UitgévérsTRAPMAN Co. 8CHAOEN, LAAN D I. Ut. t.liVk. No. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Raad van W ieringerwaard. DONDERIMfi 10 OCTOBFR 1018. 11 61ste Jaarnnnq. Nn 6801. Adiertentic- L blad. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgtns 8 uur wor den ADVEE I EN'11ËN in het eerstuitkomend |nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden f 1.10per post f 1.30. Losse nummers 5 ecnt. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.65, iedere regel meer 12 cent (Bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend Zitting van Dinsdag 8 October 1018. Ta hoogen prijs. i>e eerste zaak was contra den 37-jarigen schoen maker Jan Meijer, uit Hoorn, die tegen opvallend hoogen prijs thee had verkocht aan zekeren R. C. Redtih, iets dat door beklaagde thans wordt erkend. 'De O. v. J. vroeg bekrachtiging van hert gewezen vonnis. BeJeediging. Daarna kregen we Hendrik Eindhoven, een Hoorn sche sjouwerman, die op Zaterdag den 20sten April Maantje Brinkman heeft beleedigd, nadat hij eerst met haar zoom t/wlst had gehad. De O. J. «lachte 15 boete of 2 dagen hech tenis. No de toon. Een zoon van Hendrik Eindhoven, met name Pie- ter, die oojt ruzie had gehad met Maartje Brink man'» zoon en dien jongen had mishandeld, kreeg deswege een eisch tot f 15 boete of 10 dagen d* nor in, te liooren. oneerlijk, Jan Kessei, een werkman te Den Helder, was al daar op 29 Maart bezig bruinkoolbriketten te rijden naar de Marinewerf. Jan was zoo oneerlijk en zoo onvoorzichtig otm een der briketten zich weder rechtelijk toe te eigenen en onder zijn jas te stop pen. Dit werd gezien en Jan draalde er in voor een tusch tot eventjes een maand gevangenisstraf. Zonder betaling. De vijfde faak was tegen zekeren ,Jan' Koorn, een los werkman te Anna Paulowna. Er was in den avond van Zondag 21 April j.L een tooneelultvoe- ring met het gebruikelijke bal na in het café van den heer G. Borst te Breezand. Koorn was er in geslipt zonder entreebetaMng. Dat was iets wart. de lokaalhouder niet verkoos te dulden. Hierover ont stond al vrij spoedig kwestie tuesdhen den herber gier en Koorn. Borst wou er zulk een bezoeker uiit hebben, maar Koorn wenschrte ©©'n, de aanmaning om fatsoenlijk op te hoepelen geen gevolg te geven. Den slotte kwam de politie er aan te pas en groeide er een reohtezaakje van. Koorn werd heden als een lastig heerschap beschreven, dat weieens meer moei te veroorzaakt op uitvoeringen. öe O. v. J. requireerde f15 boete of 10 dagen hechtenis. Alweer beleedlglng. Petronella Francina Hermina .Sprokkreef, huis vrouw van den heer Bos, deed haren niet alledaag- schen naam niet veel eer aan, toen zij zich verlaag de om in hare woonplaats Hoorn een 24-jarig meisje, Antonia GhrisLina Aggenboch, een 'heel leelijken ti tel te geven. Die jonge dame liet zich geen belee- digingen welgevallen en diende doodeenvoudig eien aanklacht in. Een winkelier had hert tooneeltje mee gemaakt en liet de Rechtbank 'thans' van zijne we tenschap in deze proflteeren. De Officier eischte f 3 boete of 1 dag de petoet in. „Vol en xoet". Jan Zwart en Jan Snip, een paar stoere haring- trekkers, waren in den ajvond van 21 Maart j.L „vol en zoet" het lokaal van het Leger des Heils inge- waggeld, wen daarin een bijeenkomst werd gehou den. Ze maakten er veel te veel lawaai en moesten d'r uit. Maar met zoo'n paar reuzekerels ben je nu niet zoo dadelijk klaar! Toen de „nood aan den man was", verscheen gelukkig Noot, de politie agent, die inmiddels gewaarschuwd zijnde, het zaakje behoorlijk opknapte. De O. v. J. achtte hert oorbaar, tegen elk der orde verstoorders een week gevangenisstraf te eischen. Gebrek aa nbrandhout De 46-jarige Grietje Kiezeling, geboren en wonen de'te Zijpe, weduwe van Simon Bakker, woonde in den aigeloopen winter in een huis wan Maartje Ros sen, weduwe van Jochem Rreijger, mede. aldaar. Griet was zoo ■vrijmoedig om de planken uit de kaart aan de wetten der deelbaarheid te onderwerpen, door ze met een ouide, niet al te scherpe turfbijl aan ongelijke brokken te hakken en vervolgens ging dat beste brandhout de kachel in. Maar huursters, die haren eigendom In rook deden opgaan, kon Maar tje niet gebruiken. Griet had dan ook niet goed ge daan. De O. v. J. knapte haar op met een elsch -tort een tientje 'boete of 10 dagen zitten. Erg dorstig. C.ornelds de Lange, een arbeider uit de gemeente Du.de Niedorp, was absent. Hij wias in den nacht van 8 op 9 Mei jJL erg dorstig en meende voor die onplezierige gewaarwording in hert holletje van den zooien Meinacht een oplossing te hebben gevonden. Hij stapte de malaoh© wedde in, waar Slrnoni Mei ten'» hoornvee liep te grazen en molk een der koeien van dezen watermolenaor tilt. Dart was Simon na tuurlijk niet naar den zin en Kees mocht zich voor de hoeren verantwoorden. HIJ was er vandaag niet. De O v. J vroeg een maand gevangenisstraf. Ztf was heftig verbolgen. Antonia Schol, huisvrouw van Jan Zwart te Eg- mond aan Zee, was op den lOdleni Mei j.1. heftig ver bolgen op den veldwachter J. de Wit. Dat had als oorzaak het alom bekend© distributde-woe"Tony moest in d© rij staan en dat duurdle haar te lang. Ze -wou vdór haar beurt geholpen worden en toen dart niet ging, verweert zij den veldwachter dart, als Rij deed' als „Guurtje van Jan van Blokkie" en hem centen gafdait zij dén ook wel voor haar beurt ®ii hebben mogen gaan. De Wit wilde zoon aan tijging niet ongestraft laten en «verbaliseerde het luru.tale moedert ja Met het gevolg dat tegen Toon tje met haar groot mondje een week gevan genisstraf geyorderd werd. Uitgesteld. Slmon Franclscus Jonker werkman ite Beemster, was absent. Ook de getuige F A. Jonker was niet hier. Uitgesteld tot 29 Ocrtober, voormlddiags 11 uur. Absent De Medembllikker lomjgterter Johanme» Petrus de Koning was ook maar weggebleven. De getuigen "veneens. Ook maar tot den 29sten uitgesteld. Dat ging door. Dan waren we aan Petrus Spruit toe. Die schit terde waarachtig ook a! door afwezigheid Hij woont te Zwaagdljk, gemeente Worxershoof. Hoog- en Laag Zwaagdiijk lieert het daar. Een heel gezellige buurt. Maar Petrus hoeft daar een broer, Jan, die krank zinnig is. En zelf heeft Petrus ook heel ru\y en raar gedaan. Hert dwergachtige echtpaar Plet Oud en Pdetertje Roohoff heeft daar grond, die aan den j eigendom van de Spruiten grenst. En daar hebben Piet en Pietje al heel wat „klucht." van gehad Een heibel en gekrakeel over een Meter of wat grond van wat ben je me. En op den eersten Mei nam Petrus Spruit een flinke bijl ter hand en hakte hert afscheiding»hek aan gruizelementen niet alleen, maar ook een oud- boertje en 'n geitenhok versplin terden onder zijn woeste bijlslagen. De kleine oud jes zochten bij madame Justiitia hun «troost en in de gehoorzaal konden ze heden de geschiedenis toelichten. De O. v. Justitie vorderde 'n tientje boetegeld of 10 dagen zitten. In verzet Louis Polak, vleeachhouwer fte Hoorn, was kt ver zet gekomen wegens een overtreding in zijn vleesch hauwersaffaire. Aan zulke overtredingen wordt doorgaans nogal aandacht gewijd tegenwoordig. En ook hier was dat zoo gegaan, zoadat. Polakkie er tuaachen draaide. En na een verhoor van 'n stuk of wat getuigen, werd' ook nu weer door den Rijks- advokaait uit Haarlem, Mr, Asser, straf eisch. inge steld en wel tort betaling van f 100 boerta of 14 dagen hechtenis. MishnnHnUng. Jan Kikkert van Texel heeft in den avond van 19 Mei te Den Burg op dart eiland den vrachtrij der» Pieter Kaüs mishandeld Ze waren met ver schillende andere luddijes in oen café en buiten ont stond er geschiL Kikkert zegt uit noodweer te heb ben gehandeld doch kon dat niet beet waar maken, i En aan Piert Kalis z'n hoedje te zien, moet Jan ruw 1 te werk zijn gegaan. '1 Madelotje zag er vreese- lijk uit. De O. v. J. vond, dot Kikkert zich ernstig te bui ten was gegaan en eischte 'tegen hem f50 of 10 dagen hechtenis. I Deuren dicht Pieter de Waard, ook van Texel, doch minder jarig, Stond met toepassing der Kinderwetten met gesloten dieuren terecht. Dat kwam haar duur te staan. Jantje Hak voort, vrouw van zekeren Neefjes te Urk, had zich de lange reis naar hier als beklaag de niet willen getroosten. Hert was op 24 Mei j.L dot 1 ze op haar dierbaar eiland den postbode Reindert Abraham Jongkees zag loopen met een jongetje Lij zich. Nu wou het noodlottig toeval, dat Jantje's zoontje dart jongetje plaagde. Daarom gaf Jongkees het Lastige spruitje van Jantje een 6chop. Toen werd Jantje woedend en sloeg den bode de heete postbestelling uit handen. Rein aan hert opzoeken en onderwijl duwde hei pootige Jantje hem tegen een hek en sloeg hem in het gezicht. Dat kwam haar nu te staan op een eisch tot f 15 of 10 dagen hechtenis. Dierenmishandeling. Er was heden maar wedmlg ambitie onder de tal rijke 'beklaagden. Ook Dirk Dekker uit Den Helder was niet verschenen. Hij had 'op 21 Med aldaar in de Langeetraat ten aanschouwe van twee dames en een heer een hit, die voor een pleizierwagentje was gespannen, ergerlijk mishandeld. Hij en de mede-inzittenden waren smoordronken, maar dat geeft nog geen vrijdom om een hit maar in het publiek in zoo hooge mate enmemschelijk te mis handelen. De O. v. I. wilde den woestaard met f25 boete of 10 dagen hechtenis gestraft zien. Een kwaad kereltje. Gerrit Renooij van Schellinkhout is een kwaad kereltje. We hebben hem, nu reeds eenigen tijd ge leden, in dien goeden tijd, toen hij nog smid was, wel tegen, den veldwachter zich zien opwinden, met stukken ijzer dreigend in de hand, dat het was om van te rillen. Nu is Gerrit geen smid meer, doch tuinier en heeft hij de stukken ijzer niet meer zoo dadelijk om hert grijpen. Maar met biljart-keuen kan hij er ook geducht optimmeren. Dart heeft hert Schellinkhouter boertje Kees Stelling ondervonden. Die kreeg toen. hij naar Gerrit's meening in den weg zaït bij het biljartspelen in Rol's café, een ge weldige opmepper van Gerrit met den biljartstok. Gerrit kon diat vandaag niet best bed ra alen, hoe hij ook zijn best deedi en de O. v. 'J. deed een elsch hooren tot f25 (boete of 10 dagen hechtenis. Een paar rare bazen. Kees Schaper en Dirk Srtam van Grootebroek heb ben daar den 21sten April dn het café van den niet zeer beminden, kastelein Piet Jonker den boel ge weldig opgeschept, glazen, glaasjes en fleschjes ka pot gemaakt, met 'n stoel op tafel staan timmeren, zich niet op vordering verwijderd, enz. 't Was een ergerlijk optreden van dat tweertaL De O. v, J. wil trachten hen die onhebbelijkheden af te leeren en vorderde tegen elk hunner een maand gevangenis straf. Zigeuners. Milla Wintersrtedn is een handig Zigeunerinnetje, dart te MedomblSk miert een soortgenoot© op stap waa gegaan op 3 Mei J.L Het «tellertje vroeg bij den goud smid llinke ln de Nleuwstraat gouden ringen op zicht. Milla wiet er 4 te «telen. Maar ze werd op gespoord en ln het politiebureau door een veld wachtersvrouw gefouilleerd. Mot hert gevolg dat de 4 gouden ringen uit haren zak te voorschijn kwa men. Nu was ze geknipt Eisch 3 maanden' gevangenisstraf. Bestolen. Dieuwertje Appelman van Bovenkarepel, vtrouw van zekeren Snel aldaar, heeft herhaaldelijk hare buren P. Steltenpool en Maria Degeling bestolen tort een totaal bedrag van ver over de f 100. Ze ging de woning maar (binnen als ze even haar kans schoon zag. 't Werdl tenslotte ontdekt en nu werd 5 maanden gevangenisstraf tegen het bru tale vrouvmensch gevorderd. Bevestiging. Gerrit Kaldenbach van Dien Helder was wegens openbare dronkenschap bij zooveelste herhaling ge vonnist met 3 dagen hechtenis en 6 maanden rijks werkinrichting. Hij was in appèl gekomen. De O. v. J. vroeg bevestiging van het gewezen vonnis. Gras gestolen. De 19-jarige Gerrit Blom van Enkhuizen had' al daar van een landbouwer vrij wat pw* gestolen, wat hem nu een eisch op den hals ha&lds tot f 15 boete of 3 dagen hechtenis. Hetzelfde. Wegens eenzelfde grapje werd tegen Antonlua Louwerman van Enkhuizen eveneens f 15 of 3 da gen brommen gerequireend. Uitspraken heden over 8 dogen. Dinsdagmorgen vergaderde de Raad voltallig on der leiding van Burgemeester Haringbuizen. De notulen worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen is procesverbaal gehouden kasverdfi- cartie cLd, 25 September. De dienst 1917 sloot met een voordeelig saldo van f 1800.55. Voor den dienst 1918 is ontvangen f21566.57#, totaal f23367.12#, uit- galven f 16020.62#, zoodlat in 'kas behoort te zijn f 7346.50. *Quirtaniti§n militie, 'landstorm enz., .werden overgelegdi tot een bedrag van f3835.32#, zoodat in kas aanwezig moest zijn en was f3511.17#. Van de afdeel! ng WIeringerwaard van den Bond van Land- en Tulnbouwarbeidera is een adres in gekomen om ervenrtueel in den as. winter te trach ten productief werk te laten verrichten. De heer Sijbrandis vraagt af het niet op den weg van B. en W. zou liggen, om met het Steuncomité alhier overleg te plegen. B. en W. hebben gemeend, dart hier niet zootveel vrees voor werkeloosheid behoeft te bestaan en met het oog daarop wordt Weit niet noodig geacht aan bovenstaand' verzoek gevolg te geven -en een af wachtende houding aan te nemen. Blijkt nader hand dat er werkelijk hulp moedig is, dan zullen B. en W. gaarne ingrijpen De heer Sijbrands was van gevoelen, dart men voor uirt die zaak moet regelen. Is het later niet noodig dan is er nog niets verloren. De heer Koster zou iemand uit de arbeidersorga nisatie willen toevoegen aan hert Steuncomité, en meent overigens gerust het praeadvies van B. en W. te kunnen volgent. Ook de heer A. D. Sleutel moakit zich volstrekt niet bevreesd! voor werkeloosheid. Het Polderbe stuur heeft reeds veel elootwerk uitgesteld, omre den er geen werkkrachten waren. De heer Sijbrands meent ook wel dart er werk ge noeg ral zijn tenminste wanneer we geen strengen winter krijgen. Voorzitter wil deze zaak gaarne met het Steun comité bespreken en thans voor kennisgeving aan nemen. We kunnen dan ter gelegener tijd, wanneer het noodig blijkt, deze zaak ter hand nemen. Dan ds ingekomen van de Vereeniging van Land- 'bouwhuisflKvudonderwijs een schrijven, waarin vraagd' wordt of de Raad er belang ini stelt alhïer een dergelijke cursus wordt gegevep. De kosten zou den zijn f200 per jaar benevens een verwarmd lo- kaaL Voorzitter zegt, dat we bereids hebben bericht, dat B. en W. bij voldoende deelname bereid waren een voorstel bij den Raad te doem, genoemd bedrag toe te staan. De heer Koster vraagt hoeveel die deelname moet zijn. Voorzitter oordeelt van pl.m. 10, doch zou dat liever van de omstandigheden laten afbangen. De heer Blaauboer vindt hert nogal een belangrijk bedrag voor zoo weinig leerlingen. (De 'mingegoeden nemen er toch geen deel aan en wanneer de gegoe den zoo iets willen, kunnen ze hert zelf ook wel be talen. Voorzitter vindt hert nogal gewenscht en heeft zich ook al in verbinding gesteld met een paar jonge dames, die zullen trachten, meerdere leerlin gen bij elkander te krijgen. Wordit ten slotte aan B. en W. Overgelaten. Van demi veldwachter Boekei is een verzoek in gekomen om f200 verhooging van, salaris. iB. en W. stellen voor dit aam te höuden tot dé vol gende vergadering bij de behandeling der begroeting Allen voor. Hierna volgt 'benoeming van. een Wethouder. Dart was zoo maar in een vloek en een zucht niet klaar. Ie stemming C. Blaauhoer-Vries 4, Jb. Bakker Jr. 2, H. Sijbrands 1 stem, Alzoo gekozen de heer Blaau boer. Op een vra'ag van d'en Voorzitter of de heer Blaau boer deze benoeming wil aanvaarden., zegt deze: Ik dank de heeren voor hert in mij gestelde vertrouwen en toch zail ik itort mijn spijt om1 meer dan een re den moeten bedanken. Niettegenstaande d'en heer Blaauboer in overwe ging wordt gegeven de beslissing 24 uur ini beraad te houden, zegt hij toch beslist niet te zullen aan nemen. Nu gaan we weer «temmen en is de uitslag als volgt: H. Limpers 3, Jb. Bakker 2, H. Sijbrands 1 en H. Koster 1 stem. 2e vrije stemming: H. Lim pers 3, Jb. Bakker 2, H. Sijbrands 2 stemmen, Nu volgt herstemming, waarbij blijkt, dat de 3 betrok ken candldatein niet mogen meestemmen. (Blijven alzoo 4 stemmen over, waarvan de heeren Limpers en Jb. Bakker elk 2 stemmen krijgen. Nu wordt voor belde heeren een biljet in de bus gedaan, waar uit die heer Limpers als overwinnaar te voorschijn komt De heer Ldmpeire zegt, dart het hem wel walt on verwachts op het lijf wórdt gegooddJ en wil het 24 uur in beraad; houden. Voorzitter zegt, dat de heer Waiboer dan tort zoo lang nog wethouder is. Ik heb reeds in een vorige vergadering mijn leedwezen betuigd' en wil dart thans nogmaals deen, doch wil ook vooral den heer Waiboer dank zeggen voor de vele diensten die bij gedurende 8 jaar ais wethouder de gemeente heeft bewezen. De 'heer Waiboer: Ik dank u wel' voor de woor den tot mij gesproken. Ik geef die verzekering bij, dat wat ik gedaan heb, steeds in het be]ang der gemeente heb gedaan. Mocht ik ®?m® daan 'hebben, wart later bleek niet goed g zijni, deed ik dat toch vtolgens eigen overtuiging. Ik wil hopen, dat mijn opvolger dit ook aal doem Voorzitter wil ook den wensch SLÏ opvolger steeds zal meewerken) voorde hel Wn der gemeente en dart er steeds een goede toon ral h<wTet herlraltag9p™te™iJ® hebben ^ch opge geven 4 meisjes en 8 jongens. B. en W. hebb n den heer Distrietsscboalopziener voorgesteld, in ver band. met de schaarechrte aan illcihit #n brandstoffen, het onderwijs gelijktijdig zou wérden! gegeven. Da schoolopziener kon zich hiermede wel vereénigen, mits het op don dag werd gegeven, Dit werd ech ter door B. en W, niet wemschelijk geacht. Het on derwijs zal worden, gegeven door imej. Van Wijk, en den heer Van Ham. De leiding ie aan den heer Hazeloop. Thans volgt nog een breedvoerige discussie over de wijze van verlichting. De heer Hazeloop laat een nieuwe welput maken voor brongas, men zon dus een dar schoolloikalen kunnen laten aansluit- ten. Als waarschijnlijke vergoeding wordit genoemd een bedrag van f25 benevens de® aanleg. Ook wordt carbid ver lichting besproken. De heer Sleutel' vindt f25 te hoog, hetgeen ook door het meerendeel der heeren wordit 'beaamd. Voorzitter vindt het niet te hoog. Hij wil echter geen van bedde zaken naar voren brengen, doch alleen machtiging vragen dat B, en W. de zaak zoo goedkoop mogelijk voor elkander zuilen zetten, Wordt tenslotte besloten eerst opgave te vragen wart de heer Hazeloop moet hebben en ook andere gegeven» omtrent carbid. Het laatste pumrt is bespreking volkstuintjes. Van den Minister in een circulair» ingekomen om te bevorderen hert aanleggen van volkstuintjes. Het komt in hoofdzaak hierop neer, dat hetgeen m^n uit die tuintjes haait, aan dei 'telers ten goede komt boven het gewone rantsoen. B. en W. hebben een oproeping gedaan in de courant; 23 personen heb ben één .tuintje aangevraagd', waarvoor ongeveer 1 Hectare noodig zal zijn. Bovendien is de Mi nister bereid, indien voor die tuintjes grasland ge bruikt zal worden een bedrag van f250 toe te ken nen als scheurpramie, mits de Raad f100 betaalt, B. en W. vragen machtiging om zoo noodig over dat bedrag van f 100 te beschikken en zuilen dan pogingen aanwenden grasland te krijgen of ge- schikten grond, De heer Blaauboer zou het gewenscht achten om geen grasland te nemen omreden daar beslist geen goede aardappelen op geteeld kunnen worden en acht daarom oud bouwland veel beter. De heer Jb. Bakker zegt, dat andere'producten misschien zooveel beter zullen voldoen. De heer Blaauboer heeft het daarom gezegd', om dat het dn hoofdzaak .toch voor aardappelen zal zijn. Voorzitter zegt, dat B. en W. het oog hebben op een gedeelte van de kade naast het uitgegraven ge deelte. Wé zullen echter overleg moeten plegen met het Polderbestuur. We 'kunnen dus nog niet met een vast plan komen en moeten eerst onderzoeken. De heer Blaauboer vindt de afstand wel wat ver. Ook willen we hopen dart de veiligheid beter wordt want anders kan er ook nog veel worden gekaapt, er zijn nogal bezwaren aan verbonden. Voorzitter had ai eens gedacht met de 23 aanvra gers te vergaderen, om b.v, een vereeniging te stich ten. Hert kan dan in vereeniging misschien meer productief worden' gemaakt Na nog eneige discussie wordit machtiging ver leend zoo noodig over de f100 te beschikken. Volgt rondvraag. De heer Jb. Bakker vraagt of er geen mogelijk heid zou bestaan dat we hier wat goedkooper vleesch kunnen krijgen. De prijzen van tegenwoor dig maken het voor hen waar één verdiender is onmogelijk vleesch te koopan. Zou er nu geen raad zijn dart er b/v. wekelijks een paar schapen gedistri bueerd werden? Voorzitter: Wanneer ik den heer Bakker goed' be grijp, dan zou hij daarmede beoogen goedkooper vleesch en dat er dan meer wordt voorzien in de behoefte aan vet We 'zouden dan moeten uitmaken wie voor schapenvileesch in aanmerking kunnen ko men, deze zouden dan worden uitgesloten van de rundvleescth(bonnen, Wanneer we Ixv. alle weken 2 schapen hadden, krijgen we beslist geen heele koe. We kunnen echter wel eens correspondeer en met hert administratiekantoor. Ik van mijn kanrt wil het wel bevorderen. Na eeniige bespreking zegt de heer H. Koster, dat het beslist niet kan. Er wordit tegenwoordig veel meer vleesch aangeboden da$ noodig is voor de distributie. Het schapenvleesch wordt allemaal naar de koelhuizen gezonden, omreden dit het beste te gen bevriezen bestand is. Er mogen in geen geval schapen gedistribueerd worden. Na deze toelichting heeft men 'ar weinig ver wachting meer v an. De heer H. Koster vraagt of er ook mogelijkheid bestaart voor een nieuw ingericht, kantoor meer brandstoffen te kunnen verkrijgen. Voorzitter: Ten opzichte van uw kantoor zou ik u in overweging willen geven u te wenden tot de Brandstof f encommdsedezeer zeker zal u dan een zekere hoeveelheid worden toegewezen. Verder vraagt die heer Koster waarom de hoort- «n wolbetaling zoo laat plaats vondl Voorzitter: Als ik u goed begrijp, dan wilt, u mij als burgemeester ter verantwoording ro©!1011, waar op do heer Koster bevestigend Ik weet niet in hoeverre u daartoe het recht heeft maar toch wil ik wel een toelichting geven. De uitbetaling van. de wolgelden heeft met den mees- ten spoed plaats gehacL Op den dag van ontvangst der hooigelden verzond ik de kwitantie voor hert wolgeld. Na ontvangst dier kwitantie zou mij het gelid worden toegezonden en ik verwachtte dit d'an ook binnen enkele dagen. Met het oog hierop be sloot ik tot gemak van belanghebbenden en tot dat van mij zelf een en onder gelijktijdig Tilt te be talen. Hert 'geld voor het 'hooi geen groot be- OtTag moest trouwens nog gewisseld worden. Do toezending van hert wolgeld liet eenige dagen op zich wachten en 'zoo ontstond de vertraging in de betaling van' het hooi. Mij dunkt dat die raak,, niet Man diien aard is om mij hier ter verantwoording t© roepeni De heer Koster: Ik wil u dit zeggen, dat ik mijm aanmerking heb gemaakt op het Hoodbureau en kreeg ten antwoord diat het geld reeds lang hier was. Voorzitter: Hert 1» mij ter oore egkomen dait u hot heeft uitgeroepen in de herberg. Ik ben van oor deel d'ait u in plaats daarvan zich tot mij had kun nen wenden. De heer Koster: Nou, geroepen. Ik héb er in de herberg over gesproken met een lid der hooicoim- miesie. Ik kon het geld! juist goed gebruiken. U weet heel goed' dait ik al» gevolg van de sleehte

Schager Courant | 1918 | | pagina 1