NIEUWE ABONNE'S GRATIS. eenige Dame;- en Heeren-taelen, aardapptefden, Veiiigheids^Scheejrapperaaf Plaatselijk Nieuws. Bekendmakingen. Marktberichten Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Tweede Kamer. Brieven uit Engeland. reclame. Magazijn YOÜfcSLICHTi, BALDADIGHEID DER JEUGD. De burgemeester van Vlissingen heeft met het oog ,op de toenemende baldadigheid der jeugd jic hulp inge roepen vooral van ouders en onderwijzers, om een eind te maken aan de ruwheid en ongepastheid der jeugd. NEDERLAND EN BELGIë. Uit Londen, 16 Juni. In het Lagerhuis vroeg Deyle, welke stappen het ministerie van Buitenland- sche Zaken doet ten aanzien van het langdurige ge schil tusschen Nederland en België over ae Schelde enMaastricht. In zijn geschreven antwoord verklaart Harmsworth, dat de Britsche regeering met de betrokken Regceringen in verbinding is gelreden over stappen, welke mogelijker wijze zijn te doen ten einde een spoedige hervatting van de onderhandelingen tusschen België en Nederland over de herziening van de verdragen van 1839 te bewerk stelligen. vleESchvergiftiging. De heer Schoorl op de Laan alhier had een ziek paard dat hij aan den heer J. Zwaag van 't Buurtje verkocht. Hel dier werd in het land den hals. afge sneden en naar de slagerij van Deu-tekom alhieir ver voerd en daar verder geslacht. De veearts, de heer P. de Boer, werd geroepen, deze keurde het vleesch voor consumptie goed. Het grootste deel werd in Schagen rondgevent en een ander deel ging naar de Zijpe en werd daar uitge vent. Bij verschillende personen, die van dit. vleesch ge geten hadden, deden zich weldra zeer ernstige ver. schljnselen van ver.giftigi.ng voor. Tal van personen, het waren er gisteravond reeds bijna 70, hadden de hulp van den dokter ingeroepen, en van enkelen was de toestand zielfs zeer zorgwekkend. De menschen waren ontzettend benauwd en gevoelden zich heel erg ziek. liet was in menig huishouden een ware paniek. Ook in de Zijpe zijn verschillende personen ongesteld geworden, aan het Buurtje vooral. Wij hebben ons orn inlichtingen gewend tot den heer P. de Boer, die het vleesch gekeurd had en deze verklaarde dat de bout tip-top dn orde was en diat hij zonder aarzeling het vleesch had goedgekeurd. 'Het paard had geleden, aan een gezwel in de darmen en was levend de.n hals afgesneden. Volgens verklaring van den heer ifchoorl heeft het paard geen medicij nen ini gehad,, terwijl de hr. Deutekom, de slager, ons de verzekering gaf dat door hém geen ander dan het goedgekeurde vleesch was verkocht. Door de politie en der geneesheer is vleesch in be slag genomen en ter onderzoek opgezonden. Wij hopen van harte dat 't voor de verschillen do pa tiënten goed mag afkomen, terwijl op een grondig onderzoek door autoriteiten met klem wordt aange drongen. Wat hier gebeurd is, is van- zoo'n ernstigen aard, dlat volkomen opheldering .noodig is. Vergadering van den Raad der gemeente Schagen op Dinsdag 22 Juni 1920, des voormiddags hali'tien. Punten van behandeling 1. Voorstel tot wijziging der begrooting '1920. 2. Vaststelling kohier H.O. 3. Voorstel tot het aangaan van een geldleening. Schagen, 16 Juni 1920. De Burgemeester, J. CORNELISSEN. DRANKWET. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen brengen ter openbare kennis, dat op 15 Juni 1920 bij hen is ingekomea-^^een verzoekschrift van P. C. J. de Geus, van beroep melkslijtër, wonende te Schagen, om verlof voor den verkoop, van alcoholvrijen drank in de navolgende localiteit :"vh^t voor-benedenlokaal van het perceel, kadastraal beken# 'gejneente Schagen, sectie C, no. 1270, 'plaatselijk gemerkP-Q. 45b, en gelegen aan de Landbouwdwarsstraaf aldaar. Binnen twee weken na pe dagteekem$Tge-*dezer be kendmaking kan een iedew tegen het verleenen van dit verlof schriftelijk bezw^en bij Burgemeester en Wethouders inbrengen. Schagen, 16 Juni 1920. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, J. CORNELISSEN. De -Secretaris, ROGGEVEEN. SCHAGEN, 17 Juni. 4 Paarden f 300 a 400, 34 geldekoeien, mag. f 350 a 600, 30 idem, vette f 500 a ,825. 20 kalfkoeien f 500 a 700, 62 nucht. kalveren f 20 a 40, 165 vette schapen f 60 a 75, 20 overhouders f 68 a 76, 221 lammeren f 30 a 42, 8 varkens, mag. f 120, 24 idem, vette p. Kg. f 1.60 a 1.80, 46 biggen f 40 a 60, 47 konijnen f 0.25 a 1.50, 100 kippen f 2.50 a 4, 243 Kg. boter f 2.20 a 2.60, 4885 kipcieren f 12 a 13, 1317 eend eieren f 11.50. NOORDERMARKTBOND. Noo dscharwonde. 16 Juni. Schotsche muizen f 10.10 a 12.80, drie lingen f 5.30 a f 9.20, kleine f 1.30 a 1.50 per 100 K.G., uien f 4.60 per 100 bos, bloemkool f 10.10 a 14.40, 2e soort f 3.10 per 100 stuks. I.ANGEDIJKER GROENTEVEILING. BrOek op L. 16 Juni. Wortelen f 5.50 a 9.80 per 100 bos, Schot- sche muizen f9 a 14.90, schoolmeesters f 13.10 -a 14.30, drielingen f3.70 a 8.10, kleine f 1.20 a 1.50 per 100 K.G., Aanvoer 37335 bos wortelen, 177785 K.G. aardap pelen. MtEDEMBLIK, 16 Juni. Aardappelen: Groote muizen f2.15 a 2.35, kleine muizen fT.lQ a,1.25 per 25 K.G. ZONDAG, 20 Juni. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voonn. 10 uur, Ds. de Graaff. Wienngerwaard, voorm. 10 uur, Ds. v. Loon. Kolhorn, nam. 2 uur. Ds .v. ooon. Barsingerhorn, geen dienst. Julianadorp, nam. 8 uur, Ds. v. GrieÜiuijsen. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Ds. Tinholt. Nieuwe Niedorp, geen dienst. Veenliuizen, voorm. 10 uur, Qs. Barnouw. Oude Niedorp, geeh dienst. Den Oever, voorm. 10 uur, Ds. de Vries. Heerhugowaaïd, geen dienst, wegens vac. C.allantsoog, voorm halfcl.f, 'Ds. France. Pelten, gocn dienst. St. Maartensbrug, geen dienst. Burgerbrug, voorm. 10 uur, Ds. v. Gricthuijsen. Schagerbrug, nam. halftwee, Ds. Tinholt. Oudesluis, geen dienst. Oudkarspel, voorm. halftien, Ds. de Leeuw. Warm'enhuizen, voorm. 10 uur, Ds. Oterdoom. Hippolytushoef, voorm. halfelf, Ds. Bax,. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Nijenhuis Ockhuijsen. DOOPSGEZ. GEMEENTE te: Stroe, voorm. halfelf, Ds. Leendertz. Nieuwe Niedorp., voorm. 10 uur, Ds. Haars. Burgcrvlotbrug, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. v. d. Veen. EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 10 uür, Ds. Boeke. Nam. 7 uur, Evangelisatie-avond. Verschillende sprekers. Breezand, voorm. 10 uur, de 'heer Boon. voor de Schager Courant ontvangen de nummers die nog vóór 1 Juli a.s. verschijnen DREIGENDE STAKING IN HET BEZETTE GE BIED. Uit. Berlijn, 16 Juni. De Franschen hebben in het bezette gebied tal van socialistische leiders, af komstig uit Ludwigshafein, Mainz en Wiesbaden, zon der opgaaf van -redenen gevangen genomen. Arbeidsvèrgadéringen in Ludwigshafen hebben de vrijlating, der 'leiders voor Vrijdag geëischt onder bedreiging met een algemeens staking in het be zette gebied, als aan den eisch geen gevolg wordt gegeven. AARDBEVING TE ANCONA. Uit Ancona, 15 Juni. Hedenmiddag heeft er een he vige aardbeving plaats gehad, dde vijf seconden duurde. Er vielen geen slachtoffers te betreuren. CARUSO. De groote zanger bevindt zich blijkbaar wel in het hoekje, waar de slagen vallen. Onlangs werd uit zijn villa te Easthampton voor een waarde van 500.UÖO dollar aan juweelön gestolendaarop werden bedekte bedreigingen geuit, dat inen zijn dochter zou ontvoe ren- Zondag ontplofte er een bom in den schouwburg te Havana, waar hij optrad. En thans, meldt „Radio" dat uit den kelder van Garuso kostbare whisky, zeld zame wijnen en cognac gestolen zijn. PERZISCHE TAPIJTEN. Een groote Londensche firma heeft, naar een der Londensche bladen meldt, voor 500..00U po*nd de groote tapijtweverijen te Tabriz gekocht, die voor den oorlog door Duitsehers geëxploiteerd werden. De nieuwe eige naars zullen er 3DÖ0U menschen aan het werk hebben. Ongeveer 1000 Engelsche werklieden zullen, zoo spoedig mogelijk daarheen uitgezonden worden. Vermoedelijk zullen een -spoorweg- en stoombootdienst naar de fa briek worden geëxploiteerd, terwijl de kameelen die vroe- eger wérden gebruikt, door auto-vrachtwagens worden vervangen. Het heet dat het ministerie van buiten- landsche zaken te Londen voortdurende bescherming heeft beloofd voor deze industrie. DE INBREKER IN HET BAD. De goe-gemeente le Orpington is danig verontrust over een reeks brutale inbraken, waarvan het maar niet gelukt den dader in handen te krijgen. Dezer da gen verschafte hij zich 's morgens vroeg toegang tot een huis, alleen bewoond door een dame met een gezelschapsjuffrouw. Met behulp van een ladder kwam nij aan den achterkant binnen en na zich te goed te hebben gedaan aan brood, visch in blik, zuurtjes en sandwiches met ham, en kwast, nam hij sinaasappelen, bananen en perziken mee naar de kamer, waar de ge zelschapsjuffrouw sliep, gebruikte er zijn dessert en liet de schillen op de toilettafel liggen, nadat hij zijn slag had geslagen en geld en kleereq. had meegenomen. Duar- o pbezocht hij alle andere kamers en haalde alles over hoop zonder de bewoonsters wakker te maken. Ten slotte ging hij naar den salon, maakte het zich gemakkelijk met een overvloed van kussens op een Chesterfield sofa, las een boek met gedichten, van Scott en ging vervolgens zijn toilet maken in de bad kamer. Hij kwam er *5 morgens om zes uur uit; de gezelschapsjuffrouw ontmoette hem en vroeg hem wat hij uitvoerde en of hij iets had weggenomen. „Niets", antwoordde hij. „Ga dan maar weg", antwoordde de juffrouw, Hij gnig en sedert heeft men hem niet meer gezien. EEN INTERPELLATIE OVER RUSLAND BIJ EEN BRUILOFT. Zaterdag was de Engelsche premier, de heer Lloyd George, "aanwezig bij een bruiloft te Oxshott, maar zelfs bij aeze feestelijke gelegenheid lieten de regéérings- beslommeringen hem niet met rust. Toen hij bij de kerk kwam, waar het huwelijk zou worden '"voltrokken, zeide iemand uil het publiek tegen hem, op eerbie digen toon: „De handen weg van Rusland, als 't u blieft mijnheer Lloyd George." „Bemoei u met uw eigen zaken," antwoordde Lloyd George. Maar de ander gaf het niet op en toen het jonge paar de kerk verliet, zei hij tegen den premier „Hef als 't u blieft de blokkade op., mijnheer Lloyd George." Een politieagent verwijderde den interpellant op on zachte wijze. De zaak kwam voor den politierechter in den vorm van een aanklacht wegens mishandeling tegen den po litieman en daar verklaarde de pleitbezorger der sovjet republiek, dat het zoo jnoeilijk was om menschen als Lloyd George te pakken te krijgen en dat hij meende als burger hqt grondwettige recht te hebben deze woor den tot den premier te richten. LUCHTDIENST. De Duitsche draadlooze dienst meldt, dat een Ame- ^kaansche maatschappij voor 700000 dollar bestellin gen deed bij de Zeppelinwerf voor den bouw van lucht schepen voor een luehtdienst New-YorkLonden—Ber lijn. EEN NONNEN-RAAD. Uit Praag wordt aan de Berliner Zeitung am Mittag geseind ,dat de nonnen uit het klooster der barm hartige zusters te Praag een nonnenraad hebben, gevormd. Deze raad wil eerst en vooral van den aartsbisschop gedaan krijgen, dat de gevreesde bestuurster van het klooster wordt afgezet. ENGELAND ZENDT LEVENSMIDDELEN NAAR DUITSCHLAND. Uit Berlijn, 16 Juni. Te Londen hebben onder handelingen plaats getiad tusschen den vertegenwoor diger van het Duitsche Rijksministerie voor voedselvoor ziening en dc Engelsche autoriteiten over de voedselvoor ziening van Duilschland. Het voorloopige resultaat van de besprekingen is, dat Engeland 9400 ton tarwemeel aan Duitschland zal le veren tegen betaling in baar geld. Verder heeft Engeland aangeboden, om bevroren schapenvlecsch uit Australië en spek te leveren eveneens tegen betaling in baar geld. EEN GRAPJE. Toen ik vannacht van de kegelclub thuis kwam, kon ik het sleutelgat niet vinden. Was het donker? Nee, p.ils. IN- EN UITVAL VAN HET HDBLD. „Men kan zich .eenig denkbeeld vormen van de hitte, die verleden week in dit land heerschte, uit het onomstootelijk vastgestelde feit, dat men verschillende metselaars zich het bezweete gelaat heeft zien afwisschen ia hun eigen tijd." TEGEN DE DURE KLEEREN. De journalisten te Nice voortreffelijke menschen -- maken reclame voor een goedkooper kleederdracht dan de peperdure pakken, die blijkbaar ook te Nice boven het „draagvermogen" der dagbladschrijvers gaan. Twaalf redacteurs van ae Eclaireur de Nice zijmZater- daag begonnen het blauw linnen pak, kiel en broek, te dragen en Zondag is er voor de nieuwe dracht een „groolsche" betooging geweest, die het blad georgani seerd had. Vijftien honderd menschen zijn er in het nieuwe en voordeelige costuum verschenen. Tal van bekende menschen op het gebied >van letteren, kunst en sport, waren in de blauwe kiei verschenen, het gemeen telijke muziekkorps blies er lustig op los en natuurlijk zijn er films voor de bioscoop gemaakt EEN DRAADLOOS CONCERT. Eergisteravond heeft de zangeres Melba een con cert gegeven voor een gehoor, dat over een groot dee'l van Europa verspreid was. Dit wonder werd ver richt door de draadlooze telefoon. De 'zangeres gaf haar concert op uitnoodlging van de „Daily Mail", in het station v'an de Marooni-maatschappij te Ghelmsford. De zaak 'was zoo geregeld, dat de tril lingen, door haar stem veroorzaakt uitgezonden wer den op een golflengte vian 2800 'Meter; haar liederen werden opgevangen niet alleen door amateurs, die behoorlijk gestemde draadlooze toestellen hadden, in Engeland, maar ook althans dit werd verwacht door schepen op zee en in de hoofdsteden Darijs, Rome, Warschau, Madrid, Berlijn, Stockholm en Ghaistiania. Te Londen was het. concert buitengewoon 'duidelijk te hooren. Eerst zong Madame Melba „Home sweet home", daarna, in het Fransch, Bemberg's „Nymphes et Sylvains" en vervolgens, in het Itaïiaansch, het „Addio" uit „La Bohème". Alsof het gehoor in vele landen om een bisnummer had gevraagd, zong de kunstenares Bemberg's „Chant Veuitren" en herhaal de zij „Nymphes et Syilvains". En tenslotte zong de prima-donna het eerste vers van het Engelsche volkslied. EEN NIEUWE BELASTING. De stad Saarbrucken heeft een overnachtingsbe- lasting ingevoerd. Ieder die zich voor kOrter dan 3 weken in die stad ophoudt, moet, onverschillig of hij in een hotel of bij particuieren logeert, een be lasting betalen van minstens 60 Pf. per nacht, welke belasting stijgt, naarmate het logies duurder is. Wij kregen vandaag h>et vervolg over artikel 4 en het amendement Dresselhuijs daarop ingediend. De heer Beumers kwam met een verduidelijkend amen dement,, dat de minister overnam, waardoor diegene straffeloos werd. van w.ien zou blijken „'dat zijn oog merk alleen gericht is op het voorbereiden of be vorderen' van staatkundige veranderingen in alge- meenen zfin". Het amendement-Dresselhuijs kon daar door vervallen en het gewijzigde artikel werd aan genomen met 55 stegen 23; die van de socialisten en communisten, de vrijzinnig-democraten, den Unie- liberaal Dito en den christen-sociaal Van de Laar. Het volgende artikel betreffende verstandhou ding met buitenlandsche personen of lichamen ter voorbereiding van revolutie werd ook weer, van socialistische, communistische en vrijzinnig-demacra- tische zijde bestreden. Ook 'dit artikel ging «er na eenig debat door. Eindelijk werd; nog eenige discussie gevoerd over het. anti.-opruiingsartikel naar aanleiding van de uitdrukkingen „openbare orde" en „openbaar gezag". Door overneming van een gewijzigd amendement- Dresselhuijs kwam er 'ten slotte te staan „openbaar gezag". Tenslotte werd het gansche wetsvoorstel aange nomen met 52 tegen 4 stemmen. Alle communisten waren weg, van de soci'aal-democraten was alleen de lieer Hermians nog aanwezig, die met de Vrijz.- Dem. Teenstra en Marchant en de christen-sociaal Van de Laar de 4 tegenstemmers vórmden. Amsterdam, 12 Juni 1920. De lEngelschen zijn nu eenmaal bekend als een volk, dat met de aardrijkskunde op zeer gespannen voet leeft. Gelukkig maar voor ze! Ze behoeven op dat punt dus geen naam op te houden. Niemand, die er zich over verwondert, wanneer een overigens ontwikkelde Brit een aardrijkskundige kennis blijkt te missen, die elke Hollandsche schooljongen bezit Maar wat zou de lEIngelsche schooljeugd moeten beginnen, wanneer men daar, aan de overzijde, de zaken eens net zoo aanpakte a.ls bij ons, en bijvoor beeld het Britsche wereldrijk ging behandelen op school, als tvij onze Oost. Arme jongens! Inplaats daarvan is men lal zeer tevreden, wanneer de leer gierige jeugd de 'verschillende deèlen van. het rijk bij naam, en uiterst tevreden, wanneer zij ze van ligging kent. Wie meer bijzonderheden over een be paald gede élte wil weten, pi Kt die- wel eens op uit boeken, of kranten, of tijdschriften'. Eenige jaren geleden, het was, meen ik in De cember 1916, heeft de Cornhill Magazine zijn lezers op de hoogte'gébracht van het leven van de inboor lingen dn Egypte. Elnkele bijzonderheden van dit artikel zijn, dunkt mij, de moeite van het vermel den wel waard. De boer, de landman in Egypte, is meestal beel slecht op de hoogte van zijn leeftijd. Ik bedoel in werkelijkheid, niet. zooals sommige dames bij ons. Eén jongmensch bijvoorbeeld, die zijn eerste snorre- haren met trots te voorschijn voelt komen wan neer hij omhoog strijkt tenminste zal dn volle ernst beweren veertig jaar te zijn; een, gebogen grijsaard schat zijn ouderdom op ongeveer dertig, als je 't hem den eenen dag, vraagt. Morgen legt hij er met genoegen honderd, op. Zoo'n oude 'Egyptenaar was een», wegens diefstal, voor den rechter gedaagd. Natuurlijk werd hem naar pijn leeftijd gevraagd: Precies kon' de ouwe hoer die niet vaststellen, maar hij had zoo'n. idee van ongeveer 112. De rechter liet toen nagaan, of hij wel eens meer gestraft was, maar zijn zondenre- gister bleek blanco te zijn, althans over de laatste honderd jaar. Wat te doen met zoo'n overgrootva der? Heb je kleinkinderen bij je inwonen, informeer de de rechter, om je op het rechte pad te houden? „O", klonk het antwoord van den honderd twaalf jarige, „er wórdt heel goed voor me gezorgd, ik woon hij moeder."' Inboorlingen, die zoo af en, toe karweitjes voor het leger verrichten, ontvaDgen daarvoor Voedsel als loon. De hoeveelheid ./voedsel hangt 'af van den leeftijd van dejn arbeider, zooveel voor kinderen, zooveel vioor jongens, en zooveel voor volwassenen. Een grijsharig Egyptisch sergeant kwam eens aan den kapitein vragen, om het rantsoen1 van een der werklieden te verboogen, van dat van een jongen tot dat van een volwassene. „Is hij boven de achttien?" vroeg de officier. „O jia, ik geloof haast van wel", antwoordde de sergeant, niet zonder aarzeling, ,,'t is mijn vader". Bevelen volgt de Egyptenaar op naar de letter. Een Engelschman was eens gestorven op een ver af gelegen post. Bericht van het overlijden kwam per telegraaf dn het Britsche hoofdkw.art.ier. Daar ken de men zijn mannetjes. Gevallen waren bekend, waarin men een zoogenaamde overledene een jaar of wat te vroeg, aan de aarde 'had toevertrouwd. Ge telegrafeerd werd daarom: „Overtuig u van wer- kelijkon dood vóór begrafenis". Een paar uur later kwam het antwoord: „Heb overtuigd met revolver". Een Egyptisch beambte in een afgelegeji station durfde nooit op te treden zonder 'instructies van hoogerhand. Eenmaal ontving de maatschappij het volgende telegram van dit voorzichtige jongmensch: „Chef wordt op het perron opgegeten door een leeuw. Zend instructies", 't Is te vreezen, dat de instructies, minst genomen voor den chef, iets te laat kwamen. Een ander telegram luidde: „Station aangevallen door leeuwen, tijgers, beren' en wolven". Hierop werd wijselijk niet terstond ingegaan. „Boodschap bespot telijk. Telegrafeer precies, wat je bedoelt", seinde men terug. Het antwoord: was kort en nederig: „Laat tijgers en 'beren weg". Time is /m'oney, is in Egypte teen onbekend spreekwoord. Men moet rekenen, do pyramiden werden' ook maar niet in een vloek en een zucht neergezet. De Egyptenaar, die immers toch niet weet hoe oud hij is, kijkt op geen maandje. Eens moist, wegens groote waterwerken, de scheepvaart op de rivier een vol jaar gestaakt worden. Lang van te voren werd dit alom bekend gemaakt, natuurlijk zonder gevolg. Schippers kwamen, zagen de versper ring, bleven wachten. 'Een, die twee maanden had gelegen, kwam van zijn schuit af, en ging naar den ingenieur. Wanneer hij door, zou kunnen varen, want hij was eenigszins gehaast. „Je zult nog zoo wat 10 maanden' moeten wachten, man". „Dónk .u, meneer. Kunt u me dan misschien een stuk touw leenen? Ik denk, dat ik de schuit dan- maar zoo lang vast zal leggen". Isolatie, ingeval van besmettelijke ziekten, werkt in Egypte' beter en zekerder dan ergens anders op de wereld. Althans, als zij altijd wordt toegepast als in het volgende geval. Een Engelsch beambte, die na moest gaan of de bevelen' tot isolatie wel zorg vuldig werden opgevolgd, kwam aan een dorp, waar hij sprak met, laat ik maar zeggen, den burge meester. „Ziektegevallen?" „Ja meneer, één, een meisje". /Geïsoleerd?" „Zeker meneer". „Hoe?" De burgervader lachte tevreden, en haalde zijn vinger over zijn keel. „Met een mes", verklaarde hij wel voldaan. Egypte heeft niet alleen inlandsche dieven', doch ook inlandsche rechters, die met groote wijsheid de rechtspraak uitoefenen. iBij zekere gelegenheid wer den twee mannen voorgebracht, wegens het dragen van vuurwapenen zonder verlof daartoe. Zij werden beboet, vijftig piasters de een, honderd de ander. „Maar waarom verschillend", vroeg een Engelsch man, die de rechtszitting had bijgewoond. „O, ziet u, het eene geweer was langer dan het andere". Wat te doen met een misdadiger, die zich niet wil laten ophangen? Die vraag bracht eens een Egyp tisch officier totaal in de war, waartoe de brandend heete zonnestralen ook nog een handje kwamen meehelpen. Een berucht roever was veroordeeld zijn leven te eindigen aan. de galg. De uitvoering van het bevel was opgedragen' aèn een Egyptisch officier met dito soldaten. Alles ging goed, in den beginne. De galg werd opgericht, het touw was in orde, de patiënt stond klaar.op een karretje, strop om den hals. Hadden ze nu zijn handen maar gebonden, dan was alles prachtig verloopen. Maar zie, toeh het karretje onder 's mans voeten vandaan werd getrokken,, greep hij een, twee, drie het touw vast, waaraan hij zich had behoor en te laten ophangen als een fatsoenlijke straatroover, en klom naar hoven. Daar ging hij op de dwarslat zitten. Goede raad was duur. Doodschieten mochtmiet, hangen moest hij. Steenen waren er niet. ^Naar vriendelijke, gemoedelijke woorden, om nu toch naar beneden te komen, omdat het daar beneden zoo heet was voor de dienaren der gerechtigheid, luisterde hij niet. Zelfs de verklaring van den officier, dat hij noodig naar huis moest om te gaan eten, kon hem niet van zijn stuk brengen: Dan de Ehg.elschman er bij' gehaald. „Naar be neden en vrij", besliste deze, en dit bleek een steekhoudend argument. In drie tellen was de dlenst- weigeraar op den beganen grond, waar hij zich, vol- igens het verhaal, na dien tijd verdienstelijk heeft I gemaakt als verkenner. Zoo'als .men ziet, kan de Engelschmau nog wel I aardrijkskunde leeren over zijn „Empire", ook na dat hij de school verlaten heeft. J dvertentïèn te koop aangeboden: zoo goed als nierfw^met nieuwe banden. Alle le^klas merken, bij P. VISSER, Smederij, Molenweg, Wieringerwaard. TE KOOP: 50-ponds lage prijs. J. DE St. Maarten. Stroet, Terstond geheel of gedeeRelijkNtyn vak verstaande, bij K. èlJLSMATSmid, Julianadorp. J Teneinde onze zaak overal bekendheid te geven, verzenden wij franco door het geheele land, tegen inzending van postwissel ad f 1.20, een prima Vernikkelde met reserve mesjes, verpakt in etui. Haast U van dit koopje gebruik te malTin» 159 le Oosterparkstraat 159 AMSTERDAM Tel. Interc. Z 7025.

Schager Courant | 1920 | | pagina 3