0 0 0 0 D Schotsche Muizen een flinke DienstMe, een flinke Dienstbode, een Schildersknecht, verdwenen geldkistje een stuit ruige Koemest een HUISHOUDSTER, een nette Dienstbode, Hooi en Haverstroo Distributie Wieringerwaard broodkaarten f100.» belooning Melk-ontroomer, Bugkar, een Eckert-Wielploeg en 7 tands Cultivator, Maria Elisabeth, 20 bakken Eenige Militaire Schoenen Heeren Derby Rijgbottines een zoo goed als nfeawe ongeveer 3000 H.fi. Voeder bieten, 18 bakken Poters (Doke) en laat Rood- en Geel Koolzaad. andere heeren durven dit niet aan wegens de on zekere toestanden in Duitscbland en bet oproer in bet Ruhrgebied. De Gasdirecteur becijfert in1 een nader rapport, dat ook -aan de Gascommissie nog niet bekend is, dat de uitbreiding tot gevolg zal hebben, dat de exploitatiekosten, door rente en aflossing met f4175 zullen verboo'gen en waardoor de gasprijs 1.06 cent verhoogd aal moeten wonden. Zonder de uitbrei ding vervallen we aan meer personeel, waardoor de gasprijs 1.03 cent duurder zal worden. Rapporteur wijst nu voorts op het groote bezwaar dat pe belangen van de gas verbruikers te Winkel en Nieuwe Niedorp niet gelijkelijk worden bereikt, en wel door de overeenkomst tusschen beide gemeénién Indien toch de kosten verhoogd worden door meer dere uitgaaf aan arbeidsloon, wegens den acht- urendiag enzoovoort, dan zullen de verbrui kers zoowel te Winkel als te N, Niedorp 1.03# oent meer móeten betalen, en wel In verhouding met hét gasverbruik. Volgens overeenkomst zal de verhou-, ding anders worden bij: meerdere uitbreiding van het bedrijf. Rapporteur komt ha berekening lot de slotsom dat de gasprijs voor Winkel zou moeten worden ver hoogd met 2.03 oent, die voor N. Niedorp met 1.37 oent, zoodat de kosten voor Winkel 0-.66 cent meer bodragen, dan voor Nieuwe Niedorp. Rapporteur eindigt zijn rapport met erop te wijzen, dat de góed© werking van het bedrijf lijdt door dit verschil. De heer Wilken wijst er op, dat dit laatste rapport van dien heer Meijer ook voor de: leden der gascom missie ïiieuw is. Voor een góede (exploitatie is het noodig, dat Wij de overeenkomst .met de gemeente Winkel herzien en zal een bespreking der beidé ra. den over deze zaak noodig zijn. Thans is het zeer ongewenscht om daar verder op in te gaan, omdat cok eerst de gascommissie dit dient te bespreken. En thans ineen ik, dat alleen moet .worden beslist of de raad van N. Niedorp er voor is, een gashouder te bouwen en daarvoor een geldleening .wil aangaan Dan kan de heer Meijer doorgaap. en nieuwe olferten vragen. T 1 .1 De heer Visser wil een machtiging aan de gascom. missie voor het aangaan eener geldleening van f 50000, voor N. Niedorp f 30000. Wat de heer Meiier heteft aangevoerd, is een belangrijk punt, maar kan hier niet worden beslist Een oplossing moet er echter komen. Tan (slotte wonden de vooratollen met algemeen® stemmen aangenomen, [h. Voorstel .van do Guscommi'sste om met ingang vori primo Maart den gaaprij» te verhoogen met 3 cent, wordt dus 2.1 et, B. en W, advimreiï daaraan te voldoen. Allen- voor, 4. Verzoek Y«n de Ambachtsschool te Hoorn om do bijicLrage van deze gemeente voor die inrichting to venhoogien met f160.per leerling van-af 1 Jan. 1919, dit in verband met de stijging der salarissen, materiaalprijzen enz, In 1919 bezochten 3 leerlingen uit deze gemeente deze school en in 1920 zal waar-, schijnlijk 1 leerling den cursus volgen. B. en W. adviseeren afwijzend te beschikken, voor* namelijk, om'dat de instandhouding dier school geen speciaal gemeentelijk belang geldt, althans niet voor deze gemeente, maar meer gewestelijke-, zoo niet rijksbelangen raakt. De Raad gaat hierin mede. j. VeTslag van de afdeeling Winkel der Vereenf- ging tot bevordering van het Vakonderwijs oves 1919. Hieruit blijkt, dat 4 leerlingen der .gemeente Nieu we Nie-dorp van dit onderwijs gebruik maken. k. Verzoek van de Weesmeesters der Ned. Herv. Weezenadministratie alhier om met den. Raad een bespreking te mogen houden over het in gébruik geven van een gedeelte van het voorste Zaagmolen- wei'dje voor een kinderspeelplaats. Wordt goedgevonden met de Weesmeesters eens te praten-, Ingekomen is het verzoek van eenige ingezetenen om de Zaagmolenshaven, het voorste Zaagmolen- weidije, voor zoover dit niet voor het speelterrein wordt afgestaan en het Zaagmolenpad voor een ge deelte, kosteloos aan hen in gehruik te geven om door het opknappen en in exploitatie nemen van de haven en beplantingen op -het omliggend terrein, dat dorpsgedeelte zooveel mogelijk te verfraaien. De heer Gaijaard oordeelt dat deze beide voor stellen, het vorige der weesmeesters en dit der in gezetenen, eigenlijk gelijk moeten worden behan deld. Spr. meent dat als er grond voor een speel plaats af gaat, er van een fraaie beplanting geen sprake k-a-n zijn- en het verfraaien om het natuur- schoon niet behoeft te worden opgenoemd. De bei de voorstellen zijn met elkaar in finale tegenspraak. De heer Visser is het hiermee niet eens, het heeft met elkaar niets temaken. De ingezetenen willen het achterland, terwijl de weesmeesters een klein voorgedeelte voor speelplaats willen. De heer Gaijaard zegt, dat er voor speelplaats een belangrijk stuk noodig is van het op zich zelf zeer smalle weidje. En als nu de kleine kinderen zonder toezicht of weinig toezicht daar spelen, zal eendge beplanting spoedig in het gedrang komen. Het zou spoedig genoeg blijken dat deze beide za ken niet samen gaan.. De heer Wilken- acht het noodig nu eerst eens te h-ooren of demping van de Zaagmolen-haven mo gelijk is. Spr. vraagt naar het rapport De heer Gaijaard wil deze zaak in de volgende vergadering bespreken. Spr. wijst op den school- bouw en zegt dat als er een nieuwe school noodig is, ze daar moet worden gebouwd. Dat is do alge- meene opinie. En als er nu eerst een speelplaats komt met beplanting enz., en de school moet daar komen, zijn deze 'kosten alle voor niets gemaakt, dus spr. wil eerst een beslissing hooren over dón schoolbouw. 'Voorzitter doet medectoeling over heit onderzoek door don heer P. Smit gedaan naar de kosten van demping van do Zaagmolenhaven. Noodig zal zijn 1100 kub. grond', waarvan do kosten totaal zullen beloop-on met inbegrip van afgraving enz. f 1784. Voorzitter Zegt. dat deze zaak oen! eigenaardigo wending neemt en spr. had wol gewild dat do heeren eerder met hun rapport watfan gekomen. Spr. blijft voorstander voor het dichtgooien van de ka van en dan 'beplanten. De heer Wilken hoeft door het rapport van de in gezetenen den indruk gekregen, hoewel het er niet in staat, dat men meende, dat de Raad da zaak onoordeelkundig zou behandelen- VoorzitterDat we niet toerekenbaar warrft De heer Visser: En dat vond ik érg onaangenaam. Spr. heeft Maandag een 3_tal leden van die commissie gesproken en die hebben gezegd, dat dit in geen geval de bedoeling was. Spr. heeft gedacht over het nL van Voorzitter en dien heer Gaijaard, om te pen en spr. wijst in verband daarmee op het gebrek dat we hebben aan een terrein voor voetbal en korfbal. Wanneer we nu tot demping overgaan, zou het achterste gedeelte daarvoor een. goed térréin rijn en een dergelijke oplossing zou noot veel kosten. Spr. zou daarom voorstdien met de Weesmeester!? en de commissie te raadplegen over dg- demping, met beplanting. Voorzitter zou er hiet tegen rijm,, dat de (Wees meesters hun portemonnaio beschikbaar stellen, maar dat do gemeente dat do-et, daar zou spr.. niet voor rijn. Do heer Gaijaard wijst er nog eens óp, dat voor demping er grond genoeg is, terwijl de heier- Wilken zegt ,dat het achterstuk het slechtst is. Misschien ver dient het overweging over de helft een dam to leg gen en het wei-eind open te laten voor sportterrein. Voor dan oen speelplaats, In hot miiden plantsoen en - ech ter sportterrein Uit do verdere bespreking blijkf, diat de voorzit ter niots voelt voor een speelplaats, daar voor de kinderen en er tegen is diat daar Gemeentegeld voor wordt gébruikt De heer Wilken bepleit nogmaals gedeeltelijke demping, die grond 5s altijd kostbaar bouwterrein. Het eind is, dat besloten wordt, een conferentie te houden itioor den Raad mèt de Weesmeesters en daarna met de commissie uit de ingezetenen, om zoo mogelijk te komen tot een algemeen gewenschté op lossing. De bekende voorstellen; vian 'Gedeputeerde Staten inzake de uitbetaling vian ondeirwijzerssalari®sen worden overgenomen. God. Staten wenschen voorts, uit overweging dat in Hoogwoud en voor de gemeenschappelijke school aan de Langereis de huurwaarden van vrije wonin gen der hoofden van scholen op f 250.zijn bepaald, deze ook voor onze gemeente op dat bedrag te zien vastgesteld. Voorgesteld wordt daaraan te voldoen, De heer Gaijaard is van oordeel, dat de fout hier schuilt in de gemeenschappelijke vergadering te Hoogwoud gehouden. Daar heeft men -de huur waarde van de school te Langereis bepaald op f 250. terwijl die bedragen voor de hoofden hier zijn be paald op f 150.Dat heeft bepaald de aandacht van Ged. Staten getrokken. Spr, wil zich echter niet neerleggen bij het advies van Ged.. Staten, maar daartegen protesteeren, Ged. Staten zijn toch niet op de hoogte der plaatselijke toestanden. De heer Visser meent, dat wat Gaijaardl zegt, niet geheel juist is. Van Ged. Staten is.een brief geko men en daar is gewezen op het huis van het school hoofd aan hot Veld der bijzondere school. Toen heeft de secretaris opgezonden een uittreksel dei notulen en naar aanleiding daarvan is dit schrij ven van Ged. Staten gekomen. De h'eer Gaijaard is door deze mededeelihg nog versterkt in zijn oordeel en spr. meent, 'd«t juist door 'het besluit van de gecombineerde vergade ring, waar verschil is gebracht tusschen het huis te Langereis en die in onze gemeente, Ged. Staten tot hun opmerking zijn gekomen. Als onze raadsleden beter waren opgekomen op die gecombineerde ver gadering en de stemming daar zuiver was gehou den, dan had de zaak niet dezen loop genomen. Spr. wijst er op hoe het huis van het schoolhoofd in Hoogwoud op f125 a f175 huurwaarde is bepaald, dat is belangrijk lager' dan te Langereis cn ook dan te Aartswoud en Weere, waar ook de huizen be ter zijn, Spr, wil eveneens bij dit protest aan Ged. Staten probeeren om de huurwaarde voor Lange reis verlaagd t© krijgen op f150. De heer Wilken oordeelt, dat de Raad niet andera dan mot hot voorstel-Gaijaard 'kan meegaan. 'Dat ia toch geheel in den geest van1 het vroeger genomen besluit, Allen zijn hier voor, ofschoon de heer Viiweï ei niet vool resultaat van verwacht, In yerband mot een bericht van den Inspecteur der Posterijen en Telegrafie, dat een uur langer openstel ling van het telefoonkantoor f100,— per Jaar zal moeten kosten plus eventueel meerdere kosten, daarop vallende, stellen -B. en Wr voor een dergelijke langere openstelling te verzoeken op conditie even wel, dat de aangeslotenen 50 pet. der -kosten beta- -len en de gemeente Oude Niedorp naar gelang van het getal aansluitingen in die gemeente bijdraagt. Oude Niedorp moet van de 50 pet. die Nieuwe Nie dorp moet betalen B/;10 betalen. .Allen voor. De Burgerwacht in- 't Veld verzoekt tot dekking barer kosten over 1919 een subsidie van f30.Die subsidie is berekend naar het aantal leden, dat deze Burgerwacht telt oneer de ingezetenen van deze ge meente. Er wordt gevraagd naar het advies van; -B. en W. Dat is er niet, zegt voorzitter en nu wordt ge lezen een correspondentie van den burgemeester, waaruit blijkt, dat voorzitter de 'Burgerwacht er kent en. verklaart deze te zullen gebruiken als het voor de veiligheid noodig is. Spr. vertelt hoe 'hij twee officieren uit Den Haag. heeft gehad en gezegd heeft de Burgerwacht hier niet noodig te vinden, er niet mee to sympathiseeren. De heer Borst zegt dat -hier allen het christelijk beginsel ■aanhangen en dat is antimilitaristisch. De Schrift zegt: die de wapenen draagt, zal door de wapenen vergaan. Daarom is spr. tegen een Bur gerwacht. In Nieuwe Niedorp is men vrij algemeen tegen het militarisme, tegen de Burgerwacht cn daarom kan spr. het niet goed vinden er f30 sub sidie aan te geven. De -heer Gaijaard vraagt naar het praeadvies van B. en W. -Waren de heeren angstig zich uit te spre ken in deze kwestie. Voorzitter: Het is een politiezaak. De heer Gaijaard: Olm den mieter niet, Er wordt geld aan de gemeente gevraagd. De heer De Groot acht de -Burgerwacht een nut tige instelling en de subsidieaanvraag is zeer bil-' lijk. De heer Gaijaard vraagt op welke gronden de Burgerwacht oen nuttige instelling is? De heer-De Groot: Om de orde en rust te hand haven als deze verstoord worden. Spr. wijst op Duitschland. De heer Gaijaard: DU.S met revolutie, maar spr. wijst er dan uitvoerig op dat de revolutie niet van bovenaf maar van onderaf -komt en dat in die dagen ook de -katholieke arbeiders in de groote steden zich zullen verzetten. De heer De Groot gelooft dat geen óo-genbük. De heer Visser verklaart zich eveneens tegen een Burgerwacht. (Hij oordeelt dat Burgerwachten op het platteland alleen geschikt zijn om de menschen te gen elkaar op te zetten. De heer Wilken wil ook zijn standpunt kenbaar maken. Spr. heeft van voorzitter steeds gehoord dat bij er niet veel voor gevoelde en waar u als hoofd der politie u sterk genoeg gevoelt hier de orde te handhaven1 en zou zeggen hij een of ander voorval neen heeren, zoo gaat het niet, en waar de zaak van bovenaf wordt voorgeschreven, is spr. niet voor het subsidie eren v-an een dergelijke zaak. Bij stemming, verklaart alleen da heer De Groot zich voor het geven van subsidie, B. en W. stellen voor een kasgel-dloenlng aan- te gaan -groot ten hoogste f5000.tot een maximum rente van 6 pet. in het jaar. Goedgevonden. Volgt benoeming! van een secretaris-boekhouder van de Algemeene Armenadmicistratie alhier, Na bespreking dn comité wordt na eenige stem mingen benoemd, de heer D. Pool met vier stem men; drie op don heer QPS de Boer, Omtrent het in de vorige vergadering door den -heer Gayaard gedane voorstel om alhier het maxi mum aantal te verleenen vergunningen te veriaeen; adviseeren- B. en W. niet tot een dergelijke vmria- ging over te gaan, wijl de noodzakelijkheid daarvan niet wordt ingezien en vermindering van het maxi mum te eeniger tijd financieel© schade voor den eige naar van een def bestaande zaken zou opleveren. D:e heer Gaijaardl zegt, dat hij van oordeel is, dat hoe meer vergunningen er zijn, hoe moor gelegen heid tot drinken wondt gegeven. Spr. betreurt ten zeerste, dat B. en W. met een dergelijk advies zijn' gakomen en hij begrijpt niet dat zich noemende democraten- zich op dat standpunt stellen. Wij we ten allen, dat wanneer we in democratische rich ting willen, de alcohol veelal in den weg staat om te komen tot sociale hervormingen. Op de vorige vergadering heeft spr* op de statistiek gewezen, welke statistiek door den heer Visser bestreden werd. Spr. 'heeft er toen niet veel op gezegd, omdat hij eerst een onderzoek wilde instellen. Hij heeft geïnformeerd naar de cijfers die do brochure Noord holland en het jenevergebruik aangeeft. De cijfe*» zijn door don Minister van Financiën gegeven, om in verschillende gemeenten het drankgebruik tü kunnen daarstellen. Spr. heeft toon ook geschreven over de bemerkingen door den heer Visser gemaakt Er is spr. geantwoord dat de cijfers der brochure juist waren, mits er goon smokkelhandel plaats had. Alleen zijn de cijfers niet goed, wanneer frau duleus wordt gehandeld in drank, Is dit het geval dan zou dus de heer Visser dien frauduleuzere han del in de hand werken, wil hij dat niet, dan zou hij -het drankverbruik moeten bestrijden. De heer Van der Sluis, aan wien spr. inlichtingen had ge vraagd, kon niet indenken, evenmin als spr. zelf, dat de frauduleuze handel zoodanig was, dat dit veel verschil in de cijfers zou geven. Maar -hier over zou de heer Vsiser beter kunnen- oordeelen. iSpr. wees er verder op, dat de statistiek aan wees, dat ir>; 1913 het drankverbruik vrij groot was en hij schrijxt, dat -toe aan de groote drankgelegen- heden hier. Spr. herinnert er -aan hoe verschillende gemeenteraden zich op het standpunt van spr. stel len. St. Pancras ligt geheel droog en Broek op Lan- gendijk, dat nu juist niet tot de vooruitstrevend ste gemeenten behoort, heeft het aantal vergunning gen teruggebracht op 1, B. en W. beroepen er zich op, dat zij hun voorstel doen omdat het schade aan de betrokkenen zou veroorzaken en meenen dat de erfgenamen of de yerkooper nadeel zou ondervin den. Spr. betwijfelt of die schade wel zoo groot zou zijn, dat zou naar spr.'s meening voor een perceel van Peetoom of K-ooijman niet zoo groot zijn. Boven dien daarmede moeten we geen rekening houden. Spr. mieent. dat men maar eens het oog moet rich ten ojp het feit, dat het een gemeenschappelijk bé- lang is en dat hebben B. en Wi. ook in het oog ge houden met de in het lervenroieping1 van de gasfabriek. Dat Was schade voor de winkeliertjes, die petroleum verkochten. Ook in 'de distribuliedagen is door verkoop van sajet schade gedaan aan de verkoopers daarvan, ook bij: dien verkoop van Amerikaansche schoenen. Toen hebben B. en 'Wi. zich op ©en ruim standpunt geplaatst en dat hadden zij; ook nu moeten doen. De heer Visser zal de zaak kort bespreken, omdat alles wat spr. in deze zaak zegt, beschouwt wordt als te doen in eigen belang. Wat Gaijaard heeft gezegd over de statistiek daarbij staat spr. nog op hetzelfde standpunt. De cijfers zijn heel erg overdreven. Spr acht het, gezien het weinige drankgebruik hier niet noodig om de drankgelegenheden nog in te krimpen. Spr. acht het onnoodig om maar klakkeloos de waarde van de betrokken 'gebouwen te verlagen. De heer Gaijaard: Nu erkent u, dat er met het drankverbruik in vrij groote mate wordt geknoeid. De heer Visser.: O neen. De heer Gaijaard: Of het een of het ander is juist. In 1913 is volgens de statistiek hier zooveel gebruikt, zijn die cijfers niet juist, welnu dan is er geknoeid. De heer 'VisserWat de heer Gaijaard zegt laat miji volkomen koud, maar fraude wordt hier met go_ pfoegd. De heer GaijaardDan rijn de cijfers juist. Do heer Visser: Er zijn nog hopen onderej die invloed uitoefenen. De heer Gayaard j Brengt u dat dan eest» haar voren. De heer Visser i Daar heb ik geen lost bu bat hier te doen. De heer Gaijaard wijst nogmaals op de statistiek. De heer Visser wijst op de wijze waarop zulke statistieken in elkaar worden gezet, b.v. voor den land bouw ,hoe het aantal paarden, koeien, kippen worden opgegeven. En als men dat weet, heeft men maling aan de statistiek. De heer Gaijaard acht "dit heel wat anders, deZQ statistiek loopt over de verkoopers, en deze rijfde moeten juist zijn, of er moet fraude worden gepleegd. Dat houdt spr. staande. Maar afgescheiden daarvan acht spr. het noodig. de drankgelegenheden te weren of het aantal te verkleinen. Dat is niet alleen het standpunt der onthouders, maar ook van 'democraten met een ruimen blik. i heer VisserAls de heer Gaijaard het zegt,, zal het wel zoo zijn. De heer Wilken vraagt,- o! het verkleinen van het aantal drankgelegenh-eden wat helpen zal. In N. Nie dorp wordt niet zooveel drank gebruikt. Spr. acht dat Nederland droogleggen in dieze alleen zal helpen. Do heer Gaijaard heeft gewezen op St Pancras, maar daar zijn do omstandigheden misschien gunstig, maar o fhet daar helpen 'zalr spr. gelooft het niet De heer Gaijaard houdt nog een uitvoerig betoog, waarin hij: aangeeft, dat juist de drankgelegeniieiclen voor <1© jongelui de verleiding brengt Spr. meent, dat wat hij voorstelt, al zeer onschuldig is, spr. wil maar 1 vergunning minder. Spr. wijst er op, hoe er 6 vergunningen in de gemeente mogen zijn; er zijn er nog 5, die op Langereis is opgeruimd, maar kan toch weer worden gegeven. Spr. wil 4 vergunningen. It© neeren Visser en Wilken wijzen er op, dat de vergunning op Langereis jiog open ,is voor iemand] die aan de beurt is. Die heer Visser zegt verder, dat er een strooming in B; en Wi. was, om mirt hoogqr met het aantal vergunningen te gaan. De heer'De Groot zegt voorstander te zijn van in krimping der drankgelegenheden* dus zal stemmer} voor het voorstel-Gaijaard. Eindelijk komt er stemming en wordt het voorstel- Gaijaard verworpen. Voor de heeren De Groot, Gaijaard^ en Borst, De heer Wftt verklaart tegenstander te zijn van drankmisbruik, niet van gebruik. Spr. zal spoedig met een voorstel komen tot verbetering in deze. B. en W. deelen mede, dat aan den heer A, 3, Veurman op zijn verzoek en ingevolge medisch at tent, verlenging van ziekteverlof is toegestaan tot 1 Juni as. Ook dokter adviseert nog. -tot een maand verlof. Wordt toegestaan. De heer Sieswerde, rustend (Hoofd, had zich ba* •reid verklaard, tijdelijk de functie waar te nemen. Van de afdeeling Noordholland van het N.O.G. is een schrijven ingekomen, waarin gevraagd' wordt, duur- tetoesiagen 'toe te kennen aan de gepetnsio-ntoéérdé ou derwijzers. Voor deze gemeente zou dat. zijn aan Mevrouw Prins en aan den heer Sieswerda. Voorzitter zegt, dat als de heeren de Kamerversla gen volgen, zij ermede bekend zullen zijn, dat door de 2e Kamer is besloten den gepensionneerdéü één toeslag van 40 pet. te geven. De Eerste Kamer zal dit nog moeten aannepien, maar in verband hiennejde zou spr. het adres willen aanhouden. Besloten wordt het adres aan te houden. Een adres van de afdeelmg Nieuwe Niedorp van den A.N.G.O.B. om geen nieuwre vergunningen meer te verleenen, wordt voor kennisgeving Uangenomein. Het beoogt hetzelfde als straks door den heer Gaijaard is voorgesteld. Nieuwe vergunningen,' zegt de hoer .Wilken, zullen wé niet verleenen. Van dezelfde afdeeling is het verzoek ingekomen om adhaesie te betuigen aan rhet voorsteLRutgers betreff fiende plaatselijke keuze. De heer Gaijaard pielt voor, adhaesie 1© betulgeat, .Zi. is er niets tegen,- van welke richting nuen, jooik, is, dat de gemeenschap) uitspraak doet. De heer Wilken kan zich met het voorsiteLGaijhariï vereenigen. Ook andere heieren en Voorzittér zégt, dat dus do meerderheid voor adhaesi'ebetuiging is, spr. dan ook maar. De Raad was niet voor inkrimping van vargmnniogea gtfluu wel voor plaatselijke kouza, dat is raar. Opgemerkt wordt, dat dit heel Jets anders is. Van de afdeeling Nieuwe Niedorp van Witte Kruis is vanmorgen een schrijven ingekomen met het verzoek maatregelen te willen treffen, waar door men door het automobielverkeer niet zooveel hinder van stof zal hebben. Voorzitter zegt dat we dat allemaal wel zouden willen en we wel zouden willen, sproeien-, maar dat kost en het geeflt niet als het niet dikwijls wordt gedaan. De heer Visser wil een onderzoek door B. en .W, doen instellen en dan het adres op de volgende ver gadering behandelen. Ook de heer Wilken -wil dit, er op wijzende dat het hier een zaak betreft, geheel in het belang van de kom en zegt de heer Visser, dian zou moeten wor den nagegaan, waaruit de kosten moeten worden gehaald. Voorzitter meent dat je zou kunnen wachten tof de tijd er voor is en dan neem je een ierbak, (Besloten wordt het adres in handen- te stellen van B. en W. De bespreking over toeslag op brandstoffen Bal in comité worden gehoudem Sluiting volgt. (Reeds uitvoeriger aan onze abönné's te Nieuwe Niedorp, Winkel en Oude Niedorp toegezonden.) J dvertentïèn. Ondertrouwd: H. HARDEBOL Cz. I. VAN TWUIJVER IJd. St°l?aarten, 7 APril 192°' Huwelijksvoltrekking 22 April a.s. □C3CZJtZaC3C3CZICIJC3C3C3C3D Den tlden April a.s. hopen [J onze. geliefde Ouders Q D K. ZWEET S en D G. WINKEL D Q hunne 25-jarige Echtvereeni- Qging wegens familie-omstan- n dikheden in stilte te 'herden- u digheden in stilte te 'herden ken. Hunne dankbare Kinderen, ALBERTUS. CORNELIS en Verlooide. Heerhugowaard, April 1920. aaaauaaaaaaaa Heden overleed na een ernstige ongesteldheid en een smartelijk lijden ons innig geliefd eenigst Dochtertje en Zusje in den i'eugdigen leeftijd van 13 jaar en 6 maanden. Haar diepbedroefde Ouders en Broertjes, D. SCHAAP. G. SCHAAP- van Harteveldt. HEERTJE SCHAAP. ALBERT SCHAAP. Medemblik, 3 April 1920. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, kennis te geven van het overlijden van ons innig geliefd Dochtertje en Zusje ANNEKE, in den aanvalligen leeftijd van 2 jaar en 8 maanden. Haar diepbedroefde Ouders en Zusje, O. KLEIN. A. KLEIN—Snijders. GRIETJE. Anna Paulowna, 7 April 1220. TE KOOP! planter», bij H. VAN BUUREN, Burgerbrug. Hedenmorgen overleed, na een langdurig doch geduldig lijden, mijn geliefde Echtgenoote en der kinderen zoo zorgvolle Moeder Hendrikje Zieleman, in den ouderdom van 31 jaar en ruim 5 maanden. De diepbedroefden, HYLKE VAN DER WAL en Kinderen. Lutjewinkel, 6 April 1920. Op vertoon der rantsoeneerings- kaart kunnen MAANDAG a.s.: ter secretarie worden afgehaald. maat 32, zijn nog verkrijgbaar. Tot en met 24 dezer kunnen on der opgave van nummer, nog worden besteld. Prijs plm. f 10.50. SBYrtAAGD: tegen half Mei of eerder. Mej. "WIJMA, Schagerbrug. GEVRAAGD: om direct in dienst te treden of 1 Mei a.s., bij W. ERIKS Jz„ Bur gerbrug. loon 55 cents per uur. bij 6. GOET, Oudealum. uitgeloofd aan dengene, welk^ in lichtingen kaa verschaffen om trent het van P. HOOGLAND te Lutjewin* kei-, welke inlichtingen leiden .tot het terug bekomen daarvan. TE KOOP: van twee koeien, bij W. RENS, Moerbeek. TE KOQPs een in goeden staat zijnde voor handkracht. Cap. 220 Liter per uur, bij C. SMIT, Melkslijter, Molenh'oek, Andijk. TB KOOP: te bevragen bij M. JIMMINK, Schipper, CaUantsoog. Wordt gevraagd, om zoo spoe dig mogelijk in dienst te treden bij bejaarde alleenwonende dame. Brieven letter R, Hulppostkan- toor Wieringerwaard. GEVRAAGD: Gevraagd, wegens kiekte der tegenwoordige, om direct in dienct t« treden, bl J. P. VAN DES OORD Kocgru, Callantsoog. TE KOOP, bij J. DE GRAAF, Koegras Doggersvairt, Helder. Te koop voor billijken prijs op proef van goede werking, bij D. GORTER, Barsingerhorn. TI KOOP: Adres: P. BAS. Jan Gleinisweg, Heerhugowaard Zuid.

Schager Courant | 1920 | | pagina 3