MUI- Mrattntit- Luilnillil m Donderdag 9 September 1920. onsli ;hagt BI intoi !lf h! me 63&te Mo. 6684. EERSTE BLAD. omc r de Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. i iar Raad Sint Maarten. liek i wordt l o id, 00' alhoad nnecl Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Hij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiön zootóél mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UilbbVüÜS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden »f 1.55. Losse nummers 6 cent. AD VERTEN TIËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Grbote letters worden naar plaatsruimte herekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. leut 7 7 10 12 10 20 a bi >ond.1 d, Zitting van Dinsdag 7 Stpl 1920. Zn rerzeL, De eerste der f«?le beklaagden heden was Jozef Le- teiisLein, een zwerver, die in Alk naar wederspaaoig- heid had gepleegd en deswege vod ais had opgeioopeai. Hij was in verzet gekomen, wat lieden behandeld zou worden, doch hij was niet verse jenen en werd het verzot vervallen verklaard. Rijwiel gegapt. Jje volgenue beschuldigde was Lourentius Kabel, los arbeider te Alkmaar, die oo^ was weggebleven. Hü had in begin Augustus van zijn broer Johannes Kabel van Oudesiuis een rijwiel gegapt en dat te Alkmaar aan een kastelein verkocht. De O.V.J. eischte 8 maanden gevang., voorwaardelijk met drie proefjaren. Vervallen verklaard. We zijn genaderd lot de verzetzaak van Hendrik Xangbeek, een Haarlemsch werkman, Die zaak werd wegens ansentie van bekl. vervallen verklaard. i-dom, idem. Hendrik J. Vink, oen Amsierdarasche diamantbe werker, had ook oen verzetzaakje aan de hand, doch schitterde eveneens door afwezigheid. Ook deze verzot- zaaK werd nu vervallen verklaard. Rij had meer verdiend. Aan de beurt is thans Leendert Wilhelm de Jong, een 38-jarig koopman te "Enkhuizen, die op 15 Juni X9Jl8, zooais hem wordt ten laste gelegd, opzettelijk dc E'e voor dé rijksinkomslenbelasting onjuist lieert n. De Jong had op het biljet ingevuld f 1425 aea te hebben gehad, vwelke opgave betrof hel boekjaar Augustus 1910—Augusts 1917. Deze-opgave, ge daan aan den inspecteur der rijksbelastingen te Hoorn, den heer J. J. Bekaar, is door dezen tot nader onder zoek gezonden aan den Hoofdaccountant te Haarlem, die aan den adjunct-accountant G. Dekker aldaar het. on derzoek opciroeg. De Inspecteur had gebruik kunnen maken van zijne bevoegdheid om meerdere inlichtingen ten aanzien van de verstrekte opgave te verzoeken, doch heeft van die bevoegdheid geen gebruik gemaakt en de betreffende be scheiden dadelijk naar den Hoofdaccountant gezonden om de aangifte te onderzoeken. Nadat de boeken en administratie waren onderzocht, ieiddo dit tot de uit komst, dat het inkomen, van aangever inplaats van f 1425, had bedragen f 11552.61., Wel was de Jong eerst niet genegen om den accountant zijne boeken te laten controleeren, maar naderhand heeft bekl. loch inzage der boeken gegeven, hoewel hij eerst tegen den accountant had gezegd, geen boeken te hebben. Een der rechters vond, dat dit wijst op kwade trouw, maar bekl. zegt nu, zich te hebben geschaamd, daar de boeken niet bijgehoudeen waren. Ook kan hij in Juni nog Diet weten, hoeveel zijn inkomen zou ziin, want het bijwerken van zijn boeken gebeurde in Augustus. Een Amsterdamsch accountant, de heer .B v. d. Stempel, bad ook de boeken van bekl. nagezien. Deze accountant wa^s na gehouden onderzoek ook tot de slot som gskamen, dat neklaagde's inkomen f 11552.61 had bedragen Bekl. blijft beweren, dat zijn boekhouding niet in orde was, doch de heer v. d. Stempel had geconsta teerd, dat de Jong's boekhouding wel in orde was. De Jong was naderhand nog bij inspecteur Bekaar ge weest, met verzoek om de aangifte te mogen wijzigen. Maar dat was reeds nadat het onderzoek der aangifte door den rijksadjunct-accountant Dekker had plaats- er v mal ewan| assei ent ij Ove van J LBOf ITBBt rkoflt geofj n. 1 nol. P Banfc BAAI De President deed het voorstel, om, waar aanstonds de broer van beklaagde voor soortgelijk feit zal terecht staan, het requisitoir van den Ofacier en de pleitrede van den raadsman alsnog aan te houden tot ae beide zaken zullen zijn behandeld. En aldus geschiedde. Zoo do een zoo de ander. Volgt dan eerst beklaagde Jan Pieter de Jong, koop man tc Kakhuizen, broeder van den vorigen beklaagde. Aan Jan Pieter was eveneens ten laste gelegd onjuiste aangifte voor de rijksbelasting, waarvoor hij ais inko men had opgegeven f 2190. Ook dezd" opgave is door Inspecteur Bekaar tot onderzoek opgezonden naar den Rijksaccountant te Haarlem. De adjunct-accountant Dek ker deed. onderzoek en verkreeg als uitkomst, dat Jan Pieter een totaal inkomen over het boekjaar Aug. 1916-17 had genoten van f 12728.11. Jan Pieter de Jong was met zijn broeder geweest bij den Inspecteur Bekaar, met verzoek de aangifte te verbeteren, doch toen was de aangifte al door den accountant, onderzocht. De President vroeg nu bekl., aangaande dat ver zoek om de aangifte te verbeteren, wijl die niet juist was ingevuld, wat bekl. dan wèl juist vond? Bekl. zegt, dat het al zoo lang geleden is, dat hij dit niet meer weet. De O.v.J. zegt, u en uw broer doen samën zaken, hoe is u aan net bedrag gekomen? Eskl. antwoordt, dat hij zich beelemaal niet met de adminisü-atie bemoeide. Zün broer Leendert Wilhelm beheerde die geheel. Beklaagde kreeg f 12 per week aan salaris en f 8 voor reiskosten. De winst, die werd ge haakt, acht beklaagde geen inkomen, doch dat is ka pitaalsvermeerdering, naar zijne meening, ïk heb, er, zert spreker, nooit iets yan genoten. De accountant van den Stempel die ook pnderzoek der aangifte had gedaan, had ook tot uitkomst, gekre gen, dat bekl. J. P. de Jong f 12728.11 inkomen had genoten. Bekl. zegt, van de opgegeven f 2190 moest hij be slaan Hij leefde zeer eenvoudig en stelde weinig edschen aar het leven. .De Ov.J. in zijn requisitoir nagaande of het be- Wljs ?s geleverd van het ten laste gelegd, acht dan tegen ©ersten beklaagde het bewijs sterker dan tegen oen tweeden beklaagde De eerste bekl., die administratie hield, had den stand der zaken i,n bet hoofd heeft S-had ho* h*t ging en heel goed geweten dat Inkomen meer dan f 1425 was. Er is opzet geweest tot valsche aangifte. Hij moet geweten heboe? dat hij opgave deed. Dnt Irö te goeder trouw we*, tc**r» j f 1425 opgaf, us eenvoudig niet aan te nemen. Het bewijs tegen tweeden bekl. is iets zwakker en die heeft zich ook niet met de administratie bemoeid. De heer Officier meent intusschen, ontslag van rechtsvervolging te zullen moeten requireeren. Immers, de Inspecteur had eerst 'volgens art. 117 van de wet op dc rijksinkomstenbelasting uitnoodiging aan de be klaagden moeten zenden om de gedane opgaven toe te lichten. De Inspecteur heeft dat niet gedaan en de aangiften ter onderzoek opgezonden. De heer Officier vraagt voor beide beklaagden ontslag van rechtsvervolging Door den verdediger, Mr. de Vrieze, uit Amsterdam, wordt er in een flinke pleitrede op gewezen, dat de C.vJ. zich in de dagvaarding had vergist, door bij* de ten laste legging te spreken van het kalenderjaar, wat moest zijn net boekjaar. Pleiter wil den belastingambte naar 'onpartijdige getuige achten en spreker voert ver der gronden aan, waarop hij meent te kunnen komen tot de slotsom, dat de Beklaagden geen veroordeelend vonnis zal gunnen worden opgelegd. Pleiter conclu deert dan ock ten slotte voor zijne beide cliënten tot ontslag van rechtsvervolging subsidiair vrijspraak. Door den heer Bekaar wordt nog toegelicht dat Leendert Willem de Jong over 1913'14 had opgegeven, als inkomen f 982, moest zijn f 5300, 1914—15 f 982, moest zijn f 8296, 1915—16 f 1550, moest zijn f 8575. Spreker vindt het onmogelijk dat beklaagden niet heb ben geweten, dat zij te lage opgave hebben gedaan. Deuren uichL Volgt een zaak met gesloten deuren. Het bleef zoo. Daarna krijgen we bekl. Jacob Smit, uit Heerhugo- waard, die met is verschenen en in wiens zaak, die onlangs reeds voorkwam, de O.v.J. hij genomen re- i quisitoir bleef pessisteeren. Het wordt duur koperdraad. De onlangs uitgestelde* zaak tegen Cornelis Klingeier van Zuidseharwoude kwam nu in behandeling. Aan I hem was heling ten laste gelegd. Hij had in. den zo- I uier van 1919 koperdraad gekocht van den arbeider Piet Dekker uit Broek op Langendijk. Dekker had dat koperdraad weggenomen onder den luifel bij den heer i R. Slot. Dekker zegt als getuige, dat koperdraad wederrechte- lijk bij Slot te hebben weggenomen en voor f 15 aan Klingeisr te hebben verkocht. Dekker zei niet, dat liet gestolen was en Kiingeler vroeg dal ook niet, Tevoren nad Dekker wel gezegd, ik heb handel voor ie. Beklaagde erkent, koper van Dekker te hebben go- kocht 10 kilo voor f 15, dus a f 1.50 per kiio. Klin- geler zei nu{ dat het koper ongeveer f 2 per kilo gold. Bekl. had niet naar de herkomst gevraagd. De Praesus zei, dat het algemeen bekend was, dat er koperdraad van net Prov. Electr. Bedrijf was gestolen. Bekl. zegt, dit niet te hebben geweten. De rijksveldwachter v. d. Molen zei, dat het koper in 1919 f 12 per kilo waarde had. De Praesus wijst er bekl. op, dat f 1.50 dan wel ver beneden de waarde was voor het splinternieuwe) koperdraad, dat bekl. van Dekker kocht. De O.v.J. eischte tegen Klingeier wegens heling een maand gevangenisstraf. Bekl. vraagt voorwaardelijke straf. Die Bioscope. De bioscoophouder P. v. Twisk, uit den Helder, meent van den Burgemeester doorloopende vergunning te heb ben tot het geven van voorstellingen en van Twisk achtte het voorts niet noodig schriftelijk kennis te teven van het houden van voorstellingen. Maar uit et getuigenverhoor bleek, dat hij alleen voor avond voorstellingen doorloopende vergunning had, maar niet voor middagvoorstellingen en ook niet, indien de prij zen varieerende waren, terwijl toch in ieder geval aoor den "bioscoophouder schriftelijk kennis moet worden gegeven. Dat had van Twisk op 28 Januari jl. verzuimd. Deswege werd thans geëischt geldboete van f 17.60, te vervangen door 20 dagen hechtenis. Niet stompen. Ncolaas Jozef Ploeger, slageir te Schagen, had op .6 Mei 19&) zonder veel motief den 43-jarigen boeren werkman Hendrik Bij waard, aldaar mishandeld, door dezen te stompen, en te slaan. De eisch deswege tegen den niet 'verschenen bekl. ingesteld, luiddef 25 boete of 25 dagen hechtenis. Dat blijft vrij. De volgende beklaagde Teunis Kroonstuiver uit den Helder, was wel aanwezig.. Hém was ten laste gelegd dat hij (die administrateur is van den huiseigenaar K. Hoogenduin) den huurprijs eener woning van f 1.75 op f 2.25, had aangekondigd aan een huurder terwijl die hoogero huurprijs niet door de huurcommissie was vastgesteld. Door den Kantonrechter was bekl. vrijgesproken. De zaak werd nu in appèl behandeld. Waar n«j de behan deling der zaak nu bleek. dat niet Kroonstuiver, maar de heer Hoogenduin zelve den huurder den hoogeren huurprijs had~aangeWondigd, die niei door de huurcom missie was vastgesteld, requireerde de O.v.J. bevestiging van het vonnis, waarbij bekl. werd vrijgesproken. Ook vrij? De boekhandelaar Roelof Maas, te Helder, was be schuldigd van overtreding der arbeidswet, door een kleinen jongen kranten te laten wegbrengen. De kanton rechter sprak bekl. vrij, waarop de Ambtenaar bij het O.M. In appèl ging. De O.v.J. vroeg bevestiging van gewezen vonnis. Was hei koud? Willem Karei de Jongh. een koopman te Schagen, had in den morgen van 12 Mei jl. tusschen 8 en 9 uur te Barsingerhorn'een deken van een drooglijn ge stolen. De deken behoorde aan den veehouder G. Kos- sen en was door diens dienstbode J. Kamper, dié aan 't schoonmaken was, neergehangen. Bekl. verkeerde bij het plegen van de daad 'onder invloed van sterkeen drank en gaf voorts op, behoefte aan een deken te heb ben gehad. De O.v.J. eischte f 25 of 25 dagen hechtenis. Bekl. wou wel voorwaardelijke straf. Omkooperij. Klaas Smit van Berkhout 'was absent en had een Hoornschen politieagent door een gulden trachten om te koopen om geen proces-verbaal op te maken van wateren op niet daarvoor bestemde plaats. Eisch f 50 of 25 dagen hecht 't Was geen volle melk. De Hoornsche melkventer Dirk Hofland 'was door den kantonrechter wegens aflevering als volle melk, van melk met minder dan 2.75 pet vetgehalte, ver oordeeld tot 5 boete of 2 dagen hechtenis. Waarvan bekl In appèl ging. De Ov..J. vroeg bevestiging van "«wezen vonnis. 8 Ojp een rij. Volgen acht beklaagden in vereeniging, jongelieden, die na aanzegging van sluiting en verzoek, zich te verwij deren, niet het café direct hebben verlaten. Het zijn N. Knijn, landbouwer, -Spanbroek, F. N. Knijn, schippers knecht, Opmeer, N. Stroet, rijwielhersteller, Spanbroek, C. Appel, koopman, Spanbroek. G .Boon. melkrijder, Opmeer, J. Rood, arbeider, Hoogwoud, R. de Vries en Sioerd de Vries, arbeiders te Hecrhugowaard. Ab sent is C. Boon, de andere beklaagden zijn aanwezig. Het gezelschap bevond zich, na ©en uitvoering met bal na, in den nacht van 28 op 29 Maart j.1. in liet café van P. Groot te Veénhuizen. Toen het half twee wes en het overige publiek was heengegaan, wilde Groot liever sluiten en zegde dat het achttal aan met verzoek te vertrekken. Toen dat niet baatte, hebben op Groot'» verzoek ook de gemeenteveldwachter Haster uit Heer Hugowaard en Pieter Groot, gemeenteveldwachter van Spanbroek den aanwezigen aangezegd, dat het sluiten was en zij moes ten heengaan Beklaagden gingen niet heen, doch hebben het offici- eele sluituur, dat is drie uur, afgewacht.. Sommigen hunner beweerden, na dat kastelein Groot te half twee ure aanzegging van sluiten had gedaan, van hem nog gelag en sigaren te hebben bekomen. De kastelein bestreed dit. Hij had tehalf twee, toen de aanwezigen van de kolfbaan in de herberg gingen, het licht in de kolfbaan uitgedaan. Wat er op dat moment kin de herberg geschiedde, wist spreke» natuurlijk niet. De beide politiebeambten beweerden, dat er na half twee niets aan het publiek is geschonken. Wegens het op verzoek van rechthebbende zich niet verwijderen uit de lokaliteit, wordt tegen elk der beklaagden tnans f 15 boete of 15 dagen hechtenis geëischt Mooie jongens. In de laatste zaak hebben we nog ais beklaagden eeri drietal der 8 vorige beklaagden en wel: N. Knijn van Spanbroek, J. Rood vaji Hoogwoud en G. Appel van Spanbroek. Toen in dien nacht van 28 op 29 Maart het achttal van zooeven te drie uur het café van Groot te Veen- huizen had verlaten, ging ook de politie heen. Veldwachter Groot, die den Lagen Hoek langs naar huis ging, werd daar door bovengenoemde drie jongelui leeüjk bejegend. Knijn bedreigde hem ernstig met dood slag, Rood zette Knijn daarbij nog aan tot het plegen van dien daad en Appel beleedigde den politieman. Tegen Knijn en Rood luidde de eisch elk 4 maanden gev. en tegen Appel werd f 25 boeto of 25 dagen hech tenis geëischt Beklaagden ontkenden. A.s. Dinsdag uitspraken. Vergadering van den Raad van St. Maarten, gehou* den op Woensdag den 8 September 1920, voorm. 10 uur. Voorzitter Burgemeester klerk, tevens Secretaris. Allen zijn aanwezig. De voorzitter opent de vergadering met welkom en heet inzonderheid den heer Glas welkom, die vorige vergadering wegens ziekte afwezig was en nu weer in zqoverre hersteld is, dat hij present kan zijn, wal voorzitter veel genoegen doet De heer Glas dankt voor de woorden, door voorz. gesproken. De notulen worden gelezen en goedgekeurd. Voorzitter deelt mede, dal het kohier Hoofd. Omsl. goedgekeurd is teruggekomen van Ged. Staten, die ook het aanvaarden van net legaat van wijlen den heer D. Bakker hebben goedgekeurd, welk geld op Grootboek is geplaatst Mej. Rijkeboer heeft de benoeming als onderwijze res aanvaard en is reeds in functie. Verschillende aanvragen om ontheffing aansiag Hoofd. Omslag wegens vertrek of overladen, worden toegestaan. Eenige reclames tegen den Hoofdei. Omslag zullen eerst worden onderzocht om in volgende vergadering te worden behandeld. Een commissie, die is daargesteld om demonstratie van brandspuiten en brandbluschmiddelen te houden op de groote Landbouwtentoonstelling te Schagen, doet bericht dat daarvoor slechts één firma (Scholte en Pij per uit Hoorn) zich heeft aangegeven en die demonstra tie niet doorgaat, doch de commissie wil nog trachten toch een demonstratie te orga niseeren op nader te be palen datum en plaati. Voor kennisgeving aangenomen. Ged. Staten hebben in een schrijven ten verzoeke van den Min. v. Binnen! Zaken gewezen op het be lang van de politieschool te Hilversum, vooral ook voor kleine gemeenten en zal bijdrage van minstens f 20 tot f 50 niet bezwaarlik zijn, ook niet voor Kleine gemeenten.- Voorz. zegt, dat dit shhrijven vanmorgen inkwam en dus niet door R, en W. is behandeld. In de raads vergadering van 16 Juni werd echter besloten, geen subsidie to geven en zal de raad nogwel op pet zelfde standpunt staan. De heeren verklaren algemeen nog op hetzelfde stand punt te staan en wordt het schrijven voor kennisge ving aangenomen. Voorzitter zegt, dat wijziging in de gemeentewet is gekomen. Ar». 77 is zoo gewijzigd, dat bij Afwezigheid of ontstentenis v. d. Burgemeester deze wordt vervangen door den oudsten wethouder en bij ontstentenis van dezen door den tweeden wethouder en bij ontstentenis van den tweeden wethouder door het oudste raadslid, tenzij de raad een ander raadslid er mede belast. Bij behandeling in B. en W. werd goe 'gevonden,, he' oudste raadslid als plaatsvervangend Burgemeester te doen op treden bij ontstentenis van den Burgemeester en de wethouders en de raad keurt dat algemeen goed. Aan de orde is voorloopige vaststelling gemeentere kening, nagezien door de heeren Slot, Blok en Scher- merhorn. De heer Slot rapporteert, dat alles is nagezien en in orde bevonden en tot goedkeuring wordt geadviseerd. Alleen was er-aanmerking betreffende het brandstoffen- verbruik in de scholen, dat 'was zeer verschillend. Valkoog was veel hooger dan de anderen. Voorz. zegt, het is in B. en W. besproken in vergade ring van 23 Januari j.1. In 1919 waren de kosten: Valkoog f285.50, St. Maarten f 219.77, Eenigenburg f 106.25. In 1918Valkoog f 160.04, Sint Maarten f 159.521/}, Eenigenburg f 107.49. Den hrandstoffenhan- delaar Schagen, te Valkoog, is op het verschil gewezen. Hij zegt, de levering te nebben gedaan. Het verschil is in het voorjaar van 1919 ontstaan. Het H. d. S. te Valkoog verklaarde net als anders ta hebben gestookt De afval was gezeefd geworden. Aan de aandacht van B. en W. is het verschil dus niet ontgaan en zij hopen, dat de verhouding van het brandstoüenverbruik in het vervolg overeenstemt De heer Limmen vraagt, of men hetzelfde modi! kachel heeft. Voorz.Ja en wat de lokaliteiten betreft die zijn in Valkoog klein en zou men daar nog minder noodig hebben dan hier. De heer Wit: Zeg, dat het gelijk staat dan hebban ze toch niet méér noodig. Voorzitter: Het zal de aandacht van B. en W. wel blijven gaande houden op dit punt maar voor het oogenblik kunnen we er met veel aan doen. Met allen voor wordt 'dc gemeenterekening goedge keurd De rekeningen van Armbestuur en van Distributiebe drijf zijn mede nagezien en in orde bevonden en de rapporteur, de heer Slot adviseert namens de commis sie, om oök deze rekeningen goed te keuren, waartoe de raad met algemeene instemming besluit Voorzitter brengt dank aan de commissie voor 't na zien, alsmede aan den gem.-ontvanger, den Administra teur van het Algem. Armbestuur en aan de Armvoogdij in 't algemeen voor gehouden richtig beheer en be veelt de instellingen in aller medewerking opnieuw aan. Begrooting Electrischbedrijf wordt aangeboden in ont*. op f 8260, met f 170 voor onvoorziene uitgaven. De hoer BlokDe stroomlevering is f 1800, de maxi male belasting ook f 1800. Ik meende, dat de max. belasting 50 pet was inplaats van 100 pet Voorz.De administrateur Bruin deelde mij mede, dat hij per maand f 150 maximale belasting betaalde. Voorts deelt voorz. nog mede, dat de Ingenieur in cene B. en W.-vergadering is geweest en aan B. en W. beloofde, ^en kijkje te nemen bij den administrateur, om een overzicht te pemen van de boekhouding, die trouwens wel zal sluiten, zooals de Ingenieur dacht De begrooting wordt goedgekeurd. De heer Slot vindt, zooals dat nu aparte begrooting is, had het in 1920 ook zoo gekend, dat die f 2/000 ook aparte aanhechting aan dé gemeenterekening was. Voorzitter licht toe, hoe dat niet als aparte begroo ting kon; dat was een' geldleening, die f 2/000, die moet in de gemeenterekening komen. De heer Slot vindt het beter als het aparte aanhech ting was; het blijft wet hetzeltde, toaar het is hier uit gaaf en ontvangst waarmee de helft der inwoners nierl te doen heeft Voorzitter licht nog eens toe, dat het niet als aparte aanhechting kon. De gemeente moest die f 2/000 lee- nen en die werd aan hét 'bedrijf verstrekt en moet, evenals de aflossing in de geemeenterekening worden opgenomen. Volgt begrooting Armbestuur. Ontv. f 9922.29, uitg. f 9799.50, vermoedelijk voordeelig saldo f 122.79. Voorz. zegt, dat het Armbestuur f 1800 subsidie van de gemeente vraagt, het batig saldo, dat f 1598.79 be droeg, was het vorige jaar f 2600. Dus dat is heel wat teruggegaan. Dan zijn er een paar gezinnen bijge komen, die samen ook f 1000 kosten. Voorzitter zegt, er zijn bier 2 leden van 't Armbe stuur, de bedeenng door andere corporatiën gaat in overleg; weet men dat die andere corporatiën niet meer kunnen bedeelen? De heer Schermernorn licht toe, dat de «Aderen aie meer kunnen bedeelen. De heer Wit zegt, de andere corporatiën ajn ook fi nancieel achteruitgegaan. Voorzitter zegt, dat de diaken Tan Valkoog een lijst van bedeeling had gestuurd naar het Armbestuur en gevraagd had, hoe de bedfeöling daar stond. Maar hij had geene mededeeling daarvan gehad. De heer Schermerhorn meende, dat d® diaken wd mededeeling had gehad. Voorz. zegt, dat er misschien een misverstand dien aangaande is geweest Voorz. rapporteert steeds aan Ged. Staten, dat de bedeeling door de verschillende cor poratiën wel in overleg gaat Begrooting Armbestuur wordt goedgekeurd en wordt goedgevonden dat f 1800 subsidie aan het Armbestuur wordt verleend. Volgt gemeentebegrooting. Enkele posten zijn wat rui mer genomen, met het oog op den tijd. Ze sluit met een nadeelig saldo, dat moet als het kan weggemaakt worden; nu js er ook de f 1800 aan 't ArmDestuur. De Hoofd. Omslag zal verhoogd moeten worden. Hoe de opbrengst dijkpacht zaf zijn, daar hangt ook de Hoofd. Omslag van af. De heer Slot: Wie maakt do begrooting op? Voorz.Burgem. en wethouders. De heer Slot: Het bevreemdt me, dat de wethou ders met begin uitgaven te boek 'stellen: uitgegeven 1919, toegestaan 1920, voorgedragen 1921. Er is ander» toegestaan, als wat ze nu voordragen. Zijn de weth. van opinie veranderd? v Voorz.: Welke posten? De heer Slot: We haddèn toch kwestie over salarissen Burgem., secretaris en ontvanger. Toegestaan is niet hoo- fer als het toen was. En nugaan de wethouders ooger voordragen als toegestaan is in 1920. Voorzitter zegt, dat Ged. Staten het hooger hebben voorgesteld, 't Was f 1600 voor Burgemeester, dat ia door Ged. Staten f 2000 geworden en zoo vervolgen». De heer SlotJe vergadert en bespreekt ien de raad heeft het toch behandeld en besloten, de verhooging niet toe te staan. Voorzitter zegt, dat Ged. 'St. het hebben voorgesteld om de jaarwedden zoo hoog te bepalen en dat is ko ninklijk goedgekeurd, 't is eenmaal wet en het moet op de begrooting. De raad wordt alleen gehoord. De heer Brommer; Er waren wel meer plaatsen, waar de raad er tegen was, maar tenslotte moeten ze toch betalen. De uitgaven der begrooting worden post voor post behandeld. Nadeelig saldo vorig jaar was f 1789.791/». De heer Blok wü den post voor ambt. ter secretarie en bode (f 900) splitsen, doch voorz. licht toe, dat dit niet gaat, het moet één post blijven. De ambtenaar heeft f 500, de bode f 400. De heer SlotIk vind bij deze hooge uitgaven, dat we er een secretaris voor 'moesten aanstellen, ik ge loof wel, dat Ged. St. het wel zullen toestaan, als wij dat uitgeven, dat we een secretaris hebben. Voor de f 1100, plus f 400 is I 1500, daarvoor zullen we wel een secretaris hebben. Toen de distributie er was wa ren we verplicht tot de uitgaven voor hulp, nu is die distributie er niet meer. En als het toch op rekening komt, ben ik er voor, "dat wij een secretaris benoemen. De heer Blok: Dan zal 't salaris van den secretaris wel zooveel evrhoogd worden, dat de koeten gelijk blijven.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1