Raad van Si. Maarten. Raad Yan Zijpe. WOENSDAG 12 NOVEMBER 1919 52ste Jaargang No. 5515. UitgeversTRAPMAN Co. EERSTE BLAD. SCHAGEN, LAAN D 5. Int. Teleph, No. 20. AIiiiih Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag. Woensdag, noferdaK en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur wor- L 1 rN\/T70TT7\"VTt?X? Mïfitttiiie- Luü de» »•- J .......Iiwuig O UiUlgtlLS O UUI VYUI - Ai 1 .N i<,.\ jn het eerstuitkomend nummer geplaatst. Prijs per 3 maanden fl.40. Losse nummers, 6 cent. AD VERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 0.80, iedere regel meer 15 cent (bewijsno. inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Dit nummer bestaat nlt twee bladen. Vergadering van den raad op Maandag 10 No vember 1919, des middags om kwart voor vier. Aanwezig allen. Voorzitter de heer A. Klerk, burgemeester tevens secretaris. Na opening volgt lezing der notulen, die onver anderd worden goedgekeurd. Voorzitter deelt mede dat de rekening 1918goed gekeurd terug is ontvangen. Van Mei. Kweldam te Eierland benoemd onderwijzeres te Valkkoog is een schrijven ingekomen, waarin wordt medege deeld, dat zij met ingang van 15 Nov. a.s. ontslag te Texel heelt aangevraagd. Van het Hoofdeomité voor de te houden Land bouwtentoonstelling in 19'JO te Schagen is het ver- soek ingekomen om steun voor deze tentoonstelling. B. en W. stellen voor een subsidie van f 50 en een bijdrage in het waarborgfonds ad f 100 toe te kennen. Met aleemeene stemmen aldus besloten. Van den heer P. Kos, schoolreiniger en kachel- aanmaker te Valkkoog is het verzoek ingekomen het salaris voor schoonmaken en aanmaken kachels te bepalen op f 125 en f 25 voor schoolschoonmaak met vrij gebruik van materiaal. Het tegenwoordig salaris te Valkkoog is f 50 voor schoonmaken en f25 voor kachelaanmaken en voor de jaarl. schoon maak f 25 zonder materiaal. B. en W. stellen nu voor het salaris te Valkkoog te bepalen op f 60 schoonmaken, f 40 kachelaan maken. f'25 jaat l. schoonmaak en f 10 voor mate riaal. St. Maarten f75 schoonmaken, 'f 40 kachel, aanmaken, f 10 materiaal, f 25 jaarl. schoonmaak. Eenigenburg f 60 schoonmaken, f 30 kachelaanma ken, 1 5 lampen aansteken, f25 jaarl. schoonmaken. De heer bruin vindt het goed dat wanneer de menschen het werk goed doen, het ook behoorlijk wordt betaald. De heer Blok acht de vergelijking tusschen St. Maarten met Valkkoog en Eenigenburg niet goed en meent dat wanneer het werk goed gedaan wordt het salaris onvoldoende is. Het geeft evengoed al moeite hulp te krijgen. Spr. meent dat wanneer het werk goed gebeurt Woensdags één lokaal en de privaten, Zaterdags het andere lokaal en de pri vaten moeten worden gedaan en wanneer hij dan in totaal 8 uur per week rekent, dan dient het f150 te weien. Na eenige bespreking wordt goedgevonden, dat wanneer het werk naar wensch wordt gedaan, B. en W.machtiging krijgen het salaris nader te regelen. Van het bestuur van Kring IV van Gezinsverple ging in de gemeente Schagen, St. Maarten is het verioek ingekomen om subsidie voor 1920, teneinde het salasis van de zuster te kunnen verhoogen en de mogelijkheid te openen een pensioenregeling te treffen. Uit het schrijven blijkt dat in 1918 te Schagen de bijdragen van particulieren in totaal f 640 nadroegen, te St. Maarten en Valkkoog f 155.50. Verwacht wordt dat de gemeente Schagen min stens een subsidie van t 100 zal geven ep gevraagd wordt van St. Maarten f 50. B. en W. zijn wel de gelijk doordrongen van het nut van Gezinsverple ging en stellen daarom voor een subsidie van f50 te geven. De heer Slot vindt de verhouding Schagen f 100 en St. Maarten f 50 niet goed. Voorzitter zegt dat verwacht wordt dat Schagen minstens f 100 zal geven. De heer Slot dacht dat Schagen f 200, St. Maarten f 50 beter was. De heer Glas heeft wel eens het spreekwoord gehoord „Goed voorgaan doet goed volgen" en waar hij van nabij heeft gehoord dat het salaris van de Zuster zeer miniem is, hoopt hij dat het de bedoeling niet van den heer Slot is eerst af te wachten wat Schagen doet. doch dat de raad een goed voorbeeld zal geven door de subsidie op f 50 te bepalen. Met algemeene stemmen wordt hiertoe besloten. Een adres van den Algemeenen Timmerlieden bond over de toetreding tot de regeling van steun aan werkloozenkassen wordt in handen gesteld van B. en W. om advies. Hel bleek uit de memo rie van toelichting dat enkele timmerl eden alhier zijn aartgesloten bij de aldeeling te Schagen, n.1. de heeren Jb. Slot en J. Appel en voorzitter zou met die heeren eerst in overleg willen treden. Het is zoo langzamerhand donker geworden, voorzitter is reeds een paar maal naar net knopje geloopen om het electrisch licht te ontsteken maar nog geen stroom. i De veldwachter is om een petroleumlamp en moet daarna om petroleum uit, doch heeft en pas sant beslag gelegd op St. Maarten's jongste elec- 'ricien, in de hoop dat die de oorzaak van de duis ternis in onzen raad weet op te sporen. En jawel, nauwelijks is hij over den drempel ot er is licht. Maar nu de oorzaak?? pHet schakelbord is omgegooid, en de schuldige? £en der raadsleden noemt zelis den naam van een hoog personage die vandaag op bezoek is geweest eP ter wiens eere de driekleur in den ijskouden wind heeft gewapperd. Na dit intermezzo wordt voortgegaan met het "werken der agenda. 1 Januari a.s. komt de telefoon aan het rijk en *üllen de kantooruren zijn 's morgens van 8—10'/» ?uv. 's middags van 12—1 uur en van 2—3 en van uur. Zondags van 8—9 uur 's morgens. Over jje kostelooze bestelling der telegrammen wordt "°g met de autoriteiten onderhandeld. B. en W. ordeelen het billijk dat kostelooze bestelling voor e gvheele gemeente blijft gehandhaafd ook al ko- "i de kosten daarvan voorde buitenwijken dan voor Wn if'n® ^er gemeente. Aan den heer A. P. Blaauw sr9t onder dankzegging voor de bewezen dien- Aa° 5ervo1 ontslag gegeven als telefoonhouder. y-P oen heer Visser als telegrambesteller. heer Visser als telegrambesteller "westie-grondverkoop Sieriks is eindelijk in accn rHe opgelost dat de Banne Eenigenburg Sint°w Baat met de overname en ook de Banne Maarten hiertoe genegen is tegen f 1.—. Hierop wordt ingegaan. H en W. stellen voor in de verordening tot heffing van den hoofdelijken omslag een wijziging te brengen en wel om aen aftrek voor noodzake- kelijk te brengen van f 400 op f650 en de kinder aftrek van f 40 op f 50. Goedgevonden. Komt in behandeling begrooting electriciteitsbe- drijf over 1920 en over de 2 maanden van 1919. Voor 1920 geeft zij een bedrag van f 28.332, voor de 2 maanden van dit jaar f 1325. B. en W. stellen voor hiervoor een geldleening ad f 30.000 aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 5'/, pet. met een aflossing van f 1000 per aar. De heer Slot vraagt, of Ged. Staten meer ver trouwen hebben in het electrisch dan in het gas bedrijf. In Warmen huizen moest de aflossings termijn verkort worden. Bovendien informeert spr. hoe het komt, dat we van f26.000 afgeraakt zijn en nu het straks genoemde bedrag krijgen. Voorzitter zeg.t, dat in de voorloopige begrooting niet gerekend is op de straatverlichting, terwijl op de begrooting van nu, ook een post staat voor meters. De meters zuilen, volgens den heer Me melink, wel gauw komen. De heer Blok acht het niet goed, dat de straat verlichting geheel ten laste van het electrisch be drijf wordt gebracht, het is een algemeen belang. Voorzitter zegt, dat het beheer hiertoe door de raad is genomen. Spr. gelooft evenwel, dat straks de raad zal inzien, dat dit niet billijk is. De heer Bruin geeft de wenschelijk te kennen* enkele punten, door verplaatsing van het licht, beter te verlichten. Zal gebeuren. Voor het vaststellen van de tarieven, zoolang er nog geen meters zijn, heeft de heer Memelink de volgende regeling aan de hand gedaan oor 2 lampen met een totaal kaarsen-sterkte van 60 een vast bedrag voor de lampen f30, voor stroom f3 60 f33.60, 70 kaarsen-sterkte f34.20. 80 kaarsen f34 80, 90 kaarsen f35.40, 100 kaarsen f36; 3 lampen tot een kaarsen-sterkte van 110 f36 -f- f6.60 f42.60. 120 kaarsen f43.20, 130 kaarden f43.80, '140 kaarsen f44.404 lampen 150 kaarsen f39 -4-19 f48, 160 kaarsen f48.60, 170 kaarsen f48.60, 170 kaarsen f49.20,. 180 kaarsen f49.80, 190 kaarsen f50.40 5 lampen 200 kaarsen f42 fl2 154, 210 kaarsen f54.60, 2'20 kaarsen f55.20, 230 kaarsen f55.80; 6 lampen 240 kaarsen f59.40, 250 kaarsen f60; 7 lampen 300 kaarsen f66 en 9 lam pen 400 kaarsen f78. De heer Bruin wijst op het groote verschil in het vaste bedrag per lichtpunt. De prijs voor het eerste is f 18, '2e f 12, 3e f6. Als een arbeider een enkel uur per dag zijn 2e lichtpunt in de keuken brandt, moet hij daar f 12 per jaar voor betalen, terwijl een landbouwer, die zijn 3e lichtpunt in den koestal meerdere uren brandt, f6 voor dat lichtpunt moet betalen. De heer Wit zegt. dat wanneer hier geen beter regeling is te treffen, de eerste lichtpunten voor de minder gegoeden wellicht verminderd zouden kunnen worden, om dan de meer gegoeden die 4, 5 en meer lichtpunten hebben, zwaarder te treffen. Voorïitter acht dit een moeilijke regeling. De heer Schermerhorn vindt, dat een arbeider die geen electrisch licht heeft, voor zijn petroleum evenveel moet betalen als een ander. Hij moet voor zijn kan petroleum evengoed 20 cent betalen als een millionair. Voorzitter wijst er op, dat niet allen zooveel lichtpunten hebben genomen als ze eigenlijk kon den gebruiken. Was dat wel gebeurd, dan zou het-'Brief wel wat verlaagd .kunnen worden. Ten slotte wordt besloten, dat B. en W. de ta rieven nog eens met den heer Memelink zullen bespreken. Wat de geldleening betreft, wordt gesproken over het plaatsen van aandeelen. Tot oplossing evenwel, komt men in deze niet. Het aangaan der leening wordt goedgevonden. Het salaris voor een op te roepen administateur van het electrisch bedrijf, wor,dt bepaald op f450, incasseeren van de kwitanties voor zijn rekening, borgstelling f 1000. Een lijnwerker zal voorloopig per uur worden betaald. Bij de bespreking over het branden der straat lantaarns, zegt de heer Glas het op prijs te zullen stellen, wanneer de lantaarn te Groenveld, den geheelen nacht bleet branden. Na eenige discussie wordt tenslotte besloten, dat alle lantaarns zullen branden 's avonds tot half elfen 's morgens van 5—7 uur, terwijl geïnformeerd zal worden, of en kele lantaarns den geheelen nacht kunnen blijven doorbranden. In verband met de maan wordt besloten, dit voorloopig te regelen als het voor heen was, dus van de omstandigheden laten af hangen. Bespreking schoolbouw. De neer Limmen wil wil dit liever laten wach ten, dan kan hij nog informeeren of de katholie ken met hun schoolbouw kans van slagen hebben. Er zijn aan Haarlem 2 plaatsen opgegeven waar de kerk en school zoudenkunnen worden geplaatst. De heer Schermerhorn: We krijgen toch zeker eerst de kerk en dan de school. De heer LimmenDat kan samen. De heer Slot zou het jammer vinden wanneer we straks 2 scholen in aanbouw hadden. Voorzitter wijst er op dat wanneer de school bouw der katholieken nog een 4 4 5 jaar moest duren, de tegenwoordige toestand in het onderwijs niet bestendigd mag blijven. We hebben in mej. Querner een uitstekende onderwijzeres, maar het geven van onderwijs aan 49 kinderen over 3 klassen zou tenslotte wel eens haar krachten te boven kunnen gaan. Wat dan Het onderwijs gaat spr. wel zoo na aan 't hart, dat spreker het zou betreuren wanneer het fundament van het onderwijs zoo treurig werd opgebouwd. De heer Slot noemt een sterkere onderwijskracht, het nemen van een onderwijzer. De heer Limmen zegt dat het met de katholieke school zoo staat, wanneer het nu niet gebeurt, dan raakt het van de baan. De heer Blok geeft in overweging een commis sie te benoemen die eens een onderzoek kan in stellen naar den toestand te Eenigenburg en hier. Want wanneer nu een katholieke school te Eeni genburg komt, wordt dan de school hier zooveel ontlast dat de toestand er beter wordt? De heer Bruin is het hiermee eens. Zou het aan stellen van een 3e leerkracht te St. Maarten geen levensvatbaarheid hebben? Spr. kan er zich mee vereenigen dat deze zaken door een commissie of door B. en W. worden onderzocht. Wanneer de heer Limmen dan zijn bevindingen heeft medege deeld, kan de raad de volgende keer besluiten hoe er gehandeld moet worden. De heer Blok zegt, dat hij een éénmansschool te Eenigenburg voor 12 kinderen niet zoo erg zou vinden als een tweemansschool met een 30 k 35 kinderen. De heer Glas is niet tegen het benoemen van een commissie. Voorzitter: Waarom? kunnen B. en W. dat niet doen. De heer SlotDan zullen we een commissie be noemen en wel B. en W. Allen vinden het goed dat B. en W. een onder zoek instellen. Voorzitter zegt dat de Wethouders gevraagd hebben nog eens op de agenda te plaatsen telefo nische aansluiting van het raadhuis. Ik heb gezegd dat ik niet meer op de zaak zou terugkomen en daarom geef ik het woord aan de Wethouders. De heer Glas zegt dat voor spoedige afwikkeling van verschillende zaken het B. en Wethouders wenschelijk voorkomt het raadhuis aan te sluiten. De bijzonderheden zal Voorzitter wel willen tnee- deelen. Voorzitter zegt dat bij aanslniting f50 moet wor den betaald, jaarlijks een contributie van f 35 en dat dan de gesprekken afzonderlijk moeten worden betaald. De heer Slot zegt dat hij evenals voorzitter zijn motieven niet opnieuw zal meedeelen en ook niet op de zaak terug wil komen. Spr. meent dat voor St. Maarten in een kleine behoeite zou worden voorzien. Voorzitter: Dan zal ik het in stemming brengen. Voor stemmen de heeren Glas, Blok en Wit, te gen de heeren Schermerhorn, Bruin, Limmen en Slot. De heer Limmen stemde eerst blanco. Voorzitter: Vóór of tegen. De heer Limmen: Moet dat? Voorzitter knikt bevestigend. De heer LimmenDan ben ik er tegen, ik weet er niet zooveel van dat ik beoordeelen kan dat het noodig is. Bij de rondvraag zegt de heer Glas graag te willen zien dat er bij gladheid van de wegen van femeentewege zand werd gestrooid, vooral te St laarten. De heer Schermerhorn zegt dat er dan zand in voorraad zal moeten wezen. Is het werk voor de gemeente of voor de banne? Voorzitter haalt zijn schouders op. De banne heeft het onderhoud van de wegen en misschien is het evenals het sneeuw opruimen wel het werk van de banne. De heer Glas: De straten worden een keer per jaar ook door de gemeente opgeknapt. Voorzitter: Dat kan de zindelijkheid betreffen. Als de gemeente voor zand strooien gaat zorgen zou de banne wel eens kunnen zeggendan maar voor -sneeuw opruimen ook. Voor het zand strooien van gemeentewege stem men de heeren Glas, Schermerhorn, Blok, Limmen, tegen de heeren Bruin, Slot en Wit, alzoo met 4 tegen 3 stemmen besloten tot zand strooien. De heer Slot wil dan dat in alle buurten zand wordt gestrooid en daarover krijgen we een heele discussie te hooren. Er wor*dt geboomd over het strooien bij bruggen, waar moet het zand in voor raad gehouden worden, wie moeten het strooien enz: enz. Tenslotte nemen de heeren op zich dat door hen in elk der wijken gezocht zal worden naar een persoon die bij gladheid zand zal willen strooien. Voor Eenigenburg, niet ten raadhuize vertegen woordigd, zal voorzitter informeeren. Voorzitter sluit hierop de vergadering. Het is net koppiestijd, zegt de heer Slot. Vergadering van den Raad der gemeente Zijpe. ge houden op Dinsdag den 11 November 1919. voorm. 10 uur Voorzitter Burgemeester de Moor, secretaris de héér De Boer. Allen aanwezig. Na opening door den voorzitter, worden de notulen goedgekeurd. De heer Appel brengt ter sprake, dat het hem ge noegen doet. dat de vergadering thans voormiddags te 10 ure begint. Laatst neeft de heer Kapitein ver zocht, 's namiddags te vergaderen, maar daarop zou ik liever miet ingaan, want het is nu vroeg donker en je hebt gladde wegen, dat is niet pleizierig. De heer Grootes wou gaarne vragen omtrent het Tehuis voor Ouden van dagen en hulpbehoevenden. Is het u bekend, dat een patiënt van het Tehuis voor ouden vtm dagen en hulpbehoevenden va'n deW zo mer dagelijks naar dokter moest en toen steeds in een handkar naar dokter is gereden? Gaarne zou ik wil len ,dat voorzitter met Let Armbestuur bespreking houdt daarover, dat zulks toch niet meer voorkomt Het is ohteerend, vind ik; men heeft eerst zijn besté krachten gegeven en dan later op een handkar naar dokter gebracht te worden.... 't Is een primitief ver voermiddel en. 't is vernederend. Dan. zou ik willen spreken over klompen: de oude menschen daar moeten de meesten van naar Sint Maartensbrug daarvoor. Dan worden voeten geme ten met een maatje. Den een zijn ze soms evén té klein, den ander te groot en ze moeten afgedragen worden t&oopen op lekke klompen, en een met ander, zooiets komt voor en waarom moeten de klom pen juist van Sint Maartensbrug komen? Als u,. mijnh de voorz., het Armbestuur voorstelde, dat VeugeT met een wagen vol kwam passeeren. En waarom ook niet door Bertus de Wit klompen laten leveren? Dan heb ben de menschen in het Tehuis 1 ons tabak in dfe 10 dagen. Zij gaan peukjes zoeken om voldoende ta bak te hebben. Elf zijn er van, die pensioen hebben, 50 cent per week krijgen zij, elk, de rest gaat in de kas van net Armbestuur. Maar het Armbestuur is niet gepemsionneerd, de armen zijn gepensioneérd. Voor dat geld. dat in de Armbestuurskas gaat, kon wel meer dere tabak verstrekt worden, terwijl nu tabak van de minste soort verstrekt wordt, 't Is met de suiker ook al zoo, tegenwoordig, nu de winkeliers het verdom* men' om suiker op de bon te verkoopen. Als ik 's mor gens geen kop/koffie met suiker heb, ben ik niet wakker en dat is met die oude menschen ook zoo denk ik .Van dat pensioengeld kon den oudjes suiker verstrekt worden, zoodat zij dan een kop koffie met suiker zouden kunnen krijgen. Dan heb ik B. en W. m overweging gegeven, ge. zien het Reglement van het Armbestuur, dat als er een aftreding in het Armbestuur komt er inogt dan een dubbeltal worden opgemaakt, dan niet alleen de kans, maar, de mogelijkheid open te stellén dat er een arbeider in dat College zitting krijgt. B. en W. zouden daartoe 2 arbeiders op de voordracht kun" nen zetten, dat vind ik en zoo denkt mijn partijgew noot er ook over. Onze afdeeling is daar voor en het is noodzakelijk, dat een arbeider zitting in dat .pollege krijgt Als er nu reeds een arheider zit ting in had gehad, dan zou dat met dien patiënt op ©en melkkros naar dokter en dat peukjefopzoeken niet zijn voorgenomen. Maar menschen uit de bezit tende Masse. die geheel in weelde zijn grootgébracht en hun armen in goud bedelven, zulke mensdien kun nen eigenlijk geen goed Armbestuurslid wezen, zij ken nen de nooden van de armen niet zoo goed. Daarom zou ik zoo graag 2 arbeiders op de voordracht heb ben bij een vacature. Vervolgens wou ik er op wijzen, dat qp het platte land nu volgens de vakorganisatie langzamerhand veel werkeloosheid Ontstaat en er in de Zijp© v©el werk is. maar de werkgevers in de Zijpe het loon niet willen betalen. En het loon is todi al veel te laag. Ik zou willejn vragen, of B. en W. werkverschaffing op touw willen zetten van gemeentewege. Als de ge meente geen werk kan verschaffen en er géén wérk yan kan maken, of er dan met het Polderbestuur in óverleg kan worden getreden dat dit werk geeft. Voorz.Ik kan u pp enkele, misschien niet op alle dingen antwoorden. Wat betreft de patiënt op de hand wagen heb ik met Dir. Oudendal Over gesproken, om dat niet meer te laten» voorkomen. Hat is door dokter O. met het Armbestuur besproken. En ai zegt dokter O. dat het dien patiënt niet hinderde, zoo vinden wij het joch ook beter, dat zulks niet meer qp die wijze gebeurt De klompen, daarmee benik niet bekend. De „peukjes"jopzoekerij dat is niet zoo mooi. maar ik geloof toch, dat ik er een kan opnoemen, al geef je hem 1 Jkistje sigaren en 3 pond tabak.. De heer Grootes: Dirk Veter bedoelt ui" dat hij, vervolgt voorz., toch, als je zegt ik heb eem peukje, dat hij dan door de Groote Sloot bij" je komt Er zijn 11 menschen. die pensioen hebben zij krijgen alle J1 tabak en sigaren. Zij rooken niet allemaal. De heer Grootes: Drie rooken niet Die peukjes- opzoekerij gebeurt niet alleen door Dirk Veter, ook Arie Stip en ouwe Prins doen 't, ze doen 't allemaal. Voorz.Ik heb geen namen genoemd. Ik Zeg niet dat het Dirk Veler was... De heer GrootesIk wept wel, dat het Dirk Veter is. Voorz.Ik wil wel hespreken dat een arbeider in het 'Armbestuur komt B. en *W. hebben geen be zwaar om dat te bevorderen. Maar de opmerking dat de tegenwoordige Armbestuursleden niet goed in staat zijn om het Armbestuurslidmaatschap te bekleedeh. omdat die menschen het zoo heel goed hebben daar mee ben ik het volstrekt njet eens. ^k vind het zelJb 'n 'beetje een beleodiging ,dat dit hier wordt uitge sproken .Dat er wel pens 'n aanmerking tp maken is, spreekt wel vanzelf. Om te maken, dat er absoluut niets valt (te zeggen, zpu al zeer moeilijk zijn. Maax toch kunnen we zeggen, dat er nooit klachten van groot belang zijn ingekomen en aan Armbestuur en aan Armenvader en -Moeder is wel hulde te brenjt gen voor wat zij doen. 't Spijt tae dat de opmerking van zooeven van hieruit is gemaakt. Wat het geven van werk betreft, B. en W. zijn be reid bij den Polder aan te jdoppen tot overleg om werk te verschaffen, waartoe het Polderbestuur wel iin staat is en zal medewerking aan dat Bestuur ge vraagd worden. De heer GrootesU zei, dat ik gezegd had, dat het Armbestuur niet goed de functie kon waarnamen. Ik zei echter, dat de bezittende klasse het niet goéd kaïn doen. maar ik wil goen blaam op dit Armber' stuur werpen. Voorz.Maar met de mensehen uit de bezittende klasse is het tegenwoordige armbestuur toch al duide lijk aangegeven De heer Grootes erkent dit De heer v. L. Sluis zegt, dat B. dn W. en hlet geweest De tabak aaja de daarin opgenomenen ver- geweest De taak aan de daarbin opgenomenen ver strekt, js wel niet 1© kwaliteit, maar 't werd toeh knappe tabak geacht. Thans wordt om de 7 dagen I otns tabak verstrekt Bij een vacature-Armbestuur biedt voorz bemiddeling aan aan Grootes voor wat deze wil en wij staan als wethouders naast voorz.. om te te helpen bevorderen er 'n arbeider in 't Armbestuur zitting .te doen nemen. Maar om nu maar de eerste de beste in het Armbestuurscollege op zij te zetten voor een arbeider, ik geloof, dat dat niet diréct klaar zal zijn. De heer Grootes besprak werkeloosheid in de ge meente en hij zegt er is werk zat ed de slooten én greppels zitten vol en de menschen willen tiet werk hiet laten doen. Maar 't gaat niet op, dat zoo maar a bout porantt te zeggen. Verder bespreekt de heer Grootes om, pieer en beter tabak te verstrekkén. Wh gaan verder en we willen op Zon- en Feestdagen dié menschen eens sigaren verstrekken. Volgen eenige mededeelinge11dat L. J. v. d. Kuil te Helder tijdelijke benoeming heeft aangénomén; dat mej. Klok' de benoeming tot onderwijzeres te Bur- gerbrug heeft aangenomen en 13 Oct. j.1. in functiq trad; dat 't reglement van orde vastgesteld 29 Juli j.1. door Ged, Staten is vastgesteld; dat de keur voor Zijpe en Hazepolder is goedgekeurd; dat is goedge keurd dat ingaande 1 Januari 1920 geen bijdrage pen sioen meer verhaald wordt op gem.-ambtenarendat Ged .St. het presentiegeld raadsleden op f 4 per bij gewoonde vergadering hebben gesteld: dat het gewij zigd reglement BurgerL Armbestuur B goedgekeurd. Ingekomen schrijven van de Nederlandsche Zuid- Afrikaansche Vereetniging. waarin wordt gezegd, dat van een paar gemeenten verzoek bij haar is ingekomen om aan ZuidAfrika dank te brengen voor verstrekte ma is voor noodlijdenden in Nederland en dat de vereenir D besloot, ook andere gemeenten in de gelegén- te stellen, dank en sympathie te betuigen. B. en Wi. stellen voor. van die aangeboden bemid-

Schager Courant | 1919 | | pagina 1