Uitverkoop. Extra aanbieding - COSTUIJMS - f 31.90 f50.90 f63.90 BLAUW Gemengd Nieuws. Uriiiekwalen en nier-waterzucht. ouders te bozoekan, waarvan hij dan ook vermoedelijk gebruik heelt gemaakt. Verleden week Donderdag kwam hij te Doorn aan, bega! zich den daarop volgenden dag naar zijn broer te Wieringen, die toen toestemming kreeg eveneens zijn ouders te mogen opzoeken. De kroonprins ging per motorrijwiel, prins Joachim per auto. De burgemeester van Wieringen en mr. Kan, secretaris generaal bij het ministerie van Buitenlandsche Zaken, waren hierbij tegenwoordig. De beide prinsen bleven tot Woensdag, te Doorn. Des morgens vertrok prins Joachim en des middags de kroonprins. De kroonprins ging per auto tot Driebergen, van waar hij p.er motor fiets de reis voortzette. Bij hel vertrek van zijn zoons wuifde de keizer hen van het balcon nog toe. Omtrent den ex-keizer vernemen wij, dat deze zich nog steeds onledig houdt met het vellen, zagen en hakken van beukeboomen. Bij dezen arbeid wordt hy bijgestaan door twee arbeiders uit Doorn, die beiden voor dat doel door hem in zijn dienst zijn genomen. Verleden week maakte de ex-keizer een wandeling buiten zijn kasteel, terwijl de ex-keizerin een ritje per rijtuig ondernam. BENIGE GOEDE WENKEN VOOR BADERS. In het „Alg. Sportbl. lezen wij onder hel opschrift „Wenken voor baders" eenige zeer goede raadgevingen, die, naar wij hopen, door velen ter harte'zullen wor den genomen. Het is nu tijd, dat honderden in Schevingen, Zand- voort en vele kleinere badplaatsen aan onze kust, een zeebad nemen. Neem, als ge baden wilt, de volgende wenken ter harteAls ge huivert, u koud gevoelt en uw handen blauw zien na het baden, blijf dan liever in uw badstoel, want uw bloed circuleert niet regelmatig. Hoe aanlokkelijk het bad moge zijn, wees versta 11 lig en zie er vanaf. Ga niet in het water als ge verhit of hongerig zijt. Laat u afkoelen en eet beschuit tijdens liet ontkleeden. Ga nooit in zee ;ia een copieusen maal tijd en blijf nooit te lang in het water. Vijl minuten de ecft'ste keer, - tien a vijlden minuten als ge geregeld baadt. Vergeet niet dat, hoe ouder ge wordt, hoe min der ge een zeebad verdragen kunt. Sommige mensehen kunnen baden tot hun zestigste jaar toe, maar de meeste niet. Zijt ge ouder dan vijl en veertig, vraag dan eerst advies aan uw dokter. Als ge hooldpijn krijgt na het bad, schaf .het baden af. En baad ook in geen geval als uw harl niet in orde is, of als ge aan een lever'- of nierziekte lijdt. W ARMENHUIZEN. Dinsdagavond j.1. werd de nieuwe motor-brandspuit voor rekening dezer gemeente aangeschaft en afkomstig uit de fabriek van J. H. W. van,der Ploeg te Apeldoorn, geprobeerd en voldeed in alle opzichten. ,n Fiinke wa terstraal bereikte den haan van den dorpstoren, pl.m. 30 Meter hoogte. r De nieuwe spuit ziet er keurig uit. SCHAGERBRUG. Onze plaatsgenoote, mej. M. H. Bremer, slaagde deze week bij het te Amsterdam gehouden examen voor verloskundige. WIERINGEN. Woensdagavond 91/» uur arriveerde de ex-Kroonprins op zijn motoriiets terug van Doorn, goed en wei op 't eiland. Burgemeester Peereboom, Maior von Jena en de opz. bij Rijkswaterstaat, de heer W. Coumou, die in zijn gezelschap waren, benevens de auto- en motormonteur, de heer J. Luyt, kwamen mede terug. De reis was zeer voorspoedig gegaan. Mr. J. B. Kan was meegereisd tot Bloemendaal en ging vandaar naar den Haag terug. ANNA PAULOWNA. Hoe gevaarlijk het is, als kinderen op in beweging zijnde rijtuigen trachten te klauteren, is deze week weer eens gebl^en. Met twee voertuigen achter elkaar gebon den, een wagen en een driewielae kar, werd slakkenmeel gereden. Een jongen, die al op het achterste voertuig, geklommen was, trachtte vandaar het voorste te berei ken, wat hem echter mislukte. Hij kwam te vallen, tus- schen de beide in beweging zijnde voertuigen in, waar door de driewielde kar over hem heen ging, met het noodlottig gevolg, dat een enkel geheel verbrijzeld schijnt. Na voorloopige behandeling door Dr. Olree werd de knaap naar het St Elisabethgesticht te Alkmaar over gebracht JHR. MR. DE SA.VORNIN LOBMAN. Naar De Tijd meldt, moet aan de zinspeling van minister De Visser op een toekomstig altreden van jhr. mr. De Savoxmin Lohman de beteekenis worden gehecht, dat deze politieke nestor zich na de aan neming. der Lager Onderwijswet voorgoed uit het politieke en journalistieke leven zal terugtrekken. Als hoofdredacteur van De Nederlander zal hij vervangen worden door prof. Slotenmaker de Bruine, die het boogleeraansambt zal neerleggen, en aange wezen schijnt, om in 1922 lid te worden van de Tweede Kamer. SCHERPE CONTROLE. De visitatie en de controle der passen op de Duit- sche grensstations geschiedt tegenwoordig als volgt: Bij het binnenkomen van den trein uit Nederland moeten alle reizigers dadelijk uitstappen, waarna alle coupés, gangen, closets, enz., door de douane ambtenaren gevisiteerd worden. Zoodra dit geschied is, wordt de ledige trein weggerangeerd, om te voor komen, dat reizigers weer instappen. De passagiers begeven zich naar de visitatiezaal. Als het druk is, worden ze slechts bij gedeelten, d.'w.z. troepsgewijze daarin toegelaten; kommiezen houden toezicht, dat niemand het station verlaat. Ook zijn geheime po litieagenten aanwezig om op smokkelaars en sluik handelaars te letten. Bij het betreden van de visi tatiezaal wordt de pas nagezien, en als deze in orde is, krijgt men een controlemerk, waarop men, nadat de visitatie is afgeloopen, zijn pas aan een afzonderlijk loket kan terughalen. In dien tusschen- tijd wOrdt de pas geregistreerd en afgestempeld. Bij de lijfmsitatie moet het controlemerk aan den amb tenaar, resp. de visiteuse getoond worden, die deze kaart nummert en onderteekent. Bij het- verlaten van de visitatiezaal ziet de portier dat controle merk weer na en vervolgens kan men dit tegen zijn pas .gaan inwisselen. Voor het instappen in den trein, die na afloop van de visitatie weer voor het perron komt, moeten de reizigers 'hun pas nog eens vertoonen, 'opdat niemand, er zonder .visitatie kan doorglippen. LAMMER EN MARK TEN OP TEXEL. Op de zes groote lammerenmarkten te Texel wer den 15557 lammeren aangevoerd. De hoogste prijs werd besteed op de derde markt, die van 1 Juni, zijnde f34 k 143. Dó middemprijs van de gezamen lijke markten bedroeg f 33.98/4, of dn ronde cijfers f34.hetwelk een totaalbedrag voor den geheelen aanvoer is van f523038. INLEVERING VAN WAPENEN ENZ. (De inlevering van wapenen, kleeding en uitrus tingstukken, voorwerpen van legergoed, reglemen ten en dienstvoorschriften, der verlofgangers der landweer van de lichtingen 1916b, 1916c en vroegere lichtingen, in h^t laatste jaar van hunnen dienst tijd, zal te Schagen plaats hebben in de Cérès op 9 Juli voor de gemeenten Anna Paulowna, Barsin- gerbom, Callanteoog, Harenkarspel, St. Maarten, Petten en Wieringerwaard' en op 10 Juli voor Scha gen en Zijpe; te Winkel op 27 Juli voor Hoogwoud, Nieuwe 'Niedorp, Opmeer, Oiude Ndedorp en Winkel. ERNSTIGE TOESTANDEN IN DEN BELGISCHEN CONGO. Uit Brussel, 24 Juni. In de Kamer heeft een ernstig debat plaats gevonden over den Congo. Van der Vélde, die den minister van koloniën France ver vangt, deelt aan de Kamer een nota mede,, waarmee hij de afdeelingen reeds in kennis heeft gesteld. Deze nota betreft de staking in den Congo. Deze staking is een gevolg van de levensduurte. De duurtetoeslpg voor de ambtenaren kon niet meer bedragen dan 400 francs in de maand, maar de ambtenaren hebben reeds op 10 April een duurtetoesla^ van 7200 francs geëischt, met terugwerkende kracln vanaf .1 Januari. De regeering, die hierover gepolst was, had aan En op vreemden boozen toon alsof hij, wat hit mll te zeggen had, afschuwelijk vond, zèide hy: „Ikjhsb haar gevraagd om te trouweni voor ik weg ging ik heb al mijn best gedaan haar ertoe over te halen en zij gaf bijna toe maar.... op het allerlaatste oogenblik weigerde zij. - {Hu haalde diep adem. „En nu ben ik heel.... dankbaar, dat het zoo geloopen is.'" „Waarom?" vroeg ik scherp. En nu duurde het vrij lang, voor hij zenuwachtig- opgewonden zeide „Omdat... omdat,., ik... per slot van rekening niet met haar trouwen wil." Ik keerde mij langzaam om en keek hem aan: zijn gezicht was. zoover ik het zien kon, vuurrood. „Ik weet heel goed wat u denkt, "barstte 'hu dan plotseling los. „Dat weet ik naturlijk. U vindt, dat ik een ploert en een schoft ben; u vindt, dat ik op staanden voet neergescüoten moest worden, en dal moest ik misschien ookmaar verdomme nog toe ik kan het niet helpen, als ik veranderd ben, Ik wilde het niet ik dacht, 'dat ik heel veel van haar hield, en dat doe ik ook maar... maar... domm' Ik moest lachen, er was iets pathetisch komisch in zijn schaamte en verslagenheid; het was niet de eerste maal, dat hij zijn grilligheid tegenover mij had trachten te verontschuldigenmaar ditmaal gaf het mij 'hel •meest idiote gevoel van geluk, dat ik niet gekend had ik voelde mij als een schooljongen, wien op j een zomermiddag zijn straf kwijt gescholden wordt, als een gevangene, die de grendels van zijn gjevamgénis voor zijn oogen ziet vallen „Wie is het dezen keer, /Don?" vroeg ik. „Toch niet - Miss Girling?" „Miss Girling!" nerhaalde hij ihet afkeer. „Goede God, neenik ken haar nawelyks Hel begon mij te praaienMiss Girling niet. Wie dan? Maar ploiseling wist ik het. „Bruin.Oog!" riep ik 'uit. Er was een uftctrukking in de trekken van den jongen, die ik er vroeger nooit in gezien had, toen hij naar riftj bpkeefc en antwoordde: „Ja,- ik .dacht, dat u het wist." En ditmaal scheen iets mij 'te zeggen dat ik niet langer gekheid .met hem maken of hem plagen kon; want dit waszoo viets boel anders dan, vroeger hoel anders zelfs dan waar ik zijli .liefde van Joy voor gehouden had, iets, dat in den loop der jaren dieper en ernstiger vtforden en nieit verdwijnen én vergeten worden zou. „U zult me wel..., uitlachen zeker," zeide hij< boos. „Ik weet, dat zij ouder is dan ik en dat ik haar nog niet lang ken en al die dingen meer, maar hot kwam dadelijk bij het eerste oogenblik to©n zij mii £ier brachten. Ik wist het. zoodra ik haar zag.,.,. Zn hoeft in ieder geval mij het levten gered... en... „Waarvoor ik haar altijd liefhebben zal," viel ik hem in de rede. Hij keek mij nu vod hoop aan. „Dus u bent niet boos? U vindt niet, dat ik een ploert ben. Ik had het u dadelijk bij uw aankomst willen zeggen, maar Is zij .geen engel?" barstte hij uit, .„verwondert het u> dat ik ik haar liefheb?" den gouverneur-generaal volmacht gegeven om de kwestie le regelen. De staking was niettemin uitgc- broken. Tengevolge van die gebeurtenisson heeft de Souvcrneur-generual aan het. ambtenaars personeel iff e kolonie een circulaire gericht, aan welke het vol- j gende ontleend is Het is mijn plicht, de aandacht van het personeel te vestigen op de gevolgen van de staking, die heeft plaats gehad. Wij zien thans reeds, dat dit voorbeeld niet zonder uitwerking op de inboorlingen is ge weest. Al kunnen zij den naam vakvereenigingsaclie nog niet, zoo beginnen zij zich toch rekenschap te geven'van den kracht van het aantal, en van de uit werking van een goed-beraamde gemeenschappelijke actie. Iedereen zal begrijpen, dat het niet in ons be lang is, hen in deze gedachte te stijven, en hen aan te moedigen, zich te bedienen van de middelen, die zij hebben zien gebruiken. Om het gevaar te beseffen behoeft men slechts te beseffen, dat wij één tegen duizend zijn. Wanneer in België cien vakvereeniging strijdt om een werkgever aan haar eischen te doen toegeven, dan speelt die strijd zich tusschen Belgen af. Ten slotte komt de overwinning aan de Bel gen toe. Men heeft het recht, te hopen, dat 'zij haar niet zoo zeer zullen doordrijven, dat de hoogere be langen van het land in de kolonie in gevaar worden gebracht. De overwinning van een inlandsche vak- vereenigingsbeweging zou voor ons een ware neder laag beteekenen. Ik richt een dringenden oproep aan de ambtenaren en het verdere personeel, om te over wegen en te begrijpen, hoezeer het belang van het lana en dat van nenzelven zou wo*den geschaad door den voortgang van de vakvereenigingsbeweging .on der de negers, en om het besluit'te nemen, dien voortgang niet te bevorderen door een schadelijk voorbeela.*' „Vernomen hebbende" gaat Van der Velde voort, dat er misschien nieuwe tractaten zouden uitbarsten op het oogenblik, dat de minister van koloniën in de kolonie zou aankomen, heb ik telegrafisch inlichtin gen gevraagd aan den gouverneur-generaal, die mij antwoordde, dat er in 't 'geheel geen troebelen zijn te vreezen., Ongelukkigerwijze zijn deze vooruitzichten niet bevestigd. Ik heb inderdaad vandaag van den heer Franck het volgende telegram gekregen, dat op 22 Juni uit Oemangi is verzonden: Uit de staking aer ambtenaren is een staking der inlanders voortgekomen te LeopoldviJle, Kinshasa, Lukolela en Elisabetha. Alle maatregelen om de orde te bewaren zijn genomen, maar het gevaar blijft drei gend." Dat zijn de feiten. Ik geef u ter overweging aan allen die belang stellen in den Congo, en die vértrouwen hebben in dep. toestand van de kolonie". Van der Velde eindigt zijn rede met te zeggen, dat het bestaan zelf van de kolonie op het spel staat. Hij doet een dringend beroep op de verzoeningsgezindheid van allen tegenover het gevaar. De Katholieke afgevaardigde Tibbaut. heeft de on verschilligheid van de regeering tegenover de Bel gen betreurd. Hij zegt, dat hunne grieven vele en- ge wettigd zijn. Daarna neemt Van der Velde weer net woord en zegt: Minister Franck heeft getelegrafeerd, dat de noodige maatregelen genomen zijn. Zeer zeker moet men in een kolonie, waar .enkele blanken balo ren temidden van een zwarte bevolking leven, voet „Ik vond haar heel bekoorlijk," zeide ik. „Maar, Don, hoe moet het met Joy?" „Ja,, ik weet het wel." Zijn gezicht betrok. „Ik vond het denkbieeld bet haar te 'zeggen verschrikken lijk. Natuurlijk zal ik het zóó faten voorkomen, alsof zn pui den bons gegeven heeft, maar'maar zii is zoo'n kraan van een meid dat is zij altijd geweest zij zou het laatste meisje ter wereld zijn, om een man van zijn woord te houden, als. zn dacht als zii wist jHy stamelde hulpeloos„Wat voor den duivel moet ik doen?" vroeg hij. „Zeg haar de waarheid, zeide ik. Hu schudde zijn hoofd. „Hoe kan ik dat? Het is het is te bedonderd, ofschoon ofschoon, ziet u, ik niet geloof, dat zij ooit heel veel van mij gehouden heeft iets in haar brieven, nadat ik weg was zij hebben me eerst woest gemaakt, maar in den laatsten tijd „Schrijf harfr dan de waarheid." Zn n oogen smeekten' mij. „Ik vind het zoo vreeselijk haar pijn te doen. Per slot van rekening heb ik haar toch nageloopen. Hoe kan ik haar nu schrijven, dat het allemaal een -vergis sing is geweest." „Als je werkelijk Miss Drury liefhebt, moet je hot doèn," zeide ik. Ik voelde me een echten windma ker, maar een gelukkigen windmaker.". „Of ik haar liefheb," herhaalde Don verontwaar digd. Of ik haar liefheb Schrijf dan aan Joy," zeide ik. Er volgde éen kleine stilte. Buiten de zaal konden we Pamela Drury's stem hooren. Ik keek Don aan - hu 'keek mij aan en zijn oogen stonden zoo heel, heel gelukkig, arme jongen! „Ik zal vanavond schrijven," zeide hij. Ik zag dien brief niet en evenmin vertelde Don me wat erin stond; maar den hooien volgenden dag was hu zeer ongelukkig. Hu 'lag met gesloten oogen naar den muur gekeerd en haatte zichzelf. Toen ik naar hem toeging, hield hij zich of hij sliep dus nami 5c een courant en ging geduldig zitten wachten. Het duurde zeker wel een half uur voor hij zich bewoog; dan loosde hij een diepen zucht; ging op zijn andere zijde liggen en keek mij mot verborgen oogon aan. Ik glimlachte en Don zeide met eufa snauw, clnt hij voor den dotfider niet begreep Wat er te glimlachen viel. „Als u eens wist wat een verdui velden ploert ik mii voel," voegde hij eraan toe. Hu was nog heel zwak en ;er klonk iels als een snik in zijn slem. Ik stond op en ging naar hem toe. „Is de brief weg oude jongen?' vroeg ik. „Neen, nog niet, ik neb hem wel geschreven,, maar. maar Zijn oogen keken mij woest aan. „Hoe zoudt u.het idee vinden, dat de edn of andere vervloekte oensor om dien brief zit te grinniken. vroeg hij. „Afschuwelijk,," antwoordde ik onmiddellijk. Er vougde een stiltei, waarin ik mij 'trachttp te vermurw ven, om iets te zeggen, waar ik den heelen nacht over had nagedacht. „Ik verzend hein niet," barstte Don impulsief los. „,Ik verdien niet gelukkig te zijn. wanneer zij dhjp ellendig is. Ik zal het Ia'en zooals het is het is mijn eigen schuld, als ik een vergissing begaan heb „En Miss Driiy?" vroeg ik. „Ik zal het haar dienen le zeggen .uitleggen zn zal het begrijpen 1 Van het eerste oogenblik af aan heeft zij gezegd, dat het onmogelijk was dat het mijn plicht was mijn woord te houden. Zij is zoo .engel achtig goed maarzij heeft een moeder en fa milie en een tehuis, terwijl Joy...;zij heeft noodt echt geluk gekend het arme kind zij "heeft niemand hoe kan ik haar op zoo'n manier den bons geven en haar ongelukkig maken?" Ik moest glimlachen om. zijn onbewust egoïsme. Maar als zii nu eens niet ongelukkig wordt," zeide ik. bij ,sTuk houden, maar bovenal moet raen rechtvaar dig en humaan zijn. In dien geest zal de regeering het conflict beschouwen. Het heerschende gevoelen hier is, dat er ernstige dingen in dezen Congo gebeurd zijn. N.R.Crt. RELLETJES TE BREMEN. Uit Berlijn, 24 Juni. Vanochtend hebben te Bremen levensmiddelen-relletjes plaats gehad. Op de markt stelden de kooperts de prijzen van de waren vast. Wanneer de kooplieden "weigerden tegen deze prij zen de waren van de hand te doen, maakte het publiek zich met .geweld van de koopwaar meester. Hierbij wenden onder anderen groote hoeveelheden eieren stukgeslagen. Na markttijd werden de win-' kels opgezocht en de winkeliers ook gedwongen hun koopwaren tegen spotprijzen te verkoopen. Zoo stelde het publiek de prijzen van visch en Van Hollandsche kaas op twee mark per pond. Asper ges moesten voor 50 penning per pond worden ver kocht. De prijs der kersen werd op 50 penning per pond;, bloemkool op 1 Mark per stuk, aardbeien t&p 50 neming per -pond bepaald. Schoenen, die van 250 tot 300 mark moesten kosten, voor 30 en 40 mark. Vanaf elf uur doorkruiste veiligheidspolitie met een aantal met geweren en machinegeweren voor ziene automobielen de straten. Voor de groote win kels werden ook soldaten operesteld. MERKWAARDIGE CIJFERS. In het jaarverslag over 1919 van de steenkolenmijn Langenbranm te Esscn-Rutténscheid komen eenige op gaven voor, welke duidelijk aantoonen de groote ver anderingen die sedert den oorlog in het bedrijf hebben plaats gegrepen, als gevolg van dë wijzigingen in de arbeidsvoorwaarden en anaere omstandigheden. Omtrent de arbeidspraestaties wordt medegedeeld, dal in 1919 per man en per schacht werd verwerkt? 0.7(56 ton, tegen 0.953 ton in 1914. Met andere woordenbe droeg de opbrengst in 1914 100 pet., dan was deze in 1919 79.3 pet. De gemiddelde verkoopprijs was in 191950.53 mark per ton, tegen 13.59 mark in 1914, of in 1919 372 pet. tegen 100 pet. in 1914. De exploitatiekosten per ton bedroegen in 1919; 45.84 mark tegen 9.61 mark in 1914 of wel 477 pet. in 1919 tegen 100 pet. in 1914. De gemiddelde loonen waren 18.40 mark in 1919 te gen 5.11 mark in 1914 of 360 pet. in 1919 tegen 100 pet. in 1914. TER BESTRIJDING VAN HET TYPJTUSGEVAAR. Uit Londen, 23 Juni. De Volkenbond heeft op de regieerinjgen van alle landen een beroep gedaan om fondsen bijeen te brengen voor de bestrijding der typhus in Polen en aangrenzende landen. Op zijn minst zijn 2 millioen p.st. noodig. De Britsc'he re geering stelde onmiddellijk 50.000 p.st. ter beschik king in afwachting van nadere beslissing oven het te geven bedrag. Vier andere landen volgden dit voorbeeld dbotr eenzelfde bedrag beschikbaar te stellen. De Volkenbond verzoekt bet Roode Kruisverbond te Geneve om een algemeen beroep om steun te doen in de verschillende landen der wereld. Reclames. Iedere 24 uren dient men 1—1V2 liter urine te loo- zen. Rij veel groo te re of veel kleinere hoe veelheden, als het water dik, bewolkt, branderig of slechtriekend is, en te dikwijls of te weinig komt, be staat groot gevaar voor niergruis, -steen, ontsteking der nieren of blaas en de waterachtige zwellingen van (nier- waterzucht. Tot het voorkomen en genezep van .'urmestoornissen en waterzucht is het verstandig éen speciaal niergenees middel bij de hand te houden \en ait bij het eerste teeken der kwaal te gebruiken. Foster's Rugpijn Nieren Pillen wérken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas.N^ij 'bevorderen een vrije vloeiing der urinewegen, spoelen de belemmerende onzuiverheden uit de kanalen^ en"' 'voeren het opge hoopte water langs de natuurlijke /Wegen af. Zij leiden de nieren zachtjes tot gezondheid/en werkzaamheid te rug, en bereiken zoodoende de oorzaak van nier waterzucht. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet op het hart, noch op de lever, maag of ingewanden, doch uit sluitend op de nieren en urine-organen, en zijn der halve van de hoogste waarde bij nier-waterzucht, nier- gruis, -steen, en alle nier- en blaaskwalen. Te Schagen verkrijgbaar bij Gebr. Rotgans a f 1.75 d. doos of f 10.p. zes doozen. Eischt de echte boster's Rugpijn Nieren Pillen, voorzien van het han delsmerk de manmet zijn handen in de lepde- tien op de verpakkihg. Hij fronste zijn voorhoofd boven zijn gesloten oogen. „O' ik weet heel goed, 'dat zi] niemand zou laten merken, dat zij het is," antwoordde hij smartelijk. ,Zn is altijd een kraan van een meid geweest;,! Maar j o, het is een verrotte, beroerde wereld." Ik schoof een stoiel bi] en ging 'naast hem zitten, j 'En als zi] liu eens net als jn tot het besef gekomen was, dat het een vergissing is?" Weer fronste, hl] zi]n voorhoofd. „Zulksoort van dingen gebeuren alleen maar in 1 sprookjes," zeide hi], i Maar'als het ditmaal nu faens in het werkelijke Icfen gebeurde,hield ik vol, wat zou je dan zeggen? j Dan zou je heel blij 0111 haar zijn niet?" j „Natuurlijk zou ik dat; maar.^ waar dienen die veronderstellingen voor?" Ik antwoordde niet en hl] keek ml] dan plotseling argwanend aan. „Waar wilt u naar toe? Wat bedoelt u?" vroeg hu heesch. Ik dwong mezelf zijn blik te doorstaan, maar Don was mijlen ver van de waarheid verwijderd, ofschoon ik zien 'kon, dat het langzaam tot hem begon door te dringen, dat zijn wispelturigheid per slot van rekening toch niet zulke ernstige gevolgen zou hebbgn. Hu richtte zich op één elleboog op en beefde van 1 opwinding „Wie is het?" vroeg hij. „Toch niet die Selby? Ik weel,dat hl] haar graag hebben wou, maar... Ik knikte van neen en hij raadde dadelijk wedr met (pen soort de zon niet in het water kunnen zien schijnen jalouzie: Heskin soms?... Jloger dan? Is het Roger? Hu hoeft een boel duiten fn do oude Lamtfcrl zou hém veel liever als schoonzoon gehad hebben dan mij." „Neen," zeide ik, "Roger is het "niet.»'. Don ging weer achterover op het kussen liggen. „Wie is het dan?" vroeg hij een beetje wrevelig. De een of andere onmoozele ezel zekér.' Ik verzamelde al mijn. moed en vroeg dan„Vindt je dat ik te oud ben?" Dus verzond Don "Zijn brief ten slotte toch en of de oensor erom zou grinneken of niet, scheen hem koud te laten. De eerstvolgende dagen merkte ik, dat hl] mu dik wijls aankeek met een vreemde, typische uitdrukking in zijn oogen, alsof hij mij plotseling voor het eerst had leeren kennen. Ik moet eerlijk bekennen, dat ik me wel 'een béétjé verlegen voelde, maar ik had ier toch gauw geen be rouw over dat ik het hem verteld had; vroeg of laat had nu het toch moeten weten, en ik had j nu een last van zijn hart genomein, die anders Inog I dagen lang op hem gedrukt zou hebben, j Maar ten slofte moest ik toch zonder hem inaar Engeland lerugkeeren. Hij was nog niet in slaat om te reizen, en wanneer hij zoover was. dan zou luj moeten gaan onder de auspiciën van de hpspitaal autoriteiten. „Ik zal voor hem zorgen Mr. Buchanan," zeide Bruin jOog tegen me. „Ik zal mijn heele verdere leven voer hem zorgen." Er viel niet aan te twijfelen of zij hem, liefhad; men behoefde slechts de uitdrukking yan haar oogen, wanneer zij op hem rustten, te zien, om te weiten, dat hu de eenige man in haar wereld was, én ak kon slechts hopen, dat ditmaal Don werkelijk een plechtanker gevonden had. „U gelooft toch pok, dat zij mij liefheeft?" vroeg hij mu eenshet wasde avond vóór mijji vertrek, uit Frankrijk. Ik glimlachte, toen ik hem antwoordde, dat je alleen maar de manier, waarop zij zijn kussen op schudde, behoefde te zien, om er zeker van te zijn. „Zij is te go-ed voor mijzeide Don. „De meeste vrouwen zijn te goed voor do manT nen, die zij liefhebben," merkte jk onnadenkend! en met epn voor mij ongewone sentimentaliteit op. Dan lachte ik en voelde, dat ik een kleur krefeg, maar Don antwoordde heel ernstig, dat hu één man kende, voor wien geen vrouw in ae wereld te goed zijn kon. „Ik bedoel u, sir," zeide hy. „Onzin," riep ik uit, hoewel ik het prettig vond hol hem te hooren zeggen. Natuurlijk was het onzin, maar hot 'gaf mij een gelukkig gevoel te weten, dat niets van allps wat er gebeurd was, ooit in staat zijn zou de liefde van den jongen voor mij te veranderen, en ik w^et zeker, dat hu "ha den eersten schrik oprecht blij en gelukkig was mij Joy te mogen toevertrouwen. „Ik weet, dat zij gelukkig met u zal zijnj," waren zijn woorden. Er was geen tijd om antwoord te krijgen van Joy vóór ik Fi^iiiknjk verliet, zoodat ik naar huis terug gaan moest in volkomen onwetendheid omtrent wal zij over dit alles dacht, ja zonder zelfs te weten iof zu .Don's brief gekregen had. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 6