THQMASSLAKKENMEEL en SUPERFOSFAAT IET BURGERMEISJE best fiorgerwoonhuis, een Motorfiets Simplex, dorschgele KoeMantsn Huisgele Heulplanten BroodbakkerAgecht 2 flinke Penenwieders, FLINKE DIENSTBODE, Mangelwortelplanten, Raad Wieringerwaard. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. c. kuiper, Vraagt onze uiterst concurreerende prijzen Elzasser Kalizout en Kaïniet, C. R. KEYSER Co., Kuiïstmesllianilel VERLOREN een Pdrjieïeuille DOODGRAVER. een 1 jjaardS Maaimachine een Hondenbaken, roode Bieten, TE HKOOP. Bollenpellers en «penters gele Koolplanten Smidsknecht, een Slaapkamertje. EVANGELISATIE te: Sehagèn, voorin. 10 uur, Ds. Boeke. Nam. 7 uur, Evangelisatieavond. Verschillende sre- kers. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Vergadering van den Raad op Dinsdagavond 8 uur, onder leiding van Burgemeester Hlaringlhui- zen. Afwezig de heeren H. K. Koster en Jb. Zwaag. Eerstgenoemde met kennisgeving van verhindering. Tijdens de voorlezing der notulen, die onveranderd worden vastgesteld, komt de heer Zwaag ter ver gadering. Voorzitter doet de volgende médedeelin- gen: le. dat aan den heer Jh. Bakkei ,op diens ver zoek door B. en W. eervol ontslag is verleend als brandmeester en de hèer Daan Kaan als zoodanig is- benoemd; 2e. dat van Ged. Staten goedgekeurd terugontvangen is de kohieren hoofdelijk en omslag en hondenbelasting; 3e. idem het 2e suppletoir ko hier H. O. 1919 en de verordening op de uitbetaling jaarwedden onderwijzers; 4e. het .besluit tot onder- handsche aanbesteding van den verbouw secretards- wonlmg, alsmede het aangaan Van eene geldleening. Verder het Kon. Besluit, waarbij van rijkswege wondt toegestaan' bouw voorschot en voor grondaan koop tezamen een betdrag adi f45693.86, dat latei nog wordt verhoogd tot f 46494.09^. De acte van overeenkomst is gesloten en gepasseerd en werd den 21 Mei voor Notaris Van der Knaap verleden. De woningen zullen spoedig worden voltooid en voor alle Wopingen' zijn huurders. Dan is van Ged. Staten een verzoek ingekomen om nog niet over te gaan tot afkondiging van de verordening tot rege ling van het verkeer op de wegen met motorrijtui gen, aangezien een plaatselijk onderzoek ingesteld wordt. Ook is hericht van ontvangst ingekomen van de verordening op de bedelarij, welke op 2 Jund j.1. is afgekondigd. Ingekomen stukken: le. van den Inspecteur die op verzoek van den heer Haringbuizen bij den heer P. Boon een onderzoek heeft ingesteld, een rapport waarin o.m. wordt te kénnen gegeven dat hij bij dat onderzoek zeer werd bemoeilijkt door den knecht van Boon. Er werd hem nJ. toegevoegd: „Ga je weg of ik sla je Ihier vandaan", De Inspecteur is later met! den burgemeester weer heengegaan en kon het onderzoek verder gebeuren. Het S.G. en vet was goed. Ook was bij den heer N. D. Kaan, van wien Boon wel eens melk hij kocht, een bezoek gebracht. Het bleek dat daar de spenen werden in gesmeerd met chloroform', wat volgens den Inspec teur niet het juiste middel was. Men heeft daar door kans e'en eigenaardigen smaak aan de melk te krijgen. Er zijn daarna geen klachten over de melk meer ingekomen. 2e. Balans en winst- en verliesrekening der Brandstoffencommassie. Het eindcijfer is f 1096.64 winst. In verband hiermede worden de administra tiekosten die nu f10.per 10 ton bedragen, terug gebracht tot f 8. 3e. Van den Ned. Bond van verplegers en ver pleegsters een verzoek om de wijkverpleging te maken tot een gemeentelijken tak van dienst. B. en W. stellen voor dit voor kennisgeving aan te nemen, omdat het vorig jaar de Gezinsverpleging is overgenomen. door „Het Witte Kruis" en geen klachten zijn vernomen. Goedgevonden. 4e." Het verslag van de Handelswinteravondschooi te Schagen, waaruit blijkt dat 2 leerlingen uit deze gemeente den. cursus hebben gevolgd; de resultaten van het onderwijs stemmen tot tevredenheid. 5e. Een adres van het gemeentebestuur van Oud- Beierland, inzake reorganisatie van politie. Ook dit wordt voor kennisgeving aangenomen. Voor Wierin gerwaard is ook met 't oog op bodewerk gewenscht, de leiding aan den Burgemeester te laten; boven dien zou het bezwaarlijk zijn, zich nu uit te spreken, omdat we niet weten hoe die reorganisatie zou zijn en we niet weten welke rechten de Burgemeester behoudt. 6e. Door de afdeeling Nbordholland der vereeni- ging van Nederl. Gemeenten wordt steun gevraagd ter bestrijding van malaria en een crediet van 15 cent per inwoner gedurende 4 5 jaar. De meerder heid van B. en W. stelt voor gunstig te beschikken onder bepaling, dat voorloopdg voor één jaar wordt gegeven. Wanneer we 't zelf doen zal bet meer kosten. /De heer A. D. Sleutel zegt de minderheid te zijn en is niet de gedachte toegedaan als Dr. Al- dershoff; ik kan .het mis hebben, doch mijne mee ning is, dat die koortsen ontstaan door de zee; de plaatsen, die niet aan de zee liggen, hebben er het minste last van. We hebben hier een rare streek, het eene oogenblik heel koud en dan weer heel warm. Spr. gelooft ook, dat de meerderheid der in gezetenen er niet voor is. De heer Sijbrands meent, wiaar die .uitgaaf niet meer is dan 5 cent per inwoner, dat het niet zoo'n bezvjfiar is om een proef te nemen, 'Helpt het niet, dan zitten we er toch maar één jaar aan vast. De heer Sleutelt steurt toe, dat de kosten niet zoo groot zijn, doch gelooft dat ze hier niet eens zul len komen, ze hebben het veel te druk. De heer Lampers heefit gemeend het voor een half jaar te moeten probeeren, omdat het gaat voor de algemeene volksgezondheid. Voorzitter zegt, dat we alleen maar kunnen ver onderstellen. De wetenschap heeft proeven genomen en de malaria wordt veroorzaakt door muggen, wan neer dat waar is, dienen we de bestrijding te steu nen, het eischt geen groot offer, we kunnen dit een volgend jaar weer doen. Dat men hier niet zal ko men, gelooft voorzitter niet, ongetwijfeld zal men geen enkele gemeente voortrekken en vooral onze gemeente, waar malaria nogal veelvuldig .voor komt, zal niet worden vergeten. Bij stemming, zijn de heeren Sleutel en Peper te gen het voorstel van B. en W. Verder is ingekomen1 een adres van het H. B. van den Ned. Bomid van Gemeenteambtenaren inzake verhooging pensioenen der gemeente-ambtenaren en van hunne weduwen en weezen. In hot adres wordt 40 pet. verhooging genoemd. De heer Lompers stelt voor deze zaak in comité te bespreken. De vergadering, wordt geschorst. Na heropening zegt voorzitter geen bepaald ad vies te hebben, omdat we van meening verschil den. De heer Sleutel zegt, wel voor zijn meening te willen uitkomen. We hebben hier maar 2 personen, de een heeft het noodte. de andere niet; ik zou het voor kennisgeving willen aannemen. Voorzitter: We dienen niet uit het oog te verlie zen, dat beidein hunne bijdragen hebben betaald: waar ze in gelijke mate hun diensten hebben be wezen, zullen we ze gelijk moeten behandelen. Ik acht het billijk die ambtenaren tegemoet te koimen, afgescheiden van de vraag of ze het noodig hebben of niet. De heer Blaiauboar wil het maar in stemming brengen. De heeren Ldmpors, Peper, Blaauboer en Sleutel stemmen tegen, terwijl de hoeren Zwaag en Sij- branids vóór stemmen. Als afgevaardigde naar de vereadering van de N.V. Spoor-Tramweg Wielingen(Schagen wordt wederom gekozen de heer A. D. Sleutel met 4 stem men. De heeren C. Blaauboer en H. Sijbranids ver kregen elk 1 stem. Dan is ingekomen een ontslagaanvrage van den heer J. M'osk Kz. als doodgraver. B. en W. stellen voor dit eervol te verleenen tegen 1 Augustus en dan eene oproeping te plaatsen in de courant. Voorzitter deelt nog mede, dat het loon thans is voor personen beneden 12 jaar f2 en boven 12 jaar f4. De heer Peper vraagt, of het niet vereenigd zou kun nen worden met de betrekking van opzichter, dat zou mooier zijn en werd het meer een loonende betrekking. Ni eenig» bwpreking wordt besloten, om het voor- loopig zoo te laten; het zou niet best gaan, ora Boe kei ontslag te geven. De heer Peper wil er dan ook geen voorstel van maken. Enkele reclames Hoofdei. Omslag en Hondenbelasting worden gesteld in handen van de commissie, welke zal bestaan uit B. én W. plus een lid van den Raad. De heer Koster verkrijgt 4 stemmen, de heeren Sijbrands en Blaauboer elk één stem, zoodat eerstgenoemde is gekozen. Pnut 2 der agenda is aanbieding rekening Burgerl. Armbestuur, over 1919. Ontvangsten zijn geweest f4852, uitgaven f 6289.74, nadeelig saldo f 14Ï7J4, Op voor stel van B. en W. in handen gesteld van de com missie van onderzoek, tegelijk met de gem.-rekening. Punt 3 is een voorstel van B. en W. tot verhooging (der gratificatie aan politie en wel van f 2 tot f 4 per dag. Allen voor. Punt 4 loopt niet zoo vlug van stapeldit betreft verhooging van de jaarwedde van den ambtenaar ter Secretarie. Voorzitter zegt, dat we aan Ged. Staten heb ben bericht, dat we ingevolge raadsbesluit na ophef fing van de Landbouwcommissie het salaris van den amtenaar ter secretarie zouden herzien, B. en W. mee- 'nen, waar de Landbouwcommissie met 1 Mei jl. is opgeheven, dat thans de tijd is gekomen voor bespre king salaris verhooging. Zoolang Zeeman nog secreta ris was van de Landbouwcommissie, zouden we hel salaris zoo laten. Bij B. en W. bestaat geen eenstem migheid. Het salaris bedraagt thans f 500. Wethouder Limpers wil hieraan toevoegen f 425, zijnde het be drag dat hij genoot als secretaris van de Landbouw commissie. Wethouder Sleutel acht f 200 voldoende en voorzitter zelf meent, dat we het niet lager kunnen stellen dan f 1000. Wanneer we de oproepingen na gaan, vinden we ze niet minder dan f 1000. Wanneer de ambtenaar niet tevens was ontvanger zouden we minstens moeten voorstellen f 1400. We weten allen, dat Zeeman met ijver en ambitie zijn taak vervult. Ver scheidene gemeenten geven meer, het schijnt me toe, dat we niet minder mogen geven. Wethouder Sleutel acht f 200 voldoende om de vol gende reden. Ik heb 't al meer in vergaderingen ge zegd, dal ik niet goed vind, dat het ambt van Bur gemeester en secretaris in eén hand zit en dat.... Voorzitter: Mijnheer Sleutel, mag ik u even in de rede vallen. In vroeger gehouden vergaderingen is uit gemaakt, dat een ambtenaar noodig is. Het al of niet noodzakelijk zijn van een ambtenaar kan dus buiten bespreking blijven en wij hebben thans alleen te over wegen, welk salaris hem toegekend moet .worden. Mijnheer de voorzitter, zegt de heer Sleutel, het is mijne bedoeling, er op te wijzen, dat door het in één hand geven van het ambt van Burgemeester en Secre taris voor die betrekkingen f 500 minder aan salaris noodig was en we daarvoor een ambtenaar konden heb ben. De heer Zeeman werd indertijd ontvanger, opdal zijn hulp voor de secretarie behouden zou blijven. Eerst had hij als ontvanger f 300. nu is 't f 800, wat door periodieke verhoocingen klimt tot f 1100. Met 't oog daarop acht ik f 200 verhooging voldoende. De voorzitter geeft te kennen, dat ingeval de secre taris tevens ontvanger is; f 400 wordt gekort. Als nu de ambtenaar ook de betrekking van ontvanger ver vult, dan zal met een gelijken aftrek rekening gehou den kunnen worden. En dit wordt zeker gedaan als het salaris van den ambtenaar op f 1000 wordt be paald,. Een lager bedrag zou niet in goede verhouding staan tot de salarissen van de ambtenaren op andere plaatsen. Mijns inziens moet het salaris minstens zoo zijn en het komt me voor, dat voor de gemeenschap toch niet voor een te laag salaris behoeft te worden gewerkt. De heer BlaauboerZeeman hlad f 500, was dat vroeger onvoldoende, dan had ongeacht de f 425 van de Landbouwcommissie toen reeds meer gegeven moeten worden. Het gaat nu echter niet aan, om, waar hij het eene mist, het direct maar voor het andere aan te vullen. De heer Sijbrands merkt op, dat destijds is bespro ken het salaris voorloopig zoo te laten, omdat Zeeman secretaris der Landbouwcommissie was, doch dat her ziening na opheffing zou plaats hebben. Ook de heer Limpers uit zich in denzelfden geest. Hij stelde daarom voor nu f 425 te geven, dit acht hij noodig; de ambtenaar moet toch een menschwaardig bestaan hebben. De heer Blaauboer vnfiigt, of Zeeman steeds als amb tenaar druk werk heeft. Is dit niet het geval, dan is ook geen vol salaris noodig. Voorzitter zegt, dat met F1000 reeds rekening is ge houden met het gelijktijdig waarnemen van het ont vangerschap. man was, veel. Het voorstel van den voorzitter, zijnde van de verste strekking in stemming gebracht, wordt verworpen. Vóór stemden de heeren Zwaag en Sijbrands. Voor het voor stel Limpers, om f 425 te verhoogen, stemden de heeren Limpers, Zwaag en Sijbrands., tegen de heeren Peper, Blaauboer en Sleutel. Alzoo staking van stem men. Zoodat dit wordt aangehouden tot de volgende vergadering. Tenslotte worden voorgelegd de suppletoire begroo- lingen, diensten 1919 en 1920. Op den dienst '19 zal de postiaarwedden onderwij zers worden verhoogd met f 1825.35. Dat wil niet zeggen, dat dit bedrag zal worden uit gegeven, doch het laat altijd eenige ruimte. Voorzitter deelt nog mede, dat de dienst '19 een aardig voordeelig slot zal opleveren. Waarschijnlijk «meer dan t 2000 ba tig saldo.,- De suppl. begrooting 1920 wordt vastgesteld tot een bedrag van f 53541.59. In dit bedrag is opgenomen het voorschot aan de Bouwvereeniging. Enkele af- en overschrijvingen, worden goedgekeurd. Rondvraag nihil, waarna sluiting volgt. Zitting van Dinsdag 22 Jni 1920. Beëediging. In buitengewone zitting voor Burgerlijke Zaken werd allereerst overgegaan tot beëediging van burgemeester Schoutsen en van den heer Bos, beiden uit Medem- biik, als Ambtenaren van den Burgerlijken Stand. fiauwke, Daarna kregen we als eerste beklaagde Gouke Klièfstra, een 51-jarige zwerver, geboren uit Franeker. Of hij dan geen woonplaats had..... ja, Deventer nu. Daar was ie bij zijn zus. Neen maar... nou moet je m'n zuster z:en d,aar ben ik 'weest 'n dag of tienMaar toen Gouke van de beroemde Deventerkoek en het hoogge prezen dito bier verzadigd was, kwam hij „dit-op". kaar hier begon Gauke te toonen dat hij een „gauwke" v as Het. bleek den ambachtsmenschen, die aan de Koomsch-Katholieke schooi aan den Nieuwlandersingel tc Alkmaar werkten, al gauw, dat hun gereedschap daar „op karwei" niet erg veilig was.. Rpitels, bijlen en an der onmisbaar spul verdween, hoe hard het ook is, als sneeuw voor de zon. De bevoegde autoriteiten werden met Kleefstra's handigheid in kenis gesteld en.tegen sin jeur zeiven werd heden 4 maanden gevangenisstraf ge- eischt. Hij had in een ommezientje nog I^eel wat afgeraffeld ter zijner verdediging, waarna we nummer twee kregen, nadat eerst nog Mr. Offers had betoogd, dat hij niet inzag, dat de gevorderde gevangenisstraf zal baten. Maar pleiter had ook geen reden om voorwaardelijke straf te vragen. Dan wordt 't een lastig geval eü ten slotte werd aftrek van voorarrest gevraagd. Die krijgt zijn zin. Nummer twee nu was een Medemblikker productt. ze kere Kees van Brussel. Laatstelijk zwervende. Wat meer voorkomt onder die luidjes. De weelde van een vaste woonplaats veroorlooven ze zich meestal niet. Kees ,een trouwe rijkswerkinrichting-klant, had in Aprü jl. gebedeld te Alkmaar. Hij had heel eenvou dig een agent van politie om een kleinigheidje gevraagd, om aas brood te komen. Maar daardoor kreeg hij weer een strafzaakje, waarin de. O.V.J. thans 3 dagen hech tenis, subsidiair 3 jaar rijkswerkinrichting vorderde. Ben deugniet Petrus Marinus Kramer, een 20-iarig te Heemstede geboren en thans zwervend smidbankwerkersgezel, heeft leelijke dingen gedaan. Van den rijwielhandelaar Kees Heinis te Alkmaar een fiets gehuurd, die niet meer bij den baas terugkwam, te Haarlem ook al straf opgeloopen. Voorts zelfs z'n eigen ouders bestolen... Kramer had 't beroerd gedaan. Hij was ook al bij een goochelaar geweest, maar de handigheid, die hem daar „ambts halve" eigen werd, heeft vriend Kramer verkeerd te pas gebracht De O.v.J. achtte het feit bewezen en requireerde 5 maanden gevangenisstraf. Mr. Dorbeck, verdediger, brengt naar voren de vraag wat met bekl. aan te vangen fn concludeert tot lichtere straf. Goed bevallen zekerl Albert Zweet, 8 November 1865 in de gemeente Hoogwoud geboren en thans zwervend, heeft in Alk maar op het Ritsevoort gebedeld. Hij erkent dat De laatste maal dat hij vertoefde in den krententuin is dat geweest voor 2 jéar en 8 maanden. Nu eischte ,de Oiv.J. 3 dagen hechtenis en 3 jaren rijkswerkinrichting. Beleodiglng. Johannes Lórnelis Bolkestein. een te Hensbroek ge boren boerenknecht, had op 19 April jl. de brutaliteit om den politieagent Smit te Schagen te beleedigen. Een verhaaltje en een eisch tot f lö boete of 10 dagen brommen was het gevolg. Heling. Jacob London, een Heldersch melkventertje, had rüst, die door een ander was gegapt, wat hij wist, gekoent, of ten geschenke aangenomen. Pieter Fiom, een ander jongmensch, had die fijst uit het magazijn van het 21e regiment infanterie op fort Erfprins te Helder, weg genomen, al had hij niet eens 't recht om daar binnen te komeft. En London was daar heel goed mee bekend, had zelfs meermalen gevraagd, of Piet (wiens strafzaak voor het wegnemen niet door den Burgerlijken, maar door den Militairen rechter zal worden behandeld), hem een hoeveelheid rijst kon verschaften. Wat dan ten slotte gebeurde. De O.v.J. eischte tegen London wegens 'heling f 30 of 30 dagen zitten. Simon de Haas, ook eén Heldersch jongmensch, heeft voordeel getrokken uit de opbrengst van de rijst,' die een rolletje vervulde in de vorige strafzaak en er f 6.75 van op zak gestoken. Wat ook al op een eisjch tot f 30 boete of 30 dagen hechtenis uitdraaide. Bag ger liefhebber. Simon Pieter Bakker, een landbouwer van Obdam. heeeft zich grondig met de bemestingsleer vertrouwd gemaakt. En dan weet je heel goed, dat -de meest noodzakelijke dingen voor een goede bemesting zijn: spullen, waarmee je kunt bemesten. Simon meende in de Obdammer Spoorsloot te vinden wat hij zochtkos telijke vette bagger, voor elk welgeaard landgebruiker om van te watertanden. Maar 'oen Bakker daar zoo ijverig bezig was, werd hij meteen opgekalkt voor bag- gerstrooperij.En de eisch?Wel: een tientje boete of 10 dagen hechtenis. De Alkmaaxsche bioscoopzaak. \Ye werden nja onthaald op een vervolg van de beleedicingszaak Weber. De bioscoopondernemer Wil helm Weber had op Zondagavond 15 Febr. jl. den musicus E. Druif, beleedigd. En de pianiste, die des tijds daar nog werkte, mejuffr. Catharina Geertruida Johanna Eecen, thans te Amsterdam, had aan de politie opgegeven de voor Druif beleedigende woor den zelve duidelijk te hebben gehoord. Weber's verweer was, dat mej, Eecen, toen zij bij hem getuigschrift haal de en hij haar zei, geen goed getuigschrift te kunnen geven van menschen die zooiets van hem «an de po litie getuigden, had beweerd, dat de politie haar de bekentenis, dat ze de woorden van Weber had gehoord, had afgeperst, ja, afgedwongen. Maar mejuffrouw Eecen, die vorige week niet, maar thans wel ter zitting aanwezig was, bleef beslist en standvastig volhoudw», «Ut zij zelve duideltfk had ver- staan de Beleedigende woorden, smerige sfhous en vuile lood, die Weber aan den Israëliet Druif had toegevoegd. Zijl !had niet aan anderen gevraagd, wat Wener .zei, neen ,zij had het zelve maar al te duidelijk verstaaiy Bij de politie was haar volstrekt niet afgeperst de verklaring, dat zij Weber's woorden had gehoord^ Zij had daar zonder pressie en naar waarheid gezegd, dat zij de geuite beleedisingen had verstaan. Zij vond het verschrikkelijk, dat Weber hier kon zeggen, dat zij had beweerd, dat de politie haar eene verklaring had af geperst. De E.A. neeren brachten Weber thans onder net oog dat hij het al of niet geven van een goed ge tuigschrift afhankelijk had gemaakt van eene af te leg gen verklaring. De O.v.J. vond gehoord de verklaringen van den heer Druif en mej. Eecen, het bewijs van de ten laste gelegde beleediging geleverd en eischté té gen Weber* f 100 boete of 60 dagen brommen. De heer Weber bracht nog het een en ander ter verdediging in het midden en droop daarna at Gesloten deuren. Volgen twee zaakjes met gesloten deuren. Den handige dienstbode. Hendrika Kramer, geboren te Heerhugowaard, thans tijdelijk dienstbode als noodhulp bij Domine Boeke te Schoorl, was van den winter als dienstmaagd in be trekking bij H. Hart, winkelier te Oudkarspel. Ze was ijverig en deed goed haar werk, ja zelfs meer dan dat. Ze nam verschillende winkelgoederen liefderijk (maar wederrechtelijk) tot zich. Dat werd Hart tenslotte te kras. En op Rika's samertje werd bi) 1 politieonderzoek nogal zoo 't een en ander gevonden, dat daar niet hoorde. Ook zelfs een gulden of 16, 1/ uit de winkel lade. De O.V.J. vorderde tegen Riekje 3 maanden ge vangenisstraf voorwaardelijk. - Mag evengoed niet Maria Louisa Verstraten, vrouw van J. Strooband te Kolhorn, had aldaar bij de winkelierster Neeltje Beers huisvrouw Pieter Strijder, een rijksdaalderszilverbon uit de winkellade weggeflikt. Uit armoe, sei ze. De O.v.J. vorderde 14 dagen brommen. Een hartelijke felicitatie. Ouljer Commandeur en Jan Knijn van Ursem, moes ten zich wegens mishandeling „verdiffendeeren". 'tWas druk bij Jan Kok in de herberg. Behalve Jan en Outjer waren er veel feestgangers. Ook Kees Berkhout, die juist de bruigom was, nam een kijkje, maar kreeg van Outjer klappen in 't aangezicht en werd door Jan zelfs met een bierglas geslagen. De bruigom raakte met een bebloeden kop weer op. weg naar zijn met groen ver sierden zetel, om zijn bruidje het bewijs te leveren, dat men zelfs op zoo'n dag niet altijd heelhuids ,van feestbezoek wederkeert. En Jan Knijn had men na zijn „heldendaad" ai Spoedig door de gang van het café ae vlucht zien nemen. Maar daarmee was 't niet af. De O.v.J. moest ook nog een woordje spreken |en eischte tegen Commandeur f 20 boete ,of 20 dagen neentenis, en tegen Knijn 2 maanden gevangenisstraf. Vingers thuis. De landbouwer T. Houter van Wijdenes, had zich wederrechtelijk eenige paaltjes toegeëigend, die aan S. Laan van Schellinkhout toebehoorden. Wat een eisch tot f 30 boete of 30 dagen hechtenis tengevolge had. Diefstal. De zaak van Geertje Loosman, van Urk, die dief stal had gepleegd en naar wie nog nader onderzoek was ingesteld, diende opnieuw, doch Geertje was af wezig. De O.vJ. bleef pessisteeren bij genomen requi sitoir. Denk om de spullen. Maria Robert, een woonwagenvrouwtje, had bij de wede Stöve te Dirkshorn een nachthemd gestolen, een Marietje nu op een eisch tot een maand gevangenisstraf kwam te staan. Viel zeker niet tegen. Hendrikus Johannes Gerdes, banketbakker te Alkmaar, was poortsluiter. Op, 18 Mei jl. had een zaakje tegen hem gediend en nu was nog onderzoek naar zijn per soon en verleden ingesteld geworden. De O.v.J. eischte een maand gevangenisstraf voorwaardelijk. A.l. Dinsdag uitspraken. dvertentiën. Heden overleed zacht en kalm, na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Vader en Be- huwdvader, ae Heer in den ouderdom Aan ruim 80 jaar. v/ Namens zijne j^inderen, ABR.sKUIPER. J. iTONVKuiper. p: ton.\ Oudkarspel, 23 Tuni 1920. van j benevens Met deze willen wij uiting geven van dankbaarheid voor al ae be wijzen van belangstelling bij ons 25-jarig huwelijksfeest van de zijde onzer Kinderen, ü^amilie/'Buren, Vrienden en Kertnissetf onder vonden ook geldt oprech ten dank aan den JÊeer J. Slot voor het bereidwillig afstaan van zijn huis. f s. A. MJ&. C. MUL—Admiraal. Groenveld, Juni 1920. voor HerlsN en Voort«arsleverino. Verzending zoowel per spoor als per sdljip. DEN BURG, TEXEL HELDER. met Geldswaarde, -gaande van Keinsmerbrug Q#er Schagen naar Oude Niedorp. Tegen goede belooning terug te bezorgen aan het bur. v. d. blad. Wethouders roepen sollicitanten op naar de betrekking vaif Doodgraver. Inlichtingen omtrent werk en belooning worden ter Secretarie verstrekt. Aanmelding vóór 1 Tuli a.s. gevraagd voo^hulp bij 2 kinde ren (2 en 4 jaat\ Dienstbode aan wezig voor het -^erk.' Alleen zij die vdW^an kinderen houden' en er mee «ingegaan heb ben gelieven te reftectjeien. Brieven of persoónlijke, aanbie- bieding Mej. KROÖN, Russenplein 27, Bergen. Voer billijken prijs te koqp M cormick, waarbij losse langstok. Adres T. BAAS, Lagedijk, Schagen. TE KOOP OF TE HUUR: een met kapberg, berging vqpr hooi en stalling voor 4 Roeien en 16 siiees beste bouwgrond- Te bevragen bij P. KAMP. Ven- nik bil Haringhuizen.' TE KOOP AANGEBODEN: alles in besten staat, geschikt voor melkv^gen, bij D. v, d. MEULEN, ^oranw'eg, Schagen. f- TE KOOP: bij J. DE GEUS, Stroet, ^Sfaarten. te koop. hij D. DE GEU$ Scroet, St. Maarten. ,y\ TE KOOP: voor koevoer, bij P. SLQfc Groen veld. Wie zich nu ifrjl vóórzien van goede Trekhonden, allen mak en jong, Konvt spoedig bij J. VRIESMAN, E&teK. gevraagd, door WTVAN LIEROP Zn., Molen vaaa, Anna Paulowna TE KOOP: bij J. GLAS, Stroet, 'gemeente Sb Maarten. Voor direct gevraagdEen bij A. RENTENAAR^ Keinsmer brug. Wordt gevraagd: goed bekend mei. hoefbeslag en boerenwerk, bij F/'A* TAUBER, Wieringerwaard. EEN NET MEISjE vraagt Brieven met prijsopgaaf, onder lett. J, bureau van dit ftlad. Terstond gevraagd bij P. RAVEN, Bo^ftiansweg, Anna Paulowna. TERSTOND GEVRAAGD: door J. SLEUTEL, Egmondermeer gem. Alkmaar. TE KOOP: bij P. SL OT, Groenveld. Dienstbode gevraagd, bij Jb. SPAAèlSiLutjewinkel.

Schager Courant | 1920 | | pagina 3