Handel in Automobie len, Molaren, Rijwielen en Onderdeelen. Dodge Automobielen, Reading-Standard MOTORRIJWIELEN. Rijwielen. AANBESTEDING Rijwielen A, Rentenaar Wieringerwaard. KEGERLÜSII KROON-, ROVER- en 8IMA- Ret Melkvervoer van de route Kreil. Schildersgezellen- vergadering, „TA011 IN", Coöperat Zuivelfabriek Plantaardappelen een flinke Dienstbode, Kindernummer Weldon bestedriekwart-praam, Zijpe en Hazepolder. een flinke Dienstbode. eenpartijTarweslukken Alleen verkoop van. te lufjewinkel, Sehagerbrug. A. Bakker. Dienstbode, 2 Dienstmeisjes, 2 Dienstboden rijden van Grint. Piano WEILAND, Duitsche Herder, pracht Qamesfijwiel A. RENTENAAR, eenbruine Merrie eenblauweRuin, Gaafjesmaffen. Schildersknechl VIERDE BLAD. Ingezonden Stukken. Birmenlandsch Nieuws. Luxe Automobielen te huur. Speciale Reparatie-inrichting. Vakkundige bediening. Rijkslandbouwhuishoudschool Coöp. Zuivelfabriek „West-Friesland" op Woensdag 17 Maart a.s., Staat ter'dekking: i/de Volharding" te Wieringerwaard. Uienzaad. Woensdag 7 April'20 Het ri|den van Grint langs de wegen In den Polder, gedurende hel |aar 1920. IVa H.A. ol meer spotprijs van f 35. Slagers- of Bakkersrijwiel Wegens plaatsgebrek te koop Schager taant Zaterdag 13 Maart 1920. 03ste Jaargang No. 6583. Stolpervlotbrufc, 11 Maart 1920. Geachte Redacteur, Vergun mij s.v.pl. een plaatsje in uw veelgeleden blad over het gesprokene door den heer Grootes .in de 'Raadsvergadering van Zijpe, Dinsdag 9 Maart j.1. Bij voorbaat mijn dank. Do heer Grootes heeft het daar over de hokken het lieren der gramaföons van 's morgens 10 tot 's avonds 12 uur. Maar weet de heer Grootes wel als verstandig raadslid en als lid- der blauwe knoop, wat daar zoo al onder begrepen is onder het woord hokken. !Ein kan de heer Grootes het bewijzen dat de gra- mafoons tot 's avonds 12 uur toe lieren, wat bij ons nimmer is geschied, of deiikt hij soms dat hjj alles maar zeggen kan. U dankend voor de plaatsruimte. Jb. KIOTfT. HEERHUGOWAARD. Algemecno vergadering vari4 „Nieuw Leven" al hier, gehouden 11 Ma?irt, in hot lokaal van den ft. heer P. {loos. Aanwezig het bestuur en 38 leden. Do heer Brugman opent met oen kort woord de C vergadering, daarbij inzondeiheid wijzende op de zeer veranderde omstandigheden voor het tuin bouwbedrijf, wijzende op de zeker niet bijzonder I' rooskleurige toekomst, doch juist daarom er sterk op aandringende niet te grijpen naar do giftige splijt- zwam, welke in de tuinbouworganisatie is geworpen van een zijde, iwaar men het in troebel water blijk- I' baar heerlijk visschen vindt. Juist nu acht spr. het I zoo dringend noodig, dat men eendrachtig blijft sa menwerken, om bij de komende lijdén staande te kunnen blijven. Voorts vraagt hij aller welwillende 5 medewerking èn hoopt dat zich Nieuw Leven's ver gadering wederom zal doen kenmerken door een goeden geest, oen goeden toon. De door den heer P. Kostelijk gelezen uitgebreide notulen der laatstgehouden algemeene vergadering, worden onder dankzegging goedgekeurd, waarna de heer Meereboer het woord krijgt voor het uitbren gen van zijn financieel verslag. Het ledental is nog weer met 12 toegenomen en beloopt thans 275, waar ender 2 eereleden. Tegenover f014.11 inkomsten, staan uitgaven tot een bedrag van f 698.70, alzoo een batig saldo van f 215.41, wat met de nog aanwezige aandeelen van den Noordermarktbond en vroeger gevormde reserve, een totaal' bezit vormt van f 1072.55. De commissie, belast met het nazien der rekening, verklaart deze in orde te hebben bevonden, waarop de vergadering haar goedkeurt en de voorzitter den penningmeester dank zegt voor zijn verslag en zijn beheer der gelden. Met aandacht volgt nu de vergadering de lezing van het, keurige jaarverslag van den secretaris, dat wel niet in zulk een opgewekten toon is gesteld'als v» dR li Iwrtit» Jam «twccu wfcnm, waar toch evenmin ontmoediging uitapreekt. Wel wordt ook in dit verslag er ernstig op aangedrongen om de organisatie hoog te houden en al het mogelijke te doen om de best mogelijke resultaten te verkrij gen, die onder de gegeven omstandigheden nog te Bereiken zijn. Een. hartelijk applaus bekracht do woorden van dank door den voorzitter tot den secre taris gericht vo-or dien» verslag. Bij de nu volgende bestuursverkiezing, worden de voorzitter en de secretaris met bijna algomeene stemmen herkozen, wat raedo het geval is met den heer J. Akkerman als lid van het (Bondsbestuur. Al len nemen opnieuw hun benoeming aan. Tot af go vaardigden naar de algemeene vergadering van don Bond, worden uit het bestuur aangewezen de heeren P. en T. Kostelijk, J. Hage en F. Liefhebber, uit de leden de heeren Jb. Klaver, S. Lodder, G. Bakkum en P. Waker, terwijl voor eventueele aan vulling en plaatsvervangers worden aangewezen de heeren P. Roos, P. Pijper, J. de Boer en J. van1 Stralen. Aan het bestuur met de afgevaardigden en plaatSYervangers wordt de behandeling van den beschrijvingsbrief opgedragen, tenzij hoogst gewich tige voorstellen de uitschrijving eener algemeene vergadering- gewenscht mochten doen a^jn. Door Nieuw Leven zal het voorstel worden inge diend tot afschaffing der uitke.ering van een tiende pet. uit de Bondskas aan de afdeelingen en het voor stel, om aan het Bondsbestuur op te dragen zoo krachtig mogelijk te ageoren tegen het half pet. re gistratierecht der geveilde producten op groenten* veilingen 'Besloten wordt adhaesie te betuigen aan het voor stel om de verplichte veiling van sneezenbool In te te trekken. Een tamelijk warme discussie ontspint zich tu over het verplicht veilen in het algemeen. Vooral wordt ©enerzijds gewezen op de gioote moeilijkheden voor hen, die hunne producten per rijtuig moeten aanvoeren. Anderzijds wordt dit erkend, doch te vens met kracht en klem er op gewezen, dat deze bezwaren niet voor rekening komen van het stelsel der verplichte veiling, doch op rekening van het steeds meer gevoeld gemis aan vaarwater. De dis cussie neemt echter een zoodanige wending, dat het wenschelijk wordt geacht in dezen een uitspraak der vergadering uit te lokken. Door den heer Van Stralen wordt nu het voorstel gedaan tot afschaffing van het verplichte veilen in het algemeen. De stemming blijkt echter een schit terende uitspraak vóór verplicht veilen, aangezien het voors.tel met overweldigende meèrderiieid. wordt verworpen. Alzoo, concludeert nu de voorzitter, we ten* de afgevaardigden den geest van Nieuw Le ven, indien het voorstel tot intrekking va.n.vorplich- te veiling toch aan do orde mocht komen. Hiermee is men genaderd tot de rondrvaag. Vooraf echter deelt de voorzitter mee, dat de heer C. Groot, zeer laat ter vergadering gekomen, heeft verklaard geen convocaat te hebben ontvangen, wat hem de gelegenheid heeft benomen omtrent een reeds ge passeerd punt der agenda het woord te voeren. Onder goedkeuring der vergadering wordt de heer Groot alsnog in de gelegenheid gesteld te zeggen, wat hem op het 'hart ligt, (De heer Groot dan had iets willen zeggen vóór de bestuursverkiezing. Spr. heeft absoluut niets persoonlijks tegen den heer Brugman, maar acht'het toch gewenscht, dat die eens vervangen werd door een actieven bouwer. Naar apr.'s oordeel zou zoo Iemand meer in het be lang der vereeniging kunnen werken. Spr. zegt dit niet uitsluitend namens zichzelf, maar weet beslist meer leden, die dit gevoelen zijn; toegegaan. Dit pluimpje wordt door den voorzitter tamelijk kalm opgenomen. Het spijt hem, dat de heer Groot dit ndet heeft .kunnen zeggen vóór de bestuursverkie zing, aangezien er dan licht een anderen uitslag was verkregen. Toch acht voorzitter dit herstelbaar door zijn mandaat opnieuw in handen der vergadering te Irg.srvn. T«r vw»chIRffirffe «^dsn Wfll gepro'.esTffera togen de opmerking van den heer Groot en tevens tegön het besluit van iden Voorzitter als gevolg daarvan. Na eenig debat verklaart de voorzitter be slist gean drie jaren als zoodanig to willon fungeo- ren mot de wetenschap, dat wellicht eon goed dool der leden hem graag door oen ander, zagen vervan gen. Hij legt dus zijn mandaat neer en acht het zijn goed recht, waar namens meerderen is gesproken, een uitspraak der vergadering te eis oh en. Uit de nu gehouden stemming blijkt, dat op den heer Brugman 42 stemmen zijn ultgobracht, 1 op den heer J. Brou wer, 1 blanco on 1 tegon. Onder hartelijk applaus der vergadering dankt de voorzitter voor dit ver trouwen en verklaart gaarne de functie te blijven waarnemen. Uit een mededeeling van den heer Meereboer blijkt, da tonzo markt in 1919 no. 2 is geweest met betrekkling tot den omzet.—- De heer T. Kostelijk beveelt de kweek van ziekte- vrije aardappelén aan deelt het een cn ander mee omtrent de vooruitzichten van don bietenhouw. Daar het ongeveer middernacht was geworden, haast do voorzitter zich na de gratis verloting, de vergadering te sluiten. OPGEHEVEN WATERSCHAPSBESTUREN. Het college van Hoofdingelanden van Westfries land is opgeheven on het reglement van bestuur daarvan is ingetrokken; evenzoo is opgeheven het Hoogheemraadschap, van den Hondisbossche en Dui nen tot Petten; ook het reglement van bestuur .voor dit Hoogheemraadschap is ingetrokken. ZIJPE. De afdeeling „Zijpe" van de vereeniging 't Witte Kruis hield Donderdagavond een vergadering in het lokaal van den heer Bakker te Schagernrug Slechts 4 bestuurs leden waren aanwezig. Als men nu nagaat dat de ver eeniging uit bijna 650 leden bestaat en dat er kos. ten en moeite aan zijn verbonden zulk een vergade^ ring uit te schrijven, dan is het al bitter treurig. Ons dunkt dat cr van de zijde van de leden wel wat meer belangstelling getoond mag worden, voor de werkzaam heden van net bestuur. In zijn openingswoord drukte de voorzitter, de heer II. Bakker, hierover zijn leed wezen uit. Nadat de secretaris, de heer Gerrits de notulen der vorige vergadering had gelezen deed dé penningmeester rekening en verantwoording over het afgeloopen boekjaar. De ontvangst bedroeg f 1317.641/8 de uilgaaf f 968.92W zoodat er een batig saldo over" bleef van f 348.72. Onder de uitgaaf is begrepen eejn bedrag van f 500 voor laatste aflossing van het maga zijn. waardoor de afdieeling in het bezit is gekomen van ©en eigen gebouw voor berging van materiaal. De commissie, die vooraf belast was miet het nazien der rekening, bracht eon gunstig rapport uit en advi seerde tot goedkeuring. Voorzitter dankte den penning" meester voor zijn accuraat beheer Medegedeeld werd, dat er gedurende hét afgéloopén jaar 75 maal gebruik gemaakt was van het materia&l en dat cr eenige nieuwe voorwerpen waren aangésehaft Verder zouden plannen, tot uitbreiding daarvan in overweging worden genomen. Wijl de rondvraag geen bijzonderheden opleverde, sloot voorzitter onder dank zegging voor de medewerking van de opgekomeiiejn de vergadering. - NOORDSCHARWOüDE. In het lokaal van den heer Kistemaker vergaderde Donderdagavond de bond van begrafenisvereemgingen aan den Langedijk. Door den voorzitter, den heer De Geus werd met een woord van welkom de vergadering geopend, waar na door den heer Bakker als secretaris de notulen van de vorige bondsvergadering werden gelezdn en goéd- gekeurd. Uit de rekening van. dein penningmeester bleek' één ontvangst van f 40, eön uitgaaf van f 43.57, alzoo een nadeelig saldo van f 3.57. Vorig jaar was er eein saldo vin f «2.85, m mÏkoo f 89.28. Voor het nazien van dc volgende rekening werden aangewezen de heeren W. Koeman en A. Schoon. Hierna werd het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek, dat in het op den gestelden tifd uitdragen waar over op de vorige vergadering geklaagd werd, vcei verbetering gekomen is, dat steeds meer cfti méér blijkt, dat de kistenfabriek in een grootö behoefte voor ziet, en do heer Klinkert da'u ook alle steun waardig is, dat in de berekening der volgrijtuigda oen voor da loden gunstige verbetering gekomen, is, dat do eer bied bij hot passeeren van eon lijkatatie nog wel iets -te wonschen overlaat, en dat dc ga'iitf van zaken in den bond overtuigt van eendrachtige samen werking, Hierna deelde de secretaris mee, dat dit jaar voof het bestuur Oudkarspel aftredend is. Van den heer Klinkert was bericht ingekomen, dat hjj tengevolge van de verhoogde houtprijzen genood zaakt is geweest den prijs der kisten met 10 pet te verhoogon. Rapport werd uitgebracht over den toestand tier aangesloten vereanignngen, waaruit bleek, dat in Oud- ka rspel het ledental is gestegen vain 665 op 668, in Noordscharwoude gedaald van 404 op 374. in Zuid- scharwoude is gestegen van 293 op 404, ia Broei' vala 780 op 844, totaal van 2142. op 2ol5. Voor Noordscharwoude zijn do aftredende heeren Kramer en de Geus herkozen. Op voorstel van het bestuur werd besloten de bomds- contrlbutie te laten op f 10 per afdeeliing. Bij de. rondvraag werd gewezen op dein slechten to^ stand der lijkenhuisjes te Zuidscharwoude en Brook. Er is reeds eerder op gewezen cntoen bésloté'n om do gemeentebesturen daarop te wijzen, meln hééft ér éch ter niets meer van gehoord. Besloten werd, er inog eens de noodige aandacht op te vestigen. Aan de R.K. vereeniging zal een schrijven worden gezonden .met het doel hen te wijzen op h©t hvgië. niscli belang, de kisten van het magazijn te betrekken en hen te verzoeken vna deze geboden g&égénhéid gebruik te maken. Ook aan de diaconiebesturen zal een zoodanig schrij. ven worden gericht, daarbij zal tevens worden ver zocht bij een teraardebestelling van de diensten der vereeniging gebruik te maken. Bij de afdeelingen zal de aandacht worden gevestigd op het wenschelyke van eenheid in de administratie, het zal gewenscht ziin dat elke afdeeling de boeken met 31 December afsluit Enkele besprekingen van meer huishoudelijke!! aard hadden nog plaats, waarna de vergadering werd ge sloten. HEERHUGO WAARD. Bij den alhier gehouden 50-slagen-wedstlja 4a 4© kolfbaan van den beer A. Rus, Waaraan door 5S kolvers werd deelgenomen, was da uMag alt volgt: le klas: le prijs C. Blakker te Bovenkarspel met 499 punten, 2e prijs P. Kostelijk te lloeriiugowaard met 497 punten, 3e prijs P. Meereboer te Heertiugo- waard met 475 punten, serieprijs D, Eenhoorn to Wormer rriet 56 punten. 2e klas: lo prijs P. J. Jong te Bovenkarspel met 442 p., 2e prijs J..Klopper te Bovenkarspel met 435 p., 3e priis C. Bakker te Noordscharwoude met 407 p., eerieprijs Th. Ploggenburg te Wognum 54 p. 3e klas: le prijs J. Vlam te Grootebroek met 350 punten, 2e prijs P. Jes te Noordscharwoude met 338 p., 3e prijs J. Best te Wognum met 338 p., serie- prijs C. Kliffen te Zuidisch'anwoudo met 51 punten. PETTEN. Het pand van den heer Eriiks, Burgemeester, an bewoond door den heer A, L. Zuidscherwoudo, is bij onderhandschen verkoop, in eigendom, overge gaan op genoemden bewoner* ST .MAARTEN. Het dochtertje van den heer J. Kruijer aan de Stroet, dat lijdende was aan de E.g. slaapziekte, is hieraan overleden. toog Smit „De Rollecale" te DEN HULST a.d. Dedemsvaarl. De nieuwe cursus aan voornoemde school, welk.e tot doel heeft de OPLEIDING TOT LEERARES BIJ HET LANBOUWHU1SHOUDONDERW1JS, zal aaanvangen in het b.gin van Mei a.s. Zij. die tot dezen cursus wenschen te worden toegelaten, gelieven hiervan vöór -i April a.s. mededeeling te doen aan de Directrice dezer school, bij wie verdere inlichtingen zijn te bekomen. HET BESTUUR DER wenschl aan 1:: besteden: Voorwaarden enz. ten kantore ter inzage. in het café ,,'t Oude Slot", van den heer P. ROGCEVEEN, Markt, Schagen, 's avonds Half acht. Komt allen! HET BESTUUR in het ..WAPEN VAN DE ZIJPE", le Schagerbrug, de zware Anglo Normandische Stamboek-Hengst bekend door zijn makheid, zoowel voor landbouw- als voor rijtuigpaard. Aanbevelend, Mej. C. PREiJDE—v.d.EIJKEN. Heerenweg 149, Haarlem, vraagt wegens huwelijk der tegenwoor dige een R.-K. niet beneden 18 jaar. v.g.g.v. Zij, die lid wenschen te worden van bovengenoemde Vereeniging kunnen hiervan aangifte doen vóór 15 April a. s., bij den secretaris. Het Bestuur, A. Dz. SLEUTEL, Voorz. H. J. E. VAN HOORN, Secr. TE KOOP: 75 bakjes Duke- en Neoenliovoud met spruiten, en een partijtje (Langedijker stroogele), bij Wed. A. MOOIJ, Lasschoten, Schoten. Mevrouw BAERT, Postkantoor Anna Paulowna, vraagt om zoo spoedig mogelijk in-dienst te treden. P. BREED Tz., Café „Dennen- lust" te Schoorl, vraagt tegen Mei niet beneden 17 jaar, geschikt voor huiswerk en om te bedienen. met 1 Mei a.s. gevraagd, in gezin zonder kinderen, in dorp in N.H. Wasch buitenshuis. Br. lett. S.N., bureau v. d. blad. bii TRAPMAN' CO SCHAGEN. Ter overname aangeboden; een voor slechts 200 gulden. Te bevr. onder lett. A, bureau v. d. blad. DIJKGRAAF en HEEMRADEN van den ZIJFE en HAZEPOLDER zijn voornemens op in het café „Het Wapen vnn 'de Zijpe", aan de SCHAGERBRUG, bij enkele inschrijving aan te be steden Het bestek ligt ter lezing in „Het Wapen van de Zijpe", te Schagerbrug. Inlichtingen verstrekt de Op zichter van den polder te Sint Maartensbrug. Dijkgraaf en Heemraden voorn., Jb. BOS Cz., Dijkgraaf. A. BRAK, Secretaris. voor eerstbeginnende te koop ge vraagd. Contant geld. D. BRUJN, Broek od Langendijk. GEVRAAGD: Loon 25 gulden per maand. Vrije wasch en huiselijk verkeer. Adres: Mej. KOKKES, Lange- straat 63, Alkmaar. TE HUUR GEVRAAGD: door I. KOOPMAN, Boermansweg, Anna Paulowna TE KOOP: een zware raszuivere met stamboom, oud 8 maanden: reeds eenigszins afgericht; zeer geschikt voor WAAKHOND. Priis f65.-. H. KUIPER, Petten. Zoolang de voorraad atr.kt nog op te ruimen: prima gemoffelde met prima banden vanaf den Voorts nog een 2de hands van prima kwaliteit en nóg een met nieuwe banden vooreen koopje in het rijwielmagazijn van Veenhuizen. 1 prima Eiken Egge, 2 stuks Zeeuwsche Ploegen, 1 kleine Ba- lansploeg, 1 Handzaaimachine, t Handwiedmachirie, 1 houten Hort, 1 Boerenwagen, 1 Kette Sakwagen, 1 ruime Dresseerkar; inhetLand- bouwmagazijn van Veenhuizen, Heer-Hugowaard, Noord. TE KOOP: drie jaar oud, zoo goed als be tuigd, of aftands. Te bevragen bij wed. RAMPEN, Burgervlotbrug aan 't Stort. TE KOOP: voor elk aannemelijk bod, bij G. DOEKES Tz., Dirkshorn. Ondergeteekende beveelt zich beleefd aan voor het vlechten en repareeren van N. J. POOL, Oosterstraat, bij de Gasfabriek, Schagen. gevraagd, bjj M, KLERK, Dirkskora

Schager Courant | 1920 | | pagina 11