Alputi Nieuws- Mmtimit- LniMlil Uit het Hart Yan Holtand. Raad Callantsoog. Rijkslandbouwwinterschool IIELVÜNIA EAU-Uh-COLOliNt Zaterdag 18 September 1920. ^oargang. JSo. 6689. EERSTE BLAD. te SCHAGEN. Aangifte Nieuwe Leerlingen, Electro-Techuisch Bureau v.h. Kok Schuurman, Schagen. W. SCHUURMAN. Birmenianasch Nieuws. HAGE m Dit blad verschijnt viermaal per week Dinsdag, Woensdag-, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m.8uur worden Advertentiën zoo\eel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. UITGEVERSTRAPMAN CO.. SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVEKTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Er gaan geruchten en derhalve worden zü tegen- rproken, doch ik geloof, dat zij' uist zijn dat voor afgevaardigden van de Scandinavische landen naar de conferentie van Brussel gaan er eerst een bespreking in Amsterdam of Den Haag zal plaats hebben. Ik zeide grond te hebben van te gelooven. dat dit bericht in weerwil van de tegenspraak Juist is en moet dus mijn geloof motiveeren. Daartoe moet de zaak wat worden opgehaald. De vredesconferentie heeft besloten, dat er „later" een regeling zou worden getroffen voor de schadevergoe ding, die de Centrale Mogendheden hebben te betalen. Hoe veel dit zou zijn, zou men later uitmaken. Alleen werd er een „zoowat"-bedrag genoemd, waarvan inmid dels reeds een en ander is afgegaan. Duitschland mocht zelf voorstellen doen en wera aaarloe naar Spa geïnvi teerd. Toen het er was hadden de groote heeren al met elkaar uitgemaakt wat er zou gebeuren en kwam er dus niets van loven en bieden. Men zou die geschiedenis later wel regelen, bijv. in Genève. Spoedig bleek het, dat het eigenaardige bezwaren zou hebben groote prestaties van Duitschland te ver langen, aangezien dit land op de oföcieele uilspraak van den rechter na als Staat bankroet is. Zijn geld- staat op nog geen 10 pet. der nominale waarde en de drukpers moet met millioenen mark per dag helpen dal tenminste het hoog noodige betaald kan worden. Wanneer nu van een land in die omstandigheden bovendien nog een oorlogsschatting van een reeks mil- liarden wordt gevraagd, spreekl het vanzelf, dat er noch voor die uitkeering, noch voor eigen existentie iets overblijft. Zelfs de wraakzuchtigste mensch op aarde ziet in dat hij van een dooden schuldenaar, die niets nalaat dan een insolventen, hoog verhypotheekten boe del niets kan verwachten, terwijl hij een goede kans heeft tamelijk wat te krijgen, wanneer hij den schulde naar voor hem laat werken en hem in leven en zijn krachten op peil houdt Dat men zoodoende ook meer wil en langer plezier heeft van zijn wraak, is een tweede kwestie, die hier weinig ter zake doet.... Hoe dit zijer werd besloten te helpen. Men zou den debiteur de kans geven het verschuldigde in te werken. Maar de klap was zoo hard aangekomen en de worsteling had zoo lang geduurd, dat van de cre diteuren niemand afdoende kon helpen. Overal was gebrek aan adem. Sommige crediteuren waren door de kosten van het proces zelf niet zoo heel ver meer ver wijderd van het bankroet. En wie nog overhield, had zijn contanten .vrijwel noodig voor eigen doeleinden. De neiging: „geen goed geld naar kwaad geld te gooien" werd staag sterker. En de kapitaalkrachtige, die vele andere crediteuren het geld voor het pro ces had voorgeschoten: Amerika voelde er zeer weinig voor nog meer geld te spendeeren om er anderen in de eerste plaats van te laten profiteeren. Er waren ook nog andere personen, niet direct be trokken in het proces, personen, die wel hadden geleden door de herrie voor de deur en door de gedwongen stagnatie in hun zaken, maar die toch bij slot van rekening wel wat geld over hadden. Zoo kwam men tot het tamelijk voor de hand iiggend plannetje er die buitenstaanders voor to laten op draaien. Althans voor een groot deel. „Jelui hebt geen djrecte schade gehad. Jh hebt een .spaarpot en wij een deficit. Als ie niet helpt raakt ie goede klant en bekende leverancier er onder en als hij er onder gaat, moeten wij ons ook bekrimpen. Dus is het jelui eigen belang hem te helpen. Wij zelf doen er ook aan medef" Dat was het bétoog. En het sloot als een bus, al verzuimde men er bij te vertellen, dat die „hulp" voor de meeste directe crediteuren zou bestaan in' net uit stellen van de aanbieding der quitantie tot de debiteur zou zijn geholpen en in net aanstonds disconteeren van diens wissels, zoodra er maar iemand als avalist toe kende of de betaling „ter eere" op zich nam... Dus mogen de neutralen dokken, credieten geven, waren leveren op langen termijn om op die manier te maken, dat Duitschland binnen niet al 'te langen tijd zooveel zal kunnen betalen, dat de Entente-heeren aan hun geld komen. Het logisch gevolg is, dat Duitschland nieuwe schuld krijet, inplaats yan de tegenwoordige, dat de Entente- lanaen er iets beter en ae neutralen er veei slechter voor komen tc staan, zoodat het verschil in financieele draagkracht en speciaal het velschil in de wisselkoersen wat minder wordt Als de mark twaalf cent wordt, zal de franc mis schien de dertig halen ten aanzien van den gulden van vandaag, maar aangezien een groot deel van het Nederlandsch vermogen dan in Duitschland is gesto ken op zéér langen termijn, met zeer vage kansen van terugbetaling, omdat België en dan de rest van de Entente preferent is, zal die gulden zelf ook wel een tik krijgen. Zal de verhouding bijvoorbeeld worden mark 15, franc 40, zonder dat 'er in de koopkracht van mark of franc iets is veranderd Eenig resultaat voor ons: meer duurte hier te lande door het vastleggen van zeer veel geld in een zaak zonder uitzicht, in een dubieuze en zeer incourante onderneming. Met uitzondering van de menschen, die „marken" nebben, of zeer buitensporig idealist zijn, heeft ieder een hier te lande ingezien, aat het hier een truc geldt tot nivelieering der wissetkoersen ten voordeele der Entente, ten nadeele der neutralen. Niet alleen Nederland weet dat, doch ook Scandina vië, wier staten ten slotte de ©enige Europeesche landen rijn wier hulp zal worden gevraagd. Spaansche schat gravers, pesetas en luchtkasteelen kennen we.... Het zou-'dus „in de kaart leggen", zou een waar zegster beweren, dat de vier noordelijke neutralen een gemeenschappelijke houding aannamen en besloten zich m een samenkomst, waarin zij toch worden overstemd ai het mogelijke te doen om hun eigen standpunt eensgezind te verdedigen. .Vandaar dat ik meen, goed geïnformeerd te zijn. oat de samenkomst wel degelijk zal plaats hebben. Al «omen er nog zeven tegenspraken. Ik meen zelfs, nog verder te kunnen gaan en te mo- voorspallen, dat aan der punten daar te bespreken zal zijn het voorstel de groote leening niet te maken in marken of kronen, ponden of dollars als eenheids munt doch in het gela van ieder land, dat deelneemt aan de operatie. Komt de leening in marken of kronen gelijk men in Frankrijk wil, dan krijgt bijv. Duitschland geld in marken van 5Vs cent en moet die later terugbetalen o fverinteresten in marken, die volgens het voorop gezet pian 12 of 20 cent waard zijn. Wat neem me niet kwalijk flesschentrekkerij is. Een leening in dollars of ponden heeft iets derge lijks tengevolge, daar dan bij eiken rentetermijn 8 of moet oploopen Een leening in goud ware een bevoordeeling van de paar landen, aie zéér veel goud hebben of goud produ- ceeren, daar dan de goudprijs enorm zou stijgen door vermeerderde periodieke vraag. Alleen wanneer die leening wordt verstrekt op de basis van den huidigen wisselkoers van elk land, terug te betalon in den koers, die geldt op het oogenblik van vervallen, komt men tot een goea resultaat Dui zend mark zijn vandaag vijf en vijftic gulden. Over een jaar zijn het er misschien zeventig of tachtig. Misschien ook honderd of veertig. Dit behoort de basis te zijn. En, zooals gezegd, het zou me niets verwonderen wanneer dit het voornaamste chapiter was voor de besprekingen in don Haag, voor men naar Brussel gaat Alleen zoo wordt niemand bena- ot bevoordeeld. Terwijl bovendien een stabiliseering der wisselkoersen zou worden verkregen, die van groot belang is. Het hier bovenstaande is n|p wel niet direct hel Haagsche geberuen, doch het lijkt me van te veei beteekenis om het zoo te laten passeeren. Met een verandering van het bekende gezegdeGha- cun a deux pays, le sien et puisla France wat niet waar is zou men wel waar' kun nen zeggen„Elk heeft een dubbel hartéén in, een onder Het vestje f' Om toch Haagsch nieuws niet geheel te veronacht zamen, raadpleeg ik mijn blocnote: congres van schil derpatroons, wegencongres en tentoonstelling (waar het lijstje ontbreekt van het getal bedorven pakken op „pas-geteerde" wegen, van het getal vernielde fiets banden op pas beschelpte en beorintepaden, van dood gereden menschen, door chauffeurs zonder oogen of geheelonthouding) de vervroegde sluiting der zeebaden, nu het warm wordt en de mededeeling, dat Cor van der Lugt Melsert graag voor z'n theatertroep de subsidie wil aanvaarden, aie de rampzalige bioscoophouders, café- chanteurs en andere aapjes-vertooners zullen hebben op te brengen. Ook is het bouwplan van de Ned. Hand. Mij. niet mooi gevonden door de „Schoonheidscommissie", die niks met zeep heeft te maken, doch met stadsschoon en dus heeft goedgevonden, dat alles #at pitturesk en mooi was, stelselmatig is bedorven. Ik ben zeer benieuwd dat gecritiseerde plan te zien. Het zou werkelijk mooi kunnen zijn'. A. Vergadering op jl. Donderdagmiddag, das namiddags 1 uur. 'Na opening der vergadering volgde goedkeuring der notulen. Medegedeeld werd, dat door B. en W. was prijsop- gave gevraagd voor de jaargang 1916 van het Staats- blad, die geheel ontbreekt. Blijkens ontvangen mede- deelingen bedragen de kosten daarvan f 2o. Hoewel bijna onmisbaar, adviseeren nu B. en Wi toch om de hooge kosten (voor een nog niet geheel compleete l jaargang) niet tot aanschaffing daarvan over te gaén. Tot dit advies werd met algemeene stemmen besloten. B. en W. stellen voor, ae door Th. Verbeek en (i Baken Azn. gevraagde afschrijvingen van hun aan slagen in den H.O., wegens vertrek uit de gemeente, I voor resp. 6 5 maanden te verleenen. Allen voor. Namens den Minister van Binnenlandsche Zaken verzoekt de Conlmissaris der Koningin in de provincie I Noordholland, nog wel een subsidie van minstens f. 20 I tot f 50 te willen verleenen voor de te Hilversum op te richten politieschool en te houden politiecursussen. De Minister acht genoemde bedragen voor kleinere ge meenten geenszins bezwarend. Burgem. en Weth. geven den Raad in overweging niet terug te komen op zijn besluit, genomen in de raadsvergadering van 20 April 1920, waarin het des betreffend verzoek voor kennisgeving aangenomen werd. Dit advies wordt met algemeene stemmen opgevolgd. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel vestigt in een circulaire dc aandacht van de gemeente besturen op de bevoegdheid, welke zij kunnen ont- leenen aan artikel 135 der gemeentewet (luidende; Aan hem (den gemeenteraad) behoort het maken der veror deningen, aie in het belang der openbare orde, zedelij k- he-id en gezondheid worden vereischt en van ander, betreffende de huishouding der gemeente) om voor ver schillende artikelen en zeker voor levensmiddelen bij verordening grijzen vast te stellen, waartegen die in de gemeente ten hoogste verkocht mogen worden. Burgemeester en Wethouders zijn van oordeel, dat on redelijke prijsopdrijving in deze gemeente thans niet voorkomt en geven m overweging van genoemde bevoegd heid nog geen gebruik te maken. Aldus besloten. Burgemeester en Wethouders deelen mede, dat zij besloten hebben de gemeente-secretarie voor het pu bliek toegankelijk te stellen op alle werkdagen van v.m. 912 en n.m. 24 uur en des Zaterdags van v.m. 912 uur. Algemeen goedgevonden. B. en Wi. meenen, gezien de gunstige resultaten, die door den vorigen cursus bereikt werden, dat het zeer wenschelijk zoude zijn, ook gedurende den aanstaanden winter een cursus aan volwassenen te geven. Zij achten het echter noodzakelijk alsvorens met een voorstel te komen, eerst een onderhoud daarover te hebben met het Hoofd der School, den heer Johs. Langhorst en verzoeekn den raad hen daarvoor machtiging te willen verleenen. Deze machtiging wordt verleend. Tot waarnemend gemeente-secretaris wordt met alge meene stemmen benoemd de heer G. Baken Jbz., Mede op de voordracht stond de heer H. Zeeman. Bij de rondvraag wordt nog gediscusseerd over de grondzaak met den heer Van der Poll. De algemeene uiting is, dat de heer Van der Poll de zaak op de laiige baan schuift Algemeen werd het noodzakeliik geoordeeld om de zaak nu af te breken en goedgevonden dat afdoende maatregelen worden genomen Hierna sluiting. die October a.s. bij den aan vang van den cursus den leeftijd van 16 jaar moeten hebben bereikt, worden vóór 20 September a.s. ingewacht bii ondergeteekende, die op aanvrage programma's en inlichtingen verschaft. Gelegenheid voor oplei ding tot Melkcontroleur. Voor on- of minvermogen den kan een toelage beschik baar worden gesteld. De Directeur, S. SMEDING. Voor electrischen aanleg nergens goedkooper en beter adres. Doet ons prijsaanvraag Levering van motoren uit voorraad tegen uiterst concur- reerende prijzen. Beleeld aanbevelend. is voor een dame wat een AFTER DINER ia voor een Heer. Overal verkrijgbaar. Voor Enurus: J. STUUKM\N, Schagen. VERGROOTING MAATSCHAPPELIJK KAPITAAL. De O ver ij seis che Hypotheekbank te Deventer, die in Mei 11. haar Maatschappelijk Kapitaal, dat tot meer dere waarborg strekt voor de pandbriefhoüders, met veel succes vergroot zag tot f 2.000.000,. houdt op 24 September a.s. een publieke inschrijving op f 1.000.000 6 pet Pandbrieven. (BEMOEILIJKING AAN ONZE GRENS. Een der lezers der Nieuwe Crt. te Tilburg schrijft: „Zondag jl. bevond ik nTïj op mijn terugreis van Berlijn te Dalheim, om vandaar via VlodropRoermond verder naar Brabant .te reizen. Nadat ik mij in 'het restaurant de „Muchle" aldaar, van de vermoeiende nachtreis wat had opgefrischt, begaf ik mij naar de Hollandsche grens, die zich juist achter genoemd restau rant bevindt om langs een zich daar bevindend pad het station Vlodrop te hereiken. De zich aan de grens bevindende militaire politiepost vroeg mij om inijn paspoort op vertoon waarvan mij de toegang tot mijn vaderland'geweigerd werd, Het bleek namelijk, dat zich achter het meergenoemde restaurant een zoogenaam de „vérboden strook" bevond, welke zonder speciale vergunning niet mocht worden betreden. Of ik al aan toonde in het bezit van een geldig paspoort te zijn en mij bereid verklaarde alle mogelijke bewijzen van Nederlanderschap te overleggen en met kltm betoogde met den trein van 4 hi. 15 uit Vlodrop te, willen ver trekken om nog tijdig mijn woonplaats voor het bij wonen eener conferentie te bereiken: niets mocht ba ten. Ik werd, ofschoon ik mij reeds op den vader- landschen bodem bevond, naar vreemden bodem te ruggewezen om te trachten langs een mij totaal onbe kenden weg, die voerde door een vrij groot bosch het station Vlodrop voor den trein van ca. 6 uur te bereiken. Ik miste dus mijn trein, verloor tot overmaat van ramp den juisten weg en arriveerde eindelijk, na door eenige welwillende Duitsche heeren, die ik op mijn tocht ontmoette, op het juiste spoor te zijn gebracht, aan de Hollandsche grens. Hier moest ik door middel van een dwarsliggenaen boom het watertje, dat het Hollandsche van het Duitsche gebied scheidt, over steken, om na een kwartier door een drassige heide te hebben geioopén, eindelijk 'het station Vlodrop te be reiken. Hier rijst nu de vraag: Heeft ae grenspolitie de bevoegdheid een Neder lander, voorzien van een behoorlijk paspoort, den toe gang lot Nederland te weigeren en terug te wijzen naar vreemden bodem? Zoo ja, wordt het thans ,dan niet hoog tijd, dat hier in verandering worde gebracht? Het is reeas hinderlijk genoeg, dat Hollanders in den vreemde den terugslag ondervinden van de zeer omslachtige en hinderlijke formaliteiten, waaraan hier te lande vertoevende vreemdelingen zich moeten onder werpen l fWanneer de heeren in Den Haag eens mede gingen naar buiten, dan konden zij eens ondervin den hoe onvriendelijk wij, grootendeels ten gevolge van Senoemde formaliteiten in den vreemde bejegend wor- en." DE PRIJS VAN DE MELK Het Ned. Carr-tmneau meldt: Eamk© den 'prijs vtam de melk ©m Chet iad diain niet verleenen van een (bij'slaig; daarop van rijkswege is nogi gieemerlei beslissing genomen. Gedurende dezen winter zullen' weder groote hoeveelheden melk door do retgieerkng tegen 'een vasten prijs worden bij geleverd ten (behoeve van1 gemeenten, waiar melk te kort da. DE FINANCIEELE MOEILIJKHEDEN DER GE- MEENTEN. Uit 's-Gravenfhage, 16 September. Gistermiddag werd alhier, naar vanwiege de Vereeniging van Ne- d'erlaJndsdh© Gemeenten aan het Corr. Bar. wordt ge meld, een vergadering gehouden' van vertegenwoor digers der Colleges van dagelijksch Bestuur, der gemeenten met meer dan 25000 inwoners ter ge- meenschappelij'k.e 'beraadslaging over de leendngs- moeilijikheden voor de gemeenten. Deze bijeenkomst was belegd door de Vereeniging van Nederland^ sche Gemeenten, waarvan bedoelde gemeenten alle lid zijn. Bij de besprekingen, welke een voorloopig k/araikter 'droegen, kwamen verschillende belangrijke denkbeelden ito behandeling^ (Besloten werd dat de vereeniigangi een commissie zou benoemen om de beraadslagingen' nader in studie te nemen en om trent hét onderwierp spoedig rapport uit te bren gen voor een twieede vergadering. Ito die commissie zullen zitting nemen de heeren: mr. J. B. Bomen*, wethouder van (Haarlem, P. J. de Kantor, wethouder van Dordrecht; J. £L Th. O. Kéttlitz, wethouder van Uitrecht; A. R. Veenstra, secretaris van Amersfoort, mr. dr, iF. OL. G. Z. M. Vonk de Both, burgemeester van» Tilburg; F. M. WKbaut, wethouder van Amster dam; mr. J. A, de Wilde, wethouder van 's-Graven- toage en de directie der Vereeniging: de hoeren mr. Au Jonker en H. Th. Klein. (Berichten omtrent plan nen, 'die in dé vergadering zouden ter sprake ko men, misten allen grond. OUDE NIEDORP. Gedeputeerde 'Staten van' (Noordholland (hebben, hunne goedkeuring gehecht alan het besluit van dea Rlaad van Oude Niedorp, waarbij de iZondagsgermis te Zijdewind wordt afgeschaft en de Woensdag daaraan toe te voegen, zoodat de kermis aldaar voortaan gehouden zal worden op Miaandag, 'Dins dag en Woensdag voor de tweede volle week in .Sep tember. Ook is de afschaffing Man de najaarsker mis 'te Zijdewind: goedgekeurd. ANNA PAULOWNA- Tot Rijksveldwachter alhier is benoemd de heer C. Oosterling, te Amsterdam. DIRKSHORN. De afd'eeling iHarenkarspel van de Nioordholland- sche vereeniging „Het Witte Kruis", zal met finan- tieelen steun van de gemeente en van de commia- miissie voor de wijkverpleging in deze provincie, be proeven met 1 Januari 1921 de wijkverpleging ook in deze gemeente in te voeren, niet twijfelende of zulks zal door de gemeentenancfti op prijs worden gesteld. WIERINGEN. De telephoonkabel in de Zuiderzee is alweer defect, doordat een der baggermolens de kabel dwar» door midden trok. Zooiets is voor ons eilandbewoners die van de telephoon gebruik haaken, zeer onpledzierig en schadelijk WIERINGEN. De ex-Kroonprins heeft heden zijn 'broeder Prins August Wilhelm van Pruisen op bezoek. Wij zagen de heeren in Hippolytushoef wandelen en een be zoek brengen aan den sigarenwinkel van mej. N. Maar*. KOLHORN. De heer K. D. alhier, in betrekking bij het P.E.N.* viel den 16den door het "breken van ©era riem van de zoogenaamde klimschaatsen, uit een der electrische pa len te Schagen naar beneden. Gelukkig werd slecht* kneuzing geconstateerd, zoodat het ongeval zich be paalt tot eenige dagen rusthouden. KOLHORN. Verscheidene vaste inrichtingen der kermis alhier, zullen dit jaar worden gemist, tengevolge der verzetting eener week der kermis, door de tentoonstelling te Schagen. Koedijk valt nu tegelijk en laatste plaats werd gekozen. Toch ontbreekt de luchtschommel hier niet en komt er ook een bioscoop. HOOGWOUD. Tot Hoofdingelanden van het Ambacht van Weet- Friesland, genaamd de Vier Noorder Koggen, zijn ge kozen de heeren J. Breebaart Dz. en P. Helder Kz., beiden te Hoogwoud. Laatstgenoemde in de vacature J. Koorn Dz. ,die wegens leeftijd niet weder in aan- zal de eerste uitvoe- jegeven worden in de Vlen verwacht grooten uierking wilde komen. Z UIDSC H AR W OUDE. Door „Het Kleine Tooneel" ring na haar oprichting alhier zaal van den heer P. Kramer, toeloop. BROEK QP LANGHITOIJK Alhier zal dezen winter weer e«n cursus in tuin- bouwkennis worden gegeven. Onderwijzer is de heer Wassenaar. VEENHUTZEN. Heden had ten lokale van den heer P. Groot de aanbesteding plaats van het krooswerk in den pol der Veenhuizen. Het werk werd aangenomen, gedeel telijk door den heer P. Pauw, gedeeltelijk door den heer K. Bart c.s., tezamen voor f 153Va, d.i. een gulden hooger dan •verleden jaar. ST. MAARTENSBRUG. Woensdagavond hield de vereeniging „Straatver lichting" een vergadering in het lokaal van den heer S Kossen. alhier. Na opening volgde rekening en verantwoording van den penningmeestei over het afgeloopen jaar. De re kening, die werd nagezien en in orde bevonden, sloot met een batig saldo van f 0.741/2- Voorzitter dankte den penningmeester ,den beer K. Veuger, voor zijn nauw keurig beheer. Tot bestuursleden werden vervolgens herkozen de heeren A. Olie, A. Appel, H. Veuger, K. Kossen, Wi. Zeeman en Wj. Blaauw, terwijl tot secretaris gekozen werd de heer S. Kossen. Verder kwam het aansteken der lantaarns voor het komende seizoen ter sprake. Be sloten werd dit werk, evenals vorig jaar, aan te be steden. Inschrijvingsbilietten moeten vóór Woensdag 22 Sept worden ingelavera bij den heer A. Olie. pen secre taris werd opgedragen een en ander te publiceeren op de daarvoor bestemde plaats Daar de rondvraag geen bijzonderheden opleverde sloot voorzitter de vergadering. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 15—17 Sept. 1920. Geboren: Jannetje, Adelaida, d. v. P. de Graaf en C. M. Renders. Getrouwd: H. P. van Nuland, 27 j., en C. Bakker, 25 jaar. Overleden: Maria Bernardina, oud 3 dagen, d. v. C. Schagen en G. G. Nieuwendijk. GEMEENTE ANNA PAULOWNA September 1920. GeborenGeertruida, d. v. G. Tervoort en van J. Wi. Voorman. Maartje, d. v. H. Busé en van A de Wit Trijntje, <L v. F. Bakker en van T. Zweet. Guurtje Jacomijna, d. v. D. A. 'Groenleer en van G. Kooij OndertrouwdHillebrand Delver en L. D. van Zand wijk. Arie Cornelis Oostendorp en Johanna Hendrika Geevers. Jan Crum en Heiltje Christina v d. Leden- Getrouwd: Hilicbrand Delver en Lena Dirkje van Zandwijk. Overleden: Jan Simon Vroone, oud 2 mnd. Abran Johannes Hendrik de Smit, wed. A. de Greef, oud 73 jaar. Trijntje Raven, wed. W|. Mul, oud 52 jaar. Dirk Cornelis van den Brink, oud 4 Tnmuwtaw.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1