1. STUURMAN, Kapper-Haarwerker ATTENTIE! Waterproof, In alle maten. DINSDAG 18 JUNI 1918. 61ste Jaargang. No. 6225. UitgeversTRAPMAN Co. SCHAPEN, LAAN D 8. lat Teleph. No. M. De abonnementsprijs van de Schager Couraut zal, te begin nen met 1 Juli, zijn per 3 maan den fl.iO, per post fl.30. Nieuwe abonné's ontvangen de num mers, nog verschijnende Yoor 1 Juli GRATIS. Binnenlandsch Nieuws. oude niedorp. oude niedorp. nieuwe niedorp. wieringen. wieringen. anna paülowna. breezand. breezand. relletjes te delft. Gij eldus tot dc soL I SC1MIR Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 ure wor den ADVERTENTIËN in het eerstaitkomend nummer geplaatst. Prijs»per 3 maanden f 1.per post f 1.20. Losge nummers 5 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.6S>, iederje regel meer 12 cent (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend 0E UITG. De Times ovor de Duitsche treinen door Limburg. Reuter seint ons uit Londen Een medêwerker schrijft in de Times over de bij zonderheden,door den Times-correspond. in Amster dam, gegeven over het aantal Duitsche treinen, dat krachtens de juist tusschen Nederland en Duitsch- land gesloten overeenkomst door Nederlandsch Limburg zal rijden: Veel Onrustbarender dan het buitengewone getal treinen is de openstelling van een tweede verbinding ever Venlo. Dit feit bewijst, dat de Duitschers voor nemens zijn het grootst mogelijke gebruik te maken van de spoorwegen door Limburg. Zelfs als geen militaire benoodigdheden van welken aard ook worden vervoerd door deze treinen, wat al zeer ruim gedacht is, zal de openstelling van deze nieuwe directe verbinding met Antwerpen en het noorde lijk deel van België een groote, opluchting geven, vooral voor de lijnen over Visé en Luik. Deze lijnen kunnen in de toekomst uitsluitend gebezigd worden voor het vervoer van troepen. Daarom is net duide lijk. dat onwillens, misschien ook onwetens, de Nederlandsche regeering aan haar óuren een dienst zeer op tijd, heeft bewezen en de positie van Düitsch- land zeer verbeterd, wat betreft een spoedige ver binding met belangrijke deelen van het westelijk front. Waarom hebben Je Duitschers een directe ver binding Dalheim—Roermond tot stand gebracht door opluchting te brengen in het verkeer door de route Kaldenkirchem en Venlo naar die plaats? Slechts eene verklaring is mogelijk: de enkel voudige spoor tusschen Vlodrop en Roermond zou niet opgewassen zijn tegen het drukke vervoer van 72 treinen in de 24 uur. Men'kan veronderstellen, dat de inschikkelijkheid van de Nederlanders te Venlo te danken is aan eenige pressie op hen uit- Seoefend voor de bestaande verbinding'VlOdrop— e Maas te verdubbelen en dat zij tija zochten te winnen door een zijdeurtje te openen. Aan de andere zijde zouden ae Duitschers zeer blijde zijn geweest met zelf, met goedvinden van Nederland, twee afzonderlijke wegen te openen, welke toegang geven tot kwetsbare plekken van Nederland. „De schikking te Venlo heet getroffen om het mogelijk te maken, dat een grooter aantal treinen uit West.alen naar Antwerpen gezonden wordt via Roermond, maar om-andere redenen is Venlo het Teel belangrijker spoorwegcentrum boven Roer mond. Het Duitsche doel is niet alleen om gebruik te maken van Antwerpen, maar om controle te krijgen over de geheele beneden-Schelde en Venlo ligt op een van de voornaamste routes naar Vlissingen. „Wij (Engeland) zijn volkomen gerechtvaardigd, anneer wij aan de Nederlanders vragen, welke maatregelen zij genomen hebben om zich te ver gewissen van den aard der goederen, welke, natuur lek vallende buiten de omschrijving van oorlogs- benoodigdheden, znlk een buitengewoon getal treinen per dag vereischen, veel meer dan men ooit gekend heeft, toen het nog vrede was. Welke stappen doet Nederland om die zendingen te con- troleeren? De reeds bekende bijzonderheden van de treinen, welke Roermond passeeren, wékken onze nieuwsgierigheid op. Ooggetuigen hebben verklaard, dat de troepen, die daar naar België passeeren, bestaan uit open wagens, met hout ge laden. Maar de wagens uit België komende zijn ge sloten en de inhoud is onbekend. Men-heeft gezegd, dat Nederlandsche ambtenaren de treinen onder zoeken. maar het onderzoek, dat zij kunnen instellen, kan slechts oppervlakkig zijn, daar de grootste snelheid noodig is om, wil men geen oponthoud veroorzaken, de treinen te laten passeeren. „Do slotsom moet dus wel zijn, dat de Duitschers zonder een enkel schot te lossen het eerste succes hebben verworven door controle te krijgen over de Nederlandsche spoorwegen in Limburg. Het is waarschijnlijk dat de toestand spoedig tot verdere ontwikkeling zal komen, daar de Duitschers groote haast hebben om hun macht over de'beneden- Schelde verder uit te breiden. 8PIONNAGE. Zondagmorgen heeft de politie te Middelburg weder, om eeno arrestatie gedaan, in verband met do uilgq. breide spionnage waarvoor Vrijdag jwls dne perso. non werden aangehouden. Thans werd gearresteerd kor Poraal S., van het garnizoen Middelburg. Ook deze werd aan de marcchaussoe overgeleverd en nflur Roosendaal overgebracht, waar zich-ook andere persoden in ver. band mot deze spion na ge <h arrest bevinden. Len c «Iders aangehouden personen heeft te Roosendaal door ophanging oen einde aan zijn leven gemaakt. Over het geval zei f meldt men nog, dat een in woner van Middelburg conigen tijd geleden m den jroin over pogingen tot spionnage hoorde spreken. li'J s met een der personen, die alleen met hem in den V31" achterbleef, een gesprek aan te knoopen en dood, 0Jsof hij eon dool van den buit wilde zien te verditj. «lj Gedurende eenigèn tijd bleef hij deze rol spelen, hij den tijd gekomen achtte de politie In de zaak r*» Ook de sergeant uit Vlissingen deed zij. rP08ir,8CT1 om de betrokkenen ter fh te laten lji10" Bteklen wisten van elkaar niet af. Vrijdagavond j ara Qo ontknooping toen de rechercheur uit Rotter. v'.'ü'j koop .gesloten had, en de arrestatie volgde i*t' j 208 P®monen. Van wie natuurlijk bedoelde bur. de sergeant en de rechercheur dadelijk weer in aid werden gesteld. Vroege aardappelen. Het Nederl. Corre ipondentiebureau in Den Haag meldt: Omtrent de vroege aardappelen worden ons van ,ievoegde zijde de volgende bijzonderheden mee- I ot dusver was er een vervoerverbod voo f nieu we aardappelen, vooral om het te vroeg rooien daarvan tegen te gaan. Aanstaanden Dinsdag mo gen deze aardappelen vopr de eerste maal in dit seizoen geveild worden, terwijl dan voor de ge veilde aardappelen het vervoerverbod naar de ge meenten wordt opgeheven, zoodat Woensdag en de daarop volgende dagen de eerste nieuwe aahd- appelen in de verschillende gemeenten zullen aan komen. Intusschén hebben verschcidene^gemeenten nog oude aardappelen, die eerst moetelTvorden opge geten, voordat zij nieuwe aardappelen ontvangen, zóodat het in sommige gemeenten nog kan voor komen, dat men b.v. nog een week oude aardap pelen te eten krijgt. Ve/moedelijk zal echter in de laatste dagen van Juni de geheele binnenlandsche consumptie van nieuwe aardappelen zijn voor zien. Dan komt er vrij spoedig een oogenblik, zooals elk jaar, dat er veel meer aardappelen zijn, dan voor de binnenlandsche consumptie noodig zijn, eft dan moet dus beslist worden, wat er mef aie nieuwe aardappelen gebeuren zal. Vermoedelijk zal de vraag voor de binnenlandsche consumptie dit jaar veel grooter zijn dan het vorige jaar; maar toen zal er, nadat aan de binnenlandscne consump tie volkomen zal zijn voldaan, een teveel aan aard appelen overblijven, die gerooid moeten worden, omdat anders gevaar voor ziekte te groot is en bovendien het land vrij.moet komen voor de na- teelt. met name van savoye- en bloemkool en dub bele sperzieboonen, terwijl deze vroege aardappe len niet gewaard kunnen worden. De mógelijkheid bestaat daarom, dat een deel daarvan voor uïïVoer zal worden bestemd als ruil object voor in te voeren goederen. Maar daarom trent is dit in tegenstelling met berichten dien aangaande op dit oogenblik nog niets beslist. Niet alleen is nog geenerlei percentage vastgesteld, dat eventueel voor uitvoer bestemd zal worden, maar ook omtrent de vraag, öf uitgevoerd zal wor den, is nog zelfs niets besloten. Alle berichten dienaangaande zijn dan ook volkomen uit de lucht gegrepen. Wat de verwachting betreft van uitvoer. J>eius- tende op het zenden v.an kratten van Duitsche zijde naar Langediik, onze zegsman achtte het mogelijk, dat inderdaad kratten daarheen gezon den zijn. Dit moest dan hieruit verklaard worden, dat men van die zijde gereed wil zijn met verpak kingsmateriaal, voor geval er uitvoer mocht komen, hetgeen men te gereeder kan doen, omdat die krat ten later, indien er geen uitvoer van aardappelen komt, toch gebruikt kunnen worden voor de ver zending van uien en kool. Ten slotte vernamen wij, dat verwacht wordt, dat de voedingswaarde van de nieuwe aardappe len zeer goed zal zijn, omdat zij tengevolge van het rervberverbod rijper worden gerooid en zij door het gemis aan regen ook minder watergehalte hebben. De voedingswaarde van de nieuwe aard appelen zal dus vermoedelijk niet geringer zijn dan van de oude. Hngelscbade. Zondagmorgen in de vroegte is tijdens «en kort onweer ae Noord-Zijpe geteisterd door een hevige hagelbui. Groote hagelsteenen, later ijsbrokken, kletterden neder, Over een breede strook lands is de bui heen getrokken en heeft daar zeer groote schkde toegebracht aan de te velde staande ge wassen. Bloesems en bladen en stengels zijn afge slagen. de aan de planten gebleven bladen zijn als doorzeefd. De boaera was als met een ijslaag be dekt. In een korte spanne tijds is door Moeder Natuur die pas voor een verkwikkenden regen had ge zorgd en alles een praghrtg aanzien nad gegeven met rijke belbften voor den oogst, heel wat voedsel vernietigd en heeft aan groote verwachtingen den bodem ingeslagen. Zondagavond vergaderde in het café van den heer A. Mijts de Protestantsche Kiesvereeniging. Nadat de vergadering met een welkom door den voorzitter, den heer Pluister was geopend en de notulen waren gelezen, kwam aan dq orde reke ning over het afgelaopen dienstjaar. Ontvangen was f 64.93, uitgegeven f 9.40, alzoo een voordeelig saldo groot f 55.53.. Na onderzoek door de heeren H. Kossen en J. Glas werd deze rekening onver anderd goedgekeurd. Tot bestuursleden werden herkozen de heer A. Mijts, secretaris en gekozen in de plaats van den voorzitter, niet herkiesbaar, de heer Woutman. De voorzitier stelde de vraag, welke partij wu bij de a.s. verkiezing moeten steunen. Het antwoord hierop was algemeen vrijzinnig-democratisch. Be sloten werd dan ook om abuizen te voorkomen met de stemming de leden voorde verkiezing strooi biljetten te zenden, waarin dan wordt aangegeven in welk nummer een hokje moet worden zwartge maakt, voor ons dus 12. Hierna volgde sluiting. Zondagavond gaf het fanfarecorps „Crescendo" een concert, onder leiding van den heer P. Pran ger, in de openlucht, dat prachtig slaagde. Het weer was mooi en veel publiek genoot van de muziek. Vrijdag 14 Juni togen de scholieren van school I en uit ae Moerbeek (uitgezonderd zij, die naar Amsterdam mogen) trots den stevigen bries met een aantal rijtuigen naar de Schoorlsche duinen. Of daar genoten is I Daarna naar Bergen. Hier be gon de regen er „'n natte boel" van te maken en later te Egmond a. Zee moest, wat te,betreuren viel, zelfs van het zoo aardige strandvermaak wol den afgezien. Maar evengoed kwam de jeugd op gewekt, zingende en joelende, in prettige stemming van 't „uitje" thuis. Zuster J. Klip alhier is benoemd tot verpleegster bij 't Groene Kruis te Holwerd (Fr.) met ingang van 1 Juli 1918. ."Mi -V Laagzijde B 50, nabil de Markl Schagen. Boter zónder bons. Het Rijksbureau voor vleesch en vetten heeft deze week aan de boterfabrieken een zekere hoe veelheid boter vrijgegeven, welke aan de melk- leveranciers der fabrieken zonder bon mag wor den afgegeven om deze tegemoet te komen bij de verplichte melklevering aan de fabrieken. Spionnage. Zaterdagavond zijn te Middelburg gearresteerd de Belg M. S., wonende te^Middêlburg, de soldaat W. P. v. L. van het garnizoen te Biggekerke en zekere I. L. uit Souburg, ter zake van spionnage. De soldaat, die gedegradeerd# sergeant is, had een sergeant der staf te Vlissingen verzocht ge heime militaire stukken ~te leveren om ze te ver- koopen aan iemand ten behoeve van een der oor logvoerende landen. De sergeant zegde dit toe, maar lichtte zijn snperieurèn in. Ten slotte ont stond een complot vap 6 personen, waarvan een de stukken zou koopen. Deze kooper, inspecteur der recherche uit Rotterdam, was Zaterdag in het huis van den Belg aanwezig met de drie gearres teerden, den sergeant en een burger, die in dezen de politie belangrijke diensten verleende. Nadat de koop gesloten was, werd het drietal' gearresteerd en gisteren naar Roosendaal 'overgebracht Nog meer personen worden verdacht Trenrig, 4 Het Eindh. Dagbl. deelt uit Gheel mede, dat al daar een vreeselijk «ngeluk is voorgevallen. Een zoon, Awee dochters en een logé van den heer F. Verhdyen, waren aan het roeien op Manfeld'skuil. Midden op het water sloeg de boot om en de vier inzittenden, die geen van allen konden zwemmen, verdronken, Een oplichter. De politie te Groenlo heeft de hand gelegd op een gevaarlijk sujet Deze, zich uitgevende voor een Belgisch uitgewekene, was het op eenig'e plaat sen gelukt eenvoudige lieden voor •aanzienlijke be dragen op/ te lichten. Een landbouwer onder de gemeente Lichtenvoorde werd zelfs voor f2500 de aupe van zijn bedriegerijen. Een porttet aan den wand was het middel, waar door hij zich de gunst van dien man en zijn gezin wist te verwerven. Het slelde de zuster van den boer voor, die in België in een klooster vertoefde en daar door oorldgsgeweld om het leven moest zijn gekomen. De oplichter had zich vermoedelijk laten inlichten omtrent de familie-bmstandigheden van het gezin. Bij zijn bezoek verklaarde hij, de zuster in zijn armen uit het in brandzeschoten klooster te heb ben gered. De goede .lieden eindigden met den man f2500 te geven, waarmede Jiy in den omtrek een kleine boerderij zou beginnen. Dit bedrag zou hij later aflossen. Sedert de raan zich niet meer liet zien, begon men argwaan te krijgen en waarschuwde men de politie. De oplichter hield zich schuil in een ver dacht huis in de onmiddellijke omgeving van Groenlo. Bij zijn aanhouding, die met krachtig ver zet van de zijde der bewoners van dit huis gepaard ging, had hij nog slechts f40 in zijn bezit. Ter confrontatie naar de Lutte bij Enschede overge bracht, werd de aangéhoudene herkend als de per soon, die aldaar soortgelijke schelmstukken had uitgehaald. De Vereeniging ter Bevordering van Getrouw Schoolbezoek te Wfcringen vergaderde Vrijdag avond 14 juni ten lokale van den heer H. Koster te Oosterland. Nadat de collectanten hun bedragen bij de penningmeesteresse gestort hadden, bleek het, dat de lijsten in totaal f 376JM hadden opge bracht. Besloten werd, dat met de oudste leerlingen een reisje ondernomen zou worden op Dinsdag 25 Juni a.s. naar Schoorl en Bergen. Hiervoor komen 113 kinderen in aanmerking. Den jongeren zal tus schen 10 en 15 Jpli een plaatselijk feest bereid wor den, hetwelk 28 Juni nader geregeld zal worden, 't Is dus den volgenden Dinsdag voor Wieringen vroeg in de veeren. 's Morgens half zes vertrek uit de»haven, wat voor de verstwonenden beteekent, om vier uur van huis. 't Wordt een volle dag, doch dat is niets, als het weer maar met ons is. De kermis zal dit jaar niet, zooals in het num mer van 1 Juni jl. werd vermeld, worden gehouden van 21 tot en met 23, maar, van 28 tot 30 Juli. In den Westpolder doet zich een geval van rood vonk voor. Zatérdagavond 15 Juni hield de vereeniging „Dopr Recht en Eenheid Vooruitgang" een vergadering in de zaal van den heer G. Borst. Na opening door den voorzitten, uen heer C. Tiel, leest de secretaris, de heer S. Spigt, de np- tulen, welke onveranderd werden goedgekeurd. Hierop doet de heer L. Sipman als penningmees ter rekening.en verantwoording over 1917. L»e ne- scheiden, door de heeren A. Langereis en A. a Graaf nagezien, worden in volmaakte orae d qj- den. Er blijkt uit, dat er een batig saldo is van f 45.85. Uit het overzicht van den toesta:nbd 1918 blijkt er evenwel reeds een tekort tê bestaan V Alsnu is aan de orde een bestuursverkiezing, wegens periodieke aftreding* van den heer L 1 iel. De afgetredene wordt herkozen met algemeene stemmen op één na en neemt zijn herbenoeming Daarop komt de candidaatstelling voor Hoofdin gelanden ter sprake. Aan de beurt van aftreding zijn de heeren J. A. Waiboer .en K. A. Kaan. De laatste wordt door de vereeniging opnieuw candi- daat Jgesteld, terwijl in de plaats van den eerste die aan enkele leden uitdrukkelijk verklaard had bedankt te hebben, als candidaat gekozen wordt dé heer T. P. Waiboer. In plaats van de heeren A. de Graaf en H. Pateer, die beiden bedankten, wor- dei; door de vereeniging gecandideerd de heeren D. Stammes en J. Smit Az. Bij deze keuze heeft vooral de wenschelijkheld doorslag gegeven, dat de Hoofdingelanden zoo mogelijk in den Polder zelf wonen. In de Schager Courant zullen de ge kozenen aanbevolen worden. Bij de rondvraag vestigt de heer A. de Graaf de aandacht op de wijze van stemmen. Deze is zijns inziens geheel verouderd en het wordt hoog tijd dat hierin een verandering wordt gebracht. Im mers. hoe ver de afstand voor de stemgerechtigden ook moge wezen., men moet allemaal naar de Klei- nesluis komen om zijn stem uit te brengen. En is er herstemming, dan moet die nog denzelfden dag plaats hebben. Wie aan deze herstemming dus ook nog deel wil nemen zijn het grootste gedeelte van hun dag kwijt; of wel, men gaat, door zijn bezig heden gedwongen, naar huis, waardoor de nerstem- ming dikwijls geheel anders uitvalt als bij blijven het geval zou geweest zijn. Waar nu de Staat zelf is voorgegaan, door uitbreiding van het aantal stembureau! het den kiezers gemakkelijk te maken, daar meent spreker, dat men dit goede voorbeeld heeft te volgen. De opkomst van stemgerechtigden zal er stellig te grooter door worden. Voorts acht hij het, in verband met het voorafgaande, wensche- lijk, dat de herstemming niet op denzelfden dag, maar met b.v. een week verschil zal plaats hebben. Spreker begrijpt zeer goed dat noch ae vereeniging noch het polderbestuur zelf hierin op stel en sprong verandering kan brengen, maar men kan toch adresseeren in dien zin, waartoe door de vergade ring dan ook met algemeene stemmen besloten wordt. Hierna sluit de voorzitter de vergadering. Den goheelen Zaterdagavond fs het rumoerig In de stad gebhwen. Op verschillende plaatsen en voor het huis van den burgemeester mr. L. W. C, van den Berg hebben opstootjes plaats gehad. Tegen "half 11 werd net wat kalmer. Zondagmorgen 10 uur .zouden de betoogingen onder leiding van het Revoiuüonjaaire Co. mité opnieuw beginnen. Om half 9 stonden Zondagmorgen voor het huls van den burgemeester reeds een massh volk, hoofdzakelijk nieuwsgierigen, die door de politie tot doorloopen werden aangemaand. Tegen 10 uur onder het luiden der kerkklokken verscheen de leider/van de beweging, zekere Bauer. die van het bordes voor de voormalige fundatie van Renswoude, gelegen viak naast de woning tan "het hoofd der gemeente het volk toesprak, en het schande noemde; dat de burgemeester geen aanlapt pelen had ter beschikking gesteld, hoewel er aan 't stations eenige wageons stonden en hij 'daar gisteren toezegging voor gedaan had. Indien de, burgemeester weigert wat eten te geven, voor ons en onze kinderen, dan zullen we zelf gaan naar de plaatsen waar de leven^middelenen liggen opgeslagen. De politie trachtte tevergeefs het volk tot doorloopen aan te manen. Als een muur bleef het telkens stapn. Half elf ongeveer verscheen een detachement soldaten onder comman do van eten sergeant Onmiddellijk werden ds soldak ten, voor het rneerendeel tot de jongste lichting ba hoorende, van alle kanten door vrou wen en maWieif omringd om hen te bewegen toch vooral niet te schieten en om le weigeren aan eventueel daartoe te gaven bevelen te voldoen. Do sergeant gaf de burgerij In overweging door te loopen, aan zou er niet geschoten worden. Langzamerhand vertrok het meerendoel van de sqam. gestroomde® onder wie heel wat mipder.edele elexnen. ten tiaar do zoogenaamde Koedenbrug, het emplacement van de Hpllaiidsche IJzeren Spoorweg, alwaar dfi lood. sen met levensmiddelen en vaggons met aardappelen zich bevondten. Ook hier hMa de leider Bauer van een treeplank van een goederenwagen-weer toespraken tot de steeds grooter wordende massa. Do mannen eui vrouwen moesten zich langs de spooriljn verspreiden. Op het Sein vam Bauer zou dan tot 'do plundering worden overgegaan. Een aantal pohtiecagentten, een dé. fjfchement soldaten van 15 "man onder commando van een sergeant bewaaklcn het terrein. Onderlusschten wa. ren nog eenige artilleristen -te jxaard gerequireerd. Do leiding liet hier aanvankelijk veel te wenschcn. Tegen half J2 verschenen aanvullingstroepen onder commando van den reserve 2en luitenant Klein, waarna langza merhand tot het ontruimen van het statiomsemplaco. ment werd overgegaan. De burgers hadden ondertu^. schen Inog kans cozlen van een loods eenige plankOT los te breken. Harde slagen werden hier uitgede-io. Eon der rechercheurs werd de jas van het lichaam ge scheurd, een ander werd in den arm gebeten eln kreeg een slag op het4 achterhoofd. De eerste daarna xn do lucht geschoten, het sein tot on 8 was gegeven. Het paardenvolk werd op de mass zondert, -gevolgd door politie en Was hot salvos worden afgevuurd, in een wifhl-v nist terrein ontruimd Toen kwam c-r P 8^ Den leider Bauer sprak volk kQr treden van politie™1^Irepnubiicke vrouw, die met vergeleek dcdobourecoisie en noemde de mi u^f^winoozo instrumenten In de haind van tte dak?- gij moest bogrijppn dat wijl hier niet komen 'voor ons genoegen, maar alleen gedreven door den fionflor zoowel van ons zelf als voor onze arme kiml. - ,i«tyvi Gii moest u schamen om te schieten op weer. 1™'vrouwen en kinderen. Daarna werd overgegaan tot het ontruimen van deb Parallelweg, den toegangsweg tot het emplacement, waarL na deze wegen door, soldaten van den motorditenst, ar. tineristen en flfitie bewaakt bleven. Bij het afspringen,/ van een hek brak een 56.jarlge man het rechterbeen. Een vrouw, /Jio zich met een kinderwagen tusschen het publiek bewoog, werd de wa gen ontnomen, die over een hek iln eten sloot geslingerd werd. Met moeite kon de moeder haar kina er nog uitnomen. Dnt het geruimen tijd duurde voordat vol doende militairen aanwezig waren, "Vindt zijn 'oorzaak in de omstandig*1 ad, dat slechts enkelen in' de ka. zeine aanwezig v. „ren. Des middags 2 uur hebben een 30-tal vrouwen den winkel van den kruidenier Van Oosten aan de Ilooikade gedeeltelijk geplunderd. Een van hen bel de aan, vro^g den winkelier boon en omdat ze geen

Schager Courant | 1918 | | pagina 1