HEERHUGOWAARD. In het lokaal van den heer Portegijs werd Don derdagavond de jaarvergadering gehouden der tuin bouw veieeiiigirig „Nieuwleven". De heer Brugman do aanwezigen welkom. Spr. brengt in berin- nering, dai op 22 Maart 1899 de Koninklijke goed keuring werd verkregen op de statuten, waaruit blijkt, dat de vereeniging reeds 20 jaar heeft be staan. In dien tijd is ze van kleine vereeniging op gegroeid tot een zeer bloeiende, die haar ledental hij honderden telde, doch zeer gewijzigde omstandig heden hebben de laatste jaren het ledental sterk doen dalen. Heeft daardoor een groot deel onzer vroegere leden plaats gevonden in zustervereenigin- gen, toeih vinden wij ze weer vereennigd in een an dere bloeiende coöperatie: „De Noordermarktbon'd", waar gezamenlijk wordt opgetreden voor gemeen schappelijke belangen. Spr. hoopt, dat dit in de toekomst zoo zal mogen blijven. Voorts wijst spr. op de gevolgen van den oorlog, ook voor den tuin bouw. Ilij hoopt dat deize weer spoedig dd volle vrijheid >zal genieten en dat onze producten in de naaste toekomst weer bnin plaats zullen vinden op de wereldmarkt, opdat èn voor de tuinbouwers èri voor de arbeiders deezer omgeving, goede jaren doorgemaakt Kullen worden. Met de beste wenscben voor het welslagen dezer vergadering, verklaart hij baar voor geopend. Hierop "volgt leeang der notulen door den secre taris, den beer P. Kostelijk Bz., welke onder dank zegging worden goedgekeurd. Naldat door den voorzitter is meegedeeld, dat de kunstmestcommissie der vereeniging is ontbonden en haar taak beeft overgedragen aan de coop. Ma lerij „De Goede Verwachting", dat de heer Meere- boer is herkozen als bestuurslid voor dein Band en de secretaris, hoewel voornemens zijn functie neer te leggen, door het bestuur was bewogen geen gevohr te geven a.a.n dit voornemen, verkrijgt laatst genoemde bet woord voor het uitbrengen van bet jaarverslag. We stippen hieruit aan. dat in 1918 eenige bestuursvergaderingen werden gehouden, welke vrij trouw werden .bezocht, dat in den loop des jaars een afd. van den „T. T. B." is gevormd en zich eer) nieuwe vereeniging vormde voor Nieu we Niedorp en Winkel, doch dat de uittreding dier leden plaats vond op 31 December j.l„ zoodat het ledental op 1 Jan. 263 bedroeg. Voorts wordt mel ding gemaakt van den arbeid der k>unstme®tcomm,is- sie en van verschillende zaken in de bestuursver gaderingen behandeld. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn ver slag, hij knoopt daaraan vast de mededeeling, dat de secretaris in den loop van 1918 met het voorne men had geloopen voor zijn functie te. bed anken; het verheugt spr. dat het bestuur den heer Koste lijk van dat plan heeft weten af te brengen en hoopt dat nog menig goedgestemd jaarverslag door hem zal mogen werden uitgebracht. .Daarna is aan de orde de rekening over 1918. De heer Meereboer geeft in zijn verslag een overzicht va.n den financiëelen toestand, terwijl we tevens van liem vernemen, dat het verlies van 228 leiden ten deele wordt vergoed door toetreding van 107 nieuwe leden. De totale ontvangsten beliepen f 1028.58, de uitgaven f952.09, alzoo een batig saldo van f 76.49, dit gevoegdbij bet 'bezit der vereeni ging, maakt met de gekweekte rente een bedrag van f886.53. De rekening werd nagezien door de heeren K. Bart, A. de Wit en C. Groen. Deze commissie ver klaart bij monde van den beer Groen alles in orde te hebben bevonden, zoodat de rekening onder dank zegging aan den penningmeester voor zijn beheer en zijn verslag wordt goedgekeurd. Met bet oog op de groote vermindering van het ledental, Kullen voorloopig en viertal zetels in het bestuur onbezet blijven. Herkozen worden de h.h. J. Akkerman en F Lief hebber. De vergadering gaat accoord met het bestuursvoorstel om 8 afgevaardigden te zenden naar de Bondsvergade ring, t.w. 4 uit het bestuur en 4 uit de vergadering, Gekoken worden door de vergadering de h.h. A. van der Vger, P. Over, J. de Boer en L de Wit en uit het bestuur de h.h. J. Hage, P. en F. Kostelijk en F. Liefhebber. Tot plaatsvervangers worden aangewezen de h.h. P. Waker, Jb Blom, K. van Straalen en G. Bakkum. Bij de behandeling van de voorstellen van het Bonds- bestuur, wordt een levendige discussie gevoerd ovor het voorstel tot verplichte veiling en het veilen por' gewicht. Een ingekomen schrijven van de vereeniging van Handelaren te N. Sc'narwoude komt daarbij ter tafel. Het resultaat dezer bespreking is, dat ter algem. vergadering „Nieuwleven" zich vóór het voorstel zal verklaren. Overigens vrij mandaat; nieuwe voorstellen worden niet ingediend. Naar aanleiding van het volgende punf der agenda komt uit den boezem der vergadering het voorstel een gelijke gratificatie te verleenen als net vorige jaar, h.1. 3000 gld. voor buitengewone werkzaamheden. Dit voor stel vindt algemecne bijval. Eveneens wordt met algem stemmen besloten, de koolbesteller J. Veldman, wiens rijwiel op zijn tocht naar de leden is gestolen, tege moet te komen met een bedrag van f 50. Deze, zoowel als de voorz. aanvaardt onder dankzegging deze beschik, kng der ivergadering. Nog wordt een bespreking gehouden he'reffendo de in te voeren zeikoolregeliug. Aangenomen, wordt, in dezen zooveel mogetijk overleg te plegen- terwijl als vergoeding voor het plaatsen van zetkoolen bij "een ander 25 ets. per vierk. M. zal worden betaald. Hiermee is men genaderd tot de rondvraag. Een breedvoerige discussie ontspint zich over de toewegdn naar liet marktterrein en over het vaarwater. Besloten wordt omtrent de wegen te adresseere'n aan net Polder bestuur, terwijl aan de afd. van den L.T.B. verzocht zal worden, dit adres te steunen. Wat de vaarvvaterkwestie aangaat, komt men tot- het besluit opnieuw een commissie te benoemen in een gecombineerde vergadering van „Nieuwleven", met de afd. van den L.T.B.die daartoe zal worden aangezocht. Nadat nog enkele zaken waren besproken, ging men over tot de gratis verloting, welke aan gen achttal aan wezigen een prijsje toewees. De voorz. haast zich hu tot sluiting over te gaan. Hij constateert met genoegen, dat de debatten zijn gevoerd in een aangenamen toon, dankt allen voor hun medewerking, en hoopt op goede resultaten dezer vergadering voor de vereönigiug en hare leden.

Schager Courant | 1919 | | pagina 5