitenaren en is de distri butie zuiver Rijkswerkop die wijze worden er te veel uitgaven geschapen welke tenslotte nie zouden kunt nen worden betaald. Mocht het tractement te laag zijn, dan zouden zij zich fot het Rijk moeten wenden om verhooging en waarschijnlijk wel slagen. De heer De Goeje merkt nog op, dat ook aan an dere ambtenaren voor Rijkswerk toeslag wordt gege ven, b.v, aan Post voor de Militie en aan Admiraal. De voorz dient.nog van repltiek, en inerkt de heer Kuut nog op, dat de posten uiet langer dan een be paald aantal uren hebben te loopen en dan hunne resteerende bestelling tot eenen volgenden keer kunnen bewaren. De heer de Goeje zegt, zoo dit voorkwam ten zeerste te betreuren, nier zou het publiek maar de dupe van worden. Hiervan wordt geen voorstel gemaakt en aan de post beambten alzoo geen toeslag verleend. Een maandstaat der Zeegrasexploitatie over Juni wordt ter Inzage gegeven; de verkoop bedroeg 509 balen Wordt voorgelezen het Gemeenteveislag over 1916, waaruit wij aanstippen, dat de bevolking einde De- p mber 191") bedroeg 3lü(> peiaonen. het lan al kiezen» voor de Provinciale Staten en Tweede Kamer 701 en voor den Gemeenteraad 693. De begroeiing sloot met eene som van f 25577.64, het aantal leerlingen aan de. ojienbure scholen bedroeg 331. Aanwezig 225 vis- sehersvaartuigen en bedroeg de geschatte verdiensten ongeveerkreukels f 10000, peling f 65000. bot f 17500, mosselen f 25000, gevischt zeegras f 90.000, gemaaid zeegras f 12000. Gemeentegebouwen, rioleering, enz. ver koerden in goeden staal gen wordt toch subsidie verleend. Na nog enkele be sprekingen wordt het verslag goedgekeurd. Voor het onderzoek der geloofsbrieven van de her kozen raadsleden en het nieuwgekozen lid D. Min nes, worden aangewezen de heeren J. W de Goeje, S. de Vries, en N. J. Poel, welke na inzage*, de stukken in orde hervonden en tot toelating advisee- ren, waartoe besloten wordt Voorz. opent de verga dering, welke tijdons heit onderzoek geschorst was. we der en stelden B. en W. voor, het persloon voor gemaaid zeegras te verhoogen van f 0.55 tot f 0.60 per 100 Kilo, ingaande 15 Juni LI Wordt goe.dgé- vonden. Wordt aangeboden de Gemeenterekemng, dienst 1916. Ontvangen f 31381.53, uitgaven f 31418.85. na deel ig sal do van f 37.32. Deze ligt voor de leden ter inzage en worden belast met het nazien daarvan de heeren J. Bosker P Koorn en S. de Vries. De heeren Boe ker en de vries nemen hunne benoeming aan, de heer Koorn is niet aanwezig. Aanvulling Politieverordening betreffende beperking van huisarbeid, voor deze gemeente hoofdzakelijk mos- sedpellen. De redactie voor de wijziging is ingezonden door de Gezondheidscommissie te Schagen en opge maakt door den Centralen Raad van Gezondheid. Met jemeene stemmen goedgevonden en W, stellen er prijs op, van den raad het oordeel te Vernemen betreffende beperking van straat verlichting. Het is noodzakelijk, dat zooveel moge lijk worde gereserveerd voor particulier gebruik en zou den B en W alleen lantaarn..8 willen laten branden aan de beide havens, anders niet De heer Koorn informeert of in het dorp in het geheel ri verlichting zal zijn en hoeveel lantaarns er aan havens zija Voorz. antwoordt, in het dorp geen verlichting en meent, dat aan de havens 5 a 6 lantaarns zijn. Het lijkt den heer de Goeje wel nuttig, om als er olie is te bekomen, oenige olielampen te "branden Van den heer P. D. Jonkers te Oosterland, is be richt Ingekomen, dat hg bedankt- als lid der commissie tot wering van strooi verzuim eii voor deze vacature: 1. -L is de Spaander, 2. P. voordracht de Ruiter. De heer de Goeje maakt de opmerking, dat gózecd wordt rioleering verkeert in goeden staat, dit niet juist is; bii de Nieuwstraat is dit niet goed. Verder wordt pezega, in het natte jaargetijde zijn de wegen fets minder goed, er moest gezégd rijn, zijn de wegen bui tengewoon slecht Ook wat betreft het Heemraadschap, de verbindingsweg tusschen Oosterland en den Pol der is slecht Ook wordt de toestand der begraafplaat sen goed genoemd, dit kan spreker ook niet onder- schrijven, terwijl ook de openbare reinheid, speciaal tijdens de mossel campagne slecht was. De mest wordt regelmatig opgeruimd, daar heeft spr. niets van ce- rien. Waarom wordt, vraagt spr., het kind niet bij zijn naam genoemd en de toestand mooier voor gesteld dan nij in werkelijkheid is. Voorzitter antwoordt, dat de rioleering niet zoo slecht is, en wat betreft de Nieuwstraat. hier worden de putjes steeds volgestopt mat allerlei vuil en geraken aie daardoor verstopt Wat de mowelperiodc betreft, dit waren allen nieuwe inrichtingen en de inrichting hier ls beter dan op andere plaatsen, b.v, In Zee land. Wij moeten onzen naam toch wat hoog hemden en ondanks de uws inziens verkeerde schetsing der we ven een kamer met bovenlicht te ontdekken, die alleen te bereiken was lang- een touw met knoópen, waar verschillende teek en tafels stonden, die bedekt waren met teekendoozen en een groote hoeveelheid ontwer pen met de daarbQ behoorende beschrijvingen. an hieruit had men met stijgende verwondering een ka- roer met dubbele vensters en deuren kunnen binnen treden, waarin een lucht van wierook hing. dje de Btmospheer vormde rond zachte divans en dikke te- lijten, die om en voor den open haard stonden en en wordt de heler L Spaander benoemd. Rondvraag De heer P. Kuut merkt op, dat het ge deelte van dan land» weg, verhuurd aan J. Half weeg, hiervan wel het gras wordt gemaaid,, doch de, brand netels enz. blijven staan. oorz. zal Halfweog ken niseeven ook deze te verwijderen. De heer Koorn maakt eene opmerking, over den toestand van den weg te Westerland, waarin voorz. zal laten voorziea De heer de Goeje informeert, of voorz ook weet, of de 50 pcL der toegezegde olie hier ook werkelijk thans op net eiland komen, gelet op het gerezen ver schil tusschen den olieverkoopor J. Halfweog en den grossier Holsmullex te Alkmaar. Voorz. deelt mede, dat aan B. en W. geen opdracht is verstrekt daarop te letten, dus officieel is mg niets bekend. Wel is door voorz. echter Holsmuller tweemaal daarover opgebeld, welke hem verzekerde dat de geheele 50 pet olie op Wielingen kwam, thans verdeeld over verschillende' winkeliers. Verder interpelleert de heer de Goeje over de na voorstelling door de bioscope tijdens het laatste school feest, waarbij blijkt, dat de heer de Goeje verkeerd is ingelicht De heer Bosker merkt op, dat met den verkoop van de oude onderwijzorswoning te Oosterland, het wel raad zaam zou zijn de gunning eenigen tijd aan te hou den, opdat men weet wie daar zal komen te wonen. Wordt goedgevonden. Hierna zegt voorz, alvorens da vergadering te wil- zou men trappen of gepolijste palen af hebben kunnen dalen, totdat men den kelder onder dc hoe- denfabriek bereikte, om daar in donkere hoeken te gluren en lucifers af te steken om de richting oenige rins te vinden, totdat men tegenover een deur kwam te staan voorzien van een ingewikkeld slot met glim mende 'gemakkelijk draaiende knoppen, die to^ang verleend! tot een machtig sterk vedighcidsgcwelf En daar had men de verzuchting kunnen staken: Woont hier een man, wiens levensdoel mijn begrip volmaakt te boven gaat, of is dit het huis van een krankzinnige f' HOOFDSTUK VIL Van de twee menschon welke op dien ochtend te gelijkertijd hun huis verlaten Hadden, wasi het de man zonder beenen, die het eerst den noordoostdijken hoek van Fifth Avenue en Washington Square bereik te. omdat hij een gedeelte van den weg pertram had afgelegd Dit is het punt waar de_laatste achtCT- hoede van het welgestelde oude New York zich roo de voorposten van de steeds verder opdringende slop pen terugtrekt, als een hert voor een troep jacffi-- nonden. Daar zocht h? een veibg plaatsje op, zette _TJ. «S - „^^.rvl an la/t/lP PT PP.nl.Ofl man stempelden in plaats van tot een buiten do wet stond Toen begon hj de nog sdhe buurt op to vroolijken met de vroesolnk gerekte ma ten van Verdi's Jküserere". Hij draaide het handvat van het orgel ongeregeld, zoodat de smartgalmen nu en dan met zulke lange tusschenpoozen weer klonken dat ze haast hun onderlinge verbandl ver loren; dan volgden ze elkander weer zoo ras op dat de noten een wilden dans schenen uit te ren. Al spelende sprak hij met een stil wreede stem tot zijn instrument. N Het raai van het dienstboden-kwartier van No. 1 Fifth Avenue werd door eenwerkmeid geopend, Langzaam draaide Blizzard zijn hoofd bij dit ge ruisch om en keek naar boven om haar met steen harde oogen te ondervragen. Er was op dat oogen blik geen sterveling in hun nabijheid. En toch keek het werkmeisje zenuwachtig acht haar de kamer in. en dan deawm'_op en ten slotte naar beneden op Washington Squa Het meisje zag er nog al aardig nit, maar wat het meeste bij haar op viel wa6 iets ondeugends en schranders dat haar gezicht kenmerkte. „Tst", zeide zij. Het orgel knarste en ratelde. Het zocht een punt van waaruit het de „Danse Macabre" zou kunnen aanheffen. Door een van zijn zware wenkbrauwen omhoog te trekken, dnidde Blizzard aan, dat hjj een en al oplettendheid was. Je kunt Blake vertrouwen," zeide zij. Blizzard knorde„Zend hem om zes uur bij mij." „Marrow Lane?" Hij knikte en keerde zich zoodanig van haar af, dat zij wist dat het gesprek uit was. De werkmeid aarzelde, haalde diep adem, "trok haar hoofd terug en sloot het raam. Een man met lange slappe ledematen, die eruit zag als een domine, kwam haastig de avenue af- loopen. Hij maakte langere stappen met zijn rech ter dan met zijn linkerbeen. Hij had een wit, dun gezicht met een tobberige uitdrukking. Hij was misschien verdrietig bij de gedachte aat er zoo vele zielen in de wereld waren voor wier heil hij nooit zorg zou kunnen dragen. Toeir hij den bede laar zonder beenen bemerkte, liep hij langzamer, tastte in zijn zak en vond een paar stuivers. Deze liet hij in het tinnen bakje vallen. „God behoede U, Eerwaarde," zei de bedelaar m«t een stem van diepste ironie. „Doe dat niet", zei ae domine. Hij dwong er zich toe den bedelaar in de oogen te kijken. ,/Hoevele hoeder, hebben wij klaar vroeg hij snel fluisterend. „Wij zijn met het vierde duizendtal aan den gang". De aomine was zichtbaar onthutst. „En er moe ten er zes duizend zijn," mompelde hij. „Zij zul len mij snappen." De bedelaar glimlachte. „Kom bij mij, om half zeven", zeide hij. De oogen van de dienaar Gods helderden op. „Zal je mij nog eens helpen „Cht" - zei de bedelaar, „loop verder. Daar komt een stille diender aan". - De herder maakte dat hij weg kwam alsof hij door een priem was geprikt, want het was niet onder de politiebeambten dat hij roeping gevoelde de zwarte schapen van de witte te scheiden. De rechercheur naderde slenterend. Hij zag er uit als een welgesteld burger, die niets beters te doen had dan met de menschen die hij op zijn wandeling tegenkwam en hem daarvoor genoeg belang inboezemden, een praatje te maken. „Hoeveel paar veters heb je van ochtend ver kocht'" vroeg hij. „Geen enkel paar, beste meneer", antwoordde de bedelaar. „Apropos van schoenveters", zei de rechercheur, „hoe staat het met de hoofdtooi?" ten sluiten een klein woord tof onzen geachten Wet houder, den heer Heiblok, te zullen richten, die den len Dinsdag in September zal aftreden, daar hij rich niet herkiesbaar heeft gesteld, wat wij willen eerbiedigen. Dit is waarschijnlijk ae laatste vergadering die u mede maakt, Het is 26 jaar geleden, dat Burg. van Kempen u installeerde als raadslid, sinds hebt ge onafgebro ken ritting gehad, waarvan 20 jaar als wethouder. Ik geloof wel,, dat ik namens den geheel en raad spreek als ik u vriendelijk dank zeg, voor hetgeen u meer dan een kwart eeuw voor de gemeente hebt gedaan en persoonlijk dank ik iu voor de vriendschap en medewerking, die ik als Burgemeester van u mocht ondervinden. U hebt) in onze Gemeente veel goede dingen tot stand zien komen, waaraan ook gij hebt medegewerkt Het moge niet altijd .even aangenaam zön geweest, hoe kan dit ook anders, gij hebt ritting gehad met 4 Burgemecstere, zaagt vele randsteden ko men en gaan, menschen met verschillenden aard en karakter. U hebt moeilijke oogenblikken medegemaakt Het is echter 'een niet te ontkennen feit. dat ge steeds rijt geweest een trouw vertegenwoordiger Onzer ge- 'jj wenschen MAM om* steeds in uwe vriendschap aan. Applaus De heer Heljblok dankt hierna den Burgemeester voor de tot heft» gerichte waardeerende woorden en richt een woord van afscheid tot dén Burgemeester en den raad. Hierna gaat de raad in comité over. GEMEENTE NIEUWE N1KDORF. Ingeschreven over de maand Juli 1917. Hendrik, zoon van Jacob Relndar Kuiper en Aagtje Brcgman. Marie Jannetje, dochter vhn Pleter Zwager man en Jacoba VeL Hendrik, zoon van Jan Jet en Aagje Blokker. Maria Elisabetn Frederika dochter van Jan F reder ik Hampe en Maria Elisabeth Neugennan. Overleden: Siemon Blanken weduwnaar van Trijntje tartje Takken, man," 54 jaar. Schagen, Jan Vcldi 79 jaren. Maartje echtgenoot® van BARSINSERHORN. Woensdag j.L den len Augustus, was het 88 Jaar geledein, dat de heer Dr. Th. W. Beokar zich als ge neesheer te Barsingerhorn vestigde. Deze dag was reeds weken to voren bestemd tot een feestdag en velen verlangden voor dien dag vooral mooi weer, doch dat weid anders: het regen de en regende. Niettemin heeft het onzen dokter niet aan blijken van belangstelling ontbroken, al lokte het weer niet uit tol een wandeling naar de dokterswoning of naar het raadhuia Daar toch, op hot raadhuia, was dokter met rijns familie uitgenoodlgd des namiddags ten 8 ure, waar de heeren raadsleden met hunne echtgenooten te vens aanwezig waren, met nog enkele genoodig- den en belangstellenden. De burgemeester sprak het eerst den Jubilaris toe, In korte woorden releveerde hij een en ander dat t>etrekking bad' op de dokterebenoeming in het jaar 1892 en op de gebeurtenissen der eerstvolgen de jaren, om te komen tot het doel decor bijeen komst: de huldiging van onzen geneesheer. Na- meiui den Raad en de Gemeente bracht hij dan heer Ileeker dank voor diens getrouwe plichtsbe trachting in het tijdvak van 25 jaar en bood ham aan tot aandenken een eikenhouten schrijfbureau. Do jubilaris, zichtbaar getroffen door deze har telijke bejegening, dankte voor het gesprokene en „Fijn,', zèi de bedelaar, „den volgenden winter zullen er stróohoeden gedragen worden". In de oogen van belde mannen straalde er een vreemde opwinding. De rechercheur ademde diep en er voer een huivering door zijn leden. Zoo zou een soldaat adem kunnen halen bij bet commando „chargeeren", zoo huivert een volbloed bjj het val len van de vlag. „Er zal genoeg te halen zijn", zei de bedelaar, „er zullen genoeg ganzen zijn om duizenden te voeden". v De rechercheur liet een stuiver in het tinnen bakje vallen. „Tusschen twee haakjes", zei hij za kelijk, „waar kan ik Red Monday inrekenen?" De bedelaar schudde zijn krachtig hooid en sprak norsch: „Valt niks in te rekenen". „Sinds wanneer behoort hij tot de onzen?" „Sinds gisteren avond, onder tranen en beken tenissen. Red is nou een krachtige steun, sinds hij de lichtstraal heeft gezien." De rechercheur lachte en slenterde weer ver der. De „Danse Macabre" was tijdig tot een einde gekomen, als men ten minste iets waaraan alle tempo ontbrak met tijd in betrekking kan bren gen, en het trio van Chopin's „Marche Funèbre" was alreeds met horten en stooten aan den gang. De man zonder beenen zat op het kale asphalt met zijn rug tegen het fraaie sousterrain hek van No. 1 Fifth Avenue en gestadig draaide hij rijn or gel met zijn krachtige, narige nand, vangers ijken nadat ze voorbij Er waren nu meer voorbijgangers. Sommigen ke- ktjken nadat ze voorbn waren, anderen wendden vastberaden de oogen af. ken naar hem, en bleven Er waren er die hem beklaagden omdat hij ver minkt was. weer anderen waren zoodanig ontsteld bij de ontdekking dat hii geen beenen had, dat een plotselinge en onrechtvaardige haat bij hen oprees. Een meisje van het Heilsleger verzocht hem op te staan en Christus te volgen, waarop hij scherp antwoordde dat zij beter deed te gaan liggen en uit te rusten. Toen gebeurde het dat er in eens een sterk voorgevoel zich van hem meester maak te en hem dwong op te kijken in het friasche jeug dige gezicht van Barbara Ferris. Hun oogen ontmoetten elkaar. Zij, dié altijd toe gaf aan haar onwelhngen, die zich nooit aan uiter- lijken schijn of aan de opinie van anderen stoorde, voelde dat haar gedachten, die dezen morgen op haar lange wandeling niet al te blijmoedig en op timistisch waren geweest zoo machtig door de ge laatsuitdrukking van den man zonder beenen wer den aangetrokken, dat zij begreep, dat zij hier plot seling een oplossing had gevonden, die haar tot ae overwinning zou voeren. Zij sloeg de handen m elkaar en riep: „Mijn hemel!" (Wordt vervolgd.)

Schager Courant | 1917 | | pagina 1