„DIAMANT". AUTO, een flinke Dienstbode 2 Kloeken met Kuikens Fruit- en Groente-ver- eeniging „WINKEL" Fruitveiling 3 uur nam. SPRUITKOQLPLANTEK een net Meisje. Huisgele Koolplanten een flinke. Dienstbode. eenjongeBoerenknecht Bollengellers-pelsters, te WINKEL. Besfe Kef Te Schagen Donderdags in Hotel Vredelust van denhr, lgeszvan8V12oiir Incasso's Binnen- en Buitenland. NI SpOOrlTram-lweg Staalferdekking WIERSNGERSÏÜ Wlerligen-Sctiagei. bil w' mmm- een Tentwagen, Breukbanden ZïïtülF bMrifit, een Motorfiets, Reuzen Bloemkool- en Mangelwortelplanten een net meisje, Biels. Advertentïèn. ALBERT POOL Dz., De en-bloc-veiling kwart voor 1. Tuigen, Dekgeld f 31. M. Jb. MOSTERT, ruime 5-pers. open torpedo OVERSTROOMETOEN IN AUSTHAXJB. Uit Londen., 4 Juli. Uit iSyidney wordt gemeld, diat in New Sputh "Wales groote overstroomingen hebben plaats' gevonden1 als gevolg van ibuitenge- woon hevige regens. tQe aajngeri(ALte schalde is gpoot. Het verkeer op de spoorwegen is gestremd. In tal van> streken1 iduren 1de regens voort (De rivie ren wassen snel, Vele stelden aijn din gevaar ge bracht. DE VIGIEUSE CIRKEL. Ook in de Vereenigde Staten, gelijk elders zijn er velen, die inzien dat men in een vicieusen cirkel blijft ronddraaien inet de voortdurende loonsopdrijving en verhooging der productiekosten. Maar in de Unie zjijn het pok vereemgingen van werknemers en niet alleen individuen, die tot die overtuiging zijn gekomen en bereid zijn er naar te handelen. Zoo zendt men ons als voorbeeld een manifest van barbiersbedienden die hun stakende vakgenooten' opwekken bet publiek te steu nen in den strijd tegen de duurte, door den arbeid te hervatten en den eisch om hooger loon en dus hooger prijs voor het publiek te laten vallen. Het manifest gaat uit van de „Brotherhood of employees of the terminal barber sheps" te New-York en is gericht tot de barbiersbedienden die voor het verkrijgen van hooger loon zijn gaan staken. Hoogere loonen, zoo wordt uiteengezet, beteekenen hooger© prij zen en het gevolg is dat een loonsverhooging geen voordeel geeft, daar dit al spoedig door de hoogere le- venskosten weer wordt geabsorbeerd. De Brotherhood is het volkomen eens met het publiek dat men dus de duurte moet bestrijden, de vicieuzen cirkel van hoogere loonen en stijgende prijzen moet verbreken en weigert dus aan de staking om hooger loon mee te doen of dien te steunen. De leden van den Brotherhood zullen doorwerken om aldus bet publiek te dienen en te helpen in den strijd tegen de duurte omdat het' van belang is dat zoowel arbeiders als werkgevers beseffen dat in de we reldcrisis alleen verbetering kan komen, door matiging in de eiscben naar loonen en winsten, en dienover eenkomstig handelen. De Brotherhood prijst zich zelf als de eerste arbei dersorganisatie, die openlijk dit standpunt inneemt Bij aen barbier begint dus de victorie. SMOKKELEN', Te Duisburg en Ruhrort ifl een groote smokkelaf- faire met verduisterden spiritus ontdekt, die uit bet bui tenland binnengesmokkeld werd. De sluikhandelaars, onder wie personen uit de aanzienlijke handelskring gen, verkochten den spiritus, dien ze voor 18 M. per liter gekocht hadden, tegen 85 tot 95 M. en hebben zoo doende millioenen. verdiend. Een aantal personen is reeds gearresteerd. DIEVERIJEN EN STRÖOPERIJEN. In Oostfriesland houden, vermoedelijk tengevolge dor schaarschte aan voedingsmiddelen, de dieverijen en roo- verijen aan. In Leer. in Emden, in Aurich en in Norden vooral heeft de bevolking veel te lijden door de strooperijen die door de besturen van alle partijen zeer worden afgekeurd, De S. D. A. P.-partij zegt zélfs in een geschrift, dat de plunderingen een volk ten onder zullen brengen. EIGEN RECHTER. In een van de buitenwijken van Weenen is een groote menigte, grootendeels uit vrouwen bestaande, opgerukt naar een winkelier, die beschuldigd werd van echtbreuk. Opgehitst door 's mans gade en de huishoudster sloeg men den winkel kort en klein en dreigde men den man en zijn liefje te lynchen. Een krachtige politiemacht moest tusschenbeiae ko-, men en de sabel trekken om de menigte uiteen te jagen. ATVTT.nr^ A RECLAME, Reclamemaken is het halve bestaan van den Yan keezakenman. Hij is er altijd op uit nieuwe methoden uit te denken om zijn waar te annonceeren, en aange zien hij gewoonlijk meer practisch dan kunstzinnig is, is zijn reclame schreeuwend, grotesk, zelden fijn en sub tiel (want dat kan reclame óók wezen) maar altijd doel treffend. Enkele van de laatste Amerikaansche reclame- verzinsels mogen hier vermeld. Een pillenfabrikant laat door New York een wagen rijden, zijnde deze wagen één „reuzenpil" op wielen. Bovenop die pil staat een knap, modieus meisje een wassen pop die in de eene hand een glas watef 'vasthoud en in.de andere een piL Iedere seconde slikt zij 5en pil ien neemt een slok water toe. Een ander fabrikant van wonder-geneesmiddelen doste een man en vrouw uit "in een kleederdracht van /een paar eeuwen geleden. Arm in arm lieden de beiden door New York en bleven, als echte buitenlieden, zóó uit het gras getrokken, met open mond voor de groote openbare gebouwen en winkels staan gapen. Natuur lijk kregen zij in een minimum van tijd een paar hon derd menschen om zich heen en toen zij de aandacht van de menigte voldoende getrokken achtten, verkon digden zij met luide stem, dat Dr's zenuwtabletten de beste waren, en duwden den verbaasden omstanders biljetten in de hand, ^aarin de goede hoedanigheden van voornoemde tabletten breed werden uitgemeten. Een fabrikant van vleesch-in-blik laat geregeld een kleurig-versierden wagen door de stad rijden, vooraf gegaan door een klein muziekcorps. Die wagen is in twee helften verdeeld, voorop staat een prachtexemplaar van een stier, die met zijn droefgeestige oogen naar de achterste helft van den wagen kijkt, waar een stapel vleesch-in-blik is gebouwd. Boven den wagen wappert een Amerikaansche vlag, waarop te lezen is: „Such is lifel", met welke pathetische woorden- vermoedelijk de tragedie van het runderleven wordt aangeduid. Een concurrent van dezen fabrikant werkt met vette, knor rende varkens, op wier glanzende ruggen met zwarte letters geschilderd is's worst is de beste." Voor een soort van saus wordt op de volgende wijze reclame gemaakt Een groote flesch Van bordpapier, waarop duidelijk het fabrieksmerk staat en waarin een man verborgen is, loopt door de straten. Daar achter rijdt een reusachtig olie-en-azijn-stel op wielen. Drie van de vier flesschen zijn gevuld met de bewuste saus, de vierde flesch is ledig. Die vierde flesch moet gevuld worden met een ander product gepersoni- ficieera door een paar lilliputters als „flesch verm'ond, die achter het olie-en-azijnstef aanhuppelen en vergeefs probeeren er tegenop te klauteren. Zij kunnen niet mee komen... terwyl de beroemde u—'a saus" .„leads the way"..., In Brooklyn kwam een handelaar op het origineele idee den naam van zijn artikel in opgelegde letters le laten aanbrengen op de banden van een auto. Onder het rijden wordt <een soort witte verf geregeld en auto matisch op de letters gestreken, en al rijdend wordt zoodoende de naam van het artikel op de asfaltstra ten neergeschreven en natuurlijk door het publiek nieuwsgierig gelezen. De verf is van zoodanige samen stelling, dat de woorden „droog" op den weg komen en onmiddellijk weer worden weggeloopen. Soms is de reclame der Amerikanen naar onze'be grippen weerzinwekkend. Zoo werd eens door een hoe- deniabrikant aan de weduwe van een ter dood ver oordeelde een belooning van 125 dollars toegezegd als haar man in zijn laatste woorden zijn fabrikaat wou aanprijzen. De veroordeelde, zijn vrouw het geld graag gunnende, zei, even voor hij geëxecuteerd werd, nog iets in 't midden te willen brengen en sprak met vaste stemt „Al wat ik te zeggen heb. is dat de beste hoed, die voor twee dollar, in Amerika te koop is, verkre gen kan worden bij Mr. hoedenfabrikant, No. 140 -—street" Een minuut later was hij naar dö eeuwigheid gehol pen, maar deze buitengewone reclame-makerij werd na- I tuurlijk gedurende een paar dagen het onderwerp van vele gêsprekken. Ieder fijn-voelend mensch zax dergelijke reclame- methoden onkiesch vinden, evenals de advertentie, die zekere meneer Bronson eens in de Amerikaansche kran ten zette, en die luidde „Mr. Bronson heeft resp. het genoegen en den treu- treurigen plicht zijn begunstigers en zijn vrienden me de te deelen dat hij een nieuwe wals heeft uitgegevén* „The Breeze of Ontario", ,en zijn dochtertje Mary Ann Deborah, oud vijftien, jaar, door den dood verloren heeft De wals is bij alle muziekhandelaars verkrijgbaar, de begrafenis zal morgen te elf uur plaats vinden.'- Erg Amerikaansch, zoo'n advertentie, maar voor ons wat té practisch. HdblcL UIT DINXPERLO. Men schrijft van de grens aan het Hdbld.i Wie dezer fcUagen in het anders weinig bezochte Dinxperlo mocht komen, zal verbaasd zijn in dezen uithoek een centrum van een eigenaardig soort inter nationaal handelsverkeer te vinden, zoo razend vlug ontwikkeld, dat vele inwoners zelf niet. weten, hoe ze het hebben, wel allerminst het stationspersoneel, dat de wanhoop nabij is. In den loop der laatste veertien dagen is de •hoe veelheid goederen, te Dinxperloo aankomend, minstens het veertigvoudigo van anders. Kon men het vroeger op het goederenbureau met een loopjongen af par manière de dire nu draaft de stationschef zelf bij aankomst van iederen trein met stapels paarse vracht brieven, gele snelvervoer-, eb oranje,, groene en an dere bestelkaarten. De goederenloodsen zijn te klein; de wachtkamer ligt tot manshoogte gevuld met idealen voor de zuinige, voor de heldere, voor de Hollandsehe huisvrouw zijnde contingenten van even zoovele zeepsoorten vis vis met ontelbare pakken roo- kertjes, van min of meer onbekende merken. Maar belangrijker nog zijn de quantiteiten koffieboonen, die in stapels zakken op het perron liggen, die per twintig, dertig en meer balen tegelijk worden aangevoerd. De treinen, die hier ongekend verschijnsel, met vertraging aankomen, gaan, grootsteeds, ook flink over tijd weg immers de „Valk", de „Aap", de ,.Hond" en hoe de voorwereldlijke locomotieljes die gemeenlijk hier op dit kopstation compareeren, meer heeten moe ten voor hun vertrek .ingewikkelde rangeerdiensten verrichten, ten behoeve van het rollend materiaal waar in de Idealen en Saffiaantjes worden aangevoerd. Het moge ongelooflijk schijnen, waar is het, dat winkeliertjes, die in Ax^sterdam een niet eens zoo bij zonder goed figuur zouden maken in de 3e zus-en-zoo dwarsstraat, bestellingen aan koffie en zeep ontvangen, waarvoor geen enkel warenhuis zich zou behoeven te schamen. Waar is het ook, dat er geen enkel kruidenier in 't plaatsje is, wiens omzet de laatste twee .weken niet minstens het tienvoudige van anders bedroeg; meestal is het twintig of dertig maal zooveel. Met den trein niet alleen komen de voorraden; per vrachtauto, met paard-en-karthee, koffie, cacao. Velen kunnen hen bestellinen niet bergende balen en kisten staan op de stoep, in den tuin. Er zijn er wier zaak, anders de belangen des uitwendigen mensch die nend, thans duidelijk sporen vertoont, dat de eigenaar zich wil aanpassen aan den geest des tijdste midden van luierbroekjes, mansboezeroenen en vrouwenkeper liggen daar, plots-klaps busjes cacao, zakjes met een- half-pond-afgewogen..... Dat is alles op den weg station-grens. Een inlei ding en voorbereiding van wat men op den „neutra len" grensweg zal te zien krijgen, den weg waar de grens in de lengte overheen loopt. Verdwalen op den tocht onmogelijk: fragmenten van weggeworpen Sul- tane's. zeepdoozen vormen betrouwbare gidsen. Een bocht, en de befaamde weg ligt vor ns.oo De grens er over heen, tusschen de wegsplitsing naar Bocnolt en Breed- voort ter linker-, en het bruggetje op den weg naar Anholt—Isselborg ter rechterzijde, is zoo scherp ge trokken, dat geen carto- en topografisch professor net zou kunnen verbeteren. Vlak tegen die fijn aan zijn daar gestationeerd kruiwagens, handkarren, huiftent-, ja wat al niet voor wagentjes en vehikels. Tentjes zijn er opgeslagen. „Deutscher Eek", aan de andere zijde der lijn, is het beurscafé? en het centrum der Sunlight- hoek; meer naar de splitsing heen bieden de Saffiaan- tjesmannen. Nog verderop zijn de Cultures; ik zie zoo waar een zware koffiekist met koper binnenbekleeding als in een heusche zaak. Ik herken nederige die naren van Mercurius, uit Amsterdam, uit Rotterdam, die twee jaar geleden veel Schiller of Roode Leeuw frequenteerden. Wie „Duifjes", „Triomph" of misschien Plemes wil hebben, moet den kant van Anholt op. Voor het gemak en met het oog op de warmte hebben eenige handelaren hun schoenen uitgetrokken. Hindert niet de steenen zullen hen geen pijn doen, -zoo dicht en dik ligt langs de „Markt" het weggeworpen carton. Maandag gaat de gemeente staangeld heffen. De Duitschers aan den anderen kant, koopen, koo pen, koopen, Wanneer zij zoo welwillend zijn en be hoorlijk „Zoll" betalen aan de sinds Dinsdag bier ge stationeerde dertig kommiezen, dan hebben zij de wa ren nog 50 pet. goedkooper dan in de Heimat. Werken zij coöperatief, aan gaat het nog voordeeliger. Voor het gaan naar Dinxperlo wordt bij de buren een krach tige propaganda gemaakt „Au! nach Suderwick" ia in sommige fabrieken in het Roergebied aangeplakt. (Su derwick ia de huizenreeka rechta van de befaamd grons- hjjn). "Mot den avondtrein, zittend op de wagens, han- §ond aan de portieren, komen de laatste dagen «enige uizenden arbeiders samen in Issclborg. Gezamenlijk wordt naar het Dorado opgetrokken. En tegen een dergelijke groote macht vermogen de kommiezen niet veel wanneer ze niet wil betalen wat ze verschuldigd digd is voor meer dan 10 kilo waren... Woensdagavond verschenen er een kleine acht duizend. De kommiezen werden gebonden, of onder den voet geloopen. Donderdag kwam de reactie. De Nederlandsche mi- ltiaire politie werd versterkt terwijl een aantal man schappen uit Didam geregeld per fiets komt kijken, hoe de zaken staan. De Nederlandsche kommiezen kregen marechaussees toegevoegd. Er verscheen 30 man Sicherheitspolizei, die den efersten nacht harer werk zaamheid eventjes 150.000 sigaretten buitmaakten. En de Duitsche rijksweer betrok een sterke positie met machinegeweren bij het bruggetje Toen werd het even een run op het telegraafkantoor van geschrokken win keliers. Hoeveel maal de Morse-sleutel dien dag afbe steld" heeft getikt valt niet te zeggen. Maar 'Vrijdag was alles weer gewoon. De beurs nad zich van den schok hersteld, en de stemming was geanimeerd. Geanimeerd ja, op de beurs. Niet bij de autori teiten, die met bezorgdheid den Zaterdagavond zien na deren. Want die wordt cloor den vrijen Zaterdagmid dag voorafgegaan, en het is ook reeds gebleken, dat het aantal spartacisten tusschen Emmerik en Dinx perlo zitten er veel hetwelk zich den oproep „Auf nach Suderwick" aantrekt, sterk wassende is. EASTMAN-MELLIOENEN. Men schrijft uit New York cLd. 16 Juni De bladen bevatten hedenochtend het bericht, dat George Eastman uit Rochester (N.-Y.) nog weer een millioen dollars ter beschikking van de muziek af- deeling van de universiteit zijner stad heeft gesteld. Tevoren had de heer Eastman reeds 3.500.000 voor dit doel gegeven, terwijl hij slechts een week geleden 4.000.000 voor een aan ao universiteit te verbinden tandheelkundige kliniek heeft geschonken. Deze gif ten van den "heer Eastman staan niet op zich 'zelf. Hij ontpopte zich niet lang geleden als de mysterieuze mijnheer ,.Smith,° („Jansen zou een Amsterdamsch equivalent kunnen wezen) die, als wij ons niet ver gissen, 3 10.000.000 of meer aan het technologisch instituut van den staat Massachusetts had geschonken. Men kan misschien de millionnairs van Amerika in tijdsklassen indeelen. Eerst hadden wij de spoorweg- millionnairs als de Goulds, de van der Bilts, e.d., man nen die hun millioenen in de pionier-periode maakten Op de ontwikkelingsperiode der spoorwegen volgde die der 'z.g. groote nijverheid, als ijzer en stagl, petroleum enz. Deze periode bracht om slechts enkelen tt> noemen een Rockefeller, een Frick en Carnegie voort. Later volgde de reusachtige ontwikkeling van speciale takken van bedrijvigheid, waartoe i n den aller j jongsten tijd de oorlog ook zulk een geweldigen stoot gaf en het is een dier speciale takken de fotographie, welke George Eastman tot millionnair heeft bekroond. .George Eastman is thans 66 jaar oud. Hij werd den 12den Juli 1854 in een klein stadje in Noordelijk New York Wateryifle geboren en ontving lager onder wijs in de naburige stad Rochester. Als knaap reeds toonde hij grooten aanleg voor al lerlei uitvindingen en liefhebberde hij al spoedig ook in de fotografie. Hjj werd een amateur-fotograaf en perfectioneerde al spoedig een proces voor het maken van z.g. droge platen. In 1880 richtte hij een mpij. voor het maken van die platen op. Later vond hij het z.g. Kodakphotografietoestel uit en richtte hij de Eastman Kodak Co. op, welke mpij. het in nauwelijks veertien jaar van een "onbeteekenend begin tot een wcreldmaat- schappij van den eersten rang wist te brengen. Me' - is hier in do Unie nogal geneigd om aan do menschen die aan het hoofd- van zulke maatschappijen staan en haar hebben groot gemaakt, een 'belangrijker aandeel in dien bloei toe te schrijven dan hun werke lijk 'toekomt In de eerste plaats groeien die mpijen, in een land, dat als de Ume, zulk een reusachtig af zetgebied vormt, ongeveer als de fameuze Topsy in Uncle Tom's Cabin. En in de tweede plaats gaan die menschen wel eens met de eer van uitvindingen strij ken, welke door hun ondergeschikten in de mpij.-labo- ratoria zijn gedaan, of aan buitenstaanders zijn „ont stolen." Zonder b.v. ook rSaar iets aan de genialiteit Vqn een man als Edison af te doen, moet erkend wor den dat er hier heel- wat menschen gevonden worden die beweren, dat hij ten onrechte met de eer als uit vinder van de electrische gloeilamp is gaan strijken. En wat nu George Eastman aangaat, de fabelachtige §roei 'zijner maatschappij staat voor een niet gering eel In verband met de uitvinding van de gelatine- film. En wij herinneren ons noa levendig, hoe enkele jaren geleden de Eastman Kodak Co., na een lang durig patent-proces aan een mpij. enkele millioenen dollars moest uitbetalen. Deze mpij. beweerde toch het oorspronkelijk patent voor 'den gelatine-film te hebben bezeten-en aat de Eastman Co. het slechts had nagemaakt. De uitvinder v£n deze oprolbare film was een dominee geweest. Hij mocht nimmer wegens do unfaire praktijken dor Eastman Kodak Co., de ma- terieele vruchten van zijn uitvinding smaken, doch daar hij aan zijn echtgenoot© zijn belangrijk bezit in de a andeelen der mpij. hadvermaakt, kreeg die weduwe te oud om er het volle genot van te süfa- ken ten slotte een deel van die millioenen .als schadevergoeding. George Eastman Is thans een van de voornaamste aandeelhouders in the Eastman Kodak C., welke haar grootste fabrieken in Rochester heeft, waar zij bijna een stadje op zichzelf vormen. De maatschappij is een monopolie en de regeering tracht in de laatste jaren dit monopolie te breken. In 1915 werd de mpij. door het Hof te Buffalo in strijd met de anti-trustwet ver klaard en wegens haar unfaire praktijken kreeg zij een geweldigen judicieelen uitbrander. De zaak is thans bij het opperste gerechtshof voor finale uit spraak in beroep. De winsten, welke de mpij. maakt, zijn enorm, Men kan aannemen, dat het gewone aan deelenkapitaal voor een groot deel oorspronkelijk „wa ter" "is geweest. Na betaling van zeer ruime dividenden heeft zich sedert 1907 op dit aandeelenkapitaal een onverdeeld surplus, van nijna 50.000.000 geaccumuleerd. Men jaren, na betaling van het dividend op dé prefe rente aandeelen, elk jaar, gemiddeld 69.81 pet netto winst op het gewone aandeelen-kapitaal van 19.580.000 is verdiend. En hier is een lijstje van de jaarlijksche gewone dividenden sedert 1907; 10 pet, 10 pet, 12 pet,. 17# pet, 20 Êct, 25 pet., 30 pet 40 pet., 20 pet, 67# pet, 47i# pet,. 50 pet, 37# pet .en 40 pet waarna, zooals boven gezegd (afgescheiden van de geheime reserve) nog bijna 8 50.000.000 of over 250 pet. als onverdeelde winst geaccumuleerd bleef. Gelukkig is George Eastman geen vrek, en laat hij rijn miljjoenen, tot nut van nijverheid en' kunst en een breed opgezet plan van philantropie, in ruime mate rollen. En onlangs verkocht hij aan de Oudere employé's zijner mpij. op gemakkelijke voórwaarden 10.000 aandeelen uit zijn eigen bezit voor slechts 1Q0 pet. (pari-waarde) ofschoon de» beurswaarde toch zes, of zeven maal, dat bedrag was. Ondertrouwd: I. BIRNIE en C. J. VAN DEN BERGH. Schaden0"'' 6 192°' Huwelijksvoltrekking 27 Juii 1920. Hiermede vervullen wij den treurigen plicht, U in kennis te stellen van het plotseling overlij den van onzen innig geliefden Zoon en Verloofde in den ouderdom van 22 jaar. Een noodlottig toeval maakte een einde aan lijn voor ons zoo dierbaar leven. Zijn diepbedroefde Moeder, Wed. D. POOL-Wit Verloofde N. PRINS Lutjewinkel, 2 Juli 1920. Heden overleed, na een langzaam verval van krachten, onze gelief de Vader, Behuwd- en Grootvader C. C. DE HAAN, in den ouderdom van bijna 84 jaar. G. DE HAAN, Echtgenooto en Kinderen. Den Oever, Wleringen, 4 Juli ^O. De ter aarde bestelling zal plaats hebben op Woensdag 7 Juli a.e., des rftim. 2 uur. Wegens huwelijk gevraagd tegen 1 Augustus a.s. voor dag, of dag en nacht, met hulp van een dagmeisje. Wasch buitenshuls, door K. WAGE- NAAR Gz„ Broek op Langendijk. TE KOOP! bij W. QUAX, Tjallewal, Schagen. Heden overleed, zacht en kalm, na een korstondig lijden, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder M aartje Laan, Weduwe Tan dea heet P. Jongkind, in den ouderdom van 65 jaar en 11 maanden. Haar diepbedroefde Kinderen en Kleinkinderen, k Beverwijk N. PUT—-Jongkind. S. PUT. Heer Hugowaard J. DE JONC Jongkind. C. DE JONG. Koegras G. BIJVOET-—Jongkind. G. BIJVOET. Heer Hugowaard A. DE BOER—Jongkind. K. DE BOER. Julianadorp: D. BLAUW—Jongkind. W. BLAUW. Heer Hugowaard. 5 Juli 1920. TE KOOP: TELEFOON No. 6. Vanal Woens lag begint de Wegens verandering te koop: met platte wagen en tuigen, en 13000 pond best HOOI. bij K. DE LEEUW, Noord, Schagen. Dividendbewijs no. lis van IS Juli 1920 ai be taalbaar met 13.75 ten kantore van den Secretaris' Boekhonder der Vennootschap te Wieringerwaard. Tevens kan van genoemden da tum af, onder overlegging ter afstempeling van het bewijs van storting, 0.184'/0 van derentelooze voorschotten worden terugontvan gen. Het Bestuur, D. C. REZELMAN, Lo.-Voorz. C. HARINGHUIZEN, Secretaris-Boekh. Wieringerwaard, 8 Juli 1920. TE KOOP: wegens afschaffing. vcor ket of paard. Tevens eemige nog in goeden staat zijnde bij G. GROET, Groenveld, St. Maarten. te koop, bij P. DE JONG Pz., Anna Paulowna. Kleiweg Anna Paulowna (nabij Kleine Sluis, op hoeve „Zel- denrust"), de zware, soliede, don kerbruine witvoet Stam- en Premiehengst Nummer één geplaatst op de Rijkspremiekeuring te Schagen S Maart j.1. en bekroond met 1200. Mak in 't gebruik en afstammen de nit het beroemdste bloed van Groningen en Oldenburg, is hij mede door zijn besten gang de aangewezen hengst voor net fok ken van een landbouw-tuigpaard. Paarden, die verworpen hebben worden alleen toegelaten op ver toon van genezenverklarlng door den veearts. Voor paarden met veulen kan een uur besproken worden, zoo- noodig stalling. Zondagsmorgens na 8 uur wörat niet meer geaekt. I et goedkoopste adres voor uw drukwerk, als briefkaarten,nota's kwitantiën. brieven, enveloppen labels, visite-, verlovings- en on- dertrouwkaarten, sigarenzakjes percament en wikkelpapier enz. enz. is BOEKHANDEL, Hippolylushoel, Wieringen. Vraagt aldaar modellen en prijs opgaven. Advertentifin en Abon nementen voor de Schager Cou rant gelieve men ook daar op te geven. Van particulier TE KOOP merk .Berliet" (Franseh). Afneem bare araadspaakwielen. Adres bureau deser courant letter W W. TE KOOP) mei en zonder Veer in elke gewensebte maal. Verkrijgbaar bij: C. R0GGEYEEN Cz., Hoogziide 26, Scbagen, bij P. BREED, Lagedijk, Schagen Mej. WARDEN AAR, Markt, Schagen, vraagt merk Indian 17, 7/9 P.K., van alles voorzien, in goeden staat. Te bevragen onder lett. D, bu- rea,u van dit blad. te koop bij J. LIMMEN, Stroet, St. Maarten. te koop, bij D. DE GEUS, Stroet, St. Maarten. Terstond gevraagd: in klein gezin, wasch buitenshuis. G. DEKKER Jzn., Oosteinde, Wognum. Er biedt zich aan: Adres: JOH. OUD, St. Maartens brug. 400 zoo goed als nieuwe biels te koop. J. KOSSEN, Koegras. Br biedt eieb aan: goed kunnende melken, P.G. Br. fr. letter P.L., bur. v. d. bl. OfiVRAAfiD: bij PREIJDE— DANIËLS, Molen vaart, Breezand.. v

Schager Courant | 1920 | | pagina 3