KINDERVOORSTELLING 3 beste Xuikalveren, een vast Werkman, een nette Dienstbode een Kaasmakersknecht Protestvergadering te Winkel. De Contra-revolutie. „Goudmuilfje" vervoeren van Graan en Vee naar markten, Roode Wortelen, best Landhooi, een Dienstbode Plaatselijk Nieuws. Predikbeurten. Tweede Kamer. op Vrijdag 19 Maart 1920. Bericht. ingaande I JUNI i.s. P. v. BUUliEN, of Hulp In de Huishouding. of Dagmeisje, schot f 0.60 a 1.40, jvcwteleto f 1.70 a 2, Red Star f 6.80. uien f 7.W a 10, 2e soort f 0.50 a 1.20, alles per 100 Kg. Aanvoer 56100 Kg. roode kool. 46900 Kg. 'witte kool, 4550Kg. wortelen ,2250 Kg. aardappelen, 16000 Kg. uien. Woensdagavond had in. het lokaal van den heer Bakker plaats de door de afd. Winkel der <S;D.AJP. uitgeschreven protestvergadering tegen de houding van de raadsmeerderheid inzake woningbouw. (De heer Gaijaard zegt bij zijn opening, dat hij meer bezoek had verwacht voor het aangekondigde onder werp: Woningnood en Socialisme, Spr. herinnert er aan, hoe 'de S.D.A.P. in den Raad van Winkel eerst geen wethouderszetel heeft wil len innemen, maar dit wel heeft gedaan na over leg met de liberale en vrijzinnige leden van den Raad. Dat is niet zóó maar geschied, maar wel dege- gelij'k na bet opmaken en aanvaarden van een mi nimum-programma. En als tweede punt op dat mi nimumprogram kwam voor nieuwbouw en afbre ken van krotten. Spr. zegt het programma te hebben opgemaakt en zichzelf er voor te hebben. geschaamd zoo weinig als het vroeg. En toen het de vrijzinnige leden werd voorgelegd, was het de heer Breebaart, die zeide: het is de vraag of wij niet veel verder gaan. En nu is een der hoofdpunten aan de orde geweest en wel de bouwaanvraag van de Woning- bouwvereeniging alhier.In deze woningbouwver eeniging zijn alle partijen vertegenwoordigd, raadsle den zitten er in het (bestuur en kon gedacht worden dat nu alles voor elkaar zou zijn. Het is helaas an ders uitgeloopen en het zijn alweer de burgerlijke le den die onze menschen tegenwerken. Hadden wij eerst 16 woningen willen bouwen* om kans vian sla gen te hebben vroegen wij er maar 12 en nu is het besluit in den Raad genomen er maar 8 te houwen. Als dat de wijze is waarop de burgerlijke leden van dsn Raad het minimum-program denken uit te voe ren, dan kunnen wij daar geen genoegen mee ne men en.dan moeten wij protesteeren tegen zulk een houding. 4 i-Iierna krijgt de heer Westerhof het woord en deze herinnert er aan, hoe hij 15 Januari j.1. voor een jaar hier te Winkel ook op een protestvergadering heeft gesproken, toen tegen de ergerlijke wijze waar op de hoofdelijke omslag werd verdeeld. IDe burgerij was toen op kookhitte. Het is in Winkel echter an ders en beter geworden. Spr. wij at er op hoe van een kleine, de afdeeling Winkel der S-D.A.P. er eeno is geworden met grooten invloed. En naarmate die invloed sterker wordt, kan er ook meer worden ge daan. De evenredige vertegenwoordiging heeft onze verwachting verwerkelijkt cn ona 8 raadsleden ge bracht. Daardoor is onzo politieke positie in Winkel Voor goed vastgelegd. Ook spr. geeft weer, dat er om tot een wethoudersbenoeming te komen, een mini mum-program met de burgerlijke raadsleden is op gemaakt en algemeen aanvaard. En nu da eerste maal n' punt van dat program aan de orde komt doet men of ér geen minimum-program is. (De Woning bouwvereniging komt met de hoogst bescheiden vraag om 12 woningen te houwen en gezien de heel groote woningnood in Winkel, zou men denken dat deze vraag werd ingewilligd. Maar neen, want in Winkel is de raadsmeerdeiheid al een. heele vreem de meerderheid. /Spr. heeft hierover nagegaan de verslagen in de Schager Oourant en van het Weekblad voor West friesland, deze geven goede verslagen maar zij ge ven fatsoenlijke verslagen, de scherpe kanten wpr- 'den weggelaten, het is de toon die de muziek maakt aan de verslaggeverstafel teekenen van ontken ning en protest en het is juist de toon geweest, de laatdunkende wijze waarop de heer 'Breebaart in de laatste vergadering de zaak heeft behandeld, die de menschen in het harnas heeft gejaagd. De voor zitter wees er al reeds op hoe er een minimum-pro gram is vastgesteld. (Dat program was zeer matig gesteld, te matig, maar wij hebben gedacht, het is Winkel, het is daar in den Raad een eigenaardig menschensoort eh hehhen wij met die minimum- eischen vrede genomen. Wij S.'D-A.P.ers probeoren dat te krijgen wat te bereiken is en daarom heeft het partijbestuur dat minimurn-program hier goedge keurd en kon een wethou'derszetel worden aan vaard. Wij letten er op in wat miliep of de strijd moet worden gevoerd, wat te bereiken is. In de eene plaats kunnen wij meer bereiken dan. in de andere, zoowel als in het eene land meer dan in het andere land. Wij voeren matigheidspolitiek, waarbij onze idealen echter noodt uit het oog worden verloren. Onder alle omstandigheden houden wij ons groote doel voor oogen, het omhouwen van de maatschappij voor een betere maatschappij. In het meest een voudige houden wij dat hoofddoel toch voor oogen. Is er, vraagt spr. verder, tusschen woningbouw en socialisme wel verband'? Spr. meent van wel. Im mers de burgerlijken doen ook wel aan woningbouw, bestrijden ook de Woningnood, maar zij doen dat op andere motieven, als wij. Woningnood toch is er altijd geweest, al is het dan niet zooals thans. Wo ningnood kan bestaan in het getal, maar ook in de wijze waarop 'de menschen wonen. Eh juist wat de aard der arbeiderswoningen betreft, is die woning nood er al jaren en jaren geweest Spr. haalt ten bewijze daarvan een enquête aan onder Willem III gehouden, waaruit de meest scherpe veroordeeling spreekt van de woningtoestanden toenmaals. En in verband 'hiermee komt spr. op de woningtoestanden in Winkel. Spr. heeft al met eigen oogen. 'gezien de knotten en spr. beschrijft, hoe alles scheef en ver vallen is, de wand van hout, met papier dicht ge-, plakt om den wind tegen te houden, één erbarme lijke kamer, eén. kleine ruimte die dient voor keu ken, een zoldertje die nergens anders voor kan die nen om dan, brandstoffen te horgen. iZoo'n toestand is een schreeuwende schande voor het wanbeheer van den WInkoler gemeenteraad, het Is een aan klacht tegen de raadsmeerderheid' van Winkel, waar de heer Breebaart nota^bene durft verklaren dat het nog de tiid niet is deze krotten af te breken. (Die man woont m een kasteel, vergeleken bij 'die krotten en de burgemeester in een heerenhuis, de rest in zeer goede woningen. Geen hunner 'heeft er voldoende idéé van Wat het wil zeggen in zoo'n huis te moe ten wonen. En het niet te begrijpen hoe men durft zeggen dat in de 20e eeuw de tijd nog, niet is ge komen om zulke krotten af te breken. Het is een schande voor de raadsmee^deiheid hier. De bourgeoisie doet ook mee aan woningbouw, herhaalt spr., maar uit andere motieven als de S.D.A.P., alleen als er gevaar is dat door zulke toe standen de gezondheid der meer beschaafden wordt aangetast. Het eigenbelang is dan de drijfveer. Voor 'ons maakt de woningbouw een deel uit van onzen strijd voor een heter bestaan voor den arbeider, wij werken 'daardoor mee aan zijn verheffing. De vak verenigingen hebben1 steeds strijd gevoerd voor hoo- ger loon, voor korter arbeidsduur, dat was het eerst noodige, het meest dringende, maar er moest meer worden gedaan. Wij hadden ook noodig een krach tige politieke partij, om'dat werd ingezien dat de strijd der vakorganisaties niet alleen de geëischte uit komst voor de arbeiders kon geven. Sp-r. komt nu tot d^ invoering van den 8-urem-dag, die ook voor den man meebrengt dat hij langer dn zijn huis vertoeft en nog dringender maakt de eisch voor goe'de woningen. Spr. behandelt vervolgens het Veraartsysteem door do katholieken gepropageerd, n.1. een overeenstemming tusschen werkgever en werknemer tot bepaling van den productieprijs en daarmee in verband de bepaling van het loon. Het typografencontract wordt, even gememoreerd, en daaruit de conclusie naar voren gebracht dat de verhoogde kostprijs van het product een niet go> evenredigde loonsverhooging meebrengt, maar wel een te hooge winstberekening der werkgevers. Spr. segt dat dat ook elders gebeurd o* nog meer zal ge beuren, dat daardoor de 'benoodigdheden ook voor de arbeiders duurder worden en dat ondanks de verhooging, van zijn loon, zijn koopkracht toch ver mindert. Spr. wijst er op hoe d6 kapitalisten, de middenstand op zij drukkend, trusts vormen, naam-, looze vennootschappen, zich daardoor sterker ma kend, en meer winst binnenhalend. En in verband hiermee behandelt spr. het kapitalistische stelsel, hoe dat in bezit heeft de arbeidsmiddelen, hoe dat is geworden de vloek van de maatschappij. Ophef fing van het particulier bezit van grond en product- tiemiddelen, socialisatie zijn de redmiddelen uit dezen' verderfelijken toestand. De arbeiders leven in baat tegen deze kapitalistische maatschappij, deze moet ineengestort voor er afdoende verbetering zal komen. Ook de krotten te Winkel zijn een uitwias van deze maatschappij en spr. begrijpt niet hoe het oude vrouwtje, dat hij heeft (bezocht in een dier krotten, nog zoo tevreden kon zijn. Was het een jonge vrouw geweest, dan zou zij die ellende gevoeld hebben tot in het diepst van haar ziel en in opstand, zijn ge komen tegen 'deze slechte maatschappij. En toch heet het in Winkel, dat de tijd om die krotten af te breken, nog niet is gekomen. Spr. wijst op den strijd, die de S.D.A.P, reeds ja ren lang heeft gevoerd tot verbetering der arbeiders- toestanden. Als wij het over socialisatie hebben, dan lacht men ons uit. Miarchant wil een commissie tot onderzoek, nergens anders voor als om het straks weg. te goochelen. Spr. wijst op de groote stoomvaart maatschappijen en hun enorme winsten en nog. wil men een dergelijk bedrijf niet socialiseeren. De maat schappij, haar inrichting moet zóó blijven, dat is het belang der bourgeoisie. Och, men wil wel wat voor u doen, veel zelfs, als de grondoorzaak imaar onaan getast blijft, dat as het (belang der heeren. Spr. wijst er op aan de hand van den bijbel: God gaf de aarde aan de menschen, dat grond en productiemiddelen geen particulier bezit mogen zijn, evenmin als licht en lucht. Met geen enkele rechtsgrond is dat goed te praten. De kapitalistische maatschappij heeft de oorlog ontketent, een gevolg van 'de concurrentie der Rijken onderling. Er moest goud worden getooverd uit dezen oorlog. De locomotief die deze maatschap pij trekt, heet winstbejag, hier regeert niet de God der liefde, maar de God van het geld. De toestand voor de arbeiders moet anders ge maakt worden en beter, een deel daarvan is woning bouw. Er moet meer zonneschijn komen in hun le- von. Door betere woningtoestanden zal ook de ze delijkheid stijgen. Spr. behandelt het woninggebrek dn Alkmaar, wijst op Andijk,waar men door den watersnood de hui zen aan den 'dijk moest afbreken en verbindt daar aan nogmaals de conclusie, dat de burgerlijke klasse alleen zulke verbeteringen bewerkt uit eigenbelang, Ala hun gezondheid wordt bedreigd, met het oog op de tuberculose, do witte pest die onder de arbeidora heerscht. Die toestanden moeten verbeterd, anders krijgt men zelf last. Wij S.DAJP.ers willen de ar beidersklasse opheffen, gelijk maken en wegdrijven het groote onrecht dat deze wereld beheerscht. De Sjp.A-P.ers zijn 'de ware volgelingen van den groo ten Nazarener.' Spr. noemt de SjDA.P.ers de stu wende kracht in de bestuurslichamen, in de gemeen teraden. Wij*'nemen het initiatief, ijveren voor do verbeteringen. In verband daarmee wijst spr. op het vrouwenkiesrecht, die wet staat op naam van Mar- chant, maar waarvoor de S.DA.JP. heeft gestreden. De vooruitgang op veler gebied is te danken aan onze propaganda. Wij voeren den klassestrijd, die de Vrijz.-Dem. willen temperen, deze strijd moet worden uitgestreden tot heil der maatschappij. In een warm betoog tot aansluiting bij de SJDjAJ?., eindigt spr. dit deel van zijn betoog. [Na de pauze begint spr. met te verklaren, dat hij gaarne erkent, dat de verslagen door het Weekblad voor Westfriesland en de Schager Courant steeds heel goed zijn, dat hij er prijs op stelt dat deze ver slagen gegeven worden en spr, niets verkeerds be doeld heeft ten dien opzichte straks, Het spreekt van zelf dat do toon waarop een en ander in do laatste raadsvergadering is gezegd, niet is kunnen worden weergegeven, en daar alleen heeft spr. op gedoeld, Spr. wijst er nogmaals op het door, de SjDA.P» en (burgerlijke raadsleden opgemaakte minimum-pro- grom, waarop als punt 2 de verberterimg van den woningtoestand, nieuwbouw tegen dragelijken huur prijs en afbreking der krotten. Er zou zoodra mo gelijk een einde worden gemaakt aan den woning nood in Winkel. En nu zou men denken dat deze zaak spoedig zou zijn opgelost. Er werden gevraagd, 12 woningen te bouwen, een zeer, zeer matige eisch bij een aanvraag van 24 personen- Daarvan werden er de noodige weggepraat, waartegen de secretaris Iioutkooper in een ingezonden stuk in de Schager Courant heeft geprotesteerd. Spr. becritiseerdi het en wijst er op hoe de heeren Van (Leersum en Kamp in de Woningbouwvereeniging voor 12 woningen zijn, in den Raad er tegen. Grooter inconsequentie kent spr. niet. Bestaan die menschen dan uit 2 personen, zijn zij dubbel? Het 4s al buitengewoon vreemd om zich zoo te gedragen. 8 Woningen zijn genoeg, heet het. Als er woningnood is, keert men toch niet al leen maar de noodgevallen. Men moet ook met de andere eisch en rekening houden en spr. wijst er op hoe het noodig is, wil er geen woningnood zijn, dat er 3 pet. der huizen leeg staan. Hij becijfert dat als de krotwoningen worden afgebroken, 12 al een heel gering cijfer is. Voor de toeneming der bevolking re kent spr. hier niets. Er trouwen er hiier gemiddeld 25, waarvoor 20 huizen noodig zijn, 5 zullen er zelf bouwen, dus zijn er 15 noodig. 3 pet. leeg staan zal spr. maar laten vallen, maar komt dan tot e«en aan tal huizen van 31, die geen weelde zouden zijn. En dan is de eisch van 12 toch al zeer klein. Maar 8 heet toch genoeg. Volgens welk systeem handelt men toch hier?, vraagt spr. In verschillende plaatsen is het finantieele gedeelte een rem, en dat finantieele gedeelte heeft ook in den Raad van Winkel de de batten beheerscht. Spr, Wijsr er op dat er weinig dorpen zijn die zelf bouwen, wel die door middel van een woningbouwvereeniging bouwen. Grond koopen voor die in exploitatie is, zelf bouwen is de aan gewezen weg De burgemeester hier zegt, als je z'olf als gemeente bouwt, houdt men het particulier ini tiatief tegen. Hij bedoelde daarmee: dan bouwen de boeren geen huisjes meer voor hun arbeiders. En dat juist veroordeelt spr. sterk. De arbeider moet niet in het huis van zijn werkgever wonen en spr. geeft uit zijn ervaring aan, tot welke verkeerde toestanden dat kan leiden. De burgemeester is verder voor het afbreken der der krotten, wijst er in den Raad zelfs op dat op deze wij'ze de krotten niét wegkomen en toch stemt hij tegen 12 maar voor 8 woningen. Hij dié zelf het feit constateert, stemt tegen! Spr. acht het voldoende als op deze vergadering de algemeene wrevel die in Winkel heerscht, tot uiting komt. Spr. wijst er op hoe het minimum-pro gram behoort te worden uitgevoerd en als het (blijkt dat de heeren hun woord nier houden, 'kan het niet langer. Zij zullen zeggen' het is geen principieel verschil, maar alleen een gradueel verschil, het loopt alleenover het aantal. Maar als mén. bijl ©en woningnood als hier heerscht. maar 8 wotoingen wil, dan houdt inen zijn woord niet. Wij Zullen tenminste uit dit feit onze consequenties trekken. Wij blijven eischen de uitvoering van ons niouw program, daarop hebben de kiezers, die de S.D.A.P.'ors (naar den Raad hebben gezonden, recht. Als ér 4 jaar achter deto rug is, en er is niets toiti gevoerd, heeft mdn het recht, oan dat te yorwijten. Zeik eem houding als hier door. de burgerlijken wordt aangenomen, toiag onze propaganda met lam slaan. Als onze minimum eischen niet worden uitgevoerd, dan moeten wij er uit, wij laten ons niet sabotleoretn. De partijafdeelitng zal de liberale hoeren uilnoodigon tot oein conferentie en hooien, hoe het mot hét pro gram staat. Wij willen weten, welke boter wij in <m kuip hebben. Spr. stelt daarom de volgende motie voor i De openbare vergadering in café Bakker op 17 Maart '20 bijeen; gehoort de uiteenzetting van den woningnood ook hiier te Winkel,- kennis genomen hebbend van hét door die burgerlijke raadsmeerderheid slechts; tén'dleélé inwilligen van het verzoek der woningbouwvereeniging „Winkeler Woningbouw", wat bedoelde een zeer be scheiden poging in den woningnood te lenigen; spreekt li? re sterke afkeuring uit over peze reactio naire houding van genoemde burgerlijke raadsleden, is van meeiiing, 'dat dit in strijd is met het minimum program der S.D.A.P., waarmee de burgerlijke raads leden zich vereenigden, en eveneéns in strijd mét een loyale uilvoering der gesloten overeenkomst, waar uit pe afd, Winkel der S.D.A.P. hare consequentie zal weten, te trekken, gaat over tot de orde yan den dag. Het afdeelilngsbestuur zal op zijn qui vive rijn, wl1 moeten weten waaraan wijtoe rijn, wii laten ons [niet beetnemen. De tiberale heerén moéten kléur bé- kennen, wij moeten weten, hoe wij' er met ons pro_ gram voor staaln, anders is duurzame samenwerking [niet langer /mogelijk. Wat er ook geheure, obze kiezers moeten weténs hoe de zaken staan. Gaan de liberale heeren meé, geveb zij toe, dan voelen rij dat ril moeten, weiger ren rij, dan voelen rij nog hun macht. Maar daaruit, zoo eindigt spr., trekken wij dan deze groote les dat alles moet wordeb gedaan om bij de volgende) verkiezing de Raad van Winkel rood te krijgen. (Appl.) De motie wordt vervolgens met algemeen# stemv men aangenomen. Miet een kort woord van dank' sluit de heer Gaijaard de vergadering. „Rijkskab&clier Kapp is afgetreden. De regeéringsn macht is overgedragen aan generaal "Von Luttwitz. Uit 'de rijksKanselariji wordt officieel medegedeeld Nadat de regeering_Bauer besloten heeft de voory naams te politieke eischen, welker verwerping op 13 Maart leidde tot het optreden van de regeeringMjKapp, iln le willigen, beschouwt de heer Kapp rijn zending als afgeloopen 'en treedt hij af, door de uitvoerend^ macht aain den militairen opperbevelhebber terug te geven. Hij laat zich daarbij door de overtuiging lel den. dat de uiterste nood des lands een eenparig aan eensluiten van allen tegen hot vernietigend gévaar valn 'het bolsjewisme eischt. Do „Frainkf. Ztg." verneemt uit Berlijn: Op grond van do in de rijkskanselarij gevoerde onderhandelingen hebben Kapp en generaal Ton Luttwitz, na langdurig aarzelen, verklaard, onvoorwaardelijk af te treden. Zij, hebben de regiering aan don vicoJmnsolior Scltiffér overgedragen. Generaal v. Hulzen heeft in naam der regeefins-, Bauer de leiding der troepen in handen genomeri.' Andere berichten melden, dat er met Kapp niét is onderhandeld. Hiji is onvoorwaardelijk afgetreden. De leiders der meerderhei-dspartijieb.. Centrum, de mocraten en soc._dem. partij,, en de leiders der Duitsch Nationale en der Duitsche Volkspartij: rijn over de volgende punten tot overeenstemming gekomen.: lo. De verkiezingen voor de Nationale Vergadering zullen uiterlijk in Juni worden gehouden; 2o. de verkiezing van den rijkspresident zal over eenkomstig de grondwet door het volk geschieden; 3o. een zoo spoedig mogelijke reorganisatie der rer geering wordt wenschelijk geacht. Deze overeenstemming is wel tusschen de partijen bereikt, doch de regeeringJ3auer is er niet door g&r bobden. Uit Berlijn komt het alarmeerend bericht: Volgens een bericht van de „frankf. Ztg." rijn de heeren Cohn en Daumig Woensdagmorgen In de rijkskanselarij verschenen. Zij hebben de nieuwe ra- geering namens de in de arbeiderswijken reeds uit geroepen Radenrepubliek, een ultimatum overhandigd, waarin gezegd wordt, dat indien hedenavond te negen uur de troepen niet zullen rijn teruggetrokken, da gewapende arbeiders tegen hen zullen optredéo. De arbeiders in Weissensee, Reinickendorff en Span- dau hebben rich gewapend. Er rijto bloedig© toonee- 1'ön te verwachten. Als gevolg hiervan zijn Kapp en Xuttwïtö afgetreden. De stakiingscommissie besloot tot verscherpt© staking over te gaan, d.w.z. haar uit te strekken tot de vitale bedrijven^ zoodat hierdoor de toevoer van levensmid delen en kolen wordt stopgezet In Berlijn hebhen de arbeiders de kazernes bestormd en deze in bezit genomen. De Radendictatuur is uitgeroepen. Eveneens is dit het geval in Gelsenkircben, in Hamm, iln 'Westfalen en in Hagen, eveneens in WjeStfalen. Bovendien in het geheele koninkrijk Saksen behalve iln Dresden en Leiprig. Uit Dordmulnd komt het bericht,- dart het daar tot eela hevigen strijd is gekomen tusschen dei troqpeinj (en 'de arbeiders. Nadat de arbeiders groote versterkingen uit de om geving gekregen hadden, overweldigden rij tegen dén middag den. rijksweer, en ontwapenden deze, alsmede dö burgerweer, veiligheids weer én de polité; zij maak ten zien van de stad meester. Mén had aan beide kanten vele dooden en gewoioT den; hun aantal is nog niet vastgesteld. Nergens is het tot plunderingen gekomen. Op het Googenblik is de stad rustig. Gewapende arbeiders trekken door de straten. Ook iln verschillende andere plaatsen in Westfalen kwam het tot tamelijk ernstige botsingen. In Elbcrfeld werden de communisten verdreveri naar het bezette gebied, daar werden zij. gevangen ge- toornen door de Ententesoldaten. Te Turimgen is een hevig gevecht aan den gang. In Saksen wordt levendig gevochten. Ook te Halle Te Dresdem waren bij straatgevechten 65 dooden. De latere berichten blijven het rustig te Bdrlijn noemen. Te Mutochen heette de algemeéno staking opgéhé- vén, maar later is al het werk weer noqrg^egd. Allé verkeer staat stil. i De algemeeiua spoorwegstaking ia opgeheven. Te Cuxhafeto is de radenrepubliek uitgeroepeül Bij (na geheel iWestJDuitschland is in handen der radicalen. Ih het Ruhrgebied, in Saksen en in Wurtemberg heerscht het bolsjewisme, evenals in Meekletoburg, waar het bolsjewisme ook tot hel latod is doorgedrongen 'én véle grootgrondbezitters meóds van hun goedérepj rijln verdreven. GOUD MUILTJE. Tol ouis groot genoegen kunnen wij meedeel en. dat do heer Jac. Jansen met zijn zangklasse morgen Vrijdag, avond nogmaals Goud Muiltje zal opvoeren. Deze uitvoering is voor alle kinderen toegankelijk voor 25 oent. Wij: juichen het vnn harte toe, dat voor dezen lagen prijs de kinderen deze. mooie operette zullón kunnen zien. Het zal voor oud en jong, maar vooral voor de kleintjes een echt genot zijn. De oporcttó wordt even 'schitterend opgevoerd als de laatste mnal. Allen hebben weer van horlo hun medewerking toegozógd. Laat de zaal hu vol zijn. ONTSLAG INGEDIEND. D« heer Joh. W. Covers, heeft bedankt ais Diaken. ZONDAG, 21 MAART. NED. HERV. GEMEENTE te: Winkel, voorin. 10 uur, Ds. Nijenhuis OckhuijSiem, Oude Niedorp, voorin. 10 uur, Ds. Baraouw. Veemhuizen .geen dienst. Nieuwe Niedorp, [nam. 7 uur, Ds. Schermerhoorn. Oir derwerpDaar wordt In maln gekruist op Golgotiia, Burgörbrug, voorin. 10 uur, Ds. Poort. Bevestiging vaal nieuwe leden. Oudesluis, mam .2 uur. Da Poort, Julianadorp, voorin. 10 uur, Ds. v. Griethuijseiti, Doop. Huisduinen, nam. 5 uur, Ds. v. Griethuijsen. Winkel, voorin. 10 uur, Ds. Nijietohuis Ockhuij&en, Barsiingerhonn, voorm. balftien,. Ds, y. Loon» Bevestig ging vaui nieuwe leden. Callautsoog, voorm. 10 uur, Ds. Fratoce. Heerhugowaard. voorm. halftien, Ds. Broekema» Harenkarspel, geen dienst, vac. Oudkarspel, voorm. halftietn, Ds. de Leeuw, Diön Oever, [nam. 7 uur, Ds. de Trios Westerlaind, Inam., 2 uur, Ds. Bax. DOOPSGEZ, GEMEENT Ete: Hippolytushoef. voorm. 10 uur, Ds. Leendertz. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haars. Avotodm, Barsingerhoiin, voorm. 10 uur, Dp, v ,d. Veen. Doop. Burgervlotbrug, vm. kwart Voor 10, Dsl v ,d. Goot Doop. EVANGELISATIE t#J Schagela, voorm. 10 uur, Ds.Boeke. Nam. 7 uur, Ds. Boeke. Bevestiging van nieufwiei lidmaten 'Ni H. K. Breezaind, voorm. 10 uur, de heer Boofa, De heer Schaper hééft gedtiterpielleérd ovét dén és- Keizer. Dé voornaamste mededeeling van minister Ruys was. dat de ex keizer een nader te bepalen gé? bied ito. de provincie Utrecht als verblijf zal worden aangewezen en dat ook ©en dergelijke regéling voor dén .Kroonprins in overweging is. De fex keizer had bovendien zijn woord gegeven, dat hij rich valn elke politieke actie zou onthouden. Bovendien bestond .er een scherpe bewaking. De heer Schaper en ook de heer Van Ravefstejyfl warén niet voldaan. De heer Schaper -diende een. mo^ tiö iin over het nemen der noodige maatregelen, maar trok deze motie ito toen zo niet werd gesteund. Toén ging het weer verder met de Duurtawoi Vandaag is do minister aan net woord. dverlentii'n. GROOTS AANVANG 7 UUR. Schitterende electrlsche kleuren- verlichtlng van de firma SCHAAF- SMA Co. ENTRÉE kinderen f0.25, volwassenen f0.40. Ondergeteekende beveelt zich bij de Kraantelers van Koegras en omstreken beleefd aan tot het De vrachten worden desge- wenscht van huis gehaald. Beleefd aanbevelend, Julianadorp Tevens beurlveer op Helder. Julianadorp, Alkmaar en Purmerend AANGEBODEN: 8000 K.G. voor consumntie of veevoeder, bij G. A. PREIJDE, Breezand. TE KOOP: 4 5000 K.G. bij E. HOENSON, Balgweg, Breezand TE KOOP» bij C. GROET, Poolland, Barsingerhorn. GEVRAAGD, met 1 Mei: liefst met zoon, beiden goed kun nende melken en met paarden omgaan. Huis en tuin disponibel. AdresW. HOORNSMAN, Stroo- weg, Koegras no. 13. (Zondags Ruigevreg, Oudesluis). Wordt gevraagd voor spoedige indiensttreding; Adres: P.BRANDENBURG, Drie- boomlaan 2a, Hoorn. GEVRAAGD: bij A. WATERTOR, St. Maartens- vlotbrug. GEVRAAGD: om April in dienst te treden bij Jb. NÉS, Kaasfabriek „De Unie Deemster.

Schager Courant | 1920 | | pagina 3