ders ook wel gebeurt, schrijfwerk doet bij de Dis In butie, u 25 eenis per uur /'j schrijft goed en doel die werkzaamheden goed on wijdt er zich zooveel aan, ais van haar praktijk kun Hoep* die haar, dan gaai dat natuurlijk voor. De heer Koeman vindt, dat wel goed, doch deze omstandigheid mogen we niet met hel overige in ver band brengen. Algemeen wordt f 50 duurtetoeslag goed gevonden. Is nog ingekomen een adres van den gemoonte-veldv wachter v. d. Berg, om tractementsveriiooging. welk adres thans wordt aangehouden. Van Ged. Staten 'is ingekomen het bekende schrijven over de regeling van salaris voor Burgemeester, secre taris en ontvanger. Deze gemeente zou wegens haar zielental, 1665 inwoners, ia de tweede klasse worden gerangschikt, doen door een of meerdere factoren, als: omvangrijke bedrijven, centrum van handel, industrie enz. in zoodanige male werkzaam zijn dat N.-Scna^- wonde in de derde klasse behoort, nebben lied. Staten deze gemeente in de dorde klasse gerangschikt. De Burgemeester—Secretaris aioier, met 16 dienstjaren, zal volgens de regeling vag («cd. St op f 2600 salaris ko men. De gemeente-ontvanger niet een dienstjaar zal f 600 salaris genieten. De heer Hcman wijst er op, dat we volgens zielen tal toc.ii in de 2e klasse, 12012(X)0 inwoners, beiiooren. Voorz. licht toe, dat verschillende factoren aanwe zig worden geacht, om deze gemeente in de 3c klasse te rangschikken. Die lieer Barten mieent, dat het spoor en de fabrie ken ons daarvoor in aanmerking doen komen. De heer Vlug wijst bovendien op onze industrie Oudkarspel en Zuidscnarwoude Ijenooren volgens zie lental beide in de 2e klasse, zijn ook door factoren beide in de derde klasse gerangschikt. Broek op Langen- dijk behoort volgens zielental in de derde en is door factoren in de vierde klasse gerangschikt. Voorz. wijst er op, dat hij nu als Burgemeester f 900 en als secretaris f 625 geniet, dus te zatnen f 1515, dus het nu voorgestelde salaris van f 2600 is f 107o meer. De heer Vlug: Dat hadden wij in geen 40 jaar klaar gekregen. De heer KoemanJa, maar als de drang ook van boven komt, dan gaat het. De heer Zut vraagt, hoe hoog de getneenle-ontvanj- ger komt. Voorzitter zegt, van nu volgens deze regeling met één dienstjaar f 600. Met meer dan 12 dienstjaren zal de ontvanger f 800 salaris bekomen. De heer Keeman: Bij de bespreking in B. en Wi had ik er geen bezwaar tegen. De heer BartenWie moeten voor 1 Januari "be richt indienen. De heer Keeman: Te Broek keurden B. en W, het goed en daarmede afgeloopen. Anderen meenen, het zal ook niet veel geven om zich er tegen te verzetten. De heer OotjersIeder is overtuigd, dat de sala rissen verhoogd moeten worden .Maar nu 'aanslonds, als we de reactie krijgen, dan heb je 't, dat is nu maar de kwestie. De iieer KeemanHet salaris van Burgemeester mag niet afhangen van zekere weistand van een ambtenaar. Voorz.liet vak is in omvang zeer toegenomen en er moet voor gestudeerd worden. Nu krijg je er lang zamerhand meer geloerde lui, in. Wij zijn nog van de oude school, doch in practijk misschien even goed Maar ik laat den raad geheel en ai vrij in het uiten van opinie en na bespreking zal de moening van den raad Kenbaar worden gemaakt. De heer KeemanIk ben er niet legen. De heer BartenAls ik "het eerlijk zal zeggen, ja. als iiet gewoon werk was geweest, dan zou ik niet hoog gegaan zijn, als wij iiet zelf ter hand liaddoii genomen. Maar Ged. Staten willen het en hel is mij trouwens goed. De heer OotjersHe* Burgemeestersambt is een waar digiieidsambt, maar vooral he* secretarissalaris is te laag. Dit is een belangrijke verhooging. En waar moei het heen, als we weer een andere tijd krijgen. De heer Homan: Hier zijn de ambten van bur gemeester en secretaris in een persoon vereendgd. Waren die ambten gescheiden, dan zou het per ambtenaar niet zoo erg schijnen, al zotf de verhoo ging dan in totaal wel op nog hooger bedrag ko men. Voorzitter licht toe, dat indien burgemeesters- en secretarisambt hier gescheiden waren, dan zou het salaris voor den burgemeester nu op f 1600 komen en dat voor den secretaris, indien Hij meer dan 12 dienstjaren had f1500. Dan zou het in totaal f3100 zijn geweest. De lieer Barton vindt, in hoeverre is een betrek king eigenlijk betaalbaar voor een kleine gemeente? Een gemeente, als Amsterdam of Alkmaar, een bur gemeester van zulk een gemeente kan al niet meer werk doen, dan een burgemeester van een kleine gemeente en er wordt door hen veel hooger .tracte- ment genoten. Zij hebben hun ambtenaren, maar hebben wel grooto verantwoordelijkheid. Ik ben er wel voor om het aan te nemen, zooals Ged. Staten het voorstellen. De heer Vlug: Ik vind het ook goed. Er blijkt uit, dat Ged'. Staten vinden, dat het ambt van burge meester en secretaris niet voldoende gesalarieerd is. Nu wordt de bezoldiging dan hooger en spreek ik de hoop uit, dat burgemeester de werkkracht, al tijd betoond, ook steeds zal blijven betoonen, waar door dan het bewijs geleverd wordt, dat wat ge- piaesteerd wordt, in overeenstemming is met de be zoldiging; zoo mogen we deregeling én voor den tiurgemeester èn voor de gemeente gelukkig ach ten. Voorzatter dankt den heer Vlug voor het gespro kene. waaruit waardeering blijkt. Vve helxbeu onze tekortkomingen en ons zwak, maar wat de bezol diging betrett, die is nooit boog geweest. Nu zal de ueiooning hooger worden, maar liet is wel een opof fering. Als de tijden terugloopen, zal het nogal in vloed op den hoofdeüjken Omslag doen gevoelen. De heer baiten: De hulp, die burgemeester neemt, betaalt hij die zelf? Voorzitter zegt, die zelve uit privé-kas te betalen. Uitgezonderd dan schrijftoonen voor kiezerslijsten, wat ongeveer f 20 is en voorts uitgezonderd het loon voor het distributie werk. Maar de gewone secretarie- hulp betaalt voorzitter zelve. Spreker vindt, het wordt een offer voor de gemeente, maar we zullen nopen, dat de gemeentelijke welvaart van dien aard moge blijven, dat het op te brengen is. De heer Ootjers: De distributie, doet u die zelf ook? Voorzitter zegt dat niet alleen te doen. De heer Hcman: Zou het niet aanbeveljng verdie nen, als vve er een daarvoor benoemden. Voorzitter: Wij hadden tot October een hulp; nu is die er niet meer. De heer Barten: Als de zaken evengoed goed gaan, dan is het in orde. De heer Heman: Er zijn aanvragen gedaan om vanwege de distributie klompen en schoenen te be komen. Voorzitter: Sommigen dachten, klompen te kun nen passen op bet raadhuis. Het is gebleken, dat er geen winkelier was, die er zich mede belasten wilde en het zaakje van de klompen is van de baan gegaan. Lèter is er een lijst voor aangelegd en nu hebben we nog slechts 13 a 14 aanvragen voor klompen en maar 3 aanvragen voor schoenen .Met de eieren is het ook al zoo ge gaan. De heer Heman wijst op de regeling te Anna Pau- Iowna voor zulke dingen, die spr. navolgenswaardig lijkt. Daar krijgt men bijv. een kaart voor klompen. Voorzitter: Wij moeten aanwijzen, wie zich met den verkoop' belast en zullen trachten, spoedig met de regeling gereed te zijn. Daarna brengt voorzitter ter sprake het aangaan van een kasgeldleening ten behoeve van \ie gasfa briek .Deze kasgeldleening ten bedrage van f2500 te sluiten. Algemeen goedgevonden. Door den heer Ootjers wordt gevraagd naar de brandkast voor de gemeentegelden; is die brandkast bij den gemeente-ontvanger? Voorzitter zegt dat de brandkast daar niet ia De heer Ootjers vraagt, hoe het dan met de ver antwoording is. Als het geld bij hem verbrandt, is de gemeente dan gedekt door de borgstelling? Be sloten was dat de brandkast bij den gemeenteont vanger zou zijn. Voorzitter: De brandkast was niet geheel in orde, moest worden nagezien. Ook het slot was niet goed en moest hersteld worden. De gemeenieontvanger heeft op 't oogenblik een onmiddellijke brandkast aan het Betaalkantoor. Als hij geld over heeft, brengt hij hest daarheen. Weldra heeft hij weer grooto beta lingen te doen. De heer Ootjers vindt het toch niet goed geregeld zoo. Voorzitter: Wil do gemeenteontvanger de brand kast hebben, dan kan hij die zoo wel krijgen. Nu wel. Maar ik zou die liever geheel in orde afleveren. De heer Ootjers: Wie heeft de verantwoording voor het geld? Voorzitter zegt, zich daar ook verantwoordelijk voor te gevoelen. De heer Ootjers feliciteert daar dan de gemeente mode. oorzitter meent, dat we het toch niet zóó ernstij? belioeven op te vatten. De heer Barten: De kwestie is gemakkelijk op te lossen. IK' brandkast gaat naar den gemeenteont vanger en hij laat die repareeren. Algemeen goedgevonden. Daarna volgt sluiting.

Schager Courant | 1917 | | pagina 8