AlieieïD Ninis- De Installatie van Burgemeester Kolff. DELVONIA «-COLOGNE Raad Warmenhuizen Zaterdag 4 September 1920. 63ate ??o. 6681. EERSTE BLAD. Llectro-Technisch Bureau v.h. Kok Schuurman, Schagen. W. SCHUURMAN. Binnenlandse!! Nieuws. Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8uur worden Adverten.tiën zoo\eel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en 01R0DIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van l. tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte herekend DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. hÜI Woensdag 1 Sopt. 1020 was voor Wieringen een ware feestdag, nl. ansïallatie van den nieuwen burge meester, don Ed. Achtb. heer L. C. Kolff, van' Epe. Aan de van Ewijckriui» per postboot afgehaald word d* nieuwe burgemeester aan boord verwelkomd door den lieer A. Zomerdijk, die ongeveer 't volgende sprak: Ed.Achtb. heer Kolff en mevrouw. Als ud der feest commissie, samengesteld om UEd.Aentb. een feestelijke ontvangst in onze gemeente te bereidon is hot voor mij een groot voorrecht u hier reeds van ganscher hnrljc» welkom te mogen hceten in ons midden. Onge veer 18 jaar geleden zag de Wieringsche burgerij UËd. Achlb. mot leedwezen vertrekken, maar daarom heeft zij )cich nu des la moor voorbereid om u weer feeste lijk te ontvangen en dat wel in een gemeente waaraan, zoo wij weten, u altijd zeer gehecht is geweest. Edel- Achtb. heer en mevr. Kolff, namens do burgerij van Wieringen betuigen wij u onzën dank dat u op ons verlangen om opnieuw al» burgemeester van .ons eiland I te .solliciteeren zijt ingegaan, met gevolg, dat de be- noetning niet achterwege is gebleven. Aanvaardt op r dezen stond onze welgemeende beloften, van. trouw en aanhankelijkheid ven wecst er van overtuigd, dat wij iti* u zullen zien en eerbiedigen het wettig gezag en f do vertegenwoordiger van onze geëerbiedigde Koningin I Wilhelmina. Aankomst op Wieringen. 1 Onder een geweldige regen kwam de versierde post boot van don heer Joh. Tiaijs ongeveer half tien uur de haven te Wieringen binnen. Nadat do burgemeester en zijn familie was uitgestapt en door tal van vrienden was begroet, werd Z.Ed. Achtb. toegesproken door den president der feestcommissie Ds. H. Bax, die hem net welkom toeriep bij £ijn eerste schrede op ons eiland en een eenvoudige feestelijke ontvangst hem aan bood namens de geheele burgerij als blijk van hoog achting 011 waordeering. Do muriekvereeniging „Harmo nie" spoelde een paar achoono stukken en do zeng- vereeniging van Westerland zong een welkomstlied en langs een dichte menschenmassa ging het naar de rij tuigen. De Optocht, Een landauer, bespannen met twee vurige .zwartjes, mot koetsier en palfrenier was het rijtuig waarin Z.Ed Achtb .H. Burgemeester ep diens echtgcnoote, bene vens de president der feestcommissie, met zijn vrouw plaatsnamen. Voorafgegaan door een eerowacht van tien ruiters en gevolgd door rijtuigen met wethouders, gem. secretaris, tomilio van den Burgemeester, feestcommissie, muzickvereenïging „Harmonie prachtig versierde ze gewagens,1 voorstellende landbouw, visicherij, nijver heid en dan om niet te vergeten een oude Wieringer wagen met twee paar Jongelui in ouderwotsche Wieringer klccdcrdracht, een tiental ruiters, oen massa fietsrij ders, ging het door een menigte van wuivende en jui chende mehschen naar Hippolytushoef. Op den drie sprong te Westerland (het razende hoekje) stonden de schoolkinderen van de O.L. school te Westerland op gesteld en zongen twee welkomstliederen. Voorts ging net. naar Hippolytushoef, door een dichte haag van mensehen, welke overal het „hoera" Voor mijnn. en movr. Kolff aanhieven. Op het schoolplein aldaar ston den een 150-tal kinderen gereed, het echtpaar een wel- kom toe te zingen. Nadat mevr. Tijm een mooie ruiker met eenige toepasselijke vriendelijke woorden had over handigd aan mevr. Kolff en twee kleine meisje», de haar vergezellende dames mede een bloemstuk nadden ccgeven, werden twee welkomstliederen door de kin deren Bezongen. Vervolgens ging het naar het Raadhuis, waar de heer Kolff onder spontaan gejuich werd ont vangen. Wij behoeven niet te melden, dat van alle schepen en huizen de vaderlandsche driekleur wapperde en het aan bloemruikers^ die namen» de commissie en door particulieren werden aangeboden, niet ontbrak. Installatie. Raad der gemeente Wieringen, op Woensdag 1 Sept. ter gelegenheid van 't installeeren van den nieuwbe noemden Burgemeester, den Edel Achtbaren heer L. Kolft Aanwezig alle leden. Voorzitter loco-Burgemeester de heer J. Bosker, opent de vèrgadering met een hartelijk welkome en verzoekt den secretaris voor to lezen de twee ingekomen stuk ken. n.1. één van den minister van Binnenlandsche Zaken en een van den Commissaris der Koninging, me- dodeefende de benoeming van den heer Kolff tot bur- ocmeeslor van Wieringen. De heer Bosker zegt, dat deze vergadering te belegd om den nieuwbenoemden/ Burgemeester, don heer L. G. Kolff te installeeren en verzoekt de hoeren J. Hermans en D. Minnes (als Oudste en jongsto raadslid in jaren) met den secretaris, den heer Kolff in.do Roadüaaal te leiden, wat hierna gebeurt. Door den heer Bosker worden nu de overige leden van den Raad aan den heer Kolff voorgesteld. Hierna wordi de heer Kolff door den heer Bosker uit naam vnn den Raad van harte welkom geheeten en gelukge- wen.scht mèt zijne benoeming als Burgemeester van Wieringen. Spreker laat tiitkomen de vreugde der ge- meentenaren, dat aan hun .verzoek bm den EdelAchtb. heer Kolff tct Burgemeester te benoemen, door de Re uring gevolg is gegeven. Spreker brengt in herinnering do heer Kolff voorheen, voor 20 jaren terug voor Ue gemeente is geweest en spreekt de. wensch uit, <jat ook nu weer de belangen der gemeente door deal neer Kolff zullen behartigd worden als voorheen. Hiermede overhandigt 'de heer Bosker de teeke-/ nen der waardigheid aan den heer Kolff en verklaart t deze den heer Kolff voor goed en deugdelijk ge ïnstalleerd als Burgemeester van Wieringen. Na 't aanvaarden van ^ijn ambtsketen neemt dó Burgemeester 't woord en spreekt ongeveer het volgende ue eersteplaats breng ik mijn dank aan ae Re geering en aan H.M. onze geëerbiedigde Koningin dat net naar "heeft mogen behagen mij als Burgemeester an vyiiTihgen te benoemen. Toen ik dit voorjaar, den -'coniari van de burgerij van Wieringen een drin gend verzoek ontving, voorzien van zooveel handteeke- uingen, om weder Burgemeester van Wieringen te wil-, en worden, heb ik eerst ernstig overwogen, wat te aoen ik hob mijzelf afgevraagd, bed ik nog wel de man, die Wieringen van miï verwacht? Het ia reed» achttien jaar geleden, dat ik ben heengegaan on ben ook achttien jaar ouder geworden. Ook voor Wieringen is een nieuw tijdperk ingetre den; vele mijner oude kennissen zijn heengegaan en zijn hun plaatsen door jongere ingenomen. Waar echter mijn hart altijd aan Wieringen beeft gehangen en ik sinds <iio achttien jaar van mijn afwezigheid toch al tijd veel belang in de Wieringer toestanden heb gesteld, daar meernle ik als goed Christen niet te mogen wei geren on aan uw'dringende roepstem gehoor to moe ten geven. En rie hier ben ik thans weder in uw midden al» uwen Burgemeester. Toen. wij vanmorgen van Schagen vertrokken, dachi ik wöl hartelijk to wor den ontvangen, rflaar zoo'n hartelijke ontvangst, zoo'n ïpontane uiting van aanhankelijkheid, als mij, mijne vrouw en kinderen Jjoden door u is aangeboden, geef ik u de verezkering ,dat gij dezen dag voor mij en do mijnen tot een onvergetelijken hebt gemaakt en is de band die vroeger tusschen ons bestond, en achttien jaar heeft stilgelegen, opnieuw weer gelegd. Mijn Jiarte- iijken dank hiervoor. Ik verklaar hier plechtig, dat ik met al de kracht die in mij la, zal doen, wat tot groei en bloei dezer gemeente kan strekken! Ik ben echter al achttien Jaren uit de gemeentezaken en ben daarom met vele dingen vreemd, ik vertrouw echter hecren Raadsleden, op uwen steun, on ook boeren Wet houders, waarmede ik voel ial moeten samenwerken, ik hoop op uwen steun en medewerking te mogen rekenen, evenals ik op u mijnheer den secretaris, waar mede ik dagelijks zal moeten werken, meen te mogen rekenen. De laatste zes jaren zijn voor ons vaderland zware tijden geweest, en zeer zeker ook voor deze gemeente, ik breng daarom hier van deze plaats een woord van hulde aan mijn voorganger, den heer Peereboom voor zijn beleid waarmede hij zich door deze moeilijke tij den heeft heen gewerkt. En nu mogen wij denken, dat wij moeilijke jaren hebben beleefd, cr zullen voor 'do gemeente Wieringen nog meer moeilijke tijden komen. Met het oog op do droogmaking der Zuiderzee, dit grootsche Nederlandscho werk, zullen voor Wieringen nog moeilijke tijden aanbreken, doch. ik hoop door aangename samenwerking en kalm overleg, dat alles zoo goed mogelijk zal gaan. Hierna volgt de gebruikelijke rondvraag, waarna door Burgemeester Kolff de .vergadering onder dankzegging worat gesloten. Receptie. (Door tal van autoriteiten en vertegenwoordigers van ver.se/hiilleiidG godsdienstige en maatschappelijke vereenigiinigen, enz., werd van de ten Raadbuize ge bonden receptie een druk 'gebruik gemaakt, waarna tot twee uur wterd' gepauseerd. Na da pauze. Eerst volgde de ontvangst van den Burgemeester en echtgenoote dn de Ned. Herv. Kérk te Hippolytus hoef door een honderdtal zangeressen en zangers. Te 2 uur was de kerk reeds stampvol van belang stellenden. Voorafgegaan' door dén president der feestcommissie, werden Burgemeester en mevrouw geleid naar de voor ben bestemde plaats, waar de tekst der te zingen liederen werd overhandigd. Een korte Inleiding van D», Bax volgde. (Daarop nam de do directeur, de beer J. Bruul de leiding over en zong met zijn flink geoefende zangers bet welkomst lied. Na Afloop daarvan overhandigde mevr. Bax, die op bet orgel de zang accompagneerde, .aan den Burgemeester e«n album met keurig geschreven tekst der liederen en handteekeningen dei; zange ressen fin zangers. Een tweede lied vol'gde, een vredeslied. Keurig werd alles gezongen. Na afloop verzocht Ds. Biax allen 'zich te verheffen van hunne zitplaatsen en het echtpaar zingend toe te bidden' Psalm 134: 3, eenigszins gewijzigd. Het was een indrukwekkende plechtigheid» Vervolg optocht Pluviua was ons genadig. Ons gebed was verhoord» Het zonnetje scheen, Nadat door den heer en mevr. Kolff .ite voet den geheelen optocht, welke zich inmiddels wederom had opgesteld, was bezichtigd, waarbij vooral de versier de wagens, wia/araan veel moeite door de burgerij was besteed, de aandacht trokken1 en bewonderd werden, zette de stoet,na 'door tal van fotografen te zijn ge kiekt, 'zich in beweging om bet oostelijk gedeelte van Wieringen! te bezoeken. Te Oosterland zongen de schoolkinderen twee welkomstliederen en werd de nieuwe burgemeester en. zijn vrouw begroet door den ex-kroonprins, die was vergezeld van zijn ad judanten. De prins richtte eenige welkomstwoorden tot Burgemeester Kolff en zijn echtgenoote. Toen naar den Oever onder de vroolijke tonen der mu ziek, die „Apollo", de muziekver eend ging van Den Oever, ons deed hooren. Die ver&enigtog, welke voor een jaar pas bet levenslicht aanschouwde, hebben wij bewonderd' dot zij de gespeeld» marschen, onder leiding van haren eminenten directeur, den beer Spaander, zoo uitstekend1 'Uitvoerde, Te Don Oever aangekomen, begroette weer een mcnischenmenigte juichende den Burgemeester. Het heele dorpje werd doorkruist met den optocht In de Kapel had zich die zangvore en 1 ging Excelsior opge steld, welke onder directie van' den beer D. Cz. Ver- fallle ook welkomstliederen' deed hooren. Exempla ren, keurig gedrukt, werden bet echtpaar en verdere feestgenooten oVerbandigd. (Na afloop kier plechtig heid, die was ingeleid door dan heer J. Kuiper, welke eenige hartelijke woorden sprak, nam de beer Kolff bet woord om de bewoners van Den Oever, die hem steeds een warm haait toedroegen, vooral uit de dagen der vloot-revua, recht hartelijk te bedan ken voor de ontvangst van heden. In die ontvangst zag bij een bewijs van' trouwe vriendschap en op rechte liefde, 'die, schoon achttien jiaren waren heen gegaan, niet was bekoeld. Uitgeleid door Apollo", ving de terugtocht door Polder 'NieuwLand en Hippolytushoef aan. Daar aan gekomen, werd1 zij na een paar rondgangen' door bet dorp, ontbonden. 's Avonds. Om acht uur werd het feest in de concertzaal van den beer Jacob Bruul voortgezet door een uitvoering vin <ie muziekvereeniging Harmonie. Aan den op roep aan feestcommissie, zustervereenigingen en ver dere medewerkende dames en heeren was gehoor gegeven, zoodat de zaal tjokvol was. Het bestuur der feestcommissie bracht den lEidelaohth. Heer Burge meester en diens familie dn de zaal, waar zij werden ontvangen door den directeur der Harmonie, den heer C, Boiker, dis» nai hartelijk# welkomstwoorden Voor electrischen aanleg nergens goedkooper en beter adres. Doet ons prijsaanvraag Levering van motoren uit voorraad tegen uiterst concur- reereiide prijzen. Beleeld aanbevelend. DE LIEVELING VAN ELKE VROUW. Overal verkrijgbaar. Voor Engros: J. STUURMAN, Schagen. de avond opende. Het muzikale gedeelte werd keurig uitgevoerd', waarna met de revue „Wieron's Staking", in drie bedrijven, .door Gocnn. J, Bosker vervaardigd, een aanvang gemaakt werd. De revue handelde over Wieringer toestanden van voorbeen on thans, waarin vaak pittige gezegden bet publiek deed schateren van bet lachen. We zulleai er nieta anders van zeg gen.' dan bet was mooi. Ook bij deze gelegenheid dankte de heer Kolff voor het „welkom" dat bij nimmer, vergeten zal. Na sluiting bal. Wieringen kan en miag trotsch zijn op deze goed geslaagde viering van het feest, gegeven ter oere van zijn nieuwbenoemden Oud-Burgemeester QL C. Kolff. TWEEDE DAG. Ter voortzetting van bet burgemeestersfeest bad gistermiddag twee uur 'een ringrijderij met .paard ien kar plaats, waaraan door twintig paren werd deel genomen. Na vele en mooie ritten was de uitslag als volgt: 1'e prijs W. Moat'ért en echtgenoote te Wés- ter land, 2e prijs Jac. Bruul en echtgenoote te Hip polytushoef, 3e prijs A. Kraan te Hippolytushoef en mej. E. Schrieken te Zuidscharwoude, 4e prijs C. Rotgans en mej, Coraelia Poel te Oosterklief. Het .een en ander werd opgeluisterd door de mu ziek van Harmonie.- De prijzen waren luxe voorwerpen. Do prijsuitdeeling had des avonds plaats in het café van den heer Engel. Na een inleidend woord door den president der feestcommissie, don heer Ds. II. Bax, werden de prijzen uitgereikt door (Bur gemeester Kolff, dia ongeveer de volgende woorden sprak: Dames en Heeren! „Toen eenigen tijd geleden bet verzoek tot mij kwam van. de regelingscommissie te Wieringen om eeni'ge feesten te mogen houden met de entrée van mijn persoon, toen heb ik dat toegejuicht, omdat ik, mijn Wieringe* kennende, weet, dat ze op een gege ven oogenblik ook van vroolijkbeid houden. Een Jaar of twintig geleden kreeg, ik wel eens bet ver wijt: „Burgemeester, er is zoo weinig op Wierin gen te doen", nu, ik kan zeggen dat het eiland er niet op achteruitgegaan is. Den heer (Ds. Bax, als voorzitter der commissie, heb ik gezegd, toen hij mij vroeg, of aan het feest van1 den eersten September nog niet e©n «taartje gebonden worden kon, dat, als er een ringrijderij gehouden werd,'ik persoonlijk de prijzen cadeau geven wou en ze zelf wilde uitreiken. Vandaar dat u mij op. dit oogenblik in uw midden ziet om de belofte gestand te doen. Er is vanmiddag een zware strijd gestreden. Twintig paren hebben aan den kamp medegedaan. Laat ik beginnen met de gelukkige winners in het bezit Van hun prijzen te stellen. De prijzen zijn aangekocht door de commis sie van ringrijderij. Ik geloof, dat de commissie een zeer gelukkige keuze gedaan heeft". Hierna volgde prijsuitdeeling door burgemeester Kolff, die tót de winners een hartelijke toespraak hield. Voordat. >de bijeenkomst gesloten' werd, dankte (Bur gemeester Kolff de Wieringer burgerij In hartelijke woorden voor hetgeen zij voor bem, mevrouw en kinderen gedaan, hadden. Daarna werd de feestcom missie toegesproken en in het bijzonder lis. Bax, voorzitter dier commissie. Onder donderend applaus eindigde de burgemees ter zijn toespraak. Hierna werden nog eenige woorden door Ds. Bax gesproken, waarna bet mooie, weLgeslaagde feest, af- geloopen was. 's Avonds gaf de m uzi e kver e en igi ng „Harmonie" voor den tweeden keer een concert, met als tooneel- stuk „Wieroas Staking", revue to 3 'bedrijven. Even als de lo keer een stampvolle zaal en een reuzen- succes. Daar velen wegens uitverkoop der zaalplaat sen teleurgesteld been gingen, hopen wij dat doze revue noigmaals en wel voor den 'derden keer zal oj> gevoerd1 worden omi ook de teleurgestelden deze praebtrevue te zien opvoeren. In 'de tooneelzaal van bet 'hotel De Haan' Werd, evenals, d'en eersten avond., een bioscoopvoorstelling gegeven, welke goed voldeed en waar ook geen plaatsje onbezet bleef, ja, ook hier de menschen te rug gezonden moesten worden. v En hiermee fine. •riseeren de rekening goed te keuren. Aldus wordt, met algemeene stemmen besloten Voorzitter deelt mee, dat met het oog op de a.». vacantde van den Secretaris, B» en W. voorstellen een waam.emend-secretar.iis te benoemen en wel den heer Rypma, directeur der' gasfabriek. Het is wel niet voor langen tijd maar er kunnen stukken geteekend moeten worden. De beer Slot vraagt of do [Raad den waarnemende® secretaris moet benoemen: Op de vraag van den hoor (Molenaar wie voorheen waarnemend-secroaria was, antwoordt Voorzitter, dat de heer De Graaf dit was, doch die is vertrokken. Voorzitter zegt verder dat B. en W, een waarne mend-secretaris aanwijzen,maar hij moet in den Raad de eed afleggen. De rondvraag, levert niets op. Nadat de heer Rijpma is verschenen en voorzitter hem mediedeeltog van zijn benoeming heeft gedaan, legt 'hij de vereischte eeden af. Hierna sluiting» AARTSWOUTX Vergadering van. den Raad op Vrijdag 3 September '1920. des morgens elf uur. Afwezig de heeren Namnes en Swan» Voorzitter de heer Van der Blijden, burgemeester, secretaris de beer Rijs. Voorzitter opent de vergadering en zegt dat de no tulen nog niet gereed zijn en dus vaststelling op de volgende vergadering kan plaats vinden. De vergadering is belegd' tot het goedkeuren der gemeenterekening en apr. verzoekt d,us de commis sie, die de rekeningen hebben nagezkm, en welke commissie bestond uit de heeren Slot, braakman en Nannes, om rapport uit te brengen. De beer Slot deelt mee dat de commissie de reke ningen heeft nagezien, allestukken vei geleken en alles in uitstekende orde heeft bevonden. Enkele bemerkingen zijn zeker wel onder het 'oog van. B» en W» gebracht, doch deze hadden geen in vloed op de rekening, ze waren vanondergeschikt belang ©n de uommiiasia kan dan ook den Raad Ad- Vergadering der Holl. Maatschappij van Landbouw, Afd. Opmeer cn O., ton huizo van den heer Joh. Veer- j man ie Aartswoud, gehouden op Woensdag 1 iSept, 's na- middags 2 "uur. Aanwezig 24 leden en 38 gasten. Opening door de Voorz. Van Balen Blanken op de beleende wijze en zijn dank uitende over do belangstelling tijdens zijn gevierd jubileum, tevens er op wijzend, dat de secre taris ontslag ha4 gevraagd legen 1 Januari. Hoewel, respccleerende wegens hoogen ouderdom, zal ik mijn rechterhand^ hier bedoelde spr. do heer A. H. Bakker, ten zeerste missen. Ook de bode, den heer P. Koorn, had zijn onlslag ingediend. Beide personen hebben de afd. lange jaren gediend. Do notulen werden hierna gelezen en goedgekeurd, onder dankzegging van de getrouwe wedergave. Uit de ingekomen stukken kwam in bespreking een schrijven van Holl. Noorder Kwartier, of het niet ge- wenscht was, personen op te leiden voor Vceverloskun- dige. De vergadering achtte dit voor deze streek on- noodig. Aan de oproep om de Hongaarsche Land- bouwess te steunen en ze aan vee te helpen, werd gevolg gegeven in den vorm van f 50.— suosidie. Op net adres van den Bond Voor Staatspensionnoering om steun voor het Petitionnement werd afwijzend beschikt, i Daarna werden de getuigschriften van de verachillepde cursussen aan de leerlingen uitgereikt. Met liartelijke I woorden door den voorzitter en hopende op een gunstig resultaat, werden ze ter hand gestela. Do heer K. Helder bedankte .Bestuur en Leeraren, terwijl daarna de Leer aren Van Ree en Overtoom waardeerende woorden tot bestuur en leerlingen richtte. Aan den penningmeester werd machtiging verleend ora de kosten van de feestvergadering ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van den voorzitter, uit de i tid.-kas te voldoen, I- Aan het Bestuur werd machtiging verleend voor het organiseeren van een tentoonstelling in Juni 1921. Door de vergadering werd besloten, wederom aan te vragen om een verloting te houden en het aantal uit te geven loten vast te stelleii op 20000. De jaarwedde van den secrctaris-penningm. werd vastgesteld -_pfl25, plus bureaukosten. Voor den administrateur der verlo ting op I 100 en voor zijn hulp op f 25. De heer G. C. van Balen Blanken werd al» .voorzitter herkozen. Als secretaris-penningmeester werd benoemd J. Harp, te Wogmeer, gem. Obdam. Verschillende per sonen uitte aan den aftredenden «ecr.-penn: A. H. Bak ker woörden van waardeering, en werd deze op voor- snel van den voorzitter benoemd ali eerelid der af- deeling. Zichtbaar aangedaan bedankte 4» heer Bakker voor deze attentie. Als bestuursleden werden benoemd de heeren K. Braak en Dr. P. Stapel, in de plaats van de oftredendon de heeren GerBr. de Jong en fc. Slachter. Als afgevaar digde werd benoemd de heer Joh. Spaander en al» plaatsverv. de heer P. Koppe». Den afgevaardigde werd vriij mandaat verleend. Door den heer K. Bos werd verslag uitgebracht van de voorjaarsvergadering van H.N.K., netwelk met een woord van dank werd aanvaard. Voor de verkooping van de onafgehaald© prijzen was niet veel animo, zoodat ze ver beneden de inkoopsprij zen van ,de liand gingen. Bij de rondvraag werd aan den secretaris een blnaco crediet verleend voor den te houden landbouwcursu» te Aartswoud en den cursus in bedrijfscontrole te Ab- belkcrk. Voor deze beide cursussen werd als leeraar aangewezen de heer H. van Ree, te Aartswoud. Hierna volgde sluiting met een gepast woord, van deze lange vergadering, welke rond 6 uren had geduurd. AARTSWOUD. No 36 jaren gefungeerd te hebben, als dorpsbarbier heeft de heer J. Groen gepasseorden Zaterdag de lepel neergelegd of liever het mos. Ons dorp is nu .zonder barbier, voorwaar voor velen nog een groot, ongerief. Als een bijzonderheid zij hier nog vermeld, dat de heer G. Boon al die jaren een trouwe klant is ge weest en bijna geen Zaterdag heeft verzuimd den bar bierswinkel van Groen te bezoeken. KLOMPENREURS. Blijkens achterstaande advertentie zal op 8 en 9 September a.s. te Doetinchem weder de jaarlijksche Klompenbeurs worden gehouden. We twijfelen niet of Doetinchem zal die dagen weer op een druk bezoek van klompenhandelaren kunnen rekenen, omdat de voor al beroemde Geldersche modellen daar aangeboden zul len worden. CALLANTSOOG. De heer W. Doevendans alhier is geplaatst al» volontair ter secretarie te Wijk aam Zee en Duin. WAARLAND. Het was Donderdag j.1. een prettige dag voor de leerlingen van, do 6e klasse en zij, dié de school mot Mc: hadden verlaten, want zij waren dien dag mat het tondcrwijzendpersoneel een reisje wezen maken naar Amsterdam, 's Morgens vertrok men met den trein van 7.30, om in Amslerdam te arriveeren. De tram bracht het gezelschap naar Artij, .waar, zooals van ouds de groote roofdieren, de olifanten en de apen eene levendige belangstelling mochten onder vinden. Ook in het Aquarium smaakten de kinderea een leerzaam genot. Vervolgens begaf men zich te voet naar het gebouw „De Bijenkorf". Hier waren de kinderen een en al

Schager Courant | 1920 | | pagina 1