Alpitsi Nieiws- Adierttitie- LuiMlii Dins i >q 22 Juni 1920. Mo. 6C38. Binnenlandsch Nieuws. FEUILLETON. Het Meisje van hiernaast. SGHAGE COUR Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Wuensd.'ig, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8uur worden Advertentie» zooveel mogelijk in het eerstuitltomend nummer geplaatst. UITÜEV tUSTRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend VROEGE AARDAPPELEN VOOR DTJITSCHLAND. De Berlijnsche correspondent van ihet Hdbld. telefoneert: Daar Duitschland op het oogenblik voldoende van aardappelen tot den volgenden oogst is voorzien, behoeft het dit jaar niet zooveel vroege aardap pelen in te voeren als in de vorige jaren. iHet Rijks- ministerie van levensmiddelenvoorziening heeft daarom besloten ditmaal af te zien van een gecen- traliseerden inkoop van vroege aardappelen en den invoer van deze aardappelen uit Nederland vrij te geven. Daar waarschijnlijk van half Juni af Duitsche vroege aardappelen in voldoende mate voor de voorziening der bevolking ter beschikking zullen staan, is de invoer uit Nederland voorlooplg tot 20 Juni toegestaan. Na dezen datum worden wa gons met aardappelen niet meer over de grens ge laten. KARWEI. In lij- en Haariemmêrmeerpolders zijn de land bouwers reeds begonnen met het snijden der kar wei. Veertien dagen vroeger dan het vorige jaar. HOOL Allerwege te Kampen en ln de omstreken zijn de laatste dagen de boeren van den vroegen morgen tot den laten avond in de weer om het hooi bin nen te thalen. Het loopt ditmaal vlug van stapel, dank zij het aanhoudende mooie weer. Toch begint men. in de landbouwerskringen sterk naar regen te verlagen; het droogt te scherp. De kwaliteit van hot hooi, die niets geleden heeft, is uitmuntend en de opbrengst boven het middelmatige. Van handel in nieuw hooi was in de afgeloopen week geen sprake. WARMENHUIZEN. De heer J. Siewertsen alhier, werd winner van den 2pn prijs der gehouden Schoorlsche .landbouw- v'erioting. Twe'e jonge paarden, veulens, tezamen ter waarde van pl.m. f300. KOLHORN. Begunstigd door fraai zomerweer, maakte de schoolbevolking van Kolborn haar jaarlijksch uit stapje, voor de ouderen naar Amsterdam, voor de jongere kinderen naar Bergen. De eersten bezoch ten, Artis en het Aquarium, terwijl de thuisreis deels per boot, deels per spoor werd gemaakt. De laatst.en profiteerden van wat iBergen aan schoons en genotvols biedt, zoodat allen welvoldaan aan het eind van den langen dag huiswaarts keerden. Een woord van fhartelijken Idank zij hierbij ge voegd aan allen, die op eenigerlei wijze hebben mee gewerkt om dezen feestdag weer zoo goed te doen slagen. ANNA PAULQWNA. Bij Kon. Besluit is aan den heer C. Wijdenes Spaans op zijn verzoek met ingang van 1 Juli eer vol ontslag verleend ais burgemeester der gemeen te Anna Paulowna. CASTRICUM. De paardentram, die vanaf het station Castrl- cum naar Duin en Bosch rijdt, zal eerlang vervan gen worden door een electrlsche. CALLANTOSOG. Naar we vernemen zal 1 Augustus a.s. alhier het hulppostkantoor geopend worden, waarmee lang gekoesterde wenschen eindelijk ln vervulling zul len gaan. Het zal gevestigd worden in de woning van den postbode D. de Haan op het Dorp. WIER IN GEN. Wegens het aanstaand vertrek van den heer C. Kaan Pz., lid van den Raad onzer gemeente, naar VVeesp, komt als opvolger voor lid van den Raad volgens de lijst in zijne plaats de heer S. Veerdlg. WIERINGEN. Zondagmiddag werd alhier een voetbalmatch ge houden tusschen de vereenigingen „Batavier II" en „Wielingen". Wieringen speelde best, was direct aan de winnende hand en bleef tot het laatst toe ver in de meerderheid. De uitslag was „Wieringen" 0 en „Batavier II" 2 puntem Gedurende de match was veel publiek aanwezig. WIERINGEN. Beiden, ieder gezeten op een Itndian-motorrijwiel, gingen de ex-kroonprins en den heer W. E. Coumou technisch opzichter hij den Rijkswaterstaat alhier, gisteren met de le postboot van 6 uur naar Doorn, om een bezoek te brengen aan den ex-Qteizer en keizerin aldaar. NAAR HET ENGËLSGH VAN RUBY M. AYRBS DOOR W. J. A. ROILDANUS Jr. Uitgave van W. DE HAAN, Utrecht. 30. Don schreef weer; den eersten werkelijk terneer- geslagen brief, dien lk van hem gekregen had, sinds htj gewond was. Zijn been was lang niet tol orde en hij kreeg het land aan alles. De familie van 'anderen slaagde er wei dn naar hen te bomen kijken, waarom zou ik dus niet kunnen? ,,Het lijkt wel of lk tot het eind1 van den oorlog blijven, moet", eindigde hij;, om er dan ln een post scriptum aan toe te voegen: „Trek u maar niet al _t£L erg aan wat ik zeg; ik heb een slechte bui". Atrme jongen!— Ik ging met den, brief naar den ouden Jardine om zijn advies te vragen. „Hoe kan ik er uit komen?" vroeg, ik verbitterd. „Ik wou maar, dat ik gaan kon. Als ik een gepen sioneerde brigadier of zoo iets was, dan, zou het makkelijk genoeg lukken". „Ik heb vroeger een brigadier gekend", zeide de oude Jardine, die mijn woorden au sérieux nam. „Ik weet niet of hij nog leeft. Maar als dat zoo is zullen we zien wat er aan te doen is." Ik geloof heusch, dat hij denzelfden dag nog ging Informeeren, maar per slot van rekening hadden we de welwillende medewerking van zijn brigadier of een ander niet noodig, daar ik, vóór het vier-en-twin tig uur verder was, een uitnoodiging kreeg op het ministerie van Oorlog te komen, waar ik in allerijl Burgemeester Peereboom ging ook mee per auto, waarin te Haarlem mr. J. B. Kan zich bij hem zou voegen. In aansluiting op bovenstaande diene nog om trent de reis van den ex-kroonprins naar Doorn, dat zich mede in zijn gezelschap bevond zijn adju- dant-mayor von Jena en zijn jongste broeder, welke hier vertoefde, die met burgemeester Peereboom in de auto medegingen. V/TERING ER WAARD. Het was j.1. Vrijdag voor ongeveer 100 schoolkin deren een prettige dag. Met 21 rijtuigen, welwillend door de ingezetenen daarvoor disponibel gesteld, werd begunstigd door prachtig weer, een rijtoer gemaakt naar Bergen, 's Morgens ten 8 uur waren allen op het schoolplein present. In afwijking bij vorige jaren, weid' nu niet langs de Grootesloot, doch vanaf Oudesluis langs den Ruigeweg gereden. Aan de Burgervlotbrug werd halt gehouden bij den heer 'Constant. Een lekker glas limonade is bij warm weer een welkome verfrissching. Na een half uurtje pauze werd de rit voortgezet over iSciboorl naar Bergen, alwaar hij den heer Bruin werd uitgespan nen. Tusschen haakjes willen we even meedeelen dat de paarden aldaar best werden ontvangen en dat de commissie zeer tevreden was, toen bij het ver trek de nota werd voorgelegd. De heer Bruin is j e adres. Na wat gegeten, gedronken en gespeeld te hebben, •werd tegen half een het fluitje gehoord, ten teeken dat we moesten vertrekken naar Bergen aan Zee. Dat was met de tram door de duinen een heerlijk reisje en aan het strand is natuurlijk volop geno ten van pootje baden enz. .Ruim 4. uur weer terug gekeerd zijnde te Bergen, mochten de kinderen nog een uurtje in den speeltuin naar hartelust genie ten van draaimolen, wipplank, enz. Ten half zes ontvingen de diverse koetsiers orders om de paar den voor de rijtuigen te sponnen en te '5.45 werd de terugtocht aanvaard. Bij den nieuwen kastelein, den heer S. Rossen aan de ,St. Maartensbrug werd nu halt gehouden. De kolfbaan was uitstekend in orde gebracht om de Jongelui te ontvangen en wat we van den pen ningmeester hoorden, werd evenals 's morgens hij den heer Constant, een billijk tarief berekend. Re clame is ook wat waard. Tegen 9 uur arriveerden we in Wieringerwaard, alwaar vele kinderen door moeder of zuster werden afgehaald, en zeker spoedig naar hun bedje zijn gegaan om te droomen van hun heerlijik uitje. Voor de commissie met hunne dames was het een drukke dag, doch met voldoening kunnen ze op hun arbeid terugzien. De hoofdleiding was bij den heer Van Ham in goede handen. De proviandwagen was 's morgens goed geladen met alles en alles en nog wat. Namens de kinderen hartelijk dank aan allen, die hebben meegewerkt om hun. een dergelijk reisje te bereiden en tevens houden zij zich voor een vol gend jaar maar weer beleefd aanbevolen. DUITSCHE DIENSTBODEN. De Vereeniging voor Huisvrouwen, afdeeling Den Haag, deelt' mede dat zij zich ln verbinding heeft gesteld' met de Arbeidsbeurs om Duitsch personeel te laten komen. ALGHMEENH BOND VAN DORPSSLAGERS. De Algemeone Bond van Dorpsslagers hield eer gisteren in het hotel „Noord-Brabant" te Utrecht haar jaarvergadering, die werd ingeleid door een zeer pessimistische rede van den voorzitter over den toestand in het bedrijf, dat een voortdurend verlies oplevert. Hij had dan ook besloten zijn zaak, welke hem 18 jaren een ruim bestaan opgeleverd had te verkoopen om naar de Vereenigde Staten te vertrekken, teneinde daar opnieuw zijn geluk te beproeven. Een der andere leden van het Dag. Be stuur, de heer Van Eeden te Noordwijk, zou het slagersvak ook verlaten en ambieerde een betrek king als ambtenaar. UIT DE SIGARENINDUSTRIE. De verschillend patroonsbonden in de Nederland- sche sigaren- en tabaksnijverheid hebben zich per circulaire tot alle sigarenfabrikanten in Nederland gewend, onder opmerking dat den besturen der fa brikantenbonden van verschillende zijden .klachten bereiken over den aanmaak van sigaren heneden de loonen, vastgesteld bij het collectief arbeidscon tract. De besturen dringen er op aan, zoowel hij patroons als bij werklieden om het maken van si garen heneden de loonen van het collectief contract te staken. De strengste maatregelen zullen tegen overtreders worden genomen, terwijl de veroorzaakte schade van hen zal worden teruggevorderd. De fabrikantenhonden en werkliedenórganisaties zullen plaatselijke commissies vormen, die overtre dingen van het contract zullen opsporen, en met alle gepaste middelen tegengaan. Ook het z.g. thuiswerk moet zooveel als doenlijk is, met alle kracht worden verhinderd. NO ORDERSTOOMTRAM. Verschenen is het verslag over de Noorderstoom tram over het jaar 1919. Aan dat verslag ontleenen wij dat een regelmatige stijging der ontvangsten zich heeft gehandhaafd en wel: in 1914 f 46686.61 in 1915 f 61476.75in 1916 f 69364.70K; in 1917 f76186.61; in 1918 f84495.1lK, in 1919 f87945.13^. De hoogste maand is geweest in 1919 Augustus •met f 11062.92, de laagste Mei met f 4208.821*. Uit de afrekening met de HJSjM., de exploitante, blijkt dat de inkomsten het bedrag der bedongen exploitatiekosten hebben overtroffen. Boven de ge garandeerde f9900.— is nog betaald een bedrag van f 15528.27^, derhalve in het geheel f25428.27K. Elen dividend zal worden uitgekeerd van 4 pet. f 5000.zal worden bestemd voor een aflossing aan schuld bij de HjSjM., zoodat deze schuld dan nog f9000 zal blijven. Ontvangen werd aan relzigersvervoer f59593.88K, bagage enz. f2502.40, goederen f24351.99. De heer G. Ripping, oud-burgemeester van Alk maar, treedt als bestuurslid af en stelt zich niet maar harUlaoyiaar DE FINANCIEELE NOOD VAN ROTTERDAM. Uit Rotterdam, 19 Juni. Door een 60-tal Inge zetenen van Rotterdam, waaronder oud-wethouders, oud-raadsleden, leden van de rechterlijke macht en van eenlge hoogleeraren aan de Handelshooge- school, predikanten, bestuurders en leden van mid- denstandsvereenigingen en enkele anderen, die ge acht kunnen worden in moeilijke omstandigheden te verkeeren, door de prijzen, zoowel als de be lastingdruk, is een, adres verzonden aan Ged. Sta ten van Zuid-Holland, waarin zij hun diepe bezorgd heid en ernstige vrees te kennen geven voor de ont wikkeling van den financieelen toestand dezer ge meente om te kunnen voldoen aan de eischen welke aan een wereldhaven worden gesteld; Die last 'wordt voldoende in het licht gesteld door het kor telings verschenen belastingexposó van den wethou- I der van financiën, waaruit bleek dat in de naaste toekomst gehuwden zonder kinderen alleen aan plaatselijke belasting zullen hebben te voldoen bij leen zuiver inkomen van f1500, f72.80; bij f1800 I f 104; bij f2000 f130; bij f3000 f 265.20; bij f4000 f421.20 etc. Voor de toekomst wordt dit nog ver meerderd, daar het zelfs niet blijft bij het- voteeren van belangrijke jaarlijksche uitgaven, doch door het ingeslopen euvel om nog daarboven aan dergelijke uitgaven over zeer belangrijke perioden terugwer- kende kracht te verleenen, waardoor het geheele fi- I nancieele bestel op losse schroeven wordt gezet, zoo I dat bij verdere voortwoekering van dit kwaad nie mand zal te vinden zijn om de verantwoordelijkheid van het financieel beleid te kunnen of willen aan vaarden en dat tevens van het herwinnen van het vertrouwen sprake zou kunnen zijn. Ondergetee- kendon zeggen, dat zij met groote voldoening heb ben ontwaard, dat althans bij enkele leden van het gemeentebestuur het besef aanwezig is voor hetgeen hierboven met een enkel woord werd gerept, wes halve zij zich veroorlooven uw geacht college eer biedig en dringend te verzoeken aan dien last de onontbeerlijke steun te verleenen. DE EERSTE VROUWELIJKE BURGEMEESTER. Uit Valkenburg, 19 Juni. Tijdens de afwezig heid van den burgemeester dezer gemeente trad mevrouw Ruijpers, in hare hoedanigheid van oud ste wethouder, als loco-burgemeester en hijgevolk oo-k als voorzitter van den, raad op. Dit is de eer ste maal dat in ons land een, vrouw als burgemees ter fungeerde. WAT EEN HELDEN!! In de Hoomsche Courant lezen wij: Donderdagavond omstreeks 9 uur hebben eenige adelborsten van. hier vertoevende marineschepen het standbeeld van J. Pz. Coen op de Kaasmarkt weer eens met een bezoek „vereerd". Zooals reeds meermalen is gebeurd, meenden ook thans deze jongelui in hrooddfonkenschap of d'e nooidige passen en aanwijzingen (kreeg, omdat Don's ziekte een slechten keer genomen had en lk telegrafisch ontboden was. Joy en de oude Jardine brachten mij weg zooals Joy en ik eenlge weken geleden op dien zonnigen ochtend' Don weggebracht hadden; maar thans was, wat toen slechts de schaduw, van een grooten angst in ons hart geweest was, een werkelijk feit gewor den. Wij wisten, dat daar in Frankrijk de Dood aan het voeteneinde van Don's bed stond en een vrees, die ik echter niet uitsprak, dat ik te laat zijn zou, maakte zich van mij meester. De oude Jardine bleef op zijn gewone optimisti sche manier doorspreken. „Geef de hoop niet op", zeide hij telkens weer. „Geef de hoop niet op, dat moet je nooit doen! Ik voel dat het goed met den jongen zal afloopen; lk weet niet waarom, maar ik voel het". Jk zou alles, wat lk in de wereld bezat, gegeven hebben om die hoop te kunnen deelen, Joy was heel stil; er was geen kleur op haar ge zicht te zien, maar haar stem klonk heel vast, toen zij afscheid van me nam. „Mr. Jardine heeft gelijk tk weet het zeker", zeide zij. „Don zal blijven leven en terugkomen; en zeg hemZij aarzelde heel, heel even en ging dan voort: „Doe hem mijn hartelijke groeten en zeg hemalles, wat u denkt, dat medewerken kanhem weer beter te maken En dan nam zij op het allerlaatste oogenblik een roos uit haar corsage, drukte ■er een kus op en gaf mij die. „Voor Don", zeide zij. „Voor Don", herhaalde ik en één lang oogenblik keken wij elkaar in de oogen en ik wist, dat, wan neer de vurigste wensch van ons aller hart ver vuld weid.1 en Don terug kwam, Joy en ik voor in werkelijke dronkenschap blijk te moeten geven van hun treurigen moed, om den man, die het vorige jaar hier door de Koningin werd gehuldigd, te hoonen. Men moge over Coen denken zooals men wil, een schouwspel zooals deze jongens te zien gaven blijft weerzinwekkend. De „adelborsten"' trokken' (1® bptocht over het Groote Oost naar de Kaasmarkt, zingende en tie rende, zooals dronken individuen betaamt Daar ge komen schaarde de bende zich om het standbeeld van Coen, de belhamel onder hen heklom het stand beeld en hing, Coen een laken om het hoofd, waar op een bespottelijk figuur was geteekend. Boven dien werd hem een schort voor gebonden. Op het laken stond een spreuk vermeld, misselijk, zooale de „adelborsten" zelf op dat oogenblik. De opperste van den troep hield daarna een toe spraak, waarin natuurlijk Coen bespot zal zijn ge worden. Veel was niet te verstaan van het gebrab bel van het jonge mensch. Wel kregen ook nog de Hoornsche burgers een veeg; zij: werden herhaalde lijk betiteld met „kaaskoppen". De politie maakte veel te laat aan de bespot ting een einde. We vertrouwen dat ons gemeentebestuur den plicht zal gevoelen om de noodige stappen te" doen bij de marine-autoriteiten, zoodat we bewaard blij ven voor een herhaling van zulke tooneelen. HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLAND1 NOORDERKWARTIER. Nadat hoofdingelanden voor het Hoogheemraad schap Noordhollands Noorderkwartier gekozen zul len zijn, hetgeen eerst na enkele maanden kan ge schieden, omdat eerst nog zeer omvangrijke kie zerslijsten opgemaakt moeten worden, zal de ver gadering van dijkgraaf, hoogheemraden en hoofd ingelanden een deflnitieven secretaris benoemen. De jaarwedde is door Gedeputeerde Staten bepaald op f5000 tot f6500. Gelijke jaarwedde is gesteld voor den hoofdingenieur. Voorlooplg zal het secretariaat en penningmees terschap worden waargenomen, tot de benoeming van een tijdelijk titularis, door den hoogheemraad N. Dekker te O'bdom. Tót plaatsvervangend dijkgraaf ia benoemd de heer D. Kooiman te Purmerend. DE EX-KEIZERIN. Havas-iReuter seinen uit Zurich, d.d. 19 Juni, dat volgens een Duitsch draadloos telegram, gedateerd 15 Juni, de voormalige keizerlijke familie veront rustende berichten heeft ontvangen betreffende de ex-keizerin. Haar oude hartziekte heeft zich te Amerongen weder geopenbaard. QPrins Oskar heeft nu bericht ontvangen, dat de ziekte zoozeer ia ver ergerd, dat men elk oogenblik het einde kan ver wachten. Het telegram voegt er hij, dat het waarschijnlijk is, dat de familieleden zich oogenhlikkelljk zullen begeven naar Amerongen, waarmede dan in elke geval Doorn zal zijn bedoeld. I VOLKSTELLING. i Men schrijft aan het Hdbld. Naar wij vernemen is omtrent het al of niet door- j gaan van de volkstelling nog, geen definitieve beslis- j sing genomen. De Minister van Binnenlandsche Za- ken heeft het oordeel gevraagd van de provinciale j besturen, welke nog niet alle hun advies hebben 1 gegeven. Het Centraal Bureau voor de Statistiek I heeft tegen het niet laten doorgaan groot bezwaar, j Ook het Amsterdamsche bevolkingsbureau tffht het houden van de volkstelling zeer gewenscht. In de I kringen der gemeente-administratie zijn bevoegde j beoordeelaars van meening, dat 's ministers opvat ting alsof tengevolge van de distributiemaatrege len de bevolkingsregisters thans een voldoends mate van nauwkeurigheid bezitten niet luist is. Dit mosre wellicht het geval zijn ten aanzien van do inschrijvingen in de bevolkingsregisters, het ver schijnsel hetwelk zich bij elke volkstelling voor deed, dat velen nog ingeschreven bleken te zijn, die reds lang. niet meer in de gemeente woonden, zAl zich vermoedelijk ook ditmaal voordoen. Het be lang van de gerantsoeneerden was n.1. wel betrok ken bij inschrijving in de nieuwe gemeente, doch niet bij afschrijving in de oude. Een bezwaar te gen het niet-houden van de volkstelling is ook, dat daarop wacht de vermeerdering of vermindering van het getal raadsleden in verband1 met het getal iniwoners en van het getal wethouders. altijd gescheiden zijn zouden. Dan stoomde de trein langzaam weg en werd het lieve gezicht, dat alles voor mij ln de wereld was onduidelijk, totdat ik het niet meer onderschei den kon, en dan' ging haar slank figuurtje op in de menigte op het perron en was zij verdwenen en reed ik alleen verder. Het is niet noodig de reis te beschrijven; zij, die haar gemaakt hebben en duizenden moeten met hetzelfde doel als ik naar Frankrijk overgestoken zijn kennen die maar al te goed om een herha ling te willen hooren; en zij, die haar niet ge maakt hebben, zullen er niet naar verlangen, zelfs in hun verbeelding mee te gaan'. In vele opzichten was de reis een der meest wer kelijke en levendige herinneringen van mijn leven, maar in andere opzichten' heb ik nooit iets phan- tastischer medegemaakt vanaf het oogenblik 'dat ik van Joy en den ouden Jardine afscheid nam, tot het oogenblik, dat ik naast Don stond dn een lage ziekenzaal, waar de lucht van' verdoovende middelen nog hing en een scherm gezet was om het bed, waarin hij lag. Hij leefde nog en een kleine brudnoogige verpleeg ster vermoedelijk degene, over wie hij in zijn brieven zooveel geschreven had vertelde me, dat men zijn rechterbeen had moeten amputeeren. Na al de weken, waarin hij geleden had op een manier, die ik nooit had vermoed, hadden de dokters er toch toe moeten overgaan. „Hij wa9 zoo dapper", zeide Bruin-Oog met een trilling, in haar stem, die mij duidelijk bewees, dat de constante droefheid van haar omgeving haar nog niet gewend nad aan pijn en lijden. „Ik wou, dat het u gemeld zou worden, maar hij verzette zich daar ten sterkste tegen. U mocht niet ongerust gemaakt worden. Hij: zou nu heel boos op ons zijn, als hij wist, dat wij u hadden laten komen". „Weet hij ihet dan' niet?" vroeg ik. Zij knikte van' neen. „In een van zijn brieven", zeide ik dan, „heeft hij mij - gevraagd of ik hem niet eens zou komen opzoeken. Ik heb het geprobeerd, maar de autoritei ten wilden, geen permissie geven. Weet u heeft hij u misschien gezegd waarover hij mij wilde spre ken?" „Neen", zeide zij. „Hij heeft het me niet verteld." Zij boog zich over Don heen, legde zijn kussen recht en trok de dekens wat meer over hem heen. Zij leek mij heel zacht en er lag een oneindige melancholie in haar trekken, toen zij zich omkeer de om weg te gaan. „Hij zal waarschijnlijk vooreerst niet wakker wor den", zeide zij. „Maar als u hier wilt blijven zitten^ zal hij u zien, zoodra Ihij zijn. oogen openslaat". Ik nam den stoel, dien zij mij aanwees, en nu kon ik pas goed het gezicht van den jongen zien. Het was Don en toch ook Don weer niet; Don zonder het bruine en opgewekte op zijn vertrokken gezicht en met 'trekken om zijn mond, die van. naam loos lijden spraken. Hij sliep, maar het was geen natuurlijke slaap, dat zag ik dadelijk en een leven dige herinnering kwam in mij op aan' den nacht, dat ik probeerde hem wakker te krijgen, omdat Joy in het huis „ernaast" zoo huilde. Het was mij toen niet gelukt en een plotselinge angst doorstroomde mijn hart bij de gedachte, dat nu misschien nie mand onzer, zelfs de knapste niet, hem ooit meer wakker zou kunnen 'krijgen. Ik keek Bruin-Oog, die nog steeds bij het bed toefde, aan. „Hij zal toch wel wakker worden?" vroeg ik heesch en zij antwoordde onmiddellijk: „O ja zeker!" Ik trachtte haar te gelooven, maar bet viel ml)

Schager Courant | 1920 | | pagina 1