DIM 26 AUGUSTUS NW 5"sle Jaargang No. 6470 UitgeversTRAPMAN Co. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph. No. 2a Binnenlandsch Nieuws. Raad van Sint Maarten. Raad van Hoogwoud. AGER Alienietn Nieivs- COURANT. Adïertcitiiï- LnOnvUii Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag. Woensdag. Donderdag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 nur wor den ADVERTENTlfiN in het eerstuitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden f 1.30 per post fL40. Losse nummers 6cent. ADVERTENTIËN van 1 tot 5 regels f0.75. iedere regel meer 14 cent ibewijsno. inbegrepen). Groote lett. worden naar plaatsr. berekend Vergadering vam den Baad op Zaterdag 28 Au gustus 1919, des morgen* 10 nur. Aanwezig allen. Voorzitter de beer A. Klerk, burgemeester, tover» secretaris. Na opening volgt lering der notulen, die onver anderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt miedie, dat «en schrijven over de postbestelling ean den Directeur-Generaal der Pos terijen is verzonden. Ingekomen is een dankbetuiging van den beer A. P. B.Laauw, voor d« verhooging van zijn salaris als kantoorhouder van de Rijkstelegraaf, idem van den beer Teensma voor de f 6(6— gratificatie voor het niet geven van harhalingsomderwlja. Ingekomen is bet Jaarverslag van de gasfabriek te Warmenhuizen, Van den beer Harteveld, executeur-testamentair, is een schrijven ingekomen, waarin wordt medege deeld, dat door D. Bakker aan deze gemeente is ge schonken een bedrag van f500.voor bet onder- boud van zijn graf. Voorzitter zegt, dat aan den' beer Harteveld gevraagd is tegen welke voorwaar den dat bedrag is beschikbaar gesteld. Mej. D. C. Kooijman, onderwijzeres te Valkkoog, vraagt als zoodanig eervol ontslag tegen 1 October wegens baar vertrek naar Beverwijk, Voorzitter dealt mede. dat de raden van deze ontslagaanvrage is dat mej. Kooijman geen kosthuis te Valkkoog kan 'krijgen. Het gevraagde ontslag wordt niet al- geimeene stemmen verleend Oproeping voor deze vacature heeft reeds plaats gehad. Aan A. Boontjes en S. Bruin wordt wegens vertrek uit deze gemeente respectievelijk voor 7 en 10 maan den ontheffing van betaling van boofdelijken om slag verleend. Aan de orde komt de ontwerpregeling van Ged. Staten, Inzake de Jaarwedden van de burgemeesters, secretarissen en ontvangers. Door deze regeling zou den de salarissen in deze gemeente weiden: voor den burgemeester—secretaris f 2600, thans f 2250, voor den gemeenteontvanger f 800, thans f 650. In verband hiermede wordt het uitvoerige schrij ven van de afdeeling Noord-Holland van den Ned. Bond: van Gemeenteambtenaren voorgelezen. De heer Slot wil hert schrijven van dezen Bond maar voor kennisgeving aannamen. We hebben vo rig maal een regeling van Ged. Staten gehad en spr. dacht dat de desbetreffende personen nogal inge nomen waren met die regeling, vooral wat die boe- rengemeenten betreft. Daarom wil spr. hert adres van den Bond nu maar voor kennisgeving aanne men, het is nooit genoeg. Het voorstel van den heer Slot wordt imet alge- meene stemmen aangenomen. Wat betreft de regeling van Ged. Staten, vraagt de heer Glas onder welke klasse Si Maarten wordt gerangschikt. Voorzitter zegt van onder de 2e klasse, de le klasse gaat tot 1200 zielen, de 2e tot 2000 zielen. Si Maar- ter telt 1300 zielen. De heer Slot is van oordeel dat do scolbtenaren van Si Maarten dan niet te klagen hebben, dat ze onder de 2e klasse vallen, het bêhoaft naar spr.'s meening geen 3e klasse te worden. Voorzitter vindt, wat hemzelf betref*, de regeling van Ged. Staten ook niet zoo slecht. Do heer Schermer hom is het met don heer Slot eens of de gemeente nu 1300 zielen of 1900 telt, ze blijft toch onder de 2e klas behooren. Mert algemeene stemmen gaat de Baad. accoord met de voorgestelde regeling. De bekende circulaire van de Nedi Automobielen- club over he*. wegnemen van belemmeringen, wordt voor kennasgeving aangenomen. De heer Schoorl zegt: Ze willen zeker nog har der rijden. Ze hebben den geheelen weg al in beslag. Belemmeringen trouwens zijn ex wel in onze ge meente en Je begrijpt niet dat er geen ongelukken gebeuren. je kan toch maar niet een huis op ruimen. Voorzitter zegt, dat al staart dan een huis in den weg, de bouw- en woningverordening wel zoodanig is, dat aan de hiand daarvan eventueel tot verplaat sing kan worden besloten. Voorzitter heeft aa/n dan heer Memelink, Inge nieur van hert Prov. Ëiecrtr. Bedrijf te Schagen ge schreven en deze is van oordeel dat de straatver lichting wel onder heit electrisch bedrijf kam wor den gebracht, zooals door den Raad1 is besloten. Van- den Minister van Onderwijs is bericht inge komen, dat die vergoeding txndërwlJswert-tKertelaar ®al worden uitbetaald. Door den heer Glas wordt namens de commissie, belast met t onderzoek der diverse rekeningen rap port uitgebracht Allee was in beste orde bevonden en aan den administrearemd armvoogd, den gemeen teontvanger, en den administrateur van hert larven» tniddelenbedrijf wordt damk gebracht voor de accu rate nette boekhouding. De rekeningen worden vastgesteld en voorzitter zegt zich aan te sluiten bij de woorden van dank aan den fidm. armvoogd en gemeenteontvanger. Voorzitter doet imededeelimg, dat opdracht is ge- gegeven de begraafplaats te Ëenigenburg beter te onderhouden. Hert doet den beer Schoorl genoegen dart Voorzit ter er eens een kijkje is gaan nemen, want wan neer spreker er iets van zei, gaf het niet. Ook is aan Wit van Valkkoog geschreven de gra ven aldaar wart gelijk ito maken. Aanvoer van sin tels voor de begraafplaats te St, Maarten heeft plaats gehad. Voorzitter zegt hierop, dat dece vergadering ia hoofdzaak is belegd om afscheid te nemen van den ■cheddenden wethouder en het lid van den Raad, de heeren Schoorl en Visser. Spr. brengt den heeren een woord van dank voor hetgeen zij in het belang van de gemeente hebben gedaan. Er zijn in die jaren nogal belangrijke besluiten genomen en het zal u aangenaam zijn te mogen zeggen daaraan te hebben medegeholpen. Het zal u voldoening geven dat de gemeente in dien tijd zoowel in zielental als in bloed is toegenomen en ik hoop dat dit zoo zal voort- Baan en het u gegeven zal mogen worden dit in fmonnlihittlid te yrangny* De heer Schoorl zegt getroffen te zijn door deze vriendelijke woorden van voorzitter. Of spreker al tijd in het belang van de gemeente heeft gehandeld, hij durft het niet zeggen, maar wel dat hij getracht heet dit te doen. Spreker wijst er op hoe hier altijd een goede geest heeft geheerechit, waarvoor voor zitter en Raad dank wordt gezegd en al neemt hij da,n nu afscheid als wethouder, hij doet het niet als persoon. Do heer Schoorl spreekt de wensch uit dat hert voorzitter, den Raad en de gemeente goed moge gaan, dart is zijn hartelijke wensch. Ook de heer Viseer zegt zich aan te sluiten bij do woorden van dank aan voorzitter en den raad gebracht. Spreker dankt den Raad voor de genoege- lijke samenkomsten en hoopt dat de Raad nog vele jaren met dezelfde liefde en kracht als vroeger, waar hij getuige van ia geweest, zal werken in hert be lang der gémeentei Ik hoop, zegt spreker, dat de vriendschappelijke verhouding, die hier steeds be staan heeft, mag blijven voortduren en dat ze in aangename herinnering mag blijven. Hierna sluiting. Vergadering van den Raad der gemeente Hoog woud, gehouden op Zaterdag 23 Augustus 1919. Voorzitter Burgemeester Breebaart. Eén vacature, D. van Diepen Jz., overleden; verder aanwedg alle leden. De voorzitter opent de vergadering, en zegt dit heden met weemoed te doen, waar een onzer raads leden ons door den dood Is ontvallen. De heer Van Diepen, reeds eendgen tijd ongesteld, is, nog vrij plot seling, overleden. Zijn gezin verliest in- hem' een lief hebbend vader, do Raad verliest in hem een lid, dat met volle toewijding de behandeling der gemeente zaken meemaakte. Acht jaren is de heer Van Die pen lid van den Raad geweest Waar het belang rijke zaken gold, viel steeds de ambitie en mede werking van den heer Van Diepen te constateeren. Ook heeft hij zijne medewerking verleend aan het Jongste belangrijke raadsbesluit, dat tot algeheels olectriflcartie der gemeente zal ledden. Wij zullen hem blijven gedenken als raadslid en ook als vriend. Zijne asache ruste in vrede! (Instemming bij de raadsleden). Volgt lezing en goedkeuring notulen. Voorzitter doet mededeeling, dart de brandspuit- slangen voor Aartswoud en Weere zijn aangekomen. Voor kennisgeving aangenomen. Voorzitter deelt mede, dat die districtsschoolop ziener, de heer C. van Buisen, thans alleen te Haar lem te spreken is. Voorzitter hoopt daar binnenkort een onderhoud met hem te hebben, in verband met hert in den raad besproken idéé om aan de school te Aartswoud een derde leerkracht aan te stellen. Daarna komt ter tafel de bekende circulaire om trent de jaarweddén van Burgemeesters, Secretaris sen en ontvangers. De bedoeling van Ged. Staten is om de jaarwedden te brengen: voor burgemeester op f1900, secretaris op f1200 en ontvanger op f 1000. B. en W. stellen voor, dit te laten behandelen door den nieuwen Raad. Algemeen goedgevonden. Is ingekomen eon adres van de afd. Opmeer en Omstreken der Holl. Maatschappij van Landbouw, om in de Weereschool in den komenden winter een cursus in paardenkennis te mogen houden en den volgenden winter een cursus is veekennis, mert ver zoek daarvoor een schoollokaal beschikbaar te stel len met vrij vuur en licht Ook dit zal door den nieuwen raad worden behandeld. Aan de orde wordt gesteld onderzoek van de ge loofsbrieven van iden heer F. Deken, die in de plaats treedt van den heer Van Diepen, overleden. Volgt schorsing der vergadering. Bij heropening wordt door den heer Hartog namens de commissie voor het nazien, gerapporteerd, dat alles in orde is bevonden en tot toelating wordt geadviseerd. Dien overeenkomstig wordt nu beslaten. Door voorzitter wordt nu ter sprake gebracht het verzoek van kastelein O. Schermer van Hoogwoud, om de kermis aan De Gouw voortaan niet tege lijk te doen zijn met die le Hoogwoud, waar het voor adressant en anderen nadeel veroorzaakt als da kermis aan de Gouw tegelijk is met die te Hoog woud. Op voorstel van B. en W. wordt mert algemeene stemmen tot afwijzende beschikking besloten. Voorzitter zegt dat in verband met het verzoek van den heer Kooij, door iB. en W. met bekwamen spoed is gehandeld ten opzichte van de Langereizer voetbrug. Conferentie is gehouden mert B. en W. van Nieuwe Niedorp en er is opgave gevraagd wat de kosten zullen zijn van een houten of grenen veilig- heddslat ter weerszijden van het brugdek aan te brengen, om te maken dat het vee niet zoover 'kan uitglijden, dat hert gevaar oplevert. Zooals het nu is, zander lot, vindt de beer Kooij het gevaarlijk voor de koeden, enz^, die over de brug vervoerd worden. Is er op doelmatige wijze iets aangebracht dat hert te ver uitglijden voorkomt, dan is hert goed. Voorzitter zegt, dat B .en W. van Nieuwe Niedorp hert met hout, dat nog weer dit voor heeft dat de dieren, als ze glijden, zich daaraan minder zullen bezeeren dan aan Ijzer wel zouden willen doen. Dal zou op f 20 ongeveer komen. IJzer kost duurder. Hert goedkoopste met ijzer zou f54 rijn, iets beter, maar no« niet bepaald prima, zou f69 kosten. Met hoek ijzer no 4 zou er f96 mee gemoeid rijn, maar dan was het beslist best werk. En B .en W. van Hoog woud zijn wel voor het idéo van Nieuwe Niedorp en stellen voor het met houit te doen. De heer Kooij acht dit ten «enenmale geheel on voldoende en lang niet sterk genoeg. Warm bepleit SDreker, om het toch met het beste ijzer te doen, xnnd/Lt het f96 kost, door de bedde gemeenten gezar menlijk te betalen. Dat vindt spreker niets te veel. Dan is het net zoo sterk als onze nieuwe voetbrug zelf is Dan is het goed werk. En het zou den heer Kooi) erg spijten, als het niet goed gedaan weid en als er eens een ongeluk gebeurde met een dier van een f300 of meer waarde. Datzxru voor den eigenaar in zoo* geval toch erg rijn, zulk een schadh. Als we hert nu goed doen al zijn de kosten dan ook f96 voor Nieuwe Niedorp en ons, dan is het toch ook in orde. De heer Vijn merkt op, dart het maar een toe-pad is ™D^ iw Kool: Maar t is dajn toch voor de koeden ook gemaakt. Üe heer Hartog zou er weinig gevaar in oen, Bi bleef het, zooals het thana ia en ad wend er dus niets gemaakt. Bij stemming zijn vijf heeren voor het idee van B. en W. om1 het van 'hout te maken en is dart dus aangenomen. Alleen de heer Kooij was voor het bezigen van ijzer. Komt ter sprake de elecrtriciiteiL B. en W. hebben besloten door te zetten en hert contract geteekend. Benige wijziging in hert contract, die nog was over wogen, zou veel vertraging gebracht hebben en is daarvan afgezien en het contract ongewijzigd getee kend door B. en W. om de zaak zooveel mogelijk vlug te doen marcheeren. Er is reeds weer een paar duizend kilo koper gearriveerd, dus ook dat gaat goed. Prijs der garantie, die Jaarlijks moet worden betaald voor de lichtpunten is eenigsrins gewijzigd en was te hoog gevonden. Voorzitter zegt, dat de heer Vijn ons een idéé aan de hond heeft gedaan om te bereiken wat wij moe ten bereiken en wordt het nu als vólgt, zooals B. en W. thans voorstellen: garantie voor le lichtpunt was f12, wordt nu f9, 500 stuks f4500; 2e lichtpunt was f 9, wordt ,nu f 7.50, 450 stuks f 3375, 8e lichtpunt f6, blijft nu f6, 800 stuks f1800; 4e lichtpunt was f3, wordt nu f 4.50, 200 stuks f900; 5e en volgende lichtpunt was f3, blijft nu f8 500 stuks f1500, to taal f12075.stopcontacten, theelichten, enz., jaar lijks een® garantie van f 1.20 voor te betalen. Zoodat door deze wijziging dus de 5 eerste lichtpunten f30 zullen kosten, resp. f9, f 7.50, f0, f 4J10, f3 is f80. De heer Hartog dacht dart hert 2e lichtpunt zoo nog te veel kostte. Het eerste is niet te duur en kon desnoods f 12 blijven. De heer Koodj vindt het 2e lichtpunt ook wat hoog. De heer Hartog zou het eigenlijk liever op den stroom willen' verhalm. De heer Vijn1: Maar dan gebruiken ze hert niet. De heer Hartog: Ja wek De heer Schilder: Maar dam wordt er toch min der stroom gebruikt, dat is toch wel zeker. Dan is het gevolg, weer hooger prijs; daaruit vloeit weer voort, dat minder stroom word tgehrulkt Men moet het wel zoeken op de lichtpunten. De heer Hartog: Als we het eerste lichtpunt op f12 Jaarlijksche garantie stellen en de rest licht punten allen vrij.... Voorzitter en anderen: Dan komen we er lang niet. Voorzitter wijst er nog op, dat er wel zullen rijn, die een vrij' groot aantal lichtpunten zullen laten aanbrengen, maar verschillende van die lichtpunten zullen, in verband met het doel waarvoor ze wor den gebezigd, slechts heel weinig dienst moeten doen en dus weinig stroom verbruiken. Dus als we hert van dan stroom moeten hebben, zooals u, mijnheer Hartog, bedoelt, dan komen we er niet. De heer Kooij': "Als we het 2e lichtpunt eens op fö zetten? Voorzitter. Maar ot we het nu al benauwd opzet ten en ar moert later jaarlijks een paar duizend gul den van de gemeente bij, dat willen jelui zeker ook niet graag. De heer Vel zegt, 't bedrijf moest zichzelf kunnen bedruipen en dat vinden de anderen ook wek De heer Schilder zegt, het kan niet op de stroom gezocht worden, dat zou heel erg tegen vallen. De garantie, ieder jaar ite betalen van' le licht punt, van 2e lichtpunt, enz., zooals die door B. en W. straks is voorgesteld: le lichtpunt f 0, 2e lichtpunt f 7.50, enz., wordt ten slotte algemeen door den Raad goedgevonden. De stroomprija denkt men op 20 cents te bepalen. Geen meterhuur zal worden geheven. De in het Electriciteitsbedrijf te nemen aamdee- len k f 1000 of f 500, zullen 5 pet. rente doen. Goedgevonden wordt, de lichtpunten in de gemeen tegebouwen voor rekening der gemeente té némfen. wat betreft oanlegkosten. De Jaarlijksche garantie en de stroomkosten worden echter niet door ae gemeen te betaald. En de gemeente zorgt ook iliet voor lam pen. In hert Armhuis, wa.ar zeer veel lichtpunten noo dig züm, zal de gemeente de helft der Jaarlijksche garantie voor 1de lichtpunten betalen. De hoogspan ning 'daar rijn ze mee tot Wadwaij toe op 't oogenf Wik. Voorzitter zegt, dat "hert plan ia. van den herfst nog .licht in de Boekei te brengen Daarna 'komt pan de orde de getoeenterekening Ze is door eeme commissie nagezien en de heéxj Vel 'rapporteert namens 'de commL.de, dat de ontvang sten hebben bedragen f 52459.19, de uitgaven f 53582.471/a, en het nadeelig saldo f 1123.28V*. Armenrekeningontv. f 7364.61, uitg. f 7409J29. Na deelig saldo f 44.65. Beide rekeningen met bescheiden rijn in volko men orde bevonden en worden goedgekeurd onder dank. Volgt aanbieding gemeentebegrootmg voor het 'dienst jaar 1920, in totaal.f 50138.52. Daarna Armenbegroo- ting. sluitend in eindcijfer op f 4852.85. .Beiden voor loopig goedgekeurd en zullen ter visie liggen. De heer Koorn deelt mede, dat hij éls ambtenaar van den Burger! Stand ontslag wensch te aan te vragen. Voorz. wijst er op, dat hef met het oog op hoogen leeftijd is, .dat de neer Koorn het ontslag aanvraagt en stelt voor op de meest eervolle wijze het gé- vraagde ontslag aan den heer Koorn te verkenen, In gaande 1 Sept. a,s. Allen voor. Voorz. spreekt zijn dank uit aan den heer Koorn, voor bewezen diensten in deze functie, yoorritter wil zelve vóór de rondvraag nog gaarne iets zeggen. Het is ,zegt spr., heden de laatslo vergadering, die 4 uwer bijwonen. Drie van de heeren hadden zich met het oog op hunnen leeftijd niet meer herbenoembaar wil len stellen, nj. de heeren Kooi. Hartog en Koorn terwijl de vierde, de hoer Vel, jnert slachtoffer is gé worden van de evenredige vertegenwoordiging. Daar Is niets aan te doen. Ik geloof namens den meenteraad te spreken, ais ik onze léden in deze zitting even wil gedenken. Do héér Kooi heeft 26 jaren, de heer Hartog 24 jaren ritting in den raad gehad. De heeren Koorn en Vel elk 14 jaar. Na zoovete jaren yan samenwerken past bet iny éls voor ster een "hartelijk woord van dank te richten tot hen voor wat de heeren in het belang der gemeente me de hebben verricht. Na zoovele jaren samenwerken is het noode, dat men afscheid neemt van het college, waar men rijn beste krachten gaf en waar men 'vriend schapsbanden heeft 't Zal wel eens rijn voorgekomen dat de ideën niet strookten en dat er woorden vielen, maar daarmee werd niet verbroken de zooveel jarige samenwerking en vriendschap, ik breng u allen mijn Hanir hoop. dat door u met béiam>kliing 'zal wor den gevolgd hertgeen de nieuwe raad ral tot stand brengen .Ik dank u allen zeer en-gedenk u jp vriend» schap. Tevens dank ik ook de wethouders voor Wat zij als raadslid pn els wethouder in het gemeen tebel lang' hebben gepresteerd. De heer Hartog beantwoordt voorzitter en dankt hem voor het Besprokene en brengt voora, wethorn ders en raadsleden dank voor de genoegelijke samen werking. Ook de heer Vei brengt voorn, dank voor diens hartelijke afscheidswoorden. De heer Koom spreekt mede rijn dank aan voora uit en brengt hem hulde voor qe oprechte en toe. wijdingsvolle wijze, waarop hij als voorz. pteeds de ver gaderingen leidde. Voorz. dankt den heer Koorn hiervoor. De heer Kooi betuigt ten slotte ook zijne erkent»- Iijkheid voor wat de voorz zei. En ïd was het dat we niet altijd, dezelfde inzichten hadden, apreker hoopt ca jertrouwt, dat de vriendschapsbanden blijvend zul len zijn Hierna sluiting onder dank. Door den Bond van Nederlandsche Onderwijzers en Volksonderwijs, afd. Schagen en omstreken was Zaterdagavond een vergadering belegd in het lokaal van den heer Jb. Bonst, waarin als spreker optrad de heer P. van Mever van Zaandam, met het onder^ werp: ..De Openbare School is de meest Christelijke schooi. Spreker zette breedvoerig uiteen, hoe volgens hém slechts de openbare school Christenen kweekte van dc daad, terwijl al die andere scholen slechts kerke, li jke scholen waren, de jeugd niet «opvoedend tot het christendom, maar voor een bepaalde kerkelijke rich ting. De openbare school leetrae het goede betrach ten omdat het goed was en niet om later loon; rij teerde het kwade haten omdat het kwaad was en niet uit vrees voor de verschrikkingen der He! Eén school slechts diende er te zijn voor heel de natte, terwijl thans het Noderlandschc volk. door het drijven der geestelijkheid, in velerlei, pteéds schér per tegenover elkander slaande groepen werd vér- docld ;De lauwheid dor vrijzinnigen bad daar mode groote schuld aan: Het zou zoo'n vaart wel niet loo- pein .heette het altoos in vrij zinnige streken, als er van ae oprichting eener bijzondere school soms Bprake mocht zijn; doch er behoefde slechts een geesteljj/ ke te komen .die het noodig oordeelde om van zijn ijver te doen blijken en dan was de school ar reeds, waarvan men, in rijn laksheid, de stichting niet mo gelijk had gewaand. Want de geestelijkheid, niet de ouders ..wilde ge woonlijk de „vrije' school Maar hoe .„vrij die uri derdaad wei was, dat bleek genoegzaam uit de mid delen .waarmee vaak de teerlingen aan de openharé school werden onttroggeld, om er de bijzondere school mee te helpen bevolken. Uitvoerig schetste spreker de opvoeding in school, uitvoeriger nog die in het huisgezin, waarin de .moe der het leeuwenaandeel had en dit bij "hem bovén alles ging ,om ten slotte te eindigen met op te wek ken tot samenwerking lusschen ouden en onderwij zers opdat de opvoeding des te beter zou mogen slagen en men des te krachtiger pal zou kunnen staan voor het behoud der openbare school. Hij spoorde daarom de aanwezigen aan, een afdeeling van Volks onderwijs te stichten, en Lij. het sluiten der .bijeen- jkomst koto mejuffrouw Krul, die de vergadering ge presideerd had, medodeeten, dat zich reeds 16 le den yoor de voreeniging hadden opgegeven. OUDKARSPEL. De beide eerste elftallen van de voetbalclubs Blauw- Wit alhier en Sporta te Schagen, hielden Zondagmid dag alhier een wedstrijd waarbij BlauwWit won met 43. Beide clubs waren over het spel ten zéér ste tevreden. Er is door beiden kranig gespoeld. Span nende oogenblikk.cn konden we Ooms aanschouwen. Waar de afd .van de V.D. en die afd. S.D.AP. alhier met September elk twee van de 7 raadzetels zulten bezetten hadden de laatsten samenwerking aan geboden inzake de benoeming tan' wethouders. Dezé samenwerking is echter door de afd. V.D. niet gan- vaard. s— BREEZAND. Op de vergadering van Vrijdagavond is door de ver- eeniging „Koninginnedag' die reeds vroeger voorloo- pig tot Benige loc* lelijkheden had besloten, définitiéf het volgende vasigcs ldd Er zullen -wedstrijden gehouden worden en wei voor jongens en meisjes. Voor -jongen* van 6 tot 9 jaar, zaktoopenvan 912 jaar. stroophappen van 12—14 jaar, verspringen en vanaf 15 jaren 150 M. hardloopen. Voor meisjes van 6 tot 8 jaar houtjes* rapen van 9 tot 12 jaar hinkelwedstrijd, vanaf 13 jaar hardloopen. De spelen zulten gehouden worden ach ter het lokaal van d®n heer Jb. Borst, tprwtjjl de entrée op 25 cents (s bepaald. Het geheel zal opga, luisterd worden door muziek. VRAGEN VAN KAMERLEDEN. Da vertrouw» lijko nota, De heer Schenrer heeft de volgende vragen tot den Minister van Buitenlandeche Zaken gericht: la der Regeering bekend, dat er een vertrouw» lijke nota van den Belgischen minister van Buiten landeche Zaken d.d. 3 Juli voor het Groot Hoofd kwartier bestaat, welke nota een opdracht en aan wijzingen bevat voor bewerking van de bevolking van Nederlandsch Limburg ten gunste van de plan nen der Belgische annexionisten en of de Belgische Regeering op de wijze als in die nota omschreven of op andere wijze werkt onder een deel der Nedea1- landsche bevolking? Is de regeering, indien deze vraag ontkennend moert worden beantwoord, bereid onverwijld een on derzoek in te stellen naar de juistheid van boven bedoelde mededeeling en van haar bevindingen me dedeeling te doen aan de Kamer? Is de Regeering, indien de eerste vraag beves tigend moeit worden beantwoord, bereid mede te doe len welke maatregelen zij heeft getroffen of nog zal treffen tegen deze kuiperijen? GEEN SPEELGOED. Een 18-jarige jongen te Vlaardingen mikte mot een flobert-pistool spelenderwijs op een 18-jarig meisje. Plotseling ging bet schot af, met het noodlottige ge volg, dat de kogel het meisje boven het rechteroog trof en haar ernstig verwondde. Zij werd in heit ziekenhuis opgenomen. Het pistool is in beslag geno men.

Schager Courant | 1919 | | pagina 1