Alieieei Niriws- Munntit- LaiiMliü. Raad Barsingerhorn. VAN RIJSWIJK's SCHOENHANDEL SCHOENMAKERIJ. Donderdag 9 December 1920. 63ste üaergang. No. Steeds nieuwe artikelen* Steeds verlaagde prijzen. SüiAEI Dit blad verschijnt viermaal per week .-Dinsdag:, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentiën zoo\eel mogelijk in het eerstuirkomend nummer geplaatst. UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. POSTCHEQUE en GIRODIENST 23330. INT. TELEF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN TIÉN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend Vergadering vani den .Raad' op Dinsdag 7 Decem ber 1920, dea middags 2 uur. Aanwezig allen. Voorzitter de heer iK. IBreelbaarfc Diz., burgemeester, secretaris de 'heer 'P. Bronder. (Na opening 'volgt vaststelling der notulen. Van de burgemeesters In bet (kanton Sdhagen te in gekomen het verzoek om met (het oog op het ver sterkte politietoezicht een gebouw aan te wij'zen voor telefoonaansluiting, opdat 'daardoor de gemeenten des nachts in telefonische verbinding met elkaar staan. Waar het raadhuis bier reeds is aangesloten, zullen de kosten gering zijn. Goedgevonden. God. 'Staten keurden goed betaling uit den post onvoorziene uitgaven1, suppleto-ire begrooting en geid- leendng. Voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen is een sabrij'ven van den Neid'. Bond van Arbeiders in bet Landbouw-, Tuinbouw- en Zuivel bedrijf, waarin gevraagd wordt werkloozen, aange sloten bij het werklozenfonds, passend en loonend arbeid te doen verrichten;, minstens tegen bet geldtend 9tandaa'rdloon. Indien ook aan niet-verzekerde werk loozen productleven arbeid wordt opgedragen, dan verzoekt adressant voor de verzekerden: le. den voorrang; 2e. bet loon 'van de verzekerden beduidend hoog er te stellen dan dat van die ndet-vebzeikerdem. (B. en W. 'hebben déze zaak besproken en wij'zen er op dat ido gemeente weinig iwerk beeft te doen ver richten. Wat gedaan moet worden, izullen (B. en W. door d'e werkloozen laten doen, B. -en W. stellen ech ter voor aan de diverse polderbesturen in deze ge meente te verzoeken om wanneer ze werk hebben, dot te laten verrichten idoor de werkloozen. 'De heer (Burger zegt bet zéér op prijs te stellen dat B. en W. deze maatregelen willen 'treffen. Het voorstel van B. en Wt. wordt met algemeene stemimlen aangenomen. Het college van curatoren van' 'den Ned. Biond van Gcmeeniteaimlbtenarein vraagt steun voor de stich ting, van ruist- en vacamtieoorden. !B. en W. steil eii voor 'het verzoek voor kennisge ving aan te nemen. De beer lEngel wdl den Raad meedeel en waarom iB. en W. dit voorstellen. Het kwam spr. voor en al spoedig het gehoele college, dat hot niet goed is dat dergelijke inrichtingen -in het leven- worden geroe pen enkel voor bepaalde categorieën van mensahen. Spr. Is wel voor dergelijke inrichtingen, indien elke burger daar heen kon, dlus wanneer ze zijn ten dien ste van het algemeen. Op 'deze wijze zouden we ver schillende kolonies krijgen en daardoor een duur dere exploitatie. <Het kwam B. cn W. idaarom on- gevvenscht voor de instellingen door de gemeente te steunen. Overeenkomstig hét voorstel van B. en, 'Wi. wordt besloten. Ingekomen is een schrij'ven van den voorzitter van hot Burgerlijk Armbestuur, den heer J. Bakker Az., waarin deze mededeelt, dat uit het raakjlsverslag van do laatste vergadering, voorkomende dn de Schager Courant, Was gébleken dfllt door mevr, Bergmiam— GonJs. was gezegd: idait door den Armenvoorzitter aan iemiand' een bewijs was afgegeven dat een andere dokter mocht worden geraadpleegd. Door den 'Ar menvoorzitter is 'aan mevr. Bergman-Gons gevraagd aan ivde een dusdanig bewijs was aifgegeven, daar hij zich er niet van bewust was een dusdanig schrijven te hebben afgegeven. Van mevr. (Bergman-Gons was evenwel op deze vraag,-geen antwoord ingekomen, waarom adressant 'zlich thans tot den Raad; wendt, opdat mevr. Bergman-Gons het in het openbaar ge sprokene kan; herroepen en door het publiek en me deleden' van den Abmenvoorzitter geen verkeerde ge volgtrekking worde getmalaikt. Voorteititer zegt,, dat (B. en W. dit schrijlven hebben besproken en zij mevr. Bergman-(Gons de gelegen heid willen geven hierover 'het woord1 te voeren. Mevr. Bergman-Gons zegt zich te moeten- veront schuldigen voor het -niet-beantwoorden van de vraag van den Armenvoorzitter. Dit vond zijn oorzaak in "een ongesteldheid en in .familieomstandigheden, ter wijl toen spr. wilde antwoorden, zij bemerkte dat dit scihirijVen reeds bij B. en We was Ingekomen. Spreek ster moet dan; eerst zeggen dat geen bewijs was af gegeven, maar het is gelweest oen mondeling goed vinden. Het (betrof kinderen' van 'Geel, die onder be- handeling Van Dr. Oudendal waren en dan bepaald verbetering, in 't zicht was: Er dis 'toen goedgevonden dat de onkosten bij het Armbestuur werden inge diend, er is zelfs een bedrag genoemd. De Armen voorzitter is-bang dat er door het publiek een ver keerde gevolgtrekking wordt gemaakt, dodh spreek ster keurt integendeel de handelwijze van den Ar menvoorzitter heel goed/Wanneer het blijkt dlat niet voldoende hulp door den gemeente-geneesheer wordt verleend, juicht spr. ihiet toe, dat een andere dokter mag, worden geraadpleegd. Voorzitter zegt, verdler de zaak niet te willen be spreken. I De heer Blaauiboer vraagt hoe of van wie mevr. Bergman-Gons >die zaken te weten is gekomen. Van' Dr. Oudendal lotf van Geel: Mevr. Bergman-Gons zegt dn de vorige vergadering expres gezegd te hebben dat ze de iziaak besproken had met den arts. In het raadsverslag stond dat er echter niet bij. Spreekster heeft het juist niet met Geel willen bespreken omdat die menschen nogal afhankelijk izljn (Van het Armbestuur. De heer Engeil zegt dat hij' dan eigenlijk die man is die het spulletje aan het nollen Ih'eeft gebracht. Geel is bij me geweest en legde me het geval uit, .wat hier op (neerkwam dat een meisje van hem onder dokters behandeling was. Onder behandeling van Dr. Bee- ker was geen verbetering merkbaar, onder die van Dr. Oud en dal wel, Geel vroeg wat hij. met dat ge val moest beginnen. Ik heb toen gezegd, ga naar den voorzitter van het Armbestuur, ik geloof iwel dat die dan een oplossing, zal geven. Later ben ik Geel tegen gekomen en (die (zei dat de zaak dn orde was. ÏSpr. hoeft dit niet in IB. en W. besproken, omdat het hem door Züo (hoofd was gegaan. Voorzitter zegt dat het een persoonlijke zaak is en hij de discussie sluit. In behandeling komt d'e overeenkomst inef.den Polder Waard en Groet over de 'kosten van bestra ting van den v.a-muur. Oimitrent deze quaestie heb ben 33. en W. het volgende rapport uitgebracht: BarsLngeibora, 4 Dec. 1920. In uv/3 v&zgftderlag van 28 M.ei JJ. werd' beslo ten over te gaan tot den (bouw van' 'een waLmiuur in de haven te Ivolhom en het leggen eener daar voor noodige bestrating onder aanvaard,ing van het volgend besluit van het College van (Hoofdingelan den van den Polder Waard en Groet, medegedeeld hij briieif d.d. 21 Mei j.1., no-. 1294: Het Polderbestuur is bereid: 1. aan de gemeente Barsingeriboimi oen subsidie van f 10.000 te verleen en; 2. voor zijne r.ekening 'te nemen' do halvo kosten van daarstelling der bestrating voor den walimuur, het geheele onderhoud van de bestrating en van het diephouden van de haven voor den wa'lmuur, terwijl de Polder het recht voorbehoudt zonder daarvoor rechten verschuldigd te zijn, de voor 'den Polder aankomende goederen te mogen lossen aan den waimnur. De gemeente BansüngenhOrn neemt voor hare re kening: 1. de kosten van daarstelliing van den walimuur; 2. de halve kosten van daarstelling, der bestra ting voor den waimiuur; 3. het geheele onderhoud en instandhouding van den walimuur, terwijl de gemeente rechten mag (hef fen. (Na oplevering van het werk is daarvan kenni's gegeven aan genoemd Polderbestuur en voorts toe gezonden een nota betreffende de kosten der be strating voor den walmuur aangevende een bedrag van f 2058.32M. 'Hierop habiben Wij: een 'bespreking gehouden met Dijkgraaf, Secretaris en Opzichter van den' Polder, waarop de 'Dijk,graaf mededeelt, dat de ingezon den nota een onjuist bedrag aangeeft, daar volgens het besluit van Hoofdingelanden alleen d'e halve 'kosten, der bestrating zullen worden voldaan, voor zoo verre die' 'kosten meer zouden bedragen dan de in de begrooting voorkomende som voor straatwerk zijnde f 1792.De Dijkgraaf was van meening dat dit ons bekend, was iudit een conferentie door 'de Da- gellijksclhe (Besturen van den Polder en de Gemeen te gehouden en dat het besluit van (Hoofdingelan den, zooals dit medegedeeld is 3>'ij .bovengenoemd schrijiven, zdich aansluit aap (het dezerzijds gezonden schrijven van 8 Mei ji. Onzerzijds I's aangevoerd idat de huishoudelijke bespreking tuisscben de Dagelijksehe Besturen hier niets iter zake doet,- daar .alleen rekening is te hou den met de besluiten der beslissende colleges, iin dat geval het 'college 'van Hoofdingelanden. (Het komt ons voor dat u zich aan dazen inhoud van het door (Hoofdingelanden genomen besluit •dient te houden, daar dit één der 'grondslagen is, waarop uw besluit is gelbaseendL Ten opzichte van d'e door U voorgestelde toevoe ging aan de van, het /PoMérbestuur ontvangen con cept-overeenkomst betreffende den walmuur en om geving, deelde de Dijkgraaf mede, dat het Polderbe stuur Izich daarmede niet kon vereenigen. .Het is van oordeel dat waar de Polder een 'subsidie geeft van f 10.000.— voor de tot standkoming van den walmuur het eiischen tniag stellen omtrent het bes-taan blijven daarvan. Bovendien werd! het gewenscht geacht een overeenkomst te iSluiten omidiat daardoor al het ge schrevene en besloten© In, één ,stuk werd vastgelegd. Afgescheiden nog van de meening dat indien het Polderbestuur eten overeenkomst wenscht, zij dit als voorwaarde aan het toekennen der subsidie had moe ten verbinden, blij'ven wij van oordeel dat -deze over eenkomst voor onbepaald en tijd oen te bezwarende zaak voor 'de gemeente zou worden, indien de be staansreden van den walmuur verviel. Het komt ons voor dat een .ieder die thans in uiw college zit of daarin, later zaïl komen te zitten, het behoud vtan 'den walmuur steeds zal voorstaan indien het heistaanblij ven daiarvan een behoefte is. '0;p grond van een en ander stellen wij: u voor het, bestuur van den 'Polder Waard en Groet it© berichten: 1. dat ide Polder behalve de toegezegde subsidie van f 10.000.aan de gemeente, schuldig is de halve kosten der gemaakte bestrating voor den walmuur, zijnde de helift van f 2658.32K 2. geen overeenkomst te sluiten dan met 'de door u igewenischte toevoeging, onider medeideeling dat In dien de Polder Waard en Groet deze toe voeging niet. verkiest, deze gemeente geen over eenkomst izial te eken en en zich enkel houdt aan den brief dezerzijds verzonden onder dagteekenling vian 18 IJuli 1920, no. 24/262. Voorzitter zegt, zich voorbehouden te hebben een enkel woordje te spreken, hoewel hij mot het adviefc van de wethouders is meegegaan. Spr. erkent, dat de polder volgens zijn schrijven, moet betalen, doch het betreft hier beslist een foutief schrijven van het polderbestuur. Spr. weet het niet, maar veronderstelt, dat wanneer de róStl het advies van B. onW. aanneemt, het polderbestuur daarmee niet accoord zal gaan en de dubbeltjes niet zal betalen. De raad zal zien dan tot God. Staten moeten wtenden en spreker weet een dergelijk geval, dat zich onlangs heeft voorgedaan en waarbij Ged. Staten zeiden, zoeken jullie je rechten maar bij de rechtbank. Het is een veronder stelling van spr., maar hij meent dat wanneer de raad a zegt, hij ook b zal moeten zeggen en dan den polder in rechten zal moeten vervolgen. De heer Engel zegt, dat wanneer Voorzitter in den grond van zijn hart overtuigd is, dat de raad niet mee moet gaan met 4|iet adviès van B. en W., hij niet be grijpt, waarom Voorzitter met dat advies is meegegaan, om dan met een algemeen praatje invloed! op de (stemming uit te oefenen, Indien .Voorzitter dan consequent wilde blijven, had hij een minderheidsadvies in den raad moeten brengen. Spr. noemt dit een ongemotiveerde manier. Voorzitter zegt, blij te zijn, dat de heer Engel dat zegt. Spr. is meegegaan met het advies van B. en W., omdat dat advies aan- de .hand van het schrijven van het polderbestuur juist is. Maar, zegt spr., ik heb in B. en W.-vergadering gezegd, me voor te behouden mijn meening er over te zeggen. Ik ben er van. overtuigd, dat het niet de bedoeling van het poldqr-j bestuur is geweest. Volgens het schrijven van het pol derbestuur, komt het geld de gemeente wel toe, maar ik 'ben overtuigd, dat het haar niet toekomt, omdat het een vergissing is! De heer Kooijman vraagt of 6. en W. het niet op de bijeenkomst met het Polderbestuur hebben opgemerkt. De heer Engel zegt, dat de polder zou bijdragen pl.m. f 10.000, dat waren zoowat de halve kosten en tevens vroegen wij het polderbestuur het geheele onderhoud van den walmuur op zich te nemen. De dijkgraaf maakte toen bezwaar tegen het gebruik van de oudfp steenen. Doordat die dan niet gebruikt zouden worden, werd door hen gezegd, de meerdere kosten die dat met zich zou brengen, te zullen betalen. Het schrijven, dat later van de hoofdingelanden is ingekomen was echter heel anders en daarin werd onomwonden te kennen ge geven, de halve kosten van de bestrating te zullen be talen. Die Voorzitter is als hoofdingeland bij de besprekingen geweest, èn spr. begrijpt niet, dat Voorzitter niet ge waarschuwd heeft. Voorzitter zegt, dat hij de overeenkomst precies in de Schager Courant heeft laten zetten. Gezien die over eenkomst, kunnen we er niet van afwijken, dat is zonneklaar, maar spr. vraagt of de heer Engel dan ook niet overtuigd was, dat ze de halve kosten zouden be talen. De heer Engel: Dat weet ik niet. Die heer Blaauboer heeft met verwondering dit schrij ven van het Polderbestuur gelezen. De polder zou f 10000 bijdragen bij een begrooting van pl.m. 20.000 en spr. had den indruk dat ze dat deden met de bedoe ling, dat 'ze van alles af zouden wezen. Toen is de kwestie gekomen met de oude straat en spr. begreep, dat ze in die meerdere kosten de helft zouden bu- dragen. Spr. dacht, dat al werd dan 'ook misschien de gemeente-begrooting lager, de gemeente recht had op i 10.000, plus de meerdere kosten van de bestrating. Hij persoonlijk kan niet met het advies van B. en W. meegaan. Er is bepaald een foul in de overeenkomst geslopen, maar als college tegenover college, mag de gemeente daar geen gebruik van maken. Voorzitter wijst er nog eens- op, dat het in openbare vergadering niet is meegedeeld, maar wel de overtuiging te nebben, dat het hier is meegedeeld. De zaak is in comité besproken. De heer Burger vraagt nog eens voorlezing van het schrijven van het Polderbestuur. De heer Engel komt er nog eens tegen op, dat Voor zitter, hoewel meegaand met het advies van de wet houders, thans persoonlijk tegen dat advies ingaat. Dat is geen methode. voorzitter: Dan had U daar in de B. en W.-ver gadering maar tegen op moeten komen. Die heer Engel: Daar hebben we er wel 2 dagen over vergaderd. Het voorstel van B. en W. wordt in stemming ge bracht en afgenomen met 6 tegen 1 stem. Tegefn stemde de heer Blaauboer. In behandeling komt een verzoek van deafdeeling Kolhorn van den Bond van Landarbeiders, betreffende het geven van onderwijs aan volwassenen. B. en W. juichen het streven tot meerdere ontwikkeling toe en hebben zich in verbinding gesteld met den heer Dikstaal, hoofd der school te Kolhorn, die zich bereid verklaarde mede te werken tot het houden van« een dusdanigen cursus. Er moeten minstens 10 perso nen deelnemen aan den cursus. De cursus zal duren 4 maanden, 1 avond per week les. De kosten wordep geraamd op f 100. B. en W. stellen voor, bij wijze van proef dit bedrag beschikbaar te stellen. Voorzitter hoopt, aat er meer dan 10 personen aan den cursus deel zullen némen. Misschien zou a.s. Woens dag begonnen kunnen worden. De heer Burger zegt, een opgaaf van 17 personein bij zich te hebben. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Vastgesteld worden de voorwaarden van landverhu ring, het bouwterrein in den Groetpolder. Eveneens wordt vastgesteld het tarief voor het elec- triciteitsverbruik over 1921. In verband met de hooger wordende kosten, van ko len enz. en door de uitbreiding werd de prijs per Kilo watt gebracht van 25 cent op 30 cent De vaste kosten blijven onveranderd. Een suppletoire begrooting van dat bedrijf ad f18000, door uitbreiding,, wordt goedgekeurd. De begrooting voor 1921 van het G.E.B. geeft een ontvangst en uitgaaf aan tot een bedrag van f 16700, onvoorzien f 582.02. In verband met een ingekomen circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, waarin kennisgege ven wordt dat de gemeenten bevoegd zijn tot verhooging van de opcenten op de hoofdsom der grondbelasting, stellen B. en W. voor, de opcenten voor gebouwde eigendommen onveranderd over te laten, doch de opcenten der ongebouwde e igendommen op 20 te bepalen. Het geeft een meerdere ontvangst van f 890. Van de 3909 H.A. wei- en bouwland in deze ge meente zijn er 965 H.A. van buitenwonenden en 944 H.A. van inwonenden. Goedgevonden. Overeenkomstig den wensch van Ged. Staten worden enkele wijzigingen aangebracht, in de gemeenterekeaiing over 1919; Over een concept-wijziging van de bouw- en woning- verordening is advies gevraagd aan de Gezondheidscom missie. In die wijziging werd bepaald, dat de hoogte der woningen van vloer tot zolderbalk pioet zijn minstens 2. M. Die Gezondheidscommissie kan zich met deze wijziging vereenigen. Mevr. Bergman—Gons merkt op, dat door deze wij ziging verschillende woningen afgekeurd zullen moe ten worden. Voorzitter zegt, dat Langedijk reeds bezig is, een en ander na te gaan. B. en W. hebben omtrent -enkeld gebouwen advies gevraagd aan de Gezondheidscommissie en deze commissie adviseert nu, een drietal woningen, onbewoonbaar'te verklaren en wel: het perceel F20, te Kolhorn, bewoond door L. van de Velde, perceel F 110, bewoond door R. Kalter en het perceel "te Pool land C 50, bewoond door de Wed. A. Kossen. Mevr. Bergman—Gons zegt, dat de woning van Kal ter te slecht onderhouden is. De grootte is wel goed. Die van de Wed. v. d. Klooster is beslist onbewoond baar. Do heer Blaauboer zegt, dat hij zich met het advies van de Gezondheidscommissie kan vereenigen en vindt het goed, dat wanneer de bewoners van aie peroeelein er uit gaan, de woningen dicht blijven. Voorzitter zegt, dat de menschen 14 dagen de tijd hébben bij Ged. Staten in beroep te gaan. Doen ze dat niet, dan kunnen de borden aangebracht wordeüi en kan de raad bepalen of ze na 3 of 6 maande#! uit de woningen moeten. Na dien termijn kan de raad odk verlenging geven. Het kon echter wel eens gebeu ren dat de Gezondheidscommissie niet accoora ging met een verlenging. Mevr. Bergman—Gons meent, dat de quaestie op gelost moet worden door het bouwen van gemeente» wege. Die heer Blaauboer: Dat kunnen we later wel zien. Er zijn nu al huizen over. Mevr. Bergman—GonsDat staat tenminste in de Schager Courant, maar ik kan ze niet vinden. De heer Burger zegt, dat de Wed. Kossen te "Pool land eigenares van dat huisje is. Wanneer nu het ad- vies van de Gezondheidscommissie wordt opgevolgd, moet de gemeente toch zorgen, dat er een andere wo ning is. Spr. weet niet waar huizen leeg zijn en als mijnheer Blaauboer hein dat kan vertellen, zou hij spr. ten zeerste verplichten. De heer Smit: Ik heb er wel 2, 3 leeg. Voorzitter: Aan de Kreil is er een leeg, vlak voor aan in den Polder een en in Barsingernorn ook. De neer EngelDat zijn geen woningen voor esén ieder disponibel. Die zijn te huur als je bij den boe^r wilt werken. Voorzitter: Aan de Kreil niet. De heer Burger meent, dat het toch niet opgaat, om te verlangen, dat iemand van Poolland bijv. in een huis gaat in een gehen ander gedeelte van de gemeente. Op die manier zou je menschen wel van Poolland naar Hoogbieren kunnen sturen, Spr. meent, dat bouwen de aangewezen weg is. De heer Blaauboer: Het zou wat haoois wezen. En als zoo iemand dan ever een paar jaar weer wegging? Spr. wijst er op, dat de commissie die de huizen on derzocht heeft, er verschillende aangeteekend heeft, die gerestaureerd kunnen worden. Overeenkomstig het advies van de Gezondheidscom missie worden de 3 genoemde perceel en onbewoonbaar verklaard. Voorzitter deelt mede, dat de Gezondheidscommissie van oordeel is, dat de volgende peroeelera voor ver betering vatbaar zijn; de noodige verbeteringen worden in haar advies aangegeven: le. het perceel te Pool-v land G 51, bewoond door J. v. d. Waf, 2e. dat van de Wed. F. v. d. Klooster; 3e. dat van Jb.Beek. De Ge zondheidscommissie adviseert, dat voor de woningen van Wed. v. d. Klooster en Beek binnen 3 maanden de verbeteringen behooren te geschieden. B. en W. zullen de bewoners aanschrijven en vol doen ze èr niet aan, dan komen B. en W. weer met deze quaestie in den raad. De heer Blaauboer heeft het nog over een woning bewoond door Wagemaker, mevr. BergmanGons over een van Pl Molenaar. Ter voorziening van een vacature in het Armbestuur, door het vertrek van P. Aij, hebben B. en W. een «voor dracht aan het Armbestuur ingezonden, welke voor dracht luidde: 1. K, Burger, 2. M. Wissekerke. Het Armbestuur kan zich met deze voordracht vereenigen. De heer Burger wordt benoemd met 4 stemmen!, terwijl 2 stemmen worden uitgebracht op den heer M. Wissekerke, de heer Burger onthield zich van stemming. De heer Burger deelt mee, de benoeming niet te aanvaarden. Drukke werkzaamheden laten hem niet toe een dergelijke functie waar te nemen. Op de vraag van voorzitter, of de heer Burger mis schien bedenktijd wil hebben, antwoordt deze, dat zijn besluit onherroepelijk is. Voorzitter: Dan zullen B. en W. op de volgende vergadering met een nieuwe voordracht komen. Bij de rondvraag informeert de heer Burger naar het voorstel-Buis inzake den toeslag voor werkloozen, Spr. had dat voorstel verwacht op de agenda van de 2 laatste vergaderingen. De heer Buis zegt, over deze zaak te hebben nage dacht en tot de conclusie gekomen te zijn, niet me® een voorstel te moeten komen, omdat hij het beidt! acht, dat elk geval op zichzelf wordt beoordeeld. Het eene geval van werkeloosheid verschilt nog veel bij het andere geval. De heer Burger wijst op de gemeente Koedijk, waar een uitkeerin» wordt verleend aan 60-jarigen, respectie velijk van f 7.50 en f 5, met kindertoeslag. Spr. zegt dan voor de volgende vergadering zelf een voorstel te zullen indienen. De heer Engel zegt, dat de heer Buis een voorste! had gedaan, maar de heer Buis in den loop der besprekingen, van streek geraakte en spr. toon een voorstel van precies dezelfde strekking hoeft gedaan. Waar evenwel bleek, dat dc ,heer Buis dien dag niet voor het voorstel was, had de handhaving van spreker's voorstel geen zin meer en heeft hij zijn voorstel inge trokken. Nu de heer Buis dat voorstel niet meer wenscht to doen, is dat een paradevoorstel geweest, want toen den heer Buis bleek, dat wij met ons drieën hem bijvielen, wilde hij het dien dag niet meer behan delen. In dit geval behoeft ook spreker zijn voorstel niet meer aan de orde te brengen, want dan zou djat ook van hem zijn een paradevoorstel. Gezien de uitla ting van den heer Buis thans, vvenschte spr. toch in het midden te brengen dat het beter was dat derge lijke voorstellen dan maar niet meer werden ingediend. Voorzitter dacht, dat bet voorstel-Buis vorig maal toch in stemming was gebracht. De heer Blaauboer meende dat ook, want de heer Engel heeft toen toch gezegd, nu stemt Buis tegen zijn eigen voorstel. De heer Engel ontkent dit. Er was sprake van het geven van kinaertoeslag. De heer Burger zegt, dat de Gezondheidscommissie verschillende woningen te Kolhorn heeft bekeken. Hem is een klacht overgebracht over den toestand van dq sloot vanaf Engel naar het verdere gedeelte naar Hoek. Die sloot verkeert in desoiaten toestand. Er staan 5 privaten op. Spr. vraagt, of een dusdanig werk niet kan geschieden. Voorzitter zegt, dat B. en W. alle menschen, die in het bezit zijn van een slootje achter Barsinger horn en Kolhorn hebben aangeschreven te zorgen, dat de slootjes op diepte worden gehouden. Wat de Oudé Streek betreft, B. en W. hebben dit met de Gezonde heidscommissie besproken en die zou advies uitbren gen of er gesloot of gedempt moet worden. 'De heer Burger informeert naar de bestelde dekens. Voorzitter zegt, dat hierover nog niets bekend is. Onze gemeente was- een van de eerste die b&steldé en het geld is direct opgestuurd. Mevr. Bergman—Gons heeft nog steeds niets ge merkt over een door haar verleden jaar gedaan voor stel tot het instellen van een commissie van vrouwen belast met het toezicht op. onderwijs en handwerkonder-

Schager Courant | 1920 | | pagina 1