Uit het Hart Yan Holland. DE VERBORGEN VALLEI TWEEDE BLAD. FEUILLETON. Binnenlandse!! Nieuws. Zaterdag 6 Maart 1920. 63ste Jaargang No. 6579. De Girowet zal er wel doorkomen ln de Tweede Kamer en als dus de Senaat geen spaak in hel wiel steekt, zullen we, naar mijn bescheiden meening, een grooten stap in de verkeerde richting hebban gedaan. De lezer wordt verzocht, mij niet verkeerd te veir staanik heb niets tegen op Giro in hét algemeen en biljetjes, met het invullen waarvan men volstrekt niet overdreven bescheiden behoeft te zijn, zullen stééds door mij met gepaste dankbaarheid warden aangenof men. Zelfs met de Staatsgirorfbe weging heb ik vrede, al viind ik het kassiersbedrijf feitelijk iets waar de Staat zijin vingers van af moet houden. Wat ik verkeerd vind, is, dat de Girodienst aan de Post wordt onttrokken. En het begon juist zoo gezellig, zoo knus te worden op het Postkantoor. We waren zoo mooi op weg naar centralisatie van alle financieel© aanrakingen tusschen den modernen Staatsburger en zijn overheid daar te conoentreeren. Behalve je correspondentie, schriftelijk en telegrar fisch. je postwissels en aangeteekende stukken e11 pekf ketten. kon je er nog allerlei anders verrichten; je ideuitiieilskaart halen, je ouderdomspensioen innen, je Lnvaliditeitszcgeltjes koopen, gireeren en nog heéi wat meer. Wel moet je naar een Bank of naar den bep treffenden ontvanger voor het betalen van je verschil? lende belastingen, je gas, electriciteit, waterleiding én dergelijke, maar na verloop van tijd zou het toch wel zoover zijin gekomen, dat een postambtenaar ook capabel wordt geacht om een aanslagbiljet voor ont," vangen te stempelen en te notieeren wié is kométn betalen. Dan hadden we nog maar een klein stapje verder behoeven te gaan om op de Post kennisgeving van geboorte en overlijden te kunnen doen, Jje brood kaarten en het legendarische bonnetje voor ©ep kléé" dimgstuk (tricot), sigaren (eenheids), schoenen (werkt mans) en dergelijke in ontvangst te nemen. Ja, mis schien was het wel mogelijk geweest in elk hoofd,-' en bijkantoor een ambtenaar te vinden, die meneer Piet Jansen (m. ongehj en juffrouw Jansje Pieterse (j.d.) ven als echtgenooten zou willen registreeren. Maar ik ben bang, dat van dit toekomstideaalde postkantoren als oeniralen voor a.le aanraking tusschen burger en overheid niets zal komen nu men begint de post den girodienst af te nemen. Nu zuHen we voortaan weer van het eene gebouw naar het andere hebben te loopen. wat niets anders is dan last, kosten en ongeriet Ik krijg biiv. een kennisgeving omtrent een aan geteekena stuk uit Schagen. Dat kan myn ontslag zijn ais medewerker of mijin niaandhonorarium. Optimistisch als ik ben, ga ik stadwaarts en daar het bijjjpostkanijoor bij de tramhalte leeg is, koop ik daar een briefkaart oin de goede ontvangst te melden. Op het hoofd? kantoor zoek en vind ik het loket aangeteekende brieT ven letter B, sta ©en kwartier in de rij en hoor dan» dat ik wel op B, maar op B 3 moet zijin, vanwege een of ander mystisah. teekem boven het loket. Bij 3 wacht ik maar tien minuien, omdat daar de kmibter naar een eigen praktisch systeem heeft om de aanf* geteekende Brieven in bosjes van 25 te schikken; zoodat hij niet telkens de nummers van 2100 tot 3700 hoeft door te zoeken om te weten waar 2936 zoo onf geveer zou kuinnen liggen. Mijn optimisme heeft me niet bedrogen, het is mijn honorarium in girovorm. Ik post mijn briefkaart en zoek de afdeeling giro, die wel bjj de Post. maar in een ander gebouw is. Het spreekt, dat het advies er niet is en derhalve wandei ik naar huis. Den volgenden dag weer naar de Giro. Geen advies. Over 'n uur komen de nieuwe adviezén Aangezien de afstand vrii groot is van mijn huis naar het hoofdkantoor, ga ik n kop koffie drinken en een krantje lezen. De man bij de Giro, en die iin het café. die op mijn fiets passen wenschen ©en fooaitje, de koffie wil ook betaald zijn en derhalve, kost het iinkasseeren van mijn aangeteekend girostuk me pref cies vijf en veertig centen (waarvoor ik dan 'n koffie en krantenlectuur gratis heb). De betreffende geldén dienen voor een groot deel ter betaling van mijin hondenbelasting die ik niet op de Bank kan betalen, aangezien ik het loodje In ontvangst moet nemen. Weer een fietsfooi of anders 'n tram plus tramfooi. Aangezien het de eerste Is hebben we één niéuwé dienstbode, .wier verhuizing ik moet aangeven. Derde Dureau. neisrooi. Dan aangezien het toch een gebrof door HUBERT FOOTNER, voor Nederland bewerkt door L. ALETRINO. Uitgave van W» DE HAAN, Utrecht. 38 „Ik lees het in je oogen", antwoordde zij eenvou dig. „Ik houd toch van je. Dan weet ik ook dik wijls waaraan je denkt. 'En daarom zeg ik ook, ik kom vannacht. Wiant ik moet je zeggen, dat ik van je houd. Ik moet je zeggen, dat je zoo moedig bent en zoo sterk. Ik vind het zoo heerlijk dat je me lief- hebt! Zoo blij, dait je me lief genoeg hebt, om toch terug te komen, al zei ik van niet. Ik niet boos over iets. Het is niet jouw schuld, dat de andere mannen je nareizen, of dat je het geheim vertelde, toen je ziek was. Dat moest gebeuren. Zulke dingen worden door ons niet begrepen. Je moet je niet beschaamd voelen. Ik wil je niet beschaamd zien, omdat je mijn dappere, brave man bent!" „Je bent een engel der vertroosting", fluisterde hij. „Ja, ik voelde inij schuldig!" „Beloof me dan nu, dat je je leven zoo goed mo gelijk zal maken", antwoordde zij. „Ik beloof het je!" zedde hij plechtig. Toen week de kalme rust uit haar stem. „Oh, mijn lieve, lieve, lieveling!" barstte zij uit. Altijd, altijd, zal ik aan je denkenl Waar je ook 'bent. zal mijn geest naar je uitgaan, om je te kunnen liefhebben en je gelukkig te maken. Je bent mijn man en mijn kind tegelijk! Oh! Ik kan niets meer zeggen. Hoe kan ik je laten heen gaan! 'Hoe kan ik!" Zij drukte zich tegen hem aan; haar warme tra nen droppelden op zijn gelaat. Hij kon niet spreken. Hij streelde haar zacht. Zij bedwong haar snikken. Éindelijk zeide zij vreemd: „Nu is het over". En toen zij zich weer geheel had hersteld, richtte zij zich half op, en zeide: „Nog een belofte, iRalph". „Wat dan?" „Kitty". Hij maakte een beweging van ongeduld. „Tracht van haar te houden", pleitte zij. „Zij is zoo lief". „Onmogelijk!" zeide hij. „Zij zou mij altijd hieraan doen terugdenken. „Ik wil haar nooit meer zienl' „Misschien verander je wel mettertijd", zeide Nahnya zacht „Als ik er niet was, zou Je Kitty trou wen. Zij is de vrouw voor jou." „Nooit!" zeide Ralph Weer legde eil haar zachte hand hem op dam mand, ken achtentw" j wordt, in eens maar op vertoon van mijn identiteit ka art broodkaarten ia ontvangst nemen. Vierde bureau, fietsfooi. Zoo zou ik verder kuinnen gaan. Want Uk heb gcf reden op een fiets zonder bei en moet dus twe*fc' kwartjes afdragen als boete. Mijn Oostenrijkschei kind is pas meegekomen met het convooi en dus moet ik dat feit aangeven bij; de politie afd. Vreemdclingeitfi wezen. Dat zijn weer andere bureaus en nieuwe ftetsfooödn o! tramkosten. Wat zou nu gemakkelijker zijn, dan al die besognes ln een centraal bureau af te doenhet stuk in ont" ontvangst nemen, het geld ontvangen, het hondenT loodje koopen, boete betalen, verhuizing dienstbode aangeven., broodkaarten ontvangen, het Oostenrijkr sche kind laten inschrijven. Het zou alleen de quaestie van een paar loketten meer of minder zijn. De ambtenaren, die mii bij dit alles behulpzaam moeten zijn, bestaan en hebben hun salaris. Extra kosten zijn er dus geenszins bij. Hoogstens bezuiniging Want niemand kan me wijs maken. dat iemand een speciale opleiding noodig heeft om een hondenloodie uit te reiken of een belasting" biljet of boete waarschuwing voor voldaaii te stempelen na het gold te hebben nageteld en ingeboekt. Iémand, die aan het loket de kosten van een telegram naar Montenegro weet te berekenen of de waardé van één postwissel van 538 kronen naar Praag kan becijferen.. Is waarachtig ook iin staat het een burger duidelijk te maken, hoe net feit, dat de kleine Seppl Grubenhaïnar uit Woeinen in den Haag is "komen logeeren door inr vulling van een formulier ier kennisse van de vreem delingenpolitie dient te worden gebracht. Naar die centralisatie heb ik altijd verlangd en ik had zoo gehoopt, dat het dien kant uitging En thans deze teleurstelling In plaats van op den duur zooveel bureaux minder, komt er weer eentje bij. En het spreekt van zelf. dat nu dit er eenr maal door is, straks voor de zegeltjes van de Invalidif teitsverzekering en voor de uitbetaling der pensioenen ook weer nieuwe aparte diensten en huizen zullen noodig zijn. Dat kost aan wei veel geld, maar de omslag, de bereddering, de formulieren, aie er bij hooren, aé kosten voor net publiek en het tijdverlies leveren dan ook het onomstootelijk bewijs, dat een Staats burger niet voor zijn plezier op de wereld en de amb tenaar onmisbaar is. Dit bewijs zou natuurlijk veel minder eclatant zijn, wanneer een postambtenaar al die gewichtige en ger heimvolle verrichtingen achter zijn loketje verrichttje en het overschrijven van zijn staten en borderellen pas den volgenden dag in het desbetreffend centraal? bureau plaats had. Dan merkte niemand hoe gewichtig het reclstreereri van de verhuisde dienstbode, van Seppl. Grubenhaimer en van het nummer van een hondenloodje eigenlijk wel is. Overigens hebben we een Raadszitting, ee° Multar tuliherdenking,. mooi weer en als ik me goed herv Inner géén staking gehad. Wel is pr eentje in den maak, zoodat dus alles normaal is. A. P.S. Do Girowet is door de Tweede Kamer veri* worpen. DE KANALISATIE VA1N WEST-FRIESLAND. Gelijk we destijds hebben bericht, hebben de bestu ren. van eene aantal belanghebbende gemeéntén én corporaties tot wie Ged. Staten van N.4H. zich hadden gewend tot het verstrekken van advies inzake de verf etering der waterwegen in WestfriesJand, aan dat College een gemeenschappelijk antwoord gezonden, waarin werd gezegd, 'dat die plannen hun onvoldoende voorkomen en dat daarom besloten was zich te ont houden van het geven van het gevraagde advies met de bedoeling latere andere plannen ter goedkéurimg voor te leggen, Ged. Staten hebben thans een missive tot die ber sturen gericht, waarin o.a. wordt gezegd: ,Wij vreezen, dat op deze wijze de totstandkoming der bedoelde verbetering ernstig zou kunnen wordjeln vertraagd en daar ook ons College zulks zeer zou bef" treuren, hebben wij gemeend onzerzijds maatregel én te moeten treffen om in overleg met de belangT hebbenden den geregelden voortgang dezer aangélér gemheid te bevorderen. Het ligt nl. in ons voornemen een commissie in het leven te roepen, aan welké de vraag zal worden voorgelegd, welke werken zullen moeten worden uitgevoerd en welke regelingén van waters taalkundigen, administratieven en fimancieelen aard zullen moeten worden getroffen, ten einde te geraken tot èen stelsel van goede waterwegén op hét vaste latnd van het noordelijk deel van N.JH., voor namelijK in Westfriesland. Bij de beantwoording dezer vraag zal zoowel de technische als de financieele uitvoerbaarheid van de werken onder het oog moeten worden gezien en tevens onderzocht dienen te worden ,in hoevemef vereeniging van Schermen* en Raaksmaatboezem ter bevordering van het scheepvaartbelang wenschelijk is. o pwelke wijze het Groot Noordhollanasch kanaal meer „Zeg dat niet zoo zekerl" sprak zij. „Wie weet wat je na verloop van tijd' voor haar gaat voelen? Aan vaard wat komen zal. Je zult van haar gaan houden, denk ik. Het zal niet zijn, zooals nuhaar stem beefde „en dat wil ik ook niet. Maar het zal toch goed zijn. En als je voelt, dat je van haar gaat houden, dan zal je je herinneren, dat het mijn wensch was, en je trouw aan mij breek je niet. Beloof me, dat je wanneer je van Kitty gaat houden, haar zult trouwen." „Dat zal nooit gebeuren 1" riep hij. „Wat hindert het dlan, wanneer je het mij belooft?" zedde zij sneL ,yHet zou me een beetje gelukkig ma ken". „Nu goed dan, éls ik verander van gevoelen, zal ik haar huwen", zeide hij. „Maar ik zal niet ver anderen!" „/Kitty zal lief voor Je zijn!" fluisterde Nahnya, „en voor je zorgen, bijna zoo goed als ik het doen zou. Kitty zal kindjes krijgen. Daaraan denk ik het is zoo droef maar toch ook blij!" „Nahnya", zeide hij, Je doet mij pijn". iZij drukte zich opnieuw tegen hem aan. „Neen!" zuchtte zij, en haar stern was teer en warm als het sterrenlicht boven hen: „mijn liefde zal je nooit pijn doen, zij zal je sterk maken. Een grooter won der nog zal die liefde zijn, omdat wij nooit samen kunnen wezen. Toch zal zij werkelijker nog zijn, dan wat je ziet! Ze zal' je beschermen als een schild boven je hoofd, en je verwarmen als een viiur in den winternacht! En wanneer je voorgoed de oogen sluit, za lje mij op je vinidem wachten. Vaarwel, mijn eigen, dappere man, mijn lieve lieveling!" (En zij was verdwenen, voor hij bemerkte, dat zij heenging. HOOFDSTUK XXIIL Het einde. -Nog laat zaten Joe Mixer en zijn mannen om het kampvuur; tot diep in dem nacht bespraken zij de vooruitzichten van den goudoogst die daar aan den anderen kant voor hen rijpte Toen de dikke man den volgenden morgen wakker werd, stond de zon ook reeds hoog. aan den hemeL Zijn eerste gedachte was: „Goud!" het woord scheen met letters van het metaal zelf in zijn geest gegrift. Hij ging overeind zitten en wreef zich den slaap uit de oogen. In plaats van het ontbijt, zooals gewoonlijk reeds bereid te zien, zag hij nu Crusoë en Stack nog in diepe rust naast zich liggen. Hij schudde hen hardhandig wak ker. „Wat mankeert Jullie!" brulde hij met zijn ge wone rins aanvulling em „Het la al over zessen, en dan tot dusverre als voerwea tot atfn recht kan wor den gebracht en welk verband gelegd, zal moeien worden met de werken, welke ten gevolge van dé afsluiting en gedeeltelijke droogmaking van de Zuider zee zullen worden uitgevoerd Het is onze bedoeling, zoo vervolgen Ged. St,> dat in die Commissie behalve één of meer leden van ons College en enkele hoofdambtenaren der Provincie^ verkgetrwoordigetrs zullen zitting hebben van de naf volg-~id© vereenigingen en lichamen: de Weetfriésché kam..- vereeniging, het hoogheemraadschap van de Uiitf ■Wixi- ^ode sluizen in Kennemerland en westfraasland, het Ambacht van Westfriesland, genaamd Geestmeif ambacht, de gemeente Alkmaar, de gemeenten van den Langedijk, de gemeenten Hoorn, Enkhuizen en Medemblik, de gemeenten van de streek, dé géméénr te Schagen. de Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, de Vereeni? ging van Waterschapsbelangen en Verkeerswegen in Westfriesland, de vereeniging Schuttevaer" en de) Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Ook zouden wij, zeggen Ged. Staten aan het slot hunner .missive, den Minister van Waterstaat willen verzoeken goed te vinden, dat een der ingetniéurs van de Zuiderzeewerken en de hoofdingenieurHdiréa teur van den Rijkswaterstaat In de Directie Noordf Holland als leden der Commissie optraden. Ged. Staten vertrouwen, dat het beoogde doel door een dergelijke Commissie het spoedigst zal worden bereikt KANTONGERiBGHT SCHADEN. Uitspraken van 19 Februari 1920. P. J. V., Broek op. Langedijk, A. M., Zijp©., L. v. d. H., N. Niedorp, HL B. en .J. P. YAnna Pau_ lowtna, overtr. M. en R., ieder f 3 subs. 14 d. tuohtsch. T. L., Barsingorhorn, A. H. Amsterdam ov. M. en R. ieder f 3 of 3 d. G. Warmenhuizen, C. v. E., Barsimgerhorn, F. G. A., warmenhuizen, A. N., Zijpe, overtr. M. en R., el, 2e en 3 ieder f3 of 14 d. tuchtsch., 4e teruggave a. ouders zond. toep. v. straf. C. de G., A. Paulowna, overtr. Jachtwet, f 8 of 6 d. A. D.. Harenkarspel, T. v. L., WinkeL N. H. P., War* menhuizen, P. D. R., Schagen, ov. M. en R., ieder f 3 of 3 dL C. S., Zijpe, ov. Bouwverord., f 10 of 10 d. J., S., Harenkarspel, ov. M. en R., r 3 of 3 d. K. G., Zijpe; ov. Arbeidswet, 3 m. f 2 of 3 m. 2 <d. K. R, Barsingerhorn, M. M. H., Warmenhuizen, ov. MoUenwet, ieder f 3 of 3 d., verb. verkl. in besl. gen. mol. E. C. S., St. Maarten, J. A. L., Schagen), ov. M. en R., ieder f 3 of 3 d. J. teB.,Warmen^ huizon, ov. Leerplichtwet, f 5 of 5 d. P. T.. Ha- renkarspel. ov. M. en R, f 3 of 3 d„ C. P., Schagen ov. art. 427 ty.v.Sr.. f 3 of 3 d. L. V. em H. St Maarten, P. C. R. Schagen, ov. M. en R, ieder f 3 of 3 d. J. Gj. N., E'. de R en F. S.,Zijpe, pvr. Mi en R, le f3 of 14 d. tuchtsch., 2e pn 3e r 3 of 3 d. C. W. G., Zijpe, ov. Pol.verord., f 15 of 10 d. j. P. K., Ziipe, ov. MoUenwet, f 3 subs. 14 d. tuchtsch., verb. verk. itn besl. gen. moL H. de V., B. M. en J. R, (Warmenhuizen, ov. Spoorw. Regl., ieder f 5 subs. 5 d. C. F., Zijpe, ov. Jachtwet, vrijgesproken. J. v. d. M., Haiènkarspel, P. W. K., Oudkarspel, A B.. Harenkarspel, ov. M. en R, ieder f 3 df 3 d. K. S.. Harenkarspel, ov. Trekhonden/wet, 5 m. f2 of 5 m. 2 d. Jb. D., Warmenhuizen, ov. Wapenwet, terugg. aan ouders, z. toep. v. straf, verb. verk. inbesl. gen. schietgeweer. J. B., Warmenhuizen, ov. Spoorw. Regl. f 5 of 5 d. JULIANADORP. Voor de vacant komende betrekking van kaasmaker aan de kaasfabriek ,,Juliana" alhier nebben zich 24 sollicitanten aangemeld. Het vijftal hieruit opgemaakt luidt als volgt: A. Homam, Bobeldijk; G. Koster, S^hoorldam; L. Blom, Schermer; J. Eins, Schoorldam; J. Blokker, Schoorl. ST. PANKRAS. Dinsdag werd 't 3jarig kind van den heer Wi alhier, dat op 't erf van den watermolenaar in de Yroonermcer speelae, zoo door de wieken getroffen, dat het dood neerviel. ST .PANCRAS. 'Dinsdagavond vergaderde „De Tuinbouw" ten huize van den heer H. Gerritsen ter bespreking vau de agenda voor de Algem. Vergadering van de Langedijker Groente.Centrale op 18 Maart a.s. De Voorzitter deelde mede, dat wegens ziekté van den Voorzitter de vergadering nader was vastgesteld op 18 Maart Verder maakte hii bekend, dat over Januari was omgezet voor f 156240, dat de boeten van 10 en 50% bleven gehandhaafd, dat de beboete Leden voor te mogen veilen, de boeten moesten betaald hebben jen dat de Provinciale Commissie Vrijdag a.s, zal vergaderen, ter bespreking tot aL of niet handhaven van de koolregeling. Bij de bespreking van de voorstellen bleek, dat men met de voorstellen van Groentiecultuur en de Toekomst mede ging, zoomede met de meeste amandeiméntén op de wijzigingen van de Statuten, huish. en veiling reglement. Algemeen ging men mede met de motie de wénV soheiijkhiead uitende tot losmaking van den band met de gemeente Broek op Langendijk en eenigé vérééni- giing, .terwijl betoogd werd opheffing van de Prov. Comm. en groep_veüing, wat bij 't bestuur bestrijding -vond. Op de rekening en verantwoording merkte men op. we zouden om vijf uur opbreken!" Crusoë, die voor het eten moest zorgen, keek ver baasd om zich heen. „Dae halfbloed heeft beloofd me wakker te maken", zeide hij verontschuldigend: „ik rekende op hem!' Plotseling bemerkten zij Philippe's ledige deken op den grond, een eindje van Stack af. „Hij is weg, vervloekt!" riep joe. „Zeker een of ander konijn achterna! Die kerels zijn allen met één sop overgo ten! Maakt wat voort pa et het ontbijt!" Terwijl Crusoë aan het kooken sloeg, pakten1 Joe en Stack de bagage bijeen. In zijn haast om weg te komen, was de dikke man in actie als een stoom machine. Toen het ontbijt klaar en de halfbloed nog in geen velden of wegen te bespeuren was, kende zijn woede geen grenzen. Hij dacht nog niet aan de mogelijkheid, dat er verraad in het spel kon zijn, want, bouwend op de ervaring die hij in den om gang met bet roode ras gekregen had, was het hem gewenscht voorgekomen, Philippe's loon in te hou den, en zelfs een halfbloed' loopt niet weg, wanneer hij ergens nog geld te goed heeft. (Bovendien, zijn goede deken lag er nog. Na bet ontbijt verspreidden zij zich om hem to zoeken; het woud schrikte op door hun geroep. Cru soë ontdekte een versch spoor in het ravijn. Het kon niet ouder zijn dan enkele uren. Joe en Stack voeg den zich bij hem, en zij volgden de voetindrukken, die in de richting van den ingang van de grot leid den. .Misschien is hij vroeg opgestaan om ons vóór te zijn", zeide Stack, verblekend bij zijn eigen onder stelling. „Allemachtig! Als hijriep Joe. Maar de sporen liepen voorbij de massa dood hout. „Hij jaagt een stuk wild' na", zedde Joe gerust gesteld. Crusoë was den anderen iets vooruit; plotseling stond hij stil en boog zich voorover om nauwkeurig de bedding van de beek te onderzoeken. „Hier is nog een spoor", oriep bij plotseling. „Een kleine voet, de voet van een vrouw! Dat is het wildl" De drie mannen keken elkaar met stijgende on rust aan. Hun verdenking wies. „Hem achternal" gebood Joe. Maar geen hunner verzette een voet -Zij bemerk ten allen tegelijk een eigenaardig gerommel hoog boven hen. Het naderde -met schrikwekkende sneb heid, en brak af met een geweldigen slag, die elk hunker zich onwillekeurig klein deed maken en zijin hoofd beschermen met de armen. Een groot rotsblok sprong over het ravijn, boog boven bun hoofden, om neer te ploffen in het woud aan de overzijde. Door eenzelfden schrik bevangen, keerden zij zich dat om een juist overzicht krijgen, v»n de geld* middelen men een uitgebreider overzicht noodig schtte. Hierna sluiting der vergadering. VEHKOOPING, Uitslag der openbare verkooping van een dubbele arbeiderswoning met erf, wei? en bouwland, aau dien Middenvliet, Je Koegras, gem. Helder, eigendom van de Wed. eh Erven van dten heer C. Neef jas., ién overstaan van Notaris C. J. Baas. Perc. 1, een arbeiderswoning, voor de helft, groot 12 A. 93 C.A., kooper de heer van Pelt, voor f 1215. Perc. 2, de andere helft van de arbeiderswoning met dc perc. 9, 10 en 11, tezamen groot 6.34.00 H.A. Kooper de heer S. Nieuwland, voor f 9770. Pierc, 3, groot 1.78.10 H.A., kooper de heer S. Bier steker te Julianadorp, voor f 2742.75. Perc. 4, groot 2l33./4 H.A., kooper do heer S. Hoog- vorst. te Julianadorp, voor f 3506.10. Perc. 5. moot 2.01.90 H.A., kooper de heer S. Nieuw? land, te Julianadorp, voor f 2CÖ9./5. Perc, 6, 7, 8, groot 8.91.63 IiA., kooper de heer Go vers. te Helder, voor f 8695. WIERINGERWAARD. Uitslag openbare verkooping van de Hofstede .,Hoop en Vlijt gelegen a. d. Slikkerdijk, groot 28.98.10 H.A. ein in nuur bij mej. de Wied. J. C. Kaan. Kooper werd de heer P. Visser Az., te Wieripgerwaard, voor f 65515. ALKMAAR. In de Donderdagmiddag gehouden raadsvergadering werd besloten, aan het politiepersoneel in afwacuiing der totstandkoming ©ener nieuwe salarisregeling, met intrekking van den thans genoten kindertoeslag van f 1 per kind beneden den 16-jarigen leeftijd, etóné uitkeering in eens te geven van f 200 en het thans reeds genoten loonvoorschot van f 3 per week te verhoogen tot f 6 per week. Aan de R.K. Woningbouwvereenigtng ,,Goed Wof men" werd voor den bouw van middenstands,-^ en van arbeiderswoningen in het belang der volkshuisvesting tegen een koopprijs van rond f 29290 in koop afgef staan een door de gemeente aangekocht terrein géf legen tusschen den Stationsweg en de Scaarmans*" laan. groot 0.49.67 H.A.. onder voorwaarde dat binnen zes maanden na de dagteekening van dit besluit de bouwplannen moeten zijn ingediend en goedgekeurd De door de gemeente aangekochte boerderij aan dé Paardenmarkt werd tegen een prijs van f 600 tot woderopzeggens onderhands verhuurd aan J. de Groot alhier. De reeds vroeger goedgekeurde begrooting van hét gemeemteslachthuisdienst 1920, welke een nadejélna saldo aanwees van f 10209.23, werd thans gewijzigd en nader goedgekeurd met een meieirdéré ontvangst vain f 9292, zoodat het tekort werd teruggebracht tot f 917.23, 't welk uit de reserve kan worden gedekt. Vastgesteld werden de huurwaarden van de ambtsT woningen der hoofden van scholen, n.1. voor die der Meisjes*! en. der Burgerschool elk op f 500- en voor die der le ein 4e gem.ptsohool, elk op f 350. Aan J. Schoen Cz. te Harenkarspel, werd onderhands in huur afgestaan voor 3 jaar tot Kersttijd 1922 een stuk land te Harenkarspel, groot 1.65.40 H.A., behoorende tot de nalatenschap van Mevr. M. v. d. Oord, voor f 250 per jaar. Tot directeur van de Handelsavondschool werd bef noemd de heer J. R. Voort, pl.verv directeur der Handelsscholen. Daarna werd een aanvang gemaakt met de begroor tingsdebatten. De heer Westerhof ontwikkelde daarbij in den breede het program van de S.D.A.P. en laakte op menig punt het beleid van B. en W. Om te komen tot opheffing van den woningnood stelde hij eenc motie, waarbij B. en W. worden uitgenoodigd te kor men met een volledig vfoningplan, om in den kortst mogeliiken tijd een einde te maken aan den heérf schenden woningnood. Bovendien werd door hem eene motie ingediend, waarbij B. en W. worden uitgef mooRgd onderhandelingen aan te knoopen met de besturen der hier gevestigde gesubsidieerdé ondérwijsT Inrichtingen als de ambachtsschool, de huishoud^ en industrieschool en de algemeene bewaarschool, teqf einde deze scholen te maken tot gemejontélijké ij* stellingen. De vergadering werd daarna geschorst tot den avond. WINKEL. Uitslag verkooping ten overstaan Tan Notaris G. J. van Leersum te Winkel, ten huize wed. A. Wit aldaar, van de Bouwplaats „Zeewijk"; de eerste plaats in huur bij den (beer J. Vetihman, groot 34.89.90 HA, is verkocht als volgt: 1. Huis, schuren, erf en grasland, groot 1.07.80 H.A., kooper de heer A. Slooves Pz. te Winkel voor de som van f9200. 2. Perceel bouwland, groot 2.26.50 HA, kooper de heer i. J. Hagen te Heenhugowaard en c.s. voot de som van f 6976Ü0. 3. Bouwland, groot 1.78.00 H.A„ kooper de heer S. Barendregit te Winkel voor de som van f3916. 4. Bouwland, groot 1.79.00 H.A., kooper de heer P. Wit Gz. te Winkel en c.s. voor de som van f 3794.80. b. Bouwland, groot 4.50.70 H.A, kooper de heer S. Barendregt voor de som van f 9130.84. 6. Bouwland, groot 1.78.40 H.A, kooper de heer P. Wit Cz. c.s. voor de som van f3889.12. 7. Bouwland, groot 1.79.70 H.A., kooper de heer P. Wit Cz. voor de som van f4312.80. om en renden terug, de kleine Stack vooropals eefci antilope sprong hij van den oenen steen op den an deren. Een stortvloed van kiezel stortte, als uit ewfol peperbus gestrooid over hun hoofd en schouders neer. Buiten de gevaarlijke zone gekomen, hieiddn zij halt. „Allemachtig! Daar zijn we goed afgekomen, maar het scheelde niet veel," zeide Joe, térwijl hiji zijn gé- zicht afdroogde. ,„Ze zeggen dat die blokken zich vanzelf los werken yan den berg en geen mjeinsch kan je voorspellen, wanneer ze .omlaag .zullen vallen." „Misschien heeft iemand het wel "aan den gang ge maakt," onderstelde Stack. Zijin tanden klapperden. Ziji werden door een hevigen angst aangegrepen en renden voort, tot zijl de helling yan het ravijn achter zich hadden, en weer in hun eigen kamp stonden. Van daar uit konden ziji vrijwel den 'geheelen kant van dein berg overzien. Opgewonden zochten ze hem gf. „Ja. het is zoo," riep Stack plotseling. ,,Déér zool Ik zie hen! Met z'n tweeën zijn ze bezig' 'Waar is mijn kijker", brulde Joe. Zijn handen beefden, en het duurde geruimiefn tijd, eer hiji had ingesteld. Stack stond naast heral, en duidde hemi aan, waarheen hii de glazen richten moest. Crusoë liet- somber het hooldhangen. Onmiddellijk boven den ingang tot de grot, verhief zich een stede rots, ter hoogte van vijf en zevljnfiig a honderd voet De top er van werd gevormd door een effen terras dat ©enigszins naar achteren helde, zoodat de oppervlakte van uit Joe Mixer's kamp niet zichtbaar wasachter dit terras rees echter een lange, steilé naakte, ruwe steenmassa, tweeduizend voet noog op, die eindigde in een rand van grillig gevormae rotsblokken, welke rechthoekig stond bp de basis van de hooge fotspiek, den reuzenduimi. Het was op.de-< ze® rand dat Stack's scherpe oogen twee kleine, nau welijks zichtbare menschehjke gestalten had ontdekt, die. 'met pijnboomstammen als hefboom, <je rotsen massa .trachten te ontwrichten. Eindelijk was Joe er in geslaagd, hen in heit veld van zijtu kijker te krijgen. Een zinnelooze woede maak te zien van hem meester. Zijn gezicht werd paars-roodL Het schuim kwam hem pp de lippen, en hij stampte als krankzinnig .op den grond; Stack trok hem den, kijker uit de hand, anders zou hij hemi te pletter hebben geworpen. Uit zijn vloeken en ujtroepen maak ten de anderen op, dat hij Philippe en Nahnya in de twee gestalten had herkend. Stack vergewiste zich op zijn beurt van de idenditeit van het tweetal Een tweede groote steen begon langzaam de reus achtige helling af te schuiven Zij zagen hem aanko* men. elke seconde toenemend in vaart, voor zij ham nog hoorden naderen. De aanblik deea hem verstar- ren Telkens als het blok op de helling stootte, sprong het hooger op ln de lucht, als eeo. dolle, buitelende ka bouter. Met een oorvardoovend gewold kwam het op

Schager Courant | 1920 | | pagina 5