Mevr. Faber-Groneman Sam Swaap Mej. Trapman MAANDAG 20 DECEMBER. Concertzaal L. ZWAAG. Gemengd Nieuws. N.V. „DE TIJDGEEST^ N.V. „C TIJDGEEST". KAMERMUZIEKAVOND SOPRAAN met LU1TBEOELEIDINO, Elsenach. MEDEWERKENDEN: SOLO-VIOLIST, Gravenhage. SOLO-PIANISTE, Amaterdam. ENTREE fl.25, met inbegrip van stedelijke belasting en auteursrechten. BRAND. Eer-gisteflavooict omstreeks half negen is brand ont staan ia een groeten houten loods op de 'terreinen •aan' de overzijde .van ihet 'IJ te Amsterdam in de in aanbouw zijnde scheepswerf van Gelbr. Goedkoop, Nederiamdsche 'Scheepsbouw (Maatschappij. Deze ongieveer 50 meter lange loods (bevatte kantoorlokali teiten van de maatschappij, en ook het bouwbureau van de aannemers was er in gevestigd. Al het per soneel had de loods reeds verlaten; des avonds blijft alleen een waker achter, die plotseling de vlammen uit de houten kap. zag slaan, IDe brand1 moet ont staan zijn door het gloeiend' worden van een ijzeren rookgeleiddng door het dak, hetwelk zeer spoedig in lichte laaie stond. Hoog sloegen de vlammen uit; van de De Ruyterkade af geleek het een geweldige vuur zee. Vrij spoedig was de drijvende stoomspuit de Ja- son, welke aan de De Ruyterkade gestationneerd ligt, 'bij den brandy doch het- blusschingwerk was moeilijk, daar het water uit het zijkan aal moe9t ge pompt worden, en de loods op een vrij groeten af stand 'daarvan ligt. Een groot aantal slangen moest dus eerst aan elkaar gekoppeld worden, voordat de brandweer met drie stralen dien brand kon gaan be strijden. Toch wist zij nog een gedeelte van de loods te bewaren. Het grootste gedeelte is echter met de daarin gevestigde kantoren vernield. LICHAMELIJKE ONTWIKKELING VAN DB RIJ PERE MANNELIJKE JEUGD. Bij de Tweede (Kamer is ftihans ingekomen het aan gekondigde wetsontwerp tot regeling van de licha melijke ontwikkeling van de rijpere mannelijke Jeugd - ANNA PAULOWNA In de vergadering der commissie van Gezinsver pleging voor Anna JPaulowna en Wieringerwaard is tot wijkzuster benoemd mej. G. Kuijper van Alkmaar. De benoemde zal 21 December in lunctie treden, - AARTSWOUD. - Uitslag van de heden gehouden verhuring van ©enige perpcelen grasland, ten behoeve der Ned. Herv. Kerk alhier Do verhuring geschiedde voor drie jaren. I. D. Schekkerrana, voor I 151, per H.A., voorheen dezelfde voor f 240. f II. Joh. de Beurs, voor 1151, per H.A., voorheen dezelfde voor f 101. III. .J de Vries, voor f 241, per H.A., voorheen dezelfde voor f 250. IV. V. Raa, voor f 151 per H.A., voorheen de zelfde voor f 242. i V. H. J. Kóssen, voor f 290 per H.A., -voorheen dezelfde voor f 111. VI. C. Raa, voor f 259, voorheen dezelfde voor f235. HAARLEM. Dtr. W'. 'M. iS-cheer, geneesheecr-'directeur van het r>vin,ciaal ziekenhuis IDuin en (Bosch te Castricum, benoemd tot geneesheer-directeur van het provin ciaal ziekenhuis nabij Santpoort vacature prof. Van Wialsem. VAN EWUK3LUIS. Eindelijk was de avond aangebroken, dat 'St Nico- Laas de kinderen alhier een bezoek zou brengen. Dat was nu werkelijk de echte Sint met zijn knecht Piet. De Sint op zijn schimmel gezeten, kwam de stoomweg uit, afgehaald door een massa kinderen. Zoo toog men na de Van Ewijcksluis bezichtigd te hebben, naar de zaal van den heer J. Keuris, alwaar de heer C. Dek ker St Nicolaas c.n de kinderen een hartelijk welkom toeriep. St. Nicolaas was zeer verheugd te hooren dat de kinderen hier zoo braaf waren. Weldra begon dan ook de tractatie op melk en speculaas. Zwarte «Piot scharrelde zoomaar onder daverend applaus door de zaal, uitdoelende suikergoed, enz. De heer Van Gijn verhoogde de vreugde met zijn tooverlantaarn, waari-ij mevr De.kker—Teer, een zeer aardige vertelling deed. Daarna kwam hel groote "oogenblik, het scherm om hoog, en oen reusachtige uitstalling speelgoed. Wat wa ren ze toen blij, deze werden bij loting ten geschenke gegeven aan ongeveer 65 kinderen. Nog éen sinaasap pel, éen chocoladereep, éen taaitaai, en zoo kwamen we aan het slot. De heer Siewert dankte allen voor zoo milde hulp en samenwerking, waarna de heer C. Dek ker St Nicolaas en zijn knecht hartelijk dankte .en een tot weerziens toeriep. Het was weer een mooi en prettigfeest; gaarne volgend jaar weer. onhoorbaar loopt hij over de dikke Smyraatapijten naar de open deur der zijkamer. Zijne hand slaat de portière terug hij wil over den drempel gaan. maar wijkt plotseling terug en staart met eene uitdrukking van de grootste verrassing naar het bekoorlijke beeld, dat zich aan zijn blik vertoont Voor hem in de vensternis staat eene slanke, be vallige meisjesgestalte. De roode stralen der ondergaande zon vallen op haar. doen de fijne trekken goed uitkomen en oingeivein het hoofdje als met den stralenkrans van een heilige. Bloemen, en teedere bloesems vol bedwelmenden geur om haar heen en de kleine handen schikken ze zoo bevallig en sierlijk, elke beweging is zoo bekoorlijk en mooi zacht en buigzaam, en het eenvoudige grijze kleed onder de met bloemen gevulde schort valt in eenvoudige plooien neder, evenals ©en nevelsluier om de bevallige gedaanten van jeugdige bloemend f en. En haar gelaat het naar hem toegekeerde, fijne, lieflijke profiel, met zonnegloed overgoten noe ge lijkt het op een opengeslagen boek in dit oogenblik, nu het jonge meisje waant alleen, geheel alleen te zjjn. Welk een vrede welk een©innige, edele verrukking, welke eene onbeschrijfelijke reinheid des harten ligt er op dit bekoorlijk gezicht. Het haar valt een weinig verward over het voor hoofd, in losse golvingen het hoofdje omgevend, zóo- als donkere bladeren om den kelk van een lichtetd bloesem en nu heft zij met de slanke armen eene vaas omhoog en hare donkere wonderbaar donkere oogen, die tot nu toe nog onder de wimpers verscho len waren, ontsluieren zien in een stralenden blik. Maurus waagt het nauwelijks te ademen voorzichtig leunt hij tegen den deurpost, kruist de armen en staart haar aan als een zoet wonder. En het jonge, bekoorlijke menschenkind voor hem werkt voort met glimlachende, liefelijke blijdschap. Zfj buigt het gezichtje over de bloemen en drinkt met heldpren blik den zoeten geur in, de stengeijs der nachtschaden streelen hare teedere wangen en strooien haar paarse sterretjes in het haar, als zij zich dieper bukte om een gevallen kelk van den grond op te rapen. Nachtschade l Maurus Doos von Thungen, glimlacht als in een droom. Jaren geleden was het, op eene bloemententoonstelling in de residentie. Een blond meisje verkocht voor een weldadig doel een 'bloemonorakel. Ook hij trok zijn lot „Nachtschade l birl" i— hij wierp het rolletje papier verdrietig weg, maar de jonge dame nam het op, ontrolde het blad en las„Vrees niet voor het ver gif der nachtschade - moge het anderen ook doo- de4 u zal het geluk en leven geven." DIRKSHORN. AJLs groote bijK^rrierhei-d "kan worden vermeld, dat men hier top 6 'Deceimlber nog; 'kon 'zien: 'de koelen in de weide, en daarnaast ©en maaien, die ©en flink zwad gras maaide, waarmede de melkkoeien; in de weide werden bijge voed end. De eigenaar van dit vee. de heer P. Berkhouwer, zal djus dezen winter wel geen hootgebrek (krijgen. GEMEENTE NOORDSCELARWOiUDR. Lnigeschrevien gedurende de maand November 1920. Geboren: Corneliis 'Wilhelmus, zoon van Ger-ardus de Boer en wan Duvena Bakker. Ondertrouwd en Getrouwd: Geene, Overleden: Jacoba Maria Kardinaal, oud 11 mud. Hendrik Jos, oud 6 maanden. BIDDEN OM LENIG TE WORDEN. Ds. J. Brouwer heeft het in De Rijnla.Jsche Kerk bod© over het dansen. Hij is er „beslist tegen'zejgl hij, „en dat niet alleen omdat de dansclub neutraal is, maar al zou men een gereformeerde club willen stich ten dan ben ik er nog beslist tegen.' Merkwaardig is de wijze, waarop de schrijver zijn bezwaren formuleert „Wij zijn'", verklaart hij. „ge wend eerst Gods Woord te lezen en 'dan te bidden en aan het slot te danken, Zou dat bij hel begin van een dansles of aan het einde ervan met een gerust gewe ten kunnen gedaan worden? Volstrekt niet Wie dan sen wil leeren, doet dat niet voor zijn gezondheid' maar -voor de pret Het spreekt van zelf dat de dans clubs 'gemengd zijn. Jongelieden van beiderlei kunne ontmoeten elkaar en dansen samen. Losheid van vor men en losheid van zeden zijn daar nauw aan elkan-» der verbonden, evengoed als losse haren en losse zin nen verwant ziin. Het komt ook niet overeen met onze Westersche ma nieren en nog veel minder met onze puriieinsche" le vensopvatting. Wie den dans zoekt, toont door een we- reldscnen geest voortgedreven to worden." „Zouden er" vraagt ds. Brouwer zich ten slotte af, „onder onze Gereformeerde jongelui zijn, die lid zijn of willen woeden van zoo'n club? Ik denk het niet, maar als ge liet merkt, waarschuw ze dan en zeg het aan den kerkeraad." Hier zet ds. Brouwer dus reeds den jeugd-ouderling aan het werk. Echter acht hij eenige sport van de Gèereformeard<j jongelingon en jongedochters toch niet ongewcnscht. maar hoogst oorspronkelijk is de wijze, waarop hij het geloofsgetuigenis ten bate van de Lichamelijke ont wikkeling wil aanwenden. „Laten onze jonge mcnschen liever zich oefenen", zegt hfj, „in het buigen hunner knieën voor 'God. Dat maakt hen ook lenig en bovendien aangenaam bij God en de menschen. Zij houden er een goed geweten bij." Bidden om lenig te worden 1 Het zou als blasphemie klinken, wanneer niet een Gereformeerd predikant het zei. COOP. SLACHTHUIZEN IN DE VER. STATEN. Zooals algemeen bekend is, zijn de groote Ameri- kaansche slachthuizen in handen van enkele industriee- len, de bekende „packers", die samen een trust vor men, waarvan de invloed' ver buiten Amerika merk baar is, vooral doordat zij zich ook in Zuid-Amerika gevestigd hebben ,en daar het slachtbedrijf en de ex port van bevroren vleesch bcheerschen. Het, is even eens bekend, dat deze vleeschtrust meermalen misbruik van zijn macht heeft gemaakt, door de prijzen van het slachtvee te drukken, van de slachtproducten daarente gen op te voeren en zoodoende ongehoorde winstepi kon maken. Reeds vele jaren geleden werden door de Araeri- kaansche boeren pogingen gedaan zich aan dezen in vloed te onttrekken door zelf het slachtbedrijf >ter hand te nemener- kwamen verschillende malen coöperatieve slachthuizen tot stand,- doch steeds was het resultaat een mislukking. Door tegenwerking van buiten en door gebrek aan samenwerking onder de boeren bleek het niet mogelijk het bedrijf voort te zetten. Thans schijnt er echter in dit opzicht een andere toestand te komen. Sinds ruim een jaar is te Largo in Noord-Dakota de „Eguity co-operative Packing plant" Dat was eene onverwachte wending. „Zoo ben ik ;etr wei mee tevreden, lachte hij, nam het rolletje en schoof het in zijn mouwopslag. Hij kende den bloesem der nachtschade nauwelijks van dat uur af stelde hij er belang in. Nu zag hij ze voor zich, de blcekpaarse bloemeit op hoogen stengel niet mooi, maar toch eigenaardig en geheimzinnig in de betoovering van vergil en ge vaar.... ,en het Iieftalligst© meisjesgezichtje, dat hij ooit had gezien, boog zien glimlachend er over heen en schikte ze voor hem tot een ruiker. Weer richt het jonge meisje zich op en houdt d© vaas onderzoekend in de hoogte dan schudt zij de laatste blaadjes van haar schort en neemt de vazen haastig cup. Het schoone droombeeld verdwijnt. Maurus wijkt onhoorbaar achter de portière terug en gaat dan als toevallig met vasten tred over den drempel. Het jonge meisje, dat hem met de vazen tegemoet komt, schrikt ^plotseling terug. Al het bloed stroomt Margareta naai de wangen ten hoogste ontsteld staart ze hem aan en oani wordt zij bleek, en de handen, die de ruikers nacht schaden vasthouden, sidderen. Hij lacht en groet haar. „Dat noem ik bedrog, nietwaar, waarde juicht?" 1 schertst hij en grijpt galant naar een der vazon, orn ze de jonge dame af te nemen, en dan biedt hij haar de hand, en als de kleine, sierlijke rechterhard zich werktuigelijk in de zijne legt en hare lippen zich ope nen, alsof zij wilden spreken, maar er toch geen geluid over komt, dan lacht hij opnieuw en vaart voort: „Wat heb ik u {k>en schrikken, waarde nicht. Heb ik werkelijk zooveel sneller gereden dan de oude koet sier? Ja, als men met een vierspan wordt ontvangen, krijgt men lust, zelf de teugels te voeren en zich over de vlugheid van die edele dieren te verheugen. En zeg mij nu tenminste een woord tot welkom, nicht Joriède, en schenk den inbreker genade, die u, zoo als het schijnt, nog zeer ongelegen kwam. Hij wil hare hand aan ziin lippen brengen, maar de kleine vingers trekken zich verschrikt terug. Opnieuw stroomt het bloed haar "hare wangen, zij bedwingt 'zich, en wijkt eene schrede terug ^Vergeel mij, heer baron gij houdt mij voor gravin Perpig- nan, dio ongelukkig afwezig is, daar zij is uitgereden. Mevrouw von Thungen heeft mij ondertusscnen de vereerende opdracht gegeven, te zorgen voor 'het in orde brengen uwer kamers." Hii zag er eenigszins verschrikt uit, maar met de zekerheid van een man van de wereld overzag ihij terstond den toestand. „Des te prettiger voor mij, u terstond voor al uwe moeite te kunnen danken," zeide hij met eene be leefde buiging. in werking. Door krachtige leiding en vooral ook door vertrouwen onder de deelnemers hoeft dit bedrijf zich .gunstig kunnen ontwikkelen. Hot beschikt over een goed ingerichte fabriek, waar dagelijks 1000 varkens en 400 koeien geslacht kunnen worden en alle slachtproducten op de gewenschte wijze verwerkt worden. Ook voor den verkoop der producten is aanstonds een goede re geling getroffen; daartoe werden afdeolingen gevestigd in enkele groote steden, zooals Milwaukee, Chicago, Duluth, New York, Boston, die optraden als grossiers voor den verkoop van Vleesch; eigen koelwagens zor gen voor een doelmatig vervoer van het geslachte! vleesch naar de verschillende steden. In het eerste ver- eenigingsjaar bedroeg de waarde van den totalen omzet reeds meer dan tien millioen dollar. In Newport, een klein plaatsje nabij St. Paul (Min nesota) is een dergelijk bedrijf opgericht, de Farm©r's Ferminal Packing Co. genaamd, dat echter nog slechts enkele maanden in werking is, doch ook reeds gunstige vooruitzichten biedt. Wellicht zullen deze vereenigingen de groote macht der „packers" kunnen beperken. DE DREIGENDE SPOORWEGSTAKING IN DUITSCHLAND. Udt Berlijn, 9 December. De onderhandelingen., die gisteren op he<t departement van .financiën ite Ber lijn tusschen vertegenwoordigers der ispoorwegman- nen en de betrokken departementen zijn begonnen, hebben tot geen resultaat geledldt 'Men hoopt echter nog (binnen enkele dagen een oplossing 'te hebben ge- Monden. De regeering heeft geruststellende berich ten uiit het rijk ontvangen. Slechts isn bet spoorweg- district Essen lijkt die 'toestand vrij ernstig. DREIGENDE POSTSTAKING IN ENGELAND, Uit Londen, 8 December. Het dagelijilcsch bestu'ur van den vakbond der postbeambten heeft beraad slaagd over het resultaat van' de jongste stemming, ■die met een meerderheid van 12.000 stemmen had ge pleit vóór het opnemen: van- de stakiingspolitiek in de statuten van' den1 vakbond. lEir werd besloten ©en stakiingstfonds te scheppen en eveneens de bijzon deiheden te regelen, die bij een eventueels staking zullen moeten worden in acht genomen. BEZUINIGING IN ENGELAND. Er wordt thans dn Engeland een bezuinging&cam- pagne gevoerd, wiaarbij vooral weer de „Daily Mail", zich onderscheidt. Dit blad prikkelt nu weer de be zuinigers door de mededeeling, dat de regeering thans zich bezig houdt met supplementaire credie- ten die ten behoeve van de legerudtgaven zullen wor den gevraagd. Het leger in Mesopotamië, fcoo zegt het blad, is inpLaiats van verminderd nog weer vermeer derd, van 70.000 tot 100.000 man, in Perzië zijn de militaire uitgaven' ook weer hooger geworden dan men eerst dacht en noch uit (Egypte, noch uit Pa lestina of het Zwarte Zee-gebied zijn troepen wegge haald. Er - zal dus boven do oorspronkelijke leger- begrooting nog waarschijnlijk een bedrag van 30 millioen p. st. noodig 'zijn, misschien wel 35 millioen. De „Daily Mail" meent een middel to hebben ont dekt om het parlement tot zuinigheid aan te sporen. Het blad publiceert de namen van de parlementsle den, di© „de verspilling" bevorderen of althans niet tegengaan. Zoo bijv. publiceert het blad, in het num mer van. Dinsdag de namen van de parl©'m©ntsleden die stemden tegen ©en motie van ®ir Donald Maclean 'er verlaging van de supplementaire begrooting van hot levensmiddelentministerie met 100.000 p. st.. „Is uw parlementslid daarbij?" zet de „Daily Mail" bo ven 'deze lijst. En het blad geeft dan een toelichting van de kiezers, waarin wordt gezegd: „Als uw par lementslid tot de verspillers behoort, die Vrijdag was bij hen die voor liet behoud' van het levensmiddelen- ministerie stemden, schrijf hem dan een brief, waar in ge zegt, dat ge hem bij de volgende verkiezing niet zult stemmen', als hij in. de toekomst niet tegen buitensporige uitgaven', stemt". 'En het blad' meent dat ihet dan vooral goed© uitW'erking izaJl. hebben, als men gelijksoortige brieven stuurt aan de politieke organisaties waartoe het „dwalende parlementslid" behoort. Want 'die zullen hem de protesten ook doen toekomen en zoo zal het effect ou mul e erend zijn. De „Daily Miail" belooft d© kiezers dan ook nog te zullen inlichten wi© de „zuinige" afgevaardigden zijn. „Zoo gij ook de kamers htebt gekozen, moet ik u met uw goeden smaak geluk wefischen I'' De spreker keerde zich naar den binnen tredenden Frederik en zette de vaas welke hij nog in de hand hield, op de{n schoorsteen neder. „Laat 'de koffers maar boven brengen, oude, de kamers bevallen mij uitmuntend. De slaapkamer ligt zeker ook aan dezen kant?" „Heel goed, meneer de baron mag ik u verzoe ken mij te volgen?" Maurus wilde afscheid nemen van de fange dame maar Margareta had in sidderende haast hare bloe men op de tatel gezet en was naar de deur gegaan. Zij boog kalm en beleefd en het volgende oogen blik was hare gestalte als eene sombere, onhoorbaar voortglijdende schaduw achter de. deur verdwenen. De jonge majoraatsheer volgde Frederik in de zij kamer. f „Wie was die dame?" vroeg hij haastig. „De diakones, uwe genade, die mevrouw de baro nes verzorgd." „Diakones?" Maurus hief verschrikt het hoofd op. „Zoo vandaar het grijze, zonderlinge gewaad. Hoe heette die dame? „Zij wordt hier algemeen zuster Margareta genoemd, genadige heer." „Zoo, zool en waar is-gravin Perpignan?" „De genadige gravin gaat eiken avond rijden, me neer de baron, en had het slot reeds Verlaten, toen het telegram kam. Ik denk echter, dat de gravin nu elk oogenblik kan terugkomen." „Ik ben wat moe en afgemat van de reis ik heb drie weken lang erg ziek gelegen. Voor mevrouw de barones is het toch zeker een te laat uur om haar. nog te kunnen bezoeken, en daarom zal ik mij nu. zoo goed als het gaat, voor den nacht inrichten en mij tijdig ter ruste begeven. Breng de dames mi ine eerbiedige groeten, Frederik en vraag, hoe laat ik morgen mijne geëerde tante de hana mag kussen." „Tot uw dienst, meneer de baron i E;n wanneer moet-het souper gebracht worden, uwe genade?" „Zoodra het klaar is. Ik heb de gedekte tafel al gezien en ben hongerig" „Tot uw dienst meneer de baron f" In langen tijd was er geen licht in deze kamers aangestoken, nu brandde de lamp op de theetafel, on Maurus zat peinzend in den gebeeklnouwden arms tod en staarde naar de bloemen, aie hem hun toeren, ge- lioimzinnigen geur toezonden en even bekoorlijk en lieflijk Waren als het Aeisje, dat ze voor hem had geplukt Eene diakones zuster Margareta. Hoe komt 'zooveel jeugd en bekoorlijkheid in zulk een ernstig gewaad. Langzaam staat Maurus op en loopt de kamer op en neer. Het maanlicht schijnt nu olverhti door de rrakklna van 500 nummers ten oven&att van Notaris fl. 6. MUbiE. Woensdag 8 December 192% Prtj» vaa I 2000 7697 1500 9976 1000 17398 •WO 5267 200 12979 14134 100 2327 Prftten van f 90.—- («iaën add) 00 2578 5210 7180 0333 11248 87 1615718525 81 88 04 88 51 5414050 6418351 182 91 05 7232 70 70 66 73 207 2635 5313 34 94351182814127 8418342 97 2733 5413 60 48 84 671620010022 337 49 40 74 0515 0314216 75 31 40 2814 5689 7385 064411433 31 16323 30 405 33 5703 7423 9411662 37 80 40 58 41 46 70 9511714 14318 16406 X7B 512 2984 51 03 9742 16 44 51 02 603 93 68 7511 43 53 0816537 03 88 3013 92 42 7311837 83 76 19148 822 46 93 7643 85 93 1440! 16600 87 86 60 5918 88 9511922 19 16759 90 066 3123 99 7750 Ö850 12038 42 70 19377 92 33 6015 84 64 46 59 87 78 1034 88 20 87 74 47 89 93 10420 1127 3209 47 7852 77 12138 14506 16844 53 60 50 59 86 84 48 15 68 66 92 3306 82 7919 87 59 26 89 89 1239 64 84 33 9910 87 46 16065 93 43 85 6109 67 331220314640 17037 19534 1343 3446 15 8020 10104 28 42 30 68 1411)3505 63 8110 40 48 49 58 07 33 24 6202 35 45 12322 14705 G919653 04 83 36 48 68 12417 14820 17113 73 1542 88 38 825010203 41 23 16 81 b;, 3730 30 73 10 62 73 48197C2 1601 58 46 8300 21 71 79 58 22 12 82 67 25 25 12500 15084 82 62 14 3b04 76 3710300 231513417202 88 25 10 803944425380 07 1715 14 6323 64 59 61 61 1734919805 57 3903 71 8440 80 93 15204 00 30 1807 12 86 63 1043012606 80 91 19006 28 40 88 08 38 261531017547 62 78 4163 6485 8564 56 45 26 60 60 85 4370 6522 83 58 12811 79 83 80 1920 88 46 8600 90 28 89 88 20040 03 4416 6613 7 10500 46 15438 17724 20103 07 4652 27 8722 32 48 43 6» 10 2C12 4754 6740 27 33 78 15500 1781 56 46 68 6803 95 56 12035 56 17*04 20247 53 4801 42 83/3 lOO^o ÏJUIÜ 59 31 80 2117 60 6931 88 70 2315717 52 82 54 74 52 0040 77 13441 16218 60 20381 55 77 73 65 8013502 1593-1 67 20582 74 4018 84 86 82 22 55 82 20724 92 5016 03 0154 10804 36 93 18051 49 2261 60 7004 7311013 64 07 18120 54 80 95 5 84 66 67 16073 75 57 2351 68 34 87 11141 13664 16105 18264 20652 04 5136 07 0255 45 13810 10 60 331 2474 61 7104 81 70 25 21 18333 2536 64 19 90 85 13977 26 05 Vorige lijst staat 7558 nu. 7258. rrekklnqvan 100 nummersten overstaan van Notaris fl. G. MUblE. Donderdag 9 December 1920. Prijs van f 1000 15920 400 7175 13758 100 8995 14986 19636 19713 Prijzen van f 90.— (eigen geld) 126 2649 5018 7161 9455 14169 16752 18573 19597 364 298.5 5382 92 9926 y6 16921 18717 20018 517 3339 5700 7656 10224-14202 48 18909 20403 57 3436 5963 7756 10738 14366 17129 57 74 648 82 76 7816 11409 14618 32 1902020587 748 3835 95 797111934 24 36 62 1164 4147 6037 3449 12670 61 67 10199 1338 95 6410 8534 12703 14857 99 19218 1642 4499 81 8935 13839 15339 17430 I94C6 1701 4544 6516 67 53 15661 1 11 19523 28 4774 6863 9263 14098 15781 182U8 19647 vensternis, waar zij straks stond. Hij meent haar liefelijk, verlegen gezichtje met do groote, donkore oogen nog steeds te zien. Het maanlicht valt op de Chineesche vaas en hult de nachtschaden in een spookachtig, helder licht. Mau rus buigt zien er over heen. evenals zij het su-aks heeft gedaan. Bitter zoet vergiftig en toch bedwelmend, als eene belofte van groot geluk stijgt de geux tot hiem op, VEERTIENDE HOOFDSTUK. Joriède was eenigszins verdrietig, toen zij na een zorgvuldig gemaakt toilet het .snlon binnentrad en Fre derik haar berichtte, dat mijnheer van Thungen de da mes eerst den volgenden dag dacht op te zoeken. Zij bracht ook een onrustigen nacht door, want de gedachten dwarrelden achter haar voorhoofd, en het veroorzaakte haar zorg, dat Maurus zijne verrassende komst niet vroeger had bericht. Dan zou er veef, dat zij slechts uit verveling had gedaan, ongebeurd zijn gebleven. Zij was volstrekt niet bevredigd door haar avontuur. Kurts hartstochtelijkheid streelde wel hare ij dolheid, maar aan den anderen kant was zij toch ook hoogst lastig, want de Duitsche boer met al zijnen ernst keek pistool op de borst te zetten, „Gij trouwt me', mij, of er gebeurt ©en ongeluk." (Welk ©en dwaze, ongehoord© gedachte. Een gravin Gournay de Perpignan en een boerenjongen een mcnsch zonder titel en middelen de zoon van een pachter 1 De .burggravin lacme luid. Het was dwaas van haar geweest, van dezen somberen, ernstigen man de spelende liefde van een vlinder te verlangen. Dom, heel dom, dat zij zich zoover met 'hem hoéft ingelaten. Zij begrijpt het zelve niet, hoe zij. do ver-» standige, koelbloedige, berekenende Joriède, zich door een opwellend gevoel kon laten meeslepen. Nu komt het erop aan, handig den knoop los te ma ken. dien men lichtzinnig heeft gelegd. Dat het gelukken zal, daaraan twijfelt zij niet. Zij is niet te vergeefs in het huis van een diplomaat groot geworden en niet ten onrechte noemt men haar het evenbeeld van haar vader. Als zij maar niet bang was voor dien hertstochtelijken' somberen manl Zijn vlammende oogen vervolgen haar tot in den droom, hij staat opnieiiw voor haar, woest, toornig, ranlczuehtig. IliJ pakt haar arm hii hij$ mo hatlfverstikte stem: „Grij hebt geweton, dat ik gun speelgoed ben," en de loop van oen pistool jbiinM in zijne hand. Met een kreet ontwaakt Joriède de morgenzon schijnt door de ruiten en zij drukt het met zweet bedekte voorhoofd dieper in de kussens. I (Wordt vervolgd

Schager Courant | 1920 | | pagina 6