Alltmtci Wiens- Almisitit- Si LanËievMi WOENSDAG 10 MAART 1920 Janrqang No. 6581 SCHAGE non Dit blad verschuilt viermaal oer week Dmsdaij, Woensdag Donderdag en Zaterdag, tiii inzending tol s morgens 8 uur wor den ADVKKTKNTIËN in het eerstuukomend nummer genlaatst. Uitgevers: I KaI'MaN Lo. SCflAOKN. I AAN D 5. Int. Telepli. .No. :'<i Prijs per 3 maanden 1 1.55. iu^e nuunueti» o .i vi ERTEN TIEN van 1 tot 5 regels I 0.80. iedere re^el nieei bewijsno mbetrreoen). Groote letters worden naar piiuusi uimte berekend Raad Yan Zijpe. Vergadering van d#n Raad op Dinsdag 9 Maart 1920, des morgens 10 uur. Afwezig do heer Van der Sluijs. Voorzitter de heer Jb. de Moor, burgemeester, secré taris de beer J. A. de Boer. Na opening deelt voorzitter mede. "dat de heer Vain der Slujjs wegens zwakte nog (niet ter vergadering kan komen, doch dat bij gelukkig van zijln plotselinge ziekte herstellende is, zoodat hij waarschijnlijk op da volgende vergadering weer tegenwoordig zal zijn. De notulen worden goedgekeurd. De heer Kapitein vraagt of B. en W. eens huin aan dacht willen schenken om te komen tot een plaatse- lijken keuringsdienst, teneinde het minimum vetgehalte vast te stellen. In Anna Paulowna werkt een paar jaar reeds een dergelijke instelling en het is niét alléén van belang voor de gebruikers, maar oo kvoor de melkslijters. Thans hoort men wel eeuis van die aan halingen, die overbodig zijn. Als de slijters zich aain het percentage houden, blijft blaam achterwege. Voorzitter zegt, dat indertijd gesproken is over een Keuringsdienst voor vleesch etn visch, doch dat edn desbetreffend wetsontwerp i'n wording was. Of melk daar oo 'Bpnder begrepen is, weet spr. niet. De heer Kapitein zegt, dat het niet alleen in de wet zou moeien worden opgenomen, het moet ook worden gehandhaafd. Voorzitter zal het graag in overweging nemen. De heer Kapitein vraagt, waarom deze vergadering zoo laat wordt gehouden, in verband met de vacatures in het onderwijzend personeel,, had spr. graag gezien dat ze eerder was uitgeschreven geworden, zóó dat voor 1 Maart in de vacatures was voorzien. Spr. wijst erop. hoe de kinderen halve dagen rondloopen. Voorzitter zegt, dat deze vergadering is uitgesteld door de ziekte van den heer Van der Sluijs. We hadden gehoopt, dat de heer Van der Sluijs weer spoedig klaar zou zijn maar Vrijdag hebben we hem voor een conferentie met het P.E>f. laten halen, maar 's avonds was hij zo o vermoeid, dat hij kon nu niet komen. De heer Kapitein geeft in overweging, niet zoovéél rekening te houden met die bijkomende omstandig-! heden, hoe vervelend het ook voor den betrokken wethouder is. De hoer Kapitein zegt, dat getracht wordt, door de lanóL en tuinnouwarbeaders, om een vereeniging in deze gemeente op te richten, waarvan alle partijen doel uitmaken, opdat voor die vereeniging grond beschikbaar zou worden gesteld. Wanneer nu een dergelijke vereeniging zou worden gesticht zou dit voor het secretariepersoneel een uitkonnst wezén, orn l" dat anders het werk ervan bij de secretarie zou wor den ondergebracht. Het is evenwel niet gemakkelijk ee'i ieder van de noodzakelijkheid van een dergélijké vereeniging te overtuigen, terwijl aan dergelijke po gingen ook kosten zijn verbonden. Er moet eens een spreker komen. enz. Spr. zou het billijk vinden, dat de gemeente voor de helft vna die kosten de ri sico draagt. De secretaris licht in, dat een dergelijke vereéni- ging zou moeten bestaan uit een aantal leden, waarin zooveel mogelijk alle partijen vertegenwoordigd ziin. Waar de Raad 27 Maart een conferentie heeft m©t het P.E.N. en 30 Maart een openbare vergadering, wordt goedgevonden deze zaak tot 30 Maart uit te stellen. De heer Groottes wees op de noodzakelijkheid spoed met de zaak te maken, willen de arbeiders volgend Jaar grond kuninfln krijgen. Er kan grond onteigend moeten worden, de statuten van een dergelijke vér een iging moeten worden goedgekeurd. Voorzitter zegt, reeds met zoon onteigeningszaakje bezig te z^jn. De heer Kapitein vraagt, hoe de werkloozen door arbeidsbemiddeling aan net werk worden geholpen en spr. wijst er op, dat Oudesluizers aan de Burger- brug komen te slooten, terwijl die Oudesluizers den geheelen winter aan het werk zijn. Voorzitter zegt, de werkloozen zooveel mogelijk aan het werk te hebben geholpen, dat we hadden, Op heden zijn er 3 werkloozen. De heer Grootes: Minstens 4. VoorzitterAls we werk hebben, kunnen ze werkefn. De heer Brak legt uit, hoe de zaak zich heeft toe. gedaan, hoe het arbeidsbureau de regeling eerst op zich heeft genomen, de Oudesluizers hier zouden blij ven, maar tenslotte een ploeg verderop kon gaan. Een paar mannen van de Oudesluis zijn toen naar Burgerbrug gefietst om daar te werken. Oo klde heer Grootes zegt, dat de Oudesluizers te 't Zand hebben gesloot en de Zuid-Zijpe steeds geejn. werk had. Aan een secretaris van het arbeidesbemid-' delingsbureau is naar werk gevraagd en die zei. géén. werk te weten, terwijl er wei werk was, hieT' aan de Schagerbrug. Spr. wijst er op, dat het doel van de ar beidsbemiddeling is, het verband tu&schen werknernér en werkgever en spr. meent, dat ook de geimieéiaté dat verband behoort te zoeken. Voorzitter zegt, dat het mogelijk is, dat er iets aan de regeling mankeert, maar er is zooveel mogelijk werk gegeven. Me dunkt, dat er reden tot tevredén- heid kan wezen. De heer GrootesDe gemeente néémt niét zijn werklieden door bemiddeling van het arbeidsbureau. De heer Brak: Wanneer is dat niet gebeurd? De heer Grootes: Dan had het niet kunnen voor komen, dat de Oudesluizers te 't Zand slooten' ön die van St. Maartensbrug rondliepen. De heer Brak wijst er op dat de 'gemeente de wérk. loozen aan het werk heeft gezet, niet een dié niéfi werkloos was. Spr. moet eerfijk zeggen, dat ziji von den. dat wanneer ér 5, 6 of 7 (menschen in een sloot stonden, zij dit voldoende achtten. en het niet wen- schelijk werd geoordeeld, dat er 14,15, 16 menschen bij elkaar waren. B. en W. hebbein tönslotte de regeling aan den gem,_opzichter opgedragen, efn die stuurt ze waar hij ze noodig oordeelt, wanneer nu de arbei. ders van Oudesluis zijn voorgetrokken, wat best moge" Hjk is. dan is dat bij toeval De heer GrootesDat is het juist. De heer BrakTenslotte zijn het allemaal arbeiders. De heer GrootesDat is het ergste niet. maar dqt de secretaris zegt, dat er geen werk is, terwtil het ©r wel is. D «secretaris deelt mee, dat er bij hém eén paar Oudesluizers zijn gekomen, om werk en toen door hem gezegd is, geen werk te hebben. Ze warén hiér bezig niet slooten, maar er stonden er eén stuk j' spadat er niet meer ïm konden. Den volgen"1 den dag zijn die personen terug gekomen, en vérs tolden, dat de Burgemeester had gezegd, dat er wél nog 150 meter slootwerk was. Spr .heeft toen herhaald dat hü geen werk wist en geen instructie had. De heer Brak zegt, dat dit betrof een niet afge keurde sloot maar een voor betere afwatering. De beer Kapitein wijst verder op het feit, dat er den laats ten tijd in onze gemeente personen maj i een lijst ter teekening loopea. teneinde voorstéllingén I te geven. Op deze wijze wordt een heel kapitaal uit de gemeente gesleept. Te Burgerbrug hébbén wél één 100 menschen geteekend, misschien wel gezamenlijk een bedrag van f 150, waarvoor dan de kinderen 2 uur zouden genieten, Spr. heeft zelf vroeger wel 2 uur voor een poppenkast gestaan, maar dan genoot hij voor 2 cent. Waar. wanneer de schoolfeestcommis- I sies er niet voor zorgen, van gemeentewege niéts voor de kinderen gedaan wordt, geeft het geeln pas, dat I op die manier bet geld gegeven wordt, dat lang niet in overeenstemming is met bet genot, dat de kin deren er van hebben. Spr. zou willen, dat dit werd tegengegaan en dat de schoolcommissies opdracht werd gegeven de kinderen op andere wijze te dóén gé* nieten. Voorzitter zegt, niet te kunlnieln helpen, dat de menschen teekenen. Zijn ondervinding evenwel van dergelijke lui is zóó, dat hij! voortaan geen vergun ning meer zal geven met lijsten te loopen. De heer KapiteinEn zijn dan de kinderen de dupe daarvan? Voorzitter: Dat kan ik niet helpen. Te 't Zand is ook geloopen en daar is niet eens een voorstelling gegeven. Pogingen worden gedaan, om dien persoon in. .handen te krijgen. De heer Kapitein vraagt, of het geen reden is het schoolfeest voor gemeenterekenijng te nemén. Spr. meent, dat er wel wat aan hapert, niet dat de school feestcommissies het niet goed doen. De beer Bruin: De commissie bij ons geeft ten minste een aardig feestje. De heer Kapitein: Zeker, maar de samenwerking tussdhen de onderwijzers en schoolfeestcommissie mocht wel wat beter wezen. Bij ons bemoeid het hoofd der school er zich niet eens mee en moet hét schoolfeést zelfs in de yacantie worden gehouden. De heer Hoogland zegt, getuige geweest te zijn van een gesprek van een paar voorbijgangers, die vertelden, dat onze veldwachters den militairen, groet aan onzen inspecteur van politie moeten brengen. Is dat waar? vraagt spreker. Voorzitter zegt, dat dit politiezaken zijn. Van een militairen groet kan hier geen sprake zijn, aan mili- tairisme doen we hier met. Overigens is het niét meer dan billijk, dat de een dén ander groet. Spr. gelooft, dat dit puntje te ver gezocht is. We zullen er verder niet over spreken, het zijn politiezaken, waarvan spr .alles afweet. De beer Hoogland wijst erop, hoe bij de salaris., -regeling van den chefveldwachter In de vergadering van 30 September door den heer Hooij er reeds op werd gewezen, dat het praatje ging, dat het niet meer chefveldwachter Bult was, maar inspecteur van politie. De heer Hoodj heeft toen reeds gevraagd of net hooge salaris samenging met den naam van inw specteur van politie. Ook volgens de mandaten noejnt Bult zich inspecteur van politie. Voorzitter: Dat is een zaak van mij. Al was het een gemeenteveldwachter, dan zou ik hem' Inspectéur van- politie kunnen, noemen. Het is gedaan met de bedoeling, dat hij er voor eventueele beuoemingén voordeel van zou kunlnieln hebben. De beier Hoogland zegt, dat de heer Bult géén inspecteur kan zijn, daar moet hij meer ontwikkeld voor zijn .Spr. zou het niet zoo erg vinden, dat Bult dien naam ciroeg, maar met het oog op de a.s. salarisrege ling van de ambtenaren door het rijk, is dit gevaarlijk. Stel je voor, dat het salaris van den inspecteur vain politie op f 3Ö00 wordt bepaald, dat zou een strop voor de gemeente worden. Spr. wijst er voorts op, dat we door den inspecteur een 3e politieagént missen Voorzitter geeft de verzekering, dat Bult meer surveilleert dan de andere veldwachters. De heer Hoogland kan daar niet over oordeel en, maar bij hem is het grootste bezwaar de kans te loopen straks een te hoog salaris té moeten betalen. De heer Hóoij zegt vorig maal geen beslissend antwoord te (hebben gekregen op zijn vraag of (Bult ds chef-veldwachter of inspecteur van politie. Er is indertijd den IRiaad voorgedragen (Bult als chef veldwachter te benoemen; overeenkomstig zijn posi tie moest hij de meerdere zijn en dit was noodig om de orde te handhaven. De Raad heeft dat goedge vonden en overeenkomstig zijne betrekking as later zijn salaris geregeld. Toen dit eenmaal gebeurd was, heeft het spr. getroffen dat Bult een totaal andere uniform droeg. Het kwam mij voor dat dit niet in den haak was en van bevoegde zijde is mij meegedeeld, dat het de uniform behoorde aan een inspecteur avn politie. Spr. geeft de verzekering, dat de capaciteiten van' Bult niet toereikend zijn om inspecteur van politie. Spr. geeft de verzekering, een dergelijke positie hier geheel misplaatst. Het gebeurt meer dan1 eens dat we hier maar éen veld wachter hebben en boven dien veldwachter staat dus een chef-veldwachter. Onze gemeente is toch niet vol bandieten. Is, zoo eindigt spr., Bult nu inspecteur van politie of is hij -chef-veld wachter? Voorzitter: Neen, inspecteur van notitie. Wat uw bewering betreft, als zouden we niet zooveel politie toezicht noodig hebben, het zal wel blijken in ver schillende gemeenten, dat het wel noodig is. Uit de praktijk btiikt wel dat het politiecorps te klein is. De heer Hooij herhaalt dat er tijden voorkomen, dat onder den inspecteur van politie maar 1 veld wachter is. In alle gemeenten komen diefstallen voor en u zult zien dat het met de politie gaat als met de militairen tegen de smokkelarij, hoe meer politie er komt hoe meer diefstal. Voorzitter: Dan zou alle politie moeten verdwijnen 'De heer Brak is het met de vorige sprekers eens. Ook hem kwam het eigenaardig vo.or, dat de bur gemeester Bult inspecteur van politie kon maken. Bult heeft toch geen diploma. Spr. meent dat burge meester daartoe niet bevoegd is, doch hij kan zich vergissen. Hij dacht dat er een soort examen voor moest worden afgelegd of dat zoo iemand van on deraf moest beginnen. Vooizitter zegt dat hij als burgemeester een der- gelijken titel wel kan geven, anders had' hij het niet gedaan. De heer Brak: Dan ben Ik er af. (Het verwondert me dat u dat recht heeft, maar ik ben blij dat u dat recht heeft. De heer Nannis zegt dat er eigenaardige opvat tingen bestaan bij ons politiecorps en wijst er op hoe bij verschillende uitvoeringen 3 politie-agenten te genwoordig zijn, waarvan een apart moet woerden bezoldigd. Ook verleden Dinsdag waren er weer 3, spr. vindt het te gek om los te loopen. Voorzitter zegt dat het betreft handhaving van de orde en dat is zijn zaak. Meer dan eens is het geble ken, dat een dergelijk politietoezicht wel noodig was W&s er geen voldoend toezicht en gebeurde er iets, dan zou er in den Raad een interpellatie worden gehouden. Dat er een apart moest worden betaald, zat hem in de ziekte van Smit. Verleden' week Zondagavond was het hier zoo vol, dat er menschen teruggestuurd moesten worden, ze wilden niet weg en dan is flinke hulp noodig. Al zijn er nu 3 op een uitvoering, dan trekt er evengoed er een op uit om te kijken of er geen gebruik van wordt gemaakt dat er 3 agenten op een plaats zijn. De heer 'Nannis: Ik kan me niet herinneren dat het gebeurd is.De instructie vind ik schromelijk overdreven, dat stuit af voor de gewone veldwach ters. De heer Kapitein zegt dat het tenslotte op het geld aankomt en waar de burgemeester nu kan zeg gen het is mijn zaak, vraagt spr. aan Voorzitter: Is u overtuigd vrij te staan tegenover de gemeente? In de toekomst zullen alle ambtenaren een flink loon noodig hebben. We lezen tegenwoordig nogal over ainnexatie, wat in de toekomst van groot belang zal zijln. Hebben B. en W. nu al eens gedacht aairi annexatie van Petten, Callantsoog, om Üat als 't ware in te pakken. In Pet ten is het een heele rompslomp, zoodat dat zich wel niet zal verzetten. Callaintsoog, dat weet ik niet zoo goed. Het lijkt spr. wel een punt van overweging om door B. en W. te worden besproken. Voorzitter meent ,dat er in Noordhollamd weinig over annexatie gesproken wordt eln hij kan er het belang van Zijpe niet inzien. Ged. Staten dragen het niet voor. De heer KapiteinHet is van den imi'nister afgekcxmietn. De heer Brak wijst op de tegenkanting die eén dergelijk plan van Purmerend heeft ondervonden. Het lijkt spr. niet prettig, een dergelijk voorstel te doén. Wat anders wordt het, als hot en WL door den Raad wordt opgedragen. Voorzitter acht het beter, te wachten dat het van hoogerhand komt. De heer Dignum wijst op de moeite, die Callants oog gedaan heeft, om een eigen burgemeestér té krijgéh. Voorzitter: Petten bij ons te krijgen, daar zie ik heelemaal het nut niet van in. Eindelijk begininein we met punt 1 van de agenda Mededeelingen eln iingdkomein stukken. Medegedeeld wordt, dat goedkeuring is ontvangen óp de verordening op de heffing vain hondenbelasting; die gemeentebegrooting .dienst 1920 kasgeldleéning van 10 mille. 2e suppletoire kohier noofdel .omslag Ged. Staten hebben net salaris van de wethouders bepaald op f 350. presentiegelden aan raadsleden voor oom- missievergaderingen kunhen niet worden verstrekt, het betrekkelijke besluit wordt ingetrokken. De héér Nannis zegt tegen collega Hoogland: Daar grijp je naast Mededeeling wordt gedaan van de samenstelling der hum-commissie. We hooren in snel tempo aflezen de namen T. Luyckx, P. Ruis, G„ Veuger Hz., Jb. Nanlnis, P.1 M. Visser, Jb. Herman, W. Langeveld, A. Bult, P. Dekker, secretaris zal wezen S. Kreijger, plaats vervanger Fellinga. Donderdag wordt de commissie geïnstalleerd. De heer W. P. Nieman is aangesteld als tijdelijk onderwijzer te 't Zand. Afwijzend is be schikt op het verzoek om niet goed te keuren da oprichting van het Hoogheemraadschap. Verslagen van de commissie tot wering van school verzuim en van de commissie van toezicht op het correspondentschap van de arbeidsbemiddeling zullen circuleeren. Jb. Zeeman Pz vindt goed, lid van de commissie tot wering van schoolverzuim te wezen. A. Nannis, regent van het weeshuis. Een adr©s van de afdeeling Noordholland van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren wordt voor kennisgeving aan genomen. Door regenten eln regentessen van het weéshuis is tot tijdelijk boekhouder benoemd de heer G. Rade. maker. Op verschillende aanvragen om ontheffing van aanslag in den hoofdei, omslag wordt gunstig beschikt. Een adres van het Provinciaal drankweercomité over het verminderen van het aantal vergunningen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Aan de orde komt het verzoek van de gemieéate Schagen. om adbaesiebetuiging op een door deze ge meente gedaan voorstel den raad medezeggingschap te geven oij de benoeming van burgemeester door hét indienen van een aanbeveling van 3 personen. De heer Hooij acht een dergelijke regeling in zé keren zin wel goed. maar daar staat tegenover, dat de raad nu zelfs niet voldoende op die hoogte is van werk aan het burgemeestersambt verbonden, of vain de capaciteiten voor het ambt noodig. Ook ziet men vaak gebeuren, dat uit vriendschap een persoon naar voren wordt gebracht. Om dat te voorkomen, zal spr. tegen het verzoek van Schagen stemmen. Er zit veel goéds in. pis men de menscnen maar kon vertrouwen. De heer Kapitein heeft in deze de geméénté Zijpé als voorbeeld genomen. Onze raad bestaat uit 3 katho lieken. 3 socialisten^ 1 wilde, Hooij, (gelach) en de rest vrijz._democraten. Het zal dus zeer moeilijk worden tot overeenstemming te komen. Uit een finantiefel oogpunt bekeken als de raad het salaris zou vaststellen, ja. dan zou spr. dat zeer toejuichen. Ged. Staten toch stellen verschillende gemeetntéa op één lijn en léttén er niet op, dat de eene burgemeester zijn bétrékkihg heel wat beter waarneemt dan de einder. Spr. zou gaarne willen, dat de raad daar wat over te zeggen nad. De medezeggenschap bi] benoeming is eén moei lijk punt. Voorzitter wijst erop, dat de gemeente wel eenigé medzeggenschap heeft, omdat men bij' het voorbren gen van een of ander persoon heel wat invloed kan uitoefenen. Het verzoek van Schagen wordt in stemming gebracht en met 5 tegen 4 stemmletnt 1 blanco, wordt besloten adhaesie te betuigen. Tegen stemdén de hééréfo dé Wit. yan Diifenum, Hooij en Brak, blanco de heer Kapitein voor de heeren Bruin, Grootes, NamnisJ Hoogland en Appel. Op een verzoek van den heer J. Broers om tot hét einae van den huiytijd. Kerstmis 1920. het laud, ver huurd aan den heer A. Bakker, in gebruik te mogén hebben, wordt gunstig beschikt. De directeur der begraafplaats zond dankbetuiging in voor de verhoogihg van zijn salaris voor het over boeken van graven. Medegedeeld wordt, dat door wijlen D. Bakker f 500 is geschonken aan de gemeente voor het onderhoud van zijn graf. Na het geven van een enkele inlichting wordt goedgevonden, net legaat te accepteeren. Van oen neer J. Hoogland is het verzoek ingekomen een plaatsvervangend wethouder te benoemen. Voorzitter ziét de noodzakelijkheid ex niet van to. Bij ziekte of afwezigheid van een wathouder kan vol gens artikel 90 van de gemeentewet eflti tijdélijk wét- Houder worden benoemd, doch de raad kan ook eer der ©en tijdelijk wethouder benoemen. De heer Hoogland wijst op de benoeming van hot onderwijzend personeel. Was er een plaatsvervanger geweest ,dan zou voor 1 Maart dat personeel benoemd geweest zijn. Spr. wil evenwel zijn voorstel wel uil- stellen tot een volgende vergadering, omdat de ver schillende fracties met met het Voorstel op de hoogte waren. Goedgevonden wordt, het voorstel tot 30 Maart aan te houden. Ged. Staten schrijven, dat de Kroon vermoedelijk bezwaren zal maken tegen de bedragen voor aftrek van noodzakelijk levensonderhoud en kinderaftrek en den aftrek van hulpbehoevenden, die bepaald ia op de werkelijke kosten tot een maximum van f 200. Ged. Staten geven in overweging den aftrek te bren gen op f700 noo Zakelijk levensondei id n»- f50 voor'elk kind of op f800 en f25 voor «1» kind. Algemeen is men van oordeel, dat de door den Raad gemaakte regeling gehandhaafd moest wor den ,maar waar het gevaar groot is, dat de regeling toch niet zou worden geaccepteerd en daardoor dit jaar de oude regeling zou moeten worden toegepast, zal men noode met het idéé van Ged. Staten mee gaan. De heer. Kapitein meent, dat de Raad evengoed wel met den aanslag rekening kan houden met zijn nu gemaakte regeling. De heer Hooij: Neen, dat gaat niet op. De heer 'Dignum: Wettelijk is het niet. De heer Kapitein: Zij doen ook niet alles wette lijk. De heer Kapitein wil dan nu in elk geval maar vasthouden aan een zoo hoog mogelijken aftrek voor noodzakelijk levensonderhoud, dat is dus f 800 en dan f25 aftrek voor eik kind. De heer Ddgnum betreurt dit voor da groote ge zinnen. De heer -Hoogland heeft uitgerekend f 800 aftrek en f 25 per kind, is bij 10 kinderen f 250, f 700 aftrek en f50 per kind, is bij 10 kinderen f500. De groote gezinnen zijn dus meer gebaat met een aftrek van f 700 en f 50 per kind. De heer Kapitein zegt dat gezinnen met 10 kinde ren heneden de 15 jaar toch niet voorkomen in onze gemeente. De heer Hooij wijst er op, dat ai bestonden er dergelijke gezinnen die om ontheffing zouden moe ten vragen, en de iRaad zou zulke gezinnen ook wel ontheffing geven. Spr. is daarom voor het idée-Ka- pitein om den aftrek voor noodzakelijk levensonder houd op f800 te bepalen. Dit voorstel wordt aangenomen, tegen de heer Dignum. De aftrek voor hulpbehoevenden wordt nu bepaald op f175. Een door GecL Staten voorgestelde wijziging van de verordening, op de invordering van den hoofde lijk en omslag, wordt goedgekeurd. Volgt benoeming onderwijzend' personeel. Ouderwijzer Burgerbrug. De voordracht luidt: 1. L. J. v. cL Kuijl, St. Maartensbrug, 2. P. Uipkes, Hel der, 3. J. H. Wessel, Helder. Benoemd wordt de beer Uipkes met 8 stemmen, 2 werden er uitgebracht op den heer v. d. Kuijl. Onderwijzer Oudesluis. Voordracht: i. P. Uipkes, 2. (L, J. v. d. Kuijl, 3. J. IH. Wessel. De heer v. d. Kuijl wordt benoemd met 9 stemmen, 1 op den hear Wessel. De heer v. d. Kuijl had aan een paar raads leden gevraagd voor Oudesluis benoemd te worden. Goedgevonden voor den verbouw der O. L. school te 't Zand een geldleening ad f 6500 aan te gaan tegen een rente van ten hoogste 6 pet., af te lossen uiter lijk in 10 jaren. B. en W. stellen voor de commissie van toezicht op het Correspondentschap der Arbeidsbemiddeling met 2 leden te vermeerderen en dus op 7 te bepalen. De aanbeveling luidt: Iid'-werkgever: 1. A. Watertor, fc. P. de 'Boer iEiz. Lid-werknemer: 1. IWl Breed Kz., 2. G. Kuiper. De heeren Watertor en Breed worden ge kozen. De heer Grootes zegt, dat door de afdeeling Oude sluis van den Land1- en Tui.nbouwanbeidersbond een werknemer is opgegeven en die niet op de voor dracht voorkomt. Spr. zou willen dat nog een werk nemer van Oudesluis in de commissie werd opge nomen. De heer Brak zegt, diat toevallig een werk nemer te 'Schagerbrug woont, inplant» van te Oudesluis. B. en W. hebben de tegenwoordige rege- ling juist getroffen omdat nu in Noord-vZijpe en Zuïd- Zijpe een werknemer ds. De heer Grootes doet het voorstel de commissie met nog 2 leden uit te breiden, Welk voorstel wordt aan genomen. Tegen stemmen de heeren De Wit en Hooiji, blanco de heeren Bruin, iDignum en Hoog land. De heer Groctes geeft in overweging een werkne mer te nemen van Oudesluis, een werkgever uit de Zuid-Zijpe. Van den! heer Grootes is een voorstel Ingekomen om personen' beneden 16 jaar te verbieden in een lokaal te komen waar verkoop van alcoholhouden- den drank plaats heeft en ten opzichte van muziek- maiken in verloflokalen hetzelfde te bepalen als wat in de Drankwet in deze is bepaald. De heer Grootes zou, indien een café- of verlofhouder zich aan de door hem voorgestelde bepalingen! niet houdt, hem het verlof voor den verkoop van alcoholhoudende» drank willen ontnemen. Voorziitter wijst er op dat dit laatste niet gaat, omdat de hoogste straf is 6 dagen hechtenis of f25 boete. B. en iWl stellen' voor de algemeene politieverorde ning met de volgende bepaling aan te vullen. Art. 71a. Het Is verboden, in eene voor het publiek toe gankelijke lokaliteit, wtaarvoor door 'Burge meester en Wethouders verlof la verleend vooc dén verkoop van aldoholhoudenden drank, an deren dan sterken drank, personen beneden 16 jaar anders dan in gezelschap van een meerder jarige en personen, in kennelijken staat van

Schager Courant | 1920 | | pagina 1