llitiiti Nieiïs- Mraiiilit- LnMlil Zaterdag 19 Juni 1920. 63«ï*r Jaa.r^an<ï. Mo. 6G37. EERSTE BLAD. Raad Harenkarspel. Reclames. NIK UK WALEN Binnenlandsch Nieuws. SCHAB Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiên zooveel mogelijk in het eerstultkomend nummer geplaatst. UlTGCVtKS: TRAPMAN CO.. SCHAGEN. POSTCHEQUE en 01R0DIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTKN TIËN van l tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. Medegedeeld wordt, dat de N.V. Sp Dorp N.scharwoude 3 Va pet. dividend zi dat net financieel verslag over 1919 voor Vergadering van den Raad op Donderdag 17 Juni 1920, nam. half vijf. Voorzitter de heer Jb. Burger, burgemeester, secre taris de heer J. Dam. Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Medegedeeld wordt, dat de verbetering aan de be graafplaats heeft plaats gehad, en naar tevredenheid is uitgevoerd, waarvoor de opzichter, de heer De Leeuw wel een wogrd van dank verdient, 50 Pramen grond te gen f 2.50 per praam zijn bijsckocht., Eveneens wordf medegedeeld, dat mej. Wester haar benoeming als onderwijzeres en de heer Nieman als onderwijzer hebben aangenomen en 1 Mei jl. in functie zijn getreden; dat het in gebruik nemen van het lokaal in het patronaatgebouw te Tuitjenhorn voor schoollo kaal door den districtsschoolopziener en Ged. Staten is goedgekeurd. Eveneens is van Gcd. Staten goedgekeurd terugont vangen de verordening op de regeling uitbetaling van hel onderSvijeznd personeel. Voorzitter deelt mee dat hij een conferentie heeft gehad met do drie Hoofden der Scholen, naar aanlei ding van een vraag door den heer Francis in de vo rige vergadering gedaan, betreffende dc verandering der schooltijden in verbana met den nieuwen tijd. Daar bij bleek, dat in het algemeen hieraan practi- sche bezwaren verbonden waren, zooals b.v. wanneer de school 's morgens een half uur eerder aanving of 4 mi .dagi een ha f uur later eindigde, er 's middags 3Va uur les zou worden gegeven, wat veel te lang ge acht wordt, en daardoor ook de lesrooster geheel uit zijn verband zou worden gerukt. Dan nog waren de ingezetenen van Waarland voor het overgroote deel tegen verandering der schooluren, in verbana mét den nieu wen tiid. De lieer Dekker is het wat het laatste betreft, niet eens met liet Hoofd der School. Voorzitter zegt, dat het Hoofd der School aan ver schillende ouders hiernaar heeft gevraagd, en zooals reeds gezegd is, voor het overgroote deel wcnsehteti dezen den toestand zooals hij is. de N.V. Spoorlijn Slation ;t. dividend zal uitkeeren en iag over 1919 voor de heeren ter inzage ligt. Verder is bericht ingekomen van de Vereeniging tot verpleging van Christelijke Krankzinnigen; dat elke ver pleging met f 100 verhoogd is, zoodat deze nu f 800 bedraagt, wat niet van invlood op d efinanciön der ge meente is, zegt voorzitter, daar het bedrag vanaf f 470 voor rekening van de provincie is. Op een vraag van den heer Francis. voor wiens re kening het bedrag komt boven de kosten in Prov, gestichten geëiseht, antwoordt voorzitter, dat dit voor rekening van de belanghebbenden zelf is. Is ingekomen een circulaire van den Minister om de bruinbroodkaarten af te schaffen.. Voorzitter zegt, dat van het nadeelig verschil dat hieruit voortvloeit 1/10 deel voor rekening van de ge meente is, wat voor Harenkarspel met een verbruik van 1100 Kg. in de 9 dagen f 13.— bedraagt, en den finan- cieelen toestand van deze gemeente in oogenschouw ge nomen, zou afschaffing dus wel aanbeveling verdienen. Ondanks dit wenschten B. en W. de kaarten nog niet te zien ingetrokken, daar zü in de minder gegoede huis gezinnen nog niet gemist kunnen worden, m verband met de groote stijging der broodprijzen, die zal plaats hebben wanneer van regeeringswege geen meel meer zal worden verstrekt en het voor de huisgezinnen zonder eigen graan onmogelijk zal zijn die prijzen te betalen. De heer Francis vraagt, of het de gemeente vrij staat ze te laten blijven of in te trekken. Voorzitter zegt, dat uit de antwoorden der gemeen ten door de regeerinff wei geconcludeerd zal worden of ze blijven of dat ze worden ingetrokken. De heer Francis is met het oog op de hooge tarwe- prijzen, welke prijzen met den nieuwen oogst niet veel zullen veranderen, ook tegen intrekking, evenals de heer Dekker., die wel inziet dat daardoor de minder- gegóeden er tegenop zullen loopen. De heer De Vries: Zou het niet gewenscht wezen, dat sommigen menschen de kaarten werden ont zegd, daar dezen ze toch niet gebruiken en evengoed aan_ den bakker geven. Na nog eenige. toelichting door vooriztter wordt het voorstel-B. en W. om de kaarten niet in te trekken, met algemeene stemmen aangenomen. Medegedeeld wordt, dat het herhalingsonderwijs te Dirkshorn met een leerlingenaantal van 6 meisjes is aangevangen, doch te Kerkebuurt en Waarland wegens te weinig leerlingen, wat wel te betreuren is, niet kon doorgaan. Dankbetuiging ingekomen van mej. KuiperPeetoom, voor haar verpleging in het St. Elizabetsgesticht te Alk maar, voor rekening van -de gemeente. Ingekomen ccn schrijven van de Gezondheidscommissie te Schagen, welke zien neerlegt bij het raadsbesluit in zake een door den Raad gegeven ontheffing wat betreft bouw woning van Nieuwboer. - Eveneens ingekomen van den Directeur der Gasfa briek te Warmcnhuizen een schrijven, dat over Maart 12896 kub. M. en over April 9249 kub. M. gas is ver bruikt B Door Ged. Staten is het 'aantal lesuren voor het her halingsonderwijs vastgesteld op 198 in afwijking met B. en W., die 212 uren hadden bepaald. Is aan de orde een schrijven van het gemeentebestuur V^u .|*cerhu8owaard> 'om in den Laanweg, zijnde de scheidingsweg tusschen Heerhugowaard en de gemeente Harenkarspel, de menschen van electriciteit te voorzien. B. en W. hebben gemeend, hierop niet te moeten in gaan, want, zegt voorzitter, ik koester de hoop, dat wij ze binnenkort met eigen electriciteit kunnen bedienen. Algemeen goedgevonden. Het verbouwen van de gemeentewoning, waar de heer Sieuwerts in woont, is gegund aan de timmerlieden, welke prijsopgave hadden gedaan en nog iets lager waren dan door den gemeente-opzichter was geraamd. Van de Gezondheidscommissie te Schagen was een begrooting ingekomen, waarbij de kosten voor de ge meente Iiarenkarspel f 39.71V9 bedroegen. Volgens gehouden kasveriiicaüf ficatie op 7 Juni jl. bleek, dat er in kas moest ztfn en **as een bedrag van f 596.13. Is goedgekeurd door de Gezondheidscommissie het raadsbesluit, wat betreft de wijziging in de heffing op het keurloon. Volgt een schrijven van de gemeente Oud-Beierland, waarbij bij de behandeling van 'de subsidieaanvraag voor de Politieschool te Hilversum een'"ïhotie was ingediend, waarin gevraagd wordt, algeheele reorganisatie van de politie en de gemeentepolitie te maken tot rijkspolitie; welke motie was ingediend bij de 2e Kamer der Sta ten Generaal en naar alle gemeenten om adhaesiebe- tuiging. B. en W. stellen voor om voor kennisgeving aan te nemen. Voorzitter zegt, dat het noodig is, dat de 4 soorten waarin de politiemacht thans is verdeeld, zal Worden gereorganiseerd, en waarbij wij één politie, de rijkspo litie zullen krijgen, dit zal evenwel zonder dit adres ook wel gebeuren. De heer De Vries wijst er nog op, dat het misschien wel van waarde is, met het oog op de salarisregeling van de betrokken ambtenaren. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Volgt het verzoek van de vereeniging Nosokomos om dc wijkverpleging in de gemeente te maken tot een gemeentelijke tak van dienst, en de zusters naast een salaris van f 1800; de noodige rechten te verzekeren. Het verzoek kwam B. cn W. wel sympathiek voor, temeer daar de verpleging ten plattelande nog al wat te wenschen overlaat, doch velen worden afgeschrikt door de groote financieele offers die eraan verbonden zijn, waar tegenover staat, dat thans de zieken, die' dan door de verpleegsters zouden kunnen worden ver pleegd, naar een ziekeninrichting te Alkmaar mochten worden gezonden. Voorzitter zegt, dat het van een te ingrijpenden aard zou wezen, om zoomaar voetstoots een wijkverpleging in te voeren. Ook, zegt spr,, wjllciï B. en W. het niet voor kennisgeving aannemen, doch eerst eens in over leg treden met Kerkbestuur, Armbestuur en andere cor poraties, om van dezen desnoodig gesubsidieerd te worden. De heer Francis zegt, altijd een groot voorstander van wijkverpleging te zijn geweest, en gezien de goede resultaten, die bereikt worden, hij sterk voor invoering zou zijn, ofschoon, zegt, spr., er wel bezwaren aan ver bonden zullen zijn, en er veel menschen zyn die het. niet noodig achten. De heer De Vries: Ik zie niet in om thans over het invoeren van een wijkverpleging te praten; immers de bedoeling van het verzoek is, dat de wijkverpleging tot een gemeentelijke tak van dienst gemaakt wordt, en aangezien wij nier zelfs geen wijkverpleging heb ben, zie ik niet in dat dit punt hier aan dc orde is. Voorzitter is het met den heer Francis eens, dat er bezwaren aan zijn verbonden, die moeilijk voor de gemeente zullen zijn om te verwerken, doch wal betreft hetverschijnsel, dat de menschen het hier niet noodig achten, gelooft hij, dat dit wel zal veranderen. Ik maak mij sterk, zegt spr., dat wanneer de wijk- lijk 'subsidieeren. Spr. legt den. nadruk op het al gemeen belang, dus ook op het belang dat de ge meenten bij goedgeschoold politiepersoneel hebben en al is 'het niet direct noodig voor Dirkshorn, men moet zich op breeder standpunt plaatsen en bij dragen. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen mot den heer Francis togen. Ingekomen van 'het hoofdbestuur van den Ne- derlandschen Bond van Gemeenteambtenaren een verzoek tot bet verleenen van toeslag od pen sioen 'vaai Gemeenteambtenaren. Naar aanleiding hiervan wilden B. enW. aan mej. de wed. J. Warde naar een toeslag verleenen van f25 op haar pen sioen van f100. ■De heer De Vries vraagt, waarom haar de volle 40 pot. niet gegeven wordt. iHet pensioen is niet van dien aard dat het daardoor een groot bedrag zal worden. Voorzitter: De situatie is niet van dien aard dat zij van het pensioen' moet leven. Wij willen die f25 geven in verband met de waardevermindering van het geld. iDe heer Francis kan zich best met het voorstel van den heer De Vries vereenigen. H'et voorstel van de heeren De Vries en Francis wordt met 5 tegen Z stemmen verworpen. illet voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Volgt een schrijven van de Vereeniging van Ne derlands che Gemeenten, welke te Amsterdam een vergadering bad gehouden ter bespreking van de malariabestrijding. Door deze was het plan opge maakt om de bestrijding georganiseerd te voeren door Rijk, Provincie en Gemeenten en de kosten voor de gemeenten te bepalen op 5 cent voor iedo- ron Inwoner, gedurende 4 a 5 jaar. B. en W. meemen medewerkte te moeten ver leenen. De kosten zullen per jaar f150 bedragen. Zij willen zich echter niet vast verbinden, maar medewerking verleenen onder voorbehoud van "We deropzegging. Het voorstel van B. en W. wordt goedgekeurd1. Het kohier van den Hoofd. Omslag is in comité behandeld geworden en thans moet het vermenig- vuldigingscijfer worden vastgesteld. B. en W. stel len voor 1.1, 4n tegenstelling met vorige dienstja ren toen dit cijfer 1.2 bedroeg. Daardoor zal dit jaar ongeveer f3000.— H. O. minder behoeven te ■.orden geheven. tot bet nazien van de rekening Levensmiddelen- bedrijf, worden de raadsleden benoemd. Hierna sluiting. GEMEENTE ZLIPE. Ingeschreven van 16 tot 18 Juni 1020. Geboren: Marinus, zoon van R. de Boer en A. Stip k es. verpleging er éénmaal is, do gelegenheid de genegen heid zal maken. Op hetgeen de heer De Vries gezegd heeft ant woordt voorzitter, dat ofschoon.er In deze gemeen te geen-wijkverpleging is, de bedoeling van een dus danig adres toch wel zal zijn een aansporing van het invoeren daarvan. Die heer Dekker zegt,1 dat er te Nieuwe Niediorp een verpleegster is, die, naar hij goed meent te weten, door den dokter aldaar wordt gesalarieerd. Deze verpleegster nu heeft in Waarland enkele patiënten verpleegd en is daar uitstekend bevallen. Spr. zou wijkverpleging toejuichen. De-heer Bakker wijst er nog op dat er destijds geprobeerd is een wijkverpleging in te voeren, waarbij St. Maarten ook betrokken zou zijn, maar dat de menschen er toen niet veel voor gevoelden. Niettegenstaande dat, Is spr. ook sterk voor invoe ring. De heer Francis merkt hierbij nog op, dat het toen wel het financieel hezwaar geweest zal zijn wat de zaak heeft tegengehouden. Het voorstel van B. en W, om het adres nog eenigen tijd aan te houden, wordt algemeen goed gekeurd. Is ingekomen een subsidieaanvraag van de Bur gerwacht te Tuitjehom en van dia van het Ooste lijk deel der gemeente. Dit stuk is nog niet door B. en W. behandeld kunnen worden, zoodat dit tot de volgende vergadering wordt uitgesteld. Voor het herhalingsonderwijs te Dirkshorn wor den aangesteld het hoofd der school aldaar en mej. Modder. Medegedeeld wordt, dat uit den post onvoorziene uilgaven is overgeschreven een bedrag van f363.90, en dat B. en W. machtiging vragen om nog enkele betalingen te doen tot een bedrag van f161. Alles goedgevonden. Volgt een voorstel van B. en W. om een supple- toire begrooting samen te stellen en een geldlee- ning aan te gaan van f1750.zoo mogelijk tegen 5 pet., te plaatsen in aandeelen van. f250.cn af te lossen in den tijd tvan 7 jaar. Door allen goedgevonden. Ingekomen het bekende schrijven om een sub sidie te verleenen van f20.voor een op te rich ten Politieschool te Hilversum, welke ten doel zal hebben het aankweeken van goed' geschoolde po litiemannen. B. en W. meenon goed te doen de subsidie te verleenen. De heer Francis kan zich moeilijk indenken wat voor belang de gemeente Harenkarspel hierbij heeft. Spr. wijst er op, dat verschillende gemeenten het adres afwijzen, en zou het liever voor rekening van het Rijk wenschen. De heer De Vries is het met den heer Francis eens om het voor rekening van het Rijk te zien ge schieden, doch acht goedgeschoolde politiemannen wel noodig. Voorzitter: Het is niet het Rijk doch de Alge meene Nederlandsche Politiebond die mede het initiatief genomen hebben, en het Rijk zal natuur SCHUILEND IN EEN KOU. Het is niet algemeen bekend, dat een gewone kou zoo dikwijls het begin is van ernstige nierkwalen. Dit geschiedt als volgt: Een kou verstopt de huid poriën, luchtkanalen en ingewanden, zooclat het deel van het werk dezer organen in het rein houden van het bloed gevoegd wordt bij de reeds zware taak van de nieren om het bloed te zuiveren. Rugpijn en urinestoornissen waarschuwen voor over spanning der nieren, en als geen acht wordt geslagen o pdeze waarschuwingen, bestaat gevaar voor rheumatiek, niergruis, nier-waterzucht, ontsteking der nieren of blaas, en zelfs ongeneeslijke ziekten. Een kou kan niet altijd vermeden worden, doch on getwijfeld kunt gij aan de nieren de kracht bijbrengen om kwade gevolgen vaneen gevatte kou te weerstaan. Verklein ae hoeveelheid^ urinezijór in het bloed. Ge bruik daartoe minder vleesöh en Opwekkende middelen, wat de taak der nieren verliöht «n hun kracht bewaart. Gij kunt verder succes verzcraren door het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren JriHcn. Zij herstellen .en versterken zwakke nieren, harnietwyen de werkzaam heid van de urincorganen enyverzachten de blaas. Fos ter's Pillen helpen bq iedere-qjeneeslijke graad van nier- aandoening. Zij dienen uitsluitend voor dit soort ziek ten en werken niet op de maag, lever of ingewanden. Wacht u voor namaak onder gelijksoortige namen. De echter Foster's Rugpijn Nieren Pillen dragen de handteekening van James Foster op de verpakking en zijn te Schagen verkrijgbaar bij Gebr. Rotgans a f 1.75 p. doos of f 10.— p. zes doozen. LOSSE PATRONEN ONTPLOFT. Uit Maastricht, 17 Juni. Hedennacht zijn de bewoners der Jeckerkazerne aan een groot gevaar ontsnapt. Vermoedelijk door zelfontbranding zijn in de bureelen en opslagplaatsen van. de iLimburg- sche jagers, welke daar gevestigd zijn, een paar honderd losse patronen ontploft, waardoor brand ontstond. De vloer en een houten beschot zij.n ge deeltelijk verbrand. Verscheidene kisten met eenige duizenden scherpe patronen stonden in de nabijheid Als de brandweer uit de nieuwe kazerne en een brandslang, bediend door sergeant iSmltshuyzen, niet zoo spoedig water' hadden gegeven, was er groot onheil ontstaan, te meer daar de bovenka mers der kazerne allen door gehuwde militairen worden bewoond. ZIJDEN KOUSEN! In -het Handelsbladi lezen wij de volgende Zand- voort-idylle: De zon poeiert goud over de eindeloozen plas, de azuren hemel koepelt zich boven de deinende, ruischendo zee. Zal ik schrijven gaan over „het doorzichtig blauw der wateren"? Och neen, dat is immers al zoo oud als de weg naar Rome, of eigenlijk nog veel ouder. De uitdrukking zelve i's sedert lang gemeenplaats en daarom laat ik h«» „doorschijnend blauw van de wateren" voor wat het is, en schrijf liever over het doorschijnend-zwhrt van de ajour-zijden kousen, een niet mind-er idyl lisch A-propos, al geef ik graag toe, dat het een stuk scheelt wéér dat kousen-spinneraig te bewon deren valt. Het is nu 'zoover gekomen, dat ieders jonge, of oudere dame, die zichzelf respecteert of misschien wel niet-respecteert ajour-zijde» kousen draagt. Vroeger waren zijden kousen uit zondering, nu zijn nièt-zijden het geworden. Wan neer dames verklaren „dat je voor gek loopt" met niet-zijden kousen, zijn we in een kritiek stadium gekomen. Welnu, dat stadium is bereikt. Moralis ten aller landen mogen hun stem verheffen, zeds- meesters mogen terecht of ten onrechte tegen de zijden kousen fulmineeren, het hëlpt immer» niets: de Mode ds almachtiger dan ooit en de mode wil: zijden kousen. Je ziet witte schoentjes met wit-xijden kousen, zwarte schoentjes met zwart-zijden kousen, bron- zen schoentjes met brons-zijden kousen en nog wel andere variaties. Die zijden kousen flatteeren kolos saal en het is in dit opzicht zeer verklaarbaar dat de dames ze 'dragen. Maar in een ander opzicht is de ajour-rngo mij eon raadsel. Het is mogelijk, dat al die meisjes en al die vrouwen die ajour-zijden kousen betalen kunnen? Daar kan ik niet bij. Het-dragen van die kousen is namelijk geweldig duur. In de eerste plaats kunnen ze niet gestopt worden. Of eigenlijk: ze kunnen wel gestopt worden, maar ajour-zijden kousen stoppen is iets wat men niet doet. Een zij den kous met een stop is voor een dame hetzelfde als een smoking met een lap er o- voor een heer. Het «enige wat irien doen kan als er gaten zijn ge komen in zijden kousen, is: ze weggooien. Geen gebruiksvoorwerp 'vindt zijn weg zoo spoe dig naar 'den vuilnisbak als de ajour-zijden kous. Als er bijvoorbeeld' een „laddertje" ontstaat, dan: weg de dure spullen. U weet misschien niet wjut een „laddertje" is? Dat is een losrafeling over de geheele lengte van de kous, in vakterm heet het, geloof ik, dat er „een steek gevallen is", maar dat weet ik niet zeker. iZoo'n „laddertje" ontstaat in den tijd van een paar seconden. Zoo ben je tiré k quatre épingles, en zoo loop je voor spot. Vanwege het „laddertje", dat als een beek ontspringt en in niet te stuiten vaart zijn weg vervolgt. Dan is er de quaestie van het wasschen. Som mige dames beweren, dat 'deze zijden nietsjes wel gewassen kunnen worden, als je maar weet hoè. Maar anderen zeggen', dat het allemaal larie is, dat je een dag of drie imet zijden kousen kunt doen, en dat je ze dan als wrijflap voor de kachel kunj gebruiken. In ieder geval gaan ajour-zijden kousen maar 'heel kort mee, en. wie ze draagt, kan er op reke nen, dat haar budget danig bezwaard wordt. Wie ze draagt? Maar iederéén draagt ze immers. Althans op de badplaats, terwijl je in de stad óók meer zijden dan niet-zijden kousen ziet. En ik vraag me af: waar haalt het typistje, de winkeljuffrouw, ja, zelfs het dienstmeisje het geld vandaan om dit dure dingen als regel te kunnen dragen. Er is een goedkoope soort zijden kousen, die dan voor de bovenste helft uit katoen bestaan. Maardie willen de meisjes niet meer aan hebben: je zou je geneeren als de menschen zagen dat je op een koopje mooi wou zijn en kousen droeg tiie halver- weg in katoen overgaan! Neoft, geheel-zijde moet het zijn. Wat 't kostdoet er minder toe. In drie onzer grootste Amsterdamsche magazij nen heb ik laten informeeren wat zijden kousen kosten. De halfzijden die je dus „met goed fat soen" niet aan kunt hebben kwamen in den eenen winkel op f2.50, in den tweeden op f3.90, in den derden op f 3.50. De gehéél-zijden, die in verschillende qualiteiten te koopzijn, kostten respectievelijk: f4 tot f1450; f5 tot f 19.50 en 1490 tot f21.per paar! Iedereen kan nu zoo'n beetje narekenen wat het kost als je geregeld zijden kousen draagt, die in een paar dagen op zijn. En toch wemelt het van de zijden kousen: witte, zwarte, bronzen, paarse, groeneeffen en met „werkjes" erin, maar alle maal teer als rag, allemaal gauw versleten, alle maal duur. Zeg, dat het buitensporig is zijden kousen te dra gen. Zeg, dat het verkwisting is, dat het overbodig is, dat deze mode niet past in het kader van den tijd, die om bezuiniging vraagten ieder meisj» zal je gelijk geven en zuchtend bekennen dat 't een hééle uitgaaf is. Maar ze zal er aan toevoegen, dat iederéén f draagt, en dat je toch niet meer met van die grove dingen kunt loopen, die nu iheelemédl niet flat teeren. Uitgepraat ben je. WIERINGEN. Het zoo gevreesde mond- en klauwzeer breekt hter zonder 't vee al meer en meer uit. 't Is bedroevend om de beesten welke er aan lijdende, zijn, bij 't snik- heete weer aan te zien. Ging 't met de sterfte tot heden vrij goed, thans wordt dit erger en gaan zoo hier en daar cr koeien aan dood. Voor de koeboeren is de ziekte een grooten schadepost WIERINGEN. Gebrek aan drinkwater voor mcnsch en dier, doet zich hier gevoelen. Een flinke regenbui zou voor allen zeer welkom zijn. Vooral ook de tuinen lijden onder de aanhoudende droogte. WIERINGEN. Met het oog op de bewaking van den voormaligen Duitschcn Kroonprins te Oosterland alhier, is tot tij delijk rijksveldwachter alhier benoemd de rijksveld wachter P. Vos, te Houtrijk cn Polanen, terwijl de rijks veldwachter D. Boorsma wederom naar zijn standplaats te Bovcnkarspel is teruggekeerd. WIERINGEN. Jl. Donderdagavond 8 uur. vergaderde in 't hotel Lont onze afd. der Holl. Mij. van Landbouw. Aan wezig slechts 13 leden. Na opening door den voorzitter, don heer J. Her mans, die het betreurde dat er zoo weinig animo voor de vergadering was, werden door den secretaris, don

Schager Courant | 1920 | | pagina 1