P0RT0HIC0 van J. R. KEUSS onovertrefbaar Het Vrouwenkiesrecht aangenomen. de Drogisterij Je NIEUWE HAPER", 52ste Jaargang 9o. 6445. ZATERDAG 12 JULI 1919 Uitgevers: TRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 20l EERSTE BLAD. Tweede Kamer. JtSinnenlanOsch Nieuws. VENA" Zomersproetenwater. VENA" Zomersproetenzalf. SCHAKER AUeitci Nieiis- COURANT. Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag. Woensdag. Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur wor- den ADVERTKNTIËN in het eerstnitkomend nnmmer geplaatst. Prijs per 3 maanden f 1.20 per post f 1.40. Losse nummers 6 cent ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f 0.75, iedere regel meer 14 cent bewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend Dit nnmmer bestaat uit twee bladen. We begonnen met een comité-generaal die een ruim uur duurde en daarna wordt goedgekeurd een wetsontwerp tot uitbreiding van de gemeente Maastricht met toevoeging van de gemeenten Oud- Vroenhoven en St. Pieter. Aan de orde is daarna het wetsontwerp tot af wijking van eenige bepalingen van de Kieswet en van de Gemeentewet met betrekking tot de perio dieke raadsverkiezingen in 1919 te Leeuwardera- deel. In deze gemeente hebben alle gekozen raads leden bedankt, omdat door een vergissing de socia listische eandidatenlijst ongeldig was verklaard. Het ontwerp wil nu een nieuwe verkiezing moge lijk maken. De heer Oud is zeer teleurgesteld, dat de minister dit ontwerp, dat eerst een algemeen karakter had, thans heeft beperkt tot de gemeente Leeuwarde- radeel. Dit is verkeerd. Wat zich in Leeuwarde- radeel voordeed kan elders oek gebeuren en daar maakt men nu de oplossing onmogelijk. Spreker dient een amendement in, om de oude redactie van het ontwerp te herstellen, zoodat het niet alleen zal slaan op Leeuwarderadeel, maar op alle ge meenten, waar iets dergelijks gebeuren kan. De heer Bomans merkt op dat het oorspronkelijk ontwerp veel te algemeen was gesteld, zoodat men eigenlijk niet wist op welke concrete gevallen het doelde. Als er nog andere gemeenten zijn die in hetzelfde geval verkeeren als Leeuwarderadeel, zal d« Kamer ook voor die gemeenten een specialen maatregel moeten treffen. Ook de heer Beumer spreekt aldus. De heer Kleerekooper steunt de redeneering van den heer Oud en deze dient een amendement in, dat een nieuwe verkiezing mogelijk wordt, wanneer ten minste twee derden van de gekozen raadsleden hun mandaat niet aanvaarden. De minister wil hiervan niets weten en ontraadt het amendement. Het slot is dat het amendement- Oud wordt verworpen met 35 tegen 42 stemmen. Het ontwerp worat nu aangenomen. Na de pauze volgt de verdere behandeling van dc arbeidswet- Aalberse. Voortgegaan wordt met de behandeling van art. 24. Het bepaalt dat een arbeider iH fabrieken of werkplaatsen: le. niet langer mag werken dan 8 uur per dag en 48 uur per week en 2e geen arbeid mag verrichteh tusschen 6 uur 's avonds en 7 uur 's morgens. Hierop zijn ingediend: le een amendement-Dres schillende amendementen zijn ingediend, eveneens door de heeren Kuiper en Kolthek. DeheerTreub spreekt over het drie- en vier-ploegenstelsel in het continubedrijf. De minister bespreekt de amende menten, waarvan hij er enkelen bestrijdt, anderen overneemt. Enkele amendementen worden daarna ingetrokken, het amendement-Kolthek wordt ver worpen. Zie vervolg binnenkant. 2e een amendement-De Groot, om tebepalen.dat een arbeidsduuur in fabrieken of werkplaatsen daar buiten geen soortgelijken arbeid tegen betaling mag verrichten op tijden waarin hij zulks ook niet in lija fabriek of werkplaats mag doen. In verband met ait laatste amendement wordt tegelijkertijd behandeld art. 82 van het ontwerp voorschrijvend dat een arbeider, die langer dan 12 uur per week arbeidt in een fabriek of werk plaats, daarbuiten geen arbeid mag verrichten op tijden dat hij in zijn fabriek niet werken mag (behoudens speciale vergunning). Op dit art. 32 is ingediend een amendement- Snoeck Henkemans, bepalend dat een vergunning om arbeid te verrichten buiten de fabriek of werk plaats in vrijen tijd moet worden verleend, wan neer het arbeid betreft, die niet tot het gewoon beroep van den man behoort en in aard daarvan geheel afwijkt. De minister bestrijdt eerst het amendement Dresselhuys, om daarna uitvoerig de bezwaren in verschillende adressen geuit te beantwoorden en te bestrijden. Ten opzichte van de bezwaren der werkgevers tegen den 8-urendag kan worden gezegd, zij ziin waar, of zij zijn niet waar. Als zij waar znn, maakt spr. zich niet bezorgd, want dan geven de artike len 26 en 27 der wet gelegenheid om die bezwaren te ondervangen door een uitzondering toe te staan en dus langer te laten werken. Als zij niet waar zijn, wenscht spreker de adressen niet te kwalifi- eeeren. De minister bestrijdt voornamelijk het adres der firma Stork. In dit adres wordt o.a. gezegd, dat bij een werk week van 48 uur de grens is bereikt voor een loo nende productie. Dit is echter een stelling die bewns behoeft, en dat bewijs is niet geleverd! Een h ilan uur met behoud van den vrijen Zater agmiddag beteekent 'n arbeidsdag van langer dan er ïïr" 1 Baat niet. De vrije Zaterdagmiddag zal roe ^ome"' maar dat beteekent dan ook, dat de werkweek van 45 uur moet worden ingevoerd, want anders zal men nooit den 8-urendag bereiken. v°or °nze productie vreest spr. geen gevaar. We u11» l *nnnen concurreeren, vooral waar men «n net buitenland veel meer dan bij ons te lijden n Jan economische gevolgen van den oorlog. jJe heer Dresselhuijs krijgt menige duw van den minister, die hem onder het oog houdt hoe geheel anders deze optrad in November. Het amendement-Snoeck Henkemans acht de minister overbodig. In de practijk zal de bedoelde Mak zich wel schikken. Men moet echter vertrou wen dat de arbeiders in hun vrijen tijd voor een te laag loon gaan werken en gaan concurreeren. Het amendement-De Groot is geheel onvoldoende uitgewerkt, gelijk de minister aantoont. Hij acht het artikel van het ontwerp voldoende en verder kan men later de zaak regelen bij de collectieve arbeidscontracten. Hierna volgden replieken, waarna de minister nogmaals sprak. Het resultaat is dat de heer Snoeck Henkemans rijn amendement introk. Het amendement-Dressel- huijs (een arbeidsdag van 8'/i uur) wordt verwor pen met 69 tegen 7 stemmen. Het amendement-De wroot kelderde met 48 tegen 28 stemmen. Daarna volgde de behandeling van avond- en nachtarbeidwaarop door den heer Schaper ver HET VROUWENKIESRECHT AANGENOMEN. De Eerste Kamer heeft met 34 tegen 5 stemméo, mr. Marchant's ontwerp voor invoering van Ijet vrou wenkiesrecht aangenomen. Met de aanneming van Jiet Vrouwenkiesrecht door de Eerste Kamer is ae verwezenlijking van den hoofd- eisch van het feminisme, datgene waarvoor ginds ja ren door alle voorstanders van de politieke mondig heid der vrouw is gestreden, eindelijk bereikt. Tot ae onmiddellijke uitoefening van het kiesrecht sullen de vrouwen, naar alle waarschijnlijkheid, vóór 1922 nog niet worden geroepen maar... dat zuilen zij met alle mannen gemeen hebben. Want de verkiezingen voor de Tweede Kamer sijn sinds het vorige jaar en die voor Staten en Gemeenteraden sinds dit jaar achter den rug en 'daar het stelsel van Evenredige Vertegen woordiging zooals het in pns land is aangenomen, geen tusschentjjdsche verkiezingen toelaat (vacatures worden,, zooals men weet, eenvoudig door de aange wezen plaatsvervangers vervuld) zal het behoudend Kamerontbinding tot het afloopen van den volgen den periodieken termijn, dat wil zeggen tot 1922, du ren vóór er weer verkiezingen zijn. Maar dat neemt niet weg dat de vrouwen nu het "kiesrecht hebben, óp gelijken voet als de mannen. DE GEWEZEN KROONPRINS. Uit Berlijn, 10 Juli Ritmeester Amold Ree gewezen ordonnansofficier van den kroonprins, het aan Clemenceau geschreven, dat hijzich beschikbaar stelt ,om te bezweren^ dat de kroonprins ten eerste voor den oorlog politieke bemoeiingen ondersteunde, welker verwezenlijking het uitbreken van een Euro- peeschen oorlog onmogelijk zouden hebben gemaakt; ten tweede, in den herfst 1914 poogde vredesonder handelingen met Frankrijk- in te leiden, en ten derde, dat hfi m 1917 plannen bepleitte, die ten doel haddeq door bemiddeling van Engeland den vrede te herstellen. AARDAPPELEN MOGEN WORDEN UITGEVOERD Naar wij vernemen, heeft de Minister van Land bouw, N. en H. het Centraal Bureau van de Vei lingen uitgenoodigd om de noodige Voorstellen te doen ten opzichte der voor den uitvoer van vroege aard appelen te stellen regelen. Hieraan is door genoemd Midwoud f 5600, N.V. Betonfabriek, Hporn f 5380. K. Baas, Scharwoude f 5369, D. Kaaij, Lutjewinkel f 5350. Voorwaardelijk gegund UK EN HERIJK aan den laagste. Uk en herijk aal aan den Langedjjk worden ge houden als volgt: Te Broek qp Langcndljk, voor die gemeente, op 24 en 25 Juli; te 'Oudkarspél, voor die kmeente op 26 en 28 Juli; te Oudkarspel, voor Noordscharwoude, op 29 en 30 Juli; te Ouakarsped, voor Zuidscharwoude, op 31 Juli en 1 Aug. ZINDELUKE BEHANDELING VAN EETWAREN. In een mededeeling, in het licht gegeven door de commissie inzake zindelijke en h; commissie Inzake zindelijke en hygiënische behandeling van cziverpakte eetwaren, uitgaande van de ^Nederland2 scha Vereêniging van Huisvrouwen", wordt ae aandacht 8p dat deze commissie dezer dagen is tvah winkeliers te trachten te ver krijgen een meer zindelijke en hygiënische behandeling van Onverpakte levensmiddelen. Daarbij zou de commissie in de eerste plaats willen vragen dat de Winkeliers hun onverpakte waren zoo veel mogelük voor slof en vliegenvuil beveiligen. Ge wezen wordt speciaal op het gevaar dat vliegenvuil met zich brengt. Zij vraagt of net niet mogelijk zou sijn de uitstalkasten geheel dicht te maken, een dunne stof, die gewasschen kan worden over de toonban ken uit te spreiden, platen met taartjes en koekjes in een soort kast te schuiven, enz. Gevoeliger dan foor reclame cadeaus en percenten, aldus besluit de ma. dedeeling, zijn de huisvrouwen voor een zindelijke be handeling van de levensmiddelen. DE NIEUWE BROODKAARTEN. Wij hebben reeds medegedeeld, dat minister Van IJselsteijn voornemens Is, een nieuw model broodkaar ten in te voeren. In verband hiermede vernam de Tel, nog het volgende: De bedoeling, die bij dit gewijzigd systeem van broodkaarten heeft voorgezeten, is in hoofdzaak, om le. het verkoopen van broodkaarten, zoowel éls het rioofd gebruik maken van de op onrechtmatige verkregen broodkaarten tegen te gaan: 2e. te voorkomen, dat bons van nog mehgeldige broodkaarten door den bakker worden aangenomen (een onregelmatigheid, die ondanks alle controle, nog steeds veelvuldig voorkomt). De in te voeren broodkaarten zullen voor witte brood, bruinhrood en roggebrood verschillend gekleurd zjjn. Het voornemen is nu, om niet van te voren, doch eerst op het allerlaatste oogenblik bekend te maken, welke Broodsoort op een bepaalde kaart verkrijgbaar- zal zijn. Ook de aanwijzing oer tijdvakken komt op de broodkaarten te vervallen. Gesteld dus, dat ergens een belangrijke partij broodkaarten ontvreemd wordt, dan kan de minister b.v. den volgenden dag reeds ander gekleurde bons voor wittebrood aanwijzen. In verband met deze mogelijkheid zal de inbrekers- anlmo voor tot nu Jpe soo begeerde broódkaarten wei verdwijnen. Ook de controle van rijks, en gemeentewege van bedrijfsleven niet te verwachten is en deze opvatting d bureau gevolg gegeven, met het gunstig resultaat, dat 10 Juli a.s. de uitvoer zal zijn toegestaan. Protest legen de opheffing der Sleuncomilé's. Gisteren had, aldus „Het Volk" te Rotterdam een bespreking plaats tusschen de hoofdbesturen van den Centralen Arbeidersbond en de Nederlandsche Federatie van Transportarbeiders over de plannen der regeering tot opheffing der steuncomité'» en arbeiders, die niet tegen werkloosheid zijn verze kerd, naar instellingen van armenzorg te verwijzen. De vergadering stelde vast, dat de buitengewone heden niet geëindigd zijn en dat in herstel van bedrijfsleven deze opvatting door de regeering wordt gedeeld. Er is dus alle aanleiding om voorziening in het onderhoud der werkloozen voort te zetten of te bevorderen. Verzekering tegen gevolgen van werkloosheid werd door de besturen van de Transportarbeiders praktisch onmogelijk geacht. Nergens in binnen- of buitenland wordt deze ver zekering tot stand gebracht of door voerbaar geacht. De besturen meenen verwijzing der transportar; beiders naar armbesturen te moeten afwijzen. Zij staan op het standpunt dat het recht op arbeid waarmee in het levensonderhoud voorzien kan worden, van de gemeenschap kan worden geëischt, en dat, indien ae gemeenschap in gebreke blijft deze te verleenen, zij voor het volle levensonder houd der werkloozen aansprakelijk moet zijn. Deze opvattingen zullen nader in een adres aan de Tweede Kamer worden uiteengezet en een audiëntie zal bij miaister Aalberse worden aan- gevraagd. Mocht hierdoor geen bevredigende oplossing worden verkregen, dan zijn de besturen voorne mens op den dag dat het ontwerp in de Kamer komt in de voornaamste plaatsen van het lana een 24 uur-staking van transportarbeiders te pro- klameeren en een groote protestvergadering te beleggen Ten slotte zijn beide besturen overtuigd, dat, indien de regeering zal blijven staan op haar voornemen om de werklooze transportarbeiders te verwijzen naar armbesturen, hiervan een ernstige en langdurige ktisis in geheel de transportbedrij ven van Nederland te verwachten zal zfin EEN VERZOEK VAN DE EKKEIZERIN? Uit Munster werd Dinsdag gpn de „Telegraaf j?e- ""Nakr de Weftphalischer Anieiger" méldt, heeft de ex keizerin van Duitachland een verzoek aan konin gin Wilhelmina gericht om bij de Engelsche konin- gn en Mi deeS^«K2LÜüE. "tSSST over de bakkersadministratie zal onder het yieuwe broodkaartensysteem belangrijk worden vereenvoudigd. Intusschen zal dit fraudejeeerend stelsel weer eem belangrijk offer van de schatkist vorderen, daar onge veer tien millioen broodkaarten, volgens het oude mo- (voor rondtrekkende personen en schippers) tot het 138e tijdvak gevorderd zijn. Tenslotte vernam Bovengenoemd blad nog, dat tie wittebroodskaarten tot 1 April 1920 gehandhaafd zou den worden. DERKSHORN. In den nacht van Maandag op Dinsdag rijn bij den landbouwer A Z. ie Scha oerwaard en bij Gl D. te Oosterdijk kippen gestolen. Ze stelen als raven! OUDESLUIS. De heer J. Franss alhier is benoemd tot Rjjksschat- ter voor de Personeelebelasting voor het eiland Wie- ringen. WARMENHUIZEN. Onder de kinderen van 8—11 jaar heerscht reeds eenigen tijd roodvonk. Er zijn reeds 3 kinderen tusschen bovengenoemde leeftijden aan genoemde 'ekte, welke begint met hooge ki - WARMENHUIZEN. verleenen, opdat van het voo: uitlevering des keizere zal AANBESTEDING. Uitslag der aanbesteding van 14 betonnen tappen ln dein zeedijk van den poJ^ Waard OT Groet gekomen 11 biljetten, waarvan 2 van ouwmrd* gekomen P. Doorn, f 6600, C. Blaau'w woud f 5800, P. Rempt, Dr. Bronkhorst, Arts alhier, zal tegen den herfst onze gemeente verlaten, om de betrekking te aan vaarden van Directeur-Geneesheer van het Sana torium Berg en Bosch te Apeldoorn, stichting van Herwonnen Levenskrachten, Tuberculose-fonds|van de R.K. organisatie. EEN VERZOEK VAN DUITSCHE VROUWEN AAN DE KONINGIN. De "Vereeniging van Duitsche vrouwen richtte aan Koningin Wilhelmina het telegrafisch verzoek aan een eisch tot uitlevering van den Duitschen keizer niet te willen voldoen. STAKINGEN. 4__, In Februari van dit jaar werd door den Centralen Bond van Tra nsportarbeiders aan de "Firma Volk er en Boa te Umuiden het verzoek 'gericht verbetering te willen aanbrengen in de arbeidsvoorwaarden van het personeel, waarop door genoemde firma geantwoord werd dat van dit-schrijven nota was genomen. In Maart en "Mei werd daarna op eene bespreking tusschen bei- de partijen aangedrongen In Juni schreef de bond an dermaal naar de directie, doch wederom zonder suc ces Ook de Minister van Waterstaat werd (daar het hier een rijkswerk betreft, jnamelijk het qp diepte hou den van den mond van het Noordzeekanaal) tnet de situatie in kennis gesteld met het verzoek bemiddelend te willen optreden. Nog geen enkel antwoord werd op al deze correspondentie ontvangen, hetgeen de arbei ders zoo ontstemd heeft, dat in een ^houden verga dering werd besloten, aan den werkgever een ultimatum te zenden op a.a. .Zaterdag "Mocht op dien tijd nop antwoord zjjn ontvangen, dan wordt het werl daarop niet eerder hervat alvorens bevredi ging is verkregen. De Algemeens Nederlandsche Timmerliedmbond en OVERAL VERKRIJGBAAR. Waar niet verkrijgbaar is wende men zich tot Molenstraat C 14, SCHAGEN. Verkrijgbaar bijJ. Doom, St. Maaatei □ronder Sb Maarten; H. v. d. Pofi. Sel C Blankmam, Krabbendam; De Jong. Kn J. Stuurman, Schagea, P. Constant, Julianadorp; J. Kossen, Buurtje, ^ype. de Centrale bond van bouwvakarbeider», afd. Apeldoorn hebben thans aan den Ned. Aannemersbond bericht, dat in verband met de .nieUnwilliging der verlangens in zake wijziging der arbeidsvoorwaaiden besloten Is, dat met Ingang van Maandag a.s. eene werkstaking zfl worden geproclameerd voor timmerlieden, metselaars, opperlieden en grondwerkers, werkzaam te Apeldoorn. Aan alle patroons is gemeld, dat de organisaties nog bereid rijn overleg te plegen. DE HAREN AFGEKNIPT, erneuzen, 8 Juli Alhier heeft een man, wiens vrouw hem ontrouw is geworden, terwijl hij gemo biliseerd was, haar, naar Belgisch voorbeeld, de haren, afgeknipt. Eerst gaf zij te kénnen zich wegens deze schande te zullen verdrinken, maar rij 'heeft zich later bedacht en bij een coiffeur nieuw haar besteld. EEN MOEDER VERDRINKT ZICH MET HAAR KINDEREN. In het Nieuwiahd, onder Papendrecht, heeft zich gistermiddag zes uur een vreesdijk ijrama Voltrokken. In een vlaag van waanzin heeft de. vrouw van M., woneinde te Alblasserdam, zich verdronken, benevens haar zesjarig dochtertje, dat rij vast in de armen ge kneld hield. Eeln driejarig dochtertje, dat ook bij haar was, is nog niet gevonden, zoodat vermoedelijk ook dit noodlottig om het leven is gekomen. De vrouw, die vroeger in eeln krankzinnigengesticht verpleegd ia geweest, had hare woning verlaten, zeggende dat zjj hout ging sprokkelen, voor' welk 'doel zij een zak etq een bijl nad médegenomen De bevolking is zeer on der d®n indruk Van "het gebeurde. Td4 GEMEENTEBESTUREN VRAGEN PRUSVERLA- GING VAN AARDAPPELEN. Het gemeentebestuur jan Amsterdam heeft den Ben Juli aan den minister van Landbouw een schrijven ge richt, waarin het sterk aandringt op beschikbaars tel-' ling van kleiaardappelen gedurende ae wintermaanden in een hoeveelheid van 5 Kg per hoofd en per week tegen een prijs, niet hooger dan 7 ets. per Kg„ In het schrijven wordt betoogd, dat als gevolg van den garantieprijs van f 7.50 per 100 Kg. voor de verbon, wera, cue door de regeering voor den aanstaanden winter voor consumptieaardappelen is gesteld, de klein handelsprijs voor aardappelen iO ets. per Kg. zou zjjn. Deze prijs wordt ook door den minister van Landbouw verwacht. Uiteengezet wordt, dat deze zeer hooge prijs voor aardappelen een te zwanen last op een groot deel der bevolking zou leggen, mede gezien het feit van den zeer hoogen prijs van fiet witbrood en de belangrijke prijsverhooging van andere artikelen van qjgemeen ver bruik, zooals rijst, margarine enz. ..en het uitblijven van prijsdaling van eenige beteekenis voor de meeste en de meest belangrijke artikelen van levensonderhoud. Betoogd wordt verder, dat, wjjl de prijs van 10 ets. p. K. een rechtstreekscb gevolg zou zjjn v. een crisismaat regel door de reeering genomen op een oogenblik dat met beëindiging van den oorlogstoestand nog niet mocht jrorden gerekend, n.1. van den garantieprijs voor aard appelen voor verbrouwers gesteld, het niet aangaat de gevolgen van dezen crisismaatregel thans te brengen ten laste van de verbruikers, en nog wel het meeste ten laste van het minst draagkrachtige deel der bevolking wier bestaan tón gevolge van de buitensporige duurte, ten spijt van een door een aantal jgroepan verkregen loonsverhoogingen, nog zeer zorgelijk la. De „Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten" en het gem bestuut van Utrecht en van Leiden hebben zich. met een schrijven van gelijke strekking tot den minister van Landbouw gewena. Nog aan andere gemeentebe sturen is om adnaesie op dit schrijven 'gevraagd. Bij eenige van deze is het verzoek nog lm overweging. WIERINGEN. Naa^" wij vernemen zQn van de Nat Mil. lichting 1919 opgeroepen om op Maandag 28 Juli a.a. bij de zeemilitie te den Helder te worden ingedeeld dó vol gende jongelingen: P. G. de Haan Mz., te Hlpp., S. Breert Pz. te Belt C. Doesburg Hz., te Ha uk es,. C. Omis Jz.. te Ha uk es, Elb. Rotgans Gz. te den Oever. ffiHiminiw De kennis welke alhier aanvangt 31 Juli a.s. en vijf dagen duurt belooft weer 't publiek heet Wat moors te zullen brengen. In de concertzaal van den heer Bruul worden 4 avonden bioscoo ven en in .de zaal van den heer M. de Haan gezelschap der heeren Wilson van Hoorn 8 avonden mert tooneelstukken op. terwijl in de andere 3 herbergen dansmuziek wordt gemaakt. Tanga de straat zullen vele diverse koek^ suiker, .en galanteriekramen, paling stallen, werptenten, minerva en kiekspeUen. theater en andere inrichtingen het kermisterrein versieren en Jan- vieris stoomdraaknolen zal eveneens aanwezig zjjn. Al- zoo yoor elck wat wils EEN GASQUAESTIEL Men schrijft uit Deventer i Reeds geruimen tijd heeft een groot» categorie van minder gegoeden hier fiaar ongenoegen kenbaar ge maakt over de hooge gasprijzen en over de strenge }ze waarop de autoriteiten meenden 'aan het gere- betalen der gasrekening de hand té moeten houden. Thans heeft .Set Revolutionair Socialistisch Comité een adres tot den Raad gericht, waarin het namens 1500 ingezetenen verzoekt over te gaan lo. tot annuleering van gassehuld en 2o. tot ver laging van den gaspnjs, op welk adres B. en W. af wijzend wenschen te beschikken, daar huns inziens in williging van het eerste verzoeek een onbillijkheid zou rijn tegenover de gasverbruikers, die het door hoi verschuldigde bedrag wel betaalden, en verlaging on mogelijk is zonder groote financieele offers, die de gemeente zich niet veroorloven kan. Doch bovendien is ér nog een adres In verband met ideze kwestie ingekomen' en wel van de Feder ratie van personeel in openbaren dienst. De directie der gasfabriek toch is in deze als haar eigen rechter ppgetreden i zy liet de nog van een lange reeks ge.

Schager Courant | 1919 | | pagina 1