Alltlttl Bitlis- AdiÊtttotie- üMMil Dinsdag 20 Juli 1920. lilIbtVLHS: TRAPMAN CO., SCISAQCN. Uit en Voor de Pers. Binnenlandse ft Nieuws. SCHA» tei AJ* IVï£' 065^» Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8 uur worden Advertentiën zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maandèn f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer '20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend HET VOORSTEL VAN KR. TREUR TOT TUSIE VAN ALLE VRIJZINNIGE PARTIJEN. L)e „Vrijzinnig-Democraat'het Orgaan van den Vr(jz- DemocraUschen Bond, schrijft o.m. In een artliiel over bovengenoemd voorstel van Prol. Treub het volgende: „,Intué5chen, el moeten w(| dus van een samengaan van alle vrijzinnigen niets hebben niettemin juichen wij de thans door den heer Treub in het werk gestelde pogingen, van harte toe. Het is bekrad, dat wij reeds lang van oordeel zijn, dat de foopeering der vrijzinnigen fn ons land, niet bevorder- k is aan de gezonde ontwikkeling der politieke verhou- ngen. Er is inderdaad noodelooze versnippering Naast onze partij, is er slechts plaats voor één liberale partij. Gelukt het inderdaad de liberaal-neutrale concentratie tot één partij samen te smelten, dan is dat een groot voordeel. Vooral wanneer daardoor de belangenpartijen komen te verdwijnen, zal dit belangrijke zuivering zijn van de politieke atmosfeer. Het valt riiet te ontkennen, dat binnen de grenzen der liberale en neutrale fracties de noodige eenheid, waarop de nieu we partij moet berusten, in voldoende mate aan wezig is. Dit blijkt uit de herhaalde samenwerking dier fracties in het afgeloopen zittingsjaar. Daarbij ston den zij dan telkens tegenover de onzen. Gezamenlijk namen zjj door de aanneming der motie- Dresselhuys bij de oorlogsdebatten stelling tegenover de motle-Marchant. Gezamenlijk dienden zij net sub-amen- dement-Trcub in, dat leenen wilde voor de crisisschuld eu bestreden daardoor het denkbeeld-Oud, om liéver eerst over do heffing-in-eens te beslissea Gezamenlijk gaven zij bij do behandeling der anti-revolutie-wet de goode stralreclitsbeginselen prijs. Met het doel om geld in te zamelen ten behoeve van de vele bouwertjes in de Heer-Hugowaard, die aan den rand der ruïneering staan tengevolge van de totale ver nietiging van hunnen oogst te velde, tengevolge van hagelslag, heeft zich te Heer- Hugowaard een comité van twintig personen gevormd. Een flink bedrag heeft dit comité onderling reeds bij elkaar gebracht, en thans zal zij door de Gemeente lijsten laten drculeeren, om ieder in de gelegenheid te stellen. Iets bij te dragen ter leniging van de groote schade. Het comité zal zich tevens wenden tot plaatselijke vereenigingen om steun, als: Boerenleenbanken, de Groentenvereenigingen en andere corporaties, die geacht kunnen worden oVer geldmiddelen te beschikken. Reeds werden ook uit deze richting toezeg gingen van hulp ontvangen. Wij hopen, dat het comité totaal mag slagen in zijn edel streven en de beschik king mag krijgen over voldoende fondsen om zijn doel te bereiken. Wij wekken gaarne op tot royaal geven 1 Ongetwijfeld bevinden er zich onder onze lezers velen bulten Heer-Hugowaard die eveneens willen steunen, doch wien geen lijst wordt aangeboden. Hen noodigen wij uit, hun gave te zenden aan den Heer JAC. MET te Heer-Hugowaard (Zuid.) WIERINGERWAARD. Maandagnamiddag had de teraardebestelling plaats vén wijlen den heer Jacob Zijp Hz. Onder klokgelui sthreed een groote schare familieleden en belangstellenden ach ter de baar naar het zoo rustig en vriendelijk gelegen, keurige kerkhof van do Wieringerwaard, waar het stoffe lijk overschot van een zijner beste burgers zou worden bijgezet Nadat de kist in de groeve was neergelaten, en de kransen, getuigende van droefheid der familie» daarover waren uitgespreid, trad naar* voren Jhr. Mr. 1>. E. van Lennep, Lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland die in gevoelvolle woorden de verdiensten achet- ste van don overledene. Hij sprak als volgt: Zeker zou de Commisearla der Koningin en meer dan één lid van Gedeputeerde iStaten en de Griffier hier tegenwoordig zijn geweest, wanneer niet heden het'College moest vergaderen ter behiandeding van de commissierapporten, omtrent die voordrachten die morgen in de zitting van (Provinciale Staten aan de orde komen. lEn zoo ben lik hier alleen met den Hoofdingenieur-Directeur van den (Prov. Waterstaat Jhr. Reigersman en de Referendaris ter Prov. Grif fie de heer Cassée en is aan mij de weemoedige taak opgedragen om namen® het College een woord van eerbiedige hulde te brengen aan' de nagedachtenis mn« Jacob Zijp. Als het u allen gaat al® mij, dan gevoelt gij, dat wij een vriend verloren hebben, een vriend, op wiens trouw wij konden rekenen, een braaf en eded mensch. Hij was een man, die zich gaf voor de publieke zaak en 't was geen wonder, dat zij, die hem in, deze streken hadden leeren kennen, hem in 1898 naar de Provinciale Staten afvaardigden. In dat College trok hij de aandacht dloor zijn helder betoog en door zijn kennis van zaken, die aldaar behandeld wor den, speciaal waar het landbouw- en waterschaps- belangen betrof. Hot was dan ook haast als vanzelf sprekend, dat zijne medeleden hem in 1910 verkozen tot lid van Ged. Sta ten. Daar heeft hij een plaats van beteekenis bekleed. - Ik acht het een voorrecht, dat ik in dat College 3 Jaren met hem in dezelfde Commissie heb mogen zit ten, waardoor ik nog meer dan anderen in de gele genheid was zijn groote kennis te leeren waardeeren en .•te begrijpen van wejk nut zijn werk voor de pro vincie was. Hij was een aangenaam man om mee sa men te werken. Reeds zijn voorkomen, zijn goedige oogopslag hadden iets zeer aantrekkelijks. Men voelae dat hij een oprecht man was, wars van draaierij, een die recht op zijn doel afging. Hij stond voor zijne meening, en wist die krachtig te verdedigen. Zegevierde die meening, dan kon hij zich daarover kinderlijk ver heugen en mocht hij soms zijn inzicht door anderen niet gedeeld zien, hij maakte er zijn tegenstanders geen grief van. Noordholland had hij lief. Hij had voor ons gewest alles over. Hij besefte ten volle het gewicht en de verantwoordelijkheid van zijn ambt en hij heeft dat ambt met alle kracht, die in hem was, weten te ma ken tot een levenstaak, waaraan hij zich geheel gat Ik heb hem meermalen bewonderd hoe frisch hij In Haarlem kwam, niettegenstaande hij zijn woonplaats dikwijls in guren wintertijd voor dag en dauw moest verlaten, met het vooruitricht om 's avonds laat, dik- wiilJ eerst den volgenden dag terug te keeren. Wij hadden hem gaarne ook een frisschen levens avond gegund. Helaas, het heeft niet zoo mogen zyn. Die levensavond is verduisterd geworden en het leed ia hem niet 'bespaard. Maar thans is voor hem het leed geleden en de strijd volstrQden en wij leggen zijn stoffelijk overschot neaer in den grond van de Wieringerwaard, die hem zoo. lief en dierbaar was. En wij beseffen ten volle hoe groot de droefheid moet rijn in de woning, waarin hij niet weer terug zal keeren j wij beseffen, hoe zijne vrouw en zijne dochters, over wie hij altijd met liefde en trots kon spreken,, hem zullen missen, hoe rijn kleinkinderen, in wiens bezit hij zich zoo verheugde, het voorrecht zullen ontberen, hem voldoende gekend te hebben. God moge zijne weduwe en zijne dochters, die nu wederom wel zeer beproefd worden, de kracht geven, om door de duisternis heen ook het licht te zien. En rij inogen van mij de verzekering aanvaarden, dat de nagedachtenis van haren man en vader in Noord-, holland in hooge eere zal blijven. Toen sprak de heer C. Haringhuizen, Burgemeester der gemeente Wieringerwaard, eenige woorden van af- »,Ook ik voel mij gedwongen te spreken ter eere enl nagedachtenis van den overledenete gedenken het vele gedurende een groot deel van zijn leven voor onze gemeente en de gemeenschap gedaan. De heer Zijp vestigde zich in 1874 als jong landbouwer in Wieringerwaard. In 1884 werd hij raadslid en het was in hoofdzaak van toen af, dat hij tijd vond en gaf, om naast toewijdende zoroen voor familie ei) uit stekend beheëren van eigen zaken, Tn het verenigings leven verschillende plaatselijke belangen te behartigen. Na zijn optreden in 1889 als wethouder nam hij meer daadwerkelijk deel aan het Bestuur der gemeente, zich kenmerkende door voorzichtigheid en een streven naar zuinig beheer. Zijn invloed werd grooter en zijn adviezen vonden ingang. Steeds het oóg gevestigd hou dende op den vooruitgang der gemeente, spande hij zich met kracht voor allerlei in. Voor een groot deel hebben wij aan hem den spoor weg te danken. Als secretaris van het toenmalig Co mité verrichtte hij gedurende een tiental jaren belang loos veel werk foor de totstandkoming en later als ondervoorzitter en vervolgens als voorzitter der Ven nootschap, was het hem een behoefte en lust het toe nemen van het vervoer over den spoorweg te bevorderen. De heer Zijp was ook voor aeze hmgeving iemand van beteekenis. Als lid der Staten in 1910 verkozen tot het eervol ambt van Gedeputeerde ging hij voor ons als wethouder verloren en trad hij hier uit het vcreeni- gingsleven terug. Toch mochten wij hem in ons midden behouden en getuige rijn van rijn ambitieus en ijverig werken voor de belangen van net Gewest. Thans staande aan zijn graf, kan ik verklarende heer Zijp was voor onze gemeente een grooi man. De ingezetenen zfillcn zeker ook zij, die niet zijn inrichten konden deelen met hoogachting, dankbaar gedenken zijn werken en streven. Zijn vriendschappelijke omgang blijft bij zijn vrien den ongetwijfeld lang in aangename herinnering en door my, die ruim 20 Jaar met hem mocht samenwer ken, vaak intiem, zal hij nooit worden vergeten. Rust in eere en vrede I" Namens de familie dankte een broer van den over ledene voor de betoonde waardeering en belangstelling Onder de aanwezigen, die van hunne belangstelling blijk gaven, merkten wij op, met Jhr. Mr. D. E. van Lennep, lid van .Gedeputeerde Staten, den heer Jhr. Reigersman, Hoofd 'Ingenieur van den Provincialen Wa terstaat. en den heer Cassee, Referendaris ter Provin ciale Griffie. Voorts den Burgemeester, den heer C. Haringhuizen, den Wethouder, den heer A. Sleutel Dz. en den Dijkgraaf van den Polder Wieringerwaard, den lieer K. Koster Hz.de heeren C. Wijdenes Spaans Jr., J. K. Kaan en D. C. Rezelman te Anna PauJowna; den heer W. Teengs, te Alkmaar; de heeren Mr. Moens, te Alkmaar en G. Bos Wz., te Alkmaar, namens het Noordhollandsch Landbouwcrediet en het Noordhol- landsch Grondcrediet En verder uit Wieringerwaard en van elders tal van vrienden en kennissen en anderen, met wie de overledene in het een of ander opricht in nauwe betrekking heeft gestaan. Zij allen hebben een laatste getuigenis willen afleg- §en van hunne deelneming en van hun hulde en waar- eering Voor het vele, dat de overledene voor zijn familie en voor de Maatschappij is geweest. Dat hij ruste in vrede 1 HET BEDRIJFSVERLIES VAN HET PROVIN CIAAL ELECTRICITEITSBEDRIJF. Wij hebben reeds medegedeeld dat van jaar tot jaar het Provinciaal Electriciteits-bedrijf met een grooter verlies werkt, hetwelk grootendeels ontstaan is als ge volg van oude stroomleverings-contracten met Gemeen ten en groot-industrieëlen, die nu weigerachtig rijn om den kostprijs van thans, die veel hooger is geworden, te betalen. Deze zaak heeft in de onderzoek-commissie van de Provincialel Staten opnieuw een punt van ernstige be sprekingen uitgemaakt. Van verschillende rijden werd de meening uitgesproken, daf -de toestand waarbij gemeenten en grootindustrieelen weigeren den kostprijs voor de electrische energie te betalen, onhoudbaar geworden is. De vraag werd ge steld of naar de meening van Gedeputeerde Staten alle middelen rijn uitgeput om de afnemers ertoe te brengen, een behoorlijken prijs voor de electriciteit te betalen. Een der leden was van oordeel dat deze toestand geen dag langer mocht worden bestendigd. Naar zijne mee ning was de tijd gekomen, dat Gedeputeerde Staten anders zouden moeten gaan optreden. De afnemers be roepen zich op een contract dat door de oorlogsom standigheden onredelijk geworden is. Tegenover een der gelijke Eouding past een weigering nog langer tegen ae oude voorwaarden stroom te leveren. Hij zou niet aarzelen daarvan de konsekwenties te aanvaarden, de gemeenten en grootindustrie moesten, zoo rij het zoo ver zouden laten komen, de provincie maar aanspreken hij maakte zich sterk dat aé rechters hun ininoreele vorderingen niet zouden toestaan. Van andere zijde, hoewel eenstemmig in zijn afkeuring, was men ten opzichte van de uitspraak der rechtbank minder optimistisch. Het aanwezige lid van Gedeputeerde Staten gaf een uitvoerige uiteenzetting van alles wat vanwege net be drijf was gedaan om verhooging der tarieven te verkrij gen men,is gegaan tot de uiterste grens. Hét bedrijf neeft tenslotte ook den krachticen steun verkregen van de Vereenicino van Nederlanasche Gemeenten, afdee- ling Noordholland. Maar véél te laat en nog altijd niet algemeen kwamen de toestemmingen voor de toch zoo j uiterst matige verhooginfl in. Gaat dat op deze wijze door, dan wordt het Dearijf vermoord. De vraag werd i echter gesteld of de aanbevolen middelen tot het doel zouden voeren. Een wet die de mogelijkheid tot annu- leeren der langjarige, in andere omstandigheden geslo- -ten contracten zou openen, zou de provincie uit de impasse helpen. Gedeputeerde Staten hebben zich dan j ook met een verzoek deze wettelijke basis te willen verschaffen tot de Regeering gewend. Indien echter de J Minister de contracten niet goedkeurde, dan zou nader overwogen kunnen worden,, in hoeverro de provincie zich tegenover dc afnemers had gebonden. RAADSLID-OPLICHTER AANGEHOUDEN. Wii meldden reeds dat het Raadslid Blom te Scho ten door de Justitie gezocht werd wegens oplichterijen. Hij is Zaterdag te Amsterdam aangehouden. Een hotel houder op de Prinsengracht, wegens een Geldkwestie niet met Blom staande op vriendschappelnken voet, zag hem wandelen en deelde een agent mede, dat die i man werd gezocht. Blom is daarna naar een politie bureau gebracht envervolgens naar Haarlem gebracht ter beschikking van den Officier van Justitie. SUBSIDIE WIJKVERPLEGING. Zooals bekend, stellen Gedeputeerde Slalen van Noord- Holland voor, om aan een commissie uit1 „liet Witte Kruis'" een provinciale subsidie te verlccnen, om daaruit de wijkverpleging in de provincie te steunen. Was in het oorspronkelijk voorstel de Gemeentelijke wijkverpleging feitelijk uitgesloten, thans zal daarin waarschijnlijk wor den voorzien. Het desbetreffende verzoek van de gemeenté Wink)é J werd in handen gesteld van do" commissie van onderzoek De commissie adviseert gunstig en rij dringt er derhalve bij Gedeputeerde Staten op aan, te trachten, ook de Ge meenten die zelfstandig ae zorg der wijkverpleging ter 'hanii genomen hebben of wenschen te nemen, te steunen. HET HOOGHEEMRAADSCHAP NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. In hun Zaterdagmiddag gehouden vergadering heb ben Dijkgraaf cn Hoogheemraden van het Hoogheem raadschap NoordholL Noorderkwartier tot tijdel. secretaris benoemd de heer J. Ph. van Amstel, secretaris van Watergraafsmeer. De definitieve benoeming van een secretaris volgt na de verkiezing van hoofd-ingeianden. MAATREGELEN TEGEN ONTSLAGNAMEN, De besturen van de arbeiders-organisaties te En schedé hebben zich tot de Fabrikantenvereenigino al daar gewend met een schrijven waarin een geval ge memoreerd wordt van 6en werkman, die van patroon wilde verwisselen, maar tot de ontdekking kwam dat, ingevolge besluit van do Fabrikantenvereniging, rij eerst 14 dagen na den ontslagdatum in dienst kon treden bij aen nieuwen patroon., Door (fezen maatregel, zeggen de besturen, worden de arbeiders in hun poging om bij een anderen patroon nun positie te verbeteren, belemmerd en moeten zij zich eveneens zeer gekrenkt gevoelen omdat deze maat regel hun afhankelijkheid ten zeerste demonstreert en zoodoende verbitterend werkt. De besturen verzoeken derhalve intrekking van dezen maatregel. EEN MOORD VAN DRIE JAAR GELEDEN. Drie jaar geleden werd in een tijdelijk onbewoond huis aan het Sarphatipark No., 48 te Amsterdam een 'moord gepleegd, waarvan de dader niet gevonden werd. Door een slag met een breekijzer werd gedood de be- 1'aarde huisbewaarder Thijm', juist toen hij de woning ictradL Er waren inbrekers aan het werk geweest. In verband met deze misdaad werd door de politie in een tapperij in de Gerard Doustraat aangehouden de 23-jarige losse werkman Chr. F. J. Meys,. die zich deswege voor de Vijfde Kamer op 21 Sebtember d.a.v. te verantwoorden had. Op alle vragen antwoordde Meys Dat is een groote, laffe leugen; dat is een groote, laffe schurk, aie dat zegt. Rechercheurs, verklaarden pertinent Meys dien mor gen gezien te hebben in de nabijheid van het bewuste huis; de politiedeskundige Van Ledden Hulsebosch zeide naar aanleiding van bloedspatten op beklaagdes vest. dat deze afkomstig moesten zijn van weggeslin gerde fragmenten van bloeddroppels, die met groot ge weld in het rond waren géspat. Beklaagde echter gaf een andere verklaring en zeide, dat deze spatten net gevolg waren van een bezoek aan een tanaarts. De eisch was acht jaren,, maar op 28 September deed de rechtbank vervroegde uitspraak, Het wettig en over tuigend bewijs niet geleverd achtende, sprak zij bekl. vr ij tnot last tot zijn onmiddellijke invrijheidstelling. Het O.M. ging In appèl,, maar ook het Hof sprak Meys vrij. Tot zoover de feiten van drie jaren geleden. Thans echter is deze oude zaak weer opgerakeld en wel door een gedetineerde in het Huis van Bewaring, die den rechter-commissaris, m'r. Sleutelaar, eenige belangrijke gegevens verschafte. Deze inlichtingen leidden er toe,, dat als verdacht de inbraak met geweldpleging gepleegd te hebben, gearresteerd werden Attie Stroethof, Corne- nelis Koot (bijgenaamd Haagsche .KeesQ, Gerrit Nat, alsmede de welbekende souteneurs Gerrit Nat en Wil lem Leur. Zij werden op last der justitie op verschil lende punten der stad aoor de centrale recherche ge arresteerd en in het Huis van Bewaring opgesloten. Zij ontkenden iets van de zaak af te weten. Het onder zoek had voorts dit resultaat, dat het gestolen zilver bij een barbier in de Kerkstraat in beslag is geno men. Tel. DE TAALKENNIS. Men schrijft aan „Het Volk' Ik had een Europeesche pasport noodig en zoo moest ik mijn oude (Engelsche) pas afgeven. In de rubriek „Bijzondere kenteekenen" was ingevuld: Larae (Ik loop al. mank). Mijn Europeesch paspoort nakijkende, zag ik tot mijn verbazing, aat ik gemetamorphoseerd was in een Lam. Hoe die metamorphose plaatsneett Cd is gemakkelijk te begrijpen. De .ambtenaar van gouvernementsgebouw te Haarlem, die miin pas poort heeft ingevuld moest het' Engelsche -woord Lama overzetten. Hy sloeg een Engelscn-Hollandsch woor denboek op en las daarine Lame Lam. Nu gauw een Hollandsch-Fransch woordenboek genomen en ver taalde toen Lam AgneauUl Aldus heeft Bureaucratius van mij een lam gemaakt OPLICHTERS. Vier ingezeten van Durgerdam verkochten verleden week aan een paar vreemde koopers 40000 pond hooi, voor f 1260, te leveren te Sloten. Er volgde echter geen betaling. Bij onderzoek bleken dje koopers aen complot te vormen van 5. personen, vanwie 2 te Lei den en 1 te Utrecht, 1 te Sloten en 1 to Bodegraven woont In laatstgenoemde plaats is het hooi onder de waarde verkocht, doch van het geld komt niets terecht. Verleden jaar hoeft hetzelfde complot de Marker hooiers van hun oogst beroofd. TEGEN EEN EVENTUEELS SPOORWEGSTA KING?. Opgericht is het Vrijwillig Landstormjkorps Spoor- wegaienst, waartoe als lid kunnen worden toegelaten niet-dienstplichtigen en niet in werkelijken dienst zijn de dienstplichtken, die ii dienst rijn van een der Nederlandsche Spoorwegmaatschappijen en die een vrij willige verbintenis bij den landstorm aangaan. De leden van het korps zijn verplicht om, indien daartoe door of vanwege den minister van oorlog op geroepen, tot nader orde werkelijken dienst te vervul len, teneinde in militair verband dienst te verrichten op de spoorwecen, hetzij in den gewonen werkkring, welken zij daarbij vervullen, hetzij in eenigen anderen werkkring, waartoe zij bekwaam worden geacht. Zij behoeven niet aan oefeningen deel te nemen. De le den worden na oproeping dcsgewenscht tot zelfverde diging bewapend, zoo mogelijk met een revolver, an ders met een karabijn. KLACHTEN UIT KOEGRAS OVER HET OPTRE DEN VAN DEN VEEARTS TE HELDER. Naar aanleiding van de door het Raadslid, der ge meente Helder, den heer Kuipei;, in de vergadering van 15 Juni ]I. geuite klachten omtrent het z.i. onbe hoorlijk optreden van den Veearts-Directeur van den Keuringsdienst van Vee en Vleesch, hebben B., en W. van Helder van .dien ambtenaar inlichtingen ge vraagd en verkregen. Uit die inlichtingen blijkt het volgende: Vee en overblijfselen van vee, dat aan eene besmet telijke riekte lijdende is gestorven, moeten ingevolge de wet, onschadelijk gemaakt (b.v. verbrand of begra ven) worden. Door den Directeur worden 6 keuringen van vleesch van wegens mond-, en klauwzeer gestorven of uit nood gedoode dieren verricht. Daarbij werd het vleesch van 2 dieren goedgekeurd, terwijl dat van 1 dier om an dere redenen afgekeurd wera Dat het vleescn van een in een sloot oi kuil geraakte pink wegens darmbloeding (bloederige darmontsteking) is afgekeurd, is juist, en de Directeur houdt vol, dat het bedoelde dier werkelijk aan die riekte lijdende was. Ter toelichting zegt hij nog, dat het voorkomt, dat zieke dieren in kuilen of siooten vallen; ook mét gezonde dieren gebeurt dat, doch deze stappen er ge woonlijk wéér uit. Voorts zegt de Directeur, dat de bewering als zou de Veearts te Schagen percentsgewijze meer goed keuren, zeer onduidelijk is, omdat in genoemde plaats 2 vee artsen zijn. Ily voegt daaraan nog toe, dat ten opzichte der vleeschkeurinr voorzichtigheid geboden is, gelijk ook alweer de on langs plaats gehad hebbende groote vleesch vergiftiging te Schacen bewijst Nog aeelen B. en W. mede, dat de heer J. Slikkex to Koegras. de eigenaar van de bovenbedoelde gestor ven pink, is uitgenoodigd terzake nadere inlichtingen te geven, waarop genoemde heer berichtte daarvan gaarne verschoond te blijven, omdat het bewuste ongeval a) zoolang geleden was. B. ,en w. meenen het vragen van inlichtingen niet vérder te moeten uitstrekken en wenschen voorts als hun oordeel te doen kennen, dat uitniets is geble ken, dat 'de Directeur onnoodig streng is opgetreden en dat het met anders dan toe te juichen is, dat deze met gepastheid alle maatregelen neemt, welke rioo- dig rijn om het zoo gevaarlijk gebruik van ondeugde lijk vleesch zooveel mogelijk te voorkomen. Dat bij het nemen van dergelijke maatregelen naar leeken-in- richt, de belangen van* de betrokken personen nogal eens worden geschaad, is nu eenmaal niet te voor komen. ZUIDSCHARWOUDH. Alhier heeft Zaterdagmiddag een zwaar onweer ge- woecLOp drie plaatsen is het ingeslagen, zonder per soonlijke ongelukken of brandte veroorzaken, alleen wat materieele schade. Echter is een ernstig ongeluk te betreuren, doordien de 35-jarige J. de Ruiter, die met rijn schuitje van den akker kwam, door den blik sem werd getroffen en onmiddellijk gedood. - BBEEZAND. G. Langereis, leerling van de H.B.S. te Helder, n van de le tot de 2e klasse bevorderd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1