Vloeihewinterbalsem „HET GUNE HUIS", Wilt ge Uw huis gezellig in richten A. Klopper Zonen, Geld Beschikbaar een vast Arbeider, een jong Dagmeisje, Raad Heerbugowaard. CALLANTS00G Distributie. WIERÏNGERSÜ! Breukbanden Bioseoop te Burgerbrug. Mét Voorbedachlen Rade. VEEVOEDER. Winterbalsem, „MAXIMA D0CTRINA". Kiest dan voor installateurs Woning-Bureau. BOL WLAND, Rijkssuikerkaarten komt Zondag 1 Januari !f" 'rWoVT H~ Herin. ül|ksiioorii, llipp.lioef. Kantoor van Vasle Goederen, Hypotheken Assuranties, ALKMAAK - lal. Telef. 53S. Koop voor Uw hoesl, M. Jb. MOSTERT, Verkrijgbaar bij: C. ROGGEVEEN Cz.» Centraal Drogist T UJi HHC ULOSEI LOODSORACHT 69 een tiinke Werkster tabletten1 Qecfl «n door jjjn medewerken in Londen) Washing ton en Berlijn. Als «en een te volkenbond het resultaat is van den volkfenoorlog, dan zal Nederlands naam vaak bij de besprekingen genoemd worden. Ziedaar wat ons verzoent met vele onaangename ogenblikken in de laatste jaren- Laat nu de klokken luiden! A. Vergadering van den Raad der gemeente Heer- hugowaard, gehouden op Maandag den 29 Decem ber 1919, des namiddags ten 2 ure. Voorzitter Burgemeester Van SLooten. Afwezig meit kennisgeving van verhindering we gens ongesteldheid, de heer Wijnker. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en goedgekeurd. De heer Met zegt geene aanmerkingen te hebben, doch wil naar aanleiding der notulen van de voor laatste raadsvergadering straks nog wel iets zeggen over het toekennen eener gratificatie aan de oude vroedvrouw; hierover tocfh is door spreker reeds eerder gesproken. Wordt toegestaan. (Het Dagelijksch Bestuur heeft, naar voorzitter mededeelt, aan het Prov. Bedrijf opdracht gegeven, om met spoed over te gaan tot stichting van een transformatorhuisje. Hiervoor zal door de gemeente de bepaalde huur worden betaald. Reeds veel is er in raadszittingen gesproken om zoo'n transformatorhuisje in eigen beheer der ge meente te hebben. Het Prov. Bedrijf echter wil dat niet uit handen geven. Deze inrichtingen dienen, naar zij beweren, om mogelijke gebreken te con troleeren. Het is daarbij voor de Provinciale ech ter van groot gemak, als zij in deze niet van de ge meenten afhankelijk behoeft te zijn. De Raad geeft er nu zijne goedkeuring aan. Is ingekomen het rapport van het Prov. Elec- trisch Bedrijf in verband met verhooging van elec- trischen stroom. En wel zoodanig, dat de maximale "belasting, die was f80 per 1000 kilowatt-uur, nu zal 'komen op f120.— per 1000 kilowatt-uur en alzoo met 50 pet. zal worden verhoogd. De Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten ad viseert, hleröp in te gaan, waar het alleszins billijk geacht kan wonden. Het Dagelijksch Bestuur stelt voor, tot de boven omschreven verhooging van maximale belasting mede te werken. Voorzitter wijst er op, dat binnen afzienbaren tijd zoo'n wijziging weder opnieuw wordt 'herzien. De heer Krom vindt het goed mede te werken, vooral daar over 5 jaar weder herziening plaats vindt De heer Met zegt, met genoegen te constateeren, dat B. en W. adviseeren tot medewerking in deze, Spreker houdt zich overtuigd, dat het goed is in deze mede te werken. Voorzitter zegt, dat voor den omslag de prijzen laag zijn opgegeven, dat was een lokmiddel, om de gemeenten spoediger tot aansluiting te bewegen, zoo is ons door de commissie van bijstand medege deeld. En daarom stellen B. en W. voor, overeen komstig het ingekomen rapport, om tot verhoo ging van den maximalen prijs mee te werken. Met allen voor aldus besloten en zal bericht ge daan worden om het Prov. Bedrijf dat wij tot wij ziging van het contract wenschen over te gaan. Is ingekomen een bezwaarschrift tegen den Hoof- delijken Omslag, ingediend door Klaas Ursem Janszoon, die reeds eerder had gereclameerd, doch op welke reclame hij verder nog niets had verno men. Voorzitter zegt, dat eigenlijk nu de tijd voor re clameeren is verstreken. De heer Does: Doen zich wel meer zulke uit zonderingen voor? Voorzitter antwoordt, dat men in den regel wel gauwer reclameert. Goedgevonden straks in comité-generaal te be handelen. Jacob Zwemmer vraagt voor zijn moeder, de wed. Zwemmer, gedeeltelijke ontheffing van aanslag in den Hoofdei Omslag, en wel voor den tijd van 3 maanden, wegens vertrek uit de gemeente. Wordt verleend. Van den heer C. Stuffers, onderwijzer met hoofd- acte, aan school No, III alhier, is verzoek inge komen, om met 1 Maart 1920 eervol ontslag te mo gen erlangen, wegens zijne benoeming elders, n.L te Wormerveer. Voorzitter zegt, dat adressant den éden December 1919 alhier in functie is gekomen en alzoo onge veer een maand hier werkzaam ia Het is niet be paald pleizierig, als ze al zoo gauw weer ophoepe len, maar enfin, hij wil hu heengaan en dat zal zijn. omdat hij zich eenigszins kan verbeteren. Algemeen HvOrdt (goedgevonden, jeervol ontslag tegen den gevraagden tijd te verleen en. Voorzitter zegt, dat bereids oproeping voor een opvolger is gedaan. Eien schrijven uit Haarlem van Ged. Staten, dato 10 December 1919, is ingekomen en behelst de mede- deeling. dat de aandacht er op wordt gevestigd, dat het raadsbesluit van 2 October 1919, in verband met de artt. 196 en 197, der Gemeentewet geacht kan worden, door Ged. Staten te zijn goedgekeurd dit betreft het gunnen van den netbouw, ter uit breiding van het Gemeentelijk Eleotriciteitsbedrijf, aan de firma Elderhorst in Zuid'holland. Wordt voor kennisgeving geaccepteerd. Uit het register van besluiten van Ged. Staten is een uittreksel ingekomen aangaande het vast te stellen aantal lesuren herhalingsonderwijs. De Raad toch had bij adres van. 28 October j.h. een besluit ter goedkeuring ingediend, om het aan tal lesuren, herhalingsonderwijs, dat voor rijksver goeding inaanmerking kan komen, vast te stellen op 240. Ged. Staten overwegen hieromtrent, gezien het aantal leerlingen voor herhalingsonderwijs, dat dit onderwijs niet aan alle 4 scholen zou behoeven te worden verstrekt, doch zich tot 2 of 3 scholen zou kunnen bepalen en wordt een maximum van 192 uren voldoende geoordeeld. De Districtsschoolopziener had het bovendien mo gelijk geacht jongens en meisjes voor het herha lingsonderwijs voor een deel te comlbineeren. Gelet op een en ander wordt door Ged. Staten af wijzend beschikt. Voorzitter vindt dat combineeren aan bezwaren onderhevig. Immers de meisjes kun je niet né 5 uur naar school laten gaan en op dat uur kun je de jongens nog niet in de school krijgen door hun werk. Dat gaat dus niet en de hoofden der scholen vonden het dus ook niet doenlijk. Je krijgt dan de jongens eenvoudig niet op het herhalingsonderwijs. De cursussen worden trouwens beter bezocht dan de schoolopziener wel dacht en telden elk 8 of 9 leerlingen ongeveer. 't Is waar, vorig jaar is in verband met den toen heerschenden, ernstigen Uchtnood, aan school No. 1, geen herhalingsonderwijs gegeven er waren daar toen trouwens ook geene aanmeldingen van leer lingen. Maar het jaar daar vóór is er wel herhalings onderwijs gegeven. Voorzitter zou toch nog wel willen probeeren, alsnog goedkeuring te verkrijgen op genoemd raads besluit van 28 October j.1. Algemeen goedgevonden om dat te probeeren. Voorzitter deelt mede, dat het Prov. Blad No. 82 aangeeft de voorloopige vaststelling van het salaris voor Burgemeesters, iSecretarlssen en Gemeente- Ontvangers. De voorloopige vaststelling dier sala rissen en pensioensgrondslagen dier genoemde ti tularissen verzocht wordt, belanghebbenden daar- mede in kennis te stellen is als volgt: Volgens genoemd Provinciaal "Blad is de gemeente Heerhu- gowaard gerangschikt in de 5e klasse. Rn is do jaarwedde voor Burgemeester f 2800 tot f3500, Secre taris f2500 tot f3200, Ontvanger f1500 tot f2200. Als de ambten van Burgemeester en Gemeente- Secretaris in één hand zijn vereenigd, is het secre taris-salaris f2600. Indien de functiën van gemeente secretaris en gemeenteontvanger door een en den zelfden persoon worden waargenomen, is het ge meente-ontvangerssalaris f 1500. De heer Poland vraagt of de indeeling van klas sen wordt geregeld naar het zielenaantal. Voorzitter antwoordt dat. enkele gemeenten hoo- ger zijn aangeslagen. als het zielenaantal aangeeft. Voor sommige gemeenten wordt weer een afzon derlijk cijfer bepaald. Een paar heeren vragen: Het is toch nog geen be sluit zoo? Voorzitter antwoordt, dat deze cijfers vorr salaris sen wel al een besluit ia Wordt -voor kennisgeving aangenomen. Volgt verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim in wijk IV. Luidt zeer gunstig. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen van het Burgerlijk Armbestuur een verzoek tot ontheffing van de bepaling dat de leef tijd voor toelaatbaarheid in het Armhuis, huis voor Ouden van Dagen, moet zijn ten EOinsie jaar. Dit verzoek wordt gedaan ten behoef zekeren Simon Schouten, die nog „slechts telt, eenig geld - ongeveer f600 - bezit doch gens „in de koét" kan komen en ten einde in 't Armhuis wou. Voorzitter zegt, daarna echter aan huiaz*'1 wezig zijnde, boodschap te heihen gehad dat bcnou ten lat verlangen weer introk. Na eenige bespreking wordt goedgevonden, Schouten, als hij het wenscht, in het Armhuis op te nemen. Trouwens de bepalingen laten tevens o« mogelijkheid daartoe nog open, daar In gevallen ai» dit, toelating is gesteld ter beoordeeling van den R Voorzitter zegt ten opzichte van het onderlftud van het Armhuis hert wenschelijk te vinden, aai voor zoover het betreft kleine onderhoudswerken, niet meer zooals tot heden, het zoo te laten zijn, aa.1 eerst B. en W. daarin gekend moeten worden, doen dait het Armbestuur op eigen inzicht kleine onder houdswerken kan doen uitvoeren zonder inmen ging van B. en W. 0 De heer Met ontraadt dit, wil het liever aan B, en W. houden. Ais het mooi gaat, zooiets, zoolang gaat alles goed. Maar Jn het tegenovergestelde ge val zou het niet wenschelijk zijn. Met de andere 9 raadsleden voor, wordt besloten overeenkomstig het idéé van voorzitter. Kleine onderhoudswerken zullen hierbij worden geacht, karweitjes van beneden 100. De heer C van Langen, aftredend Armbesrtuurs- lid, wordt herkozen. Tot onderwijzeres aan school i aan het kruis dij den Jar. Glijnis- en Rustenburgerwèg, wordt, nadat de Raad ter bespreking over proeflessen enz. in comité is geweest, benoemd mej. Maas van Den Helder. Zij zal van hare benoeming kennisgeving ontvangen, terwijl voorzitter hoopt dat een goede keuze zal zijn gedaan. Mej. Maas verkreeg 6 stem men, de dames Van Dijk en Sijbrands, beiden van Alkmaar, ieder 2 stemmen. Er waren 11 sollicitanten en de voordracht luidde als volgt: 1. Mej. Van Dijk, Alkmaar, 2. mej. Maas, Helder, 3. mej. Sijbrands, Alkmaar, vroeger te Wieringerwaard. Het is de be doeling dat de benoemde met 1 Januari 1920 in func tie zal treden en voorzitter verwacht, dat dit wél zal ^8/£in> Voorzitter geeft vervolgons aan een gewijzigde verdeeling der stemdistrfeten. Nadat de verschillen de 4 slenidistriöten zijn aangegeven met de gedeel ten der gemeente, die tot elk hunner zullen toehoo- ran, word* de v^deellng algemeen goedgevonden aklus vaetgssteld. Tot leden van commissie tot wering van school. verzuim worden herbenoemdin wijk n de heer Kruier, in wijk III de heer Overtoom en in wijk iv de heer Zuurbier. Deze herbenoeming geschiedt voor den tijd ven 3 Jaar. Vervolgens wordt ge zen en goedgekeurd een in- structie lijnwerker gemeentel. Electrisch bedTiJf nn wordt voorts goedgevonden, -naar een lijnwerker uit te zien en binnen afzienbaren tijd tot benoa ming van een zoodanigen functionn&ris, waaraan hét bedrijf behoefte heeft, over te gaan. Van den lieer Blom is schrijven ingekomen over miqj. Maartje Hoek en of het verantwoord is, baar zoo aan haar lot over te laten. Uit de besprekingen blijkt, dat M. Hoek, hoewel niet bepaald krankzinnig, toch vreemd doei, ajjJ verkoopt sinds er tiaar een bakker is gevestiw die koek verkoopten kortom, het was wel, 70<.' als de heer Met zei, tijd om „in te grijpen". M. Hoek heeft geen lust om onder curateele te worden steld. Zij krijgt geld schijnt ze niet meer tq höb- ben brood van de Diaconie. Eri middageten van huurman Jan Helder. In dien toestand moet wor den voorzien. 511 VWiaivu. De Raad is H er algemeen over eens, dat het zoo niet kan doorgaan. - Goedgevonden wordt te pro beeren, of ze in het Armhuis wil en anders, des- tA ctrnncrArA TT» rPfffkl AT» noods strengere maatregelen tenemen. («oedgewonden wordt een kaegeldleening voor 1920 te gaan, groot f15000, tegen hoogstens 6 pet rente 's jaars. De heer Met brengt de werkzaamheden van dep schoolarts ter sprake en acht het wenschelijk, die doeltreffend te doen zijn, door een voldoend aantal keeren inspectie van de scholieren. Gepoogd zal worden in overleg met den school- arts zelve en met de H. d. S., in deze tot een zoo goed mogelijke oplossing te komen. Voorzitter zegt: We zijn nan het einde der agenda en aan bet einde van het juar 1919. Dit zal wel de laatste vergadering in dit jaar zijn. In het schei dende jaar zijn heel wat besluiten genomen en ik hoop dat die in het belang der gemeente zijn. Ver schillende heeren' raadsleden hebben we zteii komen en gaan. Spreker hoopt in het komende jaar weder op vruchtbare samenwerking en hoopt op geluk en voorspoed voor allen in 1900. (Instemming bij den Raad.) Hierna volgt sluiting. Het uitreiken der zal plaats hebben op VRIJDAG 2 JANUARI, v.rrt. 9.30-11.30 bij den heer A. DE HEER te Koegras voor Wijk B 71 155. N.m. 1.30—3 bij den heer J. wan SCHEIJEN te Groote Keeten vdor Wijk A 126-134 en Wijk B 1 70. ZATERDAG 3 JANUARI, v.m. 10—12 uur ter Secretarie voor Wijk A 1-125. van gaf, dat zij in tegendeel verder stroomafwaarts voeren. Onwillekeurig greep zijn hand naar den doek voor zijn oog en, maar zich te rechter tijd "herinnerend, dat hij zijn woord gegeven had^ liet hij haar wopr zakken' grommend tusschen zijn tanden. Nahnya iets begrijpend vain wat er in hem omging, zei: „Deze waterval is gemakkelijk te nemen, ik ken alle rotsen er in." Toen weer dezelfde ademlooae spanning, terwijl de hemel zich scheen te vullen met het gebrul der wa teren: de plof omlaag en het neervallen; benedén, dezelfde plotselinge overgang tot eetn onnatuurlijke rust. Het ivas Ralph, als droomde hij in een afgrond te vallen. Uit de snelheid waarmee het geweld 'achter achter hem afnam tot een zwak gemurmel leidde Ralph af, dat zij met een ongelooflijke vaart stroomafwaarts werden gevoerd. Hij vroeg zich af, of ooit te voren iemand 4»je niet zien kon, door groote stroomversneD lingen was geloodst in een onhandelbarekano. Even later boog Nahnya zich over hem hem en nam hem den blinddoek af. Het was bijna volkomen donker. Het eerste oogehblik zag hij alleen links en rechts torenhooge rotsenmassa's- boven zijn hoofd be gonnen de sterren zwak zichtbaar te worden. Toen hij overeind ging ritten was hij verbaasd zooals het karakter wsa veranderd. Het was de grillige felle Rijst rivier ,toen hij haar het laatst ^gezien had. Thans ver toonde deze een grootschheid, oen majesteit, waam van rij te voren nooit den indruk' had gegeven. Zij was hier driemaal zoo breed en de oevers schenen tot de sterren op te rijzen. De machtige donkere berg, reuzen schenen hoffelijk achteruit te wijken om den broeden stroom vrij baan te maken. De nacht maakte het tafeieel nog indrukwekkender; vaag drong het tot Ralph's bewustzijn door, dat hij den aanblik genoot van iets grootsch, zooals de wereld het slechts zelden biedt Omdertusschen liet hij niet na alles scherp in zich op te nemen, wat hem een aanwijzing zou kunnen geven waar hij zich bevond, en hem, wan neer dtat noodig was, zou helpen den weg weer terug te vinden. Toen bij over zijn schouder keek, zag hij een zwakke gloeiing aan den hemel stroomopwaarts Zijn onderstelling, dat zij in oostelijke richting voe ren, bleek dus julat. Welke rivier het was, of tot welke groep de bergen behoorden wist hij niet, of schoon hij geloofde, dat maar één mogelijkheid be stond: in Noord-Aimerika was geen tweede berg keten van dien omvang. Hij trachtte de snelheid te berekenen wanneer zij gedreven door stroom en bagaal, voorwaarts schoten. De rivier vloeide geluid 'loos voort, behalve daar, waar zij langs oen hinder nis aan den oever schuurde. Eindelijk kwamen zij dicht langs oen ver in de rivier vooruitspringenden y.nti'ii'lM»nk. Mi-t do snelheid waarmee zij dezen voor b|J schoten tot maatstaf, meende Ralph hun voort gong veilig te mogen schatten op tien mijl per uur. Charley wisselde een paar woorden in het Cre< mei Nahnya, haalde zijn pagaai in, en strekte zich uit op den bodem van de kano. Weldra kondigde tijn zwaar ademhalen aan dat hij sliep. Ook Nahnya 'legde de pagaai neer, en liét de boot alleen door den stroom meevoeren. Kleine draaikolken tolden hen langzaam rond en weer terug, zoodat de ster Ten cirkelden boven hun hoofd. Het vonnis begon Ralph nu ondragelijk zwaar te vallen. Hij was alleen met liaar onder den sterren hamel, en kon haar ook niet even aanraken, kon niet met haar spreken over wat heem het hart dreigde te doen barsten. Het scheen hem imeer dan van een man gevergd kon worden. Maar zijn eer als-man, die hij wilde hooghouden, liet niet toe, dat hij het gesprek van den vorigen nacht zou trach ten te hervatten. „Ik ken haar antwoord", zeide hij tot zichzelf. „Dat is genoeg. Ik zal mij niet beklagetn. En zoo vervolgde hij zwijgend den loop zijner smar telijke gedachten, en rij volgde in 'stilte blijkbaar de hare, maar of zij ook smartelijk waren, had hij niet kunnen zeggen. De vraag martelda hem, eri eindelijk ontviel hem „Waar denk je over, Nahnya?" „Over niets 1" antwoordde rij snel, met iets onge duldigs in haar stem. Het antwoord deed hem pij'n. „Kunnen, wij geen goede vrienden rijn?" barste hij ui£ ^.Mag ik dan niet eens tegen je spreken?" Zij antwoordde niet, en hij ging voort met rooken. Na geruimen tijd hij had al reeds de hoop op gegeven, nog eetn woord van haar te vermennen zeidé rij zacht: „Het spijt mij zoo, Hooralph. Het kwam zoo onver wachts, Ik wist niet wat ik zeggen zou. Ik wil goede vrienden rijn. Ik kan niet uitleggen, wat ik derik Deze onverwachte zachtheid, die uiting van berouw en teoderheid deed riin.wrok vervluchtigen als sneéuw voor de zon. „Oh,. Nahnya zeide bij met gebroken stem, „waarom dan niet? Waarom kun je me het niet zeggen?" ,.Ik weet niet het onder woorden te brengen," ant woordde ze eenvoudig. „Misschien £jn het geen ge dachten onaar gevoelens." „Welke zijn ilte gevoelens dan?" vroeg hij. „Och toe l 'r iep aj smcekend, „ik kim het niet uit drukken. Ik heb je alles al gezegd." „Ik moét je iets zeggen," sprak Ralph langzaam en nadrukkolyk, dankbaar dat duisternis hem ontgaf Ook ik kan niet gemakkelijk woorden vinden, hu. Maar ik -vilde dat je er van overtuigd was, dat ik niet boos, - erdrielig ben als ean bedorven kind, dat niet krijul wat het hebbon wil. Ik denk niet dadelijk aan mijzelf nilju voelen voor jou is. dieper. Nahnya geioo? me- nooit zal Ik anders worden, en als ik dan nog leef' len Je over vdftig jaar nog <fc*elfde voor ine Wat er ta dien tijd mocht gebeuren, als ik Je ooit zou kunnen helpen met iets - o, het»is dwaasheid maar lk moet hef zeggen als ik je ooit met iels zou kun- teu hclgon, dan zou lk naar je toe komea, al was het van het undere einde dor wereld. Niet om jé daardoor misschien Ie winnen, begrijp jo maar alléén urn Jo te helpen. O, als ik maar wist, Jat je je door mij zou laten helpen, dan dan zou het niet zoo vet schrikkelijk zijn." „Ja. als Je dat kon. zou je me mogen helpen," fluis* lorde zij. ;.Jo hand oropl" zeide h(J. 7.(j reikte ham haar hand over z(fn schouder Hij haar, en drukte haar vast tcgun zijn wang en als oen wilde wanhoopskreet klonk het van ziin linnen „Oh Nahnya mijn lieveling!" lijf klemde de tanden opeen, en droog wat h(i nog zeggen wilde, terug. „Ik mag .me niet Inslagen." mom- petde. hij voor fich heen Nahnya zat roerloos achter hem als een spookgestalte. Wordt verv I et goedkoopste adres voor uw drukwerk, alsbriefkaarten,nota's kwitantiën. brieven, enveloppen labels, visite-, verlovings en on- dertrouwkaarten, sigarenzakjes percament «n wikkelpapier enz. enz. is BOEKHANDEL. Hippolytushoef, Wierinpon. Vraagt aldaar modellen en prijs opgaven. Advertentiën en Abon nementen voor de Schager Cou rant gelieve men ook daar op te geven. mei en zonder Veer in elke gewenschle maal. Hoogzijde 26, Schagen. Ie LANGEDIJKER CENTRAAL BIOSCOOP. Direclie J. de Bakker 4 Co met de schitterende spel- en sensatiefilm: Verder een goed verzorgd Bijprogramma. Niemand verzuime dit programmate gaan zien. - ENTRÉE f 0.75, plaatsel. bel. inbegrepen. Sehitterende vertolking. Uitsluitend voor de Bioscoopbezoekers YRIX BAL NA. DE DIRECTIE. De rettckurMht* vhde laulMe teren heeft uiii Aoen voelen, hoe onontbeerlijk vet als voedingsbestanddeel is.Zorgt daarom ook voor een ruim vetgehalte in Uw veevoeder, en voe dert Uw vee met Zuivere Murwe Lijnkoeken T.D. Vetgehalte 11'/», groote zuiverheid, gewicht ruim 194 Kos. per 104 stuks. Zuiver Lijnmeel T.D. Zuivere Murwe Sesamkoeken en Grondnoten- koeken T.D. Vraagt offerte. T. DUYVIS «Jz., Oliefabrikant, Koog aan de Zaan. Kloven en barsten n de handen ruwe huid, springende lippen, genezen spoedig door onze Prijs thans 20 en 40 cent p. doos. Jeukende, gezwollen winterhan den en -voeten, winterboonen, genezen pijnloos en snel door onze Verkrijgb. h 30 cent p. fleschje, bij Hoogzijde E 16 SCHAüEIN. Voor WIERIIN0EN bij vraagt de voor U tno uiteret belangwekkende brochure (WETTIG GEDEPONEERD). Verzuimt het toch niethet kan nog Uw redding tijn. De brochure word gratis toegezonden door J. v. Oottrum, Koningsplein 25, Den Haag Kenuemerslraalweu 93, Alle Assurantiën. L. F. TH. KOELMAN, Assura deur, te Alkmaar, Spoorstraat tih. Uondciddusmoruens Ie Schdgen, Noordhollandsch Koffiehuis (I.. Zwuag), GE\ KAAGDmet 1 Maart, voor de bouwplaats te Callantsoog. Beslist best kunnende ploegen en met verdere bouwarbeid op de hoogte. Liefst iemand wiens vrouw genegen is, zoo noodig in de huis houding te helpen. Huis en tuin disponibel. Adres: T. DELVER, Koegras 121. Door teleurstelling gevraagd t voor den Maandag en ^aterdag, de overige dagen voor de morgen uren behulpzaam te zijn met het werk. 's Middags onderrecht in 't naaien, zoowel in 't cosluum- als huishoudnaaien, of voor den Zaterdag, b(j K. VISSER Jz., Wtermgerwaard. TE HUUR GEVRAAGD: nieuw, of best gebruikt om één jaar met kool te beplanten door K. WAGEN AAR Wz.,'Oo"t«- straat 24, Noord-Scharwoude. L'w verkoudheid, Uw keel pijn een doosje Gedeponeerd Handelsmerk. Zij hebben een fijne, tUche smaak en ze uitstekend. Uw drogist en apotheker verkoopen de ui tabletten voor 10,75 per do inhoudende 3 handige koker tjes. Eiscbt rooden hand inet handteeke- ning: LI. AKKER, i

Schager Courant | 1919 | | pagina 2