NIEUWE ABONNE'S GRATIS. Plaatselijk Nieuws. voor de Schager Couranl ontvangen de nummers die nog vóór 1 Juli a.s. verschijnen Ma rktberichten. uemengd Nieuws. KIND GESTIKT. Gistermiddag werd door eenige kinderen al spelend het deksel van een rioolput, gelegen voor perceel 114 Reguliersgracht te Amsterdam opgelicht met het. nood lottig gevolg, dat een meisje van twee en een half jaar, wonende in de Nieuwe Looierstraat, in de open- staande put viel. De brandweer, die onmiddellijk gewaarschuwd werd, kon er slechts in slagen het lijk van het kindje te voor schijn te brengen. AUTO DOOR EEN BRUG GEZAKT. Gistermorgen te 10 uur is te Oostzaan de auto van den heef S. de Ridder, in welke zich 30 personen, antwoord. Wordt dit voorstel door de coramissro-Van Aalst verworpen, dan worden van haar aannemelijke contravoorstellen verrwacht. Komt het onverhoopt niet tot samenwerking, dan zal de provinciale commissie zelfstandig haar arbeid aan vangen dezen met den meesten spooed trachten tot een goed einde te brengen. UIT DE ELBURGSCHE RAADSVERGADERING. Onder de stukken, die in de gisteren gehouden vergadering van den Raad van Elburg waren inge komen, was eefïi bsluit van Ged. Staten, houdende mededeeling, dat de datum van ingang der vermeer dering van de burgemeestersjaarwedde met de ver leden van de Plaatselijke Muziekvereniging „Concor- hoogde huur wordt gesteld op Miei 1920. dia'' bevonden, die zich met dit voertuig naar een I Hierover ontspon zich. de navolgende discussie: concours in Hoorn zouden begeven, door een houten i De heer Stephad stelt voor van dit besluit in be- brug gezakt. De aut obleef op de ijzeren onderlagen (roep te gaan bij do Kroon. van de brug rusten. Te drie uur 's middags had men i De heer De Lange sluit zich hierbij aan, in ver- de auto weer op den beganen grond gebracht j band met hetgeen door den voorzitter in de vorige W IER IN GEK'WAARD. vergadering is gezegd. De bekende harddraver Bandage won Zondag te .De heer Leusing is tegen het opdrijven der hu- Alkmaar in mooien stijl de heatdraverij, De eige-1 ren. naar werd luide toegejuicht j De voorzitter ziet in het besluit van Ged. Staten NOORD&CHARWOUDE. j de leiding Gods. De Zangvereeniging „Crescendo" alhier, staande i De heer Stephan protesteert: spreek hier niet over onder leiding van den heer (W» Hespe, won bij den de leiding Gods. gehouden wedstrijd1 te Haarlem j.1. Zaterdag, in de De heer Leusink: Zorg gij dat er orde in je gezin tweede afdeelmg den eersten, prijs. heerscht en houd verder je mond, jij rebel. Zondagavond werd bij den eerewedstrijd de twee- De heer Stephan: Och jij Geref. ouderling, jij af- de prijs gewonnen, i gevaardigde van de visschers doet niets dan de b'e- WEERINGEN. lastingen der visschers opdrijven. Bij den rijksveldwachter Admiraal werd door den Andere leden mengden zich in dit twistgesprek en landman P. H. R. aangifte gedaan van de vermis- 't slot was dat de voorzitter onder groot rumoer de sing van een kip die op eieren zat te broeden. Kip vergadering schorste. en eieren, alles was verdwenen. Na ingesteld on-De raadsleden bleven nog wat praten. Toen dit derzoek is men den vermoedelijken dader op het j eenige oogenblikken geduurd had, riep de burge- spoor, wien een proces-verbaal niet zal ontkomen. meester de 'politie om de zaal te doen ontruimen. EEN VROUW IN DE STATEN VAN NO.ORD-BRA- Hij sommeerde den heer Stephan tot driemaal toe BANT. de zaal te verlaten. Toen hij daaraan niet voldeed, Uit 's-Hertogenbosch, 21 Juni Het eerste vrou-1 werd hij eruit gezet welijke lid zal haar intrede doen in de Provinciale I De heer De Lange riep den burgemeester toe, dat Staten van Noord-Brabant De heer Snellen, Vrijz.-1 deze daad meer dan ergerlijk was eh dat zij: hem Dem., landbouwleeraar, is benoemd tot directeur zou berouwen. van den landbouw in Suriname; dientengevolge Ook de heeren Top eni Wynne, die niet de noodlge neemt hij ontslag als Statenlid en wordt opgevolgd spoed betrachtten, kwamen een oogenblik met de door mevrouw SuylingiSluyter, handen der veldwachters in aanraking. DE STAATSCOMMISSIE VOOR ONTGINNING. 'Naar de Tel. meldt, is de staatscommissie voor ontginning, onder leiding van dr. Lovink, Zaterdag naar Denemarken vertrokken, ter bestudeering van i de maatregelen, welke in dat land worden genomen ter bevordering van ontginning en klein grondbe- j zit. vette varkens, le kwal. f 2.10, 2e en 3e kwal. f 2.05- I per Kg., scnoongewicht. ALKMAAR, 21 Juni. wi J uiu. Op de weekmarkt waren aangevoerd: 12 koeien en ossen f 550 tot f 700, 9 vette kalveren f 90 tot f 150 p. Ned. pond. f 1.40 tot f 2, 29 nucht. kalveren per stuk f 20 tot f 38, 8 vette schapen per stuk f 50 tot f 62, 163 vette varkens, per Ned. pona f 1.66 tot f 1.80. EEN AVONTUUR VAN BRUIN. Zij waren wat laat met paardenmarkt en daar- 1 bij, het hoofd stond ook niet goed, .want Bruin, dat WATERWEGEN NOORDELIJK NOORD-HOL- kr - was niet verkocht. Wat hadden ze hun-best gedaan en t had nog puur gekost ook vanwege dat De Commissaris der Koningin in Noord-Holland heeft krakte eren! Maar t was niet gelukt. Hij moest maar gistermiddag in het Provinciaal Gouvernementsgebouw w.®ef ™ee ^aar huis. Aan de hand naar 't café van geinstalieerd de door Gedeputeerde Staten onder zijn uitstalling. Bruin achter de kar gebonden, nog een voorzitterschap benoemde commissie, welke aan Gedepu- i afzakkertje, onderwijl kon de knecht inspannen. Zoo teerde Staten van advies zal dienen omtrent de vraag: ?eze?<?' 200 £ed&&n. Nog een wippertje, daar ging Welke werken zullen moeten worden uitgevoerd en "et- uur moest een „vanwege de nood- H.. aii:zakelijkheid even nlt Icat. (Nfl-uwaliiks «hoaf.t even uit de kar. Nauwelijks heeft hij zich op de kar omgedraaid, of 't klonk: „Piet, Bruin is er niet, 't kris zeker losgebroken". Terug om Bruin op te zoeken. Je kon hem toch maar niet in den steek laten, hij was nog wel wat waard. Bij 't café gekomen, daar stond Bruin- nog altijd, achter 't vreemde karretje, waar ze hem vastgebon den hadden. Arme Bruin! VECHTLUSTIG. Het was dit jaar anders dan- anders op onzen paardenmarkt-Maandag. Vorig jaar zagen wij ook wel eens hier en daar een bezoeker die meer had ge dronken dan goed voor hem was, maar dit jaar trad dit euvel heel sterk naar voren. Het gevolg was natuurlijk rumoer en vechtpartijen hier en daar. De politie had dan ook sommige oogenblik ken nogal eens wat te doen en moest herhaaldelijk optreden. In de danstent werd ongeveer half elf ook een kloppartij geleverd, waarbij politiehulp hoog noodig was. Te ongeveer 11 uur heeft de bekende Schrieken uit Barsingenhorn, die vorig jaar ook iemand heeft gestoken, parddes een persoon met een mes in het oog gestoken. Het oog was leelijk gekwetst BIJNA GESTIKT. In het café van den heer Vader alhier kwam Maandag een bezoeker die een carbonade bestelde. Deze werd verstrekt en nadat de man daarmee even bezig was geweest, verwijderde hij zich haastig naaT achter. Spoedig werd de heer V. geroepen onder de mededeeling: Kom gauw, want er sterft -een man. Achtergekomen vond men den bezoeker in elkaar gezakt, blauw en doodsbenauwd. Hulp scheen geen verlichting te geven en dadelijk werd de dok ter gehaald. Deze kwam en vroeg wat er met den man was gebeurd. De mededeeling dat hij een car bonade had gegeten volgde en toen bleek alras dat er een stukje vleesch in zijn keel was blijven zit ten. Dit werd heel spoedig verwijderd en de pa tiënt kwam weer tot zichzelf. Dat had niet veel gescheeld. wPAARDENMARKT. Er waren aangevoerd 273 paarden en 10 veulens, steeds moeilijker naarmate de tij'd verstreek en Don De prijzen liepen: Rijtuigpaaraen f650—f950, 3-ja- zich niet verroerde. 'Zijn ademhaling scheen zelfsrige paarden f400 tot f800, 2-jarige paarden f350 tot moeilijker, zijn bleekheid intenser te worden. If725, jarige paarden f325 tot 450, veulens f175 tot welke regelingen van waterstaatkundigen, adm inistratie- ven en financieelen aard zullen moeten worden getrof fen ten einde te geraken tot een stelsel van goede wa terwegen op het vasteland van het noordelijk deef van Nooraholland, voornamelijk in Westfrieslana. De Commissaris der Koningin gat in zijn uitvoerige openingsrede een overzicht van de geschiedenis der totstandkoming van deze commissie, wees daarbij op de vroegere plannen der Westfriesche Kanaalvereeni- Ëing, op de het vorig jaar door Gedeputeerde Staten aan et oordeel van eenige corporaties onderworpen plan nen van Gedeputeerde Staten en op de instelling eener commissie door de Westfriesche kanaalvereeniging, on der voorzitterschap van den heer C. K. J. van Aalst, welke laatstgenoemde commissie werd ingesteld omdat de plannen van Gedeputeerde Staten te beperkt wer den'geacht. Aan het eind van zijn rede onderwierp de Commissaris der Koningin aan het oordeel der vergade ring de vraag of en op Welke wijze samenwerking van de beide thans bestaande commissiën wenschelijk werd geacht Hieruit ontspon zich een uitvoerige discussie, vwaar- bij werd in het licht -gesteld dat de opdracht der pro vinciale commissie een wijdere strekking heeft en waar in algemeen de wenschelijkheid van samenwerking naar voren werd gebracht. Die wenschelijkheid werd ook uit gesproken door de aanwezige leden der z.g.n. commissie- Van Aalst, welke in de provinciale commissie zitting hebben. Wat de wijze van samenwerking betreft, werd ten slotte op voorstel van den voorzitter algemeen goed gevonden tot de commissie-Van Aalst de vraag te rich ten of zij kan goedvinden zich op te lossen in de provinciale commissie, met dien verstande dat het reeds door de commissie-Van Aalst verrichte werk door de provinciale commissie zal worden voortgezet, onder lei ding van den ingenieur, thans «voor de commissie-Van Aalst werkzaam. Op de vraag «of deze ingenieur dan zijn arbeid geheel zelfstandig zal kunnen voortzetten, zonder onder de leiding te komen van den Provincialen Waterstaat, werd door den voorzitter toestemmend ge- Bruin-Oog kwam «terug en bracM mij «thee. Zij Vroeg of ik soms niet Bever weg wilde gaan en later terugkomen, maar ik zeide, dat ik liever bleef. „'Hij is toch niet erger?" vroeg ik. In ieder woord dat zij zeide, vond1 ik een nieuwe reden voor achter docht. „Neen", zeide zij. „O, neen!" „Hebt u hem altijd verpleegd?" „Ja". Dan zult u het wel zijn, over wie hij in zijn brie ven schreef". Een flauwe blos kwam op baar wangen, maar aij antwoordde niet en dan ging zij weer weg en liet mij met mijn gedachten alleen. Het begon te schemeren; lange schaduwen kropen door de stille ziekenzaal en verjoegen langzaam aan het zonlicht en- den rose gloed van den zonson dergang. Ik ging verziten; want ik begon stijf te worden. Ik vroeg mij af wat Joy zou doen; en dan «dacht ik plotseling aan de roos, «die zij gekust en mij voor Don gegeven bad-. Ik vond hem in mijn zak; de blaadjes hingen neer en waren wat verwelkt, maar de geur was nog zoet als altijd en ik hen er zeker van, dat zij ergens in haar geurend hart de herinnering aan haar kus bewaarde. Ziji had die voor Don gegeven en door een plot seling impuls ge«dreven boog, ik mij ovër hem heen legde de roos op zijn hart. „Zeg hem alles wat u denkt dat medewerken kanom hem weerbeter te krijgen Ik wist natuurlijk wat zij bedoeld bad dat zij met hem trouwen on hem gelukkig maken zou; maar in zeker opzdebt scheen de gedachte aan wat het voor mij beteek enen zou heel flauw en zwak, toen ik daar in de stilte naar Don's doodsbleek gezicht zat te staren. Tijd genoeg dn de toekomst om voor mijzelf te lij den; mijn geheele wezen scheen op dat oogenblik geconcentreerd kte zijn op hem en een Innig gebed voor zijn herstel. Later kwam een dokter met een andere verpleeg ster; zij' keken Don aan en voelden zijn pols en zei den tegen me, diat hij het zoo goed maakte als ver wacht mocht worden', ja misschien zelfs heter dan zij hadden durven hopen. „Ik heb tot bijna het laatste oogenblik gedacht, dat we zijn beon zouden kunnen behouden zeide de dokter. „Maar het was onmogelijk." „OEn is het mogelijk zijn leven te redden?" vroeg ik, maar hij wilde niet antwoorden; hij trok alleen zijn lippen samen en schudde zijn hoofd als wilde hij zeggen, dat ik een opredelljke vraag, gedaan had. Wordt vervolgd» f300, werkpaarden f300 tot 550, hittenf 175 tot f500. H'andel stug en duur- KERMIS-ONGELUK. Maandag is een zoon van den heer C. Z. van Grootewal alhier uit den zweefmolen gevallen, met het noodlottig ^gevolg, dat hij een been brak. Dr. Melchior verleende de heelkundige hulp. iPer brancard is de jongen naar dokter en vervol gens «naar huis vervoerd. WARMENHUIZEN, 19 Juni Schotsche muizen f 9.30 a 13.10, drielingen 1 3.80 a 6.30. negentigvoud f 8.30, per 100 Kg. WARMENHUIZEN, 21 Juni. Schotsche muizen f 13.80 a 14.30, drielingen f 5.60 a 5.70 per 100 Kg. MEDEMBLIK, 19 Juni. Aardappelen f 2.50 a 3.15, kleine muizen f 1.40 a f 1.50 per halve H.L. MEDEMBLIK, 21 Juni. AardappelenGroote muizen f 3 a 3.30, kleine mui zen f 1.20 a (1.50 per hajve H.L. NOORDERMARKTBÖND. Noo\dscharwoude. 21 Juni. Schotsche muizen f 11.50 a 15.30, drie lingen f 5 a 6.40, kleine f 1.75 a 2.10 per 100 Kg. Bloemkool f 10.90 A 11, 2e soort f 3.50 a 5.10, per 100 stuks. LANGEDIJKER GROENTEVEILING. Broek op L. 21 Juni. Wortelen f 4.10 a 4.70, per 100 dos. Schotsche muizen f 11.40 a 14.80, schoolmeesters f 11.40 a 14.30, drielingen f 2.60 a 6.60, kleine f 1.90 a 2.20 per 100 Kg. Aanvoer 500 bos wortelen, 139351 Kg. aardappelen. AMSTERDAM, 21 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 310 vette koeien, waarvan de prijzen waren le kwal. f 2.10— 2.30, 2e kwal. f 1.85-2, 3e kwal. f 1.30—1.65 per Kg. 70 meelk- cn kalfkoeien f 400850 per stuk, 56 graskal- veren f 100—125, 140 nuc.ht kalveren f 18—35, 34 scha pen f 30—75, 31 lammeren f 2535, per stuk,, 321 WEGENS WOEKERWINST. Te New-York is Frederick Gimh&r, vice-president van Gimbal Brothers, een van de grootste waren huizen in «de Vereenigde Statsn, dat filialen heeft in verscheidene steden, in hechtenis genomen op bevel van het departement van justitie, ingevolge het maken van woekerwinst met kleeren in het warenhuis, dat te New~"York gevestigd is. TEGEN DE DUURTE. Hoe groot de ontevredenheid in Engeland is tegen het beleid van minister Churcihill, moge blijken uit het feit dat Mr. Wedgwood Benn a.s. Woensdag in het Lagerhuis zal voorstellen het inkomen van dien minister te verminderen met een bedrag van «£5000 en dus met andere «woorden te reduceeren tot nihil. De heer Wedgwood Benn zegt, «dit voorstel «toelich tende, dat dit de eenige manier is om hem kwijt te raken, daar het, gezien het feit dat zijn hand is in alle verkwistende en buitensporige plannen, die nooit succesvol zijn, tijd wordt dat hij heengaat. Mr. Aubrey Herbert zal voorstellen het ministe rie van vervoerwezen op te heffen en de afdeelingen onder te brengen bij minder kostbare ministerieel® departementen. Bedoeld ministerie zal den belastingplichtigen dit jaar 1.000.000 kosten. Naar aanleiding van de veroordeeling van een chauffeur van een regeeringsautomohiel tot 21 maanden gevangenisstraf wegens het veroorzaken van den dood eener vrouw door schuld de man reed, met ook in Amsterdam niet onbekende onver antwoordelijke woestheid dOor Hyde Park en reed een vrouw dood bepleit «de „Daily Mail" de af schaffing der regeeringsautomobielen, waarin „de autoriteiten en zij die tot hen gerekend worden de belastingpenningen verkwisten". „Ministers en andere officieele personen moeten leeren de omnibus- en spoorwegmaatschappijen te begunstigen, en als ze haast hebben, kunnen ze doen wat elke burger doet, een taxi nemen". BRAADLOOZE FOTO'S. Uit Kopenhagen «wordt aan «de „Daily Telegraph" gemeld, dat een Deen, Th. Andersen, een belang rijke uitvinding heeft gedaan, waarbij foto's langs telegrafischen weg, zoowel over den kabel als draad loos, kunnen «worden overgebracht. Voor de geil- lustreerde pers blijkt de uitvinding van groote waar de te zijn. Het te gebruiken apparaat is van zeer eenvou dige constructie. Het systeem bevat eenige speciale seinen, die kunnen worden gegeven zonder den In vloed te ondergaan van de verschillen in de stroom snelheid. Elk draadloos telegrafisch of telephonisch stelsel kan voor de overbrenging worden gebruikt. lEen Kopenhaagsch nieuwsblad heeft twee foto's gepubliceerd, die het langs d«en luchtweg waren toegezonden. TEGEN DE HOOGE PRIJZEN. Te Osnabruck is het Zaterdag op de markt tot verzet tegen de hooge prijzen gekomen. De koopers weigerden de verlangde prijzen te betalen en stelden ten slotte zelf lagere prijzen vast. Zoo werden früit en groenten in plaats van voflr 4 mark voor 50 pf. verkocht, vleesch en boter in plaats van voor 26 voor 12 mark. De verkoopers schikten zich na eenig tegenspar telen in het onvermijdelijke. 's Middags kwam het tusschen de burgerwacht en een menigte die wilde plunderen, tot een bloedige botsing Een kunsthonigfabrikant te Keulen kocht een partij vijgen voor 300.000 mk. Hij maakte er evenwel 'geen honig van, maar verkocht de partij voor het dub bele bedrag aan een koffiesurrogaatfabriek. De rechtbank veroordeelde hem tot 3 maanden gevan genisstraf en .100.000 mk. boete, en de vijgen werden in beslag genomen. De eisch van het O. M. luidde slechts 30.000 M. boete, maar de woekerrechtbank acht te bovengenoemd vonnis meer in overeenstemming met de vertreding. ONVERZOENLIJKHEID VAN BELGISCHE AD VOCATEN Uit Brussel, 20 Juni. De Federatie van Bel gische advocaten hééft Zaterdagmiddag te Luik haar congres gehouden. Onder de punten van de agenda was ook „de vrouw als advocaat en haar toelating tot de balie". Men weet dat in België de vrouwen ook al zijn zij in de rechten gepromoveerd, niet worden toegelaten tot het afleggen van den eed, die voor de uitoefening der advocatuur vereischt wordt. Deze kwestie is voor de eerste maal aan de orde gesteld in 1888 door mej. Marie Popelin, aan wie door een onwettige verbods bepaling net recht tot het dragen van de toga was ontzegd. Nadien zijn verscheiden wetsontwerpen in gediend bij de Kamer om daann verandering te brengen. Maar daar de Kamermeerderheid steeds clericaal was, werden die pogingen voortdurend ver ijdeld. Thans is opnieuw een dergelijk wetsontwerp ingediend en wel door de liberalen en socialisten en men gelooft dat ditmaal het ontwerp zal worden aan genomen. Het congrès heeft nu als zijn wensch uitgespro ken, dat aan vrouwen, die in de rechten zijn gepro moveerd, het recht om te pleiten zal worden ver leend. Als naar gewoonte werd, nadat de verkiezing van den nieuwen president had plaats gehad ditmaal werd als zoodanig de heer Theodor, uit Brussel aan gewezen des avonds een feestmaal gehouden. 'On der de gasten was ook de minister van justitie ,Van- dervelde- Deze hield een tafelrede, waarin hij sprtik over de verbroedering der volken, en over de algemeene verzoening met Jien, die hadden gestreden voor het recht, zoowel als met degenen, die het recht hadden aangevallen Deze woorde.n werden begroet met kre ten alsA bas les Boches Heraus, heraus Temidden van het tumult klom mr. Bovesse, advo caat uit Namen, die in den oorlog verwond was ge worden, op een stoel, en schreeuwde, zoo, dat het bo ven alle geweld uitklonkUit naam van de dooden, uit naam van onze collega's, die hun bloed hebben ver goten voor de zaak van het recht én de beschaving, proclameer ik den haat aan den Boche. Deze woorden werden met langdurig gejuich be groet. Het handgeklap hield minutenlang aan; alle aanwezigen waren van haar stoel opgestaan en zóó eindigde het feestmaal. EEN KRACH VAN 22 MJLLIOEN. Volgens de „Etoile Beige" is in de Antwerpsche diamantwereld een nieuw failliet uitgesproken. Een firma «Leeft haar betalingen gestaakt; er is jen deficiet -van 22 millioen, STAKING. Te Dusseldorp zijn «de straatventers tot staking overgegaan. «Zij verzoeken het publiek hun, door door eenigen tijd geen fruit te koopen, te helpen om den groothandelaren te dwingen hun het fruit goedkooper te leveren. BRAND BIJ KRUFP TE ESSEN. Uit Essen, 19 Juni. In den nacht van 18 op 19 Juni heeft een reusachtige brand de uitgestrekte houten loodsen van de firma Krupp totaal ver nield. In «de afgebrande gebouwen was o.a. een groote voorraad daar opgeslagen meubelen; verder was een deel van de stedelijke ziekenhuizen er ondergebracht. Persoonlijke ongevallen hebben niet plaats gevondn. De stoffelijke verliezen heloopen verscheidene millioenen marken. TEGEN DE DUURTE. Tweehonderd' acteurs hebben te Parijs een wan deling over de boulevards gedaan, gekleed in werk jassen als protest tegen de duurte. EEN OUDJE. Bij Lillesand, in Noorwegen, is een Noorsehe da me, mevr. Elisabeth Jensen, overleden, die 107 jaar is geworden. DUUR PAPIER. Ook in Duitschland lijdt de pers onder de on rustbarende duurte van het papier, die vele kleine kranten ihet bestaan onmogelijk maakt. Dr. Schlit- tenbauer, afgevaardigde van de Beiersche volks partij naar den Rijksdag, verwijt het rijks-minis«te- rie voor ekonomische aangelegenheden, dat het niets doet om aan deze misstanden een einde te maken. Hij spreekt in zijn brief van „een roof tocht der papierfabrikanten", «die de bladen telkens dwingt tot nieuwe prij'sverhoogingen. Ofschoon de papierfabrieken reusachtige winsten maken, doen zij het niettemin voorkomen, alsof zij niet in staat zijn, de bladen tijdig op «de hoogte te stellen van nieuwe prijsopdrijvingen. Zij verboogen zelfs niet zelden de prijzen met terugwerkende kracht. Het ministerie zou, naar Schlittenbauer betoogt, in elk geval dit laatste misbruik dienen uit te roeien. DAT HAD ZE ZELF GEDAAN. Enkele dagen geleden is gemeld, dat een dame te Berlijn een bezending juweelen ter waarde van 200.000 mark naar Dresden stuurde en dat toen de envelop ter bestemming kwam «de juweelen verdwe nen en door kiezelsteenen vervangen «waren. Uit het onderzoek is thans gebleken, dat de ju weelen nooit in de envelop zijn geweest. De dame had zelf de steenen in het couvert gedaan in de hoop op deze wijze in het bezit van 200.000 mark te kunnen komen. Zij had voor haar zending niet minder dan 211 mark porto moeten betalen. ONMENSCHELIJK. Te Iserlohn bond een jongen van 15 jaar een knaapje van 8 jaar op de rails vast. Het kind kon nog op het laatste oogenblik toen een trein aan kwam, door voorbijgangers gered worden, maar is sedert dien in ernstige mate zenuwziek. De jeug dige onverlaat zal vervolgd woeden. TE DUUR. Te Berlijn ihehben ruim 15.000 telefoonabonné's bedankt, naar aanleiding van de verhoogde nieuwe tarieven. ELEGANTE JONGE DAME. iSedert drie jaren zocht de Berlijnsche politie te vergeefs naar een elegante jonge dame, die in de woningen van onvermogende menschen verscheen en zich als controleuse van het een of ander distri butie-bureau voorstelde. Zij vroeg of de menschen tevreden waren met wat zij' kregen- en daar dit meestal niet het geval was,beloofde zij er voor te zorgen, dat een extra^uitkeering. zou worden toe- «gestaan. Om dit mogelijk te maken moest zij ech ter «dan «de distributiekaarten, mee naar haar bureau nemen. Men zag ze daarna natuurlijk nooit terug. Gisteren is de dievegge, die trouwens in de wo ningen nog tal van voorwerpen had ontvreemd, door de politie op heeterdaad betrapt. Zij was sinds twee dagen getrouwd. EEN DYNAMIET-AANSLAG. Uit Essen, 19 Juni. Gisteravond is een dynamiet- aanslag gepleegd tegen den buitengewonen krijgs raad, die het ooi-deel moet vellen over de deelne mers aan de Maart-onlusten. De krijgsraad ontving met het opschrift „Legerzaken" een uit Buer in Wëstfalen verzonden pakket, waarin izich 8 A 10 pond «dynamiet en «eenige slaghoedjes bevonden. De ontplofbare stoffen waren uit de mijnen afkomstig; het was namelijk materiaal, dat hoofdzakelijk bij den mijnbouw wordt gebruikt. Door het pakket voorzichtig te behandelen, kon men den aanslag verijdelen. Een deskundige, die geraadpleegd werd, achtte het een wonder, dat de aanslag niet gelukt was. Men meent te kunnen aannemen, dat het een wraakoefening betreft van Spartacistische zijde, wegens door den krijgsraad uitgesproken vonnissen tegen roode legersoldaten. EEN PAAR ANNECDOTEN. Napoleon wilde eens «aan den beroemden Fran- schen schilder Gustave Courbet een hooge ridder orde verleenen. Toen men den schilder daarover polste zeide hij: Wanneer men in «de «streek waar ik geboren ben een schaap met een «kruis merkt, beteekent dat niet dat het schaap talent had, maar dat het verkocht is. Ik hen niet «te koop en wil dus ook niet met een kruis .gemerkt' wo«rden. Toen men den toone elschrijver Sardou eens vroeg wat de beste tijd was om. te trouwen antwoordde bij: Wie Jong trouwt, trouwt «te vroeg, doet men het op lateren leeftijd, dan is het altijd te laat, en •den tijd daartusschen in besteedt men «het best met er eerst eens goed over te denken". De held en de graaf. In de Tel. lezen wij Dezer dagen op een vaderlandsch feestmaal, heb ik aan tafel gezeten tusschen een held en een graat De graaf was een zeer echte graaf, van aloud, oer-grafelijk geslacht. En de held was insgelijks een echte held, van geen geslacht, maar held ge worden in de loopgraven en modderkuilen van den Yser. Driemaal was de held gewond geweest en zijn gewonde borst hing vol eerekruisen. De graaf die in het bezette gebied gebleven was, waar hij zich zoo zoét mogelijk had gehouden om geen onaan genaamheden te krijgen met de Duitschers, was nooit gewond geweest, maar droeg toch ook een aantal decoraties op zijn borst. De graaf bezat veel groote en mooie boerderijen op het dorp. De ouders van den held waren de huurders van een dezer boerderijen. De held was in een soort angstvalligen eerbied voor de grafe lijke familie opgegroeid. De graaf had het feest ter eere der soldaten in gericht. Daarom, en omdat hij de graaf was, fun geerde hij dan ook als voorzitter van het huldi- gings-comité. Bij het nagerecht stond hij overeind en las, van 't papier, in°t Vlaamsch, een prachtige rede voor. Hij kende te nauwernood de taal en toen hij 't had over de gruwelen, die door den vijand in het land gepleegd waren, sprak hij dat woord als „gruweelen". Een ieder begreepnie mand glimlachte. Een warm applaus en xreten van „Leve de graaf" begroeten het slot. De hejd st^nd op om te antwoorden. Hij zei, dat het wel waar was dat zij de soldaten veel ontberingen hadden geleden in de loopgraven en groote gevaren hadden getrotseerd onder 't vuur, maar hij stelde de vraag of zij, die, zooals de graaf en zijn gezin, in het bezette gebied, onder den druk van den vijand waren gebleven, niet nog veel meer geleden haddenen hij meende deze vraag bevestigend te moeten beantwoorden. Daarom ook bracht hij de hulde, welke de graaf zoo goed was hun allen te willen bewijzen, weer op den graaf en de grafelijke familie over. „Lang leve de graaf I" riep hij, en „Lang leve de grafelijke familie r' Allen stonden juichend op, met het glas in de hand; en niemand protesteerde. Misschien had de oorlog, toen hij nog woedde^t oer-oude traditie van angst, ontzag en eerbied kunnen overwinnen. Nu de oorlog voorbij was, voelde de held zich weer de mindere; en de graaf bleef de graaf. Onfroerd ging de neld, na zijn speech, weer zit ten en dronlc met bevende vingers zijn glas leeg. De graaf neeg genadig naar hem toe en drukte hem warm de hand. De graaf was tevreden en de held was gelukkig. En een ieder voelde, dat niet de, soldaten, maar wel de graaf en zijn familie de eigenlijke helden van het vaderlandsch feest waren. En iedereen scheen ook te vinden, dat het xoo behoorde. En niemand protesteerde. CYRIEL BUYSSB.

Schager Courant | 1920 | | pagina 2