1 Alratiitü- Uitgevers: TRAPMAN Co. DIM 9 JULI 1918. Uit en Voor de Pers. Ingezonden Stukken. Binnenlands»vL Nieuws. 61ste JJargang. No 6238. Dn bUd verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 ure wor- den ADVERTEN'TIËN irt het eerstuitkomend nummer c «pianist. SCHAGEN, LAAN D 5. lat. Teleph. No. 2§. Prijs per 3 maanden fl.10; per post fl.30. Losse nummers 5 een» ADVERTENT1ËN van 1 tot 5 regels f0.6S. iedere regel meer l2cent !Bewijsno. inbegrepen). Groote lelt. worden naar plaalsr. berekend Afupliii&lpril ür. KUIJPtR CN Ut VtRKIEllNp Uit de Standaard (a. r.) In zooverre zijn we ditmaal niet ongelukkig ge weest, dat we iets van de in 1913 geleden schade inhalen, maar dit mag ons niet doen voorbijzien, dat we ook nu nog op een zwak cijfer te staan kwamen, en dat tal van afgezworven groepjes in de Tweede Kamer naast en tegenover onze club komen te staan. Gevolg hiervan is, dat. al- denken we aan een Kabinetsformatie in ouden trant van het trio der Antirevoluiiorrairen, Roomsch-Katholieken en Chris telijk-Historischen. we toch slechts k pari komen en nog heugt 't ons uit de dagen van Mr. Wintgens welke politieke ellende uit zulk een k pari pleegt geboren te worden. Niet voor de Roomsche Staatspartij, naardien hier te lande een kerkelijke saamhoorigheid haar staats lieden, ook waar politiek verschil opdoemt, krach tig bijeenhoudt. Men ziet dit in de Eerste Kamer. De Roomsche bevolking is ongeveer één derde van de geheele Landsbevolking, en toch zetelt ér een Roomsche voorzitter met 17 tegenover 33 stemmen. Gaat nu ook in de Tweede Kamer bij alle overige groepen de verdeeldheid'steeds verder door, dan loopt het er ten slotte op uit, dat de Roomsehen, die één blijven, ook hier niet alleen de sterkste fractie zullen blijven, gelijk ze die nu roeds zijn. maar dat ze ook hier de verwante fractiën van de Antirevo lutionairen en Christelijk-Historischen allengs ge heel overheerschen zullen. Nu is 't ons. Antirevolutionairen, ditmaal gelukt, niettegenstaande- de reactie van een deel aer ar beiders, ons niet alleen te handhaven, maar zelfs nog iets vooruit te komen, terwijl de Christelijk- Historischen nog eer iets daalden dan dat ze won nen; en gevolg hiervan zou, bij combinatie, zijn, dat.de Roomschen van zelf numeriek de leiding in handen hielden. .Brak dan,, na vier jaar. de tijdelijke combinatie weer uiteen, dan zouden de Roomschen hun sterke positie onverzwakt in handen houden, wij daarentegen zouden de wrange gevolgen te dragen hebben. Tegen een Rechts Kabinet, onder zoo uiterst ge waagde verhoudingen, rijst uit dien hoofde al aan stonds overwegend bezwaar. Te steunen op de ons schijnbaar verwante Ka merleden, zooals Staalman, Van de Laar enzzou bovendien niet mogen. Willen al zulke Kamerleden bij een ingediend voorstelvoorstemmen.dat moéten ze zelve weten, maar met geen van deze eenlingen mogen we ook maar in schijn eenig accoord aan gaan. De heer Staalman, v. d. Laar ea. staan ge heel buiten ons. hebben niets met ons uitstaande, en kunnen op geenerlei wijs al» tijdelijke hulpen door ons aanvaard worden. Ze benooren niet tot de onzen, zelfs niet tijdelijk, maar staan voor ons als ingedeeld bij de oppositie. En zou reeds van uit deze alzijdige gezichtspun ten een ministerieel accoord voor ons een uiterst bedenkelijk karakter dragen, het is zoo goed als atgesneden door het electoraal program, waaronder men van Roomsche zijde optrok. Hoe men toch dit program ook Vergoelijke, op geenerlei wijze valt te loochenen, dat het een con-- tra-militaristisch karakter droeg. Ook zonder dit te willen overdrijven, valt toch op geenerlei manier tegen te spreken, dat het. uit militair oogpunt, zoo voor 't moederland als voor de Koloniën lijnrecht tegen ons program overstond. Voor ons eischt de veilige toekomst voor ons land en voor onze kolo niën, dat er ten deze doorgetast worde en dat bin nen de twee komende decenniën Nederland in •taat van tegenweer worde gebracht. We staan nu voor een opgezette val, en wee den Staatsman van Antirevolutionaire zijde, die zich in deze val lokken liet. Er moet thans, buiten den normalen loop om, raad geschaft worden, maar in geen geval mag de 'Antirevolutionaire partij zich in den val laten Jok ken even* alzoo haar toekomst verspelen. Licht, dat er van over en weer enkele pasepkomende staatslieden gevonden worden, die tijdelijken hulp dienst willen verleenen. maar. in geen geval mogen onze staatslieden .van eerste kaliber thans hun toe komst verspelen* Geen twijfel toch of zulk een saamgetroggeld Kabinet zou straks in politieken smaad ten nnder- gaan en de tegenpartij zou zich al spoedig over ons vroolijk maken, indien we zulk een spel der onnoozelen hadden aangedurfd, en niet lang na dezen zou het Kabinet toch schaakmat worden K«et en de politieke reputatie van wie er zich a«n gewaagd hadden, hebben afgedaan. Toch leide niemand hieruit af, dat o.i. alle enger verband met de Roomsche Staatspartij, zou zijn Prijs te geren. Nog voor kort spraken we zei Is de verwachting uit. dat de tijd te komen stond, \vaarin we bij overeenkomst de overschietende stemmen sa»m zouden combineeren. Thans echter staan we voor het feit, dat de sinds vijftien jaren in de aangenaamste vertrouwelijkheid ■et dé Roomsche (Staatspartij, op Schaepman.s initiatief en voetspoor, één lijn trokken en dat des niettemin bij de nu intredende nieuwe tactiek de Roomsche Staatslieden schier deden of ze ons niet kenden, geheel hun eigen weg gingen en zelts net afscheid nemen in den steek néten. Dat nu had ten gevolge, dat we weer met twee programmata tegenover elkander kwamen te staan en dat wij, Antirevolutionairen, als de zwakkeren »n het aantal, voor het behoud van onze positie op onze hoede hebben te zijn. We betwisten in niets aan de Roomsche Staats heden, om te haddelen gelijk ze handelen. Onzer- aijds zullen we doen wat doenlijk is om straks Weer op vertrouwelijken voet saam te werken. Doch hiertoe is dan overleg en afspraak op be paalde ounten noodig en zulks wel in een sterk staand Kabinet. Dit echter is op dit oogenblik niet op te bouwen ®n vandaar dat het ons volstrekt ongeoorloofd is ®P dit oogenblik als minderheid een accoord aan gaan dat in de uitvoering ons fataal zou worden. Afgeluisterd s Is stemming geweest en stemplicht zegt de wet, Maar waar zijn de Kiezers gebleven? 't Is of het publiek zich ook tnans nog verzet Nu 't stemvolk zijn zin is gegeven. 01 spreekt hier een strijd tegen 't wettig gezag? t Publiek wil van dwang niet meer weten. Waar blijft ny de orde? zoo luidde 't beklag an een vriend, die dit niet kon vergeten. Maar een ander, die 't woordje „gezag" had gehoord, •Sprong op van zetel en brulde: 't Gezag 1 dat alleen heeft de wereld vermoord I Asjeblieft aan 't gezag dus geen hulde. Wat heeft het gezag van de wereld gemaakt? Een chaos van strijd en ellende. Door moetwil is d'aard onbewoonbaar geraakt. Zooals de historie 't niet kende. 't Gezag, Mijne Heeren, keert nooit meer terug, Daarvoor is het einde te treurig. Al wat nog bestaat is wanhopig en stug. Neen, niets is gezond meer en fleurig. En dat is de schuld nu alleen van 't gezag En zij, die aan hooger gelooven, Die bidden en smeeken bij nacht en bij dag: 't Gezag, werpt dat onderst boven 1 Nieuwe Niedorp, 6 Juli '18. J. KUILMAN. Ue Kabinetscrisis. In verband met de ontslagaanvrage van de Mi nisters heeft de Koningin saterdag in audieptie ontvangen de voorzitters van de Eerste en van de Tweede Kamer der Staten Generaal en den vice- president van den Raad van State. Volgens „De Maasbode" z.iu het niet onwaar schijnlijk zijn, dat de heer Colijn belast w«rd met de vorming van een kabinet, waarin de heer Iden- burg de portefeuille van koloniën voor zijn reke ning zou nemen. Wijders staat volgens genoemd blad vast, dat voor de crisis-aangelegenheden een afzonderlijk de parlement zal worden geschapen. Niet onwaarschijnlijk is het, dat naar voren zul len treden mr. Th. Heemskerk als minister van justitie en de heer De Geer (Christel -Hist.) als mi nister van binnenlandsche zaken, dit in verband met de financieele gelijkstelling van het onderwijs. Als katholieke leden die in een eventueel rechtsch ministerie zouden kunnen optreden, noemt men op 't oogenblik prof. Aalberse voor sociale aange legenheden (landbouw) en den heer M. C. E. Bon- gaerts. VerkiezinQsveria. Toen men Woensdagavond op het hoofdstembu reau op het stadhuis te Bergen op Zoom druk be zig was met het opnemen der stemmen, kwam plot seling een lid vafi het stembureau van het naburi ge dorpje Huijbergen binnen met de verzegelde stembus dier gemeente. Hij had er nog al hard voor gereden om op tijd present te zijn. En het kostte heel wat moeite hem aan het verstand te brengen dat hij naar zijn e gen gemeente zoo gauw mogelijk terugrijden moest. (Ik nieuwe Kamer. Den heer Staalman, chisten-democraat, heeft Onze Courant, het roomsche orgaan van Hoorn, telegra fisch gevraagd, of hij tot rechts of tot links gere kend wil worden. Het antwoord luidt: „Wij belijden opperhoogheid Gods in Staat en in recht van aen Staat". De Meierijsche Courant te Eindhoven ontving van mr. dr. van de Laar, gekozen Kamerlid der Chr. Social. Partij op haar desbetreffend telegrafisch verzoek het antwoord, dat hij als voorstander der christelijke politiek uiteraard tot de rechtsche partij behoort. Juwcelen onlvreemd. Ten nadeele van een gast van het Badhuis te Laag-Soeren is vAir een waarde van fbOOO aan ju- weelen ontvreemd, die werden terggevonden on der zand bedolven in een droog putje nabij de badinrichting. Als verdacht van dien diefstal is- aangehouden J. K., huisknecht, atkomstig uit Arn-, hem. die na verhoor gevankelijk naar Arnhem is overgebracht en ter beschikking van de justitie ge steld. Aan den vinder van de juweelen werd een belooning var, 1 600 gegeven. Ten nadeele vaneen anderen gast is een kostbare broche van hooge waarde gestolen, die nog niet terecht is. Aardappelen naar Duitschland Het Ned. Corr. bureau meldt inzake den uitvoer van aardappelen naar Duitschland en de daarte genover bedongen contra praestatie, dat tegenover tien uitvoer van 2000 waggons aardappelen, een hoeveelheid, die beantwoordt aan ruim 5 consumptie, hier te lande, staat de invoer van 5UUU waggons h 10 ton kolen, zoo mogelijk gaskolen, waarmede ongeveer voor 20 dagen in de behoelte der gasfabrieken zal kunnen worden voorzien. Wor den minder aardappelen uitgevoerd, dan zullen ook evenredig minder Kolen worden ingevoerd. Gelijk bekend, moeten bovendien evenveel aardappelen beschikbaar worden gesteld voor Engeland, als naar Duitschland wordt uitgevoerd. Tot heden werden 500 waggons aardappelen uit gevoerd, d. w. z. de behoelte van Nederland voor ongeveer anderhalven dag. Boschbrnnd. Zaterdagnacht stonden de uitgestrekte bosschen, behoorende» tot het bij Steenwijk gelegen landgoed de Ehze, eigenaar de heer Onnes van Nijenrode, op drie plaatsen in brand. Op verren ufstand was de vuurgloed te zien. Eenige hectaren bosch gin gen verloren. Vermoed wordt, dat men hier met kwaadwilligheid of wraakneming te doen heeft. De heer Onnes heeft enkele dagen geleden een 60-tal arbeiders uit zijn dienst ontslagen. Er is- f 500 uit geloofd voor aanbrenging van dader of daders. Twee personen, verdacht van brandstichting, zijn gearresteerd. Ontrukt Een dief, in gezelschap van twee handlangers, heeft op het postkantoor te Leiden den landbou wer Segaar, uit Leiderdorp, een portefeuille met f 500 aan bankpapier ontrukt. Een djer handlangers werd d.oor den landbouwer vastgehouden en aan de politie overgeleverd. Later zijn nog tweeperso nen, onder wie de vermoedelijke dader, door de recherche aangehouden. Thee De minister van landbouw heeffi in afwijking van zijn beschikkingen van 21 Maart en 25 Mei 1,1. bepaald 2ij, die niet tijdig bon 19 van hun thee- en kof- fiekaart bij een detaillist inleverden en derhalve thans nog in bezit zijn van een thee-en koffiekaart waaraan zoowel bon 19 als bon 21 nóg gehecht zijn, zullen het thans vastgestelde theerantsoen kunnen bekomen, indien zij hun thee- en koffiekaart aan bet Rijkskantoor voor Thee en Koffie, Visschers- dam 5, Amsterdam vóór 20 dezer inzenden, met nauwkeurige vermelding van adres en woonplaats Van den afzender. Door dit kantoor zal, na inneming van bon 19, de^ kaart aan den belanghebbende zoo spoedig mo gelijk worden teruggezonden met vermelding, bij welken winkelier in de woonplaats van den aan vrager tusschen 1 en 15 Augustus op vertoon van de thee- en koffiekaarten, tegen inwisseling van bon 21 anderhalf ons <hee zal zijn te bekomen. iiruugle. Door de langdurige droogte en de steeds koude noordelijke winden is de toestand voor het boeren bedrijf op de hooge Friesche zandgronden kritiek geworden. De gehooide landen zijn nog even kaal als voor 3 A 4 weken toen ze gemaaid werden. Van het groen is geen sprake en menig veehouder heeft geen weide voor zij vee meer. Hij moet nu al hooi voederen van de eerste snede, waarvan de oogst ook al niet ruim was. Door de droogte zijn de wij ken tusschen de landen zelfs niet meer bevaarbaar door leege vaartuigen en gaat het vee er door waden, om land te zoeken, waar nog wat gras te vinden is. Voor de boeren een groote last. Op de bouwakkers is het al even droog. De veld vruchten zijn in de laatste 2 weken niet gegroeid. Er zal spoedig regen gevolgd door warm weder moeten komen om nog een matige oogst te krijgen. Ruim zal hij al ni.et meer worden. liet vet (boter) rantsoen verminderd tol 25 gram per dag. De Minister van Landbouw heeft d.d. 6 Juli tot de gemeentebesturen de navolgende circulaire gericht „Ik heb de eer u mede te deelen, dat met ingang van 15 dezer de geldigheidsduur der margarine- kaarten, mélange-kaarten en boterkaarten wordt verlengd tot tien dagen en dienovereenkomstig het vetrantsoen wordt teruggebracht tot 25 gram per dag. De bon der 7de week van de vetkaarten voor het 1ste tijdvak is mitsdien geldig van 15 t.m. 24 Juli; eerst op den 25ste Juli e.k. vangt de termijn van den geldigheidsduur van den 8sten bon aan. Tot deze verlaging van het rantsoen zie ik mij genoopt met het oog op de zeer ongunstige vet positie. Sedert maanden vindt geen aanvoer van grondstoffen van overzee meer plaats; nog korte lings ingestelde pogingen van belanghebbenden om vetten uit Noora- of Zuid-Amerika aan te voeren, hebben geen resultaat opgeleverd, terwijl ook niet te verwachten is, dat binnen niet te lange tijdruimte uit onze koloniën, waar overvloedig voorraden aan wezig zijn, vetten of grondstoffen daarvoor zullen wofaen verkregen. Voor de voorziening met het vet staan gedurende de eerstvolgende maanden derhalve uitsluitend ter beschikking de nog aanwezige voorraden grond- stoffefi, benevens de eigen productie aan plant aardig en dierlijk vet w.o. boter. Eene verlaging van het vetrantsoen is onver mijdelijk. Stelt men den eisch, dat het verbruik zoodanig geregeld moet worden.dat de beschikbare voorraad en de te verwachten productie voldoende zullen zijn om de verzorgihg met vet tot 30 April e.k. te waarborgen, dan zou het wekelijksch rant soen zelfs niet hooger gesteld kunnen worden dan 125 gram. Ik heb gemeend vooralsnog tot eene zoo groote vermindering van het ^rantsoen niet te moeten over gaan tot eene terugbrenging van het rantsoen op 125 gram. bestaat naar mijn meening eerst dan dwingende aanleiding, indien met eene groote mate van waarschijnlijkheid moet aangenomen worden, dat vóór 30 April eik. geen tijdige aanvulling van onze voorradèn van uit onze koloniën zal kunnen plaats vinden. Besprekingen, ten einde deze aan vulling te verkrijgen, zijn gaande, en het komt mij niet wenschelijk voor op het resultaat daarvan vooruit te loopen e» eene mislukking der onder handelingen te veronderstellen. Hebben de onderhandelingen evenwel geen gun stig gevolg, dan zal het vetrantsoen onvermijdelijk weder verlaagd moeten worden, al naar gelang het vastgestelde rantsoen van 25 gram per dag langer gehandhaafd is, zal het toekomstige rantsoen lager gesteld moeten worden, zoodat in geval van achter wege blijven der aanvoeren, liet rantsoen zeer waarschijnlijk niet grooter dan 100 gram per week zal kunnen zijn. Het behoeft geen verder betoog, -dat. de nu en dan opduikende berichten omtrent een voorgeno men uitvoer van boter, van allen grond ontbloot zijn. Wellicht is het niet overbodig hierbij op te merken, dat na Maart j.1. in het geheel geen boter is uitgevoerd. In genoemde maand werden in totaal 473 ton geexporteerd, terwijl na September 1917 op grond der toen gesloten economische overeenkom sten in totaal slechts 8000 ton boter zijn „itgevoerd. Concours hippique cn springconcours te Alkmaar. Door „Alcmaria", Vereeniging tot Bevordering van het Vreemdelingenverkeer zal op 21 Juli a.s. op het terrein van de Kcnnemer SportcluD te Alkmaar een concours Hippique en een spring concours voor officieren en neerrijders wor gegeven. HOOGWOUD. Besteding Voetbrug over de L.ingei eis. Ingeschreven door: Joh Leeuw Aardswoud. f2190.—J. Keesman G. Kuijners en. Jos, de Haan f<rjoo—Kistemakcr Berkhout, f2530.— Pr Houtci Benningbroek, f2590.—J. Zwaag Aards woud f2600.- F. potten Hoogwoud f2850.-; J. Smit "Veenhuizen f2865.— Wed, J. Ursem en zoon Opmeer, f2975.—. Gegund aan Joh. Leeuw te Aardswoud als laagste inschrijver. Raming f2036.— HOOGWOUD. Door den districts veearts te Alkmaar Is een ge val van rotkreupel geconstateerd onder de schapen van S. Kossen aan ae Fade plhier. CALLANTSOOO. Zaterdag 6 Juli 1918 had in het lokaal van deu heer S. Kos alhier ten overstaan van Notaris Vrij burg de verpachting plaats van rietgewas en ruigte uit de Zuidduineri en de z.g. Eendenkooi. Perceel 1rietgewas, K. ten Boekei f 200perceel 2, rietgewas, G. Baken Jbz, f 61; rietgewas en ruig te Eenderikooi. Jb. Mooij Tz. f 420. Ruigteperc. 1, D. Hoornsman f 142perc. 2, C. Bakker f 275perc. 3, W. Zeeman f 256perc. 4. T. Mooij Tz. t 261; perc. 5, Tb. Bakker te ZijpeflO; perc. 7, 8, 14 en 15, K. ten Boekei f 716: perc. 9 en 11, G. ten Boekei Kz. f 555; perc. 10, K. Filmer te Zijpe f 37perc. 12, P. Haas f 285perc. 13, C. Ka ter f 42. De totale oijbrengst beloopt f 3242 tegen f 1685.50 in 1917. w CALLANTSOOG. Bij Koninklijk Besluit van 26 Juni 1918 No. 50 zijn de Statuten goedgekeurd van de Vereeniging tot Bevordering van bet Vreemdelingenverkeer t« Callantsoog. CALLANTSOOG. Naar wij vernemen zijn de roeiers der redding boot, die indertijd hun ontslag als zoodanig hadden aangevraagd, in overleg met de Noord- en Zuid- Hollandsche Reddingmaatschappij, op die ontslag aanvrage teruggekomen, zooaat de vroegere be manning der boot gehandhaafd blijft. t Het ligt in de bedoeling Dinsdag 16 Juli a.s. een o'efeiring met de reddingboot te houden, mogelijk ook een oefening met het aljiier gestationneerde vuurpijltoestel. NIEUWE NIEDORP. Zondagmiddag 7 Juli werden belangstellenden en die waren vrij talrijk kosteloos onthaald op een matinée-musicale in „Prins Maurits" alhier. 't Was Niedorp's Strijkorkest dat optrad ender di rectie van den heer Jb. Hovenier fr., een tempe ramentvolle leider, die het zaakje uitstekend bij elkaar weet te houden. Een half dozijn violisten, een cellist en een pianiste gaven ons een tiental aardige nummers van verschillende componisten te hooren, terwijl na harteliik applaus nog een tocgiftje volgde. Er was ambitie onder de spelen den die niet weinig gesteund werden door de gloed- volle leiding van hunnen nog jongen maarfunken directeur. En nu moge het gezelschapje nog jong zijn en het samenspel aan eenheid natuurlijk nog kunnen winnen, maar „volhouden" zij het devies, dan zal dit clubje, dat werk levert, de belangstel ling van muziekminnaars waardig, stellig veel be reiken, 't Was 'n zeer prettig middagje. Moerbeek. De driedaagsche kermis te Moerbeek, gemeente N. N'iedorp, op 7, 8 en 9 Juli, kenmerkte zich dit jaar door een ongekende drukte en bedrijvigheid. Alleen al het dozijn veelkleurig beschilderde woon wagens bracht het zijne er toe bij om een levendig geheel te vormen. En dan het paardenspel van Blanus, honden- en ezeltheater Bosco, schiettent, zweefmolen, hoepla, en tal van kramen en daarbij mooi zomerweer, met als gevolg daarvan een zee van menschen op de been. Dan, last not least de spiksplinter nieuwe herberg en danszaal van den heer Bart, n Heerlijk hoog temperatuurtje en tal van danslustigen, 'n goed orkest, 't was een ge zellig geheel. Moerbeek's kermis is er dit jaar een van beteekenis. Zuid-Zifpc. Met het maken van de droge sluis in denZijper- !s men begonnen. Aannemers van het werk zijn de heeren A. Eriks te Burgerbrug en E. Roo- zing te Petten. Wierinoen 'j ^5 aanhoudende droogte laat op oiis eiland ge ducht haar invloed gelden. De nooioogst, welke zich eerst goed Jiet aanzien, is lang niet mee ge vallen. 't Gras is zoo goed als op, zoodat het er voor den veeboer slecht uitziet. De te veld staande granen, voerbieten, aardappelen, enz. enz., lijden geducht onder de droogte. Ook heerscht hier gebrek aan drinkwater. HOOGWOUD. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer D. Rempt Wz. heeft met gunstig gevolg het propaedeuttsch- cxamen aan de Veeartsenijschool te Utrecht afge legd. KOLHORN. Op lijst I Unie Liberalen werden alhier 45 stem men uitgebracht, terwijl het getal leden der Unie Liberalen Kiesvereenigtng grooter is. De kleinste en nieuwste Kicsvereeniging, ald. Vnjz.-Dem. Bond vond meer instemming, nl. 65 stemmen. Het nieuwe Kabinet. In de „Haagsche Post" rijmt P. W. H.: Eenheidsworst en eenheidskleeding, Eenheidsklompen en sajet, Zal de toekomst nu ook brengen, Ons het Eenheids-Kabinet? Verkiezingsvaria. Op een der stembiljetten te Overschie stond, in- plaats van dat daarop gestemd was, de navolgende aanwnzingPsalm 8411. Ik koos liever te wezen aan den drempel in het huis mijn Gods, dan lang te wonen in de tenten der goddeloosheid. BEMIDDELING DOOR DE NEDERLANDSCHE REGEERING. Dc Noderlandsche Anti-Oorlog Raad stelt zich voor, Woensdag 31 Juli oen. groote openbare vergadering te belqggon te Amsterdam, 'sjGravemhago oii Rotterdam ter ondersteuning van het voorstel van dc heeren D rosse,huys, Kooien, en Rutgers in zake bemiddeling dér NedcrJandsche regserfag.

Schager Courant | 1918 | | pagina 1