S t a a t s 1 o t e r ij. iSïnrietilandsch Nieuws* Urinezuur en de nieren. Voorzitter: Ze 'komman diaam alle jaren bemfclingts- laeten betalen en al hadden -ze w geen bemaling, daar zouden ze geen laet door hebben. Doch dat xijn pol- deazaken. Maar het i» een gemeentebelang om daar watervoorziening te ikirljgen. De heer Schild er: 't Ia wel tooedlijfe. De heer Vljn: Ik vind het wel wat duur. Voorzitter: Desnooda kan er vergadering belegd worden in de .Weere om het te bespreken en te zien of ze er sloot en willen malken, om zoo het water naar hen toe te brengen. De heer Glas: Als er alooten zijn, .vervalt ihet onder houd van hekiken. Als ze maar zekerheid heblbeh, het water aan den weg, te krijgen. Algemeen wordt goedgevonden, bespreking te hou den met Ahbekenk. Volgt woningbouw voor den brievengaarder. B. en W. hebben dat besproken en inlichting over de kosten gevraagd, -die op f7000 a 8000 komen. Voor zitter legt een teekening over van een te malken wo ning metplat dak op zij voor kantoor. Dat platte dak is vereischte bij het Rijk, dan is er geen zolder, waar met telefoongesprekken geluisterd kan worden. De brievengaarder Koeman wilde dat de gemeente zoodanige woning met kantoor sticht. 'Hij wil aan buur er voor betalen1 wat het Rijk er voor betaalt. Heit Rijik .vergoedt een (bedrag voor het kantoor de rest moet voor de'woning worden- betaald, zoodat de gemeente geen schade lijdt. Het tegenwoordige kan toor is ongeschikt voor de telefoongesprekken en voor wachtend publiek. De heer GlasIk heb Koeman bij me gehad. Die bedoelde, dat de gemeente het gebouwi sticht Hij is bereid, de gemeente rente en aflossing te voldoen. Voorz.Wel rente wil hij vergoeden, maar hij is niet bereid, aflossing te vergoeden. De heer Glas: Hij wil aflossing geven, zoodanig1, dat de gemeente voor waardevermindering gedekt is. Anderen: Zoo heeft Koeman tegen ons ook ge zegd. i Voorz.Dus een bedrag voor waardevermindering, maar dat is dan buiten de huur aan de gemeente te betalen. Bijv. f 200 huur en f 50 voor waardeverminde ring is totaal f 250. De heer GlasHet rijk moet zorgen voor een post kantoor; of de woning van den ambtenaar daar bij is? De heer Vijn: Ze doen het niet, maar het behoorde eigenlijk wel. De heer Bossen Koeman wilde een contract aan gaan en toen ik zei, als u solliciteert of vertrekt, ant woordde hij, dat hij zich wel voor 30 jaren wilde ver binden om het contract na te komen. Voorz.Dat zegt hij, maar daartoe kan hij zich niet verbinden. Als de gemeente een postkantoor heeft, dan heeft ze daarover de beschikking en als er eein opvolger komt, kan ie daar overeenkomst mee aangaan. De heer Bossen't Is maar woning voor postambte naar, voor "rijksveldwachter, mogelijk nog voor rijks ontvanger, het rijk stelt maar. zoo moet je bouwen. Voorz.Die vergelijking gaat niet op. Een rijksveld wachter 'n woning verschaffen, ja, als er een woning is. Als de postambtenaar in 't Zuideind woonde, zou het publiek daar ook heen moeten gaan. De heer Glas denkt, dat er voor de gemeente hiel* wel grond van het Kerkbestuur zal zijn te bekomen. De prijs zou echter een punt van overweging zijn. De laatste verkoop van grond van 't Kerkbestuur was a f 2 per vlerk. M. Algemeen wordt goedgevonden, dat den gemeente-op zichter opdracht wordt gegeven om plan en. kostenbe rekening van woning postambtenaar met kantoor te maken. Voorzitter deelt ten opzichte van eleclrische verlich ting tramstation te Aartswoud mmede, dat de aanleg daarvan in totaal f 133.38 zal kosten. De bediening^ het op stroom zotten en uitdraaien zal op onze kosten door de Wed. Reuzenaar kunnen geschieden. De heer Schilder vindt de kosten wat hoog, vooral nu er zoo weinig trams gaan, waarvoor de verlichting noodig is. Ook de heer Vijn vindt de kosten hoog. Die heer Hartog vindt, het wel wat onverantwoorde lijk toch om daar heelemaal geen licht te hebben. Algemeen vindt men goed, het daarstellen dier ver lichting thans tijdelijk uit te stellen, tot er meer trams rijden, waarvoor de verlichting noodig is. Uitbreiding electrisch net. Eenige ingezetenen in de Tropweerej die nog niet zijn aangesloten, vragen aan sluiting Zij willen bij het net aansluiten met minstens 12 Ücntpünten (dit is al tot 15 gestegen). En uit de Meer is een aanvrage om aansluiting van twee inge zetenen, die tezamen 7 lichtpunten opgeven. B. en W. hebben het behandeld en de heer de Vries zal het verder voorbereiden. Kosten uitbreiding Weere zullen zijn J 1139.30 en ontvangsten aldaar: 3 installatiën elk van 4 'lichtp. f 81, 1 install. van 3 lichtp. f 22.50, totaal f 103.50 per jaar aan lichtpuntenbelasting ipiuS stroomverbruik. Voor de aansluiting in de Meer zijn de Nkosten voor 2 woningen f 475.92, terwijl 'daar f 49.50 per jaar aan lichtp. belasting zal worden ontvangen, plus verbruik van stroom. De totale onkosten zijn dius ongeveer f 1600. De totale ontvangsten aan lichtpunten belasting f 153 's jaars, De heer Vijn: Hebben zij eerst niet gezegd, dat zé het niet wilden hebben? Voorz.Ja, maar dat heb je wel meer, dat ze eerst de kat uit den boom zien. We zouden in beginsel tot deze uitbreiding kunnen besluiten, maar ik zou toch eerst willen afwachten de eindrekening van het P.E.N. om te kijken, hoe het staat. -j-iai-.i Kurt klopte het hart van tevredenheid, toen hy naast de slot vrouw als eenig bevoorrecht cavalier, bij zijne vrienden een bezoek kon afleggen. Hoe had hij ooit welgevallen in Liesje kunnen vinden. Toen zij naast gravin Joriède stond, waren de oogen hem opengegaan. Nu rimpelde hij het voorhoofd bij de herinnering aan de met Liesje doorgebrachte uren en schoof de gedachte daaraan ver van zien, als een lang overwonnen standpunt. Hoe kon hij nog aan een madeliefje denken, als hij de koningin der bloemen, de roos, ridderdiensten bewees. Hoe kon hij nog met geestdrift denken aan die stevige, door den arbeid ruwe meisjeshand, als hij .het kleine fluweelzachte 'handje der gravin in de zijne hield, die slanke vingertjes met de lange, rozige nagels, versierd met schitterende ringen en juweelen, welke zich in de elegantste handschoenen verborgen, als een enkele zonne straal de blanke huid bedreigde. In het eerst had Kurt nauwelijks gewaagd, de kleine hand te drukken, toen Joriède hem echter eens een eikentak op den hoed stak en hem met de goudkleurige oogen koo heel heel vreemd aankeek toen was hij als van zinnen hij vatte hare hand en drukte die sidderend. „Dat is geen gebruik", lachte zij coquet.„De trouwe page kust de hana, die hem versiert." Wan schrik en verrukking stond de'adem hem stil. Maar hij bukte zich haastig en kuste de zachte, warme hand met trillende lippen. „Voorwaarts 1" riep zij hare rijzweep trof den goudvos en nu snelden zij voort over de weide met gloeiende wangen en wild kloppende harten. Den volgenden dag reden zij onder de hooge, rit selende eiken, zwijgend, slechts nu en dan een snellen blik wisselend Hij wist niet, van waar hij plotseling den moed kreeg, maar hij trok den groenen jagershoed van het hoofd en zag er naar. „De twijg is verdroogd, gravin I' zeide hij met half verstikte stem, „en daar in net woud zijn zulke mooie frissche takken. Zij antwoordde niet, maar plukte een twijgje en stak het op den hoed. Toen zij hem dien glimlachend terug gaf, hield hij hare hand vast en kuste aie een twee drie maal als een dwaas. En toen beving liem een plotselinge angst. Zal zij boos zijn over zulk een vermetelheid? O neen, zij lacht en welluidend, zonder hem de hand te onttrekken. <i Sedert dien dag kuste hij haar bij elke gelegenheid de hand, en het kwam hem voor, dat een slagboom, welke vroeger tusschen hen gestaan en dien hij zoo schuw geëerbiedigd had, nedergestort was niets De heer SchilderDen kunnen we eerst zien wat we moeten leenen, Voorz.; Juist. f— Algemeen wordt goedgevonden in beginsel tol ae uitbreiding te besluiten, doch de eindrekenuig vau het P.E.N, eerst af te wachten. Voorz. wijst er op. dat sommige gemeenten een Iicht- commlssie hebben. Wil men die hier uit den Raad samenstellen of wenscht men, dat B, en W. als zoo danig blijven fungeeren? Algemeen goedgevonden, dat B. en W. als licht- commissie optreden en wordt aan hen als secretaris der commissie toegevoegd de heer de Vries, administrateur van het electrisch bedrijf. Voorstel verhoogLug presentiegeld raadsleden. B. en W. hebben het besproken ep waren het niet eens. Dat gebeurt meer, "fcegt voorz. De meerderheid wil het op f 4 stellen, ingaande 1 Januari 1921, de minder heid op f 2.50. De meerderheid waren voorz. en de heer Schilder, de minderheid was de heer Vijn. Stemming. De heer Glas stemt blanco. Voorzitter ziet er de bepalingen op na en het blijkt, dat men voor of tegen moet stemmen tenzij men zich Ingevolge de gemeentewet van stemming moet onthouden. En dat is hier niet het geval. De heer Glas stemt nu voor f 2.50. Ook de hoeren HarUojg en Vijn. Met de andere vier voor f 4 wordt het presentiegeld1 op f4 gesteld, met ingang van 1 Januari 1921. Goedgevonden wordt ,uit de onvoorziene uitgaven f 10240 te betalen voor onkosten gnuggenbestrijding. Vastgesteld wordt een suppl. begrooting dienst 1920, in ontv. en uitg. op f 1486.0Ü. De pensioengrondslag voor de ambtenaresse ter secre tarie wordt ingaandq 1 Januari 1921 gebracht op f 600. Voorz. zegt, dat onze vjeeschkeurmeester de com mies Driessen is overleden. Nu vragen B. en W. mach tiging om bij voorkomende gevallen met den. heer Sta pel .rijksveearts, in overleg te kunnen treden, als er keuring moet plaats hebben. We 'kunnen hem vragen, wat hij daarvoor in rekening zal brengen. Voorz. denkt, dat de nieuwe commies zich niet met de keuring zal mogen belasten en geen bijbetrekkingen zal mogen hebben. Algemeen wordt goedgevonden, met den heer Stapel ln overleg te treden. Ingekomen ls een schrijven om de gemeente te <loen toetreden tot het werkloosheidsbesluit, B. en W. heb ben het schrijven nog niet behandeld. Vroeger heett dc raad besloten, niet aan te sluiten. Bij stemming zijn de heeren Glas, Portegies, Hartog en Bossen er voor, om het adres aan te houden, terwijl de heeren Schilder, Vijn en Deken het voor kennisge ving wilden aannemen. Besloten is dus het adreo aan te houden en op de volgende vergadering te be handelen. Voorzitter bespreekt aanschafling van draaistroom- meters voor eenige bij de electriciteit aangesloten per- ceelen. De kosten zijn f 49 per stuk. Een aan te schaffen sper-schakelaar, om te voorkomen dat de molenaar J. Bos, die is aangesloten, in de lichturen draait, zou op f 140 komen. Voorz. zegt, als Bos In de lichturen ging draaien, dan zou dat de maximale belasting in de lioogte jagen. Het is een idee van de Vries en de lichtcommiasiq zou het kunnen bespreken. De hoer Vijn vindt f 49 voor een draaistroommeter nogal wat Goedgevonden wordt, dat eerst nader overleg met de llchlcomraissie zal plaatsvinden en dat de Vries on derzoek zal instellen. Rondvraag De heer Htartog vraagt 'machtiging om de greppels weer open te laten maken, als het nat wordlt Algemeen goedgevonden. De heer Bossen zou de boomen willen laten op knappen voor de draden van het electrisch bedrijf. Dat ls zoo hier en daar noodig. 't Is nu mooi, droog weer daarvoor. Voorz. zegt, dat de Vries die loopende gevallen waar noodig is, opdraagt aan Zweet, die dan de boomen opknapt. Goedgevonden. De heer Bossen: Ik zie op de agenda nog voor behandeling in besloten zitting: suppletoir kohier Hoofd. Omslag 1920, en geldkistje voor het Levensmiddelen- bedrijf, die punten, dat is mij goed. Maar ik zie ook: Politiebewaking en dat wil ik liever in 't openbaar behandelen. VoorzitterAls dat 'punt Politiebewaking in hei opeij- baar moet, dan heb lk daarover niets mee te deelenr en zal ik het van de agenda afvoeren. De heer BossenHet publiek heeft er recht op. daar het wel een geldkwestie zal zijn, naar ik ver moed, om het -besprokene, over dat onderwerp te weten, vind ik. Als de meerderheid dat in comité wil, dan doe ik niet mee, dat wil ik er wel van zeggen. Voorzitter: Er* zal geen bezwaar zijn,, om het in het openbaar mee te doelen, als hot .geld zal kostejn, De raad gaat nu in comité, en, werd ons later mede gedeeld, dat de openbare zitting niet hervat wordt. Trekking van Donderdag 25 Nov. Ie Klasse. 4e Lijst. No. 708 f 1000. No. 16715 f 400. No. 19261 f 100. scheidde hem meer van de elegante, voorname toove- nares, die hem als behekst had hij wist zelf niet, hoe alles gekomen was. Hij leefde voort als in een droom een zaligen, roes, die,hem met bonte vleugelen hoog boven de wer kelijkheid verhief. ln het eerst had-hij met trotschen argwaan aan de oprechtheid van hare vriendschappelijke, vertrouwelijke houding getwijfeld hij had als een jonge leeuw uitdagend het hoofd opgeheven en afwerend de tanden laten zienhij was geen stuk speelgoed. Maar de zacht, fluweelen, sierlijke handjes verston den het dit fiere hoofd te buigen, en de vleiende stem die zoo zonderling lachen en zuJke hartroerende, zwaar moedige buigingen aannemen kon, zong zijn wantrouwen maar al te spoedig in slaap. Kurt Kraschowitz was niet wereldwijs genoeg om den schijn van de waarheid te kunnen onderscneiden en tiaar gravin Perpignan ondanks zijne somber en dreigend klinkende verzekering„Ik behoor niet tot de' mooren, welke deemoedig heengaan, als zij hunnen plicht hebben gedaan" toch voortging hem door be tooverende vriendelijkheid te onderscheiden en hein door steeds nieuwe bewijzen van opvallende minzaamheid het hoofd op hol te brengen, schoot het geloof aan haar meer en meer wortel in zijne borst en wies op' ,en droeg vlammende bloesems, die zoo frisch en krach tig hunne kelkjes verhieven, alsof nooit een bliksem straal ze zou kunnen vernietigen. De brief der directrice was gekomen en door Joriède en juffrouw Buschmann met levendige belangstelling gelezen en besproken. Er was in aien tijd gebrek aan liefdezusters, daar er een groot aantal naar de koloniën was gezonden. De directrice kon slechts dfene enkele jonge darae als zeer geschikt en aanbevelenswaardig noemen, .eentj jonge weeze, mejuffrouw Margareta von Uttenhofen, die weliswaar eerst sedert negen maanden in de in richting was opgenomen, maar zich zoo vertrouwbaai en handig in het verplegen van zieken toonde, dat men haar met een goed geweten naar 't slot Triberg kon zenden. De directrice drukte vooral zeer op de groote be scheidenheid en nederigheid der jeugdige zuster en dat gaf eindelijk bij gravin Joriède den doorslag. Zij had eerst zwarigheden gemaakt om een. jong meisje uil goeden huize in het kasteel op te nepnen. Zulke liefdezusters spelen gaarne de rol van eerae interessante, opofferende, dienende engel, welke, zoo als bekend is, op mannenharten steeds een roerenden indruk maakt Preien van I 20. 132 264 370 588 862 1271 1628 1804 2538 2580 2771 3261 3331 3576 3707 3862 3961 4001 4729 5053 5095 5122 5374 5952 6321 6397 6775 6900 7237 7365 7024 7947 8364 8444 8525 8903 9126 9540 9801 10068 10826 10901 11091 11168 12733 12745 12877 13127 13542 14167 14322 14389 14401 14456 14549 14820 14954 15010 15495 16229 163-16 16411 17212 17509 17573 17907 18098 18145 18350 18584 18698 18898 18968 19039 19478 19512 19617 19679 19856 19925 19967 20202 20209 20787 20834 20860 20908 21021 21181 21918 22132 22540 22590 22627 22615 22807 -948 ZUIDERZEEWERKEN. Aan het jongste maandbericht betreffende de Zui derzeewerken is het volgende ontleend: De eerste en de tweede boorploieg voltooiden teza men de borjngen tot onderzoek van den ondergrond van de Zuid-Steenplaat. Bovendien, werden boringen verricht in die as van den ontworpen afsluitdijk tus schen de Zuid-Steenplaat en de Friesche kust bij Piaam, zoodat thans de ondergrond ih de richting van den afsluitdijk geheel bekend is. Door de eerste boor ploeg werden vervolgens de bo ringen langs de Noord-Hollandsche kust voortgezet, terwijl de tweede ploeg verdere b oringen verrichtte bij 'Stavoren om te onderzoeken, in welke hoeveelheid aldaar keileem in den zeebodem aanwezig 'is, die eventueel als specie voor den afsluitdijk gebruikt zou kunnen worden. Ongeveer half October werden de werkzaamheden op zee in verband met het vergevorderde seizoen ge slaakt, waarna aangevangen wem met een serie bo ringen in de as van het door het eiland Wierinjge.n ontworpen kanaal. De boringen die verricht worden met het doel om verschillende grondstoffen te zoeken, welke gebruikt kunnen worden bij den bouw van de haven in Den Oever, werden voortgezet; daarbij werd thans ge schikte klei gevonden aan den rand van het Waardje. De aanvoer van zink- en stortsteen werd nagenoeg beëindigd; alle- steen werd in de afgeloopen maand op Wieringen gelost, waar in het geheel ruim 25000 S.T. werd aangevoerd, Dc aanvoer van steen aan de Westzijde, van Wie- ringen is hiermede voor de eerste jaren afgeloopen, in verband waarmede een aanvang kon gemaakt wor den met het opruimen van den lossteiger bij het Schut- hornerhoofd, aie naar Den Oever wordt overgebracht. Naar Aanleiding van het onlangs in verschillende dagbladen opgenomen bericht, dat door de directie der Zuiderzeewerken in Duitschland onderhandeld zou worden over den aankoop van slakkenbergen (zooge naamde halden, gevormd uit den afval van het hoog- (ovenbedrijf) ten einde het daaraan te ontleenen mate riaal te gebruiken voor het" „dempen' van de Zuider zee, zij nog eens medegedeeld, dat dit bericht geön, enkelen grond van waarheid bevat. Wel zijn en worden nog steeds vele aanbiedingen; ontvangen voor dj# levering en het vervoer van hoog- ovenslakken, puin en ander „dempingsmateriaal doch in die aanbiedingen is en wordt niet getreden. Waar toch zelfs voor basallsteen de kosten van het vervoer die van de levering van het materiaal ver overtreffen, is het duidelijk, dat van een aanvoer uit Duitschland of andere veraf gelegen streken van min derwaardige materialen, die, als zij dichtbij te ver krijgen waren, wellicht in aanmerking zouden komen om ih groote hoeveelheid bij de samenstelling van den afsluitdijk te worden gebruikt, geen sprake zal kunnen zijn, en dat het materiaal voor dien dijk zoo veel mogelijk in de nabijheid zal rpoeten worden ge zocht. In verband met het ontwerp voor een e ventueéle nieuwe afsluiting van het IJ ter vervanging van die bij Schellingwoude, werden in de maanden Mei t.m. Juni van dit jaar op het )Muiderzand en daarbuiten in de lijn Muiderberg-Uitdam in het geheel 47 grond boringen verricht. Werd tot dusver vrij algemeen verondersteld, dat op het zoogenaamde Muiderzand een aanzienlijke hoeveel heid zand wordt aangetroffen, welke ten behoeve van de uitvoering van verschillende werken zou kunnen worden weggebaggerd, thans is gebleken, dat het zand hier grootendeels slechts als een betrekkelijke dunne laag aan de oppervlakte voorkomt,, terwijl de vaste zandbodem in net algemeen op te groote diepte is ge legen en door te dikke lagen van andere grondsoorten is overdekt om voor grondontleening in aanmerking te komen. DE ONDER WIJZER SS ALAiRlSSENi De minister van bmnenlandsche zaken, tijdelijk voorzitter van den ministerraad, heeft, naar Het Volk meldt, aan het comité voor salarisactie bericht, dat hij de deputatie uit den optocht, die Zaterdagmiddag na de bijeenkomst in Den Haag zal worden gehouden, tusschen 4 uur en halfvijf persoonlijk aan het minis terie van binnenlandsche zaken zal ontvangen. INFERIEURE KWALITEIT. Lenige oagen geleden kwam in sommige dagbladen een Advertentie voor van een Deenschen confectie- handel, genaamd De foranede Fabriker, Klaedevare- Afdelingen te Aarhus, waarin werd meegedeeld, dat Zij kende neef Maurus niet en kon niet beoordeolen, in hoe ver zulk een dweperij naar zijn smaak was. Welnu, tot de komst van den jongen erfgenaam moest nog heel wat tijd verloopen, en als juffrouw Margareta niet geschikt bleek te zijn voor de plannen en wenschen der kleine Francaise, dan kon men haar immers altijd verwijderen. „Redenen zijn te koop als braambessen,' en Jo- riècle was zoo vindingrijk en verstond het zoo schitte rend, alle zaken op diplomatische wijze te regelen. Als neef,Maurus kwam, moest het grapje met Krasch- witz immers ook uit zijn. De gravin liet dan het scherm vallen voor het interessante kluchtspel, welks auteur haar zoo aangenaam den tijd had gekort. Kraschowitz ^ou zij op het rechte oogenblik weten te verwijderen, welnu "en als hij weg is, heejft Joriède immers weer tijd en kan voor de oogen van den baron zelve de plaats van liefdezuster innemen) Margareta von Uttenhofen mag dus komen zij zal niet meer en niet minder zijn dan eene schaduw eene donkere schaduw aan net ziekbed der oudie vrouw, welke gravin Perpignan door een enkelen lichtstraal van haar schranderen geest in het niet kan doen verdwijnen. Juffrouw Buschmann vond het zeer gelukkig, dat de ziekenverpleegster van goeden huize was. „De barones hecht zooveel aan goede .manieren, zij houdt er zooveel van menschen van goede afkomst om zich heen te zien, dat "het haar zeker aangenaam zól aandoen te weten, dat eene juffrouw von Uttenhofen met hare verpleging is belast, Die omstandigheid zal ons de toch voor de zieke zoo opwindende verande ring zeker verlichten," Zoo werd Margareta's komst eene uitgemaakte zaak, en hoewel mevrouw Von Thungen van zenuwachtigheid beefde bij de gedachte aan de onbekende, en haar blik angstiger en roerender dan ooit naar het onbarmhartige gelaat harer nicht opzag het hielp niets, de equi page rolde het voorplelin op en bracht de nieuwe vef-- cleegster naar Triberg. Gravin Perpignan had een, wagen met twee paarden naar het station gezonden en-de bedienden met trots opgeheven hoofd hunne ver houding tot de .„diakones" duidelijk gemaakt. Ofschoon 'deze. een adellijken naam droeg, had zij daar toch geheel afstand van gedaan, toen zij liefdei- zuster was geworden. En zuster Margareta kwam. Ook bij hare aankomst keken er nieuwsgierige oogen uit de vensters.' der benedenverdieping, maai' za gen zeer weinig interessantseene slanke, teedere méis- jesgedaante in een grijs kleed,het gelaat omgeven door de witte muts der diakonessen, oen blik bescheiden! op fceitelling tegen rembours een stuk cheviot (blauw) zou worden afgezonden, tegen betaling van Kr, 34 ol ongeveer f 16—-i 18. De hoofdcommissaris van politie te Anutüi'dara geeft, in verband hiermede, in overweging, niet met genoemde firma in relatiu te treden, omreden bij hem bericht is ingekomen ,dut do stof van zóódanige iule- rieuro* kwaliteit is, dat het niet loont, de stoffen lo laten verwerken en naailoon daaraan te offeren. DE GEWEZEN DUITSCHE KEIZER. Bij het beantwoorden van vragen in het Lagerhuis heeft Lloyd .George gezegd: 'Wat de Nedorlandsche regeering op zich heeft genomen, maakt het voor haar met moöclijk, den gewezen Duitschen keizer toe te staan, Nederland te verlaten. De Britsche rc- geering heeft geen reden om er aan te twijfelen, dat de Nederlandsche regeering door zal gaan met het nemen van alle maatregelen, die noodig zijn voor een veilige interneering. TOCH NOG ONTDEKT. Tien jaar geleden 17 December 1910 werd in een bosch te Haskerhorne (Fr.) het lijk gevonden van den bejaarden koopman Tj. de Jong. Het bleek, dat de man beroofd was: zijn zakboekje met ongeveer f 125 aan bankpapier werd niet op het lijk gevonden. Thans is hét, na een instructie van eenige maanden, den opperwachtmeester der mare-, chaussee Woltjer te Heerenveen gelukt in deze zaak klaarheid te brengen en gisteren den vermoedclijken dader, den 45-jarigen J. van W. te Oudchaske te ar resteeren. Na een scherp verhoor bekende (leze ten slotte den ouden koopman te hebben aangevallen, ge slagen en beroofd. t NIET ONAARDIG. i De onderwijzers van Uithuizermeeden hebben den minister van onderwijs het volgend telegram gezon den: Excellentie, is uw salarisregeling ernstig ge meend? DE POST-STAXING. Omtrent het. ontslag van de 8 bestuurders van den Centralen Bond van Nederlandsch Post-, Telegraaf- en Telefoonpersoneel, vernemen wij, dat de bestuurders Freen, Bevcrloo en Sïpman weder in dienst worden ge nomen en de bestuurders Van Giesssel, v. d. Baan, v. d .Jagt en Roos ontslagen, blijven. Omtrent het ontslag van den bestuurder Assinlc, die op het oogenblik nog ziek is, kon nog niet wordeoj beslist. De commissie van beroep bij het staatsbedrijf der P. T. T. heeft voorgesteld aan de ontslagenen de hoogste uitkeering (70 dagen loon vopr elk dienstjaar) uit te keeren. De regeering daarentegen heeft aan die com missie thans laten weten, dat aan de ontslagenen de hogste uitkeering niet kan worden gegeven. Van andere zijde meldt jnen ons nog, dat de drie be stuursleden die weer tot den dienst zijn toegelaten^ den minister verklaard hebben ,dat zij zich voor het vervolg zouden onthouden van daden, die de goede uit oefening van den post- en telegraafdienst zouden kun nen in gevaar brengen. BERAADSLAGINGEN TWEEDE KAMER GE SCHORST. Na aanneming van de door Idem. Minister ontra den lamenidelmienifcen Marclhant tot i&ohrappinig >van gelden VoOr de benoeming van den clhef afdeeling Handel .tot directeur-genemaal en van1 de aanstelling 1 van een jmridiiscih raaldlsadVisemr, is gistermiddag op veraoek van1 den Minister van Landbouw de beraad- slagimgieaii over zijn (begirootimg geschorst en ging de Kamer tót den avond' uüteien. DANKBAARHEID. 'Een Duitsoher, dtie bij eien 'familie te Vlaardingen j eeruige diagen gastvrijheid bald genoten, is met de Noorderzon, vertrokken met medeneming van f2000. Reclames. Overtollig urinezuur is de werkelijke oorzaak van rheumatiek, ischias, en spit, en het kan zoowel de I oorzaak als het gevolg zijn van nierzwakte. Zware, moeilijk verteerbare spijzen, alcohol, overwerking en nadeelige gewoonten leiden tot de vorming van een dusdanige hoeveelheid van dit vergift, dat de nieren overweldigd worden door de overspanning om het uit het bloed te filtreeren. Voorzorgen en matigheid verminderen de hoeveel heid urinezuur, vergemakkelijken de taak der nieren en voorkomen, dat met-gefiltreerde urinezuur zich in de aderen, spieren, zenuwen en gewrichten afzet en kris- j tallis eert. Deze voorbehoedende maatregelen kunnen wor- den aangevuld door tijdige versterking van de nieren j door Foster's Rugpijn Nieren Pillen, pit speciale nier- geneesmiddel verschaft succes, zelfs ih gevorderde ge- J vallen van nieraandoenirig en verschijnselen als rheu matiek, steen, spit, ischias, niergruis, nierwaterzucht. nier- en blaasontsteking, en urinezuur-vergiftiging. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken niet pp de. ingewanden, doen'louter op de nieren en blaas. Anti- septisch, voorbehoedend èn genezend, wordt dit nier- i geneesmiddel alom aanbevolen als gevolg van de uit- j muntende resultaten, die men ermede behaalde. Te Schagen verkrijgbaar bij Gebr. Rotgans, a f 1.75 j per doos. neergeslagen, zoodat de lange wimpers de wangen diep beschaduwden. Zij greep zelve, eer Frederik kon toesnellen, naar haar klein valies, weerde de gedienstige handon meit bescheiden vriendelijkheid af en ging de stoep op. I Gravin Joriède stond als eene kleine koningin in de zaal om de aankomende te ontvangen. Zij reikte haar fliet de hand, maar groette nederbuteend met j een hoofdknik, sprak een paar woorden ter begroeting j en hiaakte de jeugdige zuster opmerkzaam op hare plichten, die niet licht zouden zijn, daar zij helaas j geenerlel hulp zou hebben. Margareta antwoordde rustig en vriendelijk, zonder door een enkelen blik te toonen, of en hoezeer de kleine Francaise in al hare heerlijkheid haar impo- neerde, en Joriède monsterde de zoo eenvoudige ver- j schijning der verpleegster met een sdlierpen Blik het bleeke, lieflijke gelaat met de groote, omschaduwde oogen en den trek van lijden om de lippen, dat de afschuwelijke, stijve muts volstrekt niet kleedde. Zuster Margareta was ongetwijfeld mooi maar volstrekt niet naar dien smaak der gravin. De liefdezuster zou als eene 'donkere schaduw hier in het slot haar werk verrichten, en waarlijk, zij had ook iets schaduwachtigs, onwezenlijks (met haar dwe pend zachten blik en hare grijze, onhoorbaar zwe vende gedaante. Gravin Perpignan lachte tevreden in zich zelve. „Neen, waarlijk, deze schoonheid in de gedaante eener non zal nooit gevaarlijk voor mii worden, zij zal nooit haar oorspronkelijken aard verloochenen, zij zal naast de stralende, schitterende, trotsche zon Jo riède de donkere, onwezenlijke schaduw blijven.' Eene donkere schaduw Mevrouw von Thungen kon van zwakte en hart kloppingen nauwelijks ademhalen, veel minder nog spreken, toen Joriède de nieuwe verpleegster aan haar bed bracht. Haar angstige blik trof bang en uitvorschend de na- derbijkomende, en werktuigelijk stak zij haar de be vende, vermagerde hand toe. Margareta trad onhoor baar naderbij, nam de dorre hand met innig medelij den in de hare en boog zich met een liefdevol gelaat over de zieke heen, Dc blikken ontmoetten elkander een korte, stom me vraag en antwoord. Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1920 | | pagina 6