Alititii Nieiws- In- laill FIJNE SIGAREN. Firma Jb. Molenaar, Woensdag 1 December 1Ö2Q. QSste Jaargang. Ho. 6731, UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCKAGEN. EERSTE BLAD. Raad Heer-Hugowaard. Geen mooier SINT N1C0LAAS-CADEAU direet van de fabriek? NAAIMACHINE. C HA GE Dit blad verschijnt viermaal per week :Dinsdag, Wöensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiên zooteel mogelijk in het eerstnitkomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE en OIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55: Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TTËN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BI8TAAT Uit TWK BLADEN. Vergadering van den raad der gemeente Heer- Hugowaard, gehouden op Maandag 29 November 1920, des nam. half twee. Voorzitter Burgemeester Van Slooten. -Aanwezig allen. De voorz. opent met het gebruikelijke welkom de vergadering, waarna de notulen worden gelezen, die onveranderd worden goedgekeurd. Ingekomen schrijven van de afd. Heer-Hugowaard van den Alg. Nederl. Geheel-Onth. Bond, om voor propaganda voor geheel-onthouding f25.—subsidie te mogen genieten. Voorz. zegt dat B. en W. dit hebben besproken en bij zoo weinig omschrijving vinden tij, dat we afwijzend moeten beschikken. De heer Kostelijk zou niet afwijzend willen be schikken. We hebben wel meer gesubsidieerd voor dingen die in 't belang der ingezetenen xijn. Zou dit niet zijn in 't belang van de ingezetenen? Voorz. zou dat niet willen beweren, maar bij zoo weinig omschrijving van wat zij er mede willen doen, nu onze uitgaven meer uitbreiden, daar zijn B. en ,W. niet voor. De heer Met 't Is wat sober gesteld, dat geef ik toe, maar overigens schaar ik me aan de zijde van den heer Kostelijk. Steun aan de Geheelonthouding is wel op haar plaats en zij werken om de menschen van den drank af ce houden. Als zij het adres beter had den omschreven, zou er meer sympathie voor zijn. De heer v. d. OordIeder kent toch de meeting der Geheelonthouding wel. Voorzitter: Zulk een Vereeniging kan voor pro paganda alleen, die toch niet zooveel kost, zich zelf toch wel redden met de contributie. De ge- meentrfinanciën zijn al zwaar belast. De heer Kostelijk: Zij vragen niet veel en we kunnen niet zeggen, dat de Geheelonthouding ver keerd werkt. Voorzitter: Dat zoulden B. en W. ook volstrekt niet willen beweren. De heer, Met: Ik gevoel wel voor wat de heer Kostelijk gezegd heeft, maar ik zoa liever willen, dat de afdeeling nadere omschrijving gaf, waarde aangevraagde gelden voor moeten dienen en dan op dit voorstel afwijzend beschikken, omdat het niet voldoende is toegelicht. De heer Kostelijk zou subsidie willen geven. Bij stemming hierover wordt dit voorstel van den heer Kostelijk met 9 stemmen tegen verwor pen voor de heeren Met en Kostelijk. Op het verzoek wordt nu afwijzend beschikt. Schrijven van den heer J. Smit, brandmeester in de wijk Veenhuizen, om met ingang van 1 Janu ari 1921 uit die functie ontslag te mogen hebben, terwijl hij zijn opvolger in de timmerzaak aanbe veelt als brandmeester te benoemen. Goedgevonden wordt, eerst omtrent den opvol ger meerdere gegevens te vragen en met de be noeming nog ic wachten, terwijl aan Smit het ge vraagde ontslag tegen den genoemden datum wordt verleend. Missive van Ged. Staten waarin er op wordt ge wezen, dat in het besluit geldleening voor woning bouw niet is aangegeven in hoeveel jaren de aflos sing jcal geschieden. Voorzitter zegt dat het grondvoorschot in75jaar en het bouwvoorschot in 50 jaar aflosbaar is. De bedoeling is dat dit er bij vermeld wordt. Algemeen goedgevonden, dat er bij te zetteh. Suppl. begrooting en besluit tot betaling uit on voorziene uitgaven zijn goedgekeurd teruggekomen. Schrijven van den heer A. Kwantes, meteropne- mcr en incasseerder gemeentel. Electr. Bedrijf ®m in herinnering te mogen brengen herziening van zijn salaris, waar hij zich thans voor de werk zaamheden aan die fnnctiën verbonden, alle dagen beschikbaar moet stellen, waaropder zijn eigen zaakje leidt. Voorzitter zegt, dat het salaris zou worden her zien, doch eerst zal met de commissie van bijstand dienaangaande overleg worden gepleegd, om daar na deze zaak in de eerstvolgende vergadering te behandelen. Goedgevonden. Verzoek van den hfeer P. Haster, gemeenteveld wachter alhier, om toeslag op zijn salaris wegens zijn weinige bijverdiensten en de stijgende prijzen der levensmiddelen. VoorzitterHaster schijnt niet van zijn salaris te kunnen rondkomen. Anders heeft hij nogal bij verdienste met het veilen bij verkoopingen. Nu is er weinig of niets te veilen. Van den herfst wordt er weinig verkocht, schijnt het. .P® i1®61", Met: Ac vorige vergadering bij behandeling der begrooting er al op gewezen, het salaris van. Hasttr onder de oogen te zien. Wat is het standpunt van B. en W.? Voorzitter: Dat was over loonherziening. Dit is geen loonherziening, maar toeslag. Of het loon voldoende is, weet ik niet. Er zijn gemeentebestu ren, waar het salaris hooger is. Haster heeft wei nig bijverdiensten nu. Een definitief voorstel van B. en W. is"er echter niet. Het loon Van Haster is: salaris f 1350 per jaar plus f 150 voor kleeding en fiets. Er Jcomt iets bij aan enkele bijverdiensten, als schoonhouden raadhuis, kachel aanmaken, leveren van consumptie, bodeschap Witte Kruis, surveillance bij uitvoeringen, r totaa.1 komt het inkomen dan op ongeveer f1700 'sjaars. 6 De heer Met merkt op, dat in Oude Niedorp, met zooveel minder zielen, het salaris naar ver houding boven dat in Heer Hugowaard staat, t Is hier een zeer groote gemeente en mogen er al eenige bijverdiensten zijn, die moesten we eigenlijk buiten beschouwing laten, vind ik. Spreker stelt voor f 100 toeslag te geven. De heer Poland: De heer Met zegt, de bijver diensten behoeven er niet bij in aanmerking ge nomen te worden, maar ik weet niet, of we die bijverdiensten juist buiten beschouwing moeten houden, 't Is meer de vraag of,adressant een be hoorlijk bestaan heeft. Voorzitter vindt het niet gewenscht, dat een veldwachter afhankelijk is. Spreker is wel voor eenigen toeslag. Er is meer reden om toeslag, dan om verhooging van salaris te geven. Anderen: Aanvrage om verhooging salaris zal evengoed wel komen, De heer Kuiper kan zich met voorstel-Met wel vereenigen. Voorzitter vindt het eigenlijk niet veel, het mocht wel f200 zijn, als het wat zal beteekenen. Als we zien, wat in andere gemeenten de veld wachter heeft, vind ik het wat laag. De heer Kuiper verwacht dat als Haster de func tie neerlegde, er nog iiefhebbers genoeg zouden zijn voor ae betrekking. De heer Bloothoofdja maar voor burgemeester daar zouden er ook wel een boel zijn, die daarnaar zouden willen dingen. Voorzitter: als we toeslag geven moet het een knappe toeslag zijn. De heer Kroon kan zich wel met eenigen toe slag vereenigen. Haster schrijft zoo weinig bijver diensten te nebben. Het veileh wordt hem toege staan. Wij .vorderen dus niet den geheelen mensch van hem en ik vind f 100 toeslag genoeg. De heer PolandDaar kan ik me wel mee ver eenigen. Ik vind we kunnen wel met de bijver diensten rekening houden. Als er een verkooping is, of de notaris die uitschrijft 's morgens om 10 uur of 's namiddags om 5 uur.de bode is er. Dus het is zoo, dat we niet den heelen mensch vorderen. Voorzitter zegt geen voorstel te hebben gedaan doch alleen zijna meening te hebben aangegeven. Het voorstel-Met, om voor 1920 f 100 toeslag op Haster'^ salaris te geven, wordt met allen voor aangenomen. Van den heer K. Winkel Jz., landbouwer te Veenhuizen, is een schrijven ingekomen om de voetbrug voor zijn land te doen verwijderen; hij wenscht het recht van overpad over zijn land niet toe te staan. Sommige heeren zeggen Nu komen ze al losl Voorz.: B. en W. hebben/het schrijven nog niet behandeld. De heer Kostelijk: Het gemakkelijkst zal wezen, dat we die brug eenvoudig laten liggentegen zijne rechten kunnen wij niet vechten. Laat hij «elf zijn recht zoeken. Voorz.: Ik heb geïnformeerd en geen mensch wist waar het pad vandaan kwam. Hoe ze er aan gekomen^ zijn weet men niet. We kunnen het schrijven voor kennisgeving aannemen en zien wat Winkel doet. Algemeen goedgevonden. Voorzitter orengt ter sprake dat zooals we heb ber. kunnen lezen, de wet op de inkomstenbelasting is gewijzigd en de genoemde wet is gewijzigd in de 2e Kamer om de opcenten op de grondbelasting niet te verhoogen voor het volgende jaar. En als wij er vólgend jaar gebruik van willen maken, hebben we zoo spoedig mogelijk daarover te schrij ven. De wet moet eerst nog door de le Kamer worden goedgekeurd en door de Koningin worden bekrachtigd. Thans zijn de opcenten voorgebouw de eigendommen 40%. die voor ongebouwde eigendommen 10%. De wetswijziging brengt dat tot een maximum van 80% van gebouwd en 20°/c van ongebouwd eigendom. Voorzitter vraagt of, als de wet door de Eerste Kainer en de Koningin goedgekeurd en bekrach tigd is, of dan.de raad goedvindt dat we dan hier van 40 op 80% en van 10 op 20% gaan. De heer Met: Het sluit toch niet in, dat we ver plicht zijn dat te doen. Voorz.: We kunnen een volgend jaar weer een ander percentage bepalen. De grondbezitters, bui ten de gemeente wonende, betaien door de opcen ten op de grondbelasting ook nog iets aan de ge meente. De raad vindt goed tot 80% en 20% te kunnen gaan. De heer v. d. Oord zegt nog: Dé lui, die kapi taal hebbben en geen grond, daar is het een heel mooi ding voor. Maar 't gaat hard van stapel. De heer Kostelijk: Maar de grondbelasting is toch billijker dan ae Hoofdelijke Omslag. Voorz.: Maar zooeven leek er niemand tegen en nu komt het nog. Ieder jaar kunnen we opnieuw bepalen hoeveel opcenten het zaLzijn. Wordt goedgevonden. Volgt aanvrage om financieëlen steun voor stichting van een Rust- en Vacantieoord voor Ge meente-Ambtenaren. die rust noodig hebben. Voorzitter zegt, dat daarvoor gelden worden inge zameld. B. en W. stellen voor, er afwijzend op te be schikken. De heer Met kan zich daarmee best vereenigen. De salarissen van de heeren zijn wel zoo, dat zij voor eigen rekening een rustoord kunnen opzoe ken, als verblijf daarin voor hen noodig mocht zijn. De heer Bloothoofd Hoe durven ze er om vragen. Goedgevonden wordt, afwijzend te beschikken. Goedgekeurd is teruggekomen het besluit tot aangaan tijdelijke kasgeldleening. Voor kennisgeving aangenomen. Van K. Koomen is schrijven ingekomen met verzoek om plaatsing voor zijne stiefdochter Marie Hoogland, die niet in eigen onderhoud kan voor zien. Voorzitter zegt, dat ze wel in betrekking ii ge weest, doch het er niet lang goed kon maken. Ook is ze al in een gesticht opgenomen geweest, vanwege het Armbestuur, maar ze liep er zoo maar uit. Ze is ook hier geweest en zei, dat ze wel in het Armhuis wilde slapen en dan overdag te werken. Maar voorz. zegt, er werd geoordeeld dat als men zoo'n mensch van 40 jaar al opnam, dan zouden er wel zeer velen in rt Armhuis kunnen komen. Er is eigenlijk niet veel met die Marie Hoogland te beginnen, meent voorz. De heeren zijn het er over eens, dat het een lastig geval is. Besloten wordt de zaak nader on der oogen te zien en of geschikte plaatsing voor haar gevonden kan worden. Goedgevonden wordt, aan N. van Doorn wegens vertrek, voor de resteerende^ maanden afschrijving Hoofdei. Omslag te verleenen. voor een man dan een kistje Waar kunt U die beter koopen dan Kistjes van 25, 50 en 100 stuks. Mooie sorteering Tabakspijpen, Sigaren- en Sigarettenpijpjes, Sigarettenkokers enz. enz. Beleefd aanbevelend, Sigarenfabriek, Molenstraat, Schagen. Van de commissie van bijstand voor het Ge meentelijk electrisch bedrijf, is een schrijven in gekomen ten opzichte van aansluiting bij het electrisch net, van den Schapenweg. De commissie adviseert, om daarbij ook op te nemen de wonin gen van J. Oudhuis en van F. Liefhebber, die sa men 14 lichtpunten garandeeren en wat voor de gemeente nog eenig voordeel zal opleveren. Algemeen goedgevonden. Verzoek Huishoudschool Alkmaar om bijdrage voor 1919 en 1920 voor leerlingen uit onze ge meente. B. en W. meenen te moeten voorstellen, afwij zend daarop te bèschikken. Deheer Met vraagt naar het aantal leerlingen uit onze gemeentie op die school. Voorz. zegt: We, hebben laatst bémerkt, dat er een dochter van den heer Blom op die school gaat en zij zal na 1 Januari a.s. die school niet meer bezoeken. zeoals de- heer Blom meedeelde. Overigens hebben wij geene inlichtingen gehoord. B. en W. adviseeren, afwijzend te beschikken, Aldus wordt besloten. Daarna is aan de orde nadere behandeling van het verzoek der gemeente Alkmaar inzake school gelden. Voorzitter zegt de betrokken ouders van leer lingen te hebben aangeschreven en moesten 8 antwoorden inkomen. Vorige vergadering waren nog niet alle antwoorden ingekomen. Nu wel. De heer v. d. Oord verklaart voor zijn kind, dat leerling is op de Hoogere Handelsschool, te willen betalen. Ook de heer Kranenburg wil voor zijn kind, dat op .de Handelsschool is, betalen. Het meest doeltreffende en degelijkste ST. N1COLAAS GESCHENK De heer Manimen is genegen 25 pCt. te betalen, 'en Hartigh wil 50 pCt. betalen, J. Zomer en Driessen kunnen geschrapt, de dochter van den Uitgebreide keuze hahd- en trapmachines, ook inge richt voor het moderne borduren. Prijzen vanaf f 30.-. Eerste Alkmaarsche Naaimachinehandel A. HILDER1NG. Alkmaar - Luttik Oudorp 66 - Langestraat 44 - Telefoon 236. Electrische reparatie-inrichting. heer Blom gaat na 1 Januari a.s. niet meer naar Alkmaar ter school en P. Mijts, wiens zoon te Alk maar schoolging, gaat de gemeente verlaten. Voorzitter zegt, w© Ikummeai nu -aam de gemeente Alkmiaan foemühteini, idiat Iwiiji 'Willem tt>e tailen ivoor 'Hoogere 'Hanidelissdhiool en llandelsdiagisohooil voor ■die leerlingen waarvoor praats gevraagd zal, worden. Er is mog geen plaats ge'vraagd, dus nu is uit te blaken Of we plaatsilnlg vhagteai. De iRaa|d beeft be sloten de bijdragen te betalen en die weer van •de ouders dier leerlingen' .terug te vangen. J)e ouders van den leerling op de Hoogere 'Handelsiscïiool en van> dii© op de Handelsdagsahool verklaarden 'zich, •zooals uit de antwoorden bliijikt, bereid, aan ons de gelden .terug te betalen. De beer Krom: 'We 'zonden dan voor. den leerling op de Handelsdagsobool en voor die op 'die Hoogere 'HiandeissclhiooL plaatsing kunnen vragen, die gelden op de "ouders weer te verbalen Voor die (kinderen beiDalen, waartvan die ouders de kosten voor butnne rekening nemen, daar moeten we ons 'aan bouden. Wiji moeten ons genomen besluit baindbiaven eb aan de verschillende scholen berichten, dat wij de gel den garandeeren' voor die kinderen, waarvoor wij plaats vragen. Als we te ver gaan, zouden wij ons niet tégenover de belastingbetalers kuróien verant woorden. Wij moeten niet te ver gaan. De werke lijke arbeider kan zich, al betaialt de gemeente ten volle bet leergeld, nog niet de weelde veroorloven, zijn kind naar Alkmaar te 'Laten schoolgaan. Kosten van spoorabonnemenit, aan 'te sch'affen boeken, eniz., zijn te bezwaarlijk en kunnen we de armsten in deze toch niet helpen. Die meer inkomen heeft als de werkman, moet zelf maar, wat .uitzien. Op de Hoogere Burger school kunnen hunne kinderen komen, ook zonder dat ize behoievetn te betalen en kan het dan, zonder de gemeente (ten laste te komen. En een diploma van de H.B.S. is even goed ais een van de HandelsdiagschooL De heer Kostelijk is het niet mat den heer Krom eens en meent, dat wij die mingegoeden ter hulpe moeten komen Zeker, het rust op den belastingbe taler, maar het gaat er'om, om voor het mingegoede kind ook iets te doen De heer Krom: Naar die HÜB.iS. dat kost izoo goed als niets. De heer Met: We 'zijn voor een moeilijk geval ge komen. Alkmaar komt onverwacht met 'een 'andere regeling, dat zit hem in de rijksregeling. Nu staan de menschen voor heit complex: (betalen, of het kind van de school. Toen hebben wij (antwoorden ge vraagd, van sommigen (kregen we die aanvankelijk 'heelemaail niet. Geen wonder, als er geen verorde ning, bestaat, is het moeilijk antwoorden. Er zijn gemeenten, die niet Ibij'diragen, anderen 'dragen wel bij en roepen er een verordening ivoor in heit leven. En de heer Krom zei, de H.B.S. is evengoed, maar ik vind de Handelsdlagschool is meer de aangewe zen school en als hij er zelf een leerling o# had, zou hij wel uit een ander vaatje tappen. Wait betreft, dat het op den belastingbetaler rust, hoe is het van het voorjaar gebeurd ten opzichte van verhooging presentiegeld raadsleden tot f4.Onze fractie ver zette er zijn stem tegen en hisldl het oog op de be lastingbetalers. Ik vind' we moeten de schooLgelden voor Alkmaar in overweging nemen en 'een veror dening er voor maken dat elk naar draagkracht (be taalt. De heer Kostelijk legt een ontwerp voor verorde ning over om te laten betalen bij inkomen van if 800 tot 1000, 10 pet.; f10000 tot 1300, 30 pet.; f1300 tot f 1600, 50 pet; f 1600 tot f2000, 70 pot; boven f 2000 ge heel betalen. Voorzitter wil eerst de vraag uitmaken of we op het verzoek van1 Alkmaar ingaan, om de gevraagde bijdiragen voor. leerlingen uit onze gemeente te be talen, of niet. Er is niets tegen, dat er voor die leer lingen', waarvoor wijkplaats vragen, wordt betaald, Wij moeten nu eerst weten of we met hot verzoek van Alkmaar meegaan. We zouden kunnen (berich ten aan Alkmaar, dat we wel willen betalen voor diegenen wiaiaiyvicvoir. we plaats vragen, Eu die toetraden wil, daarvoor, vragen we plaats aan en de rest zou dan vervallen. De heer Met denkt als wij', niet garandeeren vooaj al de leerlingen1 die uit onze gemeente nu de scho-> len te Alkmaar bezoeken, dian zal -er geen een leer- ling hier van-daan, meer -dia scholen daar ito©* gang krijgen. De heer Bloothoofd zou dat al zeer onbillijk acht •ten. Voorzitter zegt 'dlat de gemeente ,Obdam er uit is, daarvandaan zijn heelemaail geen kinderen meeil op school te Alkmaar. De. heer Krom meient, diat misschien Obdam er heelem'aal niet mee te doen heeft willen hebben, Wij moeten niet afwijzend1 antwoorden. Voorzitter zegt, ze vragen te Alkmaar of wij ga- •randeeren willen voor tal -die scholen het 'bedrag, dat •daarvoor gevraagd wordJt, of dat we het onder voor* behoud doen. De heer Mat zoiu alleen voor. 1921 besluit willed nemen en '©en verordening scheppen om te laten be talen naar inkomen, De heer Van der Oord: Alls iwe voor een jaar be sluiten:, dan- zouden .we vöor een volgend jaar hef besluit weer in kunnen trekken. Voorzitter't Is wel van belang om er op in te gaan en ik verwacht wel, idat we er in de toekomst toe {zullen worden gedrongen en dat het Wet wordt Dat voor ziet spr. wel. Maar het is nog zoo niet Ik zou intus- schen niet graag willen dat de raad besluit, er niet$ aan te doen. Diie een paar jaren school gingen zou je dan dupeeren als ze het derde jaar er af moesten. Voor die lui zou het een ramp. zijn als voor hen betaald werd. De heer Krom vindt, om voor één jaar te besluiten, zooals de heer Met aangaf, dat is niets. Ook. voorz. vindt, niet voor één jaar besluiten, dat is niets. De heer Kromj Ik wilde aan Alkmaar hetzelfde berichten, wat we voor de Ambachtsschool gedaan hebben. Voorzitter» Als we het geheel aannemen, dan is het afgedaan. Anders, als we het niet geheel aarnieimetd, maar onder voorbehoud, dan berichten wij, dat we betalen yoor die leerlingen, waarvoor we plaats vragen. We kunnen nu wel stemmen voor of tegen het verzoek Alkmaar. Als we voor stemmen, dat is voor alle leer lingen betalen, en tegen stemmen is voor die leer lingen betalen, waarvoor we plaats vragen. De uitslag der stemmig' i« 4 Voor ei* 7 t^gen. Voor Kostelijk, Kuiper, Met en Blom. Tegen: Bloothoofd, Borst, Poland, Does, van der Oord, Krom en Wij oker. Dus is het verzoek niet aangenomen en zal nu bericht worden gedaan, dat we alleen voor de leerlingen waar voor we plaats vragen, willen betalen. Voorzitter stelt aan de orde»: Bewakingsdienst. Die heer Poland vraagt, hoever we er mee gewordend' zijn waarop voorz. daaromtrent mededeeling doet. De kosten komen op f 4 per avond Anderen vinden dit niet hoog. De heer v. d. Oord vraagt wat er voor die f 4 's nachts wordt vereischt. Voorzitter zegt, dat daarvoor dan gesurveilleerd wordt in de verschillende deeien der gemeente en er zaï in de geheele gemeente dienst worden gedaan. Er kan proef genomen worden. Maar het is niet het idee om aan de groote klok te hangen, hoe gedaan zal worden. En daarover zal nog met politieautoriteiten in overleg worden getreden. Maar ae proef is te nemen. De heer v. d. OordJü, een dooie kat is een schrik' voor de muizen. VoorzitterHet bedrag is in totaal hoogstens f 400. Algemeen goedgevonden proef te nemen met den bewakingsdienst. Volgt wijziging openstelling uren bureau van den Burgerl. Stand! De ambtenaar v. d. Burgerl. Stand heeft 'zijn betrek king van melkcontroleur. die hem de morgenuren in beslag nam, laten varen, Nu kin hij 's morgens wèl en dat is gemakkelijker. Voorgesteld wordt het Bureau Bur gerl. Stand nu voorm. van 9—12 uur open te stellen. Zulks ingaande 1 December a.s. Algemeen goedgevonden. Voorzitter bespreekt wijziging Hoofdei. Omslag, waar voor een schema is gemaakt. De heer Poland nad een voorstel tot wijziging Hoofdei. Omslag gedaan. De hee ren zouden nu elk een exemplaar van ontwerp gewijzigd tarief mee kunnen nemen Op de volgende vergadering kunnen we er dan op terugkomen. Hel doel is, de kleine inkomens te ontlasten en/ die meer inkomem hebben, meer te belasten Het beste is, dit eerst mee naar huis te nemen Er !j ook een voorstel in het ontwerp der wijziging opgenomen om aftrek voor eerste levensonderhoud te brengen van f 600 op f 800. De heer Kostelijk:' Ik ben niet geheel onsympa thiek voor het voorstel, maar ik kan me niet begrijpen!, dat zoo'n democratisch voorstel komt van een, die zoo'n conservatieve houding aannam ten opzichte van bijdrage Handelsdagschool. De heer Polana: Is dat een voorstel van den heef Met, die daar straks bij u kwam en een briefje had, 7 Anders wou ik zeggen. De heer Kostelijk: Jullie zijn zeker nogal goeie vrien den, jij en Met. Voorz. vindt, dat men liever niet persoonlijk moet worden en verklaart verder, met hel voorstel Poland te kunnen meegaan. De heer v. a. OordIk zou er niet op tegen zijn# als we onze bedrijven ook maar in drieën konden ver doelen» De vermogens getroffen worden.

Schager Courant | 1920 | | pagina 1