Altmtii Kiens- Aimttniit- UmlMliil Donderdag 15 April 1920. 63ste «Jaargang. No. 6602. UITbtVtKS: TKAPMAN CO., SLHAGEN. EERSTE BLAD. Polder Heerhugowsard. FEUILLETON. Het Meisje van hiernaast. SCHAG Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. AD VERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 0.80, iedere regel meer 15 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Op Dinsdag den 13dem April 1920, des voormidldags ten 10 ure, vergaderden Dijkgraaf, Heemraden en Hoofdingelanden van den Polder H-eerimgcxwaard in het Poldeiihuis bij den Huigen-dijk aldaar. Aanwezig waren de heeren: W. van Slooten, Dijk graaf, voorzitter, P. Schilder Jr., secretaris, K. Blom, J-n. Schilder, W. Appelman, K. Kruier, K. van Langen en K. v. Stralen, Heemraden, Jn. Kamp, penning meester, Jb. v. d. Oord, C. Poland., P. Groen Pz., F. Liefhebber, P,. Wonder Piz., Jn. Oudeman, C. v. Lan gen, J b.Wijnker, P. Kieft, Airie de Boer, K. Konijn, en Dt Schilder, Hoofdingelanden. De Dijkgraaf opent ter bestemder tijd de vergade ring met het gebruikelijke welkom en ho'opt dat de besprekingen in het belang des Polders zouden zijnt Daarna worden de notulen gelezen door den secre taris. Goedgekeurd De voorzitter doet mededeeling, di^t de plannen voor sluisbouw nogal danig zijn achteruitgetrokken. En er is een plan aanhangig gemaakt om een over haal te maken. Vam den sluisbouw zal dus wel niets komen. Dus het plan met Noordsdharwoude over bemaling vervalt d/an ook. Voor kennisgeving aangenomen. Verder deelt voorzitter mede, dat het Bijlzonder Reglement van Bestuur wiaarin opgenomen be lasting cxp de wegen door Gedeputeerde Staten is goedgekeurd. Dat kan nu van het jaar voor het eerst worden uitgeroerd, 't Is dus nu Koninklijk goedgekeurd. De heer P .W-onder Pz. vraagt of al het oude land er onder begrepen is en zou daaromtrent desnoods de betrekkelijke oude stukken willen raadplegen. Voorzitter vindt, dat daarmede wel veel tijd heen 7X)u gaan en verordening en reglement zijn nu goed gekeurd, maar voorloopig kan er rekening mee ge houden worden en zal er onderzoek worden bewerk stelligd. Voorzitter brengt ter tafel wijziging Keur van den Polder voor Tusschenslooten in de vorige ver gadering behandeld. Daarop (hebben 'Ged. Staten eenige aanmerking Ten opzichte van het vrij toestaan van modderen in den Polder, wat het Dag. Bestuur voorstelt en dat bij voorlezing der verordening met de door Gedepu teerden daarin- wenschelijk geachte wijzigingen ter sprake komt, wordt door den heer P. W-onder Pz. voorgesteld het modderen niet vrij te geven, onge- wcruschtG gevolgen als spreker daarvan voorizdet. Met 13 stemmen tegen en 6 stemmen voor, wordt het voorstel-Wonder verworpen en zal voorstel Dag. Bestuur vrij modderen dus worden gehand haafd. Goedgevonden wordt om de verordening overeen komstig d-e aanwijzingen van Ged. Staten te wijzi gen en aan hen in tweevoud' ter goedkeuring dri -te zenden. Ingekomen- verzoek om salaris herziening, inge diend: door den machinist van- het stoomgemaal, d:en heer Jöx berkmeer, die f200 salarisverhooging vraagt Voorzitter licht toe, dat adressant thans f 1300 sa laris plus vrij wonen heeft. Met emolumenten. We hebben verleden jaar het salaris herzien. Maar de machinist meent dat het niet voldoende voor hem is. Er is in 't Dag. Bestuur bespreking geweest, maar er was daar geen eenstemmigheid. Daarom wordt nu het oordeel der vergadering gevraagd. Het Dag. Bestuur wil wel wat verhooging toe staan, maar niet zooveel aJls in het adres wordt ge vraagd'. Daarv-oor zouden Dijkgraaf en Heemraden geen vrijmoedigheid vd-ndem De heer v. d, Oord! vraagt: Is het net als in andere Polders? Voorzitter: In Beem&ter, Worm er en Haarlemmer meer wordt meer verdiend. Hier is maar één stoom gemaal; als er gemalen moet worden, moet hij het doen. Hij i-s verantwoordelijk ook. En hij volbrengt zijn taak heel goed. M-aar, zooals gezegd, f 200.ver hooging vond geen algemeene instemming. NAAR HET EN-G^LSGH VAN RUBY M. AYREiS DOOR W. J. A. ROLDANUS Jr. Uitgave van W. DE HAAN, Utrecht HOOFDSTUK IX. Don had verscheidene malen over zijn aanstaande schoonvader gesproken als over een ploert en een ouden schelm, maar dat hij ook een bruut was, had ik hooit gedacht; mijn eerste opwelling was dan ook naar beneden te gaan en tusschen beide te komen. Ik stond op het po-rtaal en had het eleatrische licht opgedraaid, voor het tot mijn bewustzijn doordrong dat miin tussch-enkonnst waarschijnlijk niet welkom zou zijn; liet meisje had' geen sympathie vooir me sen zij: was -erg troLsch, Maar het was onmogelijk niets te doen, dus ging ik naar Don's kamer en riep hem1 een "lang ge^ rekt gesnurk was het eenige antwoord, dat ik kreeg; blijkbaar was hij niet al te 'erg' van streek door het verbreken van zijn engagement, en ik voelde me eenigszins boos, toen ik iiaar zijn bed ging en hem bij zijn schouders pakte. Hij; lag op zijn rug met zijn armen gekruist onder zijn hoofd, en hoewel ik hem door elkaar schudde en verscheiden^ malen bij zijn naam riep, was het zonder -©enig effect en tenslotte gaf ik het op. Ik ging weer naar beneden en liep het voortuintje in, het licht brandde nog steeds in het huiis naast ons, maar nu leek alles weer rustig. Ik opende het hek en ging het tuintje van de La lu berts in; ik voelde me rusteloos en ongelukkig. Hoe dikwijls moest het laeisje zooiets verduren, vroeg ik De heer Wonder vraagt boe hoog vrij wonen en emolumenten zijn. Ook de heer Groen- vraagt daaromtrent inlichting. Voorzitter licht toe, dat adressant vrij wonen en een stuik tuin heeft. Het vrij wonen wordt op 10 pet. zijner jaarwedde gesteld. Ook heeft hij vrij vuur en licht De heer Wonder vdndt zoo- het loon volstrekt niet hioog voor zoo'n verantwoordelijke betrekking. De heer J. Ouideimans stelt voor f 100 vexhooging te bepalen-. De heer C. Poland is niet tegen verhooging, indien die noodig ist Maar de landbouwende bevolking heeft thans geen rooskleurige tijden. Daarom zou spre ker niet voor salardsverhooging zijn. Wel wil spreker tijdelijke verhooging en voor hoogstens 2 jaren toe slag geveii. De heer Oudemans: We hebhen nu een paar goe de jaren gehad, wordt dat minder, dan kunnen we ook het salaris weer verminderen. Voorzitter en anderen iwijizen er op, dat dit echter niet z-oo gemakkelijk gaai Voorzitter gevoelt voor toeslag niet veel. D-e heer Wonder vindt beter f100 salarisverhoo ging dan toeslag. Bij stemming over f100.— salarisve-rlhooiging of f 200 toeslag, wordt met 15 stemmen- voor besloten tot f 100 salarisverhooging. Voor toeslag van f 200 waren 4 stemmen, die van A. de Boer, Jb. v. <L Oord, C. Poland en P. Groen Pz. -De heer K. Konijn en P. Wonder Pz., aftredende en herkiesbare hoofdingelanden, werden als zoodanig herkozên, terwijl hunne geloofsbrieven in orde zijn bevonden. De gebruikelijke felicitatie volgt en voorzitter hoopt weder op vruchtbare samenwerking,. De 291e rekening des Polders, die over 1919, is door eene commissie, bestaande uit de heeren Kieft, Onderaan en Groen nagezien. Ze wordt goedgekeurd na eenige kleine bespreking over enkele onderdee- len, op ontvangsten f 1'48085j1'1 Va., op uitgaven f 153115.7224, nadeelig slot f 5030.61. Het batig saldo over 1918 was f3868.86. Het bezit des Polders is een paar inschrijvingen Grootboek N. W. Schuld, respec tievelijk f900 en f250. Aandeel spoorlijn station Dorp Noordschanwoude, 94.19.15 KA. po-ldenkode, wa ter enz. en 24 aandeel in brug Broek op Langend-ijk. S'chulden zijn f17000.k 4 pet uit geldleening 1907; f2000.a 4 pet uit geldleening 1912; f5000 a 4/4 pet uit deelname spoorlijn station Dorp Noond- schanwo-udef1000 4>2 pet uit daarstelling, 3 be- tonibruggen; f3000.4/4 pot uit deelname brug naar Broek op (Langendijik. Voorzitter brengt na goedkeuring der rekening, zij-1 nen dank aan- de verschillende heeren en beveelt de I Polderbelangen weer in de belangstelling aan. Vol-gt begroeting 1920, die eveneens wordt goed gekeurd in eindcijfer sluitende in ontvangst en uit gaaf op een totaal van -f167993.0924, met f1234.4834 voor onvoorzien, terwijl de aanslag is: f25.per i HA voor gewonen' omslag des Polders, f 7.voor j wegenbelasting per H.A-, alzoo totaal beloopende f32.per HoA. De begrooting goedgekeurd zijnde, is aan de orde benoeming van een Heemraad. Periodiek aftredend en herbenoembaar is de heer K. van Langen, die met 18 stemmen en 1 blanco, wordt herbenoemd en zich de functie weer laat welgevallen, onder dank voor gesteld, vertrouwen. Voorzitter feliciteert hem en drukt het vertrouwen uit weder op de-zelfde pret tige wijlze verder met den heer V-an Langen in het bestuur des Polders te mogen samenwerken, waarna applaus 'volgt ter instemming. Goedgevonden wiordt voor het aangaan eener kas- geldleening groot f40.000, de goedkeuring van Ged. Staten te vragen. Omtrent het idéé om den aanslag des Polders, 2 maal per jaar telkens dus de helft bij de Inge landen te innen,, vinden Dijkgraaf en Kernraden het toch beter dat eens per jaar te blijven doen. Voor zitter zou bij 2 maal innen- vele wanbetalingen, met als gevolg vervolgingen voorzien. Dat is niet ge wen sciht Goedgevonden wordt, op den ouden vo-et door te gaan, eens per jaar. Doch de bil-jetten 1 of 2 maan den eerder aan- te bieden-. Goedgevonden wordt f8000.te leenen voor de nieuwe brug aan den Middenweg. ■Aflosbaar in 10 jaren, tegen een maximum rente van 6 pet. Voorzitter brengt nu in- bespreking het salaris deS penningmeesters, den heer Jn. Kamp. Dat is te laag naar verhouding van het vele werk, naar het oor deel van het Dagelijksch Bestuur. Voorzitter zegt zelve er voor te zijn het salaris thans f 600— ^net 100 pet. -te verhoogen en aldus te brengen op f1200. De heer Appelman- wilde f 400 vefhoogen. De heer Van Stralen wilde er slechts f200.„op doen". Sommige andere Heemraden waren- heele- maol niet voor verhoogiing en meenden dus dat f 600 -genoeg was. El" |s aizoo geene eenstemmigheid ouder de Heemraden en Dijkgraaf en wondt nu het' oordeel der vergadering gevraagd. De penningmeester verwijdert zich bi] de nu ko mende discussiën tijdelijk uit -de zittingszaal. De heer Oudemans zegt, met het meerderé wérk door de wegenbelasting wel voor verhooging fle zijn. De heer Jb. Wijnker meent, diat het op onzen weg ligt, jngeval het salaris te laag is, voor penningmeester en secretaris, om dan die twiee ambten maar te ver eenigen in één persoon. Voorzitter: Dan mocht er to-oh eerst wed 'n vaca ture zijin. En -dfi-e hebbed wie nu niet. Je kunt toch een -der beide functionarissen -nu maar niet zo-o- zon der meer uit zijin ambt zetten. D-e heer Wijmker zegt, -dat ook niet te bedoelen. Voorz.Als er later een vacature was, dan zouden we kunnen zien. Maar 't lijkt me toch niet aanbe velenswaardig. De heer Wijnker: Maar ik bedoel als een der twéé nu ftndt dat het er oiet vctor kan, dan zou h-et in één hand kutanen. Dat kén toch wei. Er zijn toch meer gevallen, dat een én dezelfde .pérsoon sécré- taris-penniingm-eester is van een polder. De heer A. de Boer; Ik vi,nct, ons Polderbestuur en de Hoofdingelanden mogen blij1 zijn, dat er 2 ambtenaren hier zijin als secretaris en als penning meester, -die-behalve hunne functie «elk nog eén brood winning hebben. Om daarenboven nu -echter nog een verhooging toe te passen, <li-e om zoo te zeggen, -meer dan pres-en L is, daar ben ik niet voor. Voorz.Maar dat is de redeinjeering niet. De vraag is of h-et werk voldoende beloond wordt Al1 werd 't salaris f 1200, dan kon -de penningmeester alleen dalarvan nog uiet leven. Hij i-s een beste ambtenaar voor dat werk en er komt steeds meer te doen ih die functie. De heer F. Liefhebber zou f 400 willen verhoogen. De heer Groen wil het salaris ook wel redelijk herzien. De heer Poland meent, dat Kamp niet zoo dikwijls Zaterdags naar Alkmaar Behoefde, al is het sommige keeren weL gewenscht, dat hij; daar Zaterdags is om zitting -te houden, wamt dan kunnen zij; ede bood schap aan hem hebben; hem daar aantreffen, als ze naar stad gaan. Ook behoeft Kamp rniet alle ver gaderingen van het Dag. Biest uur mee te maken. Zoo wordt er meer >vierk geboren dan er i,s of hoeft te wezen. En al is dat veLe te Alkmaar zijin. voor 't ge mak van Ingelanden, die niet op tijd betalen, de polder zou dat met verhooging van salaris maar kunnen betalendat is niet gewenscht. Voorz. zegt, dat Kamp wel niet alle Dag. Bestuursr vergaderingen hoeft bij: te wonen, maar dat doet hij uit liefhebberij! en ook om op de hoogte van de dingen te blijven. De heeren Van Longen en Bloem wareal in 't D. Bestuur niet voor verho-oging. De heer van Stralen ook iniet, aanvankelijk. Maar die was na toelichting voor f 200 verhooging te vinden. De heer Jn. Schilder sloot zich bij! f 200 verhooging aan, maar als dan -eenmaal heffing per jaar, inplééts van tweemaal heffing van omslag werd toegepast .En dat is het nu geworden, zegt de heer Schilder. De heer Wonder acht verhooging wel gemotiveerd. Toen Bos vroeger penningmeester was, was er lang zooveel werk niet ais nu. De heer Jb. v. d. Oord is wel voor verhooging, maar vindt 100 pot zooals voorz. wil, wel wat erg. Spr. zou als Appelman f 400 verhooging willen. D e h eer G van Langen kan er inkomen om tot f 200 verhooging over te gaan. H-et voorstel van voorz. (100 pot. verhooging) wordt bij: stemming met 18 stemmen tegen -en voorz. Alleen voor verworpen. Het voorsteLAp-pelman f 400, ver* hooging, gesteund door de heeren Liefhebber en 7. «K Oord, valt ook met 13 stemmen tegen. V-oor: Woinder, Oudemans, v. d. Oord, Liefhebber, Appelman en voor zitter. Het voorstel-Van Stralen eln Jn. Schilder, f200 verhooging wordt met 15 stemmen voor aangenomen. me af. Lambert had ik altijd een ruwen, bombastischen kerel gevonden, maar dat hij zoo'n bruut zou zijn om -een meisje en dan nog wel een meisje, dat zijn -eigen dochter was te slaan, zou ik nooit geloofd hebben. Ik keek naar den gevel van h-et huis, maar alle go-rdijmen waren neergelaten, ein ik wilde weer térug- gaan, t-o-en de deur van de Lamberts openging, eln Rags naar buiten vl-o-og. Natuurlijk ontdekte hij mij da delijk en begon hij 'te blaffen alsof hij d-e hfeiöle buurt waikk-er wilde makenhet volgende oogeinblik kwam het meisje zelf in de d-eur staan en keek angstig naar buiten. ik hield mijn adem in en wachtte; ik wilde niet, dat zij merkte waar ik was- en toch moest zij door het aanslaan van den hond weten, dat er iemand in den tuin was, want zijl riep met een fluisterelnd£ angstig stemmetje: „Wie is daar?" Een kleine pauze en dan twijfelend: „Ben jiji het, Doin?" Er klonk -een Aandoenlijke verwachting in haar steun -en ik kwam vlug naar voren, zoodat het licht uit de op-en -deur op mijl viell. En -dan keken we elkaar zonder te spreiden aain, „Neen, h-et is Don niet," zeide ik. en Rags, die zag, dat ik en zijin vrouw" elkaar ken" den, hield op met zijn idioot 'blaffen en ging pp het tuinpad liggen. „Het spijt me, dat ik b heb laten schrikken," zeide ik eenigszins verlegen. „Maar ik dacht ik bedoel, ik vroeg mij af En ik hield op, daar ik niet wist hoe ik verder moest gaan. „Ik dacht, dat ik u mis schien van dienst zou kimmen zijn of ik iets voor u zou kunnen doen." Ik verwachtte beslist, dat ik een snauw zou krij'r gen; ik was er zóó zeker van, dat zij haar hoofd in haar nek zou werpen en mij vragen wat het mij aanging, dat ik stom verbaasd was, toen zijl haar ge zicht met haar handen bedekte én in huilen uitbarstte. Het was een zóó wanhopig, aandoenlijk en volstrekt Tegen 4 stemmen, die vam C. Poland, K. Blom, K. Kruier .en K. v. Langein. De verhooging gaat in 1 Januari 1920. Als de heer Kamp weer ter vergaderzetel Is néér- gedaald, wordt hem door voorzitter het „heugelijk" nieuws medegedeeld. De heer Kamp zegt die heeren wel dank, -eln voégt er aan toe: „Men moet altijd damkaar zijn. Maar... 't valt me juist wel niet mee De heer Poland wil in 't vervolg graag dergelijke punten op de Agenda vermeld zien, aan kunnen we er beter over denken. Volgt bijdrage sluis Rustenburg. De meerderheid van het Dag. Bestuur, is er, zooais voorz. mededeelt, niet voor. om bijdrage te geven. Voorz. zfet er overigens wel voordeel in met de sluis te Rustenburg in ver band met de vrachtprijzen, nu grootere vaartuigen geschut kunnön worden. De heer P. Groen vraagt, of er voor den Polder zelf ook nog voordeel in is te zien. Bijv. met aanvoer van steenkolen voor het stoomgemaal Voorz. meent van wel, als dat per groote vaartuigen kan plaatsvinden. H-et m-eerendeiel van het Dag. Bestuur was intus- sch-en niét voor bijdragen en meende, dat zulks niet op den weg van den Polder lag. De heer WonderWe weten, iln de toekomst zijn er kosten aan verbotnden. Spr. is er wel voor om de bruggen, als die te nauw blijken, te verbeteren en wijder te maken. Maar overigens moeten we nu eetrst afwachten, vindt spr., en thans nog niet tot bijdrage overgaan. De heer C. Poland: Het uitvoeren vam het werk door het 'Ambacht van Westiriesland, hoe gaat dat? Op welke wij-ze worden da kosten bestreden? Dat heb ik nog nooit go-ed begrepen Voorz.No-u komen we tot den vader. Dat durf ik Verk-elijk niet te zeggen. De heer Poland meent, dat 't Ambacht vam West friesland met zijn 15000 en zooveel H.A. w-el zoo'n groot lichaam is, dat h-et dan het op-noemein niet waard is, als dat -er zelf voor staat Maar als je nu almaar van subsidie boor, dan vraag ik, hoe worden de kosten bestreden? Voorz.Zooals het plan is opgezet, dan wordem ze bestreden uit de bijdragen. Maar mij is ter oore ge komen, dat het plan rniet voor elkaar is nog. Ik ga er thans niet graag verder op in en zou niet graag onjuistheden im deze debiteeren. De heer G Poland zou de zaak nu nog willen aanhouden, om eerst meer gegevens door grondig onderzoek te verkrijgen. Als die *te verzamelen gé- gevens aanleiding tot het toekennen van eene bijdragé geven, dan zou spr. wei willen bijdragen. Het voorstel Poland om 't aan te houdeöi, wordt biji stemming Inet 16 'tegen en 2 voor (Poland en Groen) verworpen. Besloteln wordt,, niet biji te dragen. Daarïia bomt ter tafel een verzoekschrift uit dén Pannekeetpolder, om ean brug te maken, een sloot te verbeteren en eén bestaande brug té herstellen. Na eenige bespreking wordt goedgunstig op het ge- heele verzoek beschikt èn zaf met de commissie, die het verzoekschrift indiende, in overleg worden gef treden en wordt verder in deze aan het Dag. Bestuur vrijheid van handelen gelaten- De heer G Podand vraagt naar de resultaten van het opnemen der Ursepimerbrug tein opzichte van de scheepvaart Voorz. zegt, dat de bruggen wat hauw zijin. In -een adres van de vereénigilng „Schuttevaer" is gevraagd* de bruggen allen -opi 6 M. wijdte te brengen. Maar het is beter, vindt voorz., dn ander eerst goed voor te bereiden en Inaar een goed aannemelijk plan te werk te gaan, dan zoo maar Onvoldoende voorbe reid te beginn én- Algemeen wordt dan ook goedgevonden, nu nog af te wachten en eerst ons beter voor te bereidén. De heer G Poland vraagt naar de bemaling van het Noordscharwouder water. Voorz. wijst er op, zooals eerder in deze ver* gadering reeds is aangegeveln, dat als er geen riui» komt, de bemaling niet doorgaal De heer Poland zegt. dat de bemaling Inaar zijne berekening Ons op f 16 ruim per H.A. komt, waar voor we f 7 per H.A. 'terug zouden ontvangen. Dat zou ''niet goed; zijin. De heer Poland zou de grintbakkén willen verklei nen; tmi ze allen v-oor controle zijn, of we de- maat wel krijgen bij grinüeveriing. Zal te zijner tijd rekening mee gehouden worden. niet heftig schreien, dat ik een brok in mijn kteel voelde komen en niet dadelijk wist wat ik zeggen moest. Toen keerde zij" zich half om, zocht naar een zakdo<$4 maar vond er geen, waarna zijl dis een j ongein met den rug van haar hand haar tranen afveegde. Ik had' 'een zijden, nog niet gebruikten zakdoek iln een van mijn zakken, nog precies zo-oals Castl-e mij dien 's avonds vroeg, toen we onzen ongelukstocht aanvaardden, gegeven had; ik gaf haar dien. Zij; botte er haar oog'en mede en beek miji met één soort bo-ozc schaamte aan. „Ik stel me niet dikwijls zoo idioot aan," zeide zij: met een bevende stem. „Ik "huil niet dikwijls." „Dat weet ik ook wel," zeide ik. „Ik vind het al leen zoo jammer, dat u zoo van streek bent. Als er iets is, dat ik doen kan De tranen begonnen hu te stroomen, hoewel ik wist, dat zij al haar best deed die te bedwingen. „O ik wou, dat ik dood Was," zeide zij wanhopig. „Zoo moet u hiet praten," zeide ik vlug. „Het is -dwaas en bovendien meent u het niet. $Vé hebben allemaal soms zoo'n gevoel, dat Weet ik Zijl keek mij' lachend aan „Zelfs ui Ik had' nooit gedacht, dat u dat voelen zou-dt," zeide zijl met een spoor van haar oud sarcasme. Zijl rilde en voor het eerst zag ik, dat zij haar dun avondjaponnetje aan had het japonneljje, dat ik baar gestuurd had. ,U zult nog een vreeselijk-e koude vatten," zeide ik moet dadelijk naar binnen gaan." „Koude." echode zij, „Met zoo'n gloeienden nacht als nu. ib wil niet meer naar binnen gaan. Ik haat het huis. Ik haat alles." Arm ldnd I Zijl keek en sprak precies als een kind, zooals zijl daar mijn besten zijden zakdoek tot een bal stond te verfrommelen. Er volgde een kleine stilte. „Don hoeft u zeker .wel verteld, dat ons engage ment af is," vroeg zij: op uitdagendfla toon. „En daar bent u zeker eag blij om?" „Ik ben beelemaal niet blij," antwoordde ik vlug. „En Don is werkelijk heel ongelukkig." Maar schuld bewust dacht ik aan zijn ongestoorden slaap, waaruit ik hem niet wakker had kunnen krijgen, en Ik vroeg me af, of hij, wanneer het hem werkelijk zoo aan bet hart ging, heel-emaal wel geslapen kon hebben, „U moest liever naar binnen gaan, viel zij plotseling uit. „Uren geledon in dat afschuwelijke theater zag u er al doodmoe uit. Ga naar huis, als het u belieft." Er klonk i-ots smeekends in haar stemvoor eén man, die ijdel-er was dan ik hpop dat ik betni, zou het geklonken hebben alsof het voor haar eén zaaa van Belang was, dat ik moe was. ,Ik zal oogenblikkelijk gaan als u mij belooft, het ook te zullen doen," zeide ik. „U hadt al lang in. bed moeten liggen," „Ja", zeide zijl somber; zij keek angstig over haar schpuder in de gang. „Goeden nacht," zeide zijL „Wilt u uiij geen hand geven?" vroeg ik. Zijl keerde zicih, langzaam om en keek mij aan; dab stak zijl mi] na eenige aarzeling haar hand toe en mijn vingers -drukten die. Eien kleirt)© zaohlo haln-d' was het, de soort halnd, die aanvoelde, alsof zijl altijd een krachtigen greep noo dig had, om haar vast te houd-en en voor haar te zor gen en toch was 'zij, te oordeelén naar wat lk van haar wist, heel goed in staat voor zichzelf te zorgen. .Goeden nacht," zeide ik weer jen on^e handen lieten elkaar los. Maar zij ging niet, eln ofechooln ik haar niet zien kon. want zij stond in de schaduw met het licht ach ter zich, kon ik voelen, dat haar blikken mjjln gelaat opnamen. „Bent u van plan Don hiervan iets te vertellen?" vroeg zij aarzelend!- „Neen, tenzij u het liever wilt," antwoordde ik. Zij! haalde haar schouders op. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1