AlpiHi Nlens- Almtmtif- Liiilinllil Spaander's Kledingmagazijn, NIEUWJAARSGROETEN 50 CENT Vervolg Raad Schagen. Verminderde prijzen. Zaterdag 18 Deeember 1020. 63ate Jaargang. 7*0- 674?» UITGEVERS: TRAPMAN CO., SCHAGEN. EERSTE BLAD. ATTENTIE 1 ALKMAAR. Tweede Kamer. Binnenlandsch Nieuws. C HA HE "<-J5d K:' ïftr COMA Dit blad verschijnt viermaal per week .-Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's m. 8 uur worden Advertentién zoo\eel mogelijk in het eerstuirlcomend nummer geplaatst. POSTCHEQUE cn GIRODIENST 23330. INT. TE1.EF. no. 20. Prijs per 3 maanden f 1.55. Losse nummers 6 cent. ADVEHTEN TIÉN* van 1 tot 5 regels t~ 1.10, iedere regel meer 20 ct. (bewijsno inbegrepen). Groote letters worden naar plaatsruimte berekend DIT NUMMER BESTAAT UIT TIER BLADEN. Met het oog op de a.s. Kerst dagen zal de Schager Courant de volgende week Dinsdag, Woens dag en "Vrijdag verschijnen. DE UITG. in ons blad dat oudejaarsdao ver schijnt, bestaat gelegenheid TOT het plaat sen van een nieuwjaarsgroet aan beounsti- 3ers, familie, vrienden, enz. teqen contante 3etalino van ;mits niet orooter dan 3 regels) opgaven s.v.pl. spoedig aan ons bureau OF aan hh. kantoorhouders en boekhande laars. de uitoevers Zie derde blad. De hoer Trapman wijst er [bovendien nog op dot tot nu de verpleging den acihljn (heeft gehad van eenigiszins te hebben een kerkelijke kleur, doordat zij ressorteerde onder de classis Alkmaar en ver schillende do miné'e zitting dn het 'bestuur (hebben. Spr. heeft het nooit een goeden toestand gevonden, zooais het thans is geregeld dn onze gemeente. De onkosten worden in hoofdtaak gediragen door een deel der burgerij, die zioh ten opzichte van deze zaak vrijgevig heeft getoond, pluis subsidie van de Pro- testantsche diaconie en weeshuis. Rn het gaat, wan neer een 'zaak door particulieren) moeit worden bijeen gehouden altijd) zoo dat menschen. die wel kunnen geven zich onthouden en het geld dbor andere men- 'schen laten betalen. Het is hier een zaak van alge meen belang, een zeer nuttige instelling, die dan ook door het algemeen moet worden gedragen. Een elk dde de zuster noodig heeft moet haar kunnen krijgen en dat kan alleen volkomen goed gaan als men er de zuster voor allen- inziet en dan moet de zuster worden in die naaste toekom-slt de gemeente- zuster. Spreker wijst voorts op de moeilijkheid voor de diaconie en het weefifhuisom de Gezinsverple ging te blij'ven isteunen. De dda'conie ia nu -al niet dn sltaat om eigen armen voldoende te onderhouden, Spr. zou willen dat B. en W. de opdracht kregen zich met St. Maarten' in verbinding te stellen, opdat die gemeente, tenminste een gedeelte dier gemeente zou kunnen' blijven gebruik maken van die zuster. Nog, wordt gewezen door spreker op de provinciale bijdrage, diie hoogstwaarschijnlijk (bij genreente-ge- zins verpleging zal worden bepaald' op 20 25 pet. der totaalonikosten. De 'heer Overtoom kan ziich na deze toelichting wel vereenigen met het voorsftel van B, en W. De heer Helder wiil een woord van hulde bren gen aan die heeren die tot nu toe de leiding hebben gehad' van Gezinsverpleging, een instel li mg 'dde on misbaar is geworden en die ook naar sprekers oor deel is een zaak van algemeen belang. Spr. geeft In overweging om na te gaan, wanneer Gezinsver pleging een gemeentelijke instelling is geworden, wat spreker ook noodzakelijk vindt, of naast B. en W. nielt een commissie van toezicht uit particulieren zou moeten worden samengesteld en daarin1 dam de hoeren G. B'eens e.o. opgenomen) kunnen' worden. Voorzitter sluit zich gaarnie aan bij de woorden van hulde door den heer Helder gesproken, maar vraagt zdph .af of een commissie van .toezicht noodig is. Dat gebeurt ten. opzichte van. den dokter en vroedvrouw obk nielt. Intusschen, B. en W. zullen het overwegen. Het voorstel van B. en W. woidt zonder hoofde lijke stemming aangenomen. Mevr. Roos-Breed) stelt voor het salaris van de beide wethouders te brengen van f 600 op f 800, voor ieder du® f 400 en het presentiegeld voor de raadsle den met 11.Ite verhoog,en en duis te brengen van f3 op f4. Voorzitter z egt re e dis eerder een voorstel tot ver hooging van het wethouderssalaris te hebben ge daan, doch noodt 'een lans te hebben- gebroken voor de raadsleden. Spr. bepleit de verhoo-gdng van de jaarwedden dier wethouders, daarbij wijzende op het vele werk. 'Ook wijst spr. op andere gemeenten, waar een hooger presentiegeld aam de raadsleden wordt toegekend. 'De heer Helder herinnert er aan- dlat door hem zijn best is gedaan d)e wethoudersjanrwed.de ver- hoogfd te krijgen, doch toen een nederlaag te heb ben- -geleden, waarbij hij werdi bestreden door dien heer Trapman. Spreker iweet uit ervaring dat de be zoldiging veel te gering ia Ook met de voorgestelde verhooging .zal het ambt niet behoorlijk worden be taal di, dtoch dam is de vergoeding dm' elk geval toch wat beter. De heer Trapman) handhaaft zijn vroeger Inge- nomen standlpuni, dat het salaris ook na verhooging even onvoldoende blijft als het thans is. In een kleine plaats als de onze moeten de wethouders en raadsledem de belangen der gemeente zoo opvatten en zoo hoog Stellen, dlat zij de tegenwoordige ver goeding voldoende achten ais een zekere tegemoet koming. Spreker kan .persoonlijk het voorstel vol strekt niet app-recdeeren- en vindt het voor zijn eigen gevoel zelfs niet prettig. Spreker ontraadt dan ook ten sterkste dezen weg, op ie gaan. Mevr, Roos-Breed' ".vijst op het gemis aan uurloon, dat een werkman, indien hij hier komt te zitten, heeft «n arhi daaiwi «000%. •Het voorstel van mevr. Roos-Br eed tot verhooging van het salaris der wethouders wordt aangenomen met 7 stemmen voor; Tegen steunden' de heeren Trapman-, Overtoom en Koemeester, terwijl de hoer Hopman, zich buiten stemming hield. Eveneens werd besloten tot vemhoogiing der presentiegelden' voor de raadsleden. Tegen, stemdlen die hoeren Trapman, Overtoom, 'Koemeester en .SchoOnl. De heer Roggeveen bracht den post kleédiing en uitrusting veldwachters ter sprake en achtte deze te hoog geraamd op f700. Voorzitter zegt dat hij wil d!at de veldwachters er netijes uitzien), maar belooft niet te zullen over drijven' en zuinig ite zijn. Mevr. Roos-Breed! zal dn) comité' een paar menschen opnoemen dde armanbedeeling noodig hebben. Spr. wijst er op dlat door haar een oommissie naast B. en W. gewenscht was, die de anmenbedeeling ter hand 'kon nemen-, dat ds echter niet gebeurd. En toen 9pr. -eeni-gien tijld geleden menschen noemde die -hulp noodig haddemi, kreeg zij van B. en W. het antwoord', dat dit aan B. en W. was, dus, be moei je met je .eigen1 zaken. Voorzitter zegt dat B* en W. een dergelijk ant woord niet hebben gegeten, maar van. oordeel wa ren dat de -menschen zelf moesten vragen. Zij ach ten het niet gioed dat dan- raadslid Piet en dan weer .raadslid) Jan met zulke zaken komen aandragen. Mevr. -Roos-Breed!:.'Het klinkt aardiger zooals voor zitter het nu zegt, maar het komt op hetzelfde neer. De heer Rempt Informeert door wie de volkstel ling geschiedt, en [wordt daarover door voorzitter ingelicht. De heer Helder zegt dat d;e commissiebelast met het nazien der rekening van vorig. j)aar, bij haar rapport had overgelegd) -een itoelichJting, waaruit bleek waar het geld was gebleven en de groote uitgaven) aan moesten worden toegeschreven. Het spijt spr,, dat B. en W. dit voorbeeld niet hebben opgevolgd en een toelichting bijl de begrooting heb ben gedaan, waaruit zou blijken wat de oorzaak is dat de hoofdelijke omslag hooger moet zijn dan vorig jaar. Verder vraagt spr. of B. en W. spoed willen betrachten- met het opmaken van het kohier •van den hóófde-lijken omslag, wat voor de gemeente- naren gewenscht ds en tevens In- het belang van de gemeentekas. Verder wijst de heer Helder er op, dat bij aanneming der begroeting, aan B. en W. oen zeer groot bedrag ter beschikking wordt gegeven. Spreker heeft vertrouwen in de koopmanschap van het tegenwoordig collega en verwacht dat zij Tiet geld niet zullen besteden in eens dn' dezen allerduur ste®! tijd, doch <>p het oogenblik dat zij in het be lang der gemeente achten. Vtoo lorzltter zegt, dat wat het laatste betreft, zoolang spr. In het college van B. en W. is, er al tijd op zoo voordeeldg mogelijke wijze is gekocht en dat door den heer Trapman daarover 'B. en W. in dertijd een pluimpje is gegeven. Spr. begrijpt dan ook niet waarom de heer Helder die opmerking maakt. De heer Helder zegt het ook wel op een andere I mander te hebben kunnen zeggen. Hij had kunnen zeggen, dat hij hoopt dat geen f75. voor een dure vlag za.1 -worden betaald en dat het geld dat B. en W. ter beschikking krijgen voor den aankoop van steenen, nu juist niet wordt besteed dn den duur ste®! tijd. -Hert zijn geen aanmerkingen, doch het zijn raadgevingen- en -spr. heeft er bij gezegd: dat hij vertrouwen heeft in 'de 'koopmanschap van B. en W. 1 'Ten opzichte van de toelichting over de oorzaak van den hoogeren post voor hootfdelijken omslag, wordt door dien heer Trapman opgemerkt, dat dit zijn oorzaak vindt dn het nadeeld-g saldo over 1019, zijnde f20.000 en verder in de besluiten der salaris- 1 verhoogingen., vanavond gedaan, IB. en W. hebben j met grooten zorg, maar ook met niet mindier groote zuinigheid de begrooting opgemaakt en verschillen de dingen- achterwege gelaten, juist met het oog op het dreigend) stijgen van den post hoofdelijiken om slag. De heer Helder informeert of er gebruik is ge maakt van -de gelegenheid die is geboden tot ver ruiming van1 belast-in icigebied. Voorzitter antwoordt bevestigend, hoewel het wetsontwerp nog geen wet is gewordieni. Wat de ver mogensbelasting betreft, B. en W. moeten dit eerst nog, nagaan* De heer Van1 iN-ulond stelt voor cte belasting op tooneelvertooningen- en openbare- vermakelijkheden te brengen van 10 pet. op 20 pet. Voorzitter en de heeren Trapman en Helder too- j nen met voorbeeldien het ongeiwenschte aan om die belasting zoO hoog op te voeren. Het voorstel wordt verworpen, voor «temde- alleen de .heer Van. 'Nulandl De heer Van' Nuland geeft in overweging de sleu tel 'der diverse pompen, bij de naastbij wonende in gezetenen dn bewaring te geven, zooals dat ten op zichte van de pomp bij mej. wed. [Plukker gebeurt en wijst speciaal op de pomp bij heit pleintje in de Molenstraat. Voorzitter belooft overweging. De begrooting sluit in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 266843.28 met een post voor hoof delijiken omslag van f 108996.20, tegen f 90607.26 vorig jaar. De begrootdng der gasfabriek sluit in ontvangst en uitgaaf 'tot oen bedrag van f 105204.—, met een «af prijs van- 21 cent. De begroeting van het electricdteitsbed.rijf dn ont vangst en uitgaaf op f13330.—., met een prijs per K.W.U. van 45 cent- Ze worden door don iRaadi vastgesteld. Bij de rondvraag vraagt do heer Helder, wanneer het Gedempte Noord en iRensgans opgeleverd moeit worden. Voorzitter zegt van 31 December. Er zijn echter veel regendagen geweest in het begin en nu is de grond hard'. De heer Helder heeft juist gehoOnd dat we hier .hebben gehad oen moode, droge- herfst en wijtft op de weinige vorderingen die hot werk in den tijd dat spreker afwezig is geweest, heeft gemaakt. De heer Hopman' erkent, dat in dden mooion dro gen herfst nd-ets aan het werk is gedaan. In het be gin zijn er werkelijk veel regendagen; geweest en •die kan de aannemer er bij rekenen. Daaraan kun nen we niets doen. Uit de besprekingen. JMijkf, dat er thans practisch weinig gedaan kan worden om voortgang te ver krijgen. Do aannemer ia reed» een paar maal ge waarschuwd en er blijft niets andiers over dan het streng toepassen van 'boete wanneer hot werk niet op tijd klaar ds. De heer Overtoom informeert naar de ingediende plannen voor de R. K. school. Spr. vraagt of nu reods -inlichtingen zijn te krijgen. Er is -een ver zoek ingediend tolt het bouwen aan een met-open baren, iweg. Ira de Bouw- en Woningverordening staat, "dat B. en W'. binnen -een maand op zulk een aanvraag beslissen -moeten. Voorzitter zegt verschillende bezoeken over deze kwestie te hebben gehad van leden van het kerk bestuur en architect. Ik heb mededeelingen gedaan en gezegd dat we niet vorder konden' gaan. We heb ben rechtskundig advies gevraagd. Het antwoord van de heerèn was toen zoodanig, dat dk heb ge zegd, wendt u nu voortaan om inlichtingen tot het college van B. en W, en niet meer tot mij. Zaterdag hebben B. en W. een onderhoud ge had met mijnheer d.en Deken en den heer Henne- man. De zaak is nog niet in een veider stadium en ik mag niet klappen uit de vergadering van B. en W, Dat een dergelijke bepaling in de Bouwverorde ning zou staan, is zeker aan die aandacht van B. en W. ontgaan. De heer Trapman voegt er nog aan toe dat de stag natie niet ligt bij B. en W. Spr. acht het goed1 dat daarover straks in comité med'edeelingeii/ worden 'De heer Roggeveen ia ieeh lange reeks van jaren opperbrandmeester geweest en wil die functie graag neerleggen. Voorzitter vraagt schriftelijke inzending van ont slagaanvrage. T.e kwart over elven mogen we naar hud'stoe. Ie KLASSE ZAAK. De oorlogsbegrooting wordt verder afgehandeld, veel belangrijks was er niet Een door den heer Kolthek ingediende motie, af schaffing van leger en vloot in deze werd verworpen met 47 tegen 18 stemmen. Ook de sociaal-demrbcraten stemden met de revolutionnairen er voor. Om hun kleur te doen bekennen, was deze motie blijkbaar al leen ingediend. De minister beloofde, dat een reorganisatie van het militair onderwijs op til was en daarop trok de heer De Muralt zijn motie afschaffing van den hoofdcursus in. Een motip van den heer Van der Voort, samenvoe ging van onderwijsinrichtingen met het oog op be zuiniging werd zonder hoofdelijke stemming aange- nomen. De heer K. ter Laan, deed het voorstel, om een post van één millioen uit te trekken tot steun voor de slacht offers der mobilisatie. Do minister zeide in deze zaak nog niets te hebben gedaan, omdat het hier liep over tienduizenden menschen, dus millioenen zou kosten en er eerst behoorlijke berekeningen moesten worden ge maakt. Hij nam echter het voorstel-Ter Laan over. Dit scheen nogal eenige verrassing te baren, vooral aan ministers tafel ,maar waar het maar een deel was vón de groote som, die noodig zou zijn, was het blijkbaar orde. De heer Oud en anderen kwamen krachtig op tegen het strenge handhaven der kringenwet voor de omge ving van Naaiden. De minister zou het geval persoon lijk nagaan. En zoo waren wij langzaam aan het eind van den akker en moet er nog alleen gestemd worden over de begrooting De minister, heeft op zijn begrooting geen enkele giilden behoeven te schrappen. De heer deelde namens de Vrijz.-Dem. mee tegen deze be te zullen stemmen, omdat de zuinigheid ont op weg naar de guillotine. Maar ter perstribune had men een gansch onmatig genoegen in deze gansch buitengewone verslaggevers- sport: een stuk of tien sprekers tegelijk te „verslaan'".... met het vooruitzicht dat ifiet deze massale slachting alles inééns uit zou zijn. Want als het gaat om „gauw afdoen" dan „staat zij(de pers in haar Kamerloopgra- venbestaan gedurende de begrooting), inderdaad „voor niets". En zoo ving het verslag (èn het overzicht na tuurlijk; de „chaos" breekt alle onderscheid af) al dus aan: De heer J. ter Laan vindt deze begrooting Oud-Bak ker dan de domeinen van Wijk-bij-Kruyt, die den berg salarissen van Ver Loren commiezen voor de Schok king van predikantsplaatsen van de Bilt en- Zoo ging het door. Een wilde warreling van woor den met hier en daar een flits van zin en een ijsbaar- lijk gerommel van onzin. Inderdaad, dit was de chaos. En het is op deze wijze, dat de overzichtschrijver van het Handelsblad in zijne vernuftige fantaisie een teeken tracht te geven tot welke zinsbegoocheling oi zij kan komen na negen weken loopgraafarbeid op de perstribune als de Kamer de begrooting behandelt. ALKMAAR. Verschenen is de begrooting der gemeente voor 1921. B .en W. deelen in den aanbiedingsbrief mede, dat de opzet der begrooting is geweest er voor te zorgen, dat geen yerhooging van het heffingspercentage van den Hoofdei. Omslag plaats vinde, indien nl. over 1921 het belastbaar inkomen niet daalt. Teneinde dit resul taat te verkrijgen, is op tal van posten van uitgaaf moeten worden bezuinigd en zijn, ondanks baten welke het jaar 1920 niet konden worden geboekt als daar zijn een uitkeering van f 30000 uit het gereserveerde aan deel in de uitkeering uit de opbrengst der oorlogs- winstbelasting en van ongeveer een gelijk bedrag van buitengemeenten in de kosten van nijverheids- en andere onderwijsinrichtingen verschillende heffingen moeten wor den verhoogd. Voorgesteld is n.1. verhooging der opcen ten op de personeele belasting en van hel tarief voor de tonnenbelasting, terwijl van in den loop van 1920 reeds herziene belastingen de hoogere ontvangsten thans ten volle aan den dienst ten goede komen. De hoogere inkomsten ter zake beloopen omstreeks f 114.000. Maar daartegenover staan aan derving van hoofdelijken omslag door hoogeren aftrek van noodzakelijk levenson derhoud f 65000 en aan hoogere bedragen: voorschuld- delging f 13000; voor renten f 26000; voor dekking van het tekort op woningbouw f 19000, aan bijdrage huis houdschool (art 25 Nijverheidsonderwijsv/et) f 9000; aan pensioenverhooging gem. ambtenaren (40 pCt.) f 7800 en aan uitkeering aan het gem. pensioenfonds f 8500, totaal f 148000. Gedurende 1921 zal de Raad dan ook bedacht moeten zijn op'versterking van middelen, waar toe de laatste wijziging van de Gemeentewet de gelegen heid opent Voor 1921 zullen B. en W. voorstellen doen tot oprichting van een schoolbioscoop, een school vóór zwakzinnigen, tot verdere herziening van het uitbrei dingsplan, het bouwen van een nieuw burgerweeshuis en hopen zij vorm te geven aan hetgeen zij beoogen met; het oprichten van een stadsgehoorzaal, een zwem en badgelegenheid, een grenswijziging der gemeente en de invoering van een centrale contröle op de verschillende administraties der rekenplichtige ambtenaren. Omtrent hot woningvraagstuk deelen zij mede, dat in het jaar in aanbouw zijn genomen 359 woningen waarvan zijn be woond 230. Het woningtekort zal einde 1920 nog bedra gen pl.m. 145 woningen. Voor den bevolkingsaanwas zullen noodig zijn rond 10Ó woningen, zoodat in 1921, is voorzien in 245 woningen. Behalve de 129 woningen nog in aanbouw, zijn plannen goedgekeurd of ingezonden voor 129 woningen. Komen alle in 1921 voltooid, dan zullen dit zijn 320 te zamen. Er is dus eenige hoop, dat de ernstigste woningnood in 1921 bestreden zal zijn. Zoo lang dit niet het geval is en er zelfs nog niet een matig percentage woningen te veel is, kan aan onbe- woonbaarverklaring en aan opruiming van krotwonin gen riiet gedacht worden. De begrooting wijst in totaal aan: in gewone ontvang sten en uitgaven f 2046583.951/8, in buitengewone idem f 1.206770.23, totaal 3253354.18Va. Met uitzondering van annuiteilsleeningen bedraagt de schuldenlast f 332T i-reekt en zij te hoog is. 's Avonds volgde Finantiën, waarbij van alles en nog wat naar voren werd gebracht. Typisch was dal minister De Vries in een aanval van oolijkheid plechtig opstond en voorstelde om twee sprekers tegelijk te laten praten, anders kwam er geen eind aan. 'De voorzitter had twee ooren, de minister zelf ook en de Kamer luisterde toch niet, dus het hindert toch niet, of de heeren alles niet kunnen hooren. De voorzitter nam dit voorstel op als een grap, maar de heer J. ter Laan stond op en zei hoogst ernstig dat hij dit denkbeeld ondersteunde. Hij noemde het een gelukkig denkbeeld, al kwam het van een kapitalist en maakte er een motie van orde van. Spr. noemde het hoog tijd om eens aan te toonen, welk gebrek aan aandacht de bougousie heeft wanneer de grootste lands belangen, zooals de positiebelangon der belastingcom miezen, die thans hier worden besproken. Daar zaten voorzitter en minister en de eerste trachtte het weer ncar de luimige hoek te dringen, door te wijzen op het lastige voor de stenografen. Maar de heer Ter Laan bleef hoogst ernstig beweren, dat ook dit menschen waren èn twee ooren per hoofd hadden en met de eene hand kunnen zii uitwerken wat zij met de andere hebben opgeteekend. De heer Wijnkoop vroeg els echt revolutionnair het woord en riep dat hel anders en beter moest, alle sprekers moesten tegelijk het woord voerenfc dan werd het een echte Janboel. Dat is tenminste revolutionnair. Er zijn niet genoeg leden aanwezig en niemand durft stemming vragen om de vergadering niet on mogelijk te maken en wordt onder algemeen-e verras sing het voorstel aangenomen. Dan geef ik het woord, hernam de voorzitter, aan de heeren Oud, Schokking, J. ter Laan, de Monté Verloren, Teenstra,. Van de Bilt, Kruyt, Kuiper, Drion, Bakker, Wijk.... en wie 't nog verder mochten wenschen. Waarna Nft zich achterover 'liet zijgen in zijn ze tel, zonder dat te zeggen was, of dit een teeken was van desolatie of van inwendig vermaak. Minister De Vries ging zich schrap zetten om deze unieke vertooning recht tc genieten. De stenografen en analytici keken als veroordeelden pol zamQn van ver uitgaven wijst aan voor kosten van; huishoudelijk bestuur f 114000; invordering belastingen f 63000; onderhoud gein. eigendommen en uitgaven voor bedrijven f139000; 'litie en brandweer f 163000; medische polilie f 10800; ^r onderwijs f 271000; hooger en middelbaar idem i i99000; armwezen f 185000; renten en aflossingen f 495000; pensioenen f 68000; andere gewone uilgaven f 11551000. DE LANGEND IJK ééN GEMEENTE. lu de verschillende gemeenten aan dfen Langendlik houdt men zich reeds bezig met de voorbereidende werk zaamheden, die noodig zijn, ora het voorloopig besluit van Ged. Staten, -om tleze gemeentieu tot een gemeente te vereenigen, nader onder oogen te zien. Geo. Staten hebben namelijk, zooals velen onzer le zers reeds kunnen weten, een voorloopig besluit bij de resp. raden ingediend, waarvoor voor de behandeling in elke gemeente een dubbele raad noodig is. De eerste besprekingen hebben tot doel ter voorko ming van onnoodig hooge kosten een stemming in elke gemeente onnoodig te maken, waarvoor het dan noo dig is, om niet meer dan 7 candidaten te stellen. In Zuidscharwoudo hebben reeds de kiesvereenigingen de hoofden bij elkaar gestoken en zijn overeengekomen om tezamen 7 candidaten te kiezen, in dezelfde verhouding .als de raadsleden thans zitting hebben. De officieel# candidaatstelling heeft reeds plaats gehad, met gevolg dat de volgende hoeren zijn gekozenJ. du Burck, Jsp. Glas, D. van Kléef, J. Kramer Gz., J. de Kuiter Pz., C. Wagenaar en M. Zijp. In Oudkarspel zijn dezelfde plannen in bespreking, doch dpar gaat het niet van een leien dakje, zoodat daar vermoedelijk de stemmingen wel zullen moeten plaats hebben, met al de aankleve van dien. In Noordscharwoude is men er ook mee bezig en zal het als de teekenen ons niet bedrfepen, wel voor elkaar komen. Van Broek hebben we nog niets vernomen. Vrij zeker kan gezegd worden, dat het overgroot# meerendeel van de commissieleden, zich tegen de ver-

Schager Courant | 1920 | | pagina 1