Aliciiti Nitiis- Almtniit- Laiitmllil Raad van Winkel. Donderdag 26 Augustus 1920. 63ste J"sarqanq. Ho. 6676. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. SCHA Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zoo\eel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend V-eng,aderiing van dien Raad op Woensdag 25 Au gustus 1920, des (middags 3 tuur. Aanwezig; allen. Voorzitter de (heer J. Koomen Hól, burgemeester, secretaris de heer A. de Ridder. Voorzitter opent de vergadering!, en doolt mede dat mede ter -vergadering aanwezig zijn de heer schoolopziener en het hoofd der school de heer Groenhof, 'die izidh bereid1 hebben verklaard zoo noo- dig inlichtingen te verschaffen over de sollicitanten naar de betrekking van onderwijzeres. 'De heer Breebaant zegt, dat van dat vriendelijk aanbod! zeer zeker gebruik zal worden gemaakt en meent dat daarvoor tot «xwnitéveangadering zo-u kunnen worden overgegaan. Hiertoe wordt besloten. (Na heropening wordt overgegaan itot de benoe- anttng van een onderwijzeres aan de openbare La gere schooi itei Winkel. (Voorzitter deelt mede, dat de voordracht luidt: 1. Mej. A. Keuken, 2. Mej. IE. Schild', 3. Mej. H. Dui men. (Mej. Keuken wordt benoemd1 met 5 stemmen, ter wijl 2 stemmen w-erden uitgebracht op meij. Schild. Voorzitter zegt dat deze benoeming 'dus is ge schied op voorwaarde van- 3 maanden opzegging bij eventueel vertrek. De schoolopziener en het hoofd der school ver laten de vergadering. De notulen d!er vorige vergadering worden gele zen. Na een enkele opmerking van de hoeren Bree baart en Kriek worden ze goedgekeurd. Mevr. Houtikooper-Bol .informeert of reeds po gingen zijn gedaan- de gemeente te -doen profiteeren van -de provinciale subsidie voor wijkverpleging. Voorzitter -zegt dat hierover straks een mededee ling zal worden gedaan. Van Ged. Staten is de begrooting goedgekeurd terug ontvangen. Van de regie erimg is de bekende circulaire -i-ngeko- mien over het moeilijk onderbrengen v-an ieenin- gen voor de gemeenten en daarom wordt de raad gegeven om eerst te proheene-n de leeningen on der te brengen en dan de betreffende besluiten te nemen. B. en W. zeggen- in voorkomende -gevallen hierme de rekening te zullen houden- doch met de leiening voor -de uitbreiding van de (gasfabriek was dit nog niet mogelijk omdat deze circulaire nog niet was ingekomen. Voorzitter zegt dat hij deze quaestie ook al op die -vergadering der gas commissie ter sprake heeft gebracht. iDe heer Kriek zegt, dat dn de circulaire ook ge-, sproken wordt over O. W.-uitkeerihg. Komt onze gemeente voor een dergelijke uitkeering in aan merking? Voorzitter meent dat volgens algemeene bepalin gen onze gemieiente wel in aanmerking, komt, doch wij hebben geen bericht ontvangen. Het slaat o-p de -percentsgewijze heffing van den hoofdelijken om slag. De heer Breebaart zegt dat als voorzitter meent dat de gemeente voor O. W.-uitkeering In aanmer king komt, dan zou spr. het niet willen- afwachten dat -er bericht ontvangen wordt.' Voorzitter: Neen, neen, we hebben het al opge geven en de gegevens daarvoor opgezonden, maar dat is al een poosje geleden. Van. Ged. Staten is terugontvangen de instructie voor den gemeentegeneesheer. Deze is door Ged. Staten niet goedgekeurd. Er wordt op gewezen dat het advies de-r Gezondheidscommissie moet worden gevraagd. lm laai, 8 moeten enkele punten- idoor komma's worden- veranderd. In aai. 10 moet ver meld, dat de plaatsvervanger bij ziekte van den ge neesheer voor rekening v-an dezen is. Informatie-s worden gevraagd' ov-er art. 27, waarbij in werking treding der instructie is bepaald op 1 Januari' 1919. B. en W. stellen voor het advies der Gezondheids commissie eerst te vragen v-oor dat deze instructie v-ender door den- Raad' wordt behandeld. Na het opmaken -de-r agenda i» nog ingekomen een verzoek om ontheffing van- hoofdelijken orn- slag van 'D. w. dl Wall. Door Ged. Staten i-s in verband met de Motor- en Rijwielwet nog geen goedkeuring verleend op de bepaling omtrent snelheid van- automobielen en motoren in de kom der gemeente. Verzoek van de Vercenigicg voor het Vakonder wijs in Westfriesland' om subsidie voor 1921. De heer R. Nap vraagt om de kermis te Lutje winkel, die thans op Pinksteren- valt, 1 week te vervroegen. Al deze stukken worden in1 handen gesteld van B. en W. Verschillende bmndtveerlieden wijzen er in een adres op dat zij voor d'e hulp bij den laatstem brand te Winkel hebben ontvangen, f 3 per persoon. Dit moest wondien f6, daar zij wei 8 uur hebben ge werkt, met slecht weer. Al® curiositeit kan woorden vermeld, dat dit adres is -voorzien van een rente- tegel in plaats dat het op gezegeld papier is geschre ven. Voorzitter wijst er op dat f3 een gemiddeld loon is, ook als zij een haJlf of heel -uur werken ont vangen -zij f3. Moar in dit geval, nu er 8 uur is gewerkt, is dit bedrag te laag, B. en W. stellen voor dit te bespreken in- hun vergadering. De heer Kamp informeert of de hooistekers hum plicht hebben ge-daan. Voorzitter meent dat er onderzoek heeft plaats gehad. »\heer Kamp heeft een hooisteker gesproken en <ue beweerde dat zij- tweemaal bij het hooi zijn gleweest en de eigenaar hen heeft gezegd! diat het spitten niet moedig was. Voorzitter zegt, dat de (hoóistekers dan verplicht waren geweest hem te waarschuwen. Dan had' spr. kunnen optreden, k0?" Breebaart zegt dot het niet noodlg was 2 hooistekers zich aan- den eigenaar hadden gestoord. Zij1 hadden kunnen optreden, J ^^t d®* <*e hooistekers geen recht van «dhuwem €^>6ni' hadden hem moeten waar- !h,^« h6er herhaalt dot de eigenaar tweemaal onf te laten steken. Dus deze is de •Da haar Breebaart vraagt wie of de kosten be talen. De heer Kamp acht het -noodig dat de eigenaar de kosten of een gedeelte daarvan1 betaalt. Voorzitter me-ont dat wij in dat opzicht geen rech ten- hebben en het zeer de vraag is of als wij den eigenaar aanspraken^ wij in1 het gelijk zou-den wor den gesteld. De eigenaar vroeg of hij nog iets moest betalen. Ik heb gezegd dat Ik dat met de wethou ders zal bespreken en kan. op deze wijze het loon der spuitgasten worden verhoogd. De neer Spaans informeert naar de kosten van den brand. Secretaris zegt van f 93. Voorzitter zegt, dat het wel gebeurt dat f 140 af 150 wordt betaald. Het is hem wel opgevallen, dat iemand er aan gewerkt heeft en daarbij mmder verdiende dan wanneer hij bij zijn patroon verdiende, dat is wel te-, genstrijdig. Daar staat tegenover dat mj met behoefde te helpen. Tenslotte wordt deze kwestie ter. afdoening in han den gesteld van B. en W. Van den agent van politie, den heer Van Dijk is een schrijven ingekomen, waarin mededeeling wordt gedaan, dat hij sedert 16 Augustus weer in functie is, na een ziekteverlof van een maand. De uitgaven die hij door zijn ongesteldheid heeft cedaan, bedragen f97. In handen gesteld van B. en W. De secretaris doet mededeeling, dat verschillende op de vorige vergadering ter sprake gebrachte zaken nog in behandeling zijn, of dat nog geen goedkeuring op diverse besluiten is ingekomen. Wat betreft de afkeuring der schoolbanken is een schrijven van den gemeente-geneesheer ingekomen, en worat medegedeeld, dat het wel mogelijk is, dat in het schoolmuseum banken van dezelfde grootte zijn, doch dat hij zich niet uitsluitend heeft genouden aan de maten, maar tevens aan do klachten die hem be reikten. Er waren kinderen, die pijn in den rug enz. kregen Voorzitter zegt, dat hij vandaag hier nog op heeft gelet, maar het scheen hem toe, dat de kinderen be trekkelijk ruim in de banken konden zitten. Mevr. HoutkooperBol heeft denzelfden indruk ge kregen als voorzitter en noemt als voorbeeld het jon getje van Leijen, dat toch rechtop in de bank zat. Voorzitter: Ze trekken zelfs de lessenaars wel naar zich toe. Mevr. HoutkooperBolMisschien komen die klach ten voort uit zwakheid van de kinderen. De heer Kriek vraagt, of in de hoogere klassen de banken in verhouding ook zoo ruim zijn. Voorzitter zegt dat ze daar grooter zijri. Ingeval er extra-groote kinderen mochten zijn, dan zouden mis schien grootere banken kunnen worden aangeschaft Spr. zou daarom B. en W. machtiging willen geven in die extra gevallen te voorzien, doch geen algemeene her ziening. Voorzitter zegt toe, hieraan nog eens zijn aandacht te wijden. Medegedeeld wordt nog; dat daags na de laatste raadsvergadering een schrijven is gericht aan Prov. Sta ten over subsidie-aanvraag voor de wijkverpleging. De commissie uit Prov .Staten, die met deze zaak zich bezighoudt, heeft dat schrijven in handen gesteld van Ged. Staten met het verzoek zoo noodig uitvoering aan het verzoek te geven. De heer Breebaart gelooft zeker, dat' voorbereidende maatregelen worden genomen en dat het wei in de bedoeling van de commissie en van Ged. Staten ligt, om de gemeente te steunen. Aan D. Winkel en aan F. Kaashoek wordt wegens vertrek voor 8 maanden ontheffing verleend van hoof delijken omslag, aan den eerste wegens vertrek naar Barsingerhorn, aan den tweede wegens vertrek naar Nieuwe Niedorp. Secretaris deelt mede, dat vorig maal een vergissing is geslopen in de opmaking van aanbevelingen voor de benoeming van zetters. De heer Breebaart kwam voor op 2 aanbevelingslijsten, op de lijst van den heer Meurs en op die. van den heer Over. Ged. Staten nu hebben zich gehouden aan de eene lijst, de gemeente aan de andere lijst. De heer Kamp is nu te vroeg afge treden. en B. en W. stellen voor, de benoeming van den heer Kamp in te trekken en een nieuwe stemming te houden voor-de vacature-Breebaart. De voordracht wordt opgemaakt als volgt1. K. Breebaart Jz. en 2. P. Schaap. Als tijdelijk onderwijzeres in de plaats van den heer kleiterp is door B. en W. aangewezen mej. Duinen (no. 3 der hierboven genoemde voordracht.) Van de vergunninghouders is het verzoek ingekomen om terug te komen op het besluit om op de lotings- dagen en keuringsdagen de yergunninglokalen te slui ten. Dit is voor hun lokaal nadeelig, omdat ook an dere menschen, zooals reizigers in het middaguur hun lokalen niet zullen kunnen bezoeken. B. en W. erkennen dit bezwaar en wenschen het besluit te herzien, in zooverre, dat het alleen zal wor den een tapverbod, zooals adressanten vragen. De heer Breebaart zegt, in de toen gehouden zitting niet anders te hebben begrepen als dat het tapver bod zou zijn. De heer Kaaij zegt ook, met zijn voorstel niet an ders te hebben bedoeld dan het verbieden van het tappen van alcoholhoudende dranken. 'Hij heeft nu ech ter na onderzoek begrepen dat het geheele sluiting is, dus ook spr. wenscht graag tot wijziging mee te helpen. Met algemeene Btemmen wordt het bewuste besluit ingetrokken en 'tot tapverbod besloten. Van de gemeente Hoorn is een verzoek ingekomen om met de gemeente Hoorn een overeenkomst te tref fen omtrent het schoolgeld voor de kinderen uit Win kel, de M.U.L.O.-school bezoekend. B. en W. wenschen dit niet te doen. Winkel toch heeft zelf een M.U.L.O.,school, maakt daar kosten, voor en het gaat dus niet op, een zelfde onderwijsinrichting elders te steunen. Het netreft hier het dochtertje van den heer Lenghaus die de M.U.L.O. te Hoorn be zocht en wier schoolgeld de gemeente Winkel dan voor haar rekening zou moeten nemen. Mevr. HoutkooperBol acht het beginsel van B. en Wu juist, maar wijst er. op. dat het bewuste meisje nu niet meer naar school kan. Te Hoorn wordt zij niet toegelaten en hier willen haar oudera haar niet hebben. Voorzitter zegt, dat Hoorn het schoolgeld heeft be paald voor de M.U.L.O. op f 60 en dat schoolgeld moet Winkel garandeeren. En waar wij hier zelf een M.U.L.O. hebben, willen B. en W. dat niet doen. Het meisje kan hier op school, maar de ouders hebben daarbij deze bepaling gemaakt, dat zij in de 8e klasse wordt geplaatst. Het hoofd der school wil op deze voorwaarde niet in gaan, maar wil dat laten afhangen van zijn onder zoek van haar vorderingen. 'Misschien is zij in een enkel opzicht wat verder, maar het is een bezwaar dat zij van 2 Halen nog niets weet. Mevr. Houtkooper ■- vraagt, of het meisje dan niet op school kan. VQorzitter meent, dat dit van Hoorn afhangt, Mevr. Houtkooper herhaalt, dat het standpunt van jd. en W. juist is. Maar spr. gevoelt ook voor de be zwaren der ouders, die wenschen hun kind te Hoorn te houden, terwijl zij het onderwijs daar beter achten. De heer Breebaart zou het. zeer gevaarlijk achten, om het verzoek van Hoorn in te willigen. Straks komt er weer een ander, die hetzelfde wil. Wij moeten de kinderen hier het onderwijs laten volgen en dat on derwijs zoo goed mogelijk maken. Maar wij mogen het onderwijs elders niet steunen, als men datzelfde onderwijs hier kan ontvangen. Do heer Kaaij wijst eveneens op de moeilijkheden voor de ouders van het kind. In Winkel krijgt men eerst in het 7e leerjaar Fransch. terwijl in Hoorn dat reeds in het 5e leerjaar plaats neeft. Dat is voor het 'kind zeer onaangenaam en door de oudera wordt dat bezwaar zeer hoog gerekend. Algemeen wordt goedgevonden, geen overeenkomst te maken Aan de hand van deze zaak en het ontvangen van een verordening van Hoorn, waarin kan worden vast gelegd om het schoolgeld op de ouders te verhalen, stelien B. en W. voor, zulk een overeenkomst te maken met Barsingerhorn. Thans wordt aan Barsingerhon f 15 per kind betaald en door Winkel van de ouders f 2.40 per jaar ontvangen. Dit bedrag betalen zelfs de best gesitueerden. B. en W. willen nu een verordening ma ken. om van de onvermogenden niets, minvermogenden de helft, en van de goeagesitueerden het volle school geld te eischen. De heer Kamp wil het baseeren op den aanslag in den Hoofdelijken Omslag. De voorzitter acht dit verkeerd en wijst op een klein f;ezin met een kleinen aanslag, die vrij goed kunnen even en een groot gezin met een hoogen aanslag, dat veel minder ruim kan leven. Spr. wil het liever niet daaraan vastknoopen. De heer Kriek wil deze bvereenkomst maken, ook met andere gemeenten, dus in het algemeen. De heer Spaans beaamt dat en wijst b.v. op N. Nie- doip en Hoogwoud. Voorzitter en secretaris lichten in, dat een dergelijke verordening alleen kan worden gemaakt met bepaalde gemeenten, met name genoemd. De grondslae, het be drag van het schoolgeld moet vaststaan, anaers krijgt men geen goedkeuring. De lieer Kaaij informeert of de beter gesitueerden hun schoolgeld voor hun kinderen te Barsingerhorn school gaande, aan Winkel geheel terugbetalen. Voorzitter zegt van neen. De heer Kaaij meende, dat dit wel het geval was. Spr. is dan verkeerd voorgelicht. Voorzitter zegt, er waren er wel onder die wilden. A-an de orde komt de sohoo-lbouw te Lutjewinkel. De -district» s'choolo pzi ene-r maakt wede-rom bezwaar teigo-n het pil-an zoo-als het op 10 Juin- -door dein Raad is aangenomen en acht de begroeting te hoog. Hij geeft in overweging dat de gemeente zich losmaakt van den heer Smit. Om de begroeting door een deskundige te doem: controle eren, wenscht de school opziener niet op in -te gaan-, daar -dit niet tot zijn werkzaamheden behoort. Met het -plan om de school in 3 lokalen -te verdeelen, kan de schoolopziener zich In geen enkel opzicht v-ereenigen, daar dan niet aan de -voorschriften wordt voldaan. De school opziener heeft persoonlijk een onderzoek ingesteld. Hij heelt aangeraden tijdelijk een 'houten lok-aal neer te zetten. De bezwaren vian den Raad deelde hij niet. Er zouden in den- winter maar een paar dagen zijn dat het te koud' zou zijn, in den zomer een paar -dagen dat het te warm zou zijn. Hij geeft den Raad in overweging desnoods- een commissie te benoemen die eens een 'onderzoek zou instellen te Heerhugo waard en Bergen, waar ook een hou ten schoollokaal is en waar men -er zeer tevreden over is en men zich daar van d'e ondervinding zou kunnen overtuigen. De heer Breebaart vraagt van welken' datum dat schrijven van -den schoolopziener is. Secretaris licht in. <v-an 18 Augustus. "sMIaan1- dags is de schoolopziener hier geweest en heeft ge zegd, dat voorzitter deze zaak, als het noodig was, aan zijn huis zou kunnen komen hespreken. De heer Breebaart meent v-an den schoolopziener -gehoord ite hebben dat hij ge-cn bezwaar had den toestand' zoo te -laten als hij -was en meent begre pen te hebben dat hij zelfs geen bezwaar had dat twee leerkrachten in één lokaal onderwijs gaven. In -dat geval zou spreker willen voorstellen den toestand voorloo-pig zoo te laten. Voorzitter zegt nog vast te zitten, aan het raads besluit tc-t -aanstelling van een derde leerkracht. De twee lokalen voldoen op een enkele -uitzondering. Waarschijnlijk 'krijgen we nu weer het 7e leerjaar, dan komt er weer verandering. D'e heer Kriek zou dat raadsbesluit tot aanstelling van een dorde leerkracht maar willen intrekken en afwachten wat ons de nieuwe Onderwijswet brengt. Spr. heeft gehoord van den secretaris dat het. aantal leerlingen nu niet zoo groot is, onder de 60, dat direct voorziening noodig is. Als de nieuwe w-el; ons- geen verplichtingen oplegt, zou spr. daar om willen wachten nu het (bouwen- zoo verbazend duur is. De heer Kaaij kan zich vereenigeh met het voor stel van den heer Kriek. We hebben vandaag nog al wat schoolau-toritei-ten gesproken en die hebben ook erkend, dat het zoo moeilijk is -een -onder wijzeres of een, onderwijzer te krijgen. We zou-den dus misschien nog, niet met een 3e lokaal gebaat zij-n. Als er veel leerling,en komen-, kunnen we al- tijidl nog zien. Voorzitter zou d!an het raadsbesluit wilden in trekken en dan aan den schoolopziener vragen' wel ke eischen hij stelt voor die twee lokalen. De schoolopziener komt tegen de duurte op en dat is niet te misprijzen. In houten gebouwen mag niet geüdookt wordenj dat is in strijd met onze ver ordening. De heer Spaan® wijst er op diat de adressanten erkennen dat ze nooit gedacht hadden dat het zoo veel zou -kosten. Voorzitter: Ja, het besluit is indertijd genomen naar aanleiding v-an. een verzoek van ongeveer alle bew-oners van Lutjewinkel. Mevr. Houtkooper-BolIa den tijd! dat ier veel meer leerlingen waren. De heer Kamp zou het raadsbesluit willen op schorten -en nliett intrekken. Voorzitter: We kunnen later weer besluiten. Mevrouw Houtkooper-Bol erkent -dat het nu bij-na -niet mogelijk is om -tot verbouwing over te gaan. Het vroeger genomen raadsbesluit wordt met al gemeene stemmen- ingetrokken. Mievr. Ilou-fikooper-iBol vraagt of de -verandering -vian de priviaten niet noodzakelijk i-s. -Gaat Voorzit ter 'daarover met den schoolopziener praten? Voorzitter: Ja, ik zal vragen welke eischen de schoolopziener stelt. Ingekomen is een verzoek van- de wijkverpleeg ster mej. Aidolf, om ontslag tegen 15 October wa gens veif,trek naar Rotterdam, en teven* haar va- cantie te bepalen van 24 September tot 15 October. Het krampachtig vasthoudenvan den Raad aan het vastgestelde salaris deed adressante noode be sluiten. te solliciteere-n naar een andere betrekking. Zij hoopt dat -zij: haar werk naar genoegen heeft verricht <en dat wanneer dit in de toekomst moc-ht voorkomen, hiervan- een bewijs kan worden afge geven. B. en W. stellen voor het gevraagde ontslag eer vol -te ■v-erleenen. 15 October komt overeen met de bepalingen in de instructie. De vac,antieregeling is -aaii B. en W. opgedragen. Eir kan ev-enwel worden meegedeeld, dat B. en W. van oordeel zijn dat het verlof behoort te worden verleend. Mej. Adolf heeft nog geen vacanttte gehad zoodat het haar toekomt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wo-rdft -het ontslag eervol verleend-, B. en W. stellen voor tegen de thans geldende salarisregeling een oproeping voor sollicitanten -te doen. De heer 'Kri-ek vraagt of bereids een oproeping is gedaan -en in welke bladen dat geschiedt. Medegedeeld wordt -dat nog -een oproeping moet geschieden- en dat dat in twee vakbladen zal ge-* b eur en. Goedgevond en. Het heeft den heer Kaaij nog verwonderd, dot B. en W. in hun' advies zeggen onder de thans gel dende saliarisregeling, terwijl mej. Ado-lf in haar schrijven e-r juist op. wijst,'dat "het salaris de oor zaak is v-an haar heengaan. Spr. vindt dat eigen aardig en verwacht dan ook weinig sollicitanten te gen het vastgestelde salaris. Voorzitter: Dat meenden wij nu juist niet. De heer Kaaij wijst ,er op, dat de sociaal-demo craten hun best hebben gedaan dat salaris hoogar te krijgen en hoopt dat de gemeente eenzelfde per soon zal krijgen als mej. Adolf is geweest. Spr. ge looft wel dat haar een woord van dank toekomt v-oor de wtijze waarop rij haar functie heeft waa*» genomen.. Voorzitter: Ze krijgt dan ook het verlof onder dankzegging eervol. De wijkverpleegsters schijnen liever bij d-e gemeentelijke wijkverpleging te zijn. De 'her Kaaij-: "Wie hebben er echter niet veel re sultaten van igiezilen, In de Zijpe voor 2" vacatures 3 sollicitanten. Voorzitter: De toekomst zal het wel leer en. De heer Kriek: Wat denken !B. en W. te deen als er geen zuster is? Voorzitter: Er ds feitelijk een overeenkomst met Nieuwe (Niedorp. We zullen ons best doen zoo spoe dig mogelijk een zuster te krijgen. Er behoeft geen lange -termijn te worden gesteld. De heer Kaaij zegt dat die overeenkomst met Nieuwe Niedorp d'e v-acantie gold. Indien de xusler van Nieuwe Niedorp na den vacataetijd helpt, zou ze het salaris uitgekeerd (kunnen krljge-n. Voorzitter "zegt, dat B. en W. dat kunnen over wegen. Mevr. Houtkooper-Bol vraagt of soms bij den Bond van Wijkverpleegsters om een plaatsvervang ster gevraagd kan wiorden. Voorzitter zegt, dat -er ook particuliere verpleeg sters -zijn. We zullen' een korten -termijn bij de op roeping stellen. Mevr. Houtkooper-Bol: In alle gevallen wordt er voor gezorgd dat er hulp is. Voorzitter: Zeker. Op de- vraag van' den heer Breebaart of er inzake verlossing iets in de oproe-piing wordt gepubliceerd, wordt ontkennend' geantwoord. Aangeboden wordt de gemetenterekening, die van het Burgerlijk Armbestuur, levensmiddel eribedr ij f en gasfabriek. Deze rekeningen worden' gewoonlijk nagegaan door de 4 raadsleden buiten het -college van B. en W. D'e heer Krie'k zegt voor de eer te bedanken, om dat h-ij zich niet mans genoeg acht om die rekenin gen na te snuffelen. Daarom Is het beter het niet te doen. Voorzitter meent dat de heer Kriek het wel zal kunnen. De heer Kriek evenwel blijft weigeren en zegt niet bij machte te zijn de fouten er -uit te zoeken. Voorzitter acht het dan- gewensdht dat de -andere drie ie-de-n het -doen. De heer Breebaart wekt den heer Kriek op om mee te doen. De he-er Kriek acht het onnoodig omdat hij er toch geiem verstand van heeft Spr. heeft de boeken der gasl/abri-elk nagezien, ma-ar begreep er niets v-an. Voorzitter: MaaV dat is iets anders. De heer Kriek blijft weigeren, onder de meening dat 'ais hij het gezien heeft hij er' nog minder van begrijpt. De .and-ere leden verklaren zich genegen de reke ning, te onderzoeken. en W. stellen voor om het levensmiddelenbe- drijf op te heffen. De commissie van haar taak te ontheffen onder danik voor haar werk, en de »d- 7jainistrate-ur onder dankzegging zijn ontsl-ag te ver- leenen tegen 1 October a.-s. en hem volgens h-et be paalde bij' raadsbesluit van 29 Maart 1919, twee maanden nog salaris t-e verleenen. De heer Breebaart vra-agt hoe de rekening van het le vensmiddelenh edrijf wordt onderzocht. Voorzitter zegt met de gemeenterekening. De heer 'Breebaart vraagt of dan' thans reeds den administrateur -ontslag kan worden -verleend. Voorzitter: Dis is een voorloopig ontslag en houdt niet anders in, dan dit 1 October het levens middel enbedrijf eindigt. Rondvraag. Mevr. Houtkooper-Bol wijst op d'e gezinnen die in de onbewoonbaar zijnde woningen wonen. Dat ■HK

Schager Courant | 1920 | | pagina 1