Alumni Bitlis- iimtMiit- Luilnillii Woensdag 28 April 1920. 63ste Jaargang. No. 6609. UTGtVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. EERSTE BLAD. Raad Oude Niedorp. FEUILLETON. Het Meisje van hiernaast. BLANKE KRULTABAK van J. R. KEISS. Buitengewoon zacht en geurig. SC HAG Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 0.80, iedere regel meer 15 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Vergadering van deni Raad der gemeente Oude Niedorp, gehouden op Dinsdag 27 April 1920, de» voormiddag» half tien. .Voorzitter Burgemeester Nagelhout. Afwezig de heer Ligthart, met kennisgeving van verhindering. De voorzitter opent de vergadering met het ge bruikelijke welkom, waarna de notulen worden ge lezen en onveranderd goedgekeurd. Voorzitter doet mededeeling, naar aanleiding van de notulen onder opmerking, dat het toch goed is, dat er verslaggevers komen die eigenlijk een gioedkoope reclame zijn dat er nu al aanbieding is ingekomen voor schrijfmachines en dat spreker al een proefexemplaar heeft. Daarmede zijn reedis de conrVocatiën die we hier voor ons hebben, getypt. Deze schrijfmachine moet kosten f 100. Men vindt algemeen, dat de eerste proeve al goed gelukt is deze convocatiën. Met allen voor besloten, deze schrijfmachine aan te schaffen. Verordening Hoofdelijken Omslag en kohier Hon denbelasting zijn goedgekeurd ingekomen. Machtiging is ingekomen tot regeling met Nieuwe Niedorp voor toelating op de aldaar in de Moerbeek staande school, van kinderen uit de Wester-Moer- beek, onder Oude Niedorp, straks nader te behan delen. Mede goedgekeurd regeling uitbetaling onderwij zers. Door B. en W. is de bediening van de met Nieuwe Niedorp' gemeenschappelijke sluis te Niedorper Ver laat, opgedragen aan Jb, Klaver voor f 40.per jaar en wel voor het dienstjaar 1 Mei 1920 tot en met 80 April 1921. Voorzitter deelt mede, op 12 April j.1. ter vergade ring te zijn geweest te Amsterdam, waar over Ma lariabestrijding, werd gesproken op de bijeenkomst van de afdeeling Noord-Holland der, VereeniginTg van Nederlandsche Gemeenten. Wenschelijk werd get- vonden, dat onze gemeente die wel lid ia van de Vereeniging zelve, maar niet van de afdeeling Noordholland, alsnog van de afdeeling ook lid wordt. Behalve dat dit nuttig is, zijn de kosten ook niet hoog. Het lidmaatschap komt op slechts f Ij— per 1000 inwoners. Dus voor Oude Niedorp met be neden de 2000 inwoners op f 2.terwijl de entróe- gelden f5.bedragen. De Raad vindt algemeen goed lid der afdeeling te worden, waartoe wordt besloten. Voorzitter is nü aan het einde der mededeellngen en volgen de ingekomen stukken. Van de afdeeling Nieuwe Niedorp van .het Witte Kruis is ingekomen een verzoek om tegen opgaand stof door doortrekkende automobielen en motorfiet sen veroorzaakt, zoodanige maatregelen te willen treffen, dat deze binder voorkomen of weggenomen wordt. Voorzitter zegt, dat B, en W. dit hebben behandeld en eigenlijk niet weten, hoe het moet en het voor deze gemeente ondoenlijk is. Voorgesteld wordt het voor kennisgeving aan te nemen dit schrijven, waartoe wordt besloten. Daarna volgt een adres van het gemeentetoestuur van- Nieuwe Niedorp, inhoudende het verzoete om voor het dagelijks een uur langer openhouden van het telefoonkantoor te Nieuwe Niedorp, een evenre dig deel der extra kosten, vermoedelijk te zomen f 1Ó0 bedragende, voor rekening der gemeente Oude NAAR HET ENGBLSOH VAN RUBY M. AYREiS DOOR W. J. A. ROLDANUS Jr. Uitgave van W. DE HAAN, Utrecht 15. HOOFDSTUK XL En zooals Joy had, vereerden ze me dein heelen dag met hun gezelschap. Wij luhchten sa' men en arolnken thee in den tuin en na de thee en we met oins drieën een wandeling maken met Ik was niet van plan te gaan en had er niet de minste lust in, maar ze haalden me .over en met w blafte zijn longen het toelieten en bracht de heele straat op de hoogte, dat de stoet voorbij, kwam. Miss Kenyon had een goed gezicht op ons van haar voorraam. Zij en alle buren wisten nu, dat het ergste gebeurd was, en dat het meisje van „er naast", naar wi« mooit iemand gekeken of van wie nooit iemand gedacht had, verloofd was .met dien man, die als een der begeerlijkste partijen van de stad beschouwd werd. Hoewel in vele opzichten de discretie zelve, praatté Castle met iedereen, die luisteren wilde, ên ik 'twijr felde er geen oogennlik aam of de achtduizend, pond van Don warön verdubbeld, voor het nieuws ervan het einde van olnze straat bereikt had. Wij voelden ons dan ook hoogst gewichtig, toeln wij, dien avond de stad doorliepen. Ik liep tusschen 'Don dn het meisje, in en zij. waren beiden zóó Ongewoon stil, dat ik mij' onaan- genaam-bewust werd, dat mijn tegenwoordigheid daar van de oorzaak was, waarom ik, toen Ve bij dein bodht kwamen, die naar het buis van den ouden Jaridine leidde, voorstelde, dat ik naar hem toe zou gaan en zij samen verder wandelen en mij dan aan halen komen zouden. „We zullen met u meegaan, niet waar Don?" eeide zij vleiend. Hij stemde dadelijk toe. „Hij weet nog niet, dat ik weg moet, wel?" Dus gingen we allen' naar den ouden Jardine en hij wilde met alle geweld) een flasch champagne Niedorp te willen» nemen. Vroeger, tot 1 Januari 1920, was het kantoor te NieuWe Niedorp van» 8 uur 's mor gens tot half 8 uur, we mogen welzeggen 8 uur 's avonds open, zegt voorzitter. Daarna kwam het aan het Rijk en gold de 8-urige werkdag en is het kantoor 8 uur daags open. en zijn de uren van openstelling dus merkelijk ingekrompen. De Nieuwe Niedorper» wilden er gaarne een uurtje aan zien toegevoegd. Dat moet echter geld kosten,•daarover handelt dan ook dit adres. Vijftig procent der kos ten nemen belanghebbenden voor hunne rekening en als nu de gemeente Oude -Niedorp een evenredig bedrag bijdraagt, berekend naar het aantal aanslui tingen, Medewerking wordt nu gevraagd, opdat de gemeente Oude Niedorp bijdrage toezegt. Voorzitter zegt, het met IB. en W. te hebben be handeld. Hiet doel is, openstelling ^an .voorm. 810 uur/ voorm. 11nam. 1 uur, nam. 23% uur en 51Y% uur. Nu is het van 812, 2—en 51% uur. Voorzitter wijst er op dat juist de tegenwoordige openstelling van 8 uur voorm. tot 12 uur 's middags voor ons wan veel belang is. De nieuwe regeling zou voor ons niet zoo goed zijn dan de toestaande. B. en W. zijn dan ook tegen de nieuwe regeling, waartoij van 10 tot 11 uur voorm. het kantoor niet open zou zijn... Dan zou de telefoon hier voor het raadhuis hier niet veel waarde meer insluiten. De heer F. C. Jong heeft over deze zaak een schrijven gezonden, met mededeeling dat hij de f5 meerdere kosten die er dan door hem zouden zijn te betalen, niet op zich wenscht te nemen hoven de f126, die hij nu 's jaars er a.1 voor uitgeeft. Voor het raadhuis moet natuur lijk ook betaald worden en als de gemeente dan ook de f 5 idie Jong niet bijdraagt, voor hare rekening neemt. Het wordt al met al nogal wat bezwaarlijk. De heer Pluister: Dan moest het maar blijven zooals het was. Maar dat zal zoo niet gaan. De heer Over: Neen, de 10-urige werkdag is ver vallen, De heer Tromp: Er zijn hier weinig bedrijven die met de telefoon uitstel hebben. Voorzitter: Neen. Maar dat van 1011 uur gesloten zijn vinden B. en W. een bezwaar. De heer OVer: Ja, in het middaguur, 12—1 uur, zou bij de wijziging dan het kantoor wel open zijn, maar dan is 't middag, dat is een stil uur. Voorzitter: Wij zouden er last van hebben als het geregeld wiordt zooals bet adres aangeeft. De heer Tromp: En de aansluitingen hier, 't is niets van beteekends. Voorzitter: Zullen we berichten dat we in vol band met de booge kosten' naar verhouding der weinige bedrijven hier vinden, dat het niet op onzen weg ligt om ons met het adires te vereenigen. Algemeen .vindt men dit goed. Voorzitter zelgt dat het niet lang meer zal duren of in onze gemeente, in 't Verlaat, zal een telefoon kantoor komen. De kostentoerekening is al in be werking ,pf reeds klaar. Van Ged» Staten is een schrijven ingekomen over een circulaire van den Min, van Binnenl. Zaken, no pens oprichting eener politieschool te Hilversum. B. en Wi. zien er het nut niet van in eti stelliefn. voor het voor kennisgeving aan te nemen. Goedgevonden, Is aan de orde regeling toelating van schoolkinderen uit do W>ester_Moerbeek, onder Oude Niedorp» op de school in de Ooster_Mo»erbeek, binder Nieuwe Niedorp, zooals die door de Dag. Bost. dier beide gemeenten is besloten, en thans ter goedkeuring aan den raad van O. Niedorp wordt voorgelegd. Na voorlezing keurt de raad algemeen de regeling goed, die tot 1 Januari loopt en, zonder opzegging (telkens voor een jaar) zal bliiven doorloopen. De heer Over merkt nog opZi] eischen, f 15, en de kinderen van hen uit Nieuwe Niedorp hejbben hier in onze school toegang voor f 10 's jaare. Dat is toch niet evenredig. Voorzitter: Het plan van B. en W, is, om voor die donderen uit N. Niedorp, die hier school gaan, voortaan inplaals van f 10, dan f 15 per jaar school geld te verlangen. De heer Over: Ja, dan vind ik het gelijk. De raad kan zich ook hiermede vereenigen. Volgt af- en overschrijving dienst 1919, in ontvangst en uitgaaf tot een totaal van f 2306.92. Nadat door voorzitter de voornaamste posten zijn voorgelezen^ volgt goedkeuring der voorgestelde af- en overschrij vingen. Mede bede wórdt goedgevonden, in totaal voor diverse zaken f 99.17 Va uit den post onvoorziene uitgaven te betalen. Daarna wordt goedgekeurd een suppLetoire begro»o- ting, dienst 1919. 6luitende in ontvangst eu uitgaaf op f 10758.24. Voorzitter: En dan is het mij een genoegen, te kunnen zeggen: Dan is het administratief niet inoo. dig, een geldleening aan .te gaan. En zal onze ge meente wei een der zeer weinigén zijn, waar één leening niet 'noodig is. Aan de orde is, de legger der wegen. Voor dat dit onderwerp wordt afgehandeld, deelt voorz. nog mede. (kt de heer D. Tromp ontslag heeft aangevraagd als correspondent voor de arbeidsbemiddeling. Het spijt spreker, maar nu is bet noodig een opvolger te be noemen. Er is f 5 per jaar salaris aan verbonden. Maar er is niet veel werk aan. Bil stemming wordt de heer J. H. Schiebroek (die (klerk is bij de den heer F. C. Jong) met algem. stemmen benoemd. Hij zal bericht ontvangen en voor zitter spreekt de hoo puit, dat de benoemde de functie zal aanvaarden. Waar vaststelling van den legger der wegen aan de orde is, wil voorzitter eerst eenige toelichting daaromtrent geven. Indertijd stond die wipbrug over de ringsloot nabij Zijdewind in onderhoud ten name van de Bann»e Harenkarspel. Nu stellen Ged. Staten aan den raad voor, onderhoud wipbrug, alsmede van een gedeelte weg aldaar en van de hekkén bij dén Slootgaardpolder onder te brengen. Daaraan gaat ech ter een voorspel vooraf. Vroeger is de wipbrug tusschen de wed. C. Hille en, 't spoor door den _polder Sloot- fiard onderhouden. De Banne Oude Niedorp droeg 25 's jaars bij. Voor onderhoud van den weg naar die brug aan S. Stam's woning toe (waar de pomp in de Molensloot de afscheiding der gemeenten aan geeft) gaf de Banne eveneens f 25 jaarUjksche bij drage. De Slootgaardpolder meende, er niet meer aan te behoeven te doen. En deed er niet méér aan. De toestand werd slecht Gevaarlijk later. Ten slotte ben ïk zelve erover naar Zijne Ex, oellentie den Commissaris der Koningin geweest Die adviseerde mij, te trachten om het onderhoud voor gezamenlijke rekening van Banne .Harenkarspel, pol der Slootgaard, Banne O. Niedorp en gemeente Oude Niedorp te nemen. Niet het op een dier collegs, maar op alle vier "tezamen te laten drukken. Door mij is een vergadering daarover bijeengeroepen én warén daar de heer Over als voorzitter Banne O. Niedorp! de heer Bakker als Dijkgraaf van den Siootgaardpol- der, de heer Burger, voorzitter Banne Harenkarspel, en ik als vertegenwoordiger der gemeente O. Niédorp. Maar tot jnijn spijt kwamen we niet overeen. Er is mij al gezegd, dat ik »er te veel aan getild neb. Maar het is mij gebleken, dat het idéé om eene klacht in te dienen, niet door die menschen, dié teekenden, zelve dadelijk werd afgeworpen, maar hét blijkt mij tot mijn spijt, dat de Dijkgraaf van den slootgaardpolder bij 3 van die 4 géweest was om te laten teekenen, Beter is het,, vind ik, als zooiets het daglicht kan zien... Maar de Slootgaardpolder wilde dan van het on derhoud af. De heer Burger heeft op de vergadering den Dijkgraaf van» den Slootgaartdpolder nog met nadruk aangeraden zijne Ingelanden bij elkaar te roepen tot overleg. Uk heb den» Commissaris der Koningin» medege deeld», d»at ik niet de noodige meidewerking tot het gemeenschappelijk »d»ragen van he»t onderhoud .zooals Z.iExc. had geadviseerd! kon verkrijgen. En toen moest maar uitspraak door Ged. Staten vol- 1 gen. En Ged. Staten deden uitspraak en wel onder houd brug, hete, weg en bermen alles aan den Slootgaardpolder te doen komen. Veel formaliteiten wiaren noodig: ter visie lig ging, opname in 'Provinciale bladen en Staatscou rant en zooal meer. Van den beer P. D. M. Scholten, als belangheb bende en als vertegenwoordiger van het R.-K. Wees huis te Amsterdam in deze, is een schrijven inge komen, er op wijzende tiat het onderhoud van die brug, enz., al jaren bij den Slootgaardpolder berust Deze wil zich daaraan onttrekken. Verval is het ge volg. De schipperij heeft daarvan nu al last. Het rijtuigverkeer en ook de voetgangers, eniz., zullen spoedig last er van krijgen. Adressant geeft in over weging te trachten met den Slootgaardpolder te overleggen tot gezamenlijk dragen van het onder houd. Nog een andere reclame is 'ingekomen van den heer F..-C. Jong, als vertegenwoordiger van den heer C. Trompetter. Kennis genomen hebbende van het ontwerp legger derwegen, heeft adressant bezwo- ren. In dat ontwerp' wordt het onderhoud aan dén S'lootgaardpolder toegewezen, maar adressant acht de gemeente Oude Niedorp hier wel degelijk de be langhebbende, de andere corporatiën: meer medebe langhebbenden. De leuze: Macht boven Recht, lijkt adressant onbillijk en bij Democratische en bij Christelijke beginselen ongepast. Het beste zal zijn pondspondsgewijze bijdrage in het onderhoud door de betrokken corporatiën. Nog is ingekomen eén adres met 25 onderteeke naren, deelt uit Harenkarspel en ook uit Heerhugo- waard en Oude Niedorp, Zij vinden de brug, enz., voor den Slootgaardpolder van weinig belang. Banna Oude Niedorp en gemeente Oude Niedorp hebben ar meer belang bij. Adressanten vragen het onderhoud daar onder te brengen waar het hoort en hen, die de lusten hebben ook de lasten te doen dragen. Voorzitter deelt mede, dat deze bezwaarschrift©» ©enigen tijd ter visie hebben gelegen. Twee bezwaar schriften zijn er weer tegen ingekomen. «Het eene van de Banne Ou»de Niedorp, lEr wordt er daarin op ge wezen dat door de Banne Oude Niedorp vanaf 1885 f 25 per j»aar subsidie is gegeven aan den Slootgaard- polder voor onderhoud brug en vanaf 1907 f25 sub sidie voor onderhoud weg enz. Den 10 Augustus 1907 heeft Slootgaardpolder ge schreven, dat goed» te, vinden. Adressante vertrouwt, dal regeling als door Gedi. Staten in d»eze is aangegeven, zal plaats vinden. Het tweede bezwaarschrift is van de gemeente Oude Niedorp, die opkomt tegen de meening als zou het onderhoud» te zwaar drukken op den Slootgaard- polder, en voorts haar standpunt in deze ook nader uiteenzet, met vermelding dat medewerking tot ra- open trekken. „Fijn spul, wat?" zeide hij met een'blik naar mij. „Niets van bet bocht, dat tegenwoordig het publiek voorgezet wordt. En ik durtf zeggen, dat ik verstand heb van goede .Champagne". Zoo dronken we op 'Don's gezondheid en van Joy en van Mr. Jardine en den ondergang van Duitsch- land en de oude Jardine zeide, dat hij twintig jaar jonger wiou zijn om met Don mee te kunnen gaan; en toen wendde hij zich tot hem en hief zijn glas nog maals o»pu „Op je geluk en je veilige thuiskomst", zeide hij. Dat maakte ons een oogentolik ernstig totdat Joy de stilte verbrak door te zeggen: „Niemand heeft nog op de gezondheid van Mr. Buchenan gedronken", „Ik zou niet willen", begon ik vlug:, maar Don viel me onmiddellijk in de rede. „Op den besten man van de heele wereld", zeide hij met ©en liefderijken blik op mij. „Een lang en gelukkig leven, sir, en alles wat u maar wem schen kunt!" „Alles wat u maar wenschen kunt", herhaalde Joy en haar blik ontmoette den mijne over den rand van het glas, dat zij aan haar lippen bracht. Ik keek vlug eien anderen kant uit „Kom ongedeerd terug, dan zal ik alles hebben wat ik wenschen kan»", zeide ik tegen Don; en dan werden we, nu er geën champagne meer was, wat kalmer en praatten we over gewone onderwerpen. En de oude Jardine drong er bij ons op aan, d»at we zouden blijven soupeeren, zoodat het al don ker werd, toen. we eindelijk weggingen, Dk>n stak zijn arm door dien van Joy en er lag iets droevigs Op» zijn gezicht, vond ik, toen hij van den ouden Jardine afscheid nam. „Nou nogmaals het beste, jongen", zeide de oude, terwijl hij zijn hand hartelijk drukte, „voor he,t ge val ik je niet meer zie. Waarachtig, ik wou, dat ik twintig jaar jonger was, dan ging ik met je mee". „Een beste kerel, die Jardine", zeide Don, toon we weggingen. „Ja", stemde Joy toe. Zij liep nu tusschen ons in en haar gezicht stond ook ernstig, dacht ik, maar misschien was dat ook een gevolg van de scheme ring. Niemand vindt een afscheid prettig, zelfs wan neer degene, die weggaat, geen gevaar gaat loopen, en de tijd schoot nu zoo op - nog twee dagen slechts en dan zooals Joy tegen mij gezegd had op diem eersten, gedenkwaardigen middag .Jedere» keer, dat we hooren, dat onze vliegeniers iets meer dan gewoons hebben gedaan, denken we, dat de gene, dien wij kennen, dat alles doet iederen. keer, dat we hooren, dat ©en van onze mannén vermist is De gedachte trof mij, zooals vroeger haar waarden mij getroffen hadden, en» ik keek Don aan. Zoo'n verschrikkelijke opoffering! Zoo'n vreese- lijke verspilling van het jonge leven! Het beste en edelste bloed in de wereld werd opgeofferd aan de eerzucht en aan de dierlijkheid van den mensoh! Ofschoon de oorlog nu al drie jaar Europa ver- W'oest had1, besefte ik nu eerst, nu Don weg moest, al het afschuwelijke en wreed© ervan; besefte ik nu eerst, dat ik bang zijn zou voor iederen klop op de deur, voor ieder overgaan van de 'bel, besefte ik nu eerst, dat ik geroepen werd mijn deel op mij te nemen van de lasit, die anderen al zoo lang zon der te klagen gedragen hadden. Ik keek weer naar het meisje, dat zwijgend tusscheöi ons in liep; haar hoofd was ©eu beetje gebogen en zij glimlachte slechts flauwtjes, toen Don naar vroeg of zii moe was. Zij had miji gezegd, dat zij hem) niet lief had [4 Ik vroeg mij af of zij begon te beseffen, dat zij hem per slot van rekenilng toch liefhad. Bij het hok nam ik afscheid van hén. Er brandde licht in het huis .ernaast" en er klonk iets angstigs in Joy's stem, toeln zij zeide: „Vader schijnt toch thuis gekomen te zijn." Ik wist, dat Mr. Augustus Lambert weggeweest was sedert den avond, dat hij »drolnken genoeg geweest was om zijn dochter te mishanidelén, en ik hoopte vurig, dat hij dien avond; geeh herhaling daarvan gevon zou. „Jij gaat toch zeker miejt Miss Lambert mee?" zei ik vrij angstig „Neen. Ik heb veel liever van (niet," antwoordde Joy vlug; „Als vader thuis is, zal hij moe en boos zijn neeln, heusch, ik heb het veel liever niet, Don." Er was iets zenuwachtig-smeekends iln haar stem en zij antwoordde biet toen ik haar goeden nacht wenschte en Inaar mijn huis ging. Het duurde lang vóór Don thuis kwam; éénmaal ging ik naar de deur om te kijkén of zij nog in den tuin waren, én tegen de donkere grijsheid van den hemel kon ik den omtrek 'vah Don's groote gestalte zien eri Inu en dan iets van het gesprek opvangen. Ik ging naar de studeerkamer terug. Nog twee da" gen slechts zij zou hem vreeselijk missen, ik wist Hert. zelfs al had zij hem niet werkehjk lief lam zij moest hem liefhebben.... Ik kon me nu zoo goed begrijpen wat een ma» bedoeld had/toen hij me over het afscheidnemern van zijn vrouw vertelde „H&t is gewoon iets duivelachtigs afschuw olijks ik kwam liever niet thuis dan dat ik dat Dog een maal moet meemaken»". En die man bad Bergen en Ypereni medegemaakt en zelfs geen schram opgeloop»en. Maar J»oy wias Don's vrouw niet Ik liep de studeerkamer op» en neer, trachtte niet aan hen te denken; per slot van rekenling waren zij er toch maar twee uit de vele duizenden, die een dergelijk afscheid hadiden moeten doormaken: maar deze twee waren van mij' tenminste Don was van» mij! en dat maakte het groote verschil. Wat izou zij doen, wanneer er niemand was om met haar uit te gaan en haar op te vroolijken; nie mand, die er zich om bekommerde wat er van haar terecht kfwam?" Zeker, ik wias er. Maar wat bete ©kende ik? ZIJ zou waarschijnlijk geen tijd rvOor mij hebben, als Don eenmaal weg was. I'k liep weer naar de open voordeur en keek nog even naar buiten; de groote silbouette was er nog, en toen ik mij omkeerde, boorde ik Don zeggen: „En zal je me altijd liefhebben altijd? Beloof me dat je me nooit vergeten zult beloof het me!" I'k voelde me een geméenen luistervink, toen ik terugliep, maar zijn woorden lieten mij niet los. Had zij gezegd, diat zij hem altijd liefhebtoenn zou? Had zij beloofd: dat zij hem nooit zou vergeten? Nooit duurde zoo heel lang. Don kwam gauw daarop binnen; hij floot kunst matig vroolijik, wat mij volstrekt niet ontging. ,Jk ben gisteren naar Llampson geweest", zeide hij verlegen, terwijl hij op zijn oude, schooljongensach tige manier zijn hoofd om de deur stak. „En ik hefb hem een testament laten maken". „Zoo", zeide i'k. „Ik heb alles aan Joy vermaakt, behalve be halve éen paar duizend, di»e die ik hoop, dat u zal aannemen, sir". Hij (hield ©ven op en voegde er dan aan toe: „Voor het géval me iets overkomt, na tuurlijk!" „Er zal je niets oveiteomen. Je zult gezond en wel terugkomen, als God' het wil maar ik dank Je in ieder geval hartelijk, jongen!" Don gaf ©en zucht van verlichting en kwam La de kamer. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1