Openbare Vergadering bekwaam Bankwerker, Timmerlieden gevraagd Timmerlieden gevraagd Gaaf alllenü! Enter Svalöf Goudgerst 3de Nabouw Zegehaver PAARDEBOONEN W. KOMEN Jz., C AFE een Motorfiets, Dresseerkar een Dienstmeisje Ingezonden Stukken. Reclames. Gerrit Corneli9. Jan Timmerman Klzn., Mej. C. S. GROOT, v. d. Christelijke Landarb. op 12 Maart a.s., te Breezand. Sprekers de heer M. v. Vliet. Af te geven Nog 1000 K.G. Eigenheimer- poters en 500 K.G. Schot- sche muizen-poters. Anna Paulowna. met kolfbaan en doorrijstai, des morgens 10 uur. in een vervolgnota. het laatste woord willen hebben, niet langer zullen aandringen en de kwestie over den ex-keizer dan absoluut uit de wereld zal zijn. DOOR DE STAKING. De firma Arntzenius Ja'ntoink, te Goor. zal tenge-< volge van gebrek aan grondstoffen door de havensta-. king op 13 dezer de fabriek stopzetten. BILJARTEN OF AFBRAAK. Tal van caféhouders in Friesland, vooral die met klein© zaken, ruimen bun biljarten op, nu daarvan pei' jaar plrn. f 40 belasting betaald moet worden, 't Is natuurlijk moeilijk, er koopers voor te vindende meeste biljarten gaan dan ook weg „voer braak". HARENKARSPEL. Het voorloopig comité tot oprichting van een paaif denfonds voor Harenkarspel en omgeving hield op Maandag 8 Maart 1920 in het lokaal van den heer D. Bruin te Dirkshorn een algem. vergadering. Op gekomen waren 22 personen. De heer Joh. Burger opent de vergadering, heet dé aanwezigen welkom en zegt voorts, op deze vergadef» ring meerdere menschen te hebbdn verwacht, doch het doet spreker goed, hier menscdien te zien uit vér- schillende gemeenten, en hoopt, dat deze dag beslotén zal worden tot ©en definitieve oprichting van een paar. denfonds. Alsnu werden voorgelezen de ontwerp-Sta tuten die zoif dei- opmerking werden goedegekeurd. Daarna werd het ontwerp_rcgiement voorgelezen en welke art. na één kleine wijziging, nl. de leeftijdgrens van een paard van iy* jaar tot en .met 12_jarigen leeftijd, de uitkeering op 75 pet. te stellen, inplaats van tot en met 10 jaar. en de veulens met een leeftijd van eén halfjaar in het fonds worden opgenomen. Punt 2, vergoeding voor het Bestuur en Commissa rissen. De heer Brammer zegt, dat zulks moeilijk is te bepalen, beter is, zulks te overzien na het einde van het eerste boekjaar. Men kwam overeen, dat het voor loopig moet zijn Directeur f 10, boekhouder f 20 en de 'commissarissen ieder f 10. Punt 3. Het aantal commissarissen werd bij stemming bepaald op 4 stuks. Punt 4. Benoeming Directeur, boekhouder «n eon> missarissen. Tot Directeur werd benoemd heejr Joh. Burger, met o|p 1 na algem. stemmen, en hoewei deze gaarne gezien had, dat iemand was benoemd die meer kennis van paarden had, nam de heer Burger toch de benoeming aam. Tot boekhouder werd benoemd de heer Jb. Hornan en tot Commissarissen voor de wijk Schagein, Schager- waard, St. Maarten en Zijpe de heer p. Neefk'eö te Tolke; voor do wijk Oude Niedorp Nieuwe Niedorp, Winkel,. Heerhugowaard en Waarland de heer C. Hoedjes te Moerbeek, gom. Oude Niedorp: voor de wijk Schoorl pergen Warmenhuizeia en Koedijk de hoor G. Dekker te Schoorl en voor d« wijk overige, gedeelte van Harenkarspel «n de Langedijk' de héér J. H. T. Baas. te Kal verdijk. Den heer J. Baas, niet ter vergadering aanwezig, zal met zijm benoeming wor den in kennis gesteld. Punt 5. benoeming commissie voor het nazien der rekening over 1920."Algemeen werd goedgevonden, dat de Directeur drie personen aanwees en wel dé héé- ren T. Grootes. J. Wit en A. Wink Cz„ die alleln hun benoeming aannamen. Punt 6, benoeming veearts. De Directeur wil i!n bijzondere gevallen een veearts raadplegen, om dé paarden, die opgenoïnein moetejn worden, te latera keuren. Men komt overeen, om een veearts aan nét fonds te verbinden, indien de kosten daarvan niet te hoog zijn. Bij de rondvraag vraagt de heer Rozelaar, wanneer het ronds in werking kaïn treden, met het oog op de afschrijving van de paarden die 'nog in een ander fonds verzekerd zijn. De Directeur beloofd van zoo spoedig mogelijk.' in ieder geval voor 1 Mei of half April e.k. Voorts wordt besloten, om de loopende polissen bij den boekhouder te deponeeren, om daar nageizien te worden en daln vroegtijdig hun verzekering op» te zeceen. Hierna sluit de Directeur met een woord van daink aan allen die hebben meegewerkt om dit fonds tot stand te brengen e'n hoopt, dat het fonds in die rich* ting mag werken, dat er 'directe voordeel etn aan ver bonden zijn, deze geanimeerde vergadering. TOEPASSING INVALIDITEITSWET, Herhaaldelijk blijkt, dat er ten opzichte van verschil lende bepalingen inzake de Invaliditeitsverzekering, misverstand bestaat. Zoo meent, men b.v.premiënj, betaald voor inwonende kinderen of voor dienstboden, die na korten tijd in het huwelijk treden, weggegooid geld te zijn. Dit is echter onjuist. Wenscht de verzekerde bij huwelijk, wanneer hij of zij geen arbeider in loon- -dienst meer is, de verzekering te doen eiodieén, .én verklaart de Raad van Arbeid dan op verzoek die ver zekering voo-r vervallen, dan heeft er eein. boeking van vrije premiën plaats, overeenkomstig het bedrag dat reeds .betaald is mits de leeftijd van 36 jaar is be_ reikt, of anders bij 't bereiken van dién. leeftijd. Naar verhouding van het bedrag der vrije premiëm zal dan later bij eventueele invaliditeit, of bij het be reiken van den 70jarigen leeftijd rente worden toef gekend. Is op die wijze de verplichte verzekering eenmaal omgezet lp een vrije verzekering, dan kan de betrok ken persoon altijd zelf naar keuze nog vrije premiën betalen, en daardoor het bedrag der eventueelé uitkéé- ringen verhoogen. Is de verplichLverzekerde b.v. een inwonelnd zoon. bij zijn huwelijk, of als hij op andere wijze ophoudt arbeider te zijn, nog geen 35 jaar oud, dan blijft de boeking der vrije premiën achterwege tot den leeftijd van 36 jaar is bereikt. Legt iemand, die bij zijn huwelijk, of op andere wijze ophoudt te voldoen aan de voorwaarden voor den verzekeringsplicht, de verklaring wiet af. dat hij de verzekering als vervallen wenscht ie beschouwela, dan blijft de verzekering gewoon voortbestaan en zal later eventueele invalidileits., weduweinr, weezéh" of oudér domsrente worden toegekend, uit hoofde van de vroeL ger gesloten verzekering. Gaat de verzekerde zelf door met premie betalén, dan zullen die uitkeeringem natuurlijk belangrijk hoo- 6er zijn, dan wanneer hij of zij zulks niet doet. Uit een en ander blijkt wel overtuigend, dat. van z.g.n. weggegooid geld nimmer sprake is, en dat ook op grond daarvan de ouders geen bezwaren kunnen hebben tegen de betaling van premiën voor hunne inwonende kinderen, die bij hen in het bedrijf werk' zaam zijn. callantsoog. Naar we vernemen, is alhier opgericht de Naamlooze Vennootschap .Automobielondehneming Callantsoog", die zich ten doel stelt een geregeldén diénst té ondér- houden van Callantsoog op ae trams e!a op de treinen en het verhuren van luxe auto's. Waarschijnlijk wordt de dienst reeds deze maand geopend. De stal van Mevr. Van Tekelenburg zal dienst doen als garage. Een en ander kan voor Callantsoog als badplaats van betee- kenis worden. Nadere kennisgeving en advertentie zul len wel spoedig volgen. BURGERBRUG. De heer C. Bregman, heeft zfjn zaak, hetcafé Zij per Welvaren" onderhands verkócht aan den heer Langendijk te Alnlna Paulowna alkmaar. Alhier had op Maandag 8 Maart voor een zeer tal- rij kjpubliek de biljartmatch plaats tusschen de bestle biljartspeelster van Nederland mej. Schrier uit Domu burg, en den heer Slikker van Anna Paulowna. Mej. Schrier, die we in twee jaar niet haddön zien spelen ,is in dien tijd verbazend sterker geworden, haar masée's, piqué's en gemakkelijk trekken falen haast nooit zoodat we den indruk kregen, dat ze overwegend sterker is dan haar tegenstander va|n dien dag, maar we moeten hierbij niet vergetein, dat miej. Schrier toiét anders doet. eiken dag (hpast wedstrijden speelt en ook vaak de besté spelers op het biljart gade slaat, terwijl de heer Slikker het voor liefhebberijl "doet, zoo af en toe tusschen zijn bezigheden door. Mej. Schrier. die van acquit begon, haalde de 1000 kadar in 98 beurten, hoogste serie 77, gamiddeLdtt 40.21* Slikker 818 In 97 beurten, hoogste serie 62, gemid delde 8.43. 't Was een zeer geanimeerde strijd, die. dikwijls bij het maken van een prachtstoot door een daverend applaus van de aanwezigen werd onderbroken. LANGEDIJK. We vernemen, dat hier reeds voor 500 H.A. suiker bieten gecontracteerd is. LANGEDIJK. Bij ,de betrokken tuinbouworganisaties is bericht ont vangen bdat de indertijd iin consignatie naar Duitsch- iand gezonden kool, bevredigende prijzen heeft opge__ bracht. ZUIDSCHARWOUDE. Tot groote vreugde der huismoeders is de prijs der melk verlaagd van 20 op 18 cent p. L. ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR. Uitspraken van Dinsdag 9 Maart 1920. W. Bleeker Koedijk, overtr. accijns, ontsl .v. rechtsv. A. Rooij, St. Pancras J. de Wit, Koedijk, overtr. accijns, ontslagen, v. reentsverv., vrijgesproken, G. Booij, St. Pancras, ingetrokken. P. j3ooij, St. Pancras, beteanm., ontsl. v. rechtsverv. P. .Glazekas, Br. op Langendijk, overtr, accijns, ontslagen van rechtsvervolging. T. Ott, Schoorl, ov. accijns, ontsl. v. rechtsvervolging. H. Jongert, Zuidscharwoude, belemmering en accijns overtr.. f 250 of 125 d. h. J. Kromhout, St. Pancras, overtr. accijns, f 10 boete of 5 d. h., met verbeurdverklaring. A. Strijbis, Zuidscharwoude, overtr. accijns, f 100 of 50 d. h. en verbeurdverklaring. C. J. Steinman, Helder, belemim., f 50 of 50 d. h. Isak de Boer Helder, diefstal, verzetzaak, nader* instructie gelast. A. Booij, St. Pancras, accijnsovertr., 2 m. f 150 boete jof 2 m, 50 d. h. met verbeurdverklaring. ANNA PAULOWNA. Uitslag der verknoping te Anna Paulowtna, op 9 Maart „ten" overstaan vain Inotaris Vrijburg, van eene boerenplaats met wei- en bouwland, aan den Grasweg, samen groot 11.14.50 H.A. Eigendom van den heer Jn. Hoep. Verschillende koopers. Opbrengst f 23695. ANNA PAULOWNA. De Handeldrijvende, en Iindustriede Middenstands vereeniging alhier hield Maandag 8 Maart eene ver. gadering in Veerburg. Er waren 13 ledein aanwezig. De voorzitter, de heer Jb. Stins, na met een hartelijk woord van welkom de vergadering geopend te hebben, stelde voor, het eerst punt 10 dier agenda te beham-v delen. Dit geschiedde, en toen werd de héér D. Koown. me talgem. stemmen als lid toegelaten, waardoor hij aan de vergadering kon deelnemen. Toen volgde eénigé mededeelingenJe. Dat dit jaar beslist nog geefa electrisch licht in de gemeente zou komen'. Wel zou dit jaar de kabel naar den Helder gelegd worden. Deza médedeeling geschiedde als eén gevolg van eene bespreking met den heer Memélink. 2é. Eén schrijven van den heer Kropveld, dat hij er genoegen mee ,nam, op te treden met het onderwerp: Coöpera tieve inkoopvereeniging. Dit optreden had echter te Schagen al plaats gehad, en daarvan zou bij punt- 9 verslag worden gegeven. 3e. Er was bericht ontvain- -gen, dat de contributie voor aansluiting bij het inf formatie, en incossabureau in 't vervolg f 1 per lid zot p oedragen. De secretaris had daarop geantwoord, dat ,de vereeniging wel aangesloten wilde biijveri, maar voor geene ho.ogere contributie dan f 0.50 per lid. Antwoord was hierop, niet ontvangen. Op voorstel van voorzitter .weuxi besloten, aan het Hoofdbestuur tc verzoeken, bet daarheen te leiden, dat jaarlijks f I werd betaald voor lid van den Bond, en tegelijkertijd voor aansluiting bij het informatie- en incassobureau. Werd hiervan een ruim gebruik gemaakt, dan kwam e rgeld genoeg én voor den Boind én voor de bureaux. 4e. Een prospectus tot oprichting eener middenstands spaarbank. ,Yoor kennisgeving aangenomen. Hierna werd het verslag van den afgevaardigde maar 't Congres, den heer A. Wiggers, in hoofdpunten voor gelezen. De afgevaardigde zelf was verhinderd tc ko men. Het jaarverslag werd uitgesteld tot de volgende veigadering. De heer Jb. Jonker deed als penningmeester réké ning en verantwoording. Er was ontvangen f 194.10 en uitgegeven f 69.35. Daar nog enkele reköningcfn moesten inkomen, zou later rapport over de rekelning worden uitgebracht. Tot commissieleden voor het nazien der rekelning werden gekozen de heeren P. Wissekerké, J. Molé'naar en C. Kossen, die de benoeming adnnamen. Aan de beurt van aftreding als bestuursleden warea de heeren Jb.Jonker. A. Wiggers en H. Jonker Jz. Allen werden herkozen en namen opnieuw hunne functies aan. op den heer Wiggers na, aan wien door afwezigheid be richt zou worden gezonden. Het verslag door de af ge" vaardigde naar de lezing van den heer Kropveld zou in eene volgende vergadering worden uitgebracht. Daar d grondvraag niets opleverde, sloot de voorzitter de vergadering, na vooraf den heer Van Eeden Petersman die de gemeente metterwoon ging verlaten, hartélijk dank gezegd te hebben voor zijne vele bemoeiingen inzake den bloei der vereeniging. ANNA PAULOWNA. In de vergadering van de commissie voor gezinsver pleging is tot zuster voor die verpleging benoemd mej. A. van Bladeren, alhier. NIEUWE NIEDORP. Maandagavond 8 Maart j.L, werd alhier in lokaal Kooiman door den Rijkstuinibouwleeraar Hazeloop, vanwege de vereeniging tot Exploitatie van een Proef tuin daartoe uitgenoodigd, gesproken over: Aardap pelenziekte. Spreker behandelde op flinke, duidelijke manier diverse vormen van aardappeleniziekten en hare bestrijding en vervolgens werd een en ander ten overvloede nog door een reek® lichtbeelden toe gelicht. Nog beantwoordde de heer Haizeloop enkele ge stelde vragen en het was onder bartel ijken dank, dat de voorzitter, de heer M. Koorm de bijeenkomst sloot NIEUWE NIEDORP. Moerbeek. Dat er nog wel ambitie hier ia voor het aollici- teeren naart'n vacature, bewijst wel de omstandig heid dat zich bij den landbouwer D. Wilt Cz. alhier niet minder dan 27 personen al» vast arbeider heb ben aangemeld- HOOGWOUD. Zondagavond 7 en Dinsdag 9 Maart 1920 werd door het zanggezelschap „Nieuw Leven" alhier, onder lei ding van: den heer A. Rooker, openbare uitvoering gegeven in de zaal van den heer O. Schermer. Men 'had een aardig programma, rijk aan afwisseling, samengesteld. Etn dat werd op eene wijze afgewerkt, die niet anders dan.' allen lof verdient. Dit nog zoo jonge zangkoor, dat nota bene nu zijn eerste uitvoe ring gaf, gaat, als de lust er in mag blijven in die mate, zooals ze zich thans openbaarde, stellig een flinke toekomst tegemoet. De zangnummers waren te roemen, zoowel voor koor als solo. Wat dat solowerk betreft, brengen we gaarne de dames L. Houter-Smit en E. Rooker onze oprechte hulde. Ze hebben allebei de eene in „Min nelied", de andere in „Slape Zacht" heel wat ge- praesteard. Dan waren er diverse pittige voordrachten, die een aardige variatie brachten in den zoo welgeslaag den avond', die met een heel gezellig dansje aJh werd besloten. WIERINGERWAARD, Vergadering van Het Witte Kruis, afd. Wieringer waard, op Maandag 8 Maart. Aanwezig 11 leden. We gens ongesteldheid van -den heer C. Haringhuizen, wordt de leiding waargenomen door den heer H. Sijbrands. De door den heer D. Sleutel voorgelezen notulen worden onveranderd vastgesteld. Een serie ingekomen stukken worden voor (ken nisgeving aangenomen. Alleen wordt naar aanleiding van een circulaire van het Groene 'Kruis, waarbij kosteloos brochure® -worden aangeboden, inhoudende wenken tegen de Sjmansche Griep, besloten 350 stuks aan te vragen, om deze, zoodra zich hier een geval voordoet, huis aan hui® te bezorgen. Door den' secretaris wordt het jaarverslag uitge bracht, waaruit w® hebbea aangetekend dat de var- eenigfng 157 leden telt en 5 donateurs. Tweemaal werd een woning ontsmet tengevolge van roodvonk en eenmaal wegens diphteritus; deze patiënt over leed, zoodat de kleeren en 'beddegoed naar den ont smettingsoven te Alkmaar zijn gezonden .Ook werden kleeren en beddegoed uit een gezin opgezonden we gens onreinheid. Ter bestrijding, der T.B.C. werd een woning, en ligtent ontsmet. Van de 3 ligtenten werden er twee gebruikt 45 maal we d gebruik gemaakt van het materiaal der afdeeling. Door de huisbezoekster werden in 2 ge zinnen 27 bezoeken' afgelegd. Uit den regenbak der afdeeling werd 9675 (L. wa ter verkocht voor f 6.45, terwijl 525 L, kosteloos werd afgegeven, Kring VII der Diaconale Gezinsverpleging, die zich uitstrekt over de gemeenten Anna Paulowna en Wieringerwaard, kon wegens finantieele moeilijkhe den de wijkverpleging niet voortzetten. Dientenge volge pleegden de afdeelingen Witte Kruis in heide gemeenten overleg en werd besloten dat eene com missie, bestaande uit bestuursleden der beide afdee lingen, gesteund door de beidé geneesheeren, de wijkverpleging ter hand zou nemen met voor zoo ver noodig subsidie van beide gemeentebesturen, te beginnen 1 Januari 1920. •De rekening van den penningmeester was nagezien door de heeren K. Koster, J. N. J. Zeeman en A. Schouten. Eerstgenoemde deelt mede dat de ont vangsten hebben bedragen f523.72>4, de uitgaven f506.55, batig saldo f 17.77 X. Waar 1919 begon met een nadeelig saldo van ruim f83, kunnen we thans zeer tevreden zijn met een saldo zooals zooeven werd genoemd. Voorzitter 'dankt de commissie voor het nazien der rekening en den penningmeester voor, zijn goed gehouden beheer. De begrooting wordt voorgesteld in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag, van f 857.50. Dit ia een veel hooger bedrag dan verleden jaar, doch vindt zijn oorzaak dat de wijkverpleging is ondergebracht bij •het Witte Kruis. De begrooting wordt goedgekeurd. Volgt verkiezing van' 3 bestuursleden, wegens af treding van de heeren H. Lampers, J. Speets en A. Sleutel Dz., niet herkiesbaar. Gekozen worden de heeren J, G, Hazeloop, J, N, Jr Zeeman sn W, Pee reboom. Door Dr. H, J. Schröder wordt als afgevaardigde verslag uitgebracht van de gehouden algemeene ver gadering te Amsterdam. Als laatste punt komt in behandeling benoeming eener commissie tot oprichting eener afdeeling van de vereeniging, voor Kindeiherstellings- en Vacan- tiekolonies. Op verzoek van voorzitter wordt door Dr. Schrö der een en ander toegelicht. Toch vindt Z.Ed. het aanbevelenswaardig, alsnog te probeeren den beer A. C. Bo« uit te noodigen om het nut van een der gelijk herstellingsoord uiteen te zetten. De heer Hazeloop is volstrekt niet overtuigd, dat het noodig is den heer Bos uit te noodigen. Onze dokter, die al een aardige causerie heeft gegeven, kan het evengoed aan de ingezetenen uiteenzetten. Bovendien is er al reeds heBloten tot oprichting, zoo dat we wel kunnen overgaan tot benoemen eener commissie. Als zoodanig worden gekozen 'de heeren J. G. Hazeloop, C. Haringhuizen en J.. Speets. 'Door den heer Haringbuizen is nog schriftelijk verzocht de malariabestrijding dn bespreking te brengen. Dr. Schröder zegt, dat de malariabrigade reeds terug gaat. Toch is de afdeeling Witte Kruis feitelijk verplicht een dergelijk zaak te steunen. De bedoeling ie n.L om de bestrijding te helpen bevor deren. Bij de rondvraag informeert Dr. Schröder of de werken die noodig zijn voor de afdeeling', worden aanbesteed. De secretaris zegt dat het wel gewoonte ia, doch een enkele maal wordt hiervan afgeweken. De heer Schröder geeft in overweging om de even tueele werken aan de diverse leden op te dragen en een bepaalde limiet te stellen. Ieder lid kan dan.' om beurten iets aan de vereeniging verdienen. Ben en ander zal nader door het bestuur worden overwogen. Ten slotte deelt de secretaris mede dat bij hem' ter inzage ligt een arbeidscontract en een instructie voor de wijkverpleegster; beiden zijn op eene gehou den vergadering te Anna Paulowna opgemaakt Hierna sluiting. DUURTEBESTRIJDING. Uit Rotterdam, 9 Maart. De regeering heeft een crediet van 5 millioen gulden ter beschikking ge steld van de Coöperatieve Groothandelsvereeniging „De Handelskamer" alhier, met de bedoeling de duurte te bestrijden. Naar de directie van de .^Handelskamer" ons me dedeelde ,moet men' dit crediet beschouwen als een voorschot, dat de „Handelskamer" in staat zal stel len zteh op een te bewegen, dat nog ntet door deze vereeniging betreden -was. Behalve consump tie-artikelen, zal men thans ook niet alleen ten be hoeve der leden, maar voor alle gegadigden klee ren, manufacturen en schoenen importeeren tegen de laagst mogelijke prijzen. Men hoopt, dat onder dén invloed diezer lagere prijzen de winkeliers met een lagere Winstmarge ge noegen' zullen nemen, ten einde met de „Handels- kamer" te concurreeren. D'e „Handelskamer" moet aan een groote reeks ver plichtingen voldoen, ten einde het crediet te ontvan gen. TqL BURGEMEESTER GEEN VOORZITTER. Gasteren is aan' de Rijks-Universiteit te Utrecht op stellingen gepromoveerd tot doctor in de rechts wetenschappen mejuffrouw Marie Anne Tellegen, tweede dochter van den burgemeester van Amster dam. Een der stellingen, die mejuffrouw Tellegen verdedigde, luidde: „De burgemeester behoort niet langer voorzitter te zijn van den raad", EEN NIEUW MONUMENT. Ter nagedachtenis aan de mannen onzer vloot, dia gedurende de oorlogsjaren als slachtoffer van hun plicht bij verschillende rampen zijn omgekomen, •hebben zich uit de burgerij van verscheiden ge meenten comité'a gevormd tot oprichting van aen Marine-monument iaj Den Helder, Barsingarhom. 8 Maart 1920. Geachte Redactie, Mag ik nu voor den laatsteh keer hog ietszeggen in de voor mij zoo belangrijke zaak. Walnlneer men als onderwijzer wordt ontslagen op grond van een te gering aantal 'kinderen en met het oog op een nile# onbelangrijk voordeel voor de gemeentekas (er zouden 3 leerkrachten op wachtgeld gesteld worden),, welnu, dan valt daartegen niet zoo heel veel te zeggeh. Als 'echter door de rijkssalarieering en het aanstel]e(n van een (nieuwe leerkracht in mijne plaats dat motief geheel vervalt en mijn ontslag énkel aod berusteö op mijne ondeugdelijkheid als onderwijzer, dan, dunkt mij, neb ik alle recht te protesteeren. En al zou onza burgemeester na een bezoek per auto inot het hoofd der school aan den districtsschool opziener gebracht, officieel 'kuninjein adviseeretn, dat het niet gewenscht is, Schoorl weder fin dienst te stell^ 'dan blijf ik niettemin, mdjlne ter zijdes telling schreeu wend onrechtvaardig achten. Ik hen mij bewust steeds trouw op post geweest te rijn en mijtnio ambtsplichten met groote nauwgezetheid te hebben vervuld. Wie het anders weet, zou goed doen, dat nu ook «ems aah de groote klok te hangen, opdat geen lasterpraatje» of geheimzinnige uitlatingen mij verder zouden beletten onderwijzer tc zijn, wit ik van hart® gaarne wensch. Met dank yqqt de plaatsruimte geachte Redacteur, Uw dw.. K. SCHOORL. Hoe nierkwalen te voorkomen. Nu de ernst van nierkwalen voor den bedachtzame© lezer duidelijk is geworden, valt te hopen, dat de middelen tot voorkoming algemeen zullen worden toer gepast. Want hoe moeilijk het ook valt nierkwalen lö genezen, zij kunnen gemakkelijk voorkomen worden. De natuurwetten matigheid, opgewektheid en vol doende lichaamsbeweging die ertoe dietoeh om het lichaam in orde te houden, rijn ook de voornaamste regels om nieruitputting te voorkomen. Zware maaltijden, laat naar bed gaan, overdadige prikkels, overwerking, zorgen, eenzaamheid) luiheid eh vadsigheid, rijn alle urinezuur vormende gewoonten. Zij vergiftigen het bloed, tasten de nieren aan en ver oorzaken pijnlijke verschijnselen als stijve, ontstoken en rherumatische gewrichten, rugpijn, spit, mier-wat^rT zucht, ischias, nier gruis of -steen, en blaasontsteking Als gij reeds een nierkwaal hebt, laat Foster's Rug pijn Nieren Pillen u dan helpen om gezond te wor, den ,en past daarna op voor herhaling. Foster's. Pillen kunnen nog behulpzaam zijn. Zij' verbeteren em voorkomen derhalve, bijtijd» genomen, niex- Zwakte. Foster's Pillen geven verzachting aan de urineweg gen .regelen de blaas en versterken de niérén. Zij dienen tot niets anders en rijn geen alles genezénd middel. Zn werken niet op de lever, maag of inge_ wanden. Foster's Pillen do«en slecnts één ding, maar doen dit goed. Alleen echt. wanneer op de verpakking de hand- teekening van James .Foster voorkomJt. Foster's Rug-P pijn Nieren Pillen zijln te Schagen verkrijgbaar bij Gebr. Rotgans a f 1.75 p. doos of 10.— p. zes doozen. dvertentïèn. Met deze geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon J. STAPEL Gi. A. STAPEL-Wit. Sijbekarspel, 9 Maart 1920. Heden overleed mijn ge liefde Echtgenoot in den ouderdom van ruim 71 jaar. Wed. J. TIMMERMAN— Broersma. Alkmaar, 9 Maart 1920. Westerweg 12. Verzoeke geen persoonlijk rouwbeklag. J. BAKKER i en A. BAKKER-Kreijger betuigen bij deze hun hartelijken dank voor de vele blijken van be langstelling bij de geboorte hunner dochter ondervonden. Wieringerwaard, Maart 1920. Voor de vele bewijzen van deel neming, ontvangen bij het over lijden van mijn geliefden Broeder KLAAS SCHENK Dirkzoon, betuig ik mijn hartelijken dank. P. SCHENK Dz. Wieringerwaard, Maart 1920. DONDERDAGAVOND 18 MAART naar de vergadering in de zaal van IGESZ, waar (..Marijke van Broek in Wèlerland") spreekt. Daar wacht U een gezellige avond! Het Bestuur van de Vrijzinnig-Democratische Kitsvereeniging nSchagenu. 's avonds 7'/a uur, in de zaal van den heer Jb. BORST ONDERWERP: Oraaniseeri u op Chrialelilkcn Grondslag. ZEGT HET VOORTI Het Bestuur: J. H. BAAT, Vooriitter. H. SCHEER, Secretaris. h f32 - per 100 K.G. h f32.- per 100 K.G. K f30.- per 100 K.G. Alles te velde goedgekeurd. t2 koop: MET VERGUNNING; een flink burgerbestaan opleverende. Br. fr. lett. S.S., bureau v. d. bl Notaris Mr. A. P. H. DE LANGE bericht, dat de Openbare Verkoo- ping van de Boerderij „Nieuw- poort", welke zal gehouden wor den in het Koffiehuis „Hét Gulden Vlies" te Alkmaar, op Maandagen 22 Maart 1920 bij opbod en 29 Maart 1920 bij afslag en combinatiën, niel zal aanvanaen des middags 12 uur, maar TE KOOP AANGEBODEN merk „Simplex", nog in besten staat. Br. no. 392, bur. v.d. blad. .te koop: splinternieuwe op eollingsas. voor den spotprijs van 135 gulden, bij K. SLIKKER Cz. Oudesluis. GEVRAAGD, om terstond in dienst te treden: een bekend met burger-werk en rij wielen. Loon nader overeen te komen. J. SLUIIS Pz., Andijk. bij W. J. DE LEEUW, 't Zand. voor geruimen tijd werk, bij D. DE LEEUW Wx„ St. Maartens brug. GEVRAAGD, tegen 22 Maart door G. RUITENBURG, CaM, Koegras, Callantsoog.

Schager Courant | 1920 | | pagina 3