Minui Billis- tit-& Landbouwtentoonstelling te Schapen Raad Warmenhuizen. Dinsdag 31 Augustus 1920. 63ste «Jnarqanq. J4o. 6678. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCIÏAGEN. AfDEEUNO WOL Ingezonden Stukken. Plaatselijk Nieuws. SCIACE COIi Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8uur worden Advertentibn zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en QIR0D1ENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIËN van l tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend OP DE Een pmodjuct vao deen iamdiboiuw* dat tot Knotg toe wol zeer veranacttutzaamid Is op iandtboairtvtentocrastel- ltrngen, is zeker wol de wol. Op de Septemberten- toonistelliinigi te Sohjaigen eebter aal deze afdeelimg, dianlk zij de goede samenwerking van het Tentoon stel! ingscomii té met de Federatie tot' verbetering van' den Wolihande'1 in. iNoordholland, goed verzorgd zijn. In hot programma wenden gevraagd: ten eerste vachten van Texelsdhe rammen, dito van LAncoln- ranimen, dito van Wensleydal eraminen ©n ten twee de colleotiën van 10 vochten. 'De eerste rubrieken hebben ten doel de hoedanigheid dor wolvacht van geëxposeerde vaderdieren heter te 'leeren kennen, de laatste zou idan aan.toon en welike partij voor den han del de 'meeste waarde had. De aangifte voor deze afdeelinig was voldoende', n.1. waren er aangegeven: 11 vachten van Texelsche rammen, 4 van Limcolns en 3 van Wiensleydalo ©n 4 collectiën van 10 vachten. Al deze dieren werden onder controle der Wolvereemging geschoren, dit ï*ad voor Ldncolns meddo April, voor Wensleydales begin Moi, voor de overige ter gewoner tijd in de maand Jund plaats. Bij doze controle werden zooveel mogelijk alle bij zonderheden, welke op de wolquantitelt en -quali- teit van invloed kunnen zijn, aangeteeikend. als b.v. loeftijd, lichaamsgewicht, ras, voeddngstoestand, ge slacht, grondsoort ©n weersgesteldheid op den scheer- dag. Deze gegevens zullen hij de expositie der vach ten worden vermeld. Na het scheren werden zdj door den inspecteur dn bezit genomen en tot de keuring op. een centraal - punt bewaarde Do keuring der vliezen vondi plaats op' 13 Augus tus1 door een handelaar in buitenlandsche wol, een handelaar in inlandsche wol en een veehouder-wol- producent. Deze jury beoordeelde elk vlies afzon derlijk en sprak daarbij eerst haar oordeel uit over de fijnheid als crossbred wol, over de kleur, daarna bepaalde zij bet rendement der ruwe wol na was- sching, om vervolgens nog de waarde per K.G. ge wassehen te bepalen, naar „een basis van 100 voor priina kwaliteit, op 15 Augustus 1920. Uit de aldus gevonden cijfers werd- waarde van het vlies berekend, b.v. vlies A wjeegt 5 K.G. rendement 60 pet. waarde per K.G. 80, de waarde van het vlies is nu 5 X X).60 X 80 is 240, Bij het aldus gevonden cijfer kon al naar behoefte correctie worden aangebracht, zoo, werd cr voor misküeutrigheid 10 a 20 punten afgetrokken, voor o nrldi nh ',eud eveneens 10 a 20 punten. Teneinde de vliezen met elkaar ta kunnen vergelijken dienden allen onder zooveel mogelijk gelijke omstandig heden te komen. Te dien einde werden de volgende toeslagen gegeven voor: Oud|erdom 10 a 20 punten. Vrouwelijk geslacht 10 punten, melkge vend nog bovendien 10'punten. Bodem (lichtere gronden, kleigrond als uitgangspunt aannemend) 15 a 20 punten Do jury nam derhalve als basis aan, dat de beste wol kan verkregen worden vanéénjarige gesneden ram men als weide-schapen gehouden op den Kleigrond, b.v. in de Noord-Höllandsche polders. Rubriek 1. De 11 Texelsche vachten hadden een gemiddeld gewicht van 5.36 K.G., de 4 van de vaste wal 5.8 K.G., de 7 van het eiland 5.1 K.G. Het ge middeld rendement was 58.7 pet., voor de vaste wal 62 pet. en voor het eiland 56.9 pet., terwijl de gemid delde waarde per K.G. was 86.2, voor de vaste wal 85 en voor het eiland 86.9. Een zeer verschil heerschte er nog tusschen de vliezen onderling, n.1. liepen de waar decijfers van de vliezen van 225 tot 398. Eerste prijs M. C. de Graaf te Anna Paulowna, met een vlies van een 2-jarigen ram, wegende 7s/4 K.G., ren dement 60 pet., waahde per KG. 82. Tweede prijs D. Pz. Timmerman, te Schagen, met een dito vlies, wegende 71/4 K.G., rendement 64.3 pet., waarde per K.G. 80.3. Derde prijs Jb. Eelman Dz., Oosterend, Texel. Eervolle vermelding Fam. Hin, Dijkmanshuizen, Texel. Rubriek 2. De 4 Lincoln-vachten wogen gemiddeld 8 K.G., gemiddeld rendement 62.9 pet., gemiddeld waarde cijfer per K.G. 38.6. Het waardecijfer per vlies was 199. De kwaliteit der vliezen liep niet zeer uiteen. Gezien net groote verschil tusschen de tweede vacht en de derde in waarde besloot de jury de derde prys niet uit te reiken. Eerste prijs D. Appel Az., Twisk, met een vlies van een 1-jarigen ram, wegende 91/4 K.G., reudement 63.3 pet., waarde per K.G. 37 Tweede prijs, dezelfde met een vlies van een 2- Jarigen ram, wegende 8 K.G., rendement 64.6 pet., waar- do per K.G. 4<L 'Rubriek 3. De 3 Wensleydale-vliezeii' hielden el kander zoowel in fijnheid als in type, als in waarde zeer goed bii; het gemiddeld gewicht was 6.33 K.G., het gemiddeld rendement 57.1 pet., de gemiddelde waar de per KjG. was 39:3, per vlies 147. Eerste prijs P. v. d. Oord te Barsmgerhorn, imeit een vlies van een 2-jarigen ram, wegende 7 K.G., rendement 58 pet., waarde per K.G. 41. Tweed» prijs W. Groot Jz. te 'Stammeer, met een vlies van een dito dier, wegende 6K KG-, rende ment 56.6 pet, waarde per KG. 36.3, van het vlies 133. Derde prijs, dezelfde met een vlies van een 1-jarigen ram, wegende 5V» K.G., rendement 56.6 pet, waarde per K.G. 40.6. Rubriek 4. In deze rubriek kwamen tegen elkan der in concurrentie: a. Gekruiste Texelaars, als weide-schapen, in normaal weidcrij-bedrijf gehouden, d.w.z. omstreeks den scheer tijd in schralen voedingstoestand. b. Gekruiste Texelaars als weide-schapen in weelde gehouden. c- Texelaars op feen der beste N.-H.,sche fokkerijen als fokschapen gebezigd. In deze koppel zijn behalve feiilar'8e °oien, 5 oudere vliezen aanwezig, d. Texelaars (allen 1 jaar oud) van een in ruimte ge- rvfn ^exe'sc^e schapenhouderij. De eerste koppel gaf een gemiddeld gewicht van 5.88 ü.G. wol, met een rendement van 63.4 pet per KG.„ gewassehen waard zijnde 80.9. De tweede koppel leverde gemiddeld 6.28 K.G., wol met een rendement van 63.6 pet, en een waarde per K.G. gewassehen van 80.9. 'De derde koppel bracht igeraiddëldl 5.63 K.G. wol met een rendement van 63.8 en een waarde per K.G. ge wassehen van 80.6. De vierde koppel kon slechts een gemiddeld gewicht van 5.18 K.G. leveren, met een rendement van 56.7 pet., waard ziinde per K.G. gewassehen 94.7. Na de noodige omrekeningen werden de prijzen toe gekend, respectievelijk aan de koppels 2 ,3 en 1, ter wijl 110. 4 een eervolle vermelding bekwam. Hunne respectieve eigenaars zijn: P. Stammes, te Schagen, A. Brak te St. Maarten, K Jonker te Alkmaar en Fa. G. R. Keijser Co. te Texel. De aandachtige bezoekers der afdeeling W o 1 zouden n willen wijzen op Het groote verschil in marktwaarde tusschen de verschillende kwaliteiten, dit is het meest volkomen be wijs, hoe onjuist vroegere handel was, n.1. alles één prijs, onverschillig, welke kwaliteit. 2. Het bewijs, dat in deze expositie geleverd wordt, dat vliezen van lateren knip lang niet altijd minderwaar dig zijn 3. De fijnste wol niet altijd de grootste waarde per K.G. in ruwen, toestand heelt. Men gelieve hier te be- schouwen de vliezen No. 31 en 58, wier waarde in ruwen toestand respectievelijk was: 54.— en 50.8. 4. Do verschillende grondsoorten belangrijke invloed- hebben zoowel op de kwaliteit als op het rendement. Het bewijs hiervoor leveren de vachten 38 tot en met 48 tegenover de vachten 49tot en met 58. E. Dz. GO VERS, Rapporteur. Vergadering, van den Raad op Maandag, 30 Au gustus 1920, de-s morgens ikwabt over negen. Afwezig de heer Gut lier. Voorzatter de heer Van der Lijden, burgemeester, secretaris die heer Rijia. Na opening! door .den Voorzitter, die de heeren welkom 'heet, maken Ide heeren Molenaar, De .Groot en Slot enkele opmerkingen op de notulen, welke opmerkingen voor een deel gegrond 'verklaard wor den. De notulen worden hierna vastgesteld. Ingekomen stukken: Een adres van de R.-K. Geitenfokvereeiiigiiig, te Warmenhuizen, inhoudende het verzoek over 1920 een subsidie te verieenen groot f50. Burgemeester en Wethouders stellen voor een subsidie van f50.'toet e kennen, onder mededeeling dat door het College een omdlerzoek is ingesteld naar de rekening en verantwoording der gelden van deza vereëndigdnig. De heer Slot informeert of gebleken is dat de ver- eenigiingi niet toekan. (Kan het dekgeld bijv. wiet wor den verhoogd?. De heer iDe Groot, die dë rekening heeft nagezien, zegt 'dat niet over het dekgeld ,is gesproken. De heer (Slot meent dat het wiel heel gemakkelijk is om maar geld te vragen, maar spr. oordeelt het voor stel van Bu en W. weinig gemotiveerd. De heer Molenaar wijst er op dat het over het al gemeen betrekkelijk behoeftige menschen zijn, ten minste menscben, waarvan men niet zoo'n hoog dek geld 'kan viergan. Nadat 'den heer iSlot uit de rekening is gebleken, dat er bovendien nog contributie door de leden wordt betaald, kan hij met het voorstel van B. en W. mee gaan en wordt het zonder hoofdelijke stemming aan genomen. 2. Een adres van het Bestuur der Patronaatscom missie te Warmenhuizen, waarin verzocht wordt in aanmerking te mogen komen voor eene subsidie ad f 500.ter tegemoetkoming in de kosten van voor bereidend' onderwijs, alsmede tot het dn erfpacht uitgeven van eeüige vierk. M. gemeentegrond voor den ingang van het 'Patronaat gelegen. In handen te stellen van B. en W. om prae-adviea. Allen voor, 3. Een adres van de werklieden aan het gemeente gasbedrijf, waarin verzocht wordt het weekloon te brengen op f30.- per week, met 'jaarlijksóhe verhoo- gingen van f 1.tot f35.en hieraan terugwerken de kracht te verieenen' tot 1 Juli 1920. B. en W. stellen voor op het adres afwijzend te beschikken, op grond dat het loon1 thans in over eenstemming is, met het loon van de landarbeiders in deze gemeente en met het oog op kien slechten eco- nomischen toestand. Voorzitter zegt, dat het meerendeel van B. en W. op de hierboven genoemde motieven meende afwij zend op het verzoek te moeten beschikken. Ik voor mij, ben van meening, dat wat het laatste motief be treft, het niiet opgaat, dat wanneer het een zekere caegorie «niet naar den vleeze gaat, daarom een andere categorie het loon te onthouden. M.Ï Ibehooreh de loonen niet gefundeerd' te zijn op den al of niet gunstigen economisch en toestand. In verhouding met de levonsomstandighie'dën .geloof ik dat f 25.-4 wel wat weinig is. Ook wat het motief betreft dat het loon thans Is in overeenstemming met het loon der land arbeiders, vind ik dat landarbeiders slecht zijn te ver gelijken met fabrieksarbeiders. De fabrieksarbeiders werken in heel verzwarende omstandigheden, in ge sloten ruimten, voor open vuren, enz., en daarom acht ik het niet onbillijk dat hun loon hooger is. De heer Swan wil zijn stem. inotiveeren door erop te wijzen» dat de loonen van adressanten hooger zijn dan het gemiddelde van een landarbeider. Adres santen hebben vorig maal in hun. adres zelf een ver gelijking gemaakt met het loon 'der landarbeiders. Bovendien komt er bij' het iloon nog een belangrijk bedrag, als pensioenbijdrage. Het gemiddeld loon van ©en landarbeider is op het oogenblik f24 en klie menschen moeten er toch ook mee 'toe. Voorzitter zégt dat ze voor beelte ovens staan,, de atmosfeer is veibazenfd! onrein. De heer S-wan: Daarom is de Vurige arbeidsdag ingevoerd en het 3-ploegenstelsei. De heer 'De Groot: Van de week hebben we be rekend dat het loon ongeveer f 30.bedroeg. Voorzitter: Hoe berekent u dat? De heer 'De Groot: Ze verdienden f26.90 en 18 pet. pensioenbijdrage, dat vangen ze toch ook indirect. Secretaris licht toe dat het loon der stokers is. f23 plus f2 toeslag, 26 HL cokes, 1 week vacantie- ■fcoeslag, 2 werkpakken. •Voorzitter: Dat ze die pakken krijgen, vind ik niet zoo erg. De heer Swan: Hoe erg het i®, is de vraag niet. Voorzitter: Voor de huishouding hebben ze dus f25. De heer Molenaar: Ze. hebben f27.—. Als u die cokes enz. er niet bij telt, ja, dan hebben ze niet meer dan 125.—. Wat «de Voorzitter overigens zei mag waar zijn, maar tenslotte moeten die loonen toch allemaal betaald worden. Aanstonds wordt evengoed al voor gesteld den gasprijs met 2 cent te verhoogen. Voorzitter zegt, dat de gemeente behoort te zorgen dat het loon van haar arbeiders op peil staat. De heer Molenaar vinldt dat wedijveren van de gemeente om de hoogste loonen niet goed. De loonen die hier worden uitgekeerd', zullen wel een vergelij king met omliggende gemeenten kunnen weerstaan. In ieder geval zullen ze niet lager staan. Voorzitter: Ja, in de omgeving staan ze hooger. Het staatje waar dat uit blijkt, heb ik op het oogenblik niet bij me. De heer Slot meent dat de loonen zich regelen naar vraag .en aanbod' en gelooft dat wanneer thans volk gevraagd werd tegen lager loon als thans wordt be taald', de ^gemeente heel goed zou klaar komen. Heit voorstel van Bi. eni W. wordt vervolgens zon der hoofdelijke stemming aangenomen. 4. Burgemeester en Wethouders stellen voor van P. Vlam aan te koopen een strookje grond nabij de Noorderbrug, ter grootte van 3.07. vlierk. M., tegen f5.per vie-rik. M. De overig© eigenaren hebben zich bereid' verklaard, een strookje grond van hunne per- ceelen gratis aan tie gemeente af te staan. Goedgevonden. De heer Slot gaf in overweging voortaan met der gelijke voorstellen eerder bij den Raad te komen en noemde 'bet in «dftt geval het «paard achter den wa gen spannen, omdat het hek reeds was verplaatst. 5. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarin alsnog verzocht wordt te willen bevorderen,om de grens van onvermogen, zoowel voor de dagschool, de Fransche cursus en het herhalingsonderwijs gelijk te stellen en stellen 'Burgemeester en Wethouders thans voor,.de grens van onvermogen te bepalen op f 1100. De Iheer Molenaar herhaalt zijn reeds eerder ge daan voorstel om de grens van, onvermogen te be palen op f 1300. 'Spr. heeft nog geen motieven kun nen vinden om zijn gedachten in dat opzicht t6 wij zigen. De heer De Groot zegt, dat B. en W. hebben over wogen dat er •verschillende gevallen zich kunnen voordoen, dat een arbeider met heel wat kinderen bijv., het schoolgeld niet zal kunnen missen, maar dat daarentegen een arbeider die maar één kind heeft, best wat kan betalen. De heer Molenaar zegt op die gevallen reeds te heb ben gewezen met de vaststelling van de verordening. Iemand die van eeriig kapitaal moet leven, zal het soms slectyter kunnen 'betalen dan een arbeider. Vroeger werd' het schoolgeld dan ook geheven meer n aar d en uiterlijk en s taat, wat mi ss chien wel gemak kelijker was. Ook de heer Slot blijft op zijn vorig standpunt om te trachten de regeling zooals d'e raad haar heeft gemaakt, er door te krijgen. Ged. Staten verzoeken te willen bevorderen, dat sluit dus nog niet in dat onze regeling niet zou worden goedgekeurd. Voorzitter zegt dat als je nu al tweemaal zoo'n brief krijgt, diaaru.it toch valt op te maken, dat Ged. Sta.ten geen genoegen zullen nemen met de regeling. Er is altijd weer een college dat hooger is. De heer Slot kan zich,, wanneer Ged. Staten het niet willen goedkeuren, er bij neerleggen, maar zou het toch nog eens willen probeer en. Daar het voorst el-Molen aar door niemand wordt ondersteund, kan het niet in, behandeling worden genomen. Het voorstel van Bi en W. wordt aange nomen met 4r—2 stemmen, tegen de heeren Molenaar en Slot. 6. Jaarverslag over den toestand der Woning- bouwvereeniging „Warmenhuizen", alsmede de ba lans en verlies- en winstrekening over 1919. Zal carouleeren. Mededeelingen: Door 'Burgemeester en Wethouders is Ingevolge het gewijzigde artikel 77 der gemeentewet bepaald, dat bij ongesteldheid, afwezigheid of ontstentenis van den Burgemeester, deze vervangen wordt door den wethouder J. Swan Hz. en bij, diens ongesteldheid, af wezigheid' of ontstentenis, dë burgemeester vervan gen wordt door den wethouder J. de Groot en stéllen B. en W. verder -voor, bij ongesteldheid enz., ook van dezen wethouder den burgemeester te vervangen, 'door het oudste raadslid in jaren, in casu C. Nannes. Bij, besluit van Ged. Staten d.d. 48 Augustus 192Ö, no. 43, is goedgekeurd het besluit van den -Raad d.d. 1 Juli 1920 tot het aangaan van eene dading met- de erVen J. Spruit, waarbij dë gemeente Warmenhui zen zich verbindt te betalen eene som van f 21450, en iedere partij haar eigen proces-kosten draagt. De heer Slot vraagt of -daarmee de zaak is afge- loopen. De hoer Swian: Als de firma Spruit er op ingaat Voorzitter zegt 'dat do Raad heeft besloten eene dading aan te gaan en daar. is firma Spruit op inge gaan. -De heer Molenaar dacht dat er een grootere som in 'den -Raad is genoemd; vijf duizend zooveel. De heeren Swan en 'De Groot weten niet dat de fa. -Spruit op het aanbod' van den Raad is ingegaan. 'Voorzitter weet dit zeker. De brief heb ik hier. De heer De 'Groot: Dat is ons nooit meegedeeld'. Voorzitter vraagt óf de Raad het goed vindt het bedrag uit te betalen. De heer Swan: 'Dat is reeds eerder besloten, maar de kwestie is dat wij niet weten dat het door de firma Spruit is geaccepteerd'. 'Voorzitter meende, dat het den wethouders was meegedeeld., De heer Molenaar vraagt of deze zaak ten laste vanhetgasbedrijf komt. Voorzitter antwoordt bevestigend. Goedgevonden' wordt (het bedrag uit te betalen. Bij besluit van Ged. Staten d.dL 14 Juli 1920, no» 70 zijn goedgekeurd de Ie, Ide, IMe en IVe suppletolre begrootdng voor den dienst 1919, alsmede de beslui ten tot het doen van af- en overschrijvingen op die begroeting. Bij besluit van 18 Augustus 1920, no. 101, is het kohier van den 'Hoofdedijken Omslag, dienst 1920 goedgekeurd door Gedeputeerde Staten. Het verme- nigVuldd'gingscijfer is 3, wat den heer Molenaar mee valt. Op 23 Juni 1920 zijn Ide ka* en boeken van den Gemeente-Ontvanger opgenomen-en in orde (bevon den en was het kassaldo groot f 3191.22, in ka» aan wezig. Overeenkomstig het voorstel van de gascommissie, stellen B. en W. voor, om na de meteropneming van I September den gasprijs met 2 cent per kub. M. te verhoogen, en voor metergas te bepalen op 23 cent, muntgas 24 cent, motorgas 20 cent per kub. M., een en ander naar aanleiding van het veiihoogen van den kolenprijs met f §.25 per ton, zoodat de pariji per ton- kolen, f 74.— wordt dn de loods. De heer Molenaar vraagt of de vertiooging van t cent wel noodig, is, omdat hij meent dat vorig maal met een kolenprijsverhooging van f6.25 per ton-d» vealhooging van den gasprijs 1 cent 1» geweest Voorzitter zegt dat 2 cent werkelijk noodig i*. Het voorstel wordt aangenomen. B. en W. stellen' voor, over te gaan tot benoeming van een lid van het Algemeen Burgerlijk Armbe stuur, wegens periodieke aftreding van het lid J, Swan Hz. en hebben de volgende aanbeveling opge maakt: 1. J. iSwan Hz., 2. J. Vlam Pz. De heer Swan wordt met algemeene stemmen gekozen en dankt voor het In hem gestelde vertrouwen. Burgemeester en Wethouders bieden aan de -reke ning der gemeente, totaal in ontvangst f 324806.73, in uitgaaf f 333021.24K, nadeelig -saldo f 8214.50V», onder mededeeling, dat het nadeelig saldo ongeveer f 2506 lager zou zijn, indien door het Rijk de koeten van den- echoolbouw ((bijdrage), en de koeten van het her- halinigsonderwijs over 19.19 op tijd zoude xijn betaald. Tevens wordt aangeboden de rekening van het 1*- vensmiddelenbedrijf over, het jaar 1919, met een vur- II es van f 6690.54 Voorgesteld wordt eene commissie t» benoemen tot onderzoek van deze rekeningen. De heer Slot vraagt of het. nadeelig saldo van het levensmiddelenbedrijf nog bij dat van d» gemeente- rekening komt Voorzitter antwoordt, dat 'het verlies reed» in d« ge-meenterekening ia opgenomen. Tot -leden van de commissie, belast met «het nazien -der rekeningen, worden benoemd de heeren Kraak man, Slot -en Nannes. Hierna sluiting. M. de Red., Vergun s.v.p.. een plaatsje voor ket volgend*. Bjq voorbaat dank. DE GESLOTEN DEUR. Onlangs ging ik naar Hugowaard, Heti was beroerd slecht weer, Uit 't westen woei een flinke bries, De regen stroomde neer. De reis was naar 't Gemeentehui®, En daar staat hee! secuur Het dagelijks geopend is Van negen tot twaalf uur. Het was zoo ongeveer tien uur, Toen ik voor 't Raadhuis stond, 'k Besteeg de trap, duw aan de deur, Doch die gesloten vond. De ramen waren allen dicht Ik dacht wat nu 0 Heer, Zou er soms zijn een sterfgeval, Ik boog het hoofd ter neêr. Wat nu gedaan, aan den overkant Den bode opgebeld. Aan hem gevraagd hoe of dat kon, Toen heeft hij 't mij verteld. De Burgerheer was met verlof, Nu, dat komt ieder toe, Want na een poos van arbeid, Is geest en lichaam moe. Men gaat naar badplaats, kennis, vriend, Een elk naar zijn stand, En vat het werk, na zoete rust, Met frisschen moed ter hand. Doch weer terzake, waar dan wel De secretaris was. Ja,, zegt de bode. die is mee. Nou, zeg ik, dat is kras. Och, zegt hij,. ÓM is zoo'n wonder niet, Want weet,-mijn goeie vriend, Die beide baantjes worden st»«d» Door één persoon bediend. Dus is de Burgervader uit, Men naar den Secretaris fluit, Of omgekeerd, De Secretaris is van steê, De Burgerheer is met hem meê. Nu wou ik dan als leek wel vragen, Mijn vrienden, is 't niet bout, Dat men op werkdagen De deur gesloten houdt Als men daar komt voor aken, Stelt 't menigeen teleur, Wanneer men op. het spreekuur Vindt een gesloten deur. Heb 'k soms geen recht van ipreken, Of is 't Van mij abuis? 'k Verzoek neédrig excuus dan En blijf voortaan maar. thuis. Een burger van Heerhugowaard. TE WATER. Zondagnamiddag geraakte een kind va* den heaor Schoorl van de Loet spelende op de Bierkade te water. Op het hulpgeroep van voorbijgaande dames begaf de heer G. P. zich te water, maar door het vele drijf- kroos was er niets van de kleine te zien. Gelukkig kwam nog een handje boven en toen was het 6poe-

Schager Courant | 1920 | | pagina 1