Allflttl NiBlIS- NIEUWE ABONNE'S GRATIS. Raad Callanlsoog. Het Meisje van hiernaast. Donderd«q 24 «Juni 1920. SCHA6E GSs»-* tlfluar^anq. No. 6040. COS Dit blad verschijnt viermaal per weekDinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8 uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitlcomend nummer geplaatst, UITGtVtKS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en Q1R0DIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden nkar plaatsruimte berekend voor de Schaqcr Courant ontvangen de nummers die nog vóór I Juli a.s. verschijnen Vergadering van den Raad, op Dinsdag 22 Juni 1920, des voormidaags 10 uur. Voorzitter de heer G. J. Lovink, burgemeester, te vens secretaris. Alle leden zijn aanwezig. - Voorzitter heet de aanwezigen welkom en opent de vergadering. De notulen van de vorige vergadering worden onver anderd goedgekeurd. Btf de jl. gehouden kasverificatie bleek, dat er in kas moest zijn en was bevonden een bedrag van f 2795.9üy8. Medegedeeld wordt, dat is goedgekeurd het kohier op den Hoofdelijken Omslag, en dat voor~"Callantsoog de uitkeering uit deoorlogswinstbelasting f 4516 bedraagt. Eveneens is goedgekeurd terugontvangen het kohier Hondenbelasting, groot f 2G4.56tya en de wijziging van I do verordening op de tooneelvoorstellingen etc. j Naar aanleiding van dit laatste zegt voorzitter, dat die belasting thans verdubbeld is. Dc heer Vos .had gedacht, dat alleen bij groote uit- voeringen 20 pet. zou worden geheven. Spr. zegt, dat de zaalhouders liever 120 geven, dat dat zij 30 cent entree meer moeten eischen. Voorzitter; Ja, maar daar kunnen wij ons niet rianr regelen. Dan is nog goedgekeurd de geldlecning groot 1 3000 ten behoeve van de opslagplaats voor brandstoffen. Volgt een schrijven van do vereeniging van N.eder- landsche Gemeenten, waarin wordt gevraagd de bede larij en het venten langs de huizen in ae gemeente zooveel mogelijk tegen te gaon. B .en W. stellen voor, om dit voor kennisgeving aan te nemen. Voorzitter zegt, dat het venten langs de huizen hier algemeen is, wat in het geheel geen overlast veroor zaakt. l>e heer Sleutel méjent, dat wy op het platteland het venten niet kunnen missen. Algemeen goedgevonden. Mevr. Van de Poll—Prévinaire heeft een schrijven ingezonden, waarin xIJ te kennen geeft, dat het ver broeden van den Schmkelweg naar den duinkant toe haar onverklaarbaar voorkomt, waarop B.. en W. haar geantwoord hebben, dat het hebben van een drogen weg hici^cn de bedoeling was. Hierop is nog geen natter antweord binnengekomen. Betreffende de verordening op het spannen van prik keldraad langs den openbaren weg hebben B. en W. inlichtingen Ingewonnen bij het Gemeentebestuur van Helder, waar ook een dergelijk verbod bestaat. B. en I W. van don Helder hobben geantwoord, dat daar prik keldraad langs de wegen is verboden, behoudens toe- i stemming van B. en W. Voorzitter merkt op, dat het opnemen van een der gelijke bepaling door B. en W. nog nader in overwe ging zal. worden genomen. Van Gcd. Staten is een schrijven ingekomen, om het Raadsbesluit aangaande de ^verordening op den H. O., waarbij was beslist, iemands inkomen te bepalen naar het gemiddelde van de laatste drie jaar te wijzigen, zoodanig, dat dit op 1 Januari 1920 in werking zal treden. B. en W. stellen voor, om hieraan te voldoen, wat algemeen wordt goedgevonden. Is ingekomen de mededeeling van den heer J. Weij Pz., dat hij zijn benoeming als lid van de comm. van toezicht op het correspondentschap van de werke- loozenkas aanneemt. Goedgekeurd is door Ged. Staten de bepaling om de huurwaarde van de woning* van het Hoofd der School j vast te stellen op f 250. In verband daarmee zegt voorzitter, heeft de on- j derhandsche aanbesteding van het te maken zolder kamertje in de onderwijzerswoning plaats gehad. Door den opzichter den heer De Leeuw was dit geraamd op f 400- Hierop was ingeschreven voor f 550, f 440 en f 390, buiten net schilderwerk. Hieruit blijkt, zegt voorzitter, dat onderhandsche aanbesteding onder de vaklieden in de plaats geen aanbeveling verdient. De heer De Leéuw heeft dan ook te-kennen gegeven, zijn ontslag te vra gen, wanneer hierin geen verandering kwam, daar hij op deze manier onmogelijk een begrooting kon opmaken. Hiervoor zou publieke aanbesteding in de plaats moe ten treden, waarbij evengoed op de belangen der in gezetenen zou gelet kunnen worden. De heer Sleutel vraagt, of het nu nog niet publiek aanbesteed zou kunnen wordén. De heer Vos meent, nju er reeds op ingeschreven is,, waarbij door den heer Toes met f 390, wat toch met te hoog, het werk maar aan dezen op te dragen. Voorzitter zegt, dat de heer De Leeuw van de zelfde gevoelens was. De heer De Heer is er eveneens tégén om hét nu nog publiek aan te besteden, daar hij net een bezwaar vindt dat de inschrijvingssommen door onderhandsche aanbesteding nu bekend zijn. De heer Vos meent, dat dit van minder gewicht is, daar deze cijfers niet van invloed zullen zijn. En, zegt spr., de raadsleden loopen er toch niet mee te koop? De heer Ruitenburg: Ik heb één der inschrijvers gesproken, die ook van de andere inschrijvingssommen op de hoogte bleek en mij de Juiste cijfers noemde, wat hem, zooals hij vertelde, door één der raadsleden verteld was. Voorzitter zou eerder denken, dat de inschrijvers zelf het elkander verteld zoudem hebben. Na nog eenice discussie wordt het werk aan den heer Toes opgedragen. Is ingekomen een teokening van den hoor De Leeuw, van een urinoir aan hot begin van het dorp te plaat sen. raming f 230. Voorzitter zegt, dat er thans wel goed is ingeschre ven, en wel door den heer De Vries voor f 225. De meerderheid in B. en W. had zich vóór de plaat sing van een dergelijke inrichljnc uitgesproken, of schoon (en dit waren zij m,et den heer Kruisveld eens, die er zich tegen verklaard had) ook zij het wel wat kostbaar vonden. Den heer Kos zou gevraagd kunnen, worden om ook bij zijn perceel met medewerking van de gemeente een waterplaats te plaatsen. De heer Vos zect ,dat f 225 niet te hoog is, want beton heeft geen Onderhoud noodig en doet zeer lang mee. De lieer Ruitenburg vraagt, of het niet wat minder luxe kan. De heer Vos zegt, dat dit aan den prjjs niet veel zal veranderen. De heer De Heer vraagt, waar het zal komen te staan en waar de urine zal belanden. Voorzitter zegt, van aan den Strandweg, nabij het perceel van den heer Kooger, en dat net zoo ge maakt wordt, dat de urine wegzakt in den bodem. De heer Sleutel ziet de noodzakelijkheid er ook wel van in, doch vindt het bedrag een bezwaar. Spr. vraagt of het niet mogelijk is, dat de kasteleins hier voor zorgen. Voorzitter zegt ,dat daar in B. en W. ook over was gesproken, maar aangezien het een gemeentebelang is. ook met het oog op het vreemdelingenverkeer, 'zal het voor rekening der gemeente moeten geschieden. Na nog eenige discussie wordt met 4 tegen 3 stemmen tot plaatsing overgegaan. Tegen stemden de heeren Kruisveld. De Heer en Sleutel. Is ingekomen een adres van de kerkvoogden der Ned Her.vormed Gemeente, om over te nemen van de Kerkelijke Gemeente de verplichting tot storting van de f 1160 subsidie voor restauratie van kerk en toren. In verband daarmede deelt voorzitter mede, dat deze restauratie ongeveer f 24000 zal kosten. Hiervoor zegt het Rijk f 12000 subsidie toe, de Provincie f 3000; de Burg. Gemeente Callantsoog f 3000; de Kerkelijke Gemeente f 1160 en de Synode de rest. De kerkvoogden hebben de toegezegde subsidie van f 1160 niet. In een memorie van toelichting* geven zij te kennen, dat, zij die f 1160 kunnen leenen bij de Diaconie dier Kerk, tegen 21/* pet. 's jaars én elk jaar een aflossing van f 100. Zij zijn zelfs niet in staat aan deze aflossing plus lage rente te voldoen en vragen de bürgelijke gemeenté dat te willen voorschieten en deze verplichting dus van Kerkvoogden over te nemeen, om dit later, wan neer andere wegen mochten worden gevonden, terug te betalen. De heer Sleutel vindt het te bezwaarlijk voor de ge meente. Voorzitter zegt, dat het dringend noodzakelijk is dat de toren hersteld wordt, ofschoon het niet aangenaam is de verplichtingen van de Kerkelijke gemeente over te nemen, doch, zegt spr., wij zyn noodgedwongen. De heer De Heer vindt het een bijzonder lagen rente stand, doch vindt het een bezwaar, dat elk jaar f 100 moet worden afgelost, en vindt dat het niet om de toren gaat, maar over net overnemen van de verplichtin gen der Kerkelijkfe gemeente. Voorzitter zegt, dat het hier wel degelijk de toren geldt. Dat is toch een algemeen bejang, zegt spr. De heer De Heer is öog' bang, dat er Tater geen andere wegen door de Kerkelijke gemeente zullen wordén gevonden, om de voorgeschoten gelden terug te betalen.* Na nog eenige discussie wordt het verzoek ingewilligd. Vervolgens zegt voorzitter, dat in de vergadering van 20 April een verdoek van de Woningbouwvereeniging om een vporschot van f 24250 met 4 tegen 3 stemmen was aangenomen. Bij nader onderzoek bleek, dat de heer Sleutel wegens verkoop van grond aan ae Bouw- vereen. zich-buiten stemming had moeten houden. Naar het oordeel van B. en W. was het verzoek dus feitelijk afgewezen. Do heer De Heer vraagt, of Ged. Staten het eens zullen zyn met B. en W. Voorzitter: Zou u daaraan twijfelen? De heer De Heer; Volgens mijn idee zou over het voorstel, wanneer Sleutel niet mee gestemd had, sta king van stemmert geweest zijn, doch zou het even goed bestaan gebleven zijn, en zou er opnieuw over I gestemd moeten worden. I Voorzitter; Ik geloof wel, dat het door Ged. Staten zal worden, verworpen. Tot zoolang zullen wij moeten wachten. Is ingekomen een aanbieding van Dienaar uit den Helder, over het leggen van een paardenpad in den nieu- l wen weg. Dit pad zal bij een breedto van 50 c.M. j f 1687.50, en bij een breedte van 60 c.M. f 1912.50 moeten kosten. I Voorzitter zegt, dat de heer Vos een onderzoek in- gesteld heeft naar de kwaliteit der steenen, en z.i. ble- 'cen ze niet aan den eisch to voldoen. Later bleek I echter, dat daar de steenen nog niet gesorteerd waren, I de heer Vos er geen juist oordeel over had kunnen 1 vellen. Spr. zou net wel wenschelijk achten, wanneer een commissie werd samengesteld, om nogmaals naar I den Helder te gaan, om de steenen te onderzoeken. I Voor deze commissie worden de heeren Vos, Ruiten burg en Sleutel aangewezen. Was ingekomen een adres van de Vereeniging. voor Vreemdelingenverkeer, waarin een subsidie voor 1920 van f 200 gevraagd wordt, om gebruikt te worden voor datgene wat zal leiden tot bevordering van het Vreem delingenverkeer. Eveneens is ingekomen vaneenzelfdó vereeniging te Groote Keeten een subsidieaanvraag van f 100.—. Voorzitter zegt, dat aan de Vereeniging te Callants oog verleden jaar f 100 is toegestaan, doen thans is er ook een vereeniging te Groote Keeten welke echtér nog niet veel geprdkteerd heeft. Het zou dan ook wen- sch^iyk wezen, wanneer beide vereenigingen één ver- eeniging vormden. B. en W. hebben gemeend, de ver eeniging Callanlsoog f 100 en die te Groote Keeten 150 te moeten toestaan. De heer Sleutel vraagt, of zij het werkelijk noodig zuiien hebben. De heer Vos noemt eenige verbeteringen op, Welke dqor de vereeniging zijn tot stand gebracht en waar voor zooveel geld noodig was, dat ae vereeniging dat met haar weinige contributie onmogelijk kon betalen. U is immers geen lid wendt spr. zich tol den heer Sleutel. De heer Sleutel zegt, seen lid te zijn, doch zou dit wel zijn, wanneer beide veréenigingen één ver^eni- ginng waren. Spr. is echter tegen het verzoek wanneer niet eerst aangetoond wordt, dat het geld nooi^g is. j De heer Vos zegt, dat het heelemaal geen bezwaar i zal zijn, rekening en verantwoording over te leggen, maar daar het geen verplichting is, is bet ook niet FEUILLETON. NAAR HET ENGELSCH VAN RUBY M. AYRBS DOOR W. J. A. ROLDANUS Jr. Uitgave van W. DE HAAN, Utrecht 31. Dan gingen zij naar -het volgende bed, en dk legde de roos, die ik weggenomen had, weer op Don's borst en mijn w-acbtêh begon opnieuw. Ik bleef zit ten; ik durfde mijn oogen niet naar zijn gezicht op slaan. Het konden slechts enkele minuten geweeft zijn, maar heit scheen mij een eeuwigheid toe voor ik mij dwingen kon mij te bewegen mijn hoofd naar hem te keeren, en toen zag ik, dat hij zich 'be wogen had; en juist toen ik mijn adem inhield, sloeg hij zijn oogen open. Ik trachtte te spreken, maar de woorden wilden niet over mijn lippen; dan speelde een heel flauw glimlachje heel even over zijn ge zicht en hij zedde zwak: „Allo, air; zij hebben u diam itoch laten komen!" Hij bewoog zijn rechterarm naar mij toe, opdat ik zijn hand zou kunnen drukken, en Joy's roos viel ongemerkt op den grond. Hij leek niet zoo doodziek nu hij wakker was. Dat was mijn eerste gedachte, toen ik zijn hand drukte. •Er was nog iets van de. oude schittering in' zijn diep liggende oogen en iets van de oude opgewektheid in zijn zwakke stem, toen hij weer zei de: „IJzeren Hein heeft me toch nog niet te, pakken kunnen krijgenI" „Neen, Goddank, niet", zeide ik en er volgde een vrij lange stilte. „Wanneer bent u gekomen?" vroeg hij dan en ik schudde mij wakker en trachtte me alles te herin neren. Het scheen alsof het al lang, heel lang gele den was, dat ik deze zwijgende ziekenzaal betreden had,, en toch zat ik er pas een paar uur. „Ik ben vanochtend vroeg uit Londen gegaan", leid® ik. „Joy en Mr. Jardine hebben me wegge bracht". „Mr. Jardine 1" 'Hij herhaalde den naam van den ouden man met een zwak lachje in zijn stem. „Ik was hem bijna vergeten", zeide hij. Hij sprak niet over Joy en onwillekeurig keek ik naar de roos, die op den gevemisten grond naast het bed lag. „Ze hebben hun poAd vleesch genomen"., zeide Don dan. moeilijk. „Mijn heen. Hebben ze het u verteld?" „Ja". Ik kon niets meer zeggen, maar dk kon zijn oogen op mij voelen en dan zei hij: „Het geld van de oude vrouw zal nu toch goed van. pas komen". „Dat is niet heel vriendelijk, tegenover mij", 'ant woordde ik. Onmiddellijk had hij berouw over zijn woorden Hij had er niets onhartelijks mee bedoeld, protesteer de hij maar verdikkeme nog toe wie wou nou zijn heels verdere leven opgeschept zitten met een invalide. „Ik ken twee menschen, die dat heel graag zul len doen en gelukkig zijn 'het te kunnen doen", zeide ik en bracht dan Joy's boodschap over. Hij nam die heel kalm op, maar zijn stem klonk eenigszins onverschillig, toen hij -zeide: „Zij begrijpt niet wat dat zou beteekenen. Zij heeft geen idéé van wat nou wait" die meisjes in het hospitaal hij voorbeeld met ons te stellen hebben1. Ik kan mij haar niet voorstellen gebonden aan een man met één heen zij is zoo vol levenslust, zoo..." Hij hield op. „Dat is niet fair tegenover Joy, vindt je wel?" „Niet?" Hij zuchtte en sloot zijn oogen en op dat oogenhlik kwiam de (kleine hruiinoogAge verpleeg ster terug. Vluk keek zij' naar hem en dan naar mij. „Hij moet niet veel praten; eigenlijk mag hn hee lemaal niet praten," waarschuwde zij. Don sloeg zijn oogen open en glimlachte tegen haar. „Ik voel me heel wel," protesteerde hij zachtjes. „Praten doet mij heel goed." Zij schudde haar hoofd met voorgewende strengheid. I té héb ben, Don," zeide ik. Een flauwe blos kleurde zijn wangen. „Zn is een engel", antwoordde hij. Den geheelen volgenden dag mocht ik hem niet zien; 'de temperatuur was weer hooger en volko men rust was hem voorgeschreven. BruiruOog .kwam het mij ®s ochtends vroeg vertel len in het hotel, waar ik logeerde; zij zag bleek en moe, vond ik. Zij "beide mij, dat zn haar vrijen ochtend had en dat zij vöef liever naar bed gegaan zou zijn, maar de dokten* had erop aangedrongen, dat zij uitging. Ik vroeg haar of ik met haar mede mocht gaan wandelen, en zii scheen dat heel prettig te vinden. Wij praatten den heelen tijd over Don. „U schijnt hem heel goed te begrijpen," zeide ik, toen zii door haar opmerkingen bewezen had, dat zn jiem bijna even goed 'kpnde als ik. „Dat geloof ik ook," antwoordde zij. „Ik heb hem ook van het eerste oogenblik af aan verpleegd." „Het is een beste jongen." „Ja", stemde zn loe. „Bent u al lang tn Frankrijk?" vroeg ik dan en zn vertelde nu, dat zij een der eersten gewéést was. die na het uitbreken van den oorlog naar Frankrijk gegaan waren. „U 'lijkt mij nog heel jong", zeide ik onwillekeurig. „Ik ben vijf en twintig", antwoordde zij. Dat verbaasde mijik zou haar niet meer dan, twintig gegeven hebben, maar dat kwam waarschijnlijk, omdat üc zoo weinig versland had van vrouwen. „Dus dan bent u ouder dan Don?" zeide-ik. ,*Ja," en zij bloosde eveti. „Blijft u nog lang hier?" vroeg zij dan. „Ik zou graag zoo lang blijven tot ik Don mee kon nemen." Zij scheen het niet te hooren en ik herhaalde vnj scherp mijn woorden. Ik keek haar, dadelijk het ergste vermoedend, aan. '#,U probeert toch niet Voor mi] verborgen te hou- De heer De Heer zegt dat hij er nu in, elk geval tegen zal stemmen, om het dan het volgende jaar bij de begrooting in overweging genomen, te zien. Even eens- zou spr. de vereenigingen willen aanzeggen, hare leden aan te sporen, wat meer finantieel te steunen. Voorzitter: Wat dat laatste betreft, ben ik het vol komen met den heer De Heer eens. Het is wel eéna goed wanneer zooiets in het openbaar gezegd wordt. De heer Vos zegt nog, dat hij éertijds de helft be taalde, f 37.50, voor het lidmaatschap van de ver eeniging Noordzeebad, wat ook al voor den slechten finantieelen toestand getuigt. De heer De HeerHet is m.L ook de belanghebbende die in deze moet steunen. De heer Vos: Misschien zou de vereeniging, wan neer zij wat meer contributie ontving,, in staat zijn haar secretaris te bezoldigen, die thans alles belange loos doet. Met 4 tegen 3 stemmen werd het voorstel aangeno men om de vereeniging te Callantsoog f 100 en die te Groote Keeten f 50 te ge.ven. Tegen stemden de hee ren Kruisveld, De Heer, en Sleutel. Was ingekomen een schrijven yan de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten, welke te Amsterdam een vergadering had gehouden ter bespreking van de Ma lariabestrijding. Door deze was het plan opgemaakt, om de bestrijding georganiseerd te voeren door Rijk, Provincie en Gemeenten en de kósten voor de Gemeen ten te bepalen op, 5 cent voor iederen inwoner gedu rende! 4 a 5 'j|aar. B. en W. stellen voor, medewerking te verleenen, waar alle heeren zich voor verklaarden. Ingekomen was de begrooting van de Gezondheids commissie te Schagen, waarbij ae kosten voor Callants oog f 13.60 bedragen. Volgt het verzoek van de vereeniging „Nosokomos"', om ae wijkverpleging in de gemeente te maken tot een gemeentelijken tak van dienst en de zusters naast een salaris van f 1800 verschillende rechten te verze keren. Voor kennisgeving aangenomen. Is ingekomen de bekende missive over aansluiting bij de Werkeloozenkas, O.a. werd medegedeeld, dat de leden eerst dan uitkeeringzouden krijgen, wanneer zij minstens 6 maanden lid waren. Voorzitter zegt. dat door B. en W. een advertentie in de courant is geplaatst 'om de arbeiders aan te sporen lid te worden. Volgt het verzoek van de Vereeniging van Arbeids bemiddeling om lid van die vereeniging te worden. De contributie bedraagt f 10 per jaar. B. en W. zien het nut er niet van in en stellen voor óm het verzoek aan te houden, wat door allen wordt goedgevonden. Daarop volgt verslag van het Hoofd der School, over 1919, waaruit o.m. bleek, dat de school behoudens en kele aan te brengen verbeteringen in goeden staat ver keerde; dat op 1 Jan 1920 het. aantal leerljngen J35 bqdroegdat net verzuim over 1919 0.13 pet. bedroeg. De heer Vos merkt op, dat de heer Langhorst fin zijn .verslag ook meedeelt, dat ook kinderen van 5Vi jaar reeds op school zijn en dal deze niet bij machte zijn de lefsen te volgen. Met het oog hierop zou spr. gaarne de bepaling willen invoeren, dat de kinderen den leeftijd van 6 jaar bereikt moeten hebben, om tot de school te worden toegelaten. Voorzitter zegt, naar aanleiding hiervan, een bespre king te zullen houden met het Hoofd der School. Was ingekomen een verzoek van den Bond van Ge meente-ambtenaren tot het verleenen van toeslag op de pensioenen van gemeente-ambtenaren. Voor kennisge ving aangenomen Volgt een schrijven van de gemeente Oud-Beierland mededeelende dat bij de behandeling van de subsidie aanvraag voor de Politieschool te Hilversum een mo tie van den volgenden inhoud was aangenomen. Algeheele reorganisatie van de politie en de gemeenté- pólitie te maken tot rijkspoliticwelke motie was inge diend bij de 2e Kamer der Staten-Generaal en naar alle gemeenten was gezonden om adhaesiebetuiging. Eveneens voor kennisgeving aangenomen. Volgen enkele afschnjvingen van den Hoofdei. Omslag wegens vertrek uit de gemeente welke worden goedgé- Keurd. Was ingekomen een verzoek van den heer P. Va der, om aan hem een stuk grond te verkoopen, waar op hij zijn perceel, bewoond door den heer De Haam den, dat hij .nooit meer terug zal kamen?' vroeg Ik heel kalm. ..O neen, neen!" protesteerde zn onmiddellijk. „De dokter .heeft vanochtend mij gezegd, dat hn beter, veel beter was dan hij Verwacht had. Ik daght alleen... o, hebt u er niet aan gedacht wat er vam al die arme jongens worden moet als de oorlog een" maal voorbij is? Wie zal er voor hen zorgen wanneer al het romantische ervan verdienen is wanneek zn zeffs niet meer in uniform zijn?" „De mees ten hebben familie" en vrienden." Zij haalde haar schouders op. ;.Ja, dat rweet ik wel, dat weet ik wel. Maar som migen hebben heelemaal niemand niemand, die werkelijk van hen houdt; niemand, die het een ge luk zal vinden voor hen te mogen zorgen en hen te mogen verplegenniemand, die .nooit vergeten zal, wat zij gedaan en wat zij... geleden hebben... „Dat zullen de .mensdhen niet vergeten," -zeide ik vlug. „Deze oorlog is te grootsch', te nationaal, ieder een heeft verwanten in dezetn oorlog. Als niemand anders eraan denkt, dan zullen de vrouwen hen toch zeker niet vergeten." Zn 'lachte als wilde zij graag den oorspronkelijken ernst van haar woorden verdrijven. „Ik weet, dat in ieder geval voor Mr. Garey goed gezorgd zal worden," zeide zi'maar het scheen naar moeite- te kosten. „Hij zal trouwen, als hy in Engeland terugkomt, niet?" ,Hij is geëngageerd," antwoordde ik, „Ja dat heeft hij mij herteld" Er was eén vreemde klank in haar stem en ik keek haar vlug aan, maar haar gezicht was van mi] afgewend. „Zij is heel mooi,' niet? vroeg zij Vur een korte stilte. Ja". Ja, dat dacht ik wel," stemde zij toe, „Ik heb haar portret gezien." Wordt vervolgd-

Schager Courant | 1920 | | pagina 1